Maliye

Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler

Boş zamanlarında yaptığınız her şeyden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, video oyunları oynayarak veya internette gezinerek bile. Herkes kazanç potansiyelini arttırmak için bir yol aradığı için, para kazanabilecek hobileri bulmak, cüzdanını gerçekten zevk aldığınız aktiviteleri yapmak için harika bir yoldur.

Para Kazanmak Online Hobiler

İnternet bağlantınızın olduğu her yerde bu hobilerinizden para kazanabilirsiniz.

1. Freelance uygulamasını başlatın

Outsourcely gibi siteler “ekonomi ekonomisinden” ekstra para kazanmak istiyorsanız, başlamak için iyi bir yer. Outsourcely'de, serbest yazı, grafik tasarım, web sitesi tasarımı veya sosyal medya yöneticisi olmak için para kazanabilirsiniz. Sadece bir iş bulup bir teklif verirsin. Müşteri bunu seviyorsa, görevi tamamlamak için ödeme alırsınız. Müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak, uzun vadeli bir projeye bile dönüşebilir.

2. Yaz

İnternet yazılı iletişim için en iyi ortamdır. Bir araştırma ödevi yazabilir ya da kağıda kolaylıkla kelimeler yazabilirseniz, parayla serbest yazı yazabilirsiniz. Yazmadan yılda 100.000 doların üzerinde kazanan Holly, Daha Fazla Yazma'da, serbest yazar olarak başlamanıza yardımcı olabilir.

İlgili Podcast

3. Web Siteleri ve Tişörtler için Tasarım Grafikleri

Tasarım için bir gözünüz varsa, CafePress veya 99 Tasarımlarını denemelisiniz. Bu servislerin her ikisi de t-shirt tasarımları, web sitesi grafikleri, logolar, kişiselleştirilmiş hediyeler ve kitap kapakları dahil olmak üzere grafik tasarım ihtiyaçları ile müşterilerle bağlantı kurmaya yardımcı olabilir.

4: Bir Blog Başlat

Kendi blogunuzu veya web sitenizi başlatmak çeşitli avantajlara sahiptir. Yeni başlayanlar için, potansiyel müşterilerin görüntüleyebilmeleri için çevrimiçi bir portföy oluşturmanın kolay bir yolu. İkinci bir avantaj, kendi sitenizin, markanızı oluşturmak ve fikirlerinizi ifade etmek istediğiniz içeriği yayınlayabileceğiniz gibi olmanıza izin vermesidir.

Bluehost'dan bir alan adı ve hosting paketi satın almak, ayda 3.95 $ 'a kadar mal olabilir. Ve blogunuzu başlatmak sadece 10 dakikanızı alır.

5. Affiliate Marketing'den Para Kazanın

Kendi blogunuzu oluşturduktan sonra, kullandığınız hizmetleri ve ürünleri önererek para kazanabilirsiniz. Bu, birileri sizin benzersiz bağlantınız üzerinden kaydolduğunda size bir tavsiye ödülü veren bir “bağlantı linki” üzerinden gerçekleştirilir.

Arkadaşlarınız ve aileniz için kullandığınız & sevdiğiniz bir siteye şahsen başvurmanız için size nakit ödülü veren Tavsiye Etme programlarıyla çalışırken, muhtemelen bağlantı bağlantılarını görüyorsunuz.

Herhangi biri, iştirak gelirinden para kazanabilir, ancak daha fazla para kazanmak için bir “sanat” olabilir. Affiliate pazarlama uzmanı Michelle ve onun Affiliate Marketing Sense Yapma dersinden ipuçları ve püf noktaları öğrenebilirsiniz.

6. Kendi Web Sitenizden Ürünleri Satmak

Çevrimiçi bir portföy oluşturmanın veya bağlı kuruluş gelirlerinden para kazanmanın yanı sıra sitenizi bir çevrimiçi mağaza olarak da kullanabilirsiniz. Finansal danışmanlık veya SEO denetimi veya kendinden yayınlanmış kitap, el işi, kokulu mumlar veya sanat eseri gibi fiziksel ürünler gibi hizmetler satıyor olun.

Satış yapmaya başlamak için, Shopify gibi bir çevrimiçi alışveriş sepetine kaydolmanız gerekir. Bu platformlar, doğrudan sitenize bir alışveriş sepeti ve ödeme sayfası yerleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, satın alma işlemi tamamlandıktan sonra e-kitaplar veya Excel e-tabloları gibi dijital ürünleri otomatik olarak dağıtacaktır.

7. Amazon veya eBay'de Satış

Amazon veya eBay'de herhangi bir miktarda alışveriş yaparsanız, muhtemelen düşük fiyatlar için hemen hemen her şeyi satan satıcılar görmüşsünüzdür. Her iki site de sattığınız ürünün depoda (garaj veya bodrumda değil) depolandığı damla gönderilerinde yer almanızı sağlar. Sattığı zaman, doğrudan depodan gönderilir ve kar banka hesabınıza aktarılır.

Satmak için bir zanaat veya sanat eseri varsa, bir Etsy mağazası da oluşturabilirsiniz. Etsy, Amazon ya da eBay'de üretilmeyecek kadar popüler olmayan el yapımı ürünler ve el sanatları için lider bir pazardır.

Web sitenize ek olarak, çevrimiçi pazarlarda satış yapmak, içeriğinizi artırmanıza ve web sitenizi ziyaret etmeyecek daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

8. Kurs Yaratın

Başkalarına öğretmek ve yardım etmek ister misiniz? Udemy veya Lynda gibi sitelerden çevrimiçi eğitim kursları, yeni beceriler öğrenmek isteyen ancak normal bir kolej veya sürekli eğitim sınıfına katılmak için zamana ya da araçlara sahip olmayan çalışan profesyoneller arasında popülerdir.

En yeni bilgisayar programı, akustik gitar, fotoğrafçılık veya en sevdiğiniz hobilerle ilgili bir kurs oluşturabilirseniz, başkalarına yeni bir beceri kazandırmak için çevrimiçi bir kurs oluşturabilirsiniz.

9. Ücretli Anketler Alın

Fikrinizi dünyaya anlatmak isterseniz, Survey Junkie veya Ipsos iSay'den görüş anketleri almak için ödeme alın. Yeterli miktarda kredi kazandığınızda PayPal üzerinden nakit ödeme veya hediye kartları ile.

Çoğu anketin tamamlanması sadece 10 ila 15 dakika sürmektedir. Bu, öğle tatilinde veya küçük bir aksama süreniz olduğunda etkinlikler arasında kolayca yapabileceğiniz bir şeydir. Ayrıca, anket konusuna bağlı olarak eğlenceli olabilirler.

10. İnternette gezin

'İnternette gezinmek ve bunun için ödeme almak için birkaç farklı yol var! Bir yol, anketleri almak, video izlemek, arama yapmak ve hatta oyun oynamak için size para veren Swagbucks'ı kullanmaktır.

Ayrıca birkaç çevrimiçi şirketten web sitelerini test etmek için de ödeme alabilirsiniz. Bu seçenek, ödeme daha yüksek olmasına rağmen biraz daha rekabetçi. Seçilirseniz, canlı bir video konferansta web sitelerini ziyaret edersiniz ve site tasarımcılarına siteyle nasıl etkileşimde bulunduğunuzu ve nelerin geliştirilebileceğini söylersiniz. Test web siteleri, saatte 30 dolar kadar ödeyebilir!

11. Bir YouTube Kanalı oluşturun

Blog gönderileri yazmaktan ziyade videoyu tercih ederseniz, videodan para kazanmak mümkündür. Bazı yönlerden, videonun internetin geleceği olduğunu söyleyebilirdiniz.Video oyunları, nasıl yapılır videoları, cep telefonu olmayan cep telefonları vb. Nasıl video yapılacağına dair videolar hazırlayabilirsiniz.

12. Video Oyun Hesaplarınızı Satın

En son video oyunu yenmek için arkadaşların arasında ilk siz misiniz? Artık palavra haklarına ek olarak bu hobiden de para kazanabilirsiniz.

Video oyun hesaplarınızı eBay veya oynatıcı gibi sitelerde Playerauctions veya Playerup gibi oyuncu peer platformlarına satabilirsiniz.

Bahşiş: Ayrıca, gerçek ödüller ve nakit kazanmanıza olanak tanıyan Lucktastic adlı bir oyun uygulamasıyla da para kazanabilirsiniz. İPhone veya Android'inizde ücretsiz indirin.

13. yatırım

Yani zaten emeklilik için 401k veya IRA hesabına yatırım yapabilirsiniz. Hobi yatırımı için vergilendirilebilir yatırım portföyünüzün küçük bir bölümünü ayırmaya ne dersiniz?

Online aracılık ile Ally Invest size birçok yatırım seçeneği sunar ve bireysel ücretler ve opsiyonlar için işlem ücretleri (sadece sözleşme başına 65 sent) için sadece 4,95 $ 'dır.

Hobileriniz yatırım yaparak, normal yatırım stratejinizin dışında kalan riskli varlıklara yatırım yapma fırsatını yakalayın. Ayrıca, net hesabınızı oluşturmak için kullandığınız normal hesaplarınızı etkilemeden yeni bir yatırım stratejisi denemek için iyi bir yol olabilir.

14. Kullanılmış Kitaplar Satmak

Mevcut dönemin sonunda ekstra para arayan ya da kişisel kütüphanenizi temizlemek isteyen bir üniversite öğrencisi olun, kitap satmaktan para kazanabilirsiniz.

Kitapçık, satmak ve en iyi fiyatı vermek için ders kitapları varsa, 35 çevrimiçi pazar yerini otomatik olarak değerlendirecektir. Bunları eBay, Half.com veya Amazon'da da üçüncü taraf bir satıcı olarak listeleyebilirsiniz.

Topluluğunuzda Para Kazanmak

Evden online para kazanmanın yanı sıra, bulunduğunuz zaman ve becerilerinizi yerel toplumunuzda kullanarak para kazanmak da mümkündür.

15. El Yapımı Ürünleri Satmak

Ağaç işleme, çömlekçilik, resim veya başka el yapımı ürünler yaparsanız, daha fazla çevrimiçi müşteriye ulaşmak için yerel el sanatları fuarlarında satış yaparak ya da Craigslist ya da başka bir Craigslist alternatif sitesinde bir ilan göndererek para kazanabilirsiniz.

Yerel olarak satış yapmanın yanı sıra, düşük maliyetli ürünleri online olarak satabileceksiniz.

16. Bir tamirci olun

Sadece herhangi bir şeyi tamir edebilir misin, yoksa sadece kaslarınızı spor salonunun dışında bükmek mi istiyorsunuz? TaskRabbit, tamir ve diğer ev projeleri ile komşularına yardım ederken gücünüzü ve zekânızı işe koymanızı sağlar.

Bu görevlerin çoğu, hareketli bir kamyonun yüklenmesi, yatak odasının boyanması, mobilyaların kurulması gibi tek seferlik ihtiyaçlardır. TaskRabbit istemcileri bir tornavida ve bir çekiç arasındaki farkı bilmeyebilirken, bazı kişilerin sadece bir yardım eli gerekir.

17. Mow çimenler veya Driveways kürek

Çim biçme ve kürek çekme arabaları aynı zamanda iki kazançlı hobilere de sahip olabilir, çünkü birçok çalışan profesyonel, yıl boyunca en iyi görünümde dış peyzajlarını korumak için zamana (veya arzuya) sahip değildir. Kapıları çalmak ve kartvizit dağıtmak için eski moda bir müşteri tabanı oluşturmak mümkün.

Dijital bir yol, adınızı Plowz & Mowz'a çevrimiçi bir veritabanına katmaktır.

18. Taze Üretimi Satmak

Bahçeden hoşlanıyorsanız, yerel çiftçi pazarında meyve ve sebze ödüllerinizi satabilirsiniz. İnsanları bahçenizi veya çiftliğinizi ziyaret etmeye davet edebilir, böylece kendi kaynaklarına ilk elden bakabilirler. Bu aynı zamanda çocuklarınızın becerilerini ve gençlik yıllarında para kazanmanın benzersiz bir yolunu öğretmek için iyi bir etkinlik olabilir.

Bitkileri, çiçekleri ve ağaçları yetiştirebileceğinizi varsayarak, bu ürünleri yerel pazarlarda veya Craigslist'teki posta listelerinde de satabilirsiniz. İnsanlar her zaman yerel bir kreş veya süpermarket mağazasıyla ücretlendirilen perakende fiyatını ödemek zorunda kalmadan bahçelerini kontrol etmek için uygun fiyatlı ağaçlar, çalılar ve çiçekler arıyorlar.

19. Ahşap Paletleri Geri Dönüştür

Çevreyi korumak ve işlem için biraz para kazanmak istiyorsanız, ahşap paletlerin geri dönüşümü size biraz ekstra para kazandırabilir. Bir kamyon ve treylere sahipseniz bu hobi en etkilidir.

Doğrudan yerel işletmelere, Craigslist'e veya aracı brokerlerine satarak para kazanabilirsiniz.

20. Geri Dönüşüm Kutuları ve Şişeler

Bir başka kişinin çöpünün hazineniz olabileceği başka bir şey ise, alüminyum kutular ve cam şişeleri nakit olarak geri dönüştürmektir. Şişenin bulunduğu bir ülkede yaşıyorsanız ya da sattığınız kutu ya da şişe başına 10 sente kadar otomatik olarak depolayabiliyorsanız bu daha kazançlıdır.

Diğer hurda metal satıcıları, alüminyum için mevcut spot fiyatını (ortalamada 30 sent) sağlar. Hurda metal fiyatları döngüsel olduğundan, fiyatını kazanmadan önce fiyatın artmasını beklemeyi düşünebilirsiniz.

Eski soda kutularını ve cam şişeleri toplamaya ek olarak, diğer hurda metalleri de satarak para kazanabilirsiniz. Eski bakır borudan bodrumdaki eski çamaşır makinesine kadar, bir şeylere değer.

Yasadışı hurda metal satışlarını önlemek için, bazı devletler, satıcıların size ödeme yapmasından önce sahiplik veya izinlerin kanıtlanmasını gerektirir. Demiryolu dikenleri satmak gibi bazı metaller, herhangi bir eyalette hurda satmak için yasadışıdır.

21. Garaj Satış Bulmalarını Çevir

Garaj satışları her hafta sonu her toplulukta gerçekleşir. Hepimiz haberlerde, bir kişinin bir garaj satışında nadir bir resmini birkaç dolar için nasıl bulduğunu ve bir servet için sattığını duyduk.

Kayıp bir Van Gogh veya Rembrandt bulamayacağınız halde, insanlar eşyaları çok indiriyor ya da gitmesini istedikleri için ücretsiz olarak veriyorlar. Gerçekten düşük fiyatlar için isim marka kıyafetleri ve diğer değerli eşyaları satın alarak, bunları çevrimiçi olarak satarak veya Craigslist'i kullanarak hızlı para kazanabilirsiniz.

Garaj satışlarına ek olarak, yerel mağazaların veya gümrük depolarının koridorlarına da göz atabilir, ekstra kıyafetler ve normal mağazalarında satmalarına gerek kalmaz. Tasarruf mağazalarının iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyorsanız, temizlik merkezleri daha ucuz ancak daha az organize edilmiş, bu da değer unsurlarını bulmak için biraz zaman alabileceğidir.

22. Öğretmen

Akademik olarak zeki misiniz? İlkokul, lise veya üniversite öğrencilerine ders vermeye ne dersiniz? Uzmanlık düzeyinize bağlı olarak, saatlik ücretler saat başı 15 ABD dolarından başlar, ancak saatte 75 dolara kadar kazanabilirsiniz.

Eğitmenler için yerel reklamları arayabilir veya yerel öğrencilerle bağlantı kurmak için Tutor.com gibi çevrimiçi bir siteye katılabilirsiniz. Dikkate alınacak diğer siteler arasında, çevrimiçi eğitime daha odaklı olan StudyPool veya Chegg bulunmaktadır.

23. Müzik Derslerini Öğretmek

Ebeveynler her zaman çocuklarını müzik dersleri için kaydolurlar. Piyano, gitar, keman, davul ve trompet çalma hobinizi kolaylıkla para kazanma işine dönüştürebilirsiniz.

Muhtemelen bir öğretmen olarak çocuktan ücretli müzik dersleri aldığınız için, bu yetenekleri bir sonraki nesle aktarmanın iyi bir yolu.

24. Sokak Müzisyeni Olun

Çocuklara ya da yetişkinlere ipucu almak için sokak köşesinde gitar, elektrikli piyano ya da saksafon çaldığını gördünüz mü? Bu sen olabilirsin.

Bir solo oyun ya da bir acapella grubunda olursanız olun, insanlar durup dinleyeceksiniz ve hobileriniz için size para ödeyecektir.

25. Hakem Gençlik Sporları

Sporu sevdiğinizde antrenörünüz için zamanınız olmadığında, gençlik sporları hakemi olmak lise öğrencileri ve yetişkinler için iyi bir alternatiftir. Saatte 30 dolar kazanabilirsin.

Başlamak için yerel spor organizasyonlarınızla konuşun.

26. Bir Fitness Dersi Öğretin

Bir spor salonuna ya da bir kilise ya da toplum merkezi gibi bir yere giderseniz, fitness dersi için para kazanabilirsiniz. Çoğu durumda öğrenci başına ödeme alabilirsiniz.

En popüler Yeni Yıl Kararlarının sağlık ve zindelik ile ilgili olmasıyla birlikte, fitness dersleri için “her zaman yenilenen” bir talep vardır.

27. Bebek bakıcısı

Ebeveynler periyodik olarak bir kaç saat boyunca çocuklardan uzaklaşmak ve birbirlerine odaklanmak için bir tarih gecesi isterler. Kendilerine bakmak için daha büyük bir kardeşi veya aile üyesi yoksa, bir bakıcı tutmaları gerekir.

Care.com ile kayıt olmak sizi bakıcı ihtiyaçları olan yerel ailelere bağlayabilir.

28. Köpekler ve Diğer Evcil Hayvanlar için Bakım

Köpekleri gezmeyi seven hayvan severler, diğer insanların evcil hayvanları için iyi para kazanabilirler. Sonuçta, köpeği yürüyüşe çıkarmak için her gün ödenmiyor. Bazı insanlar büyük şehirlerde profesyonel köpek yürüyüşleri yaparak altı haneli bir gelir elde ediyorlar.

Başlamak için, köpeğini gezdirebilir ya da diğer evcil hayvanlarına bakabilirseniz komşularınıza sorun. Hizmetlerinizi yerel kartlara, köpek yürüyüşü servis sitelerine veya Care.com'a da gönderebilirsiniz.

29. Temiz Evler

Çimleri biçmek ve köpeği gezmekle birlikte, insanların evlerini temizlemek için dışarıdakileri işe almaları nadir değildir. Kendi evin gıcırtılı temiz ise bu nispeten kolay para olabilir. Craigslist veya TaskRabbit iki iyi başlangıç ​​yeridir.

İyi bir iş çıkarırsanız, mevcut müşterileriniz sizi arkadaşlarına da yönlendirebilir!

30. Temiz Ticari İşletmeler

Evlerin temizlenmesine ek olarak, birçok işletme de temizlik ihtiyaçlarını acentelere yaptırmaktadır. Tıbbi ofislerde veya diğer profesyonel binalarda olabilir. Listeleme genellikle Craigslist üzerinde ilan edilir veya bölgenizde herhangi bir ihtiyacı varsa her zaman yerel temizlik kurumlarına başvurabilirsiniz.

İşverenler uzaktayken iş günlerinde temizleyebileceğiniz evlerin aksine, çoğu işletme kapandıktan sonra içeri girmenizi gerektirir.

Eğer bir gece kuşu iseniz, bu yatmadan önce fiziksel aktivite yapmak için harika bir yol olabilir.

31. Evleri Süsle

Ev sahipleri, evlerinin temizlenmekle birlikte güzelce dekore edilmesini isterler. Eviniz bir daha iyi Evler ve Bahçe veya benzer ev dekorasyonu dergisinde bir sonraki özellikli fotoğraf albümü olabilirse bu iyi bir seçenek olabilir.

İş tanımı, iç mekan odalarını kesinlikle dekore etmek arasında değişebilir ya da mevsime uygun çim dekorasyonları ile dışarıdaki çevre düzenlemelerine de uzanabilir.

Bu hizmet için popüler bir zaman Noel dış ışıkları takabilir ve aynı zamanda aile Noel ağacını da dekore edebilirsiniz.

32. Diğerleri Etrafında Sürüş

Daha yeni bir arabanız varsa ve insanlarla konuşmaktan hoşlanıyorsanız, Lyft için para kazanabilirsiniz. Sizin için en uygun rotaları seçme olanağına sahipsiniz. Potansiyel bir yolculuğun mevcut faaliyetlerinizle ilgisi yoksa, onu almak zorunda değilsiniz.

Lyft için Sürüş biraz ekstra para kazanmak ve şehir etrafında almak için esnek bir yoldur.

33. Telefon Defteri Gönder

Sadece sezonluk bir hobi istiyorsanız, tam zamanlı bir kağıt rotasına sahip olmanın aksine, telefon defterleri göndermek aynı zamanda para kazanmak ve egzersiz yapmak için iyi bir yoldur.

Çeşitli apartmanlarda ve aile mahallelerinde her kapıya bir telefon defteri göndererek, günlük egzersizinizi de almanın iyi bir yoludur.

34. Bir Fitness Ödül Programına Katılın

İşvereniniz halihazırda bir fitness ödülleri programı sunabilir, ancak aynı zamanda fitness ödülleri kazanmak için AchieveMint'e katılabilirsiniz. Egzersiz yapmak için ödeme almak, Yeni Yıl Kararlarınızı da yerine getirmeyi kolaylaştırabilir!

35. Yemek Dersleri veya Beslenme Sınıflarını Öğretmek

Şekle girmek için ödeme almanın yanı sıra, insanlara sağlıklı beslenerek para kazanabilirsiniz. Pek çok kişi yerel süpermarketin dondurulmuş gıdalar bölümüne güveniyor, çünkü sıfırdan nasıl pişirileceğini bilmiyorlar. Sadece evde daha ucuz yemek pişirmekle kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı ve daha lezzetli olabilir.

Yerel bir kilisede, toplum merkezinde veya toplum kolejinde dersleri öğretebilirsiniz. En son yaşam tarzı diyetini veya Cajun ya da Fransızca gibi geleneksel yemekleri öğretirken, başkalarını nasıl pişireceğinizi ve göstermeyi seviyorsanız, olanaklar sonsuzdur.

36. Fotoğrafçı Olun

Resimler, her gün gerçekleşen eğlenceli anıları yeniden yaşamanın harika bir yoludur. Fotoğrafçı olarak para kazanmanın birçok yolu var ama en çok bilinen fotoğraflardan biri de düğün fotoğrafçılığı. Kamera ekipmanı ve düzenleme yazılımı varsa, düğün mevsimlerinde yüksek talep olabilir.

Düğünden sonra, önümüzdeki yıllarda aile fotoğraflarını ve yeni doğan fotoğraflarını çekerek fotoğrafçılık hizmetlerinizi genişletebilirsiniz!

Yerel spor takımları için aile portreleri veya fotoğraf çekimi de yapabilirsiniz. Bu hobinin güzelliği, fırsatların sonsuz olmasıdır.

İlgili Podcast

37. Düğünlerde şarkı söyle veya oyna

Müzik yeteneğiniz varsa, bir düğünde para şarkı söyleyerek ya da müzik aleti çalmak da yapabilirsiniz. Müzikal yeteneklerinizi ayrıca bağışçılar, ziyafetler veya partiler gibi diğer yerel etkinliklerde de kullanabilirsiniz.

Lisede geçirdiğiniz garaj grubu hayalleri sonunda gerçek olabilir.

Para Alışverişi Yapın

Aşağıdaki bu ipuçlarıyla para alışverişi yapmak bile mümkün.

38. Gizemli Alışveriş Yapın

Birçok büyük perakendeci ve restoran, ayda birkaç kez müşteri hizmetlerinin kalitesini ve diğer birkaç faktörü ölçmek için ayda birkaç kez anonim “gizem alışverişçileri” tarafından ziyaret edilmektedir.

Her ajansın, yaşadığınız yere bağlı olarak farklı ihtiyaçları vardır, ancak fast food restoranlarını ziyaret etmeye başlayabilir ve daha yüksek harcama ödeneği olan restoranlar veya perakende satış mağazalarına girebilirsiniz.

39. Diğer Kişilere Alışveriş Yapın

Homound kıdemli vatandaşlar ve çalışan profesyoneller gibi belirli gruplar, yiyeceklerini satın almak ve diğer alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için sizi işe alacaklar. Bu diğer ihtiyaçlar doğum günü hediyeleri almak veya bir parti planlamak olabilir.

Bu, “bırakana kadar alışveriş” konusunda yepyeni bir anlam ifade edebilir.

40. Ebates ile alışveriş

Teknik olarak alışveriş yapmak için paranız olmasa da, Ebates'i kullanarak neredeyse her çevrimiçi alışverişle paranızı geri alırsınız. Yaklaşık 30 mağaza aynı zamanda mağaza içi satın alımlardan da para kazanmanızı sağlar. Cashback oranları% 1 ile% 40 arasında değişmektedir ve çoğu mağaza% 3 ile% 10 arasında değişmektedir.

Yeni bir Ebates kullanıcısı olarak, ilk 25 $ siparişinizden sonra 10 $ nakit bonus kazanırsınız.

Satın almayı yine de yapacaksan, neden parayı geri almayacaksın?

Para Kazanmak Olağandışı Hobiler

Yukarıdaki hobilerin bazılarının para kazanmanıza izin verdiğini fark etmemiş olsanız da, bunlar sizi daha da şaşırtabilir.

41. Plazma Sat

Kolunuzu her seferinde yerel bir kan tahriki yaparsanız, plazmanızı satarak para kazanabilirsiniz. Plazma bağışını sadece üniversite öğrencileri için nakit para kazanmanın hızlı bir yolu ile ilişkilendirebilirsiniz.

Birçok plazma bağış merkezi bu nedenle üniversite kampüslerinin yakınında stratejik olarak yerleştiriliyor, ancak herkes plazma bağışında bulunabilir ve her ziyarette 50 dolara kadar para kazanabilir.

Daha da iyi haber, her ay birkaç bağışta bulunmanız olabilir.

42. Yakacak Odun Satışı

Birçok insan hala odunla ısınıyor ve kış için odun almaya ihtiyaç duyuyor. Yaz kampçıları da yaz gezileri için biraz isteyebilirler.

Ormanlık bir araziniz varsa, ağaçlarınızı yakacak odun için satmak, her yıl mülkünüzü temizlediğiniz için kolay para olabilir.

43. Yerel Bal Satışı

Lokal balın, bir ev ilaçlarından alerjilere ve pişirmeye kadar birçok sağlık yararı vardır. Arıların tutulması, bahçenizi polenleştirmek için bal kaynağınız ve sizin ve başkalarının zevk almanız için balınız olduğu anlamına gelir.

Yerel balınızı çiftçi pazarlarında ve yerel sağlık mağazalarında satabilirsiniz.

44. Tıbbi Gine Domuz Ol

Yerel üniversiteniz veya hastaneniz rutin tıbbi deneyler yapabilir. Tıbbi testi tamamlamak için genellikle ücretli gönüllülere bakarlar. Laboratuar çalışmasına bağlı olarak belirli hedef kriterleri karşılamanız gerekir, çünkü erkek tipi kellik hakkında bir çalışma muhtemelen kadın gönüllüleri kabul etmeyecektir.

İlk kez kabul edilmezseniz, ilgili bir çalışma eninde sonunda ortaya çıkacaktır.

45. Aracınıza reklam verin

Belirli bir işletmeyi tanıtan şehir etrafında araba süren arabalar gördünüz mü? Arabalarını bir şirket logosuna sarmak için araba kullanmak için para alıyor olabilirler. Sen de yapabilirsin.

Carvertise gibi şirketler, şehir etrafında araba sürmenize ve aracınızın mobil bir panoya dönüştürüldüğü şekilde sürücü ve yayaların boyunlarını çevirmeye para ödeyecek.

46. ​​Domain Adlarını Satmak

Alan adları için en son trendleri takip ederseniz, işletmelere ve girişimcilere alan adlarını çevirerek para kazanabilirsiniz. Artık geleneksel .com veya .net uzantıları yerine .club, .xyz, .sports gibi uzantıları satın alabileceğiniz para kazanmak için daha fazla potansiyel var.

Flippa'yı kullanmak, çevrimi saygısız bir çevrimiçi pazar yeridir, ancak herhangi bir alan adı hizmetinden teklif alabilirsiniz.

İlgili Podcast

47. Mock Deneme Süresine Katılın

Sevdiğini tekrar yaşayın Yasa ve Düzen Gerçekten gerçek bir mahkemeye çağrılmadan bölümler. Çevrimiçi Kararda sahte bir jüri üyesi olarak para kazanmak mümkün. Gerçek hayattaki avukatlar, gerçek jürinin nasıl tepki vereceğini tahmin etmek için yakında yargılanacak vakaları simüle etmek için bu sahte denemeleri sıklıkla kullanırlar.

Herhangi bir jüri seçiminde olduğu gibi, yaşamın her kesiminden başvuru kabul edilir. Gerçek jüri görevi için çağrılabilirseniz, sahte jüriye katılmaya hak kazanabilirsiniz.

48. Arabanızı Kiralayın

Eşyalarını düzenli olarak komşularına ve arkadaşlarına mı ödünç veriyorsun? Artık eşyalarını yabancılara kiralamak için para alabilirsiniz. Para kazanmanın bir yolu, arabanızı Turo ile kiralamaktır.

Bu hizmet, geleneksel kiralık araba ajanslarından daha ucuz olabilir, bu nedenle iş seyahatinde olanlar seyahat masraflarında birkaç dolar tasarruf etmek için bu seçeneği kullanabilirler.

Eğer hobiniz para kazanıyorsa, bu, kullanılmayan eşyalarınızı ödünç almanın bir yoludur.

49. Airbnb'de Bir Oda Kiralayın

Yedek bir yatak odanız veya boş bir bodrumunuz varsa, Airbnb ev sahibi olmak ekstra para kazanmanızı sağlar. Bu, ikinci bir mülke sahip olmanıza gerek kalmadan gayrimenkulden para kazanmanın kolay bir yoludur.

Dünyanın her yerinden insanlarla tanışmak isterseniz, ormanın boynunu ziyaret ediyorsanız, gerçekten eğlenceli olabilir.

50. Emlak Satışı

Son bir seçenek, emlak ruhsatı almak ve ev satmaktır. Bu hobide küçük bir öğrenme eğrisi vardır, ancak sonunda kiralık mülk sahibi olmak istiyorsanız iyi bir astar olabilir. Emlakçı lisansına sahip herkes tam zamanlı bir ajans için işe yaramaz.

Bu, insanlar sürekli olarak iş için yeniden yer değiştirirken veya aile büyüklüğü arttıkça daha büyük bir eve taşındıkça, hafta sonları para kazanmanın iyi bir yolu olabilir.

51. En sevdiğiniz Tarifleri Pişirme

Kek veya kurabiyeler pişirmekten hoşlanır mısınız? Bu, en sevdiğiniz tarifleri pişirerek ve arkadaşlarınıza, ailenize ve hatta iş arkadaşlarınıza iyi satış yaparak ekstra gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir. Başlangıç ​​maliyetleri gerçekten düşüktür ve talep genellikle oldukça istikrarlıdır, çünkü neredeyse herkes iyi pişirmeyi sever.

Oh, Olanaklar…

Para kazanmanın yanı sıra bir hobi sahibi olmanın en iyi yanı, hepimizin bir tane olması. Bu, herkesin boş zamanlarında zaten yaptıkları şeylerden para kazanabileceği anlamına gelir. Akşamları ya da öğle tatilinde olsun, hobinizden para kazanabilirsiniz.

Videoyu izle: Mucidin Milyonlar Kazandıran 14 Düz Ürün

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GF ¢ 049: Broke’dan 37’de Self-Made Millionaire’a
Maliye

GF ¢ 049: Broke’dan 37’de Self-Made Millionaire’a

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_049.mp3 37'de kırdı. Kendine güvenen milyoner. Frugal, Camı Doldurmanın Yazarı: İşyerinde Pozitif Düşünme İçin Şüphecinin Kılavuzu. Seçime bağlı yarı emekli (“para çekme makinesini kapatmak inanılmaz derecede zor”). Barry Maher hayat yaşıyor ve onu seviyor.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu
Maliye

2018'de Kendinize Yatırım Yapmanın En İyi Yolu

Harika bir işin var, bir ev aldın, emeklilik için gayretli bir şekilde tasarruf edin, şimdi kendinize odaklanmak ve bir insan olarak nasıl büyümek istediğinizi düşünmek için harika bir zaman. Kendinize yatırım yapmak, emeklilik hesaplarını açmaktan ve geleceğe ne kadar ihtiyaç duyacağınızı hesaplamaktan daha fazlası anlamına gelir (bu önemli de olsa).
Devamını Oku
Kazanç Değerlendirmesi
Maliye

Kazanç Değerlendirmesi

Muhtemelen, işinize giremezsiniz ve bir zam talep edemezsiniz, ancak hemen hemen herkes, ayın sonunda ekstra para kazanmayı çok ister. İkinci bir işi alma vakti olmadıkça, bilgisayarınızda para kazanmak ceplerinde daha fazla para harcamanın en iyi yollarından biridir.
Devamını Oku