Maliye

Frugal İnsanların 10 Alışkanlığı ve Buna Değer mi?

Birçok insan bugünlerde nezakete yöneliyor gibi görünüyor. Büyük Buhran sırasında, meyveli bir yaşam tarzı haline gelmek zorundaydı. Birçok insanın para biriktirmek için yaptıkları eylemler, günümüz dünyasında genellikle çılgın kabul edilir.

Yüzde yirmi beş işsizlik ve yüzde 50'ye yaklaşan haciz oranı sırasında insanlar para biriktirmek için ellerinden geleni yaptılar. Büyük Buhran döneminde yaşamı anlatan Ohio Bölümü'nden bu hikayeyi düşünün.

“Para dardı ve pek çok şeyi karşılayamadık ama yapamayacağınız şey şaşırtıcı. Ayakkabılarımdaki bir deliği düzeltmek için ayakkabı tamircisine bile ödeme yapmak için yeterli para olmadığı zamanlar vardı.

Ama eğer biraz ağır karton bulabilirseniz, bunu ayakkabıların alt kısmına yapıştırabilirdiniz ve bu da ebeveynlerinizin başka bir çift satın almaya gücü yetmeyene kadar yardımcı oldu. ” -Doris, yaş 78

Zaman değişti, ama tutumlu insanlar hala paralarını olabildiğince uzatmak için çalışıyorlar. Tipik hareketten farklı bir düşünce tarzına sahipler. İşte tutumlu insanların on alışkanlığı. Bu alışkanlıklardan kaç tane pratik yapıyorsunuz?

Frugal İnsanların On Alımı

Frugal insanlar, çeşitli nedenlerle parayı farklı şekilde görüyorlar. Bazıları zor finansal zamanlardan geçtikten sonra tutumluluk alışkanlıkları geliştirdi. Diğerleri ebeveynlerinden, büyükanne-babalarından veya onlara yakın olan diğer insanlardan öğrenilen tutumlu alışkanlıkları izler.

Ve yine başkaları, paranın iyi bir şekilde yönetilmesini sağladığı basit gerçekleştirmeden, tutumluluk alışkanlıklarını öğrenir. İyi haber şu ki, meyveler öğrenilebilir - bu sadece insanların doğuştan gelen bir doğuştan hediyesi değil.

Kocam ve ben ikimiz de seyrek finansal durumlarda büyüdüm, ama uzun bir süre boyunca, çocukken hiç sahip olmadığımız bir şeye - yani maddi bir bakış açısından - sahip olmak istemeye odaklandık.

Birkaç yıl önce, gerçekten arzu ettiğimiz şeyin, maddi açıdan fakir yetiştirmelerimizden gerçekten ne hissettiğimizin, güvenlik olduğunun farkına vardık - bildiğimiz güvenlik, para için endişelenmemize gerek kalmayacaktı.

Paramızdan gerçekten istediğimiz şeyi anladıktan sonra, aşağıda listelenen tutumlu alışkanlıkları öğrenmeye ve geliştirmeye başladık ve şimdi borçtan ve bu uzun vadede söz konusu olan finansal güvenceye doğru yolumuza giriyoruz.

Aşağıda listelenen on adet alışkanlık, finansal hedeflerinize de ulaşmanıza yardımcı olabilir - eğer bunları günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmeye istekli iseniz. Burada, önemli finansal hedeflere ulaşmak için kullanmak için daha fazla paraya sahip olmak için tutumlu insanların alışkanlıklarından bazıları vardır.

1. Onlar Dükkan Olduğunda Maliyet Farkındalar

Frugal insanlar, paralarını bilinçli bir şekilde harcama konusunda çok çalışıyorlar. Bu, aşağıdakileri içerir:

  • Düzenli olarak satın aldıkları şeylerin fiyatlarını bilmek, ister ezberle isterse bir liste tutmak olsun
  • Düzenli olarak kullandıkları şeylerin satışına dikkat etmek veya yakın gelecekte ihtiyaç duyacaklarını bilmek
  • Mantıklıysa yeni yerine kullanılan bir ürünü almaya istekli olmak

Frugal insanlar, satın almadan önce dikkatlice düşünerek maliyet bilincine sahip olmaya çalışırlar. Örneğin, merdiven gibi bir ev eşyalarına ihtiyaç duyuyorlarsa, Craigslist üzerinde yeni satın almaktan daha ucuza bir tane bulabilirler mi?

Satın almadan önce bir ürün satışa kadar bekleyebilirler mi? Öğeyi sadece bir kez kullanacakları bir şey varsa, bir arkadaştan veya akrabadan ödünç alabilirler mi?

Maliyet bilincinde olmak, bir gereklilik olsun ya da olmasın, paranızı bir şey için bırakmadan önce dikkatlice düşünmek anlamına gelir.

Her satın almadan önce neredeyse bilinçsizce öğrenmeyi, daha az para harcamanız gereken öğeyi veya deneyimi elde edip edemeyeceğinizi öğrenmeyi içerir.

Bakkaliye söz konusu olduğunda, bu, satış çevresinde veya kupon kullanarak menü planlaması anlamına gelebilir. Bu, isim markasının satın alınması yerine jenerik satın almak anlamına gelebilir.

Dışarıda yemek yemek gibi eğlence masrafları söz konusu olduğunda, sadece happy hour spesiyallerini satın almak, bir yemeği paylaşmak ya da 2'ye 1 yemek kuponu bulmak anlamına gelebilir.

Tatil söz konusu olduğunda, maliyet konusunda bilinçli olmak, daha ucuza ya da daha az maliyetli bir Airbnb konutunda kalmak anlamına gelebilir. Bu, pahalı mekanların ötesinde ve tatil yerinizdeki doğal manzaradan yararlanmak anlamına gelebilir.

Maliyet bilincine sahip insanlar, sadece tasarruf için değil, parayı daha akıllıca harcamak için çalışırlar.

2. Kendilerine “Hayır” Anlatıyorlar.

Frukgalde başarılı olan insanlar disiplin sanatını öğrendi. Başka bir deyişle, kendilerine “hayır” demeyi öğrendiler.

Günümüzün anlık tatbikat toplumu, zorlamak için zor bir alışkanlık olabilir. Birçok kişi, anlık satın alma işlemleriyle isteklerini takip etmek için kullanılıyor.

Çevrimiçi alışveriş kolaylıkları, arabaya binmek ve istediğiniz yeni TV'yi satın almayı düşündüğünüz için mağazaya gitmek için fazla zamanınız olmadığı anlamına gelir. Televizyonu online alışveriş sepetinize eklediniz, çıkış yapınız ve yolda.

Aynı şey restoran yemekleri için de geçerli. Çoğu restoran zinciri, en sevdiğiniz yemeği bir hızlı telefon görüşmesiyle menülerinde sunar.

Bu günlerde eşya satın almak ve para harcamak için gereken çalışma eksikliği, birçok insanı harcama söz konusu olduğunda disiplinsizliğe sürükledi.

Frugal insanlar, bu disiplini egzersiz yapmak ve uygulamak için çok çalışıyorlar. Satın almalarını düşünmek için zaman ayırırlar ve bu satın alımların paralarının en iyi şekilde kullanılıp kullanılmadığı.

Satın almanın onları finansal hedeflerine daha yaklaştırıp ulaştırmayacağını veya bu hedeflerden daha fazla uzaklaştıracağını düşünürler. Bir satın alma işleminin hayatlarına ne kadar değer katacağını düşünürler: Satın alma, kalıcı değer veya mutluluk sağlar mı, yoksa satın almadaki neşe kısa sürecek mi?

Disiplinli kalmak için görselleştirme kullanma

Çok fazla satın alma işlemi hakkında kendinize “hayır” demenin zor olabilir.Yolda kalmamıza ve gereksiz satın alımlardan kaçınmamıza yardımcı olmak için kullandığımız araçlardan biri görselleştirme aracıdır.

Örneğin, evimizde sürdüğümüz ana araba on iki yaşında. Bazen o şeyi sürmekten çok hasta ve yoruluruz. Bazen sevdiklerinin yeni araba alması zorlaşır.

Ancak, büyük bir araba ödemesi ile yüklendiysek nasıl hissedeceğimizi düşünmek için zaman ayırdığımızda (bu gün ortalama araba ödemesi ayda 502 dolar), daha yeni bir araba satın almaktan kaçınmak çok daha kolay oluyor.

Aracımızın yaşı için gerçekten iyi durumda olduğu gerçeğine odaklanıyoruz. İyi çalışır, minimum paslıdır ve gün içinde en üst model olmuştur. Bunu 8,000 dolar için kullandık ve nakit para aldık.

Araba ödemesi yapmamanın harika hislerine gerçekten alışmıştık ve başka bir şeyden uzak durmamıza yardımcı olmak için görselleştirmeyi kullanmak, parlak şeyler istemeye başladığımız zamanlardan kaçınmamıza gerçekten yardımcı oluyor.

Yaşamınıza gerçekten değer vermeyen satın almalar hakkında kendinize “hayır” demenin ilk başta kolay olmayabilir, ancak zaman içinde pratik yapmaya istekli olursanız büyük olasılıkla benimsemeyi öğreneceğiniz bir alışkanlık haline gelecektir.

3. Kaliteyi Kurban Edecek - Sense Yaptığında

Bazı insanlar ucuz olmanın tutumunu karıştırıyor. Gerçek şu ki, ikisi arasında büyük bir fark var.

Ucuz insanlar her fırsatta kaliteyi feda ederler. Frugal insanlar kaliteyi ne zaman feda edeceğini ve ne zaman daha çok harcamanın daha iyi olacağını bilirler.

Örneğin, çok tutumlu insanlar - bir bütçeye sadık kalsalar da - hediye verme konusunda kaliteden ödün vermezler. Ayrıca uzun vadede kullanacakları bir satın alım söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermezler.

Satın alma örneğin bir masa gibi bir ev eşyasıysa, bu tabloyu yirmi yıl boyunca tutacağını bilerek kaliteli bir ürün satın alabilirler.

Ailemizde kaliteyi ne zaman feda edeceğini ve ne zaman yememeyi bilmediğimizi öğrenmemizin yollarından biri. Subpar restoranlarda haftada iki ya da üç kez yemek yedik.

Şimdi yediğimiz zaman daha kaliteli bir restorana gitmeye istekliyiz, ancak yılda sadece iki veya üç kez yapıyoruz.

Öte yandan, okul malzemeleri gibi şeylere çok para harcamazız. 25 sentlik not defterleri ve 15-sene klasörler satın aldıklarını ve aynı zamanda pahalı şeylerin yanı sıra çocuklara hizmet edeceğini biliyoruz.

Uzun süre kullanacağınız veya çok fazla kullanacağınız bir ürünü satın alırken kaliteden ödün vermeniz, muhtemelen uzun vadede size daha fazla paraya mal olacak.

Ancak, kısa süreli kullanım için ya da sadece kaliteli bir ürün olması gerekmeyen bir ürün üzerinde kaliteden ödün vermek genellikle tasarruf etmeye değerdir.

Farkı öğrenmek sizin için bazı deneme ve yanılmalara yol açabilir, ancak biraz deneme yaparak hangi öğelerin daha az satın almaya değer olduğunu ve hangi öğelerin daha fazla harcamaya değer olduğunu öğrenebilirsiniz.

4. Paralarını Penny'ye Düşürüyorlar

Frugal insanlar her kuruşun saydığını anlarlar. Kocam ve ben onbinlerce dolar borca ​​girdik. “Sadece (5, 10, 20, 50 veya satın aldığın herhangi bir rasgele sayı) dolar” tavrı.

Büyük alımlar ya da tatiller yoktu - hepsi nikel-and-dime şeylerdi. Bize her şeyden daha önemlisi, paramızı bizim için en önemli olan şeylere harcadığımız bir hayat yaşamaya geldiğinde, her kuruşun gerçekten anladığını gösteren vahiydi.

Bugün, borç özgürlüğümüzün hedeflerini karşılamak için para biriktirmek için satın aldığımız hemen hemen her şey üzerinde (çok fazla zaman ya da çaba gerektirmediği sürece) pennies'i kurtarmak için düzenli olarak çalışıyoruz.

Ayrıca, tasarruf ve yatırım hesaplarımıza ve ipotekimize rutin olarak ekstra para ve dolar koyarız.

Bazen bir kredi ödemesi ya da tasarruf depozitosuna ekstra bir kaç dolar eklemek anlamsızdır, ama bir beş kuruşun değerini anlamak için yaklaşık beş yıl geçtikten sonra, bu ekstra küçük para parçalarının gerçekten toplanabileceğini öğrendik.

Örnek olarak, yüzde dört faiz oranıyla otuz yıllık bir banknot üzerinde 200.000 $ ipotek aldığınızı varsayalım.

Bu ipotek tutarı için ek bir ana ödeme olarak günde 1 $ daha fazla ödeme yaparsanız, ipoteğinizden 1 yıl 8 ay sonra, 30 yıl yerine 28 yıl ve 4 ayda ödeme yaparsınız.

Bu otuz yıllık bir ipoteğe baktığınız zaman çok fazla görünmeyebilirken, 28 yılına geldiğinizde ve iki tam yıl yerine sadece dört ayınız olduğunda memnun olacaksınız.

Bozuk para ve dolarlarınızı almaya başlayın ve bunları bir tatil için tasarruf etme ya da erken borç getirisi için kullanmak gibi bir finansal hedef için tasarruf edin. Bahse girerim, düşündüğünüzden daha fazla tasarruf edersiniz.

5. Paralarını Tutarlı Bir Şekilde Kaydetmek - ve Önce Kaydet

Tutarlı bir tasarruf planına sahip olmak pek çok tutumlu insan için çok önemlidir. Para biriktirme alışkanlığının gelişmesine sıkı sıkıya inanırlar.

Birçok tutumlu gurular için, bu genellikle tasarruf hesaplarına her bir ödeme gününe yapılan otomatik bir transfer anlamına gelir. Diğer bir deyişle, tasarruflarınızı başka bir faturada yaptığınız gibi ele alın.

Fruktan insanlar için önemli olan paradan tasarruf etmenin bir başka parçası da önce kendilerine para ödüyor. Bu, kira veya ipoteği de dahil olmak üzere başka bir şey ödemeden önce parayı biriktirmeye (ve orada bırakın) verdikleri anlamına gelir.

İlk önce kendinize ödeme yapma alışkanlığınızı geliştirerek ve her ödeme gününü başarısız olmadan ödeyerek öğrenerek, birikim sonrası gelirinizde yaşamanızı öğrenmeye alışırsınız.

Bu, “onu kur ve unut” tutumu, daha az harcayacağınız ve tasarruflarınızı neredeyse hiç çaba harcamadan büyütmenize yardımcı olacağından ve bilmeden önce, acil durumları karşılamak veya önemli bir satın alım için nakit ödeme yapmak için güzel bir nakit paranız olacak.

İşvereniniz maaş çekinizin bir yüzdesini ayrı bir tasarruf hesabına koyarak ilk önce tasarruf etmenize yardımcı olabilir, ya da bankanız her hafta veya ayda bir tasarruf sağlayarak otomatik bir transfer planlayarak size yardımcı olabilir.

Bu tutumlu insanları takip edebileceğiniz ve tasarruf etmeyi kolaylaştıracağınız bir başka yol, BBVA gibi farklı bir bankada bir tasarruf hesabı açmaktır.

BBVA,% 1 ve hatta daha fazla ödeme yapabilen yüksek faiz tasarruf hesapları sunmaktadır - diğer finans kurumlarında bulacağınızdan çok daha yüksek bir tasarruf hesabı faiz oranı.

Tasarruf hesabınızı ayrı bir bankada kontrol hesabınızdan alarak, hesabınıza giriş yaptığınız bankada olsaydınız, sizden daha az bilgi sahibi olursunuz. Ve bonus: BBVA gibi bir banka kullanırsanız, kaydettiğiniz paraya daha fazla ilgi gösterirsiniz.

6. Onlar Satın Almadan Önce Onları Sonuna Kadar Yapmaya Çalışıyorlar

Frugal insanlar, paranın yerini almak için harcayabilecekleri kadar uzun bir süre önce işleri yapmak için çalışıyorlar. Daha önce bahsettiğim hikâyede gördüğünüz gibi, Büyük Depresyon günlerinde, ayakkabı kullanımını arttırmak için ayakkabının içine yerleştirilmesi anlamına geliyordu.

Bu kadar tutumlu davranmak için gitmek zorunda değilsiniz, ama bir şeyleri tamir etmeyi öğrenmek veya mükemmel olmasalar bile para kazanmak için size yardım etmeyi öğrenmek.

Büyük bir propan gaz ısıtıcısıyla ısıtılan bir garajımız var. Birkaç yıl önce bir parça çıktı (eğer doğru hatırlamıyorsam, bir ısıtma elemanıydı). Yapımcı ve ısıtıcı modelimize ilişkin bir tahminde bulunmak için yerel bir tamir atölyesini aradıklarında, bize yaklaşık 250 $ 'lık bir fiyat verdiler.

Büyük ısıtıcıyı değiştirmek neredeyse 1000 $ 'a mal olur.

Kocam biraz internette araştırma yaptı ve evimizin yaklaşık 25 mil uzağındaki bir dükkanda 47 dolara ulaşabileceğini gördü.

Parçayı değiştirmek konusunda gergindeydi, ancak kolayca yapılabileceğini gösteren bir YouTube videosu bulundu. Onarımı kendisi yapmaya karar verdi.

İki saatten kısa bir sürede videoyu izledi, parça deposuna gitti, parçayı aldı, geri geldi, yükledi ve ısıtmalı garajla gitmek için iyi biriydik. Onarımı kendimiz yapıp neredeyse 200 dolar kazandık ve yeni bir ısıtıcı satın almaktan kaçınarak neredeyse 800 dolar kazandık.

Çoğu zaman, işler kırılır ve tamir edilebilir ya da onarılması gerekmez. Deacon'un mutfak musluğunun üzerinde, bazen ona göz kulak olabilen bir çip olduğunu biliyorum.

Ancak, o ve Kim, zararsız bir yonga nedeniyle mükemmel çalışan bir musluk yerine daha fazla 300 $ ipotek koymak yerine.

Bazen tahıllara karşı çıkmak zor: diğer pek çok aile sadece musluğun yerini alacaktı. Fakat tutumlu insanlar, görünüşlerinin nasıl harcadıklarını belirlemeye izin vermez; bunun yerine, finansal hedeflerine ulaşmak uğruna kusurlu şeyler ile yaşıyorlar.

7. Topluluk Kaynaklarının Avantajını Aldılar

Pek çok toplulukta, ücretsiz eğlence ya da başka yollarla yardım eden çok sayıda topluluk kaynağı var.

Frugal insanlar bu kaynakları takip eder ve para kazanmak için bunları nasıl kullanabilirler. Burada, ücretsiz kaynak topluluklarından bazılarının vatandaşlarıyla paylaştığı kısa bir liste bulunmaktadır.

Kütüphane

Yerel halk kütüphaneniz büyük olasılıkla okuyabileceğiniz çok sayıda kitap (eğitim veya eğlence amaçlı), kiralayabileceğiniz filmler veya katılabileceğiniz sosyal etkinliklere sahiptir. Bu kaynaklardan yararlanmak nakit para biriktirebilir.

Yerel eğlence

Birçok şehir ve kasabada ücretsiz filmler gösteriliyor, ücretsiz konserler veya başka ücretsiz şovlar düzenleniyor ve birlik ve eğlence adına diğer ücretsiz etkinlikleri bir araya getiriyor. Bu etkinliklerin çoğunun en iyi tarafı, ÜCRETSİZ olmaları.

Şehrinizin sunduğu ücretsiz eğlence türlerini görmek için yerel topluluk ya da şehir web sitenize göz atın.

Ücretsiz veya Ucuz Konut Bakım Ürünleri

Birçok şehir ve ilçe, evinizi korumanıza yardımcı olmak için müthiş maliyet tasarruflarında freebies veya öğeler sunar. Benim ilçemde, düzenli olarak geri dönüşüm merkezinde büyük indirimler için kuponlar gönderirler.

Aynı zamanda, elektronik veya tehlikeli materyaller gibi geri dönüştürülebilir öğeleri ücretsiz olarak getirebileceğiniz belirli günlere de sahipler (Biraz fazla zaman harcamak istiyorsanız, aslında, para kazanabilir ve geri dönüşüm bilgisayarlarına veya diğer elektronik türlerine ödeme yapabilirsiniz. ).

Buna ek olarak, her bahar ilçemiz sakinlere çok çeşitli ağaç alımını oldukça indirimli bir fiyata satın alma şansı sunmaktadır. Meyve ağaçlarından akçaağaçlara, meşelerden ve daha fazlasına kadar her şey, peyzaj alanlarına yardım etmek ve kendi kendine yeterli gıda maddelerini çok uygun bir fiyata sunmak için kullanılabilir.

Yerel gazeteler, şehir ve ilçe web siteleri, evinizin ve bahçenizin bakımı için ücretsiz veya ucuz çözümler bulmak için mükemmel kaynaklardır.

Bölgenizde para biriktirmenize yardımcı olabilecek birçok topluluk kaynağına göz atın.

8. Uzun Vadeli Para Hedeflerini Akılda Tutuyorlar

Tutumlu insanların bir başka alışkanlığı, uzun vadeli para hedeflerini akıllarında ön planda tutmalarıdır. Uzun vadeli para hedeflerinin farkında kalmak, harcamak için daha az cazip anlamına gelir.

Uzun vadeli para hedeflerini takip etmenin zor olabileceği iyi biliniyor. Erken emeklilik hedefinize ulaşmak için ipoteğinizi veya başka bir 400.000 $ 'ını ödemek için hala başka bir 150.000 dolar tasarruf etmeniz gerektiğinde, gereksiz harcamalardan kaçınmak zor olabilir.

Bir şekilde tutumlu insanlar uzun vadeli hedeflerinden haberdar olmalarına yardımcı olmak görselleştirme kullanmaktır. Bazı insanlar finansal hayallerini ve hedeflerini temsil eden bir poster panosu oluştururlar.

Diğer insanlar cüzdanlarında borç özgürlüğüne veya mali bağımsızlığa ulaştıklarında yapacakları şeylerin listesini tutarlar.

Ve hala diğer insanlar hedefleri ile uyumlu olmayan bir şeye harcamak istedikleri zaman güçlü olmalarına yardımcı olmak için mentorları ve hesap verebilirlik ortaklarını kullanıyor.

Uzun vadeli para hedeflerinizin ne olduğunu anlamak için zaman ayırdınız mı? Paranın kilometre taşları hayatınıza ne kadar ciddi bir barış ve neşe getirecek?

Konut kredisi olmak ister misiniz? Çocuğunuzun kolej eğitimi için para ödeyin? Kazandığın çıkarlardan yaşayabileceğin kadar para biriktirdin mi?

Henüz yapmadıysanız kısa, orta ve uzun vadeli finansal hedeflerinizin bir listesini yapın ve bütçenizi onlara ulaşmak için nasıl değiştirebileceğinizi öğrenin.

Örneğin, ekstra gelirinizi giderlerinizi azaltarak artırabilir ve ardından Ally Invest gibi güvenilir bir şirket ile bir yatırım hesabı açabilirsiniz.

Ally Invest, endüstrinin en düşük ücretlerinden bazılarında kendi kendini yöneten ve yönetilen yatırım ürünleri sunmaktadır.

Paranıza yatırım yapmak, daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir, bu da hedeflerinize daha hızlı ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Daha sonra, derste kalmanıza ve hedeflerinize ulaşmaya odaklanmanıza yardımcı olmak için yukarıda belirtilen yöntemlerden birini kullandığınızdan emin olun.

9. Frugal Fun'ı Arayorlar

Eğlence pahalı olmak zorunda değildir ve tutumlu insanlar genellikle özgür ya da tutumlu eğlence bulmada dahidir. İşte bütçenizi kırmayacak eğlenceli aktiviteler için bazı fikirler.

  • Gününüzü kumsalda geçirin
  • Yürüyüş, bisiklet ya da yürüyüş gezileri planlayın
  • Bazı sevdiklerinize telefon edin ve bir piknik veya barbekü planlayın
  • Evinizde haftalık veya aylık oyun geceniz var
  • Açık hava konseri, film ya da diğer etkinlikleri görün
  • Buz pateni pisti olan yerel bir parkta buz pateni yapmaya gidin.
  • Kampa git, balık tut, ya da her ikisi de!

Ücretsiz ve ucuz eğlence olanakları her yerdedir. Sevdiklerinizle oturun ve eğlenmek için yapabileceğiniz şeylerin bir listesini yapın, bu da çok fazla maliyete (veya herhangi bir şeye) ve haftalık eğlence programınızı planlamak için listeden yararlanın.

10. Sürekli Öz-Gelişim Uygulamalıdırlar

Tom Corley'nin Zengin Alışkanlıklar kitabında zengin insanların paylaştığı birçok alışkanlığı özetliyor. Her tutumlu insan zengin olmasa da, en zengin insanlar tutumludur.

Meyveli insanların diğer alışkanlıklarından biri, kişisel ve profesyonel olarak üstünlük sağlamak için sürekli olarak kendini geliştirmeyi sürdürmeleridir.

Parayla iyi olan pek çok insan neredeyse her gün kurguyu okur, her gün egzersiz yapar, kendileri için önemli olan konularda kendi kendine eğitim uygular ve bir bütünlük yaşamak için pratik yaparlar.

Başka bir deyişle, sürekli olarak kendilerini geliştirmeye çalışırlar.

Alışkanlıklarınız üzerinde alıştırma yaptığınız ya da düzenli olarak pratik yapabileceğiniz alışkanlıklar nelerdir? Ve daha önemlisi, alışkanlıklar buna değer mi?

Frugal Olmak Değer mi?

Bu sorunun cevabının bireysel kişiye bağlı olduğunu düşünüyorum, ancak bu soruyu kendinize cevaplamanıza yardımcı olmak için, muhtemelen kendinize birkaç soru daha sormalısınız:

Şu anda yaşamak istediğim hayatı yaşamamı engelleyen bir şekilde mi geçiriyorum?

Onlara ulaşırsam hayatımı değiştirebilecek karşılanmamış finansal hedeflerim var mı?

Bundan beş yıl sonra aynı para durumunda olsaydım, bugün olduğum için mutsuz olur muydum?

Eğer bu soruların cevabı “evet” ise, tasarruf etmek ve hedeflerinize yatırım yapmak için daha fazla para bulmak amacıyla tutumlu insanların alışkanlıklarını benimseyerek “maddi olarak çok” dan “mali olarak büyük” ye geçmenize yardımcı olabilirsiniz.

Tavsiyeler sayfasındaki İyi Kept Cüzdan başlangıç ​​bütçe formunu inceleyin ve hedefinize ulaşmak için fazla nakitinizi kullanmaya başlayın. Sadece tutumlu bir yaşam tarzının ne kadar eğlenceli olabileceğini öğrenin.

Videoyu izle: Borçtan Nasıl Korunmalı: Warren Buffett - Amerikan Gençliğinin Finansal Geleceği (1999)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır
Maliye

Özel bir partiden kullanılmış bir araba nasıl alınır

Pazartesi günü karımı yeni bir “kullanılmış” araba aldık. O, yaklaşık 3 yıl boyunca 1998 Honda Accord olan önceki arabasını sürdü ve yerini değiştirme zamanı geldi. İlk elden bilinen bir arabayı satın almanın sinir bozucu olabileceğini biliyorum, bu yüzden süreci daha iyi hale getirmek için bazı ipuçları: Bir Bayiden Kullanılmış Kullanılmış Bir Araba Almayın Çoğu zaman Craigslist üzerinde bir araba bulduğumda, bu konuda heyecanlanırım. .
Devamını Oku
Altı Rakamlı Bir Ay İçin 7 Temel Analiz
Maliye

Altı Rakamlı Bir Ay İçin 7 Temel Analiz

Bana çimdik. Bu kelimeler, yukarıdaki sayıyı gördüğümde nasıl hissettiğimi tam olarak açıklıyor. Asla en çılgın rüyalar hiç bir zaman tek bir ayda çok fazla para üretmeme izin verecek birden fazla iş kurabileceğimi düşündüm. Asla. Heck, üniversiteyi bitirdiğimde, bunu bir yılda yapabileceğime gerçekten inandığımdan emin değilim.
Devamını Oku
Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları
Maliye

Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları

Yıllar boyunca insanlar gelirlerini, harcamalarını ve kesintileriyle ilgili evrakları toplayıp yerel vergi yöneticisi ofisine sürüklüyorlar. Bazı insanlar da ister çevrimiçi ister kişisel olarak işlerini kendileri yapabilirler. Çevrimiçi vergi hazırlamanın icadı, benim düşünceme göre dahiydi.
Devamını Oku
Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları
Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var. Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan. Konsinye Dükkanlar için Alışveriş Kuralım Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklandım.
Devamını Oku