Maliye

Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?

Hey arkadaşlar! Bugün Mark ve Lauren Greutman'ın borç ödeme hikayesini paylaşıyoruz. Mark ve Lauren şimdi zamanlarını diğer insanlara borçlarını terk etmelerine yardım etmek için harcıyorlar, böylece değer tabanlı bir yaşam sürmeye başlayabilirler.

Bize biraz kendinden bahset.

Lauren ve ben 13 yıldır evliyiz ve 4 çocuğumuz var. Para gelince çok farklı geçmişlere sahiptik. Ve ilk evlendiğimiz zaman, nadiren para hakkında konuştuk ve bu da bizi bir borç yığını haline getirdi. Biz dışarı çıktık ve artık borçsuz olduk ve başkalarına da aynısını yaptıklarını öğrettik… yaptığımız hataları önlemek ve birlikte finansal özgürlüğü nasıl bulacağımızı öğrenmek için.

Ne kadar borcunuz var?

İlk evlendiğimizde toplam 13.000 $ 'lık öğrenci kredimiz vardı. Bu sayı çok yakında artıyordu.

Yüksek faizli öğrenci kredileri ödemekle uğraşıyorsanız, SoFi gibi bir şirketle yeniden finanse etmek, onlara daha hızlı bir şekilde ödeme yapmanıza ve ilgilerinden tasarruf etmenize yardımcı olacak bir seçenek olabilir.

Kafanın üstündeyken fark ettiğinizde dönüm noktası ne zaman oldu?

Evlendikten kısa bir süre sonra hayatımızın en büyük finansal hatasını yaptık:% 0'lık bir düşüşle 3000 metrekarelik yeni bir ev satın aldık.

Genç bir evli çift olarak, ilk önce Amerikan Rüyası fikrinin başına geçtik: iki gelirli bir ev, yolda bir diğeriyle birlikte güzel bir bebek, ve paranın satın alabileceği tüm çanlar ve can ile yaşam. İkimiz de kariyerimizde başarılı oldu ve yeni bulunan lükslerimizi haklı çıkarmamız kolaylaştı. Pahalı kıyafetler giyip bir Audi ve Cadillac kullandık. 3200 metrekarelik özel yapılı evimiz tüm yeni mobilyalarla tamamlandı. Lauren, çalışma programının taleplerine ayak uydurmak için bir dadı ve asistan tuttu. Fakat bu Amerikan rüyasından sonra, giderlerimiz gelirimizle orantılı bir şekilde büyüdü ve bizler için gerçekten önemli olan şeylerden daha da uzaklaştık - değerlerimiz - evlilik ve aile gibi.

Tamamen kontrolden çıkmaya başladık. Lauren bir gün yatağımızda oturdu ve tüm kredi kartı ekstresimizin çıktılarını buldu ve hepsini topladı. Öğrenci borcumuz dahil olmak üzere, aylık 40.000 dolarlık borcumuz vardı ve aylık bütçemize aylık 1.000 dolarlık bir açığı uyguluyorduk. 26 yaşını doldurduk ve kredi kartlarımızda minimum ödeme yapamadık, yaşam giderlerimizi ödeyelim. Uyuşmuştum. Lauren ağlıyordu. İkimiz de utandılar ve korktuk. Bunu yapıp yapamayacağımızı merak ettik.

Mali zorluklarımızı aşmanın yollarını bulmak zorundaydık. Hızlı bir şekilde. Hemen finansal (ve medeni) yardımla sonuçlanan seçenekler. Lauren, ilk elden tasarruf eden para kazanma ipuçlarını öğrenmek için çalıştı ve kupon ile tutumlu bir yaşama uzmanı oldu, bu da evde kalmasını ve çocuklarımızla daha fazla zaman geçirmesini sağladı. Profesyonel aktüer becerilerimi bütçeleme yapmak için çok basit ve verimli araçlar kullanmaya ve geliştirmeye ve finansal hedeflerimize daha kolay ulaşmamıza yardımcı olmaya çalıştım. Paramızın bizi nereye götürmesini istediğimizi belirlemeye başladık ve harcamalarımızı değerlerimizin bir yansıması haline getirmeye başladık. Buna değmezsek, para harcamayız.

İlk başta, erken bir borç ödeme yapamadık. Lauren dışarıda buluşmak için dışarı çıkıp garsonluk işi yapmak zorunda kaldı. Ancak dev evimizi kısa bir satışla satabildiğimiz ve 800 metrekarelik bir kasaba evine küçültülebildiğimizde, nihayet borca ​​gerçekten saldırabildik. Bu süreçte sevgili davul setimi satarak ve bu parayı bir acil durum fonu için kullanarak başladım. O zaman çılgınlaştık - haftada sadece 50 dolara kuponla, tonlarca eşya satıp, her ekstra doları borca ​​aktararak, en küçük dengeleri ödeyerek.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kupon kullandık, işe giderdik ve sıkı bir nakit zarf bütçesine girdik. Bu, aylık bütçemize bağlı kalmamıza gerçekten yardımcı oldu.

Hepsini ödemek için karşılaştığınız en büyük barikatlar / kesintiler hangileriydi?

En büyük engellerden biri hala “Jones'a ayak uydurma” arzusuyla savaşıyordu. Bizim 800 sq ft townhouse, bizim mahallenin arkasına çok daha güzel ve bazı büyük, güzel evler vardı. Lauren oraya yürür ve komşularla konuşursa, hala bizim güzel büyük evimiz için diledi ve kaya diplerine vurduğumuz bir başarısızlık gibi geldi. Doğal harcama yapanlar olarak, bir zamanlar eski yöntemlerimize geri dönüp bir sonraki ayı yeniden gruplamak zorunda kalırdık.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Ben (Mark) bir aktüeldi ve Lauren, evde kalan bir annenin blog yazarı olduğunu söyledi.

Bunu ne kadar sürede ödeyeceksin?

2.5 yıl.

Paranı ödedikten sonra hayatın nasıl değişti?

Her şeyden vazgeçmek harika bir duygu olsa da, yaşam tarzımız o kadar değişmedi. Daha büyük yaşam değişimi, davam setimi sattığım an oldu - finansal gelecekleri değiştirmeye karar verdiğimizde. Biz hala bu yolculuğa devam ediyoruz ve olabildiğince fesleğen olarak yaşıyoruz ve emeklilik için çok tasarruf edebiliyoruz ve ihtiyaç duyanlara maddi yardımda bulunabiliyoruz.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

% 90 zihinsel,% 10 pratik eylem. Farklı bir şekilde yaşamak için zihninizde karar verdikten sonra, ne kadar para kazanmış olursanız olun, ne yaparsanız yapın - ne kadar para kazanmış olursanız olun, hiçbir şey yapamazsınız. İşinizden aldığınız gelire bağlı kaldığınızı hissetmeyin. Bu günlerde para kazanmanın birçok yolu var, evden yapabiliyorsun. Ve tüm bu ekstra gelirleri borç saldıracak şekilde koyabilirsiniz.

“Vagondan düşmek” ve hata yapmaktan korkmayın (kesinlikle mükemmel değildik). Borçsuz hale gelme yolculuğunuz yol boyunca çarpışacak.Kendini kirlet ve oyuna geri dön. Eğer yapabilirsek, herkes yapabilir.

Mark ve Lauren hakkında daha fazla bilgi edinmek ve borçsuzluktan kurtulma yollarını öğrenmek için www.markandlaureng.com adresinde, başkalarının borç özgürlüğüne ulaşmalarına yardımcı oldukları veya www.laurengreutman.com adresinde bulabilirler.

Not: Bu, Borçlu Başarı Öyküleri adı verilen ve önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip bir dizi. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: İnanılmaz 2 / İnanılmaz Aile 2 - English Dublajlı Fragman

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çevrimiçi Şeyler Satmak için eBay gibi 28 Siteler
Maliye

Çevrimiçi Şeyler Satmak için eBay gibi 28 Siteler

EBay, çevrimiçi olarak satış yapmak için en popüler sitelerden biridir, ancak eBay'de satış yapmak için bazı avantajlar vardır, bu da diğer benzer sitelerde denemek ve satmak için daha faydalı olabilir. EBay'in birçok faydası olsa da ve sık sık satın alma ve satma için bir kaynak olarak tavsiye etsek de, eBay hakkında satışlarınız için zararlı olabilecek bazı şeyler de vardır.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol
Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır"/>
Maliye

Nasıl Craigslist üzerinde Araba Satılır

Arabanızı Craigslist üzerinde satmak, aşağıdaki değerli ipuçlarını kullanarak satmanız şartıyla hızlı para kazanmanın harika bir yoludur. Otomobiller genellikle doğru bir şekilde listelendiklerinde, Craigslist'de oldukça hızlı bir şekilde satış yapıyorlar. Aracınız için en iyi dolar almak ve hızlı bir şekilde satmak, aracınızı iyi bir şekilde hazırlayıp iyi bir şekilde pazarlamakla ilgilidir.
Devamını Oku