Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım.

Giyim ve Aksesuar

Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor. Altı ailemiz, son üç yılda, giyim ve aksesuarlarda sırasıyla 1288 $, 1309 $ ve 1014 $ harcadı. Bu ortalama aile ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 54 veya daha fazla bir tasarruf. Bunu nasıl yaparız? İşte bizim ipuçlarımız:

 • Her zaman temizleme raflarını kontrol edin
 • Karışık ve eşleştirilebilen geleneksel renklerde temel giyim zımbaları satın alın
 • Özellikle kışlık mont gibi daha pahalı ürünler için eBay'de alışveriş yapın
 • Başkalarıyla kıyafet satın alabilir, satabilir ve ticaret yapabilirsiniz bir Facebook grubu veya başka bir ağ ile katılın
 • Zamanın önünde satın alın. Bu yılki temizlik rafı ile gelecek sezon için kış kıyafetleri alın.

Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, giyim maliyetlerinizi küçültebilirsiniz.

Restoran Yemekleri

Bu makaleye göre, dört kişilik ortalama aile, yemeklere yılda 2.668 dolar harcıyor. Bu miktarı düşürmek ve kaliteli restoran yemeklerinin tadını çıkarmak tamamen mümkündür. İşte bazı ipuçları:

 • Kuponlar için çevrimiçi görün. Çoğu restoranın, restoran faturanızın yüzde 15 ila 50'si arasında traş olabilen çevrimiçi kuponları vardır.
 • En sevdiğiniz restoran yemeklerini evde pişirmeyi öğrenin. Basitçe 'Olive Garden Alfredo Sauce tarifi' veya benzer bir cümle yazın ve restoranın favorilerini evde pişirmeyi öğrenin.
 • Doğum günleri veya yıl dönümleri gibi özel günler için yemekten kurtulun
 • Dışarıda arkadaşlarınızla ve ailenizle bir araya gelin ve her birinden veya ailenizden favori bir yemek getirmesini isteyin

Bu para tasarrufu sağlayan ipuçlarından yararlanırken, cep kitabınız üzerindeki yükü hafifletirken ve restoran harcamalarını azaltarak harika yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Evde bulunan malzemeler

Satın aldığınız neredeyse her ev eşyası, aşağıdaki ipuçlarından yararlanarak indirimli fiyat etiketi ile birlikte gelir:

 • Öğeye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını ya da sadece bunu istiyorsanız bunu belirleyin. Ürün gerçekten ailenize değer katacaksa, devam edin ve satın alın
 • Alışverişe çıkmadan önce çevrimiçi kuponları kontrol edin. Çoğu mağaza ve banyo / yatak mağazalarının düzenli olarak kuponları vardır.
 • Gerekirse satın alın ve yenileyin. Girişte harika görünümlü bir yan masaya mı ihtiyacınız var? Bir garaj satışında kullanılmış olanı seçin ve ev dekorunuzu tamamlayacak şekilde boyayın ya da boyayın. Bir kez, geniş çaplı bir uzantıya ihtiyaç duyduğumuzda, tek bir aile evinden bir apartman dairesine küçülmekte olan bir adamdan 70 $ karşılığında Craigslist'de kullanılmış bir merdiven alıp 300 $ fiyat etiketinden kaçındık.

Banka hesabınızı boşaltmadan güzel bir ev sahibi olmak tamamen mümkün.

bakkaliye

Bakkal masrafları için para biriktirmenin sayısız yolu vardır. Dört kişilik ortalama aile bakkaliye ayda 584 ila 1156 dolar harcıyor, biraz zaman ve planlama ile bu sayıyı yüzde 40 oranında azaltabilirsiniz. Ailenizi daha az beslemek için daha fazla bilgi için şu mesajları okuyun:

 • Marketlerde Tasarruf Sağlamanın 8 Yaratıcı Yolu
 • Bakkal Fatura Kesmek için 10 Yolları
 • Erin Chase (podcast) ile Yarım Bakkal Bono Nasıl Kesilir

Verimli menü planlaması kullanarak, bakkala gezileri sınırlamak ve nakit bir bütçe içinde kalmak, ailenizi daha az besleyebilirsiniz.

Kolej

Ortalama üniversite öğrencisi geçen yıl öğrenci kredisi borcunda 35.000 $ 'ın üzerinde mezun oldu. Bir üniversite derecesinin sizin için en iyi seçenek olduğunu belirlediyseniz, burada koleje giderken harcayacağınız para miktarını azaltmak için bazı ipuçları bulabilirsiniz.

 • Evde ailenizle yaşayın ya da daha ucuz, kampüs dışı konutlar ve pahalı yurtlar odaları keşfedin.
 • Derecenizin ilk iki yılı için bir topluluk kolejine veya çevrimiçi üniversiteye katılın
 • Mevcut bursları araştırın ve yeterlilik parametrelerine uyan herkese başvurun.
 • Üniversite kredileri için önceden biriktirerek veya sınıflar, kitaplar ve diğer masrafları ödemek için kolejde çalışarak öğrenci kredilerinde faiz ödemekten kaçının
 • Çalışırken üniversite dersleri için ödeyecek bir işverende iş bulabilene kadar üniversite derslerinden vazgeçmeyi seçin
 • Dereceli harcamalarınızı en aza indiren ve derecenizi elde etmek için çalıştıkça tasarrufları en üst düzeye çıkaracak kendinize kesin bir bütçe oluşturun

Cep Telefonu Planları

Cep telefonu planları, telefon başına ayda yüzlerce dolara kolayca gidebilir, ancak durum böyle olmak zorunda değildir.

Republic Wireless gibi bir sağlayıcıya geçerek, cep telefonu faturanızı önemli ölçüde azaltabilir ve süreçte yılda binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Republic Wireless, her yaşam tarzına ve her bütçeye uygun çeşitli sözleşmeli planlara sahiptir. BONUS: Republic Wireless, her ay kullanmadığınız veriler için sizi geri öder! Hangisinin sizin için en iyi olduğunu görmek için bugün Cumhuriyet Kablosuz cep telefonu planı seçenekleri göz atın.

Bütçenizdeki her masrafa meydan okuyarak ve masraflarınızı düşürdüğünüzde, borçsuz veya varlıklı olma hedeflerine ulaşmak için yılda yüzlerce ve hatta binlerce dolardan tasarruf etmek kolaydır.

En sevdiğin para tasarrufu ipucu nedir? Her şey için bir bütçe denediniz mi?

Videoyu izle: Yeni Bir Araba Alırken Yanlışlık Yapmamız 10 Hata

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın hayati bir öğesidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, hayat sigortası poliçe yararlanıcıları tarafından alınan gelirlerin, borçların ödenmesi (ev ipoteği dahil) ve günlük hayatın ödenmesi gibi herhangi bir sayıda finansal ihtiyaç için kullanılabilmesidir. giderler.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu
Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir. Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde.
Devamını Oku