">
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum. Böylece bir ay önce bir spor salonuna üyelik kararı aldım.

Spor salonu üyeliği elde etmenin ardındaki motivasyon

Bu yılın başında size kilo vermek için ödeyecekleri Sağlıklı Ücret mücadelesine katıldım. 6 aylık müsabakanın sonuna doğru, hedef ağırlığımdan yaklaşık 10 lira uzaktaydım. Eşim bana L.A. Fitness'e ücretsiz iki haftalık bir pas vermişti ve bunu sonuna kadar kullanmaya karar verdim. Havuzda yüzmeye gittim, 20 dakika saunada çömeldim, basketbol oynadım ve arkadaşım Mike'la birlikte çalıştım. Evde çalışmaktan çok farklıydı.

Ucuz spor salonu üyeliği

Ben daha önce katıldığım bir bütçeye uymanın yollarını daha önce yazdığım ve sadece ayda 10 dolar harcayan bir spor salonundan bahsetmiştim. Orada bir noktada bir üyelik vardı, ancak üyeliğimi iptal etmeye karar vermemde üç neden vardı:

1. Yer - Evimden yaklaşık 4 mil uzakta ve bazen trafikte yakalanabilirim.

2. Olanaksızlık - Hiçbir ders vermediler, havuzları yoktu ve saunaları yoktu.

3. Hiç kimse ile egzersiz yapmak - Orada çalıştığımı bilmediğim kimse olmadı, ben de kendi başıma çalıştım (ki bu da en iyisi değildi).

Sonuçlarla karşılaşırsanız, aktivite özellikli spor salonu buna değer.

Aylık 30 $ 'a kadar çalışmam için bütçemi artırmaya karar verdim. Bu bana seçeneklere sahip olmamı ve uzun vadede çalışacağımı düşündüğüm bir spor salonunu bulmamı sağladı. Birkaç nedenden dolayı L.A Fitness'de çalışmaya devam etmeye karar verdim, ki bu temelde YouFit'te çalışmayı bıraktığımın tam tersiydi.

1. Yer - Sadece 2 mil uzakta olduğu için evime çok daha yakın.

2. Kullandığım olanaklar var - Sınıfları, basketbol sahası, yüzme havuzu, sauna, hayal edebileceğiniz her makine var. Onlar da kullanmıyorum olanaklar var ama Racquetball kortları, kum torbası vb.

3. Sorumluluk- Arkadaşım Mike zaten orada çalışıyordu, bu yüzden birlikte çalışmak için bir rutin kurmayı kolaylaştırdı. Bir antrenman ortağım olduğu için, düzenli olarak çalışmak için daha fazla eğimliyim, çünkü onun üzerinde kötü bir şey hissediyordum.

Spor salonuna üyelik almak, sonuç aldığımda sadece bana değer. Spor salonu üyeliğine kaydolmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

“Spor salonunun üyeliğini alırsam aslında gider miyim?”

“Bu spor salonunda antrenman yapabileceğim birini tanıyor muyum?”

“Aslında spor salonunun sunduğu olanakları kullanacak mıyım?

Kayıt ücretlerinden sakının

Bazı spor salonları, başlangıç ​​kayıt ücreti olarak 100 $ artı ödemenizi gerektirir. Bu yıllarca yaygın bir uygulama olsa da, birçok spor salonları aydan aya planlara gidiyor. İyi bir anlaşma yaptığınızdan emin olmak için bir spor salonu ararken etrafta alışveriş yapın.

Spor salonu üyeliğin var mı? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Videoyu izle: En Utanç Verici Bu 8 Bir Canlı Yayın Kameralarına Yakaladı Olsaydı Kimse İnanmazdı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC035_.mp3 Piyangoyu kazanma olasılığınızın 10.000.000'inde 1 olduğunu söylediler. Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim! Tamam… aslında ben kazanmadım. Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. Once Bir zamanlar bir müşterim bana sordu, “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?
Devamını Oku
Kitap Okuma Ödeyeceğiniz 20 Site
Maliye

Kitap Okuma Ödeyeceğiniz 20 Site

Okumayı severmisin? Para kazanmak istermisin? Eğer öyleyse, sevdiğin şeyi yapman için sana para veren yan sesler bulabilirsin: kitap oku. Dışarıda kitap okumak için insanlara ödeme yapan birkaç şirket var. En sevdiğin etkinliklerden birinden keyif aldığınızı düşünün - okuma - ve bunu yapmak için ödeme alın.
Devamını Oku
GFC TV Ep 012: Arsa Alış İyi Bir Fikir mi?
Maliye

GFC TV Ep 012: Arsa Alış İyi Bir Fikir mi?

Arsa satın almak iyi bir fikir mi? Başka bir GFC bölümünün, vergilerden satın almanın en iyi zamanı olan her şeyden bahsetmesi var mı? GFC Okuyucu Sor: Yakında 59 olacak ve 401k'mda emekli olacak ve yaklaşık 300.000 dolar alacak ve bu parayı tam olarak ödemek için mülk (sadece arazi) satın almak ve o zaman sadece ev inşa etmek için bir kredi almak istiyorum Emekli maaşımı ve karımın gelirini ipoteği ödeyeceğim.
Devamını Oku
Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Sagicor Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Bir kişi hayat sigortası kapsamı için başvurduğunda, ele alınması gereken bazı önemli kriterler vardır. Elbette, aldığınız korumanın türü, aldığınız yararın miktarı gibi dikkatli olmak için bir anahtar faktör olacaktır. Bunun nedeni, sevdiklerinizin, borçlardan veya devam eden yaşam giderlerinden sorumlu olmaları ve kendileri için ödeme yapmaları gerekmiyorsa, herhangi bir mali sıkıntıya maruz kalmayacaklarından emin olmanızdır.
Devamını Oku