Maliye

Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?

Hey arkadaşlar! Bugün Mark ve Lauren Greutman'ın borç ödeme hikayesini paylaşıyoruz. Mark ve Lauren şimdi zamanlarını diğer insanlara borçlarını terk etmelerine yardım etmek için harcıyorlar, böylece değer tabanlı bir yaşam sürmeye başlayabilirler.

Bize biraz kendinden bahset.

Lauren ve ben 13 yıldır evliyiz ve 4 çocuğumuz var. Para gelince çok farklı geçmişlere sahiptik. Ve ilk evlendiğimiz zaman, nadiren para hakkında konuştuk ve bu da bizi bir borç yığını haline getirdi. Biz dışarı çıktık ve artık borçsuz olduk ve başkalarına da aynısını yaptıklarını öğrettik… yaptığımız hataları önlemek ve birlikte finansal özgürlüğü nasıl bulacağımızı öğrenmek için.

Ne kadar borcunuz var?

İlk evlendiğimizde toplam 13.000 $ 'lık öğrenci kredimiz vardı. Bu sayı çok yakında artıyordu.

Yüksek faizli öğrenci kredileri ödemekle uğraşıyorsanız, SoFi gibi bir şirketle yeniden finanse etmek, onlara daha hızlı bir şekilde ödeme yapmanıza ve ilgilerinden tasarruf etmenize yardımcı olacak bir seçenek olabilir.

Kafanın üstündeyken fark ettiğinizde dönüm noktası ne zaman oldu?

Evlendikten kısa bir süre sonra hayatımızın en büyük finansal hatasını yaptık:% 0'lık bir düşüşle 3000 metrekarelik yeni bir ev satın aldık.

Genç bir evli çift olarak, ilk önce Amerikan Rüyası fikrinin başına geçtik: iki gelirli bir ev, yolda bir diğeriyle birlikte güzel bir bebek, ve paranın satın alabileceği tüm çanlar ve can ile yaşam. İkimiz de kariyerimizde başarılı oldu ve yeni bulunan lükslerimizi haklı çıkarmamız kolaylaştı. Pahalı kıyafetler giyip bir Audi ve Cadillac kullandık. 3200 metrekarelik özel yapılı evimiz tüm yeni mobilyalarla tamamlandı. Lauren, çalışma programının taleplerine ayak uydurmak için bir dadı ve asistan tuttu. Fakat bu Amerikan rüyasından sonra, giderlerimiz gelirimizle orantılı bir şekilde büyüdü ve bizler için gerçekten önemli olan şeylerden daha da uzaklaştık - değerlerimiz - evlilik ve aile gibi.

Tamamen kontrolden çıkmaya başladık. Lauren bir gün yatağımızda oturdu ve tüm kredi kartı ekstresimizin çıktılarını buldu ve hepsini topladı. Öğrenci borcumuz dahil olmak üzere, aylık 40.000 dolarlık borcumuz vardı ve aylık bütçemize aylık 1.000 dolarlık bir açığı uyguluyorduk. 26 yaşını doldurduk ve kredi kartlarımızda minimum ödeme yapamadık, yaşam giderlerimizi ödeyelim. Uyuşmuştum. Lauren ağlıyordu. İkimiz de utandılar ve korktuk. Bunu yapıp yapamayacağımızı merak ettik.

Mali zorluklarımızı aşmanın yollarını bulmak zorundaydık. Hızlı bir şekilde. Hemen finansal (ve medeni) yardımla sonuçlanan seçenekler. Lauren, ilk elden tasarruf eden para kazanma ipuçlarını öğrenmek için çalıştı ve kupon ile tutumlu bir yaşama uzmanı oldu, bu da evde kalmasını ve çocuklarımızla daha fazla zaman geçirmesini sağladı. Profesyonel aktüer becerilerimi bütçeleme yapmak için çok basit ve verimli araçlar kullanmaya ve geliştirmeye ve finansal hedeflerimize daha kolay ulaşmamıza yardımcı olmaya çalıştım. Paramızın bizi nereye götürmesini istediğimizi belirlemeye başladık ve harcamalarımızı değerlerimizin bir yansıması haline getirmeye başladık. Buna değmezsek, para harcamayız.

İlk başta, erken bir borç ödeme yapamadık. Lauren dışarıda buluşmak için dışarı çıkıp garsonluk işi yapmak zorunda kaldı. Ancak dev evimizi kısa bir satışla satabildiğimiz ve 800 metrekarelik bir kasaba evine küçültülebildiğimizde, nihayet borca ​​gerçekten saldırabildik. Bu süreçte sevgili davul setimi satarak ve bu parayı bir acil durum fonu için kullanarak başladım. O zaman çılgınlaştık - haftada sadece 50 dolara kuponla, tonlarca eşya satıp, her ekstra doları borca ​​aktararak, en küçük dengeleri ödeyerek.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kupon kullandık, işe giderdik ve sıkı bir nakit zarf bütçesine girdik. Bu, aylık bütçemize bağlı kalmamıza gerçekten yardımcı oldu.

