Maliye

Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?

Daha fazla para kazanmak için Uber ile çalışmayı düşündün mü? Uber için Sürüş, gelirinizi arttırmak için yapabileceğiniz birçok yan halden biridir. Ryan Begin bir yıldan fazla bir süredir Uber'i kullanıyor ve deneyimini bizimle birlikte bir Uber sürücüsü olarak paylaşıyor. İşte onun hikayesi.

Bize biraz kendinden bahset.

Benim adım Ryan Begin ve ben doğal bir Arizona'lıyım. Mesa / Queen Creek bölgesinde doğdum ve büyüdüm.

Tam zamanlı işin için ne yaparsın?

Tam zamanlı işim için, North Scottsdale bölgesindeki lüks ve lüks bir tesis olan Fairmont Scottsdale Princess için çalışıyorum. 2,5 yıldan fazla bir süredir, misafir hizmetleri departmanında ulaşım konusunda çalışıyorum ve orada tanıştığım yeni insanlarla çalışmayı çok seviyorum.

Tam zamanlı iş programınızın etrafında Uber'e nasıl uyuyorsunuz?

İş programım sabah 2'den. Saat 10:00 Pazartesiden cumaya kadar, genellikle Uber vardiyalarımı hafta içi günlerde sabahları planlıyorum ve sonra da müsait olduğum haftasonu saatlerde çalışıyorum. Sabah / erken öğleden sonra vardiyaları büyüktür, çünkü birçoğu uzun süreler havalimanı çalışır gibi çalışır. Uber ile, sürdüğünüz kilometreler daha fazla para kazanırsınız. Genellikle yerel kaplıcalar ve tatil köylerinde takılırım, çünkü çok sayıda insanın tatil köylerinden havalimanına gitmesi gerekiyor.

Uber mükemmeldir, çünkü sizin müsait olduğunuzda açıp kapatabileceğiniz indirilebilir bir uygulamaya sahipler, bu da tam zamanlı iş programımın etrafında çalışmam saatleri seçmeme izin veriyor.

Genellikle haftada kaç saat Uber için çalışıyorsunuz?

Genellikle haftada üç saat, sabah 10'dan akşam 1'e kadar müsait olmaya çalışırım. ya da öyleyse, hafta sonları günde 5-6 saat, planladığım diğer şeylere bağlı olarak.

Uber sürücüsü olmaktan en çok neyi seviyorsun?

Uber için en iyi araç, istediğimde araba kullanabilmem. Uygun saatleri seçiyorum. Pek çok yarı zamanlı iş bu tür özgürlüklere sahip değil.

Uber sürücüsü olmanın en zor kısmı nedir?

Uber şoförü olmanın en zor kısmı, bazen insanların arabanıza veya zamanınıza karşı hoş ya da saygılı değillerdi, ama çoğu zaman böyle değil.

İnsanları ne tür yerlere götürdünüz?

Havalimanına çok insan götürdüm, ama aynı zamanda insanları vadinin tüm bölgelerine yönlendirdim. Müşteriyi aracınızda toplayana kadar nereye gittiğini bilmiyorsun. Yolculuk uzun bir yolculuk ya da çok kısa olabilir. Bu işin çok sıradan kalmasını engelliyor.

Diğer taraftaki haydutlar üzerinde bir Uber sürücüsü olmayı seçmene neden karar verdin?

Uber'in sunduğu esnekliği beğendim. Kendi saatlerimi seçebildiğim için, tam zamanlı işimin etrafında Uber çalışabilirim. Ayrıca, ben bir insan olduğum için eğlenceli olacağını düşündüm.

İlgili Podcast

Uber sürücüsü olarak çalışmayı düşünen insanlar için ne gibi ipuçları var?

Başarılı bir Uber sürücüsü olmak istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için iki şey gerekir. Öncelikle, iyi gaz kilometreye sahip bir araca ihtiyacınız var. Bu, gelirinizi en üst düzeye çıkaracaktır.

İkincisi, bir insan kişi olmanız gerekiyor. Uber sürücülerinin müşterilerinizi hedeflerine götürürken rahat ettirebilmeleri önemlidir. Ayrıca, daha sosyal olduğunuzda, onlara iyi baktığınızı düşünen müşterilerin ipuçlarını kazanma şansınız artar. Ayrıca, Uber müşterileri gezileri uygulamada değerlendirir ve iyi dereceler aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Uber kariyerinizden favori bir hikayeniz var mı?

Özel bir hikayem yok, ama size Uber'le çalışmamdan gerçekten keyif aldığımı söyleyebilirim. Her türlü farklı ve ilginç insanlarla tanışmaktan zevk aldım. İnsanlarla tanışmak ve aynı zamanda para kazanmak ve sizin için en uygun olduğunda bunu yapmak için harika bir yoldur.

Bir araba kullanarak para kazanmak hakkında bilmek istiyorsanız, Lyft için para kazanmak nasıl kontrol edin.

Videoyu izle: Uber / Lyft Şuan Kaç Para Kazanıyorum ve Yaşadığım Enler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler
Maliye

Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler

Söylemeliyim ki, bu konuda bir makale yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Bedava ayakkabılar? Şirketler gerçekten bedava ayakkabı veriyorlar mı? Birçok durumda evet, yaparlar. Bulduğum şey, ayakkabı şirketlerinin - öncelikle spor ayakkabı şirketlerinin - bazen ürün testçileri olmak için kayıt yaptıranlara ücretsiz ayakkabılar vereceğidir.
Devamını Oku
Bir Cosigner Olmadan Öğrenci Kredileri Rehberi
Maliye

Bir Cosigner Olmadan Öğrenci Kredileri Rehberi

Öğrenci kredileri, öğrencilerin daha yüksek eğitim düzeylerine ulaşmalarına yardımcı olmak içindir. Birçok kişi için, öğrenci kredileri bir kozmopolit olmadan almak zordur, çünkü bankalar, ödeyemediği takdirde, krediyi garanti eden kişinin bunu ödeyebileceği konusunda güvence ister. Tüketici Mali Koruma Bürosu'na (CFPB) göre, öğrenci kredileri ülkenin en büyük ikinci tüketici borç piyasasıdır.
Devamını Oku
Rol Reversal: Yetişkin Çocuklar Para Hakkında Ebeveynlerle Konuşmalı
Maliye

Rol Reversal: Yetişkin Çocuklar Para Hakkında Ebeveynlerle Konuşmalı

Siz ve aileniz her zaman parayla ilgili olarak özgürce konuşup konuşmadınız ya da konuyu hiç tartışmamış olsanız da, onlarla birlikte büyümeniz gereken önemli finansal sorunlar olabilir - ve siz de yaşlandıkça. Aşağıdaki konular, yaşlı ebeveynlerinize bakmaya başlama zamanı geldiğinde bu konuşmayı düşünmeye ve planlamaya başlamanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku