Maliye

ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Her şimdi ve sonra, paraya ihtiyacın var.

Çoğu insanın bankasından para çekmek için kullanabilecekleri bir ATM kartı vardır, ancak bu günlerde manzara değişmektedir. Federal Para Yatırma Sigortası Kurumu'nun bir raporuna göre, milyonlarca Amerikalının bir banka hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ister bir tanesine hak kazanmalarını ister istemezler.

Ya da belki bir miktar nakit çekmeniz ve ATM kartınızı kaybetmeniz ve yeni bir tane vermeden önce bir hafta beklemeniz gerekir.

Nedeni veya durum ne olursa olsun, bir ATM kartınız yoksa ve nakit çekmeniz gerekiyorsa ne yapabilirsiniz? Bu zor olabilir, ancak bunlar göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler. Her seçenek ellerinizi nakit almak için ihtiyaç duyacağınız şeyleri listeler.

Kendinize bir Çek yazın

İhtiyacınız:

 • Bir banka hesabı
 • Kağıt çekleri

ATM kartı olmadan para kazanmanın en kolay yolu budur. Yapmanız gereken tek şey, kendinize veya “Nakit” 'e ödenecek bir çek yazıp nakit olarak bankanıza götürmektir. ATM kartınız yoksa, sürücü belgenizi veya kimliğinizi telefon memuruna sunmanız gerekecektir.

Çekin parasını ödediğiniz bankada bir banka hesabınız yoksa, büyük bir olasılıkla çekini nakit olarak çekemezsiniz ya da bir ücret ödemeniz gerekebilir ya da müşteri olmak için kayıt olmanız gerekebilir. Paraya çevirebilir.

Bankanızın Kartsız ATM'lerini Kullanın

İhtiyacınız:

 • Aşağıda belirtilen bankaların herhangi birinde mermilerde banka hesabı
 • Bu bankanın uygulaması yüklü bir akıllı telefon

Seçkin bankalar artık müşterilerin para çekmesini daha dijital hale getirmek için kartsız ATM kullanımı sunuyor. Korsanların müşterilerinin ATM kartı numaralarını çalmalarının başlamasıyla bankalar, ATM teknolojisindeki sahtekarlığı azaltmak için bu teknolojiyi kullanıyor.

Bankalar, ATM'den para çekmenin daha güvenli bir yolu olduğunu iddia ediyorlar çünkü bu, ATM'den hesabınıza nakit çekme yetkisi için bir barkod tarama gibi daha fazla dijital güvenlik önlemi gerektirecektir.

Bir ATM kartı taşımak istemeyen müşteriler için de uygundur.

Banka Uygulaması ile Nakit Nasıl Gidilir?

Wells Fargo, banka kartı olmadan 13.000 ATM'den yararlanmanızı sağlar. Bir kerelik 8 haneli bir kod almak için bankanın uygulamasını kullanın ve bunu ATM PIN'iniz olarak kullanın.

BBVA, herhangi bir BBVA ATM'ye bir cep telefonu kullanarak para göndermenizi sağlayan Mobil Nakit, bu sayede alabiliyor ya da onu alabilecek birine gönderebiliyor. Gönderen bir BBVA müşterisi değilse, bir ücret ödemeleri gerekecektir.

BMO Harris ve Bank of Hawaii, sayısal PIN kodları yerine barkodlar sunar ve ATM'de olduğunuzda QR kodunu taratmanız ve kimliğinizi doğrulamak için PIN'inizi girmeniz gerekir.

Bunlar, bu özelliği sunan bankaların listesidir:

 • BBVA: Mobil Nakit
 • Amerika Bankası
 • Hawaii Bankası
 • Chase bankası
 • Beşinci Üçüncü Banka
 • Salem beş
 • Wells Fargo
 • Wintrust Finansal

Banka Hesabı Açmayı Planlamıyorsanız Ön Ödemeli Kart Kullanın

İhtiyacınız:

 • Ön ödemeli kart

Bir banka hesabınız yoksa ve yakın bir gelecekte açmayı planlamıyorsanız, bir çimdik içinde olmanız ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, ATM makinesinde çalışan bir ön ödemeli kart kullanmayı düşünebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdan bir Ödeme Uygulaması kullanın

İhtiyacınız:

 • Uygulama yüklendi
 • Başka bir kişinin hesabına transfer yapmanıza izin veren banka hesabı veya kabul edilen ön ödemeli kart

Bahşiş: Bir arkadaşınıza parayı bu uygulamalardan herhangi birine gönderin ve parayı sizin yerinize çekmesini sağlayın.

“Bunun için bir uygulama var” ifadesinin yaygın hale gelmesinin bir nedeni var. Paranızı sizin yerinize çekebilecek birine para göndermek için uygulamalara dönüştürebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza kolayca para gönderebilir ve bunları sizin için nakit olarak çekebilirsiniz.

Bu seçenekle, büyük miktarda para çekemeyeceğinizi unutmayın. Ne kadar gönderebileceğinize dair en büyük kısıtlamalar var. Örneğin, Square Cash sadece işlem başına 250 $ çekmenizi sağlar.

