Maliye

Başarılı bir İş için 10 Anahtar

Başarılı bir işletmeye sahip olmanız, yalnızca sunduğunuz ürün veya hizmetin değeri değildir. Uzun süredir devam eden bir şirketin büyük bir ürün ya da hizmete sahip olmasına rağmen, aşağıda listelenen anahtarları dikkate almadıkları için işten çıkmışlar. İşinize başlarken, başarılı bir işin pek çok yönü içerdiğini fark etmek önemlidir.

Girişimci olarak değerlendirebileceğiniz başarılı bir işletme için 10 anahtar aşağıdadır:

1. Her Zaman Büyük Hizmet Ver

Müşteriler iyi tedavi edilmekten memnun olurlar. Ne iş yaptığınız önemli olmaksızın, işinizde mükemmel hizmet vermek, müşterilerinizi önemsediğinizi ve uzun vadede onlarla iş ilişkisi kurmak istediğinizi gösterir. Sürekli olarak mükemmel hizmet vermenin diğer harika yanı, mutsuz müşterilere şirketiniz hakkında kötü konuşmak için başkalarına bir neden vermemesidir. Çalışmalar, müşterilerin kötü bir müşteri hizmetleri öyküsünü, iyi bir müşteri hizmetleri öyküsü yaptıklarından yaklaşık 10 kat daha sık söylediklerini gösteriyor. Müşterilerinize söylemek için kötü bir hikaye vermeyin. Bunun yerine, daima mükemmel müşteri hizmeti sunmayı taahhüt et.

2. İşinizi Dürüstlükle Çalıştırmak İçin Çalışın

İş dünyasında ve genel olarak, kısa vadeli kazanç için her zaman etek bütünlüğüne bir “fırsat” olacaktır. Bu sahte ödül için düşme. Büyük resmi / uzun vadeli düşünün ve işinizi her şeyden önce dürüstlükle yürütmeyi taahhüt edin. Müşterileriniz dürüstlüğünüzü takdir edecekler ve sizinle bir iş ilişkisine devam etme olasılıkları artacaktır, çünkü size güvenebileceklerini biliyorlar.

3. Erken Teslim

Bir müşteri için bir proje tamamlarken, tahmini bir tamamlanma tarihi verin ve verdiğiniz tarihten önce daima teslim edin. Timeliness iş dünyasında tanrının yanındadır ve teslim tarihlerine geç kalmak müşterinin ağzında ekşi bir tada sahiptir. Güvenleri yok eder. Bu nedenle, yaptığınız iş için bir tamamlanma tarihi seçtiğinizde, beklenmedik gecikmeler için yeterince zaman eklediğinizden ve her zaman toplantıya katılacağınızdan emin olun - ve daha da iyisi, atma - son tarihin.

4. Rakipleri Eleştirmeyin

Açıkçası, potansiyel müşterilerin şirketinizi rakipler arasından seçmesini istiyorsunuz; Bununla birlikte, potansiyel müşterinizin işini kazanmak için rakibin kötü ağzından daha başka yollar vardır. Rekabetinizi eleştirmek, müşterilere güvenilmeyeceğiniz izlenimini verecektir. “Eğer o adam hakkında kötü konuşursa,” diyorlar, “etrafta olmadığım zaman benim hakkımda ne diyorlar?” Diyorlar. Müşterilere her açıdan profesyonelliğin işinizi nasıl yürüdüğünüzün önemli bir parçası olduğunu gösterin. ve rakiplerinizi asla hak etmeseler bile eleştirmezsiniz.

5. Müşterileri Kazanmak İçin Çalışmak

Elbette, işleyebileceğinizden daha fazla iş almak istemezsiniz, ancak başarılı bir iş için potansiyel bir müşterinin işini kazanmak için çok çalışmak çok önemlidir. Potansiyel bir müşterinin işine girmeleri ya da sağladıkları hizmet ya da ürün hakkında daha fazla umursamayacakları izlenimini vermedikçe, daha az ilgilenemeyen girişimciler. Potansiyel bir müşteriyle konuşurken, müşteriye işlerini kazanmak için hevesli olduğunuzu gösterdiğinizden emin olun. Müşterinin işini yapmak için çok meşgulseniz, onlara yönlendirebileceğiniz kısa bir kaliteli rakip listeniz var. Bunlar işinize güvendiğiniz rakipler olabilir.

6. Küçük Ekstralar ile Müşteri Takdirini Göster

Müşterileri şimdi ve sonra küçük ekstralar ile duş. “Ekstralar”, lobide kurabiyeler sunmaya yönelik ipuçları ve tavsiyelerle dolu aylık bir bültenden herhangi bir şey olabilir. Bunlar gibi küçük dokunuşlar müşterilerinize ve potansiyel müşterilere, işletmeniz için önemli olduğunu ve ofiste veya telefonda olmadıklarında bile bunları düşündüğünüzü gösterir.

7. Müşterileri Uygun Olduğunda Diğer Müşterilere Yönlendirme

Kendi işletmelerine sahip müşterilere sahipseniz - iyi işledikleri işletmeler - bu işletmelerin notlarını saklayın ve uygun olduğunda diğer müşterilere başvurun. Örneğin, bir web sitesi binası işletmenize sahipseniz ve normal müşterilerinizden biri, bulunduğunuz bölgeye hizmet veren bir cihaza sahipse, bir cihaz hizmeti şirketi arıyorlarsa ve söz konusu müşterinin sizi ilgilendirdiğini biliyorsanız, bu işletmeyi başkalarına yönlendirmek için bir alışkanlık edin Firma iyi hizmet vermektedir. Bu şekilde ağ oluşturma, müşterilerin uzun vadede kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

8. Her zaman İyileştirme İçin Çalışmak

Eski deyişe göre bazı gerçekler vardır: “Eğer kırılmazsa, düzeltmeyin.” Bununla birlikte, bir işletme sahibi olarak, sunduğunuz şeyleri sürekli olarak geliştirmenin yollarını aradığınızdan emin olmak önemlidir. istemciler. Dünya sürekli değişen bir yer. Değişen zamanlara ayak uydurmayı reddettiğinizden veya “yeterince iyi” olduğunuz için işinizin toz içinde kalmasına izin vermeyin. Bunun yerine, her zaman potansiyel müşterilere sunduğunuz şeyleri iyileştirmenin yollarını araştırın.

9. Örnek ile Kurşun

% 100 vererek liderlik yapmak istemiyorsanız, çalışanlarınızdan% 100 bekleyemezsiniz. Çalışanlara takip etmeleri için iyi bir örnek verin ve işinizin başarılı olmasına yardımcı olmak için motive olacak ve teşvik edileceklerdir.

10. Takım Ortamı Yaratın

İyi bir işletme sahibi işine başlar ve “ekip” kavramını anlayarak ve kullanarak işini yönetir. Hiçbir erkek (ya da kadın) bir ada değildir ve başkalarının yardımı olmadan başarılı olan nadir bir iştir. İster çalışanlarınızla ister iş ortaklarınızla olsun, bir takım ortamı oluşturmak işinizin başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Sayılarda güç var.

Başarılı bir iş sadece gerçekleşmez - şekillendirilmiş, kalıplanmış, bakımlı ve büyümüştür.İşletmenizi büyük başarılara taşımak için 10 anahtarı ve yukarıdaki iş uygulamalarını kullanın!

Videoyu izle: Başarı İçin 10 Anahtar. 1. Düşünceleri değiştir

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir
Maliye

Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir

Bu sizi geceleri koruyor, strese ve kaygıya sebep olan sürekli zihinsel yük. Para problemleri - Amerika'nın Stres araştırmasına göre çözmeyi imkansız hissedebilir, ankete katılanların üçte ikisi endişe duydukları bir numaralı neden olduğunu söylüyor. Son bir Keptive Cüzdan araştırmasında, 1.000 tüketicinin finansal olarak istikrarlı olduklarını sorduklarında, yüzde 40'ı bir tasarruf hesabına bile sahip olmadıklarını itiraf etti.
Devamını Oku
Kendinden Borçlu İnceleme
Maliye

Kendinden Borçlu İnceleme

Bunu itiraf etmek tuhaf geliyor ama kayıt olmak için ücretsiz içerik sunan kredi kartları sayesinde kolejdeyken kredimi oluşturdum. İlk kez bir Citibank kredi kartı için başvurdum. zamanda, kredi kartı şirketleri üniversite kampüslerinde kabinleri kurmak için azılı ve turuncu gömlek ve kalem gibi, kart markalı promosyonlarına ele verdi.
Devamını Oku
Swagbucks gibi 19 En İyi Site
Maliye

Swagbucks gibi 19 En İyi Site

Çeşitli günlük çevrimiçi görevleri tamamlayarak para kazanmayı seviyorsanız, Swagbucks'ı tanıyabilirsiniz. Swagbucks gibi anketler almak, oyun oynamak, video izlemek ve sadece birkaç aktivite için çevrimiçi alışveriş yapmak için para ödemeniz gereken başka birçok site var. Çevrimiçi gelirinizi artırmak için Swagbucks gibi bu alternatif siteleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
Devamını Oku
Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme
Maliye

Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme

Hayat sigortası için başvururken dikkate alınması gereken birkaç farklı kriter vardır. Elbette, bunlar satın alacağınız teminatın türünü ve miktarını içerecektir. Bunun nedeni, yararlanıcınızın (veya yararlanıcıların) devam eden finansal ihtiyaçlarını karşılamak için çok miktarda sigorta korumasına sahip olacağından emin olmaktır.
Devamını Oku