Maliye

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları

Herkesin 100.000 dolar civarında oturduğunun farkında değilim, ama eğer şu anda servet oluşturmaya çalışıyorsanız ve hedeflerinize bağlı iseniz - 100.000 TL sizin finansal portföyünüzde sizin düşündüğünüzden daha hızlı görünecektir. Paranın doğru bir şekilde yatırılması, bileşik faiz merakı sayesinde katlanarak büyüyebilme potansiyeline sahiptir.

Bugün, servet büyümelerini bir araya getirmenin yollarını arayanlara 100 bin dolarlık yatırım yapmanın bazı fikirlerini paylaşacağım.

Zenginlerin para konusunda farklı bir zihniyeti vardır. Ben burada “lotoyu kazandım” zengini hakkında konuşmuyorum - gerçek zenginlik biriktirmiş olanlardan bahsetmiştim: zenginlik oluşturmak için fedakarlıktan ve para kazanarak para kazanmış olanlar.

Gerçekten varlıklı olanlar zenginler çünkü bir dolar değerini anlıyorlar. Yatlar ve malikaneler gibi maddi eşyalara çok para harcayarak para harcayacak kadar istekli değiller, ancak varlıklarını devam ettirme potansiyeline sahip yatırımları araştırmaya ve yatırım yapmaya isteklidirler, çünkü devam eden mali güvenliğin vaatleri daha fazladır. onlar için önemli olan “şeyler” satın alma ile gelen geçici tatminkarlıktan daha önemli.

100.000 $ 'a ulaştığında, paranızı nasıl bir risk altında dengeleyecek, ancak bir yatağın altına sakladığınızdan ya da bir tasarruf hesabına koyduğunuzdan daha fazla büyümeye izin verecek şekilde nasıl yatırım yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. İşte bunu yapmanıza yardımcı olacak bazı yatırım fikirleri.

Okumadan önce, tüm yatırımların risk içerdiğini unutmayın. Eğer yatırım uzmanlığı seviyesine sahip olduğunuzdan emin değilseniz, 100.000 dolara nasıl yatırım yapacağınıza karar vermeden önce bir finansal danışmana danışmak iyi bir fikir olabilir. Burada paylaştığım yatırım yolları, zaman testine dayanıyor ve risk ile ödül arasında iyi bir denge kuruyor.

$ 100k’ya Yatırım Yapmak İçin Bir Plan Yaratın

Finansal bağımsızlığa doğru yürüdüğünüzde bu noktaya geldiğinizde - finansal güvence vaadinin bir şeylerin cazibesinden daha önemli olduğu nokta - ve sizin servetinizi büyütmenize yardımcı olacak yatırım fikirlerini araştırmak için çalışıyorsanız, işte Elde etmek için çok uğraştığınız 100.000 dolarlık yatırıma nasıl yatırım yapacağınızı düşündüğünüz yatırım seçenekleri.

1. Gayrimenkul

Yatırımlar, gayrimenkul yatırımcısına yatırım yapmak gibi gittikçe, hiçbir şey gücü kalmıyor. İşlenmemiş arazi, kiralık mülkler veya başka bir gayrimenkul türü olsun, emlak piyasası kendisini bir kez daha sağlam bir yatırım zamanı ve zamanı olarak gösterdi. Gayrimenkul yatırımı yapmak için $ 100k'ınızı kullanmayı düşündüğünüzde, birçok seçeneğiniz var.

Kiralık Gayrimenkul Yatırım

Yaşadığınız yere bağlı olarak, 100.000 $ tek ailelik bir ev, dubleks veya apartman dairesinde iyi bir ödeme olabilir veya bazı alanlarda bu ürünler için tam satın alma fiyatı olabilir. Ayrıca bazı alanlarda daha küçük bir apartman için iyi bir ödeme olabilir.

Kiralık mülk sahibi olmak biraz iş gerektirse de, çoğunlukla pasif aylık gelir, satın aldığınız mülkün veya mülkün takdir edilmesiyle birlikte büyüyen servet portföyünüzün olduğu gibi, hoş bir ikramdır. Kiralık emlak yönetiminin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, yatırımınızın o kısmına yardımcı olmak için her zaman bir emlak yönetim şirketi kiralayabilirsiniz.