Bunlar, para göndermenizi ve almanızı sağlayan altı iyi bilinen uygulama ve her biri hakkında daha fazla bilgi.

 • Venmo
 • Zelle
 • Kare Para
 • PayPal
 • Google cüzdanı
 • Facebook haberci

Venmo

Para almak ve almak için daha iyi bilinen uygulamalardan biri, bir fiil haline gelmiş olan Venmo'dur: “Sadece Venmo ben.” Kullanmak ücretsizdir ve tek ihtiyacınız olan kişi Venmo kullanıcı adı, telefon numarası veya e-posta göndermek için paradır. Kullanmak için her iki tarafın Venmo'ya kaydolması gerekiyor.

Venmo ayrıca ön ödemeli banka kartlarını da kabul eder (banka hesabınız yoksa), ancak kartınızın isminizin olması gerekir.

Zelle

Zelle para göndermek ve almak için iyi bilinen başka bir yoldur, ancak bir banka hesabına sahip olmanız gerekir, çünkü platform hemen hemen farklı bankalara ve farklı bankalardan para göndermeyi teklif etmektedir.

Yazım sırasında, aşağıdakiler dahil olmak üzere Zelle kullanımını destekleyen yaklaşık 59 banka var:

 • Ally Bank
 • Amerika Bankası
 • Başkenti Bir
 • kovalamak
 • Citi
 • PNC Bankası
 • Wells Fargo

Kare Para

Bu uygulama ile birlikte çalışan bir ön ödemeli karttır. Ön ödemeli kart doğrudan bankanızdan ziyade Square Cash hesabınızdan para çeker ve ATM'de para çekmenize izin verir.

Kartın üzerine para koymak ücretsizdir. 24 saatte 250 dolar, haftada 1.000 dolar ve ayda 1.250 dolar çekebilirsiniz.

Herkese ödeme yapmak veya herhangi birinden para almak için kullanılabilecek bir $ Cashtag URL'si atandınız.

PayPal

PayPal ile, sadece bir e-posta adresi olan birine para gönderebilirsiniz. “Arkadaşlara ve aileye ödeme” diyen seçeneği tercih etmeyi unutmayın, aksi takdirde parayı alan kişi ücret alır.

Google cüzdanı

Alıcının telefon numarasını girip göndermek istediğiniz tutarı girerek Google Cüzdan ile para gönderebilirsiniz.

Facebook haberci

Siz ve arkadaşlarınız ve aileniz Facebook Messenger kullanıyorsa, “ödeme” yi seçerek ve tutarı ve alıcısı dahil ederek para gönderebilirsiniz.

Acil Nakit Servisi

Bankanız, kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda acil durum nakit servisi sunabilir, ancak bu durumda bankanıza aslında kartın kaybolduğunu bildirmeniz gerekir. Banka daha sonra kartı devre dışı bırakacak ve size yeni bir posta gönderecektir.

Yapıyor musun Gerçekten mi ATM Kartı Olmadan Yaşamak İstermisiniz?

Kendinizi sürekli para almak için bir bağlantı noktasında bulursanız, sadece bir banka hesabı açmanız faydalı olabilir. Ally Bank, Capital One 360 ​​ve Radius Bank gibi çok sayıda online banka var. Bunlar, çok fazla maliyete ve hatta faiz almaya bile yetecek basit kontrol ve tasarruf hesaplarına sahip.

ATM kartınız yoksa en iyi paranız nedir?

Videoyu izle: Ziraat Atm Kartsız Para Çekme, Para Yatırma, Ziraat Qr Kod İşlemleri, Kartsız Para Çekme

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çevrimiçi Okul Ucuz Fiyat mı?
Maliye

Çevrimiçi Okul Ucuz Fiyat mı?

Bir Online Okul ile bir derece almak son zamanlarda çok fazla çekiş kazandı. Çevrimiçi derecelerin kendilerine bağlı bir miktar damgalanmış olması çok uzun sürmedi, ama insanlar işgücünü çevrimiçi okullardan mezun olmaya başladıklarından beri, işverenler haber almaya başladı. Çevrimiçi okullar, herhangi bir geleneksel yüksek öğrenim lisans programı ile aynı akreditasyon sürecinden geçmelidir.
Devamını Oku
Bu adam kendi işini başlatmak için işini nasıl bıraktı
Maliye

Bu adam kendi işini başlatmak için işini nasıl bıraktı

Bu, Girişimci Başarı Öyküleri adlı serimizin bir parçası. Bu öyküler, ister yarı zamanlı isterse tam zamanlı olsun, “kendi işini kurmaya” girişmiş olan bireyleri veya çiftleri içeriyor. Sunduğumuz işletme sahipleri, işletmelerine başlamalarına, bu yol boyunca öğrendiklerini ve diğer potansiyel girişimcilerin kendi işlerini kurmak için nasıl hazırlayabileceklerine dair ayrıntıları paylaşacak.
Devamını Oku
Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku