Emlak

Gayrimenkul ile YG'nizi Artırmanın 4 Yolu

Emlak sahibi olmak portföyünü çeşitlendirmek isteyen heyecan arayan yatırımcı için bir roller coaster olabilir. Bazıları gayrimenkul emtialarına yatırım yapmak için gayrimenkul yatırım ortaklıklarına (GYO'lar) bakarken, diğerleri kendi emlaklarını satın alarak ve yöneterek daha fazla getiri ararlar. Birçok yatırımcı, satın alma ve işletme maliyeti nedeniyle kiralık emlak satın almaktan mahrumdur. Diğerleri, ilk evlerini, apartmanlarını veya topraklarını satın aldıklarında, bununla ne yapacağını bilmezler.

Aşağıda gayrimenkul özelliklerini satın alırken ve yönetirken akılda tutulması gereken birkaç araç vardır. Uygun gayrimenkul yönetimi teknikleri kullanarak, yatırımınızın geri dönüşü bir masa başı işi, borsaya ya da başka bir yatırım yoluna yatırım yapmaktan daha fazla olabilir.

Riskinizi Bilin

Gayrimenkulün sayısız biçimiyle son derece riskli bir yatırım olduğu bir sır değildir. Bununla birlikte, ister apartmanlara, toprağa, bir sabitleyiciye, isterse de bir aile evine yatırım yapıyor olun, riskinizin, kendinizin, kaynaklarınızın, becerilerinizin ve zayıflıklarınızın dürüst bir değerlendirmesiyle önemli ölçüde azaltılabilir.

Bir tamirciniz misiniz? Değilse, potansiyel geri dönüşleri mimarlarla, inşaat ekipleriyle ve benzerleriyle paylaşmak istemediğiniz sürece, muhtemelen bir düzeltici üst kısım en iyi seçim değildir. İnsanlarla verimli bir şekilde baş edebilir misiniz? Aksi takdirde, birden fazla kiracı ile iletişim kurmanız gereken çok üniteli bir apartman dairesi satın almayın - muhtemelen günlük olarak. Bölgeye aşina mısınız? Pazar veya demografisi hakkında bir şey bilmiyorsanız, başka bir yere bakın.

Şu anda, Gainesville, Florida'da bir emlak mülk yöneticisi ve geliştiricisi için çalışıyorum. Florida Üniversitesi kampüsü yakınlarındaki Gainesville dairelerinde uzmanlaştık. Bu, hedef pazarımızı bilmemize ve riskimizi önemli ölçüde azaltmamıza olanak tanır. Yetkili bir bakım personeli kurarak, kiracıları memnun edebilir ve aynı anda kendi zamanımızı boşaltabiliriz.

Hedge Enflasyonu

Ekonomik kargaşa zamanlarında büyük bir sorun, bir doların sizi alabileceği mesafedir. Enflasyon yükselirse, maaşlı ya da saatlik işçi ücretleriyle sıkışır ve günlük ihtiyaçlara daha fazla harcamak zorunda kalır. Bu, rekreasyon ve eğlence için daha az harcanabilir gelir bırakır. Bunu bir apartman yöneticisi ile karşılaştır. Maliyetleri artarsa, daire yöneticisi sadece kirayı enflasyona uyacak şekilde arttırır.

Gayrimenkul iadeleri doğrudan piyasadaki fiyatlara bağlıdır. Enflasyon olarak, bir ekonominin mal ve hizmet fiyatlarındaki artışlar arttıkça, konut maliyetleri de artacaktır. Bu, gıda, gaz vb. Gibi yüksek fiyatların gayrimenkul yoluyla gelirinizi etkilemeyeceği anlamına gelir. Tek sorun, tembel bir ev sahibinin kiraları arttırmak için fırsatlarını kaçırabilmekte ve kira geliri ile enflasyondan uzaklaşmak zorunda kalmaktadır.

Gayrimenkul ve emlak yönetimi şirketleri etrafında büyüyen, ben piyasada dalgalanmalar ve fiyat değişiklikleri ile mücadele için gayrimenkul nasıl kullanılacağını erken öğrendim.

Yatırım Yaptığınız Zamanı Ölçün

Bir haftada 80 saat mi çalışıyorsun? Tatil kiraları, düşük gelirli bölgelerdeki daireler ve kötü inşa edilmiş binalar, bir sahibinin tüm zamanlarını mülkün yönetimi ve bakımı için yatırım yapmasına neden olabilir. Saatlik gelirinizi apartman daireniz veya ev kirası üzerinden hesaplayın. Daha sonra, her saat için bir aylık kiracıyı düzenlemek için çalışmanız veya o küflü döşemenin yerine para kaybetmeniz gerektiğini anlayın.

Apartman kiralama mülklerini satın almayı düşündüğümde, kendime sürekli olarak sorduğum iki soru var: Bu bina, satın alma işleminden sonra gelir üretmeye ne zaman başlayacak? Ve, ne kadar haftalık / aylık kişisel süre satın alma sonrası bakım ve yönetim içine koymak zorunda kalacak?

Temel Başlat

Emlak oyununa yeni iseniz, bir milyon dolarlık apartman kompleksi için peşin ödemenizden tasarruf etmeyi düşünmeyin. Birinci meydandan başlayın: insanların kiralamak isteyeceğini bildiğiniz mükemmel bir yer arıyorum. Gainesville'de, bireyler Florida Üniversitesi kampüsü yakınında kiralık daireler ve evlerin yüksek talep olduğunu biliyorlar. Özellikler iyi bakıldığı sürece kolayca kiralanacaktır. Benzer şekilde, araştırma parklarına ve teknoloji topluluklarına yakın alanlar genellikle kiracıları çekmek için harika yerlerdir.

Bir yeri hedefledikten sonra, bir emlakçıyla görüşün. Onlardan yerel pazar ve ziyaret edebileceğiniz özellikler hakkında bilgi alın. Küçük dublekslere ve evlere bakın. Bunu yaptıktan sonra ileriye doğru hareket edebilirsiniz, ancak yönetim ve operasyon süreci alışmak için zaman almalıdır. Yasal belgeler, kiracı arka plan kontrolleri, mülkiyet geçmişleri ve benzer ilgi alanları konusunda size yardımcı olması için birçok teknoloji tabanlı kaynağı parmaklarınızın ucunda kullandığınızdan emin olun.

Gayrimenkul heyecan verici, çünkü riskli ve geri dönüşünüz bununla ilgili. Başarılı bir apartman dairesine veya tek aile evine ya da başka bir kiralık mülke giden bir dizi faktör vardır. Bu ipuçlarını kullanarak, yatırımınıza harcadığınız zamanı sınırlayabilir ve geri dönüşü artırabilirsiniz. Parmağınızı piyasanın nabzını ve kendi mülkünüzde tutarak, zamanınızı boşaltacak ve gayrimenkulün sizin için çalışmasına izin vereceksiniz.

yazar hakkında

Josh Steppling, Florida Üniversitesi yakınlarındaki Gainesville dairelerini ve ticari mülkleri yöneten Trimark Properties için Pazarlama Uzmanıdır. Josh, gayrimenkul ve emlak yönetimi ile ilgili işletmeleri yönetmiştir ve reklam ve pazarlama yelpazesinde bilgi ve deneyime sahiptir. Josh ayrıca, Gainesville'deki UF ve inovasyona yakın gayrimenkulleri tartışan ve Florida Üniversitesi'ndeki Warrington College of Business'ın mezunu olan bir Gainesville Apartments Blog'u işletiyor. Gators'a git!

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun
Emlak

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun

Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede Müzayede. Önemli olan, açık artırma sürecinin nasıl çalıştığını bilmek ve planlarınıza uyması halinde bir pazarlık avantajından yararlanmaktır. Bir açık artırmaya katılmadan önce, potansiyel alıcılar ilgilendikleri belirli mülkler hakkında
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku
Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?
Emlak

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

Hiç kimse kendiliğinden ya da kendileri adına tıbbi karar veremediklerini düşünmek istemez. Ancak, herkesin hayatında, kendileri için karar veremeyecekleri bir noktaya ulaştıkları bir zaman gelir. Bunun nedeni, bir kişinin artık bunun için zihinsel kapasiteye sahip olmaması, ya da bir krizde ya da acil bir durumda olması ve bunları gerçekleştirememesidir.
Devamını Oku