">
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahalı olabilir. Kablo TV paketleri, çok temel paketler için 40 $ veya üzeri fiyattan kapsamlı paketler için 150 $ + 'ya kadar. Büyük bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama bütçede gerçekten bir iş yapabilir. Sonuç olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollarını ararlar.

Bölgenizde görüntülemek için ücretsiz erişebileceğiniz düzinelerce yerel TV kanalı olabilir. Ancak, kablo veya uydu TV aboneliği olmadan onlara nasıl erişileceğini bilmek meselesi.

Kablo TV'nin Maliyetleri

Bu gönderi için yerel kablo şirketi fiyatlandırmasını araştırırken, yaşadığım kablo şirketlerinin çoğunun sadece yerel TV kanallarını izleme zevkinden dolayı ayda 50 ABD doları ücret aldığını gördüm. Daha büyük paketler ayda yaklaşık 70 $ 'dan başlamıştı ve buna vergi, ücret, kurulum ücretleri ve aylık ekipman kiralama ücretleri dahil değildi.

Gördüğünüz gibi, yerel TV kanallarını izlemek için daha kaliteli bir resepsiyona sahip olmak istiyorsanız bile, bir kablo veya uydu TV paketi hızlı bir şekilde pahalıya mal olabilir. Peki, alternatifleriniz neler? Kablo veya uydu aboneliği ödemek istemiyorsanız, bölgenizdeki yerel kanallara nasıl erişebilirsiniz? İşte dört fikir.

1. Bir HD Anteni Alın

Bir HD anteni kullanmak biraz para ve biraz bilgi gerektirir. Anteni nereye koyduğun önemli. Antenna Web denilen bu güzel web sitesini kullanarak, bir HD anteni bağladığımızda kaç kanal bulabileceğimizi öğrenmek için ülkemizin bir adres araması yaptım.

Adresimizi, antenin yerden en az 30 metre uzağa yerleştirileceğini belirten kutuyu işaretlemeden yazdığımda, bir HD anteni kullanarak 52 yerel kanalı alabileceğimizi söyledi. Ancak, anteni yere en az otuz metre uzağa kurarsak, 55 yerel kanalı alabiliriz.

Diğer üç kanalın yayınladıklarına bağlı olarak, kanal sayısında büyük bir fark yoktur. Anteni otuz metre veya daha yükseğe kurmadan bile, 40 artı kilometrelik evimizdeki bazı kanalları görebiliriz.

Ne Tipi Anten

Bu sorunun cevabı değişebilir. Hangi anten tipinin sizin için en iyi olduğunu belirlemenin bir yolu, yayın istasyonlarının evinize göre hangi yönde olduğunu bulmaktır. Hepsi evinizden tek bir yerde bulunuyorsa, yönlü bir anten kullanabilirsiniz. Yönlü bir anten, gücünü bir yöne odaklar.

Yayın kuleleri aynı genel yönde fakat birden fazla yerde bulunuyorsa, çok yönlü bir anten muhtemelen en iyi şekilde çalışacaktır.

Kuleler, birbirine yakın olmayan birden çok yönde yerleştirildiyse, çok yönlü bir anten iyi bir seçimdir. Ayrıca uzaktan kumandalı iyi bir yönlü anten satın alabilirsiniz. Uzaktan kumanda, antenin belirli bir zamanda erişmekte olduğunuz kuleye göre yönünü değiştirmenize izin verir.

Daha fazla yaşarsanız, muhtemelen daha güçlü bir antene ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte, çoğu yayın istasyonundan 20 mil uzakta yaşıyorsanız, muhtemelen biraz daha az güçlü bir şeyle uzaklaşabilirsiniz.

Kapalı veya Açık Antenler?

Eğer yayın istasyonlarına yakın mesafede (20 mil veya daha fazla) yaşıyorsanız, kapalı bir anten iyi çalışmalıdır. Açık bir antenin takılmasına izin verilmeyen bir apartman dairesinde, apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, kapalı bir antene de ihtiyacınız olacaktır.

Bununla birlikte, açık bir anten takmaktan kurtulabiliyorsanız, yaşadığınız yere bakılmaksızın muhtemelen daha iyi bir resepsiyona sahip olacaksınız. Eğer yayın istasyonlarından uzakta yaşıyorsanız, açık bir anten şarttır.

İşte Amazon'da en çok beğenilen antenler.

Açık Antenler

1byone Digital Amplified Dış Mekan / Çatı HDTV Anten Fiyatı: 29,99 $ Bu antende 80 km. Şimdi Amazon'dan Satın Alın

Mediasonic HOMEWORX HDTV Açık Anten Fiyatı: $ 29.99 Bu antende menzil 80 mildir. Şimdi Amazon'dan Satın Alın

Kapalı Antenler

RGTech Monarch İnce Kapalı HDTV Anten Fiyatı: $ 24.90 Bu antende menzili 50 mildir. Şimdi Amazon'dan Satın Alın

Bestrillion Kapalı Dijital TV Anten Fiyatı: Bu antende bulunan menzil 60 mildir. Şimdi Amazon'dan Satın Alın

Kapalı / Açık Kombinasyon Anteni

ClearStream 4V Kapalı / Açık HDTV Anten Fiyatı: $ 134.92 Bu antende menzili 70 mildir. Şimdi Amazon'dan Satın Alın

Bir anten muhtemelen kablolu TV olmadan görüntüleyebileceğiniz yerel kanal sayısını en üst düzeye çıkarmak için en iyi seçenek olsa da, başka seçenekler de vardır.

2. Yerel Kanalları Çevrimiçi İzle

İnternet erişiminiz varsa, yerel kanallarınızı bilgisayarınızdan çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz. CBS, NBC ve ABC gibi büyük yerel istasyonlar genellikle, yayınladıkları gösterilerin ücretsiz çevrimiçi görünümünü sunar. Ancak, canlı akış yeteneği, bu gibi ulusal ağlarda gösterilir ve farklı faktörlere bağlı olarak sizin için mevcut olmayabilir.

Örneğin, ev bilgisayarımdan ABC'deki canlı şovları izlemeyi denediğimde, site bana canlı akışın bölgemde olmadığını söyledi. CBS gibi diğer siteler, tüm yerel CBS gösterilerini evde bilgisayarınızdan izlemenize olanak tanıyan canlı yayın hizmetinin yanı sıra bazı şovların da ücretsiz görüntülenmesini sağlar.

CBS All Access, örneğin, kanallarının canlı akışını ayda 5,99 ABD dolarından başlıyor. Ancak, hizmet bölgenizde mevcut olabilir veya olmayabilir.

3. Sling TV'yi edinin

Sling TV, İnternet bağlantınız üzerinden erişildiği için Netflix veya Hulu'ya benzer bir akış hizmetidir. Benzer yayın hizmetlerinden farklı olarak, Sling TV isteğe bağlı programlar yerine canlı TV şovlarını paylaşmada uzmanlaşmıştır. Bu şekilde, Sling kablo veya uydu TV şirketlerine benzer.

Sling TV üç paket sunuyor:

  • Turuncu paket ayda 20 dolar
  • Mavi paket ayda 25 dolar
  • Turuncu / Mavi paketin aylık 40 dolardır

Turuncu ve mavi paketlerle kullanılabilen kanal türlerinde bazı geçişler olsa da, yalnızca tek bir pakette veya diğerinde bulunan bazı kanallar vardır. Ayrıca, turuncu paket bir seferde bir kullanıcıyla sınırlıdır, mavi paket ise bir seferde birden fazla (3'e kadar) cihazı destekler.

Bir Sling TV paketinin bulunduğunuz bölgedeki tüm yerel kanalları içermeyebileceğini de not etmek önemlidir. Web siteleri, FOX, NBC ve ABC gibi kanalların yalnızca belirli pazarlarda mevcut olduğunu belirtir.

Sling TV, yüksek kablo ve uydu TV maliyetlerine iyi bir alternatif olabilir, ancak bir anten gibi tüm yerel kanallarınıza erişim sağlayamayabilir.

4. Bir Mobil Uygulamayı İndirin

Birçok yerel istasyon, akıllı telefonunuzdaki veya diğer mobil cihazlarınızdaki yerel TV şovlarını ücretsiz izlemek için mobil uygulamalar sunar. CBS, ABC, NBC, Fox ve CW istasyonlarının tümü, abonelik veya kablo veya uydu bağlantısı gerektirmeden mobil uygulamanızda yerel TV şovlarını yayınlamanıza olanak veren mobil uygulamalar sunar.

Her uygulamanın biraz farklı çalıştığını belirtmek önemlidir. CBS uygulaması, görüntüleyenlerin en sevdikleri CBS şovlarının tam bölümlerini, yayınlandıktan bir gün sonra görmelerini sağlar.

Ancak, canlı akışa veya tam arşivlerine erişmek istiyorsanız, daha önce bahsettiğim CBS All Access paketini ödemek zorundasınız. Daha önce de belirttiğim gibi, CBS All Access'in aylık 5,99 dolardan başlayan paketleri var.

ABC Uygulaması

ABC uygulaması arşiv görüntüleme ve canlı akışı ücretsiz olarak görüntüleme olanağı sunarken, Chicago, Los Angeles ve New York City gibi bazı büyük pazarlarda bunu yapmak için bir kablo veya uydu sağlayıcınız olmalıdır.

NBC Uygulaması

NBC uygulaması, bazı yeni şovların son bölümlerini ücretsiz olarak izleme olanağı sunuyor. Ayrıca mobil cihazınızdan bazı eski bölümler ve gösteriler sunuyorlar. Canlı akış ve bazı yeni bölümler mobil görüntüleyenlerin bir uydu veya kablo sağlayıcısına sahip olmasını gerektirir.

Fox Uygulaması

Fox uygulaması, çoğu yayınlama tarihini orijinal günden sonra göstermenizi sağlar. Bununla birlikte, katılımcı TV sağlayıcı hesabınızla daha fazla seçenek ve canlı yayın mevcuttur.

CW Uygulaması

CW uygulaması muhtemelen en az canlı TV'ye benziyor. Ücretsiz akış sunmayı teklif ederken, yalnızca her bir gösterinin en son beş bölümünü görüntülemeyi teklif ediyorlar. Ayrıca bir TV abonelik sağlayıcınız varsa daha fazla görüntüleme seçeneği yoktur.

Ayrıca, diğer bazı TV kablo kanalları için mobil uygulamalar da mevcuttur.

TV abonelik paketleri olmayan mobil uygulamalar, en sevdiğiniz yerel kanalın şovlarını bir kablo aboneliği olmadan izlemek için her seçeneği size vermeyebilir. Yine de, mobil cihazınızda ücretsiz olarak görebileceğiniz gösteri sayısını artırmanıza yardımcı olurlar.

Kablo veya uydu olmadan yerel TV izleyebileceğiniz çok çeşitli yolları göz önünde bulundurarak, kabloyu kesmek ve pahalı kablo TV paketleri için ödemeyi durdurmanın bir nedeni daha var. Yukarıdaki bilgileri kullanmak, hangi rotanın sizin için en uygun maliyetli ve uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Kablo olmadan yerel televizyonu nasıl izlersiniz?

Videoyu izle: Televizyon Kablosu Nasıl Bağlanır

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler
Maliye

Yüksek Kolesterol ile Hayat Sigortası Almak İçin Stratejiler

Yüksek kolesterol sağlığınız için tehlikeli olabilir. Kaliteli yaşam sigortası alma şansınızı da azaltabilir. Yüksek bir kolesterol oranı, hayat sigortası sigortacısına kalp hastalığına yakalanma, kalp krizi geçirme veya felç geçirme olasılığınız olduğunu söyler. Bu olsaydı ve ölürseniz, sigortacınız poliçe ölüm ödeneğinizin beklenenden çok daha erken ödenmesine neden olabilir.
Devamını Oku
Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yapmak, bir akşam geçirmek istediğiniz yol değildir. Kimsenin oturmak ve onun ölümünü düşünmek istemediğini biliyorum, ama bundan kaçınamazsın. Geçtiğiniz için planlama, sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Mükemmel bir hayat sigortası planı aramaya başladığınızda, tüm seçeneklerde boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Devamını Oku
Nielsen Digital Voice incelemesi
Maliye

Nielsen Digital Voice incelemesi

“Para kazanma” sahnesinde yeniyseniz, bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak kanepenizin rahatlığından para kazanabileceğiniz YANITLAR vardır. Basit bir Google araması yapın ve çevrimiçi para kazanabileceğiniz yollarla binlerce ve binlerce sonuç elde edersiniz. Elbette, bunların çoğu dolandırıcılık ya da zaman ayırmaya değmez, ancak birkaç basit fare tıklamasıyla ekstra harcama yapmak için bazı fırsatlar var.
Devamını Oku