">
Maliye

Ücretsiz Çocuk Kitapları Çevrimiçi ve Yerel Olarak Alınmak İçin 30 Yasal Yol

Çocuk kitapları: Biz onları seviyoruz, onları besliyoruz… muhtemelen onlara küçük bir servet harcadık.

Anlaşılabilir. Ebeveynseniz, okumak, okumak ve daha fazlasını okumak için onlara bolca seçenek sunarak çocuklarınıza kitap sevgisini aşılamak istersiniz. Bunu kesinlikle bankayı bozmadan veya kitapların birçoğunun bir şekilde çocuğunuzun odanın köşelerinde toplanmadan yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bundan yararlanabileceğiniz pek çok ücretsiz web sitesi vardır, bu da para tasarrufu yapmanıza ve hatta evinizdeki kitap sayısını yönetmenize yardımcı olur (e-kitaplar sayesinde).

Ücretsiz e-kitaplar sunan birkaç site, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya hükümet tarafından okuma materyallerine daha fazla çocuk erişimi sağlayacak şekilde finanse edilmektedir. Görevleri, eğitimi ve okumanın önemini vurgulamayı içerir.

Bu Ücretsiz e-Kitap Siteleri Ne Sunuyor?

Her site biraz farklı. Bazıları bir e-kitabı doğrudan tarayıcıdan okumanıza izin verirken, diğerleri bunları daha sonra okumak için bir PDF belgesine indirmenize izin verir. Birçoğu ücretsiz kütüphanelerine erişmek için kayıt olmanızı gerektiriyor.

İlk bölüm, çevrimiçi olarak ücretsiz kitap bulmak için en iyi kaynakları vurgulamaktadır ve ikincisi, yerel olarak ücretsiz kitaplar sunan kaynaklara odaklanmaktadır.

21 Ücretsiz Online Kitap Seçenekleri

1. eReaderIQ

eReaderIQ, Amazon'dan hangi kitapların tamamen ücretsiz olduğunu söyleyen faydalı bir sitedir. Kitapları kategoriye, Kindle'dan temin edilen kitaplara, 1 doların altındaki kitaplara ve şu anki freebies'e göre listelerler.

Arama filtresi, kitapların ücretsiz sunulduğu zaman çerçevesini görmenizi de sağlar. Bu sitede listelenen kitaplar sınırlı bir süre için ücretsizdir. Bu, indirmeden önce “0.00 TL” yazan fiyattan veya “geçerli freebies” üzerinden filtreden geçirdiğinizden emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

2. Goodreads

Goodreads, ücretsiz çocuk kitapları için harika bir kaynaktır. Yazım sırasında, site birçok klasik dahil olmak üzere çocuklar için neredeyse 250 tamamen ücretsiz kitap var.

Okumak istediğiniz bir kitap görürseniz, “Okumak İstiyorum” a tıklayın ve ardından Amazon veya Facebook hesabınızla oturum açın.

Goodreads ayrıca kitapların popüler olduğunu ve başkalarından kitap incelemeleri okuduğunu görmek için harika bir yoldur.

3. Ücretsiz Çocuk Hikayeleri

FreeChildrensStories.com, size her yaş için uygun olan ücretsiz kitapları gösteren sevimli bir web sitesidir. Onlar yaşlarına göre ayrılırlar:

  • 3-5
  • 5-8
  • 8-10

Bir kitaba tıkladığınızda, onu tarayıcınızda okuyabilmeniz için doğruca kitaba götürür. Bu nedenle, bir tabletiniz varsa, çocuğunuza kolayca okuyabileceğiniz için yararlı olabilir.

4. iBooks (iTunes)

Bir Mac veya iOS cihazınız varsa, ücretsiz kitapları bulmak için iBooks'u kullanabilirsiniz. İBook mağazası 2,5 milyondan fazla e-kitap içeriyor ve birçoğu ücretsizdir.

Sadece iBooks uygulamasını açın ve ücretsiz başlıklara göre filtreleyin ve ardından “çocuk kitapları” kategorisini seçin.

Bu, iBooks'ta ücretsiz çocuk kitaplarını nasıl arayacağınızı gösterir.

5. OverDrive

ben Aşk Overdrive ve ben onsuz yaşayamam. Günlük olarak kullandığım ücretsiz bir uygulama.

OverDrive kütüphane kartınıza bağlıdır, böylece kitaplara ücretsiz erişmek istiyorsanız kütüphane kartı edinin! En fazla 10 kitap ve başlık indirebilirsiniz 21 gün sonra sona erecek.

OverDrive hakkında en çok sevdiğim şey, başlıkların süresi dolduğunda hemen başka bir kitap kiralayabilmenizdir. Yeni kitapları kontrol etmek için bir sonraki aya kadar beklemezler.

Bahşiş: Sesli kitapları seviyorsanız, hacklerimize ve ücretsiz dinleme ipuçlarına göz atın.

6. Hoopla

Hoopla, yerel kütüphane kartınıza bağlanan başka bir ücretsiz uygulama. Her ay dört başlık ödünç alabilirsiniz. Süre dolduğunda, yeni başlıklar kiralamak için bir sonraki aya kadar beklemeniz gerekir, bu yüzden OverDrive kadar esnek değildir.

7. Read.gov

Gelecek nesillere sağlıklı bir sevgi sevgisi sağlamak için, Kongre Kütüphanesi ücretsiz çevrimiçi çocuk kitapları sunmaktadır. Diğer sitelerin birçoğu gibi, kitabı sadece kategoriye göre arayın ve daha sonra çevrimiçi okumak için kitaba tıklayın.

Read.gov'un Mark Twain ve Charles Dickens'in kitapları gibi pek çok klasiği var.

İncelemeyi Goodreads, Barnes & Noble veya Amazon'da yayınlamanız gerekir.

8. MagicBlox

MagicBlox.com, ayda bir kitap ödünç almanıza izin verir, ancak ücretli aboneliğe yükseltme (sınırsız olarak ayda 5 dolar) seçeneğine sahiptir.

Site güzelce ortaya koydu ve gezinmek kolay. Çocuklar için bir ton e-kitap sunuyorlar ve site, her gün küresel İçerik Oluşturucu Topluluğu yazarlarından ve yayıncılarından güncelleniyor.

Okumaya başlamak için kayıt olmanız gerekmektedir.

9. Bulut Kütüphanesi

Overdrive veya Hoopla gibi, Cloud Library e-kitaplarına ve sesli kitaplarına erişebilmeniz için yerel kütüphanelere bağlanır. Kitaplığınızın kullanıp kullanmadığını görmek için hızlı arama yapabilirsiniz.

10. ManyBooks

ManyBooks.net ücretsiz ve indirimli kitaplar sunmaktadır. Sitenin bir çocuk bölümü yok, ancak daha büyük çocuklar için başlıklar bulmak için “klasik” bölümden arama yapmayı deneyebilirsiniz.

11. Çocuk Kitapları Online

Klasik çocuk kitapları için, ChildrensBooksOnline.org kitapları sunar ve bunları yaş grubuna göre parçalar. Kitaplar bağlantılar olarak listelenir ve üzerine tıkladığınızda bir grup jpgs görünür. Her jpg kendi sayfasıdır.

12. Bibliomanya

Biliomania.com'da binlerce kitap, şiir, makale ve kısa hikaye var. Başlıkların çoğu, Anton Chekov, Edgar Allan Poe ve Charles Dickens gibi yazarların klasikleridir.

13. Okuryazarlık için Birleşmiş

UnitedForLiteracy.com, çocuklar için okuma erişilebilir hale getirmek isteyen eğitimciler ve yazarlar tarafından yürütülen bir sitedir. Tamamen ücretsiz ve hatta birden çok dilde anlatımları olan yüzlerce dijital kitaba sahipler.

14. DigiLibraries.com

DigiLibraries.com, indirebileceğiniz ücretsiz e-kitaplara sahiptir.Çocuk kitaplarını bulmak için “Juvenil Fiction” veya “Juvenil Non-Fiction” a gidin.

15. Uluslararası Çocuk Dijital Kütüphanesi

Uluslararası Çocuk Dijital Kütüphanesi, dünyanın dört bir yanından çocuk kitaplarının dijital kütüphanesini oluşturmaya başladı. Kitap koleksiyonu şu anda 59 dilde neredeyse 5,000 kitap içeriyor. Kitapların büyük çoğunluğu (yüzde 53) İngilizce'dir.

16. Oxford Baykuş

OxfordOwl.co.uk, 3-11 yaş arası çocuklara yönelik ücretsiz e-kitaplar koleksiyonu sunan İngiltere merkezli bir web sitesidir. Şu anda mevcut 150'den fazla tablet dostu e-kitaplar var.

Okumaya başlamak için kişisel bilgileriniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.

17. Açık Kitaplık

OpenLibrary.org, 3 milyondan fazla e-kitap sunan açık, düzenlenebilir bir kütüphane kataloğu. Ödünç Verme Kütüphanesinden iki hafta boyunca bir kopyasını bir defada ödünç alabilirsiniz.

Kütüphanede “Alice ve Wonderland” ve “Gulliver's Travels” gibi birçok klasik var. Çocuklar için başlıklar ararken, çocuk edebiyatı ya da çocuk kurguları arayın.

18. Çocuklar Dünya Eğlence

Eğer tamamen ücretsiz eğlenceli animasyonlu çocuk kitapları arıyorsanız, KidsWorldFun.com göz atın. Kitabı indirme veya çevrimiçi okuma seçeneğiniz var.

19. Proje Gutenberg

Project Gutenberg, çocuk kitapları da dahil olmak üzere kitaplar için harika bir ücretsiz kaynaktır. Kategoriye göre bir başlık arayın.

Bir kitapla ilgileniyorsanız, site, Dropbox, Google Drive veya OneDrive hesabınıza kaydetme dahil olmak üzere kitabı indirmenin birkaç yolunu sunar. Ayrıca Kindle sürümü, düz metin ve HTML dosyasına sahiptir.

20. Hayal Kütüphanesi

Ülke efsanesi Dolly Parton, ücretsiz olarak ayda bir kitap almak için 5 yaşın altındaki çocuklar için kar amacı gütmeyen Hayal Kütüphanesi başlattı. Kitaplar posta etiketi üzerindeki çocuğun adıyla postalanır.

Programın sadece 5 yaşın altındaki çocuklar olan aileler için ücretsiz olduğunu unutmayın. ve katılımcı kapsama alanlarında yaşamak. Kapsanan bir alanda yaşıyorsanız, kişisel bilgileriniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.

21. Ücretsiz Çocuk Kitapları

FreeKidsBooks.org ücretsiz kitapların listesini gösteren basit bir web sitesidir. Onlar da okuyucuların değerlendirmeleri ve kitap için uygun yaş aralığı var.

Ayrıca PDF sürümlerini alabilir veya çevrimiçi okuyabilirsiniz.

4 Kitap Değiştirme Siteleri

Çok fazla kitabınız varsa ve evinizdeki dağınıklığı en aza indirmek istiyorsanız, bunları ücretsiz olarak değiştirmeyi düşünün. Kullanabileceğiniz bir dizi ücretsiz kitap takas sitesi vardır. Önce bir hesap oluşturmanız ve daha sonra başka birine göndermek istediğiniz kitapları listelemeniz gerekir.

Bahşiş: Evinizde yer kaplayan kitap sayısını en aza indirmek istiyorsanız, her seferinde bir kitabı değiştirmek en hızlı yol olmayabilir. Kitaplarınızı satmak için BookScouter ve Booksrun'u kullanmayı düşünün.

Kitabınız istendiğinde, kendi maliyetinize göre göndermeniz gerekir ve daha sonra sitede bulunan herhangi bir kişiden ücretsiz kitap isteyebilirsiniz. Her site biraz farklı çalışır, bu nedenle katılmadan önce gereksinimleri okuduğunuzdan emin olun.

22. BookMooch

BookMooch.com bir puan sistemi üzerinde çalışır. Kitaplarınızı başkalarına postaladığınızda puan alırsınız. Puanlarınızı başkalarından kitap istemek için kullanıyorsunuz.

23. Kitaplar Ücretsiz Takas

BooksFreeSwap.com, çoğu kitabı almak için 3,28 dolar tutar. Biri sizden bir kitap istediğinde kendi gönderim bedeli için ödeme yapmanız gerekir.

24. PaperBack Takas

PaperBackSwap.com en büyük kitap kulübü ve takas için bir milyondan fazla kitap sunuyor.

25. BookCrossing

BookCrossing.com, burada listelenen sitelerin geri kalanından farklı çalışır. Bu siteyi bulmak için bir yabancıya “kitaplarınızın vahşi doğaya girmesine” (yani bir park bankına veya kafeye) izin vermek için kullanıyorsunuz.

Aynı zamanda, sitenin başka bir üyesine, takasla aynı şey olan “kontrollü bir sürüm” seçeneği de sunarlar.

Daha sonra kitabınızın dünyanın dört bir yanından dergi girişleriyle nereye gittiğini takip edebilirsiniz.

Ücretsiz Çocuk Kitaplarını Yerel Olarak Bulmak İçin 5 Yer

26. Mahalle Kütüphane

Yerel kütüphaneniz böyle bir hazinedir, bundan yararlanmayan tüm insanları düşünmemi acıtıyor! Dijital versiyon yerine gerçek bir kitaptan geçmeyi seviyorsanız, hiçbir şey yerel kütüphaneniz gibi ücretsiz kitapları dövmez.

Kütüphanenizