Maliye

2018'de Gelirinizi Arttırmak için 80 Para Kazanma Fikirleri

Kendinize, "Gerçekten fazladan para kullanabilirim" diye kaç kez düşündünüz? İster kısa vadeli bir finansal bağınız olsun, isterse büyük bir şeyden tasarruf etmek istiyorsanız, günlük işinizde para kazanmanın birçok yolu vardır.

Bu sitede yer alan ve şu anda 6,000 $ 'ın üzerinde harcama yapan web sitesi de dahil olmak üzere, 18 ay içinde 52.000 $' lık borcunu ödeyebiliyordum.

İşte, başarmak istediğiniz her şey için daha fazla para kazanabileceğiniz 80'den fazla yol.

Becerilerinizi Kullanarak Para Kazanın

Herkesin para kazanabilecekleri en az bir yeteneği var. Seninki nedir? Bankaya ne kadar yetenekli olabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için, göz önünde bulundurmanız ve seçmeniz gereken bir çeşitlilik var.

1. Serbest yazı

Pijamalarınızda yazmak ve para kazanmak istiyorsanız, o zaman serbest yazı iyi bir uyum sağlayabilir. Bir işletme veya bir yayın için bir makale yazmak için ödeme alabilirsiniz. Investopedia, Clark Howard, ABD Haberleri ve Dünya Raporu ve daha fazlası için kişisel olarak yazdım.

Ödeme değişebilir, ancak bir parça içerik için 35 ila 500 dolar arasında bir yer yaptım. Ne kadar ödediğiniz, deneyiminize ve makalenin uzunluğuna bağlıdır.

Upwork veya Contently gibi siteler yazılı içerik arayan müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bir profil oluşturup örnek yazmalısınız.

2. Çevrimiçi anketlere katılın

Boş zamanlarınızda anket yapmak bazı ekstra hamur kazanmak için harika bir yol olabilir. Çok sayıda çevrimiçi anket fırsatı olsa da, en saygın şirketlerden biri de Survey Junkie'dir.

Anketlerle, bugün en kısa zamanda para kazanmaya başlayabilirsiniz. Survey Junkie ile ilgili harika bir şey, sadece bir şirketten daha fazlasına kaydolabilmenizdir, bu sayede kesintilerinizdeki anketleri doldurmak için sürekli bir fırsat aktarabilirsiniz.

3. Akran Kredilendirmesi

Günümüzde paraya ihtiyaç duyan diğer kişilere yardım etmek ve aynı zamanda para karşılığında bir getiri elde etmek kolaydır. Lending Club, yatırımcıların% 99,9'unun pozitif getiri gördüğü ve başlamak için iyi bir yer olabileceği bir platformdur. Çoğu yatırımcı için ortalama% 3-8 arasında olsa da,% 25 kadar kazanabilirsiniz.

4. Her gün satın aldığınız ürünlerde para kazanın

Satın almayı düşündüğünüz eşyaların parasını geri alabileceğinizi biliyor muydunuz? Ebates, alışverişlerinizi sitelerinde yaparken para ödeyecek.

İşin sırrı, sadece normalde satın alacağınız ürünleri satın almak ve sadece satışta oldukları için satın almamaktır. Aksi takdirde, zorunlu olarak ihtiyaç duymadığınız şeylere para harcarsınız ve onlarla kaydolma hedefi daha fazla para harcamak, daha fazla harcama yapmamaktır.

Ayrıca, satın aldığınız bir şey satışa çıkarsa geri ödeme yapacak bir fiyat izleme uygulaması olan Paribus adlı ücretsiz bir uygulamayı da kullanabilirsiniz.

5. diğerlerini sürün

Uber ya da Lyft gibi firmalar, boş zamanlarınızda diğerlerini sürmek için size para ödeyecek. Ödeme oranları kaç mil kat ettiğine, sürdüğünüz aracın türüne ve buna bağlı olarak değişir.

Bu, tam zamanlı bir iş ile birlikte geceleri ve hafta sonlarında kolayca yapabileceğiniz esnek saatlere sahip bir yan perdeye ihtiyacınız varsa mükemmel bir seçenektir.

Şu anda Lyft aslında bir 250 $ kayıt bonusu.

6. Bağlı kuruluş pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlama, başkalarını ürünlere veya hizmetlere yönlendirmek için ödeme aldığınız yerdir. Amazon gibi şirketler, web sitenize gelen ziyaretçiler linklerinize tıkladıklarında ve ürün satın aldıklarında para kazanırlar.

Bağlı kuruluş gelirinizi artırmak istiyorsanız, arkadaşım 100.000 $ / ay'ın üzerinde kazanan Michelle, Kontrol etmek isteyebileceğiniz Affiliate Marketing'in İş Ortağı Olma adlı bir kurs oluşturdu.

7. Mendil / kıyafet giy

Giysileri tamir etme, değiştirme veya basma becerisine sahipseniz, yeteneklerinizi terzi olarak sunmayı düşünün. Terzi işi ve küçük ölçekli ütüleme (ütüleme) evinizden kolayca yapılabilir ve yoğun insanlar için çok ihtiyaç duyulan bir hizmettir.

Günümüz dünyasında, tamir ve değişiklikler gibi beceriler basitçe öğretilmemektedir. Bunun anlamı, eğer bir dikiş dikmek istiyorsanız, elinizde de değerli bir para kazanma becerisine sahip olursunuz.

8. Kendi tişörtlerinizi tasarlayın

Eğer yaratıcıysanız ve bir şeyler tasarlamak istiyorsanız, bu sizin için çok uygun olabilir. Oluşturduğunuz t-shirt tasarımlarını yayınlayacak olan CafePress adlı bir siteye göz atın ve ardından tasarımınız bir müşteri tarafından satın alındığında size kârın bir yüzdesini verir.

9. Bir e-kitap yaz, yayınla ve sat

Biraz pasif gelir elde etmek için iyi bir yol mu arıyorsunuz? Amazon'da bir e-kitap yazın ve yayınlayın, hatta indirilebilir bir PDF oluşturarak kendi başınıza yayınlayın. Tanıdık olduğunuz bir konu seçerek başlayın. Örneğin, bir eğitim kaynağı, nasıl yapılır kılavuzu veya kurgusal hikayeler olabilir.

İnternet, e-kitap yazmanın ve yayınlamanın çok az ön maliyetle nasıl yazılacağına dair makalelerle doludur. Bu kazançlı endüstrinin instagramında kendinizi eğitin.

10. Çevrimiçi bir kurs oluşturun

Belirli bir alanda, başkalarını öğrenmek için şarj edebileceğiniz bilginiz var mı? Örneğin, masaları yapmayı seven bir arkadaşım var ve başkalarına, çevrimiçi videolar aracılığıyla masaların nasıl oluşturulacağını öğreten altı rakamı var.

11. Ürünü çevirin

Gördüğünüzde iyi bir anlaşma tanımakta yetenekli misiniz? Daha sonra eBay veya Amazon gibi diğer sitelerde satmak için mal satın almayı düşünün. Garaj satışları ve tasarruf mağazaları, insanların bilmedikleri, değerli oldukları ve değerinden çok daha azını sattıkları belirsiz eşyalarla doludur.

Bu şaşırtıcı fırsatlardan yararlanın ve bunları çevrimiçi olarak tekrar satış yaparak biraz para kazanmak için kullanın.

12. Bir tamirciyle iş kurmak

Eğer bir iş arkadaşınız varsa, tamircinizin işini yapması gereken başkalarına yardım etmek için becerilerinizi kullanmayı düşünün.Birçok insan, küçük ev onarım ve bakım görevlerini yerine getirmesi için iyi para ödüyor.

Bölgenizde müşterilere yardımcı olmak için Amazon Hizmetleri'nde bir profil bile oluşturabilirsiniz.

13. Egzersiz sınıflarını öğretin

Formda kalmak için ödeme almakla ilgileniyor musunuz? Yoga, Zumba, Crossfit, Kettlebell veya başka tür bir egzersiz gibi derslerle ilgileniyorsanız, hizmetlerinizi yerel spor salonunda veya toplum eğitim sınıfında sunmayı düşünün.

Bu alanlarda öğretmek için sertifika almak uzun sürmez.

14. fotoğrafçı ol

İyi bir fotoğraf makineniz ve fotoğrafçılığınız varsa, fotoğrafçılık becerilerinizi düğünler, aileler, lise mezuniyetleri ve proğramlar için sunmayı düşünün. İyi bir resim bin kelimeye bedeldir ve aynı zamanda çok fazla paraya da değer.

Büyüyen bir fotoğraf köşesi evcil hayvan portreleridir, bu yüzden fotoğraf ve hayvanları seviyorsanız, evcil hayvan sahiplerinin Fido'nun fotoğrafını çekmeniz için bir prim ödediklerini bilirsiniz.

15. Babysit veya Dadı Olun

Çocuklar etrafında olmaktan hoşlanır mısın? Bebek bakıcılığı / dadı hizmeti sunmayı düşünün. Birçok aile, çocukları için kaliteli bakım için iyi bir ödeme sunuyor. Aileler, hafta boyunca okuldan ve gecelerden yaz tatilinde çocuklarını izlemek için anneleri aramak için üniversite öğrencileri için para kazanmak için de mükemmel bir yol olabilir.

16. Bir karikatür sanatçısı veya yüz boyama sanatçısı ol

Kurumsal ve spor etkinlikleri genellikle iyi bir karikatür veya yüz boyama sanatçısının hizmetlerini arar. Bu alanlardan herhangi birinde becerileriniz varsa, kurumsal etkinliklerde iş aramak veya bu alandaki iş ihtiyaçlarını öğrenmek için yerel spor stadyumunuza başvurun.

Ayrıca çiftçi pazarları, fuarlar ve diğer yerel etkinlikler gibi yerleri de kontrol edin.

17. Düğünlerde veya diğer etkinliklerde şarkı söyleyin

Düğünler, geçit törenleri, siyasi ve kültürel etkinlikler genellikle kendi etkinliklerinde konukları eğlendirmek için yerel şarkı söyleme yeteneğini arar. Şarkı söyleyebilmeniz için, bu etkinliklerden yararlanın ve şarkı söyleme yeteneklerinizle kazançlı bir para kazanma işi oluştururken yeteneklerinizle ilgili sözleri genişletin.

18. Aracınızın bakımını veya mekanik servisini sunun

Mekanik servisler dayanılmaz derecede pahalı olabilir. Araç bakımı veya onarımı için bir hediyeniz varsa, müşterinin ev garajına giden bir araba bakım onarım işini başlatmayı düşünün.

Kendi araba tamir garajına sahip olmanın gereği olmadan, karınız daha yüksek olacak ve müşteri kişiselleştirilmiş hizmeti takdir edecektir.

19. Bir müzisyen olarak yap

Bir müzisyen olarak ödeme almak için birçok fırsat var. Düğünler, yaz festivalleri ve diğer etkinlikler müzik becerileri için iyi para ödeyecek. Sokak müzisyenleri - izin verildiği yerlerde - aynı zamanda yoldan geçenler için eğlenceli melodiler sağlıyorlarsa iyi bir para kazanabilirler.

Herkes milyonlarca kişiyi müzisyen yapmazken, para kazanmak için iyi bir yol olabilir.

20. Özel etkinlikler için video çekin

Doğum günü partileri, yıldönümü partileri ve düğün resepsiyonları, video oluşturma / düzenleme becerilerinizi sergilemeniz için harika yerlerdir. İyi bir video kameranız veya resimleri videolarla bir araya getirmek için bir püf noktası varsa, hizmetlerinizi her yerde parti planlayıcılarına ve ailelerine tanıtın.

İyi üretilmiş bir video, iyi bir parti ve harika bir parti arasındaki farkı yaratabilir. İnsanların anılarını yakalamak için harika bir yol olabilir, böylece gelecek bir tarihte tekrar ziyaret edebilirler.

Orada bile ücretsiz bir video düzenleme yazılımı var, bu yüzden zaten iyi bir kameranız varsa, başlangıç ​​maliyetleri düşük olabilir.

21. Müzik dersleri öğretmek

Bir müzik enstrümanı çalıyor musun? Uzmanlaştığınız enstrümanı nasıl oynayacağınızı öğrenmek isteyen yeteneklerinizi başkalarına öğretin. Bir toplum kolejinde veya yakındaki bir kahve dükkanında bir broşür hazırlayarak hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Genellikle yapabilirsiniz 30 dakikalık seans başına 25 dolarama bu yaşadığınız bölgeye bağlı olabilir.

22. El sanatları sat

Bir şeyleri ellerinle yapmak istiyorsan, o zaman bu senin sokağın olabilir. Etsy adlı bir web sitesi var, bu el yapımı el sanatlarını satmak için çok iyi bir yer satmak için iyi bir yer.

Eşim, Etsy'de, özel çıkartmalardan, gömleklerden vb. Her tür şeyi satın almayı seviyor.

Bu, gerçekten benzersiz olan ve bu tür ürünleri arayan bir kitlenin karşısına çıkan fiziksel ürünler yapmanın harika bir yoludur.

23. Beslenme sınıflarını öğretmek

İyi beslenmekte eğitim alıyorsanız, yerel toplum eğitim merkezinde ya da bir emeklilik ya da okulda beslenme dersleri vermeyi düşünün.

24. Bilgisayarları ve / veya onarım elektroniklerini düzeltin

Teknik onarım alanında yetenekli misiniz? Hizmetlerinizi arkadaşlarına, ailesine ve topluluk üyelerine sunarak, bilgisayarlarının veya elektronik cihazlarının tamir edilmesine yardımcı olun.

25. Grafik tasarım hizmetleri sunun

Grafik tasarımda yetenekli olanlar, hizmetlerini yerel küçük işletmelere sunmayı düşünmelidir. Daha küçük işletmeler genellikle cazip reklamlar veya web siteleri oluşturmak için büyük bir grafik tasarım şirketi ödemeyi göze alamazlar ve işi iyi yapabilecek daha küçük bir yerel tasarımcıdan memnun olurlar.

Bu hafta grafik tasarımlar için ödeme alma fırsatları için 99 Tasarım'a göz atın.

Çevrimiçi Para Kazanmak için Fikirler

Çevrimiçi ekstra para kazanmak ister misiniz? Pekala, bunu gerçeğe dönüştürmenin birçok yolu var. Birçoğu işe başlamak için çok az paraya ihtiyaç duyuyor ve size istediğiniz her yerden çalışma esnekliği sunacak.

26. Sanal asistan ol

Birçok küçük şirket, günlük ihtiyaçları olanlara yardımcı olmak için çevrimiçi sanal asistanlar kiralamaktadır. Sanal asistan olarak çalışmak için fırsatlar aramak için çevrimiçi reklamları arayın veya kullanmaya başlamak için çevrimiçi işletme sahiplerine hizmetlerinizi tanıtın.

Arkadaşım Kayla serbest bir sanal asistan ve ayda 10.000 dolar kazanıyor.Hatta başkalarının aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için 10k VA'lık bir çevrimiçi kurs başlattı.

27. Fotoğraflarınızı satmak

Yüksek kaliteli bir fotoğraf makineniz varsa ve iyi fotoğraflar çekmek için bir tüfek varsa, fotoğraflarınızı Para Yatırma Fotoğrafları gibi şirketlere satmayı düşünün. Birisi fotoğraflarınızdan veya resimlerinizden birini indirmek için her ödeme yaptıklarında size kazançlarının bir yüzdesini öderler.

28. Evden çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışmak

Bugünün dünyasındaki birçok büyük şirket, kendi evlerinden bağımsız yükleniciler olarak çalışan çağrı merkezi temsilcilerini işe alıyor.

Bilgisayarınız ve sessiz bir ofis alanınız varsa, çağrı merkezi temsilcisi olarak başvurmayı düşünün. Alpine Access gibi şirketler sanal çağrı merkezi temsilcilerini işe alır.

29. Serbest sitelerde çalışmayı arayın

Hem kısa hem de uzun vadeli freelance görevleriyle ilgili yardıma ihtiyaç duyan bireylerin listelerini görmek için Upwork'ı da kullanabilirsiniz. Sadece açıklığa kavuşturmak için, bu sadece serbest yazı için değil. Yönetici, programlama, grafik tasarımdan çok farklı görevleri yapabilirsiniz; Adını koy.

30. Ev evreleme hizmeti sağlayın

Evlerini satmak isteyen insanlar, genellikle, piyasaya sürmeden önce gösterileri için harika görünmek için evlerine yardım etmede yardıma ihtiyaç duyarlar. Bir ev yapmak için düzgün ve davetkar bir şaka varsa, ev evreleme hizmetleri sunmayı düşünün.

Gerçek sahneleme işini kendiniz yapmakla ilgilenmiyor musunuz? Hizmetlerinizi bir evreleme danışmanı olarak sunun, müşterilerinizi ev piyasasını hazır hale getirmek için ne yapmaları gerektiğini ayrıntılı bir şekilde listeleyip, sonuçlarının ölçülmesi için bir takip ziyareti sağlayın.

31. Sanat yaratmak ve satmak

Ürününüzün istenirse ve kendinizi iyi bir şekilde pazarlamanız durumunda sanat ve diğer eşyaların DeviantArt gibi sitelerde çevrimiçi satışları astronomik olabilir.

32. Bir fikir oluşturun ve Kickstarter kullanarak fonlayın.

Tek bir fikrin var mı? Bu yeni ve farklı fikirleri toprağa kavuşturmak için para sahibi olanlarla harika bir fikir sahibi olan Kickstarter'ı kullanarak bu fikri destekleyin.

33. Web sitelerini test etmek için ödeme alın

Şirketler genellikle kullanıcı dostu ve sayfa bağlantısı doğruluğunu değerlendirmek için web sitelerini test etmek için kişileri işe alır. Web sitesi testiyle ilgileniyorsanız, bunu yaparken yasal bir gelir elde edebileceğiniz için Kullanıcı Testi'ni inceleyin.

34. Evler veya ofisler düzenleyin

Organizasyon için bir hediyeniz varsa, bu hediyeyi ev ve iş sahiplerine evlerini ve ofislerini daha davetkar mekanlarda çalışmak ve yaşamak için yapmak için becerilerinizi kullanın.

Craigslist'de reklam yayınlayarak ya da yerel iş komplekslerine el ilanları dağıtarak örgütsel becerilerinizle ilgili sözleri yayınlayın. Ayrıca işinizin fotoğraflarından önce ve sonra da isteyebilirsiniz.

35. Profesyonel bir özgeçmiş yazarı olun

Harika bir özgeçmiş oluşturma becerisine sahipseniz, özgeçmişlerini güncellemek isteyenlere özgeçmiş yazma hizmetlerinizi sunmayı düşünün. İstihdam arayan insanlar kendi iş alanlarında yetenekleri olabilir, ancak kaliteli ve göz alıcı bir profesyonel özgeçmiş yazmak yeteneklidir.

Bu beceriye sahipseniz, Profesyonel Özgeçmişleri Derneği gibi sitelerde hizmetlerinizi sunun.

36. Youtube videoları oluştur

Milyonlarca insan, bilgilendirici YouTube videoları yayınlayarak her gün para kazanıyor. Youtube'da para kazanmakla ilgili kuralları öğrenin ve kendiniz için bazı pasif gelirler üretmeye başlayın.

37. Topluluk eğitimini çevrimiçi öğretin

Bir yeteneğin var mı? Başkalarını bir topluluk kolej sınıflarında başkalarına öğretmek için kullanmayı düşündünüz mü? Kolejlerin çoğunun sizin için kaydolabileceğiniz ve sizin elinize alabileceğiniz bir çeşit çevrimiçi program vardır.

Çevrimiçi bir dersi öğretme olasılıkları sınırsızdır: Excel, Photoshop, WordPress veya diğer özel yetenekleri öğretebilirsiniz.

Başkalarına öğretebileceğiniz becerilerin bir listesini yapın, ardından yakınınızdaki bir üniversiteyle iletişime geçin ve çevrimiçi olarak bir dersi öğretme konusunda onlarla konuşun.

38. Özel yemek dersleri verin

Lezzetli yemekler pişirmek için bir parıltı varsa, kendi evlerinde müşterilere özel yemek dersleri vermeyi düşünün. Sadece yemek beğenilerini belirlemek, bir ya da iki menü seçmek, onlarla (müşteri için öğrenme deneyiminin bir parçası olarak) müşteri alışverişini yapmak ve onlara yemek pişirmenin zevklerini öğretmek için bir gün ve zaman ayarlamak için onlarla tanışın.

39. Web sitesi tasarımına girin

Web sitelerini nasıl tasarlayacağınızı biliyorsanız, sadece kendinize kazançlı bir yan koşucu bulmuş olabilirsiniz. Yüzlerce, binlerce kişi ve şirketin, daha davetkar bir tasarıma ihtiyaç duyan web siteleri var. Web tasarımında yetenekli iseniz, kendi web tasarım işinizi başlatmayı düşünün.

40. Bir uygulama veya yazılım programı geliştirin

Yazılımı nasıl programlayacağınızı biliyorsanız, bir işi veya kişisel gereksinimi veya eğlence için bir uygulama veya yazılım programı geliştirmeyi düşünün.

Programlamayı bilmiyorsanız, hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için dünyanın dört bir yanındaki programcıları işe alabileceğiniz Upwork adlı bir siteye göz atın.

Spencer Haws’ın NichePursuits.com Yazılımla ayda 10.000 $ 'dan fazla:

41. Web araması için ödeme alın

Bazı iyi bilinen şirketler, arama motorlarını temizlemeye yardımcı olmak için bağımsız yükleniciler ödeyeceklerdir. İnterneti aramak için neden ödeme yapılmıyor?

Muhtemelen her gün bunu yapmak için saatler harcıyorsunuz.

42. Bir çiftçi pazarında satmak için ürünler geliştirin / yapın

Yeşil bir başparmak ve biraz toprak aldın mı? Yerel çiftçi pazarında satmak için favori sebze (ler) yetiştirin. Çiftçi pazarlarının çoğu, fırınlanmış ürünler, akçaağaç şurubu vb.

Tarım Bakanlığı'nın Çiftçi Piyasası Bölümü, bölgenizdeki çiftçi pazarlarına sizi yönlendirebilir ve bölgenizdeki yerel pazarlar, satmak istediğiniz ürüne ihtiyacınız olup olmadığını size söyleyebilir.

43. Alan adlarını çevirin

Büyük alan adlarını düşünmek için bir yeteneğiniz varsa, bu isimleri alıp yeniden satarak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Flippa gibi siteler bu alan adlarını bir karda satmanıza yardımcı olabilir.

İlgili Podcast

44. Online veri girişi işi yapın

Detay odaklı olmak için bir hediyeniz varsa, çevrimiçi bir veri girişi işi tam da aradığınız şey olabilir.

Canavar ve Gerçekten de siteler gibi yüzlerce kullanılabilir çevrimiçi veri girişi işi.

45. Blog Yöneticisi Olun

Bir blogu nasıl çalıştıracağınızı biliyor musunuz, ancak mutlaka kendinize sahip olmak istemiyor musunuz? Eğer öyleyse, bir blog yönetimi işi sizin için olabilir.

Blog sahipleri genellikle diğer yöneticilere yönelirken bloglarının her yönünü takip etmek ve yönetmek için blog yöneticilerini işe alır.

46. ​​Yardım şirketleri sosyal medya kuruluşlarını yönetiyor

Birçok şirket, sosyal medya hesaplarını yönetmelerine yardımcı olmak için pazarlama uzmanları arıyor. Büyük bir sosyal medya yöneticisi olmak için mutlaka bir pazarlama derecesine ihtiyacınız yoktur; Sosyal medya dünyasının nasıl büyüdüğüne dair net bir anlayış.

İhtiyaç Doldurarak Bazı Ekstra Para Kazanın

İnsanlar hayatlarını kolaylaştırmak için para ödemeye hazırlar. Birisinin problemini çözmenize yardımcı olabilir ve süreçte para kazanabilirsiniz. İhtiyaçları doldurmaya yardımcı olarak para kazanabileceğiniz bazı yollar.

47. Arabanızı kiralayın

Arabanızın sadece orada kullanılmadığını ne kadar zaman söylüyorsunuz? Muhtemelen günün en az yarısı, değil mi? Arabanızı ayda 600'den fazla yapma potansiyeline sahip olarak başkalarına kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tüm bunları mümkün kılan Turo adlı bir servise göz atın. Ücretsizdir ve 1 milyon dolarlık sorumluluk sigortasıyla korunursunuz.

48. Temiz ofisler / küçük ofis binaları

Birçok küçük işletme sahibi kendi ofislerini kendileri temizlemeyi başarabilirdi, ancak bunu yapmak için zamanları yoktu. Ofis temizlik ihtiyaçlarını karşılama konusunda bilgi almak için küçük işletme sahiplerine yaklaşmayı düşünün.

49. Kişisel alışveriş hizmetleri sunun

Kişisel alışveriş kıyafetleri, marketleri ve hatta bir alışveriş tutkunu müşterisinin dokunuşuna ihtiyaç duyan kişisel eşyaları satın almaktan ibaret olabilir.

Meşgul erkekler ve kadınlar, alışveriş ihtiyaçlarını en üst düzeyde tutmak için sık sık kişisel bir alışveriş yapanın yardımını kullanabilir. Başlamak için fırsatlar için Instacart'a göz atın.

50. Boya evleri

Boyamak ve iyi olmak isterseniz, hizmetlerinizi evlerin iç ve / veya dış kısımlarını boyamak için sunmayı düşünün. Gençken, bekar annem ve ben bir çift küçük apartman sahibi olan bir emlak sahibi için daireler çizmeye çalıştık.

Huzurlu bir işti ve iyi para verdi.

51. Pencereleri temizle

Pencereleri temizlemek, insanların yapacak başka birisine memnuniyetle ödeyeceği başka bir iştir. Bir silecek, bir kova, bir bez, iyi bir pencere temizleyicisi ve mükemmel bir teknik, müşterilerin pencere temizleme servisleriniz için sizi tekrar tekrar aramasını sağlayacak sonuçlar doğuracaktır.

52. Ev-ev hizmetleri sunmak

Tatile giden insanlar ya da iş için sıklıkla seyahat eden kişiler genellikle sorumlu bir ev bakıcısına ihtiyaç duyarlar. Evinizden birkaç günlüğüne uzakta olma yeteneğiniz varsa, bu sizin için çok az iş gerektiren harika bir yan çalışma olabilir.

53. Saha çalışma hizmetleri sunmak

Çimi çim biçmekten, küçük peyzaj düzenlemelerine kadar her şeyi yapabilirsiniz. Mahallenizin etrafına bir bakış, size, çimlerle onlara yardım etmek için birilerine ödeme yapmayı seven birçok müşteri olduğunu gösterir. TaskRabbit'e göz atın ve insanların işe alım için uygun olduğunuzu bilmesini sağlayın.

54. Evinizde bir oda kiralayın

Evinizde kullanılmayan fazladan bir yatak odası var mı? Airbnb'deki ekstra odanızı kiralamayı düşünün. Evde bulunmayan bekar insanlar çoğu zaman ihtiyaç duydukları evlerin uyumak için bir yer olduğunu düşünür. Yedek yatak odasını kullanmak için her ay birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.

Müşterilerinizi dikkatli bir şekilde taradığınızdan emin olun, ya da kiracıyı seçmeden önce sözlü olarak çalışın.

55. Bir evcil hayvan oturma / yürüyüş işine başlama

Sık sık evde olmayan veya sevgili “Kabarık” düşüncesini sevmeyen evcil hayvan sahipleri, her gün çok uzun süre evde kalmayı tercih ederler. Bu eğlenceli ve eğlenceli iş için müşteri kazanmak, evcil hayvan dükkanlarında veya veterinerlik ofislerinde reklam vermek veya Care.com'a kaydolmak.

56. Temiz evler

Haftalık olarak evlerini temizleme konusunda yardım isteyebilecek yoğun arkadaş veya aile üyeleri bulun. İnsanlar genellikle toz alma ve vakumlama gibi temel işlerle ilgili yardım almak için iyi para ödüyorlar.

57. Park yerinizi kiralayın

Kullanmadιğιnιz gereken bir park alanιnιz var mı? Kiralamayı düşünün. Gibi siteler Sadece park park alanınızı ve talep ettiğiniz fiyatı listeleyecek, böylece ihtiyaç sahibi sürücüler işlerinin veya evlerinin yakınında park edebilecekleri bir yere sahip olabilirler.

