Maliye

30 $ Hızlı Olmanın 7 Yolu

İnsanların hızlı bir şekilde para kazanmak istediği veya ihtiyaç duyduğu birçok sebep vardır. Neyse ki bunu yapmak için birkaç seçenek var. Yandaki yutkunma dünyasını bulduğumdan beri hayatımın ne kadar değiştiğini anlatamam.

Yan hustling genellikle hızlı para kazanmanın anahtarıdır - ve ipleri öğrendikten sonra 30 $ hızlı yapabilirsiniz.

Ana yan kaynama kaynağım kaynağım serbest yazıydı, çünkü benim bir hediyem, saatte daha fazla kazandığım zaman, kocamın bir saatte bir mühendislik teknisyeni olarak kazanmasına kıyasla. Ancak, yan hareketli parayı hızlıca yapmak için sadece bir seçenek.

Çevrimiçi ekstra para kazanmanın farklı yollarını araştırmak için zaman ayırmaya istekli iseniz, kısa bir süre içinde 30 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz. Ya da, olmasını istediğiniz kadar büyük veya küçük bir sabit gelir akışı yaratabilirsiniz.

Her şey zaman ayırıp, araştırmayı yapıp sonra sizin için en uygun gelir akışlarını seçmektir. Para kazanmanın araştırma bölümü biraz zaman ve çaba gerektirse de, bu parayı kazanmanın para kazanmasını kolaylaştıran gelir getirici akımları bulmanız için bu çabayı gösterdiğinize sevineceksiniz.

Kısa bir süre içinde az miktarda para kazanmanın yedi yolu, size yandaki dünyanın neyle ilgili olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Burada bahsedilen fikirlerden bazılarını kullanırsanız, tek bir günde kolayca 100, 200 veya 200 dolar kazanabilirsiniz.

Ama şimdilik, hızlı bir şekilde 30 $ kazanabileceğiniz yedi yol var.

1. Ibotta'ya üye olun

Ibotta benim için nispeten yeni. Ben yazdım bu Ibotta incelemesi için araştırma yapmak için bir yol olarak kaydoldum. Bu tip ödüller programlarının bir kısmının hayranı olamam, çoğu zaman onları hantal ve zaman alıcı buluyorum.

Senin gibi meşgulüm ve çaba zamanını bir saatlik ücrete dönüştürdüğümde bana değerli bir ücret ödeyen gelir kazancını bulmam gerekiyor.

Ibotta, satın aldığınız şeyler için size para tasarrufu sağlayan teklifler bularak para kazanmanıza yardımcı olur. Para birikimleriniz biriktikçe, Ibotta bakiyenizin PayPal ya da benzeri bir hesaba aktarılmasını isteyebilir, bu sayede nakit para kazanabilirsiniz.

Neyse ki, Ibotta bunun için çeşitli şeyler var. İlk olarak, Ibotta akıllı telefon uygulaması kullanımı oldukça kolay. Kayıt olduğunuzda, en sık alışveriş yaptığınız mağazaları seçmeniz istenir.

Ibotta'nın 300'den fazla farklı mağaza (ve 500.000'den fazla mağaza konumu) listesi, favori mağazalarınızdan en azından bazılarını listede bulacağınız anlamına gelir.

En sevdiğiniz mağazaları seçtikçe, farklı satın almalarda peşinat indirimleri için teklifler dökülmeye başlar. İlk göz atma tekliflerimi yaptığımda, fişler, dondurma ve krakerler için kuponlar, Yeni için satın almayı planladığım her şey vardı Yıl kutlamaları.

Ibotta'yı kullanan ilk alışveriş gezim, tek başına bakkalda 8 dolardan fazla tasarruf etmemi sağladı ve süper küçük bir alışveriş listem vardı.

Ama Ibotta hakkında beni gerçekten heyecanlandıran şey, kaydoldumda promosyon yaptıkları 10 dolarlık bonus oldu. Ateşe çok fazla yakıt kattığından, Ibotta sık sık 2 $, 3 $ ve daha yüksek "sadece çünkü" bonus artar.

Ibotta ile süper kısa bir sürede daha fazla kazanmak ister misiniz? Ibotta, referans kodunuzla kaydolduğunuz her kişi için size 5 dolar verecek. 5 $ 'lık bonus, ibraz edilen kişi Ibotta'yı kullanarak nitelikli bir satın alma işlemi yapar almaz hesabınıza yatırılır.

Üyelik bonusları arasında, kişisel nakit tasarruflarınız ve referans kazançlarınız arasında sadece bir günde 30 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz.

2. Inbox InboxDollars ile başlayın

Gelen Kutusu Dolar, anketler dahil olmak üzere birçok görev için size ödeme yapacak bir sitedir. Şu anda bir Sadece kaydolmak için 5 $ nakit bonus.

Ödeme yaptıkları bazı görevler şunları içerir:

  • Anketleri Alma
  • Videoları izleme
  • Oyun oynamak
  • Web’de arama yapmak
  • Uygulamaları indirme

Size hitap eden teklifleri tamamladığınızda, nakit bakiyenizin sayısı artar ve PayPal (veya favori mağazanıza bir hediye kartı) yoluyla para kazanabilirsiniz.

InboxDollars ile hızlı para kazanmak için yukarıda listelenen yolların yanı sıra, iki farklı yolla da iyi para kazanabilirsiniz: onların kaydolma bonusu avantajlarından yararlanarak ve kaydolmak için arkadaşlara yönlendirerek.

Yönlendirme kodunuzu arkadaşlarınızla paylaştığınızda ve bu arkadaşlar kendi InboxDollars hesabı için kaydolduğunda, Gelen Kutusu Dolar, tüm arkadaşlarınızın kazancına% 10 bonus ödeyecek! Dolayısıyla, arkadaşınız 100 ABD doları kazanırsa, InboxDollars hesabınıza otomatik olarak 10 dolar yatırırsınız.

InboxDollars, bir dersin başlamasını beklediğinizde, randevu için çağrılmanız gerektiğinde ya da sadece yapacak pek bir şey yapmamak için para kazanmak için harikadır. Yapmanız gereken para ödemeleri genellikle hızlı ve kolay olduğundan, burada birkaç dakikanızı ayırabilir ve para kazanabilirsiniz.

InboxDollars'ın faydalarını diğerleriyle paylaşmanın para kazanma potansiyelini görmesini sağlayacak ve kayıt altına alabilecek kadar iyi bir şekilde yararlanabiliyorsanız, gerçekten pasif bir gelir elde edebilirsiniz.

3. Anketleri Al

Sizi anketlere de götürecek birkaç şirket var. Bu tür para kazanma fırsatlarına dair en güzel şey, bir seferde sadece birkaç dakikanız kaldığında bile para kazanabilmenizdir.

Çoğu anketin nispeten kısa olması nedeniyle, birkaç dakika için para kazanabilir, başka şeyler yapmak ve tekrar geri gelip daha fazla para kazanmak için devam edebilirsiniz.

Bununla birlikte, tüm anket şirketleri aynı değildir. Hangi şirketlerin en yüksek ödeme oranına ve en iyi itibara sahip olduğunu öğrenmek için araştırmanızı yapmak önemlidir. Favori anket şirketlerinden biri, Survey Junkie.

Anket Junkie birçok gözden geçirme web sitesinde yüksek değerlendirmeleri vardır ve orada yüksek ödeme anket siteleri biri olarak bir üne sahiptir.Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz diğer kişiler arasında Swagbucks, Harris Poll ve Springboard America bulunur.

30 $ veya daha fazla araştırma yapmak için ciddi zaman ve çaba harcayacağınızı bilin, ancak işe koyulmayı taahhüt ediyorsanız, nakit bir miktar toplanabilir.

4. Alışveriş Yaptığınızda Ebates Kullan

Ebates, en sevdiğiniz mağazalarda alışveriş yaparken para iadelerini geri vererek para kazanmanıza yardımcı olur. İşte nasıl çalışıyor.

Bir Ebates hesabına kaydolarak başlıyorsunuz - endişelenmeyin, katılmak ücretsizdir. Bu arada, bu yazının sonunda Ebates şu anda kayıt yaptıran ilk yıllarında 25 ABD doları veya daha fazla alışveriş yapma hakkına sahip olanlara 10 $ 'lık bir kayıt bonusu sunuyor.

Ebates aracılığıyla geri para iadelerini kazanmanın anahtarı, online olarak Ebates portalından alışveriş yapmak istediğiniz mağazalara eriştiğinizden emin olmaktır. Alışveriş yaparken, Ebates'den bir indirim alırsınız. Alışveriş yaptığınız mağazaya bağlı olarak size belirli bir geri ödeme yüzdesi verir.

Örneğin, Walmart'ta alışveriş yaparsanız% 1 nakit geri ödeme bonusu kazanırsınız. Kohl'da alışveriş yaparsanız% 3 para iadesi kazanırsınız.

Özel mağazalar daha yüksek indirim miktarlarına sahip olabilir. Macy alımlarınız% 6'lık bir geri ödeme indirimi almaya hak kazanıyor ve Barnes ve Noble şu anda Ebates aracılığıyla% 10'luk bir geri ödeme indirimi sunuyor.

Sitede 1800'den fazla mağazadan para iade teklifleri sunan% 40'a varan indirimleri gördüm. Ancak popüler mağazaların çoğunda (Amazon, Walmart, Target, vb.)% 1 ile% 10 arasında indirim alırsınız.

Para iadeleri, iadelerde en az 5 dolar kazandığınız sürece üç ayda bir gönderilir. Ebates kazancınızı PayPal üzerinden gönderecek veya evinize bir çek gönderecek; hangisini seçerseniz seçin.

Bonus: Ayrıca, nitelikli bir satın alma işlemi gerçekleştiren kişileri referans alarak Ebates'ten para kazanabilirsiniz.

5. Eşyalarını Sat

Çoğu insan gibiyseniz, artık ihtiyaç duymadığınız veya istemediğiniz evinizin veya dairenizin etrafını döşeyen malzemeleri kolayca bulabilirsiniz.

Tasarımcı kıyafetleri veya aksesuarları var mı? Çocuklarınız veya çocuklarınız küçük şeylerden mi büyüdüler? Evin etrafında oturan kullanılmayan elektronik var mı? Onları eBay, Facebook veya Craigslist'te sat.

Bazı elektronik oyunlardan, DVD'lerden veya CD'lerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Decluttr gibi sitelerde neler yapabileceğinizi görün veya anında geri ödeme için Yarım Fiyatlı Kitaplar'a getirin.

Açıkçası, sattığınız daha çok şey ve daha değerli olan şey, daha fazla para kazanacaksınız. Eşyalarınızı ayrıntılı bir şekilde araştırırsanız ve satabileceğiniz birkaç şeyden oluşan bir grubu toplarsanız, kolayca 30 $, 50 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz.

Eski akıllı telefonlar, oyun sistemleri, aksesuarlar, tabletler ve daha fazlası gibi elektronik cihazlar, özellikle iyi satış yapma eğilimindedir. Daha fazla bilgi için, Kullanılmış Elektronik Ürünleri Kolayca Satmak için 24 Siteye göz atın. Sahip olduğunuz kullanılmış elektronik tiplerine bağlı olarak, tek bir günde 100 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz.

6. Yan Hustle Yapın

Yan hustling hayatımı değiştirdi arkadaşlar. Harfi harfine. Yandaki hustling hakkında ilk öğrendiğimde ailem, temel borçları karşılamak için her ay tüketici borcunun derinliklerinde ve aylık yaklaşık 1.000 dolarlık kısa nakit gözbebeğiydi.

Çeşitli blog makalelerinden yanılmayı öğrendim, ancak nereden başlayacağımı bilmiyordum. Bazı makaleler, koymak zorunda kalacağım iş miktarına göre çok düşük bir kar marjı gibi görünen para kazanma fikirleri sundu.

Diğerleri iyi ödenen fikirleri paylaştılar ama gerçekçi görünmüyorlardı ya da başlamak için ciddi miktarda zaman ya da paranın konması gerekiyordu. Bu tür yan tarafların hiçbiri benim için bir seçenek değildi. Yan taraftaki bir işe başlamaya param yoktu ve çok hızlı para kazanmaya başladım.

Tam olarak hangi yan acele caddesinin seçileceğini bilemezken, bir blogcu bana blogu için bir yazar olmamı istediğinde serbest yazıya düştüm.

Bir hafta içinde boş zamanlarımda 20 ila 35 dolar arasında bir kazanç elde ettim. Şimdi neredeyse beş yıldır serbest yazıyorum ve asla 25 $ 'dan az bir saat yapmam.

Aynı zamanda diğer taraftaki akıntıları araştırmaya devam ettim ve diğer yerlerden (ve en yeni para kazanma girişimim olan Ibotta, FYI) buradan para kazanıyorum.

Para kazanmak için yan sıralarda gerçekten hızlıca düzinelerce fikir var. İşte size ekstra para kazanmaya başlamanız için bazı yan koşuşturma fikirleri.

Yukarıdaki bağlantıdaki listeyi gözden geçirin, yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve mevcut zamanlarınızla en çok eşleşen yan hileleri bulun ve para kazanmaya çalışın.

Bazı popüler yan koşulu fikirler şunları içerebilir:

  • Fiverr üzerinden çevrimiçi çalışma bulmak
  • Aile bakıcılığı, evde oturmak, çim biçmek, evlerini temizlemek veya arabalarını yıkamak gibi aile, arkadaşlar ve komşularınız için rastgele görevler yapmak
  • Eğer geri dönüştürülebilir alüminyum kutularını ellerinden alıp derhal nakit para için geri dönüşüm merkezine getirebilirseniz komşulara sorun.
  • Marka elçisi olmak ya da DoorDash veya UberEats ile yemek dağıtmak gibi rastgele bir yarı zamanlı konser almak.

Para kazanma dünyasındaki bir başka favori taraf da Uber ya da Lyft için sürüyor. Çevrede başkalarına para sürmeyi başaran birkaç kişiyi tanıyorum ve iş hakkındaki en sevdiği parçalardan biri de, kazandıkları ipuçları sayesinde neredeyse her gün çalıştıkları ceplerinde fazladan nakde sahip olmaları.

Ayrıca çalıştıkları devir hizmetinden haftalık bir maaş alıyorlar.

Arkadaşlar, hızlı para kazanmak için çok yan koşuşturma seçenekleri var. Bu nakit para kazanma fırsatını araştırmaya başlayın ve hangi caddelerin sizin için en uygun olduğunu öğrenin.

Son üç yıl boyunca sürekli olarak yan hava koşullarıyla yılda 15.000 dolar kazandım.Ve çalışmayı tercih ettiğim saatlerde kendi evimin rahatlığından yarı zamanlı çalışıyorum.

Küçük miktarda parayı hızlıca yapmak harikadır, ancak geleneksel olmayan işlerden düzenli bir gelir kaynağı yaratmak harika olabilir.

7. Craigslist veya benzeri bir sitede bir Gig veya Event yapın

Craigslist'in yalnızca bir defalık konserlere ve gündüz / hafta sonu etkinliklerine ayrılmış bir bölümü var. İnsanlar, taşınmak veya taşımak, bir çeşit peyzaj veya bahçe işi yapmak veya ev onarımı yapmak için yardım istemek konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir.

Görev Tavşanı gibi siteler, temel çalışmacının çalışmasına (bir kitap rafı koymak gibi), bakkala koşmak veya bilgisayarla çalışan birine yardım etmek gibi işlere yardımcı olmak için bağımsız yükleniciler işe alır.

Fiverr gibi siteler, insanların her biri ve bazen daha fazla para ödeyen - çoğunlukla çevrimiçi çalışma - yapmak için rastgele görevler sunuyor.

Craigslist ayrıca “konser” şemsiyesi altında “etkinlikler” bölümüne de sahiptir. Şirketler genellikle konserler, marka elçilerinin ihtiyaç duyulduğu kamusal etkinlikler, hareketli film çekimleri için ekstralar olarak bir veya iki günlük işler veya bir defalık etkinlik gibi tek seferlik etkinliklere bağlı çeşitli görevler gibi konularda yardımcı olmak için bir hafta veya hafta boyunca işçileri işe alırlar. Superbowl.

Bu konserlerin birçoğu sadece bir veya iki gün için yardıma ihtiyaç duyan saygın firmalar tarafından karşılanır, ancak birisinin işe gidip gitmesi için ödeme yapmaktan ziyade caddeden birini işe almak için daha uygun maliyetli olduğunu bilir.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir nokta: bu tür sitelerde reklam veren vicdansız insanlar var (bir sitenin herhangi bir genel forum türünde olduğu gibi), bu nedenle bir şirkette yer almadan önce saygın şirketlerle uğraştığınızdan emin olmak için güvenlik önlemlerini kullanmak akıllıca.

Alt çizgi

30 $ hızlı veya daha fazla ihtiyacınız olsun, hızlı para kazanmanın birçok seçeneği vardır. Burada 7 temel fikri paylaştık (bağlantılarda daha fazla seçenek paylaşıldı) ancak para kazanma olanaklarının tam listesi sonsuzdur.

Finansal bir ihtiyacınız varsa veya tanışmak istediğinizde para kazanmak için bu fırsatlardan yararlanmayın.

Yapabileceğin nakit miktarının bir sınırı yok - sınır, sadece gelir kaynaklarının becerilerinize, zaman çizelgenize ve yaşam tarzınıza en uygun olacakları konusunda kendinizi eğitme isteğinizde yatıyor.

Araştırmanı yap, senin için çalışanı seç ve şimdi para kazanmaya başla. Eğer deneyiminiz benimki gibi bir şeyse, çeşitli mevcut seçenekler arasından ekstra para kazanmayı öğrenmenin, sadece hayatınıza değer katacak bir çaba olacağını göreceksiniz.

Şimdi para için mücadele etmiyoruz - ve sadece borç özgürlüğüne değil gerçek finansal bağımsızlığa doğru ilerlemek için para kazanıyoruz - hayat çok daha mutlu.

Hızlı bir şekilde para kazanmak için yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini denediniz mi?

Videoyu izle: Bu Kural Sizi Zengin Edecek. Paranın 50/30/20 Kuralı. Nasıl Para Biriktirilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emlak ile potansiyel olarak pasif gelir yapmak için 4 yol
Maliye

Emlak ile potansiyel olarak pasif gelir yapmak için 4 yol

Bugünlerde pasif gelir elde etmenin en popüler yolu emlak yatırımıdır. Gayrimenkul yatırımcısı olabilmek için mutlaka bir tuğla ve harç mülküne sahip olmanız gerekmediğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Evet, bu bir seçenektir (geleneksel tuğla ve harç mülküne sahip olmak, ancak doğru yaparsanız sadece pasif bir gelir kaynağıdır), ancak gayrimenkul yatırımları yoluyla pasif gelir elde etmenin başka yolları da vardır.
Devamını Oku
Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)
Maliye

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)

Kravatımı 17. kez ayarlayarak, şube müdürünün büyüklükteki ofisine endişeyle girdim. Gördüğüm en büyük meşe masalarından birine sahip bir profesyonel tarafından dekore edilmiş, bana daha da fazla ligi dışında hissettirdi. Şube müdürü çok para kazandı ve göstermekten korkmuyordu. İş piyasası, ekonomi üzerindeki etkisini hala devam ettiren Dot-com balonu ile sınırlıydı ve üniversite sınıf arkadaşlarımın çoğu iş bulmakta zorlanıyordu.
Devamını Oku
5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?
Maliye

5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?

109.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Eşim ve ben on üç yıl boyunca sürekli harcama üzerinden 109.000 $ kredi kartı borcu kadar racked. Bu miktar, yiyeceklerden akşam yemeği partilerine, Hawaii ve Meksika'ya yapılacak gezilere kadar her şeyi temsil ediyor. Sadece bir bütçemiz yoktu ve gelirimizi kredi kartlarıyla tamamladık.
Devamını Oku
Anket Junkie İnceleme
Maliye

Anket Junkie İnceleme

“Para kazanmanın yollarını aradıysanız”, “boş zamanlarınızda yüzlerce dolar kazanacağınızı iddia eden düzinelerce farklı“ anket sitesi ”ile karşılaştınız. Orada katılabileceğiniz sayısız anket paneli var ve hepsinin en iyisi olduğunu iddia ediyorlar. Kanepenizin rahatlığından biraz para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, anket siteleri bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir, ancak bunların hepsi yasal değildir.
Devamını Oku