Maliye

Ucuz (Veya Serbest) Grip Vuruşları Almanın 13 Yolu

Bu hikayeyi, neredeyse hiç hasta olmadığım gerçeğiyle baş başa bırakayım. Muhtemelen burada bir böcek yakaladım, ama grip hastalığına yakalanmam için son derece nadir.

Grip mevsimleri geldi ve gitti, ama her zaman iyi oldum. Birkaç kış öncesine kadar, Vancouver'a bir yolculuk yaptığımda ve daha sonra griple geri döndüğümde. (Kanada'yı suçluyorum.)

Çünkü asla hastalanmam, birkaç gün içinde kolayca dövüşebileceğimi düşündüm. Ama daha iyi olmak yerine, daha da kötüleşti. Korkunç bir öksürük geliştirdim ve bir hafta sonra nihayet bana doktorun pnömoniye dönüştüğünü söyleyen doktora yapabilmek için yeteri kadar güçlenmişti.

Muhtemelen şimdiye kadar yaşadığım en kötü hastalıktı. Yataktan çıkamadım. Tıbbi olarak indüklenmiş bir uykuya girip çıkıyordum. Ayrıca, ne zaman ya da ne zaman olduğunu bilmeden aralıklı olarak uyanıyordum. Haftalarca yattım ve neredeyse bir aylık çalışmayı kaçırdım.

Asla, asla bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum ve bunu kimseye dilemem. Grip aşısı, insanlar. Götürün ve grip mevsimine çarptığında git. Benden hoşlanıyor olsanız ve “asla hasta olmadığınızı” düşünün.

Grip aşısı önleyici tedbirlerdir

Aşıları bir tür sigorta olarak düşünün. Hastalıktan korunacağını garanti etmez, ama hazırlıklı olmak iyidir.

Grip aşısı vurulabilir ya da gözden kaçabilir (bazıları sadece yüzde 30 etkili olduğunu söylemiştir) ve özellikle hastalığın virüsün belirli bir türünü kapsamıyorsa hastalanmamanın bir garantisi değildir.

CDC, bir grip aşısının etkinliğinin, virüsün sürekli değiştiği gerginlik arasındaki uyuma bağlı olduğunu söylüyor. Aşı, araştırmanın o sezon için en yaygın olduğunu düşündüğü üç veya dört virüse karşı korumak için tasarlanmıştır.

Hiç örtülmemek daha iyi. Ucuz veya ücretsiz grip aşısı bulabilirsiniz. Grip aşısı almak için en uygun zaman Ekim ayında. Vücudunuzun antikorları üretmek için zamana ihtiyacı olduğundan grip aşısının etkili olması yaklaşık iki hafta alır.

Grip aşısı kim almalı?

CDC, altı yaşın üzerindeki herhangi bir kimsenin grip aşısı yapmasını önermektedir. Örneğin, 65 yaşın üzerindeki kişiler, 5 yaşından küçükler, hamile kadınlar ve amfizemi olanlar veya kronik akciğerler gibi daha kırılgan olanlar hastalığı.

Aşı Çeşitleri

İki tip aşı vardır. Bunlardan biri, üç farklı grip türüne karşı koruyan standart atış olan üç değerlikli grip aşısıdır.

Sonra dört farklı virüs, yani iki influenza A virüsü ve iki B virüsüne karşı koruyan dörtlü var.

Quadrivalent genellikle daha pahalıya mal olur. Dört virüs içerdiğinden dört katına çıkmıştım.

Ucuz Olmak İçin Grip Aşısı Olmak İçin 9 Yer (Sigorta Olmadan)

Yani, bir sigorta için bir indirim veya ücretsiz için grip aşısı nereden alabilirim? Aşağıdaki seçeneklere göz atın ve bu yaklaşan sezonu çekeceğinize emin olun.

Sigortanız varsa, sigortanızı kabul edip etmediklerini görmek için eczacınıza danışın. Eğer yaparlarsa, büyük olasılıkla ücretsiz olacaktır.

 • Costco Eczanesi: Yaklaşık 20 $ 'lık bir çekim yapabilirsiniz ve bir tane almak için Costco üyeliğine ihtiyacınız yoktur.
 • Walmart: 28 $ ve üstü
 • Walgreens: Bulunduğu yere bağlı olarak 32 $ ve üstü.
 • CVS: 41 $ ve üstü
 • Rite Aid: 35 $ ve üstü
 • Sam's Club: 30 $ ve üstü
 • Kroger: 30 $ ve üstü
 • Hedef: 40 $ ve üstü (Eğer ücretsiz bir grip aşısı alırsanız 5 dolarlık bir hedef kupon alabilirsiniz. Hedef mağazalardaki eczaneler CVS tarafından yürütülmektedir.)
 • Market: Yerel süpermarkette grip aşısı da olabilir. Safeway size yüzde 10'luk yiyecek veriyor

Sağlık Sigortası Varsa

Eğer bir sigortanız varsa, önleyici bakımın bir parçası sayıldığı için, bir çekim yapmak için hiçbir maliyet yoktur (ancak, her zaman emin olmak için aramak ve bulmak en iyisidir). Sadece doktorunuza gidin ve ziyaretiniz sırasında bir çekim yapın.

Medicare (ücretsiz)

Medicare Kısmı B, grip aşısının yüzde 100'ünü kapsamaktadır.

İşvereniniz (ücretsiz)

İşvereniniz ücretsiz grip aşısı verebilir. İşyerinizde ücretsiz grip aşısı yapmayı planlıyorsanız İK departmanınıza danışın.

İl Sağlık Müdürlüğü (ücretsiz)

İlçe sağlık departmanınız ücretsiz grip çekimi yapabilir, ancak kalabalık bir ofis veya uzun bir bekleyiş için hazırlanabilir. Bilgi için ilçe veya şehir web sitenizi kontrol edin.

Grip Hakkında 8 Mitleri

Gri gerçekleri kurgudan anlamak, yayılmasını veya yakalamanızı önlemenize yardımcı olabilir. Küçük çocuklarınız varsa, ellerinizi doğru şekilde yıkamak gibi önleyici tedbirler konusunda onlara bir ders verin.

1. Grip'i Gerçek Aşıdan Alabilirsiniz

Grip aşısı inaktif bir virüsden yapılır. Bu aslında herhangi bir bulaşma iletemediği anlamına gelir. Grip aşısı yaptıktan sonra hasta olan hastalar hasta olacaktı.

2. Grip aşısı alırsanız grip olmaz

Aşı yaptırmak grip riskini azaltacaktır, ama yine de, virüsün çok fazla farklı türü olduğu için, aşıyı kapsamadığınız biriyle temas ederseniz, gerçekten hasta olabilirsiniz.

İyi haber şu ki, grip oluyorsa, semptomlar daha hafif olacaktır.

3. Grip, Tam Üflemeli Hasta Olanlardan Sadece Yayılır

Doğru değil. Virüs taşıyan kişilerin yaklaşık yüzde 20 ila 30'unda herhangi bir semptom görülmemektedir.

4. Grip Aşısı Çekilmesi Bir Kez Yeterli

Virüsün suşu yıldan yıla değişir, bu nedenle en son suşlara karşı bağışıklığınızın olduğundan emin olmak için her mevsimde aşılanmak ve aşılanmak önemlidir.

5. İhtiyacınız olan tek şey, Grip Aşısı ile Mücadele Antibiyotik, Grip Aşısı Gerekmiyor

Antibiyotikler sadece bakterilere karşı etkilidir, ancak virüslere karşı değildir. Grip viral bir enfeksiyondur.

6.Her Grip Sezonunda Sadece Bir Hasta Alabilirsiniz

Ne yazık ki, bu doğru değil. Her yıl dolaşan birçok virüs suşundan dolayı, bir sezonda birden çok kez hastalanmak mümkündür.

Grip aşısı sadece yıl için ortak olabilecek üç veya dört suşu kapsar. Zaten hasta olsan da grip aşısı yapmasa bile, hala aşı olman tavsiye edilir.

7. Sadece Sızdıran İlk 48 Saatte Bulaşıcı Sizsiniz

İnsanlar virüsleri ter ve tükürük gibi vücut salgıları yoluyla saldıkları için, ilk başta hasta olduktan iki gün sonra bile bulaşıcı olabilirsiniz.

CDC'ye göre, belirtileriniz ilk olarak gelişmeye başladığında, hasta olduktan sonra beş veya yedi güne kadar devam ettiğinde, başkalarını hasta edebilirsin.

8. Dışarısı Soğukken Grip (veya Soğuk) Alabilirsiniz

Annenin uygun bir ceket olmadan soğukta dışarı çıktığın için seni azarlayacağını hatırlıyor musun? Muhtemelen dedi ki, “Bir soğuk yakalayacaksın!” Doğru değil anne. Gripten korunmanın tek yolu, özellikle soğuk hava koşullarından dolayı virüs değildir.

Her Grip Sezonu Mümkün Olduğunda Sağlıklı Kalmanın Yolları

 • Ellerinizi antibakteriyel sabunla düzenli olarak yıkadığınızdan emin olun.
 • Gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmamaya çalışın; çünkü mikroplar kolaylıkla bu şekilde yayılır.
 • Yüzeyleri düzenli olarak temizleyin ve dezenfekte edin
 • Çok dinlen. Yeterince uyulamamak bağışıklık sistemini zayıflatabilir.
 • Yaban çileği, yaban mersini, ceviz, kırmızı pancar ve hatta bitter çikolata gibi antioksidanlar ile zenginleştirilmiş birçok süper yiyecek ve yiyin.
 • Egzersiz yapıyorsanız, düzenli egzersiz yapın ve ılımlı egzersiz yapmayın.
 • Hidratlı tutun
 • Eğer hastalandığını düşünüyorsan, ofisten evde kal. Virüsü almak için daha fazla kişiyi gösterme

Her Sezon Aşılanın

Eğer hastalanırsanız, bol sıvı içer ve dinlediğinizden emin olun. Asetometafin, bazı ağrıları hafifletmeye ve ateşinizi azaltmaya yardımcı olabilir.

Bazen hastalanmak kaçınılmazdır ancak yapabileceğiniz önleyici tedbirler vardır, bu yüzden bir dahaki sefere yerel CVS'nizi veya doktorunuzun ofisini fotoğraf çekerken görürsünüz!

Videoyu izle: CAN Ö-LÜM-SÜZ DR. MUNDO !! BRONZDA TAM TANK KASARAK TAŞIMAYA ÇALIŞMAK !! BARIŞ CAN

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Donanma Federal Kredi Birliği İncelemesi
Maliye

Donanma Federal Kredi Birliği İncelemesi

Muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla banka ve 6.000'den fazla kredi birliğinin bulunduğunu duymanız şaşırtıcı olmayacaktır. En az bir düzine farklı bankadan geçmeden yoldan aşağı inemezsiniz. Yeni bir banka arıyorsanız, ezici bir arama olabilir. Her banka veya kredi birliği farklı ürünler, hesaplar ve oranlar sunacak.
Devamını Oku
P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku
Kullanılan Kitapları Bağlamak İçin En İyi 12 Yer
Maliye

Kullanılan Kitapları Bağlamak İçin En İyi 12 Yer

Evinizin raflarını sıralıyorlar. Bazıları eski, bazıları yenidir, bazıları kolejdendir ve bazıları size yaşam, aşk, yemek pişirme ve ilişkiler hakkında bir iki şey öğretir. Bazıları köşede istiflenmiş ve hatta houseplant için dinlenme yeri olarak hizmet edebilir. Sahip olduğun tüm kitaplardan bahsediyorum! Boş bir raf bulamazsanız, sevdiğiniz kitaplarla kaplı olduğundan, bir daha asla açılmaz, onları bağışlamayı düşünmelisiniz.
Devamını Oku
Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi
Maliye

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi

Köpeğinizi veya kedinizi seviyorsanız ve mümkün olan en iyi bakımı aldıklarından emin olmak istiyorsanız, evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi değerli bir araç olabilir. Aylık bir prim karşılığında, sevgili evcil hayvanınız hastalandığında veya yaralandığında vahim maliyetlerden korunma ve koruma alacaksınız. Birçok evcil hayvan sigortası şirketi olmasına rağmen, Pets Best, sınırsız yıllık kapsama ve çok çeşitli indirilebilen ve geri ödeme seçenekleriyle politikalar sunarak kendisini paketten
Devamını Oku