Maliye

Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm

Alüminyum kutuların geri dönüşümü için para kazanabileceğiniz gibi, aynı zamanda cam şişe ve kavanozların geri dönüşümünü de yapmak mümkündür.

Evinizde soda, bira ya da diğer cam içecek kapları gibi çok sayıda cam kap ya da çok sayıda şişelenmiş içecek satın alan başkalarını tanıyorsanız, bu sizin bazı ekstralar yapmanız için iyi bir yol olabilir. nakit.

Geri dönüşümlü cam şişeler ve kavanozlar zenginleştireceğiniz bir yan aksiyon değildir, ancak ekstra para kazanmanıza ve çevrenin aynı anda daha yeşil kalmasına yardımcı olur.

Burada, cam şişeler ve kavanozları geri dönüştüren bir yan işe başlamadan önce düşünmeniz gereken cam geri dönüşümlerini ve bilmeniz gereken diğer bilgileri almak için şirketler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Cam Geri Dönüşümü İçin Ne Kadar Ödenecek?

Çoğu eyalette şişe başına geri dönüşüm fiyatı çok büyük değildir: genellikle şişe başına beş sent ve on beş sent arasında. Yani, en azından, bir geri dönüşüm merkezine 100 şişe getirmek için beş dolar kazanacaksınız.

Bu bir ton para olmasa da, haftada beş dolar, yılda 260 dolara kadar çıkıyor. Güzel bir tatilin ya da ekstra tasarrufun bir parçası olarak kullanabileceğiniz para olabilir.

Ne tür cam şişeler geri dönüştürülebilir?

Şimdi, cam şişeleri geri dönüşüm, geri dönüşüm alüminyum kutulardan biraz farklı. Geri dönüşüm merkezlerinde kabul edilebilir olmayan ve kabul edilmeyen bazı cam şişeler vardır.

Glass Recyclables için “NO” Listesi

Farklı türdeki kavanozların farklı cam türlerinden yapıldığından, hepsi geri dönüştürülebilir değildir. İşte geri dönüşüm merkezlerinin muhtemelen kabul etmeyeceği cam şişe ve kavanozların bazı türleri:

 • Turşu kavanozları ve reçel kavanozları gibi yiyecek kavanozları
 • Süt içerenler gibi süt kavanozları
 • Su tutan bazı cam şişeler; Yerel geri dönüşüm merkeziniz bununla ilgili detaylara sahip olacak

Bazı istisnalar olsa da, bölge sakinlerinin cam kapları geri dönüştürmelerine izin veren çoğu eyalet, öncelikle aşağıdaki türdeki şişeleri kabul eder:

 • Bira şişeleri
 • Soda şişeleri
 • Malt likör şişeleri
 • Şarap şisesi
 • Karışık içecek gibi diğer içecek şişeleri
 • Bazı cam su şişeleri

Her bir devlet, geri dönüşüm için farklı türde cam şişeleri kabul ettiğinden, şişeleri toplayıp geri dönüşüme sokmadan önce, hangi cam ürünlerin bölgenizdeki nakit için geri dönüştürülebilir olduğunu görmek için eyalet yasalarınızı kontrol etmeniz gerekir.

Bu, cam şişe ve kavanozların geri dönüşümü hakkında bilmeniz gereken bir sonraki şeye götürür: Tüm eyaletler, sakinlerin onları geri getirmelerine ve bunları geri dönüştürmelerine izin verilmesine izin vermez.

Hangi Devletler Geri Dönüşüm İçin Cam Şişelere Getiriyor?

Her ne kadar çoğu ülke insanların kaldırım kenarı geri dönüşüm konteynırlarına cam eşya koymalarına izin verse de, tüm eyaletler bölge sakinlerinin cam şişeleri getirmelerine ve para kazanmalarına izin vermemektedir.

Niye ya? Emin değilim ve bu cam geri dönüşüm malzemesi hükümet tarafından düzenlendiğinden, ben bile sormayacağım.

Size söyleyebildiğim, topladığınız cam şişeler ve kavanozlar için para kazanmak için, onları CDL: Konteynır Mevduat Mevzuatı olarak adlandırılan bir duruma getirmelisiniz.

Yatmanının şartlarında buna Şişe Faturası denir. Vikipedi'ye göre, bir Şişe Fatura veya CDL faturasının ne olduğu şu şekildedir:

“Konteyner depozitosu mevzuatı satış noktasında alkolsüz içecek, meyve suyu, süt, su, alkollü içecek ve / veya diğer yeniden kullanılabilir ambalajlar üzerinde bir para yatırma toplanmasını gerektiren herhangi bir yasadır. Konteynır, yetkilendirilmiş bir ödeme merkezine veya bazı bölgelerdeki orijinal satıcıya iade edildiğinde, depozito, kurtarıcıya (orijinal alıcı olduğu varsayılır) kısmen veya tamamen iade edilir. Bir depozito iade sistemidir. ”

Sadece on eyalette şu anda kitaplarda aktif Şişe Faturaları var. Geri dönüştürülmek üzere cam şişeleri getirebileceğiniz ve depozito iadesi alabileceğiniz durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Kaliforniya
 • Connecticut
 • Hawaii
 • Iowa
 • Massachusetts
 • Maine
 • Michigan
 • New York
 • Oregon
 • Vermont

Neden sadece on eyalette şu anda depozito iadesi sağlayan şişe faturaları var? Konuyla ilgili Vikipedi web sitesi, içecek konteynır endüstrisinin sorumlu olduğunu söylüyor, ancak şu anda içine girmek için uğraşmayacak başka bir konu.

Bu makalenin amacı cam kavanozların ve şişelerin geri dönüşümü ile nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaktır.

Öyleyse, cam şişeler için geri dönüşüm iadesi sunan eyaletlerden birinde yaşıyorsanız, işte bundan sonra ne yapacağız.

Cam şişe ve kavanoz geri dönüşüm para nasıl yapılır

Cam kavanozları geri dönüştürerek para kazanmak için sadece iki adım vardır. İlk adım şudur:

1. Şişeleri toplayın

Evde kullandığınız şişeleri toplayarak bunu yapabilirsiniz. Şişelerini topladığınızı düşünmezlerse arkadaşlara, aile üyelerine ve komşularına da sorabilirsiniz.

Tıpkı alüminyum kutulardaki gibi, birçok insan şişeleri iade etmek için zaman harcamazlar, düzenli çöp kutusuna atıyorlar ya da çöp toplama hizmetlerini kaldırdıkları kaldırım kenarı geri dönüşüm kovasına koyarlar.

Para iadesi için iade etmeyi planlamazlarsa, onlar için de yapabilir ve fazladan para kazanabilirsiniz.

Ayrıca yerel bar ve restoranlar ile iletişime geçerek bazı cam şişeleri de toplayabilirsiniz.

Alkollü restoran ve bar / ızgaralar, muhtemelen haftalık olarak cam şişelerin bir koleksiyonunu toplar ve daha fazla geri dönüştürülebilir cam bulmak için harika bir yer olur.

Eğer geri dönüştürülebilir camlarını topladığınızı düşünmüyorlarsa, kendileri için uygun olan bir kap yerleştirebilir ve geri dönüşümlü içeriği düzenli olarak toplayabilirsiniz. Restoranlarda, muhtemelen haftada bir veya iki kez toplamanız gerekir.

2. İade için şişeleri getirin

CDL veya şişe faturaları olan çoğu eyalette, eyalet çapında çeşitli geri dönüşüm merkezi yerleri bulunur. Bottlebill.org adlı bir web sitesinde, her bir eyaletteki özel şişe geri dönüşüm yönetmelikleri hakkında size daha fazla bilgi verebilecek ve geri ödeme için şişeleri nereye getirebileceğinizi gösteren bir web sitesi vardır.

Bu web sitesi size her bir eyalet için cam şişe geri dönüşümünün yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında özel bilgi verebilir. Ayrıca, her devletin kabul ettiği cam şişeler için ne kadar para ödediğini size söyleyecektir.

Başka ne cam şişe geri dönüşüm hakkında bilmem gerekiyor?

İşte size yararlı bulabileceğiniz cam şişe ve kavanozları geri dönüştürerek para kazanma hakkında bazı gerçekler.

İlk olarak, bir şişe faturası durumunda değil, bunun yerine bir şişe fatura devleti sınırları içinde olan bir eyalette yaşıyorsanız, geri dönüşüm için eyalet sınırında şişeleri taşıyamazsınız.

Birçok şişe fatura devleti, şişeleri geri dönüşüm amacıyla devlet hatlarına getirmeyi yasaklayan yasalara sahiptir. Bu konuda daha fazla bilgi için biberonun devletin sınırın ötesine getirilmesiyle ilgili özel yasalarını kontrol edin.

İkincisi, eyaletinizdeki bir şişe faturasını tanıtmakla ilgili olarak yerel yasa koyucularla iletişime geçebilirsiniz. Bölgenizdeki yasa koyucularla, bunun nasıl çalıştığına ve devlet temsilcilerinin bir şişe faturasını dikkate almaya açık olup olmadığına dair daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Üçüncüsü, ABD'deki birkaç eyaletle birlikte, Konteynır Mevzuatı Mevzuatı yasalarına sahip birçok başka ülke var.

Kanada, Almanya veya İsveç gibi ülkelerde yaşıyorsanız, şişeleri parayla geri dönüştürebilirsiniz.

Dördüncü olarak, çoğu geri dönüşüm merkezinin sadece sağlam şişeleri topladığını ve kırık şişeleri veya kavanozları kabul etmeyeceğini bilmelisiniz. Kırılan şişelerin geri ödeme için getirdiğiniz şişelerden toplanması gerekir.

Ayrıca ayna, ampul veya kabul edilemez gıda kavanozları gibi geri dönüştürülebilir camlarla kazara karışmış olabilecek diğer cam türlerini de çıkarmanız gerekir.

Geri dönüştürülebilir şişelerinizi ve kavanozlarınızı yerel geri dönüşüm merkezine götürdüğünüzde, genellikle bunları hesaba katar ve doğru yerde ödersiniz.

Bununla birlikte, bazı eyaletlerde, getirdiğiniz şişelerin sayısına bağlı olarak, şişe başına değil, kilo bazında size ödeme yapabilirler.

Bazı eyaletlerde, yolculuk başına kaç şişe açabileceğinizi de sınırlayabilirsiniz. Geri dönüşüm merkezinin web sitesinde herhangi bir şişe numarası limiti hakkında bilgi olmalıdır.

özet

Yine, bu, erken emekliliğinizle zenginleşecek ya da finanse edeceğiniz bir yan işe yaramadı, ancak bir şişe fatura devletinde ya da ülkede yaşıyorsanız, geri dönüştürülmüş cam şişeler her ay biraz fazladan para kazanmanıza yardımcı olabilir. .

Her bir ek gelir sayımı ve daha fazla para kazanmak, sizi daha zengin kılan para hareketlerinden biridir.

Aslında, yeterince farklı gelir akışı bulursanız, günlük işinizden tamamen çıkabilirsiniz. Bu podcast'i, bununla ilgili daha fazla bilgi için Birden Fazla Gelir Akışı Nasıl Yapılır hakkında dinleyin.

Finansal geleceğiniz sizin kontrolünüzde - şimdi sizin için en önemli finansal hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenleri yapmaya başlama zamanı.

Videoyu izle: Cam Şişelerden Neler Yapılır. Atma açıktır. Cam Şişeyi Serin Şeyler haline getirin. DIY

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)
Maliye

401 (a) Planları ve Rollover Kuralları (bilmeniz gerekenler)

“401 ailesi” içinde az ilgi gören bir tür emeklilik planı var. Belki de bu, plana katılan çalışanların sayısı muhtemelen milyonlarca olsa bile, yalnızca nispeten az sayıda işveren teklif ettiği içindir. Buna 401 (a) planı denir ve çoğu açıdan 401 (k) planına benzese de, çoğunlukla hükümet işçilerini ve okul ve kolej çalışanlarını kapsar.
Devamını Oku
IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?
Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak.
Devamını Oku
Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Bu günlerde herkesin göründüğü anlaşılıyor, uzmanlar kendi işinize sahip olmanın faydalarını gösteriyor. İşletme sahipliğinin kesinlikle kendi istekleri vardır. Sıçan ırkından ayrılmak ve kendi işini yapmak hakkında hayal etmek, tüm dünyadaki iş güçlüklerinin cevabı gibi geliyor ve bunun bir nedeni var.
Devamını Oku
24 Fun At-Home Tarih Gecesi Fikirleri
Maliye

24 Fun At-Home Tarih Gecesi Fikirleri

Kalıcı bir ilişkinin sırrı tutarlı bir iletişim olduğunu söylüyorlar. Ya da geceler miydi? Özellikle diğer işinizle, çocuklarla, işlerle ve yaşamla uğraşmakla meşguldünüz. Ancak ilişkinin sonlanmasını istiyorsanız, eşinizle bağlantı kurmak ve bağlantı kurmak için zaman ayırmak bir zorunluluktur.
Devamını Oku