">
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum. Böylece bir ay önce bir spor salonuna üyelik kararı aldım.

Spor salonu üyeliği elde etmenin ardındaki motivasyon

Bu yılın başında size kilo vermek için ödeyecekleri Sağlıklı Ücret mücadelesine katıldım. 6 aylık müsabakanın sonuna doğru, hedef ağırlığımdan yaklaşık 10 lira uzaktaydım. Eşim bana L.A. Fitness'e ücretsiz iki haftalık bir pas vermişti ve bunu sonuna kadar kullanmaya karar verdim. Havuzda yüzmeye gittim, 20 dakika saunada çömeldim, basketbol oynadım ve arkadaşım Mike'la birlikte çalıştım. Evde çalışmaktan çok farklıydı.

Ucuz spor salonu üyeliği

Ben daha önce katıldığım bir bütçeye uymanın yollarını daha önce yazdığım ve sadece ayda 10 dolar harcayan bir spor salonundan bahsetmiştim. Orada bir noktada bir üyelik vardı, ancak üyeliğimi iptal etmeye karar vermemde üç neden vardı:

1. Yer - Evimden yaklaşık 4 mil uzakta ve bazen trafikte yakalanabilirim.

2. Olanaksızlık - Hiçbir ders vermediler, havuzları yoktu ve saunaları yoktu.

3. Hiç kimse ile egzersiz yapmak - Orada çalıştığımı bilmediğim kimse olmadı, ben de kendi başıma çalıştım (ki bu da en iyisi değildi).

Sonuçlarla karşılaşırsanız, aktivite özellikli spor salonu buna değer.

Aylık 30 $ 'a kadar çalışmam için bütçemi artırmaya karar verdim. Bu bana seçeneklere sahip olmamı ve uzun vadede çalışacağımı düşündüğüm bir spor salonunu bulmamı sağladı. Birkaç nedenden dolayı L.A Fitness'de çalışmaya devam etmeye karar verdim, ki bu temelde YouFit'te çalışmayı bıraktığımın tam tersiydi.

1. Yer - Sadece 2 mil uzakta olduğu için evime çok daha yakın.

2. Kullandığım olanaklar var - Sınıfları, basketbol sahası, yüzme havuzu, sauna, hayal edebileceğiniz her makine var. Onlar da kullanmıyorum olanaklar var ama Racquetball kortları, kum torbası vb.

3. Sorumluluk- Arkadaşım Mike zaten orada çalışıyordu, bu yüzden birlikte çalışmak için bir rutin kurmayı kolaylaştırdı. Bir antrenman ortağım olduğu için, düzenli olarak çalışmak için daha fazla eğimliyim, çünkü onun üzerinde kötü bir şey hissediyordum.

Spor salonuna üyelik almak, sonuç aldığımda sadece bana değer. Spor salonu üyeliğine kaydolmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

“Spor salonunun üyeliğini alırsam aslında gider miyim?”

“Bu spor salonunda antrenman yapabileceğim birini tanıyor muyum?”

“Aslında spor salonunun sunduğu olanakları kullanacak mıyım?

Kayıt ücretlerinden sakının

Bazı spor salonları, başlangıç ​​kayıt ücreti olarak 100 $ artı ödemenizi gerektirir. Bu yıllarca yaygın bir uygulama olsa da, birçok spor salonları aydan aya planlara gidiyor. İyi bir anlaşma yaptığınızdan emin olmak için bir spor salonu ararken etrafta alışveriş yapın.

Spor salonu üyeliğin var mı? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Videoyu izle: En Utanç Verici Bu 8 Bir Canlı Yayın Kameralarına Yakaladı Olsaydı Kimse İnanmazdı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ödünç Verme Kulübü Şikayetleri
Maliye

Ödünç Verme Kulübü Şikayetleri

Öncelikle, bir yatırımcı olarak Lending Club ile mükemmel bir deneyime sahip olduğumu söyleyeyim. İlişkilerim ve onlarla olan deneyimim çok olumlu geçti. Ancak, herkesin siteyle böyle hoş değişimler yapmadığının farkındayım. Hem olumlu hem de olumsuz bir açıdan çeşitli finansal hizmet sağlayıcılarının gözden geçirilmesi amacıyla, özellikle bu gözden geçirme Kulübü şikayetlerine odaklanıyorum.
Devamını Oku
Lastikler İçin Ücretsiz Hava Alma 8 Yolları (Yakınım)
Maliye

Lastikler İçin Ücretsiz Hava Alma 8 Yolları (Yakınım)

Düzgün şişirilmiş lastikler daha iyi gaz kilometre performansı, daha iyi kullanım ve maksimum lastik ömrü gibi birçok faydaya sahiptir. Bildiğiniz gibi, bir kamu kompresörü kullanmak için yaklaşık 1,50 dolar. Ancak, bu ipuçları ve püf noktaları ile lastikler için serbest hava almak hala mümkündür. Düzgün şişirilmiş lastiklerin bakımı, aynı zamanda, mümkün olan en uzun lastik ömrüne sahip olmanın yanı sıra, daha iyi gaz kilometresi elde etmek için kullanılan sırlardan biridir.
Devamını Oku
Yatırım Gerektirmeyen 26 Ücretsiz Online İş
Maliye

Yatırım Gerektirmeyen 26 Ücretsiz Online İş

Para kazanmanın en iyi yollarından biri çevrimiçi. Boş zamanınızda birkaç ekstra dolar kazanmaya çalıştığınız için, yapmak istediğiniz son şey kar elde etmeye başlamadan önce çok fazla para yatırmaktır. Neyse ki, başlamak için sıfır sermaye gerektiren ve ilk işinizde gelir elde etmeye başlamanıza izin veren birçok iş var.
Devamını Oku