">
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum. Böylece bir ay önce bir spor salonuna üyelik kararı aldım.

Spor salonu üyeliği elde etmenin ardındaki motivasyon

Bu yılın başında size kilo vermek için ödeyecekleri Sağlıklı Ücret mücadelesine katıldım. 6 aylık müsabakanın sonuna doğru, hedef ağırlığımdan yaklaşık 10 lira uzaktaydım. Eşim bana L.A. Fitness'e ücretsiz iki haftalık bir pas vermişti ve bunu sonuna kadar kullanmaya karar verdim. Havuzda yüzmeye gittim, 20 dakika saunada çömeldim, basketbol oynadım ve arkadaşım Mike'la birlikte çalıştım. Evde çalışmaktan çok farklıydı.

Ucuz spor salonu üyeliği

Ben daha önce katıldığım bir bütçeye uymanın yollarını daha önce yazdığım ve sadece ayda 10 dolar harcayan bir spor salonundan bahsetmiştim. Orada bir noktada bir üyelik vardı, ancak üyeliğimi iptal etmeye karar vermemde üç neden vardı:

1. Yer - Evimden yaklaşık 4 mil uzakta ve bazen trafikte yakalanabilirim.

2. Olanaksızlık - Hiçbir ders vermediler, havuzları yoktu ve saunaları yoktu.

3. Hiç kimse ile egzersiz yapmak - Orada çalıştığımı bilmediğim kimse olmadı, ben de kendi başıma çalıştım (ki bu da en iyisi değildi).

Sonuçlarla karşılaşırsanız, aktivite özellikli spor salonu buna değer.

Aylık 30 $ 'a kadar çalışmam için bütçemi artırmaya karar verdim. Bu bana seçeneklere sahip olmamı ve uzun vadede çalışacağımı düşündüğüm bir spor salonunu bulmamı sağladı. Birkaç nedenden dolayı L.A Fitness'de çalışmaya devam etmeye karar verdim, ki bu temelde YouFit'te çalışmayı bıraktığımın tam tersiydi.

1. Yer - Sadece 2 mil uzakta olduğu için evime çok daha yakın.

2. Kullandığım olanaklar var - Sınıfları, basketbol sahası, yüzme havuzu, sauna, hayal edebileceğiniz her makine var. Onlar da kullanmıyorum olanaklar var ama Racquetball kortları, kum torbası vb.

3. Sorumluluk- Arkadaşım Mike zaten orada çalışıyordu, bu yüzden birlikte çalışmak için bir rutin kurmayı kolaylaştırdı. Bir antrenman ortağım olduğu için, düzenli olarak çalışmak için daha fazla eğimliyim, çünkü onun üzerinde kötü bir şey hissediyordum.

Spor salonuna üyelik almak, sonuç aldığımda sadece bana değer. Spor salonu üyeliğine kaydolmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

“Spor salonunun üyeliğini alırsam aslında gider miyim?”

“Bu spor salonunda antrenman yapabileceğim birini tanıyor muyum?”

“Aslında spor salonunun sunduğu olanakları kullanacak mıyım?

Kayıt ücretlerinden sakının

Bazı spor salonları, başlangıç ​​kayıt ücreti olarak 100 $ artı ödemenizi gerektirir. Bu yıllarca yaygın bir uygulama olsa da, birçok spor salonları aydan aya planlara gidiyor. İyi bir anlaşma yaptığınızdan emin olmak için bir spor salonu ararken etrafta alışveriş yapın.

Spor salonu üyeliğin var mı? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Videoyu izle: En Utanç Verici Bu 8 Bir Canlı Yayın Kameralarına Yakaladı Olsaydı Kimse İnanmazdı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi
Maliye

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi

Bir aracın sahibi olan herkes için, otomobil sigortasının genellikle, aracın (veya kamyonun veya kamyonetin vb.) Hasar ve hırsızlıktan korunmasını sağlamak için gerekli olması gerekir. kaza. Ayrıca, çoğu eyalette sürücülerin yasa gereği en az bir miktar araç sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku
Walmart Ücretsiz Örnekleri Nasıl Gidilir?
Maliye

Walmart Ücretsiz Örnekleri Nasıl Gidilir?

Para tasarrufu yapmak, sizin düzenli olarak kullandığınız veya denemek istediğiniz öğelerin ücretsiz örneklerinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Walmart'ın web sitelerinde düzenli olarak müşterilere ücretsiz numune sundukları bir sayfa olduğunu biliyor muydunuz? Walmart ve Target gibi büyük kutu mağazaları, genellikle iki nedenden ötürü örnek öğelerin eşantiyonlarını tanıtmaktadır.
Devamını Oku
Bir araba kiralamak veya satın almak daha mı iyi?
Maliye

Bir araba kiralamak veya satın almak daha mı iyi?

Bir araba kiralama ya da satın alma kararı finansal sonuçlar doğursa da, bir anlaşma üzerinde tetiği çekmeden önce dikkate almanız gereken tek faktör değildir. Kişisel tadı ve yaşam tarzınız da bir araç almaya veya kiralamaya karar vermenizde önemli bir rol oynamalıdır. Arabalar söz konusu olduğunda, bir kişi diğeri için tamamen yanlış olabilir.
Devamını Oku
Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Genworth Financial, 100 milyar dolarlık varlığa sahip büyük bir küresel finansal güvenlik şirketidir. Şirket, dünya çapında 25'ten fazla ülkede müşterilere - hem iş hem de tüketici - sahiptir ve Standard & Poor's Leading United States şirketlerinde tanınmaktadır. Aynı zamanda önde gelen bir Fortune 500 şirketidir.
Devamını Oku