58. Üniversite notlarınızı satmak

Stuvia gibi şirketler, kolej notlarınızı, Flashcards'larınızı veya video eğitim oturumlarınızı çevrimiçi olarak diğer üniversite öğrencilerine satmanıza yardımcı olacaktır. Not almakta iyiyseniz, sınıf notlarınızı satarak hediyenizi diğer öğrencilerle paylaşın.

Gece ve Hafta Sonu Para Kazanma

Geleneksel 9 ila 5 arası bir işte çalışıyor ve o saatlerin dışında para kazanmanız mı gerekiyor? Sonra bu fikirler tam size göre.

59. Gizemli bir müşteri ol

Ayrıntılı bir bakış açısına sahipseniz ve iyi bir hizmeti gördüğünüzde, gizemli bir müşteri olun. Gizli gizemli alışveriş şirketleri gizemli bir alışverişçinin geribildirimi için iyi para ödüyorlar.

Bu, perakende mağazaları ve restoranlara gitmek gibi yapmak istediğiniz şeyleri yapmak için para kazanmanın iyi bir yoludur. Hangi fırsatların mevcut olduğunu görmek için En İyi Marka veya Market Force'a göz atın.

60.Hurda metali topla ve sat

Hurda metal geri dönüştürücüler genellikle hurda metal için iyi nakit öderler ve yoğun ev sahipleri genellikle eski yıkayıcılar ve kurutucular gibi hurda metalleri ellerinden almak için birilerini arıyorlar.

Bir kamyon veya treyleriniz varsa ve elinizde biraz fazla zaman varsa, hurda metalden kurtulmak isteyenlere (Craigslist'i kontrol etmeye istekli) bakın ve hızlı nakit için en yakın geri dönüşüm tesisine teslim edin.

61. Plazma satmak

Üniversite öğrencileri, plazmalarını yerel plazma bankalarına satarak yıllarca para kazanıyorlar. Rahatlatıcı bir iştir (iğnelerin görüşünü ele alabilirseniz) ve düzenli olarak biraz gelir sağlayabilir.

62. Bir kulüp kur

Birçok insan uyum sağlamak istiyor ama kendi başlarına baş etme düşüncesiyle korkutuluyor. Bir yürüyüş veya başka bir egzersiz kulübü oluşturarak, aynı zamanda insanlar için bir ihtiyaç, para kazanmak ve formda kalmak için sağlayabilir.

63. Eşyalarını sat

Çok fazla şey var mı? Geceleri, istenmeyen eşyalarınızı garaj satışlarında satmak için dolaplarınızı ve hafta sonlarınızı temizleyin. İlkbahar, yaz ve sonbahar, çoğu toplulukta genellikle garaj-sale-mania'dır, bu yüzden fırsattan yararlanın ve alışveriş arayanlar için ürün temin edin.

Eşyalarını satmak için güzel havalarda beklemek istemiyor musun? Hala çevrimiçi olarak Decluttr veya Letgo ile satabilirsiniz.

64. Yerel şirketler için el ilanları dağıtın

Gazete ve hizmet şirketleri gibi birçok yerel şirket, kendileri için el ilanları ve kağıtlar sunacak güvenilir bireyler arıyor.

Bu türdeki işleri bulmak için yerel gazetelerde ve Craigslist'te reklam arayın.

65. Kağıt yolu alma

Eski moda kağıt yolu, her hafta binlerce insan için hala gelir sağlıyor. Sabahın erken saatlerinde yapmak için sessiz, basit bir iş arıyorsanız, size bir kağıt güzergahı işi olabilir.

66. vale olarak bir iş bulun

Üst düzey restoranlar ve kulüpler genellikle müşteriler için vale hizmetleri gerçekleştirmek için güvenilir sürücüler ararlar. Sorumlu bir sürücü iseniz ve sürmek istiyorsanız, vale gibi çalışmayı düşünün.

67. Pizza teslim etme

Birçok insan, pizzayı sunarak borcunu yitirmiş veya başka finansal hedeflere ulaşmıştır. Eğer saatlik ücret (artı büyük servis için ipuçları) ile sopa eğer büyük paralar kadar ekleyebilirsiniz.

Daha Basit Bir Yaşam Yaşatarak Para Kazanın

Bu garip gelebilir, ama farklı yaşam seçimleri yaparsanız, her ay yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. İşte hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz ve süreçte ekstra para kazanabileceğiniz çeşitli yollar.

68. Arabanı sat

Daha ucuz bir model için arabanızı takas edebilir, ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak ya da yürüdüğünüz bir araba olmadan mı yapabilirsiniz? Eğer öyleyse, arabanızı cebinizde biraz hızlı para için satmak gitmek için bir yol olabilir.

69. Konutunuzu küçültün

Daha küçük bir oda, daire ya da ev ile yapabilir misin? Eğer öyleyse, konut maliyetlerini azaltmak için daha ucuz konut bulabilirseniz bakın. Kendi daireniz varsa, 2 yatak odasına geçin ve bir oda arkadaşı olsun.

Belki de büyük evinizde daha küçük bir şey için ticaret yapabilirsiniz.

70. Altın veya diğer takılarınızı satmak

Gerçekten ihtiyacınız olmayan (hatta belki de) altın veya diğer mücevherleri satmak cebinize biraz hızlı para ekleyebilir.

Piyon dükkanları veya kuyumcular genellikle güzel takılarınızı sizden alırlar.

71. Artık bir garaj satışında, eBay'de veya sevkiyatta giymediğiniz kıyafetleri satın

Kıyafet ve ayakkabılarla dolu bir dolabın var mı? Minimalist bir yaklaşım düşünün ve gardırobunuzu küçültün, artık bir garaj satışında veya konsinye dükkanında istemediğiniz eşyaları satın.

72. Garaj / depolama alanınızı temizleyin ve eşyalarınızı satın

Garajınızda ya da depolama alanınızda kaç gün ($ bir) dolar harcıyorsunuz? Değersiz bir şey olduğunu düşünebilirsiniz, ama eski söylediği gibi, bir adamın çöpü başka bir adamın hazinesidir.

Tavan arası veya garajınızda bir başkasını iyi bir şekilde değerlendirebilecek ve harika bir fiyata sattığınızı görün.

Farklı bir şey yaparak para kazanın

Aynı eski yan konserlerden bıktınız mı? Eh, henüz ayrılmayın. İyi bir yan gelir elde edebileceğiniz ve biraz farklı bir şey yapabileceğiniz bazı harika yollardan bahsedelim.

73. Filmde fazladan olun

Her zaman en göz alıcı bir iş değildir (ücret adildir, saatler uzun olabilir) ancak bir filmde ekstra olmak, farklı ve ilginç bir şekilde fazladan bir para sağlayabilir.

Bir günlüğüne Hollywood deneyimiyle ilgileniyorsanız, ekstra bir film olma fırsatlarına bakın.

74. Araştırma çalışmalarında yer almak

Tıbbi çalışmalardan gıda çalışmalarına ve tüketici ürünlerine kadar, ürünlerini araştırmak için araştırma çalışmalarına katılmak isteyen gönüllü katılımcıları işe alan düzinelerce şirket var. Bir keresinde tıbbi makaslarını test eden bir şirkete kafa traş etmek için 200 dolar ödemiş bir adam tanıyorum.

75. Bir düğün officiant ol

Çoğu eyalette, bir düğün ofisi olmak oldukça kolaydır ve lisansı aldıktan sonra, boş zamanlarınızda ekstra para kazanmak için yeni bulunan yeteneğinizi kullanabilirsiniz.

İnsanların hayatlarını sonsuza kadar birleştirmelerine yardım etmek ne kadar eğlenceli olur?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evinizde bir oda kiralamak için 22 ipucu
Maliye

Evinizde bir oda kiralamak için 22 ipucu

Evinizde veya dairenizde ekstra bir oda doldurmak, çevrimiçi randevuya çok benzer. Öncelikle, başvuruyu güzel fotoğraflar ile çırpmanın bir yoluna ihtiyacınız var. Ardından, uyumlu olduğunuzdan emin olmak için bu kişiyi taramanız ve veteriner almanız gerekir. Bu, kişisel ve profesyonel profillerini incelemeyi içerir: Bu kişi ile birlikte yaşayabileceğiniz biri var mı?
Devamını Oku
Beyin gücünü artırmak için en iyi 10 süper market
Maliye

Beyin gücünü artırmak için en iyi 10 süper market

Saatlerce / conferrin 'çiçeklerle / yağmurla istişare ederek uzaklaşabilirim / Ve başım çizilmeye çalışacağım / Düşüncelerim meşgulken hatchin' / Eğer sadece bir beynim olsaydı. -Scarecrow, Oz Büyücüsü Bir finansal planlama pratiği, birkaç web sitesi, süper müthiş bir eş, 3 rambitanlı erkek, çok muhtaç bir köpek, haftada 4 gün Crossfit antrenmanları- beynimdeki gücü arttırmaya gerek yok Alırım?
Devamını Oku
IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?
Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak.
Devamını Oku
GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?
Maliye

GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC033_.mp3 Kim erken emekli olmak istemiyor? Ne yazık ki, pek çok insan bunu yapamaz. Daha da kötüsü, birçok insanın erken emekli olamayacağına dair bir fikri yok. 30'lu yaşların ortalarında, bu çiftin 50'lerindeki emekli maaşları sadece 17.000 $ 'lık tasarrufları olsa da emekliye ayrılmaları planlanıyordu.
Devamını Oku