">
Maliye

Akıllı Telefonunuz için 4 En İyi Kişisel Finans Uygulamaları

Çek defteri bakiyesi. Bir bütçe oluşturun. Mali durumunuzu daha iyi kontrol etmek için hesaplar oluşturun. Emeklilik tasarruf hesabı açın. Bunlar, mali olanları kontrol etmek söz konusu olduğunda almak isteyecek tüm adımlar. Hepimizin paramızı kontrol altında tutma arzumuz var ve hepimiz harcamalarımız ve tasarruflarımız söz konusu olduğunda yapabileceğimiz kadar sorumlu olmak istiyoruz. Ama, kaç kişi gerçekten yapıyor?

Daha yoğun yaşamlar, ekonomik mücadeleler ve yüksek işsizlik oranı ile diğer şeylerin yanı sıra, mali durumunuzu sorumlu bir şekilde yönetmek zor olabilir. Teoride iyi bir fikir olsa da, çoğu insan aslında bunu yapmak için zamana, enerjiye ya da know-how'a sahip değildir. Bu, aşırı çekilme kontrol hesaplarına ve gerekli olmadığında bile maaş çekini ödeme eğilimine yol açar.

İyi Korunmuş Cüzdan'ın üzerindeyseniz, muhtemelen yukarıdakilerin tümünü tanımlayabilirsiniz. Belki de mücadeleniz, hatırlayabildiğinizden daha uzun süredir devam ediyor ya da belki de yeni kırpılmış durumlardan dolayı bu yeni. Artık elektronik çağda yaşıyoruz, bu yüzden finansal çöküşler yaşamaktansa, neden telefonunuzu sizin için finansmanı yönetmiyorsunuz?

4. Nakit Akışı

Google Play ile görüntü

Herhangi bir finansal mücadelenin ortasında bile, en son cep telefonu ya da diğer elektronik ürünler gibi, istediğiniz ürün için ne kadar para buluyorsunuz? Ancak, harcadığın zaman bile paranıza ayak uydurabildiğin zaman, 4g telefonların kendileri için çabuk ödediğini anlıyorsun. Sahip olduktan sonra, Nakit Akışını hemen indirin. Sonsuz faturaları kaydederek harcamalarınızı manuel olarak takip etmek için kullanılırsanız veya çek defterinizi dengelemeyi hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, bu etkili ve zaman kazandıran bir uygulamadır.

Nakit Akışı ile, her şey için kayıtlar, ödemeleri yaptığınız kişi ve şirketlerin ayrıntıları, mevcut bakiyeniz ve harcamalarınız olacaktır. Her ay yaptığınız işlemleri ve ödemelerinizi tek seferlik ödemelerinizden haberdar olun. En iyi bölüm, ücretsiz olsa da, dilediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.

3. iWallet

Google Play ile görüntü

Getirdiğiniz geliri takip etmek ve ödeyeceğiniz harcamalar iWallet ile zahmetsiz bir süreçtir. Bütçeye ihtiyacınız varsa, ancak daha önce hiç yapmadıysanız veya hesaplamaktan korkuyorsanız, bu uygulama paha biçilemez. Bir sonraki maaşınızdan önce her zaman azalıyorsanız, bu uygulama paranızın nereye gittiğini görmenize yardımcı olur. Bu şekilde, eğer abur cubur üzerinde çok fazla harcıyorsanız, o kadar çok yemek yemeyi kesmeniz gerekiyorsa, ya da gereksiz eşyalara aşırı miktarda para yatırıyorsanız, tam olarak nerede kesileceğini biliyorsunuz, böylece hayatınızı maaştan kesmeyi bırakabilirsiniz. maaş almak için.

2. Nane

Apple ile görüntü

Mint.com uygulaması kesinlikle en popüler ve en iyi kişisel finans uygulamalarından biridir, çünkü izlemesi kolay bütçelerinizi oluşturmanızı sağlar. Dışarıda yemek yemek, gaz, eğlence, kablolu ve internet gibi lüksler veya izlemek veya kaydetmek istediğiniz başka bir şey için bir bütçe oluşturun. Bu uygulama sadece harcadığınız şeyin kaydını tutmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir bütçeyi ne kadar geride bıraktığınızı ve kategorilerinizin renk kodlarını yazarak tehlike bölgesine ne zaman ulaştığınızı kolayca bilmenizi sağlar. Mint.com, yatırımlarınıza ayak uydurur ve faydalı stok ipuçları ve öneriler sunar.

1. Kişisel Sermaye

 

Kişisel Sermaye, sadece Harcama ve nakit akışınızla değil, aynı zamanda yatırımlarınız ve net değerinizle ilgili yardım sağlayan, yeni bir Nane versiyonu gibidir. Daha da iyisi, hala özgür! Kişisel Sermaye, kişisel finansmanı tüm yönleriyle yönetmeye yardımcı olabilir ve 250.000 $ üzerinde bir değere sahip bireyler için, Kişisel Sermaye de çok makul bir fiyat için Servet Yönetimi hizmetleri sunmaktadır. Kişisel Sermayenin tek dezavantajı, uygulamanın bütçeleme bölümünün Mint.com gibi ayrıntılı olmamasıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, kişisel finans hakkında bilgi edinmek için bir para yöneticisi kiralamak zorunda değilsiniz, tek ihtiyacınız olan iyi bir telefon. Herhangi bir finans uygulaması, daha akıllı, daha savrurucu olmanıza yardımcı oldu mu?

Yazar hakkında:Jennifer serbest çalışan bir yazardır, kontrol hesabındaki pozitif dengeyi korumak ve başkalarının aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için çok çalışmaktadır.

Videoyu izle: Akıllı telefonlar için en başarılı finansraç hangileri?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar

Sınırsız dakikalar ve ücretsiz uzun mesafeli telefon planları ile bugün cep telefonu planlarının çoğu yurt içi telefon görüşmeleri için ekstra ücret ödemiyor. Yabancı bir ülkede birisini aramanız gerektiğinde bu genellikle doğru değildir. Neyse ki, dünyadaki hemen hemen her ülkeye aile, arkadaş ve iş müşterileriyle bağlantı kurmak için ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın yolları vardır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Anketler Online Dolum yaparak Para Kazanmak için 3 Yolları"/>
Maliye

Anketler Online Dolum yaparak Para Kazanmak için 3 Yolları

Düzenli okuyucular, hem Deacon'la hem de ben yan havalarda ekstra para kazanmanın büyük savunucuları olduğunu biliyorlar. Bu parayı kendi evinizin rahatlığında yapabilirseniz - daha da iyi! Deacon, aylık çevrimiçi gelir raporlarıyla her ay getirdiği çevrimiçi gelirini paylaşıyor. Şimdiye dek en iyi ayı 6.000 $ 'ın üzerindeydi!
Devamını Oku
Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?
Maliye

Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?

Milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesinin çok fazla sigortaya benzediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bir milyon dolarlık vadeli hayat sigortası poliçesi, tipik orta sınıf hane halkı için gereken asgari teminat olabilir. Bu bir abartı gibi görünebilir, fakat eğer sayıları daraltırsanız - tıpkı biraz yapacağımız gibi - bir milyon dolarlık politikanın mükemmel derecede makul olduğunu anlayacaksınız.
Devamını Oku