Maliye

Bu Milenyum, Üç Yılda 32.000 Dolarlık Borçtan Nasıl Ödeniyor?

Bu haftaki borç başarı öyküsü için, milyonlarca yıl boyunca basit finans alanında uzmanlaşan bir motivasyon konuşmacısı, blog yazarı ve sözcü olan LaTisha Styles'i ağırlıyoruz. Onun hikayesinin sizi teşvik edip motive edeceğini biliyorum.

Bize biraz kendinden bahset.

Ben de 30'lı yıllara dayanan bir blogcuyum, başkaları ve kendim için de başarı konusunda tutkulu davranıyorum. Daha düşük gelirli orta sınıf bir ailede büyüdüm ve her zaman daha fazlasını başarabileceğimi biliyordum. Üniversitemizi bitirmek için yakın ailemin ilk kişisiydim ve bir derecenin başarıyı garanti etmediğini çabucak öğrendim. Perakende ve yemek servisi sektöründe tam zamanlı bir yıl çalıştıktan sonra okula geri dönmeye karar verdim. Bu kez yeniden mezun oldum ve finansal başarı yolculuğuma başladım. Bugünlerde deneyimlerimi yazıyorum ve blogumda başkalarına yardım etmeye çalışıyorum. Genç Finansman.

32.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

İlk dolar borcum öğrenci kredisi şeklinde geldi. Üniversiteyi finanse etmek için ödünç aldım ama iyi bir hayat yaşamak istedim. İlk kredi kartımı 18 yaşında açtım ve her zaman sahip olmak istediğim her şeyi ödemek için alışverişe ve kredi kartını kullanmaya başladım. Benim için her dürtüsel 'istiyorum', pratik kredi kartımla anında 'ihtiyaç' oldu. Tüm borcumu ödemeye karar verdiğimde, yaklaşık 22.000 dolarlık kredi kartı borcum ve yaklaşık 10,000 dolar araba kredisi aldım.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Borç içinde olmak iç karartıcıydı. İlk evlerini satın alan arkadaşlar gördüm, ya da arabalar için para ödüyordum ve gerçekten istediğim hayattan geri döndüğümü hissettim. Nihai finansal hedeflerime ulaşmak için hemen fedakarlık yapmak zorunda kalacağımı biliyordum, böylece daha sonra bolluktan zevk alabileyim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Araba kredisini ve kredi kartı borcunu ödemek üç yıl ve bir ay sürdü. Yalın bir bütçeyi yanımdaki ek gelirle birleştirdim ve herşeyi ödemek için çalıştım. Ayrıca, benim için yapmam gereken üç yıllık bir planı oluşturan saygın bir tüketici kredi danışmanlığı ajansıyla da ortaklık kurdum. Aynı zamanda alacaklılarımla bağlantı kurdular ve aynı zamanda faiz oranı ve ücret imtiyazları da elde edebildiler.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bir finansal plan oluşturdum ve gelirimi takip etmek için bütçeleme elektronik tabloma güvendim. Geldiğimde fazladan param olsaydı, borçlarımı ödemek için kullanabilirdim. Bütçemi “3 Yıllık Bütçe” olarak nitelendirdim. Üç yıl sonra, daha az kısıtlayıcı bir bütçe yaratabileceğimi biliyordum. Bu beni motive etti.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

En zor kısmı, nasıl para harcadığımı yeniden tanımlamaktı. Kendi kendime yaşamak için kendime eğitim vermeliydim. Bunu yapmak için tüm nakit bütçesi kullandım. Bu aynı zamanda arkadaşlarıyla bazı olayları kaçırdığım anlamına geldi, çünkü bütçeme sadık kaldım.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Finansal danışman ile ilk tam zamanlı işimi bitirdikten sonra borcumu ödemeye başladım. Ofisten çalıştım ve akşamları ve hafta sonlarını düzenli bir gelir inşa etmeye başlayan Genç Finansmanlar üzerinde harcadım. Bu parayı eğlenmek ya da fazladan borç ödemeleri yapmak için kullanmak güzeldi.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Son ödemeyi yaptığımda biraz tuhaf hissettiğimi itiraf etmeliyim. 'Şimdi ne var?' an. Gelirimin bu kadar büyük bir bölümünü borcuna ödedikten sonra, bütçemi bu masrafı dışlamak için yeniden düzenlemek tuhaftı. Tamamen borçlanmadan önce gitmem gereken bir yol var çünkü bakıma alacakları kredilerim var. Bu benim bir sonraki hedefim ve yeni odağım.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Dürüst ol. Kendinize karşı dürüst olun ve bunun zaman alacağını anlayın. Tüm borcunuzu bir araya getirin ve daha sonra borçlarınız bittiğinde mali resminizin nasıl görüneceğini düşünün. Benim için özgürlük istedim. Sevmediğim bir işten, bir tutku bulma özgürlüğünden ve seyahat özgürlüğünden uzaklaşmak istedim. Özgürlüğü. Beni motive eden budur. Motivasyonu bul ve aklında tut. Kendinizi kilometre taşlarında ödüllendirin. İlerlemenizi takip edin. Hepsi toplar.

Borçtan uzak kalmak ya da zenginlik oluşturmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Bugünlerde iki kredi kartı var, biri iş için ve kişisel harcamalar için. İkisi de nakit geri ödüller sunuyor ve her ay onları tam olarak ödüyorum. Başka bir yoldan borç para almak için para almak güzel. Hala dürtü alışveriş kurallarını sürdürüyorum ve her gün hesaplarıma göz kulak oluyorum. Mali resmimi görmek istiyorum, bu yüzden çok geç olmadan değişiklik yapabilirim. Bir sonraki hedefim, işimi ve yatırımlardan pasif geliri oluşturmaya devam etmektir. Bu yavaş bir süreç ama pahalı kredi kartı borcu sürüklenmeden çok daha hızlı.

LaTisha ve onun finansal bağımsızlık yolculuğuna dair daha fazla bilgi edinmek için blogunda, Genç Finansman'da onu ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: SmokedBeat - Jazz Jousters Sessions # 2 Tam Albüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz"/>
Maliye

48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz

22.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Kocam ve ben 2011 yılında evlendiğimizde 22.000 dolar borçlandık. Kredi kartı borcu olan Dontaj'ın öğrenci kredilerinden bir kısmı kaldı. Geçmişte borç aldım (araba kredileri, öğrenci kredileri, kredi kartı), ama bu noktada, hepsi ödenmişti. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
29 Ödenen iyi online ev işleri
Maliye

29 Ödenen iyi online ev işleri

Ev işlerinden uygun saatlerle çalışmak istiyor musunuz, fakat telefonda konuşmak istemiyor musunuz? Sessiz bir çalışma alanınız yoksa ve müşteri hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsanız, çevrimiçi sohbet işleri bir olasılıktır. Daha fazla müşteri yardım için internete gittikçe, müşteri hizmetleri sohbet işleri popülerlik kazanıyor.
Devamını Oku
Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton
Maliye

Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton

Bu gönderi 23 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Pek çok kahraman Anma Günü'nde tanınmayı hak ediyor. Bu benim kahramanım. SSG Joshua Melton'u hatırlamak Pazartesi günü başlamak için en kolay yol değildi. Bu yazıyı yazmak daha da zor. Bu sabah “Afganistan'da Öldürülen İki İllinois Ulusal Muhafızları” yazan bir haber bülteni aldım.
Devamını Oku
Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Phoenix Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası korumanız olduğunu bilmek, size ve gönül rahatlığı olanlara sağlayabilir. Hiç kimse hayal edilemez bir yerde yaşamak istemezken, hayat sigortası, bağımlılarınızın borçlarını ödemek ve / veya devam eden yaşam masraflarını ödemeye devam etmek için ihtiyaç duyabilecekleri ek fonlara sahip olmalarına yardımcı olabilir.
Devamını Oku