Maliye

Bu Milenyum, Üç Yılda 32.000 Dolarlık Borçtan Nasıl Ödeniyor?

Bu haftaki borç başarı öyküsü için, milyonlarca yıl boyunca basit finans alanında uzmanlaşan bir motivasyon konuşmacısı, blog yazarı ve sözcü olan LaTisha Styles'i ağırlıyoruz. Onun hikayesinin sizi teşvik edip motive edeceğini biliyorum.

Bize biraz kendinden bahset.

Ben de 30'lı yıllara dayanan bir blogcuyum, başkaları ve kendim için de başarı konusunda tutkulu davranıyorum. Daha düşük gelirli orta sınıf bir ailede büyüdüm ve her zaman daha fazlasını başarabileceğimi biliyordum. Üniversitemizi bitirmek için yakın ailemin ilk kişisiydim ve bir derecenin başarıyı garanti etmediğini çabucak öğrendim. Perakende ve yemek servisi sektöründe tam zamanlı bir yıl çalıştıktan sonra okula geri dönmeye karar verdim. Bu kez yeniden mezun oldum ve finansal başarı yolculuğuma başladım. Bugünlerde deneyimlerimi yazıyorum ve blogumda başkalarına yardım etmeye çalışıyorum. Genç Finansman.

32.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

İlk dolar borcum öğrenci kredisi şeklinde geldi. Üniversiteyi finanse etmek için ödünç aldım ama iyi bir hayat yaşamak istedim. İlk kredi kartımı 18 yaşında açtım ve her zaman sahip olmak istediğim her şeyi ödemek için alışverişe ve kredi kartını kullanmaya başladım. Benim için her dürtüsel 'istiyorum', pratik kredi kartımla anında 'ihtiyaç' oldu. Tüm borcumu ödemeye karar verdiğimde, yaklaşık 22.000 dolarlık kredi kartı borcum ve yaklaşık 10,000 dolar araba kredisi aldım.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Borç içinde olmak iç karartıcıydı. İlk evlerini satın alan arkadaşlar gördüm, ya da arabalar için para ödüyordum ve gerçekten istediğim hayattan geri döndüğümü hissettim. Nihai finansal hedeflerime ulaşmak için hemen fedakarlık yapmak zorunda kalacağımı biliyordum, böylece daha sonra bolluktan zevk alabileyim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Araba kredisini ve kredi kartı borcunu ödemek üç yıl ve bir ay sürdü. Yalın bir bütçeyi yanımdaki ek gelirle birleştirdim ve herşeyi ödemek için çalıştım. Ayrıca, benim için yapmam gereken üç yıllık bir planı oluşturan saygın bir tüketici kredi danışmanlığı ajansıyla da ortaklık kurdum. Aynı zamanda alacaklılarımla bağlantı kurdular ve aynı zamanda faiz oranı ve ücret imtiyazları da elde edebildiler.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bir finansal plan oluşturdum ve gelirimi takip etmek için bütçeleme elektronik tabloma güvendim. Geldiğimde fazladan param olsaydı, borçlarımı ödemek için kullanabilirdim. Bütçemi “3 Yıllık Bütçe” olarak nitelendirdim. Üç yıl sonra, daha az kısıtlayıcı bir bütçe yaratabileceğimi biliyordum. Bu beni motive etti.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

En zor kısmı, nasıl para harcadığımı yeniden tanımlamaktı. Kendi kendime yaşamak için kendime eğitim vermeliydim. Bunu yapmak için tüm nakit bütçesi kullandım. Bu aynı zamanda arkadaşlarıyla bazı olayları kaçırdığım anlamına geldi, çünkü bütçeme sadık kaldım.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Finansal danışman ile ilk tam zamanlı işimi bitirdikten sonra borcumu ödemeye başladım. Ofisten çalıştım ve akşamları ve hafta sonlarını düzenli bir gelir inşa etmeye başlayan Genç Finansmanlar üzerinde harcadım. Bu parayı eğlenmek ya da fazladan borç ödemeleri yapmak için kullanmak güzeldi.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Son ödemeyi yaptığımda biraz tuhaf hissettiğimi itiraf etmeliyim. 'Şimdi ne var?' an. Gelirimin bu kadar büyük bir bölümünü borcuna ödedikten sonra, bütçemi bu masrafı dışlamak için yeniden düzenlemek tuhaftı. Tamamen borçlanmadan önce gitmem gereken bir yol var çünkü bakıma alacakları kredilerim var. Bu benim bir sonraki hedefim ve yeni odağım.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Dürüst ol. Kendinize karşı dürüst olun ve bunun zaman alacağını anlayın. Tüm borcunuzu bir araya getirin ve daha sonra borçlarınız bittiğinde mali resminizin nasıl görüneceğini düşünün. Benim için özgürlük istedim. Sevmediğim bir işten, bir tutku bulma özgürlüğünden ve seyahat özgürlüğünden uzaklaşmak istedim. Özgürlüğü. Beni motive eden budur. Motivasyonu bul ve aklında tut. Kendinizi kilometre taşlarında ödüllendirin. İlerlemenizi takip edin. Hepsi toplar.

Borçtan uzak kalmak ya da zenginlik oluşturmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Bugünlerde iki kredi kartı var, biri iş için ve kişisel harcamalar için. İkisi de nakit geri ödüller sunuyor ve her ay onları tam olarak ödüyorum. Başka bir yoldan borç para almak için para almak güzel. Hala dürtü alışveriş kurallarını sürdürüyorum ve her gün hesaplarıma göz kulak oluyorum. Mali resmimi görmek istiyorum, bu yüzden çok geç olmadan değişiklik yapabilirim. Bir sonraki hedefim, işimi ve yatırımlardan pasif geliri oluşturmaya devam etmektir. Bu yavaş bir süreç ama pahalı kredi kartı borcu sürüklenmeden çok daha hızlı.

LaTisha ve onun finansal bağımsızlık yolculuğuna dair daha fazla bilgi edinmek için blogunda, Genç Finansman'da onu ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: SmokedBeat - Jazz Jousters Sessions # 2 Tam Albüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kıyafet için Online Online Giyim 24 En İyi Yerler
Maliye

Kıyafet için Online Online Giyim 24 En İyi Yerler

Evinizde ekstra para bulmak için dolabınızdaki ilk yer olduğunu biliyor muydunuz? Para kazanmak için çevrimiçi giysi satabilirsiniz. Süreçte, evini kırıyorsun. Saygısız kıyafetler de büyük bir iştir. Moda trendlerinden hoşlanıyorsanız, artık yeni bir hobiniz var. Satmak için giysi bulmak için, olabilir: Dolabınızı temizleyin Yerel tasarruf mağazalarınızı ziyaret edin Yard Satışlar Kendi Giysilerinizi Yapın Giysileri nerede bulacağınız önemli değil, satmak için çevrimiçi bir yer bulabilirsiniz.
Devamını Oku
Mortgage Hızlı Ödemenin 7 Yolu
Maliye

Mortgage Hızlı Ödemenin 7 Yolu

Her ev sahibinin zihninin arkasında tek bir hedef varsa, son mortgage ödemelerini yaptıkları güne aittir. ABD Haberleri ve Dünya Raporu bize Freddie Mac'in son istatistiklerinin bize ev sahiplerinin yüzde 85-90'ının 30 yıllık ipotek aldığını gösteriyor. Otuz yıl birisine para borçluyuz ve bir bankaya faiz ödemek için uzun bir zaman.
Devamını Oku
Net Değerinizi 100.000 $ Arttırmak İçin 4 Basit Adım
Maliye

Net Değerinizi 100.000 $ Arttırmak İçin 4 Basit Adım

Sizin, aileniz ve hayalleriniz için 100.000 dolarlık bir anlamı ne olurdu? Bu tür para hayatınızı nasıl değiştirebilir? Gelecek beş yılda net değerinizi 100 bin dolar artırabilirseniz ne olur? Net değerinizi bu miktarda arttırmak, anıtsal bir görev gibi görünebilir. Ancak meselenin gerçeği, normal bir gelire sahip olağan kişi veya aile için bile yapılabilir.
Devamını Oku
2018 En İyi 20 Kupon Sitesi
Maliye

2018 En İyi 20 Kupon Sitesi

İster online ister mağazalarda alışveriş yapmak ister, kuponlardan faydalanın, satın alımlarınızda size tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Kupon web siteleri sayesinde artık satın aldığınız ürünlerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak kuponlar için Pazar gazetesi ile sınırlı değilsiniz. Bu siteler, çıktısını alabileceğiniz kuponlara sahip olmanıza olanak tanıyacak, kupon kodları da akıllı telefondan mağaza çıkış kayıtlarında tarama yapabilirsiniz.
Devamını Oku