Maliye

ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Her şimdi ve sonra, paraya ihtiyacın var.

Çoğu insanın bankasından para çekmek için kullanabilecekleri bir ATM kartı vardır, ancak bu günlerde manzara değişmektedir. Federal Para Yatırma Sigortası Kurumu'nun bir raporuna göre, milyonlarca Amerikalının bir banka hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ister bir tanesine hak kazanmalarını ister istemezler.

Ya da belki bir miktar nakit çekmeniz ve ATM kartınızı kaybetmeniz ve yeni bir tane vermeden önce bir hafta beklemeniz gerekir.

Nedeni veya durum ne olursa olsun, bir ATM kartınız yoksa ve nakit çekmeniz gerekiyorsa ne yapabilirsiniz? Bu zor olabilir, ancak bunlar göz önünde bulundurmanız gereken bazı seçenekler. Her seçenek ellerinizi nakit almak için ihtiyaç duyacağınız şeyleri listeler.

Kendinize bir Çek yazın

İhtiyacınız:

 • Bir banka hesabı
 • Kağıt çekleri

ATM kartı olmadan para kazanmanın en kolay yolu budur. Yapmanız gereken tek şey, kendinize veya “Nakit” 'e ödenecek bir çek yazıp nakit olarak bankanıza götürmektir. ATM kartınız yoksa, sürücü belgenizi veya kimliğinizi telefon memuruna sunmanız gerekecektir.

Çekin parasını ödediğiniz bankada bir banka hesabınız yoksa, büyük bir olasılıkla çekini nakit olarak çekemezsiniz ya da bir ücret ödemeniz gerekebilir ya da müşteri olmak için kayıt olmanız gerekebilir. Paraya çevirebilir.

Bankanızın Kartsız ATM'lerini Kullanın

İhtiyacınız:

 • Aşağıda belirtilen bankaların herhangi birinde mermilerde banka hesabı
 • Bu bankanın uygulaması yüklü bir akıllı telefon

Seçkin bankalar artık müşterilerin para çekmesini daha dijital hale getirmek için kartsız ATM kullanımı sunuyor. Korsanların müşterilerinin ATM kartı numaralarını çalmalarının başlamasıyla bankalar, ATM teknolojisindeki sahtekarlığı azaltmak için bu teknolojiyi kullanıyor.

Bankalar, ATM'den para çekmenin daha güvenli bir yolu olduğunu iddia ediyorlar çünkü bu, ATM'den hesabınıza nakit çekme yetkisi için bir barkod tarama gibi daha fazla dijital güvenlik önlemi gerektirecektir.

Bir ATM kartı taşımak istemeyen müşteriler için de uygundur.

Banka Uygulaması ile Nakit Nasıl Gidilir?

Wells Fargo, banka kartı olmadan 13.000 ATM'den yararlanmanızı sağlar. Bir kerelik 8 haneli bir kod almak için bankanın uygulamasını kullanın ve bunu ATM PIN'iniz olarak kullanın.

BBVA, herhangi bir BBVA ATM'ye bir cep telefonu kullanarak para göndermenizi sağlayan Mobil Nakit, bu sayede alabiliyor ya da onu alabilecek birine gönderebiliyor. Gönderen bir BBVA müşterisi değilse, bir ücret ödemeleri gerekecektir.

BMO Harris ve Bank of Hawaii, sayısal PIN kodları yerine barkodlar sunar ve ATM'de olduğunuzda QR kodunu taratmanız ve kimliğinizi doğrulamak için PIN'inizi girmeniz gerekir.

Bunlar, bu özelliği sunan bankaların listesidir:

 • BBVA: Mobil Nakit
 • Amerika Bankası
 • Hawaii Bankası
 • Chase bankası
 • Beşinci Üçüncü Banka
 • Salem beş
 • Wells Fargo
 • Wintrust Finansal

Banka Hesabı Açmayı Planlamıyorsanız Ön Ödemeli Kart Kullanın

İhtiyacınız:

 • Ön ödemeli kart

Bir banka hesabınız yoksa ve yakın bir gelecekte açmayı planlamıyorsanız, bir çimdik içinde olmanız ve nakit paraya ihtiyacınız varsa, ATM makinesinde çalışan bir ön ödemeli kart kullanmayı düşünebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdan bir Ödeme Uygulaması kullanın

İhtiyacınız:

 • Uygulama yüklendi
 • Başka bir kişinin hesabına transfer yapmanıza izin veren banka hesabı veya kabul edilen ön ödemeli kart

Bahşiş: Bir arkadaşınıza parayı bu uygulamalardan herhangi birine gönderin ve parayı sizin yerinize çekmesini sağlayın.

“Bunun için bir uygulama var” ifadesinin yaygın hale gelmesinin bir nedeni var. Paranızı sizin yerinize çekebilecek birine para göndermek için uygulamalara dönüştürebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza kolayca para gönderebilir ve bunları sizin için nakit olarak çekebilirsiniz.

Bu seçenekle, büyük miktarda para çekemeyeceğinizi unutmayın. Ne kadar gönderebileceğinize dair en büyük kısıtlamalar var. Örneğin, Square Cash sadece işlem başına 250 $ çekmenizi sağlar.

Bunlar, para göndermenizi ve almanızı sağlayan altı iyi bilinen uygulama ve her biri hakkında daha fazla bilgi.

 • Venmo
 • Zelle
 • Kare Para
 • PayPal
 • Google cüzdanı
 • Facebook haberci

Venmo

Para almak ve almak için daha iyi bilinen uygulamalardan biri, bir fiil haline gelmiş olan Venmo'dur: “Sadece Venmo ben.” Kullanmak ücretsizdir ve tek ihtiyacınız olan kişi Venmo kullanıcı adı, telefon numarası veya e-posta göndermek için paradır. Kullanmak için her iki tarafın Venmo'ya kaydolması gerekiyor.

Venmo ayrıca ön ödemeli banka kartlarını da kabul eder (banka hesabınız yoksa), ancak kartınızın isminizin olması gerekir.

Zelle

Zelle para göndermek ve almak için iyi bilinen başka bir yoldur, ancak bir banka hesabına sahip olmanız gerekir, çünkü platform hemen hemen farklı bankalara ve farklı bankalardan para göndermeyi teklif etmektedir.

Yazım sırasında, aşağıdakiler dahil olmak üzere Zelle kullanımını destekleyen yaklaşık 59 banka var:

 • Ally Bank
 • Amerika Bankası
 • Başkenti Bir
 • kovalamak
 • Citi
 • PNC Bankası
 • Wells Fargo

Kare Para

Bu uygulama ile birlikte çalışan bir ön ödemeli karttır. Ön ödemeli kart doğrudan bankanızdan ziyade Square Cash hesabınızdan para çeker ve ATM'de para çekmenize izin verir.

Kartın üzerine para koymak ücretsizdir. 24 saatte 250 dolar, haftada 1.000 dolar ve ayda 1.250 dolar çekebilirsiniz.

Herkese ödeme yapmak veya herhangi birinden para almak için kullanılabilecek bir $ Cashtag URL'si atandınız.

PayPal

PayPal ile, sadece bir e-posta adresi olan birine para gönderebilirsiniz. “Arkadaşlara ve aileye ödeme” diyen seçeneği tercih etmeyi unutmayın, aksi takdirde parayı alan kişi ücret alır.

Google cüzdanı

Alıcının telefon numarasını girip göndermek istediğiniz tutarı girerek Google Cüzdan ile para gönderebilirsiniz.

Facebook haberci

Siz ve arkadaşlarınız ve aileniz Facebook Messenger kullanıyorsa, “ödeme” yi seçerek ve tutarı ve alıcısı dahil ederek para gönderebilirsiniz.

Acil Nakit Servisi

Bankanız, kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda acil durum nakit servisi sunabilir, ancak bu durumda bankanıza aslında kartın kaybolduğunu bildirmeniz gerekir. Banka daha sonra kartı devre dışı bırakacak ve size yeni bir posta gönderecektir.

Yapıyor musun Gerçekten mi ATM Kartı Olmadan Yaşamak İstermisiniz?

Kendinizi sürekli para almak için bir bağlantı noktasında bulursanız, sadece bir banka hesabı açmanız faydalı olabilir. Ally Bank, Capital One 360 ​​ve Radius Bank gibi çok sayıda online banka var. Bunlar, çok fazla maliyete ve hatta faiz almaya bile yetecek basit kontrol ve tasarruf hesaplarına sahip.

ATM kartınız yoksa en iyi paranız nedir?

Videoyu izle: Ziraat Atm Kartsız Para Çekme, Para Yatırma, Ziraat Qr Kod İşlemleri, Kartsız Para Çekme

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku
Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek
Maliye

Sesli Gözden Geçirme: Neye Gibi - ve Beğenmeyecek

Okumayı seviyorsanız veya okumak için daha fazla zamanınız olsaydı, Audible hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Audible sesli kitaplara abonelik sağlayan bir Amazon şirketidir. İnsanların Sesli İşitmeyi Neden Seçtikleri Hizmetle ilgili gerçekten havalı şeylerden biri, Audible'ın kitap seçimlerinin genellikle iyi bilinen kitap anlatıları, aktörler ve aktrisler tarafından okunmasıdır.
Devamını Oku
Bu Adam Sadece 2 Yılda 17.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi
Maliye

Bu Adam Sadece 2 Yılda 17.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

Bize kendiniz hakkında biraz bilgi verin: Ben dünyayı dolaşmak ve insanların çeşitli bir eklektik grup ile meşgul ve inanılmaz deneyimler tadını şansım ABD Ordusu, 21 yıl yattıktan sonra 2005 yılında emekli oldu. Kariyerimin ikinci yarısı boyunca kişisel finans ilgim kırılmak kendi deneyimleri ve Amerikalıların çoğunun planı yolu gözlemlere dayanıyordu - emeklilik için ve işlemine başlamadan güçlükler birçok yüzü - daha doğrusu planlamak için başarısız.
Devamını Oku
Gençler için 15 Legit Online İşler
Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler. Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var.
Devamını Oku