New York City veya güney California gibi konutların pahalı olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, daha düşük bir maliyet alanında bir eyalet dışı veya eyalet dışı kiralama mülkiyeti satın almayı düşünebilirsiniz.

Pahalı konut alanlarında yaşayan pek çok yatırımcı bu rotayı sürdürüyor ve onlar için iyi çalışıyor. İlgilendiğiniz alanlara seyahat ederek ya da daha düşük maliyetli bir konut alanında yaşayan yatırımcı bir ortak bulmak için araştırma yapmak ve potansiyel özelliklerin bulunması için araştırma yapmak isteyen yatırımcılara yatırım yapabilirsiniz. sen.

Yine, mülk yönetimi şirketleri, kendi başınıza yönetmeniz için çok uzak bir mesafede bulunan kiralık mülklerin bakımında yardımcı olabilirler.

Ham Arazide Yatırım Yapın

Gayrimenkul kiralama pazarına girmekle ilgileniyorsanız bir başka seçenek, paranızı bir ham arazi alımına yatırmayı düşünmektir. Bu, daha sonraki gelişme potansiyeli olan ya da ağaçlar gibi değerli bir kaynak içeren ham arazi potansiyeli olan toprak anlamına gelebilir.

Gayrimenkul satın aldığınız şey ne olursa olsun, uzun vadede gayrimenkul, sürekli olarak değerde büyüyen ve ona yatırım yapanlar için zenginliği artıran sağlam bir geçmişe sahiptir.

Crowdfunding ile Gayrimenkul Yatırım

Kira mülküne sahip olmanız ve yönetmeniz anlaşmanız değilse, Fundrise gibi bir platformla crowdfunded bir gayrimenkul yatırımına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Kitle fonlaması diğerleriyle gayrimenkul yatırımını yapmanıza izin verir, böylece tüm sermayeyi kendi başınıza bırakmak zorunda kalmazsınız. Siz ve diğer yatırımcıların her biri sermayenin bir kısmını oluşturuyor ve profesyonel emlak yatırımcıları mülkleri satın alıyor, yönetiyor ve sürdürüyor.

2015 yılında Fundrise bir 2015 yılında% 13'lük bir geri dönüş ve minimum yatırımları sadece 1.000 $ 'dır..

Crowdfunded gayrimenkul yatırımı, yatırım getirilerinin minimum düzeyde işlenmesiyle birlikte, tecrübeli yatırımcıların büyüyen emlak mülkiyeti hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmanızı sağlar.

2. İşe Başlayın veya Yatırım Yapın

Sizin ya da tanıdığınız birinin bir afiş iş fikri varsa, bu sizin 100.000 $ 'nızı almanız ve daha büyük bir nakit paraya dönüşmeniz için sadece bir yol olabilir.

İşletmelere yatırım yapmak, söz konusu iş için potansiyelin ne olduğu konusunda gerekli özeni gerektirir, ancak, herhangi bir nakdi vermeden önce, işin zarar görebileceği potansiyel kazançlar ve kayıplar konusunda kendinizi tam olarak eğitmeniz ve gerçekten ihtiyaç duyulup duyulmadığını araştırmanız gerekir. iş fikri

Başarılı bir iş kurmak ve çalıştırmak için birçok bileşen var.

Bir iş yatırımına yatırım yapmayı düşündüğünüzde, iş yatırım uzmanlarından bir ipucu alın ve herhangi bir işletme yatırım fırsatını eleştirel bir gözle analiz edin, ilk önce kendi parasal çıkarlarınızı göz önünde bulundurun. Başarı ve kâr için en fazla potansiyele sahip olan iş, iyi ya da hizmete ihtiyaç duyduğunu kanıtlamış bir iştir ve bunu desteklemek için sağlam temeller içeren sağlam bir iş planı yaratmıştır.

İşletmelerin yüksek bir başarısızlık oranı olduğundan, bir işe başlamadan veya birisine yatırım yapmadan önce bir işletmeyi yönetmenin hak ve çıkışlarını bilmek önemlidir. Bir işe başlamadan önce düşünmeniz gereken şeylere ilişkin bu gönderi, kendi işinizi kurmaya başlamadan önce sormanız gereken ilk soruları bilmenize yardımcı olacaktır. Bir iş kurmaya başlayacağınız bu gönderi, size düşünmek için ek düşünceler sunar.

Genel olarak işletme mülkiyeti konusunda sahip olduğunuz daha fazla eğitim ve düşündüğünüz iş türüne göre, başarı şansınız artar.

3. Endeks Fonlarına Yatırım Yapmak

Endeks fonlarını seviyorum. Hisse senedi piyasasının doğru olduğunu gösterdiği büyüme geçmişine izin verirken, yine de çeşitliliğin güvenlik ağını ve genel olarak düşük ücretlerin önünü açıyor.

Yatırımcı Yeri, Vanguard endeks fonlarının incelenmesinde bize, örneğin birçok Vanguard fonunun,% 10 ila 11 ve daha yüksek bir 10 yıllık bir performans oranına sahip olduğunu söyledi.

Endeks fonları genellikle çok çeşitli kanıtlanmış performans endüstrilerinden ve şirketlerden stoklar içerdiğinden, müthiş bir başarı oranına sahiptir ve dünya çapında yatırımcılar için sağlam bir seçim olduğunu göstermiştir. Endeks fonları genellikle yatırım dünyasında emin bir bahse en yakın şeydir. Daha düşük risk toleransı olan yatırımcılar için “yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışı kazanır” yatırım türü.

Endeks fonuna yatırım yapmak, geri getirmek için sağlam bir geri dönüş geçmişine sahiptir, ancak tüm endeks fonları aynı değildir. Araştırmanızı, paranızı yatırmadan önce düşündüğünüz belirli endeks fonları üzerinde yapmak önemlidir.

4. Mavi Çipli Stoklara Yatırım Yapın

Mavi çip stokları uzun süre sağlam bir performansa sahip bireysel stoklardır. Sonsuza dek süren ve herkesin bildiği uzun soluklu şirketleri düşünün. Mavi cips stokları, bireysel stoklara yatırım yapmayı önerdiğim tek bölgedir, çünkü elli, yetmiş beş veya hatta 100+ yıllık geçmişi olan şirketlere yatırım yapıyorsunuz. Onlar sizin ve milyarlarca insanın her gün kullandıkları ürünler ve muhtemelen uzun bir süre kullanmaya devam edecekler.

Mavi çip stokunun potansiyel başarısının bir örneği olarak, bu adamın hikayesini düşünün. Kapıcı ve yarı zamanlı benzin istasyonu görevlisi Ronald Read dışarıda varlıklı görünmüyordu. Ancak, o 90 yaşına ulaştığında, 8 milyon dolar nakit birikmiştiÇoğunlukla meyvelerle yaşayarak ve mavi çip stoklarına yatırım yaparak.

Borsada mavi cips stoklarına yatırım söz konusu olduğunda, bir aracılık hesabınızın olması gerekir. Borsa yatırımında yer alan ücretlerden endişe ediyorsanız, olmayın. Yatırım şirketleri bugün daha fazla müşteri çekmek için ücretlerin düşürülmesinin faydalarını görmektedir.

Zaten bir yatırım hesabınız yoksa, Ally Invest'i sadece ticaret başına 4.95 $ olduğu için kontrol edin.

Mavi çip stoklarına yatırım yapmak, 100.000 $ 'lık bir tutarın, hesaplanan risk tutarı ile istikrarlı bir şekilde artmasına yardımcı olmak için harika bir yol olabilir.

5. Eşler Arası Kredilendirmeye Yatırım Yapmak

Diğer crowdfunding caddeleri gibi, eşler arası kredi şirketleri de yatırımcıların yardımıyla insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Borç ödemek ya da diğer kredileri birleştirmek için insanlar eşler arası kredi şirketlerinden borç alabilirler.

Yatırımcılar mevcut potansiyel kredileri araştırır ve borçlunun kredi geçmişi, borç / gelir oranı ve borçlanma nedeni gibi verilen bilgilerden kaynaklanan potansiyel bir krediye ne kadar para yatırmak istediğine karar verir.

Ödünç Kulübeler gibi akran kredili şirketler, riskin asgariye indirilmesi için maksimum çeşitlendirmeye izin veren not başına küçük asgari yatırım eşiklerine sahiptir (Lending Club'ın 25 $ 'dır). Yatırımcılar, yatırımcıya farklı risk seviyelerini temsil eden A'dan G'ye farklı not notlarından birini seçerler.

A ve B notları gibi daha yüksek dereceli notlar daha düşük bir getiri oranına sahiptir, ancak aynı zamanda daha düşük bir zarar yazma oranına sahiptir.

D ile G arasında derecelendirilenler gibi düşük dereceli notların tarihsel olarak daha yüksek bir getiri oranı vardır, ancak aynı zamanda daha yüksek bir zarar yazma oranına sahiptirler (yani, geri ödeme şansı yoktur).

Yatırımcılar, seçtikleri şekilde yüksek dereceli ve düşük dereceli notlar arasında akranlar arası kredilere yatırım yaptıkları parayı çeşitlendirebilirler. Düşük dereceli krediler size% 25 kadar kazanç sağlayabilir.

6. Paranı çeşitlendirin

Çeşitlendirmeden bahsetmişken, 100.000 $ 'lık yatırım yapmak için bir başka harika seçenek de onu kırmak ve farklı yatırım seçeneklerine dönüştürmek olabilir.

Örneğin, bölgenizdeki evlerin veya yakındaki bir alandaki pazar fiyatlarının daha düşük olması durumunda, daha küçük bir evde peşinat olarak ya da konutta yatırım yapmak için 25 bin dolar yatırmak isteyebilirsiniz. Buradan 25.000 dolar daha alabilir ve endeks fonlarına yatırım yapabilirsiniz.

Başka bir pay almayı düşünün ve büyük bir hisse senedi fonu, bazılarını uluslararası bir hisse senedi fonu vb. Haline getirin. Ardından, 100.000 doların başka bir kısmını alın ve eşler arası kredilendirmeye ve başka bir kısmı da kitlesel fonlanmış bir iş girişimine koyun.

100.000 $ 'a nasıl yatırım yaptığınızı çeşitlendirerek, hangi yatırım türlerinin kişisel yatırım tarzınıza ve risk tolerans düzeyinize uyduğunu öğrendikçe, para kaybetme ve yatırımda daha fazla deneyim kazanma riskini daha da azaltabilirsiniz.

Tarihçe - Dünya çapındaki milyonerler ve milyarderlerle birlikte - paranıza yatırım yapmanın uzun vadede zenginlik oluşturmanın en kesin yolu olduğunu kanıtladı. Uygun bir şekilde yatırım yapıldığında, en küçük yatırım bile zamanla daha fazla servete ulaşacak.

Bu nedenle, şimdi mevcut olan çeşitli yatırım türlerinde, risklerinin ve ödüllerinin ne olduğunu ve her bir yatırım türünün sizin için uygun olup olmadığını eğitmek için çalışmak akıllıca bir fikir olacaktır.

Buradan, bireysel yatırım tarzınıza en uygun yatırım türlerini seçebilir ve finansal hedeflerinize ulaşmak için istediğiniz zenginliği üretme potansiyeline sahip olabilirsiniz.

Yatırım yapmak için 100.000 dolarlık bir yatırımınız varsa, yatırım seçeneklerinizi nasıl ayırmayı tercih edersiniz?

Videoyu izle: TL Yeni Girişimci Desteği Faizsiz Kredisi Nedir? #girisimci 5/2017

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler
Maliye

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler

Yüksek kolesterol sağlığınız için tehlikeli olabilir. Kaliteli yaşam sigortası alma şansınızı da azaltabilir. Yüksek bir kolesterol oranı, hayat sigortası sigortacısına kalp hastalığına yakalanma, kalp krizi geçirme veya felç geçirme olasılığınız olduğunu söyler. Bu olsaydı ve ölürseniz, sigortacınız poliçe ölüm ödeneğinizin beklenenden çok daha erken ödenmesine neden olabilir.
Devamını Oku
Bir Cosigner Olmadan Öğrenci Kredileri Rehberi
Maliye

Bir Cosigner Olmadan Öğrenci Kredileri Rehberi

Öğrenci kredileri, öğrencilerin daha yüksek eğitim düzeylerine ulaşmalarına yardımcı olmak içindir. Birçok kişi için, öğrenci kredileri bir kozmopolit olmadan almak zordur, çünkü bankalar, ödeyemediği takdirde, krediyi garanti eden kişinin bunu ödeyebileceği konusunda güvence ister. Tüketici Mali Koruma Bürosu'na (CFPB) göre, öğrenci kredileri ülkenin en büyük ikinci tüketici borç piyasasıdır.
Devamını Oku
Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme
Maliye

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma! 30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim.
Devamını Oku