Hepsini ödemek için karşılaştığınız en büyük barikatlar / kesintiler hangileriydi?

En büyük engellerden biri hala “Jones'a ayak uydurma” arzusuyla savaşıyordu. Bizim 800 sq ft townhouse, bizim mahallenin arkasına çok daha güzel ve bazı büyük, güzel evler vardı. Lauren oraya yürür ve komşularla konuşursa, hala bizim güzel büyük evimiz için diledi ve kaya diplerine vurduğumuz bir başarısızlık gibi geldi. Doğal harcama yapanlar olarak, bir zamanlar eski yöntemlerimize geri dönüp bir sonraki ayı yeniden gruplamak zorunda kalırdık.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Ben (Mark) bir aktüeldi ve Lauren, evde kalan bir annenin blog yazarı olduğunu söyledi.

Bunu ne kadar sürede ödeyeceksin?

2.5 yıl.

Paranı ödedikten sonra hayatın nasıl değişti?

Her şeyden vazgeçmek harika bir duygu olsa da, yaşam tarzımız o kadar değişmedi. Daha büyük yaşam değişimi, davam setimi sattığım an oldu - finansal gelecekleri değiştirmeye karar verdiğimizde. Biz hala bu yolculuğa devam ediyoruz ve olabildiğince fesleğen olarak yaşıyoruz ve emeklilik için çok tasarruf edebiliyoruz ve ihtiyaç duyanlara maddi yardımda bulunabiliyoruz.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

% 90 zihinsel,% 10 pratik eylem. Farklı bir şekilde yaşamak için zihninizde karar verdikten sonra, ne kadar para kazanmış olursanız olun, ne yaparsanız yapın - ne kadar para kazanmış olursanız olun, hiçbir şey yapamazsınız. İşinizden aldığınız gelire bağlı kaldığınızı hissetmeyin. Bu günlerde para kazanmanın birçok yolu var, evden yapabiliyorsun. Ve tüm bu ekstra gelirleri borç saldıracak şekilde koyabilirsiniz.

“Vagondan düşmek” ve hata yapmaktan korkmayın (kesinlikle mükemmel değildik). Borçsuz hale gelme yolculuğunuz yol boyunca çarpışacak.Kendini kirlet ve oyuna geri dön. Eğer yapabilirsek, herkes yapabilir.

Mark ve Lauren hakkında daha fazla bilgi edinmek ve borçsuzluktan kurtulma yollarını öğrenmek için www.markandlaureng.com adresinde, başkalarının borç özgürlüğüne ulaşmalarına yardımcı oldukları veya www.laurengreutman.com adresinde bulabilirler.

Not: Bu, Borçlu Başarı Öyküleri adı verilen ve önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip bir dizi. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: İnanılmaz 2 / İnanılmaz Aile 2 - English Dublajlı Fragman

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

AARP Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

AARP Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hangi yaşta olursa olsun, hayat sigortası genel finansal planlama sürecinin önemli bir parçası olabilir. Genç olanlar, beklenmedik bir durumda, bir maddi ve / veya küçük çocuğu devam eden maddi sıkıntıya karşı korumak için kapsama ihtiyaç duyabilecek olsa da, daha yaşlı olanlar da, nihai harcama ihtiyaçları ve bir eş için emeklilik gelirlerinin değiştirilmesi için bu tür bir kapsama sahip olmalıdırlar. Ayrıca borçların ödenmesi ve hatta emlak vergisinin ödenmesi gibi.
Devamını Oku
Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu
Maliye

Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu

Videoları çevrimiçi olarak izlemek isterseniz, bunun için neden ödeme yapılmıyor? Video ve televizyon izlemek için size para ödeyecek birçok şirket var. Boş zamanlarınızda video izlemeye başlamak için bu siteleri ziyaret edin. Videoları İzlemek İçin Nasıl Ücret Alabilirsiniz 1. Swagbucks Çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biri Swagbucks'tır.
Devamını Oku
Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?
Maliye

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?

Bir üniversite derecesi, bu günlerde iş bulmak için neredeyse bir gereklilik. İşverenler en az bir Önlisans derecesi görmek istiyor, ancak bir Lisans derecesi tercih edilir. Aynı zamanda kolej maliyetleri, büyük bir eğitim almayı birçok kişi için pahalı bir teklif haline getirmeye devam ediyor. Eğitiminizi geliştirebileceğiniz yollardan biri, çevrimiçi olmaktır.
Devamını Oku
Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır
Maliye

Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır

İşlerinizi yürütmek ve meşgul profesyonellerin ve varlıklıların tamamlamak için zamanlarının olmadığı günlük görevleri göz önünde bulundurarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, kendi kişisel konsiyerj işinizi başlatmayı düşünebilirsiniz. Minimum başlangıç ​​maliyetleri ve çeşitli görevleri yerine getirme yeteneği sayesinde, bu, evden çalışmak istediğiniz mükemmel iş fırsatı olabilir.
Devamını Oku