">
Maliye

Akıllı Telefonunuz için 4 En İyi Kişisel Finans Uygulamaları

Çek defteri bakiyesi. Bir bütçe oluşturun. Mali durumunuzu daha iyi kontrol etmek için hesaplar oluşturun. Emeklilik tasarruf hesabı açın. Bunlar, mali olanları kontrol etmek söz konusu olduğunda almak isteyecek tüm adımlar. Hepimizin paramızı kontrol altında tutma arzumuz var ve hepimiz harcamalarımız ve tasarruflarımız söz konusu olduğunda yapabileceğimiz kadar sorumlu olmak istiyoruz. Ama, kaç kişi gerçekten yapıyor?

Daha yoğun yaşamlar, ekonomik mücadeleler ve yüksek işsizlik oranı ile diğer şeylerin yanı sıra, mali durumunuzu sorumlu bir şekilde yönetmek zor olabilir. Teoride iyi bir fikir olsa da, çoğu insan aslında bunu yapmak için zamana, enerjiye ya da know-how'a sahip değildir. Bu, aşırı çekilme kontrol hesaplarına ve gerekli olmadığında bile maaş çekini ödeme eğilimine yol açar.

İyi Korunmuş Cüzdan'ın üzerindeyseniz, muhtemelen yukarıdakilerin tümünü tanımlayabilirsiniz. Belki de mücadeleniz, hatırlayabildiğinizden daha uzun süredir devam ediyor ya da belki de yeni kırpılmış durumlardan dolayı bu yeni. Artık elektronik çağda yaşıyoruz, bu yüzden finansal çöküşler yaşamaktansa, neden telefonunuzu sizin için finansmanı yönetmiyorsunuz?

4. Nakit Akışı

Google Play ile görüntü

Herhangi bir finansal mücadelenin ortasında bile, en son cep telefonu ya da diğer elektronik ürünler gibi, istediğiniz ürün için ne kadar para buluyorsunuz? Ancak, harcadığın zaman bile paranıza ayak uydurabildiğin zaman, 4g telefonların kendileri için çabuk ödediğini anlıyorsun. Sahip olduktan sonra, Nakit Akışını hemen indirin. Sonsuz faturaları kaydederek harcamalarınızı manuel olarak takip etmek için kullanılırsanız veya çek defterinizi dengelemeyi hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, bu etkili ve zaman kazandıran bir uygulamadır.

Nakit Akışı ile, her şey için kayıtlar, ödemeleri yaptığınız kişi ve şirketlerin ayrıntıları, mevcut bakiyeniz ve harcamalarınız olacaktır. Her ay yaptığınız işlemleri ve ödemelerinizi tek seferlik ödemelerinizden haberdar olun. En iyi bölüm, ücretsiz olsa da, dilediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.

3. iWallet

Google Play ile görüntü

Getirdiğiniz geliri takip etmek ve ödeyeceğiniz harcamalar iWallet ile zahmetsiz bir süreçtir. Bütçeye ihtiyacınız varsa, ancak daha önce hiç yapmadıysanız veya hesaplamaktan korkuyorsanız, bu uygulama paha biçilemez. Bir sonraki maaşınızdan önce her zaman azalıyorsanız, bu uygulama paranızın nereye gittiğini görmenize yardımcı olur. Bu şekilde, eğer abur cubur üzerinde çok fazla harcıyorsanız, o kadar çok yemek yemeyi kesmeniz gerekiyorsa, ya da gereksiz eşyalara aşırı miktarda para yatırıyorsanız, tam olarak nerede kesileceğini biliyorsunuz, böylece hayatınızı maaştan kesmeyi bırakabilirsiniz. maaş almak için.

2. Nane

Apple ile görüntü

Mint.com uygulaması kesinlikle en popüler ve en iyi kişisel finans uygulamalarından biridir, çünkü izlemesi kolay bütçelerinizi oluşturmanızı sağlar. Dışarıda yemek yemek, gaz, eğlence, kablolu ve internet gibi lüksler veya izlemek veya kaydetmek istediğiniz başka bir şey için bir bütçe oluşturun. Bu uygulama sadece harcadığınız şeyin kaydını tutmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir bütçeyi ne kadar geride bıraktığınızı ve kategorilerinizin renk kodlarını yazarak tehlike bölgesine ne zaman ulaştığınızı kolayca bilmenizi sağlar. Mint.com, yatırımlarınıza ayak uydurur ve faydalı stok ipuçları ve öneriler sunar.

1. Kişisel Sermaye

 

Kişisel Sermaye, sadece Harcama ve nakit akışınızla değil, aynı zamanda yatırımlarınız ve net değerinizle ilgili yardım sağlayan, yeni bir Nane versiyonu gibidir. Daha da iyisi, hala özgür! Kişisel Sermaye, kişisel finansmanı tüm yönleriyle yönetmeye yardımcı olabilir ve 250.000 $ üzerinde bir değere sahip bireyler için, Kişisel Sermaye de çok makul bir fiyat için Servet Yönetimi hizmetleri sunmaktadır. Kişisel Sermayenin tek dezavantajı, uygulamanın bütçeleme bölümünün Mint.com gibi ayrıntılı olmamasıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, kişisel finans hakkında bilgi edinmek için bir para yöneticisi kiralamak zorunda değilsiniz, tek ihtiyacınız olan iyi bir telefon. Herhangi bir finans uygulaması, daha akıllı, daha savrurucu olmanıza yardımcı oldu mu?

Yazar hakkında:Jennifer serbest çalışan bir yazardır, kontrol hesabındaki pozitif dengeyi korumak ve başkalarının aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için çok çalışmaktadır.

Videoyu izle: Akıllı telefonlar için en başarılı finansraç hangileri?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?
Maliye

Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?

Hepimizin karşı karşıya olduğu en büyük finansal zorluklardan biri, emeklilik sırasında ihtiyacımız olduğu sürece, yeterli para biriktirmek. Tetikleyiciyi çekip çalışma dünyasına veda ettikten sonra, bu, yarın olmadığı gibi harcama yapmaya başlayabileceğimiz anlamına gelmez. Bir emeklilik aşamasından bir emeklilik planının harcama aşamasına geçilmesi gerçekten eğlenceli gibi gözüküyor, ancak dikkatli bir şekilde yönetilmeli, böylece yuva yemenizi kaybetmeyin.
Devamını Oku
12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles
Maliye

12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles

18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcunu ödediğimiz zaman, ekstra para kazanmaya yardımcı olmak için bir yan acele bulmak çok büyük oldu. Sonunda, blog yazmanın benim yankıları geleneksel 9'dan 5'e kadar olan işi aştı. Bir şey yapmanın en güzel yanı, hemen hemen herkes için seçenekler var. Fiziksel ya da finansal durumunuz ne olursa olsun, bazı parayı getirmek için taraftaki hustle'leri kullanma konusunda ciddi engeller yoktur.
Devamını Oku