">
Maliye

LendingClub ile Para Kazanmak için nasıl

Banka hesabınızda% 1'den az para kazanmaktan sıkıldınız mı?
Bunun yerine potansiyel olarak% 7-10 arası ilgi duyuluyor mu?

Bu kapsamda pasif gelir elde etmek için pazar yeri kredisi ya da eşler arası kredilendirme olarak bilinmeyen bir şey aracılığıyla gerçekten yenilikçi ve yeni bir yol var.

Peer-to-Peer Kredisi nedir?

En uzun süre, büyük bankalar, herkesin kredi alabilmesinin ana yoluydu. Şimdi akran kredilendirmesi ile borç veren olabilirsiniz ve bir zamanlar sadece büyük finans kurumlarına sunulan geri dönüşü alabilirsiniz. Eşler arası kredilendirmede lider firmalardan biri de LendingClub. 2007'den beri 1,5 milyondan fazla kişiye, platformları aracılığıyla daha fazla maddi sağlık elde ettiler.

Ödünç Kulübü Nasıl Çalışır?

İnsanların bir krediye ihtiyacı olabilmesinin birçok nedeni vardır, ancak bir banka ile uğraşmak istemiyorlar. Eşler arası kredilendirmenin nasıl çalıştığını gösteren iki örnek:

Kredi Kartı Borcunu Konsolide Etmek

Örneğin, Joe'nun kredi kartı borcunda% 20 faizle 4,000 dolar var ve daha hızlı ödeme yapabilmesi için daha iyi bir oran elde etmeyi çok isterdi. İyi bir çalışma geçmişi, iyi bir kredi notu var ve borcunu da pekiştirmek için kişisel bir kredi arıyor.

Buraya gelebileceğin yer.

Paranızı, Joe'ya çok daha düşük bir faiz oranıyla kredi sunacak olan LendingClub ile ve aynı zamanda, geleneksel bir banka hesabında oturmaktansa, paranızda daha yüksek bir getiri elde edeceğinize yatırım yapabilirsiniz.

Buna ek olarak, Joe bir bankadan geçmekte zorlu bir süreçten geçmek zorunda kalmaz ve parayı doğrudan ödünç almanız halinde söz konusu olan tüm idari işlere girmek zorunda değilsiniz.

Bir Evde İyileştirmeler Yapmak

Mike ve Jennifer, güneş panellerini, uzun vadeli olarak aylık harcamalarını azaltacak şekilde monte etmek istiyorlar. Projenin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak istiyorlar ve Konut Finansmanı Kredisi (HELOC) alma süreci ile uğraşmak istemiyorlar. Bankalarla çalışmayı hayal kırıklığına uğratmışlardı ve süreci geciktirmemek istiyorlardı.

Eşler arası kredilendirme daha caziptir çünkü süreç, banka evraklarını yapmak veya bir ev değerlendirmesi yapmak zorunda kalmamaları nedeniyle daha hızlıdır. Ayrıca ön ödeme cezaları veya gizli ücretler yoktur.

Bu kredinin yatırımcılarından biri olarak, sadece iyi bir getiri elde etmekle kalmıyorsunuz, ama Mike ve Jennifer'ın hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları güneş panellerini almasına yardım ediyorsunuz.

Risk Versus Ödül

İnsanların parasını borçlandırmaya geldiğinde düşündüğüm ilk şeylerden biri, kişinin parasını geri almakla ilgili risktir. Muhtemelen birisinin bir arkadaşına para ödünç aldığı ve asla paralarını geri almadığı durumlar hakkında duymuşsunuzdur. Bu tamamen farklı bir şey.

Kredilendirme Kulübü süreçlerinin kredilerinin% 98'i olumlu getiri sağlamıştır. Bu, sadece% 2'nin olumsuz bir geri dönüşe sahip olduğunu ima eder, bu da şeylerin şemasında kötü değildir.

Seçenekleriniz var

Tüm yatırımların onlarla ilişkili bir çeşit riski vardır. Çok fazla risk almak istemiyorsanız, Lending Club kredilerini borçlunun kredisine göre not eder. Derecelendirme ölçeği A'dan G'ye, A'ya en düşük risktir ve G en yüksek risktir.

Dolayısıyla, riskinizi azaltmak istiyorsanız, A ve B kredilerine yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Daha düşük bir risk ile, daha düşük bir geri dönüş olma eğilimindedir.

Daha yüksek bir risk toleransına sahipseniz, daha yüksek bir getiri potansiyeline sahip olan F & G kredilerini değerlendirebilirsiniz. Flip tarafında, tipik olarak daha yüksek bir potansiyel getiriyle, daha yüksek bir potansiyel risk söz konusudur. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, genel yatırım stratejinizin önemli bir bölümünü yapmayacağım. Muhtemelen “tüm yumurtaları bir sepete koyma” deyişini duymuşsunuzdur ve bunun nedeni sepetin tüm çatlaklarına düşmesi ve hiçbir şey kalmamasıdır.

Neden LendingClub Seçmelisiniz?

LendingClub'u ayrı kılan bazı şeyler:

 • 150.000'den fazla yatırımcı
 • 1,5 Milyondan fazla borçlu
 • 26 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı
 • 1000 $ kadar az yatırım yapın

LendingClub 10 Yıl Yıldönümünü kutluyor

Bazı pazar kredileri yeni olsa da, LendingClub bir süredir etrafta. LendingClub, teknoloji ile desteklenen bir çevrimiçi pazarın geleneksel bankalardan daha düşük bir maliyetle işletileceği ve bu tasarrufların daha iyi getiri ve yatırımcılar aracılığıyla daha güçlü getiri yoluyla borçlulara aktarılacağı gerekçesiyle 2007 yılında kuruldu.

On yıl sonra, Amerika'nın en büyük çevrimiçi kredi piyasası haline gelmek için büyüdü ve insanların ekonomik krediye nasıl eriştiklerini ve geleceğine nasıl yatırım yaptığını değiştirdiler.

Faydalı Mobil Uygulama

Geçtiğimiz günlerde yatırımcı hesabınızı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden kontrol edebileceğiniz LendingClub Invest adlı bir mobil uygulama yayınladılar. Çoğu insan hesaplarını bilgisayar yerine cep telefonu üzerinden kontrol etmeyi tercih ettiği için bu harika bir özellik. Mobil uygulama hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın.

Yatırım Hesaplarının Türlerini Sunuyorlar

 • Geleneksel IRA
 • Roth IRA
 • 401 (k) rollover
 • Bireysel hesap
 • Ortak hesap
 • Kurumsal hesap
 • Muhafaza / küçük hesaplar

özet

Pasif gelir elde etmenin bir yolunu arıyorsanız, eşler arası kredilendirme kesinlikle dikkate değerdir. En az 1000 dolarlık bir yatırımla LendingClub ile daha yüksek bir getiri elde etmekle kalmaz, aynı zamanda bir kişinin finansal hedeflerine aynı anda ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Kim Win / Win senaryosunu sevmez, değil mi?

Son düşünce:

Lütfen tüm yatırımların bir çeşit risk aldığını fark edin. Araştırmanızı yaptığınızdan emin olun ve sadece anladığınız ve rahat hissettiğiniz şeylere yatırım yapın.

Hiç eşler arası kredilendirme denediniz mi? Eğer öyleyse, lütfen bize bildirin Aşağıdaki yorumlarda deneyiminiz.

feragat

WebBank, Üye FDIC tarafından yapılan tüm krediler. Gerçek oranınız kredi puanına, kredi miktarına, kredi vadesine ve kredi kullanımı ve geçmişine bağlıdır. APR% 6.16 ila% 35.89 arasında değişmektedir. Örneğin,% 7,99 faiz oranı ve% 11,51'lik bir APR için 300 $ 'lık bir% 500 menşeli faiz oranı ile 6.000 $' lık bir kredi alabilirsiniz. Bu örnekte, 5,700 ABD doları alacaksınız ve 36 aylık 187,99 ABD doları tutarında ödeme yapacaksınız. Geri ödenebilir toplam tutar 6,767,64 ABD Doları olacaktır. APR'niz, başvuru sırasında kredinize göre belirlenir. Kaynak ücreti% 1 ile% 6 arasında değişmekte olup, ortalama menşeli üretim ücreti 2017 yılı ilk çeyreği itibarıyla% 5,49'dur. Peşinat bulunmamaktadır ve hiçbir zaman ön ödeme yapılmamaktadır. Kredinizin kapatılması, www.lendingclub.com web sitesinde yer alan gerekli tüm sözleşmelerin ve açıklamaların mutabakatına bağlıdır. LendingClub aracılığıyla tüm krediler en az 36 ay veya daha uzun vadeli ödeme vadesine sahiptir.

Videoyu izle: İnternetten 2 saatte 400 LIRA KAZANMAK! (PARAYI VERIYOR)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Allianz Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Allianz Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası almak, herhangi bir iyi ve eksiksiz mali planın önemli bir parçasıdır. Bu önemli kapsama sahip olmanız nedeniyle, sevdiklerinizin beklenmedik olaylarda maddi zorluklarla karşılaşmalarına gerek kalmamasına yardımcı olabilirsiniz. Bu gelirler, cenaze ve son harcamaların ödenmesi, ipotek bakiyesi gibi büyük borç yükümlülüklerinin ödenmesi ve / veya devam eden yaşam giderlerinin ödenmesi gibi çeşitli durumlar için kullanılabilir.
Devamını Oku
Online alışveriş yapmak için ödeme en iyi 6 Cashback siteleri
Maliye

Online alışveriş yapmak için ödeme en iyi 6 Cashback siteleri

İnsanların alışveriş yaparken paradan tasarruf etmelerine yardımcı olan büyük trendlerden biri de para kazanma sitelerini kullanmaktır. Çevrimiçi alışveriş yapmak için size para ödeyecek birkaç büyük para kazanma sitesi vardır. Demek istediğim, yine de alışveriş yapacaksın, değil mi? Bunu yaparken neden ekstra para kazanmıyorsunuz? İnternetten alışveriş yaparak kazandığınız para birkaç farklı şey için kullanılabilir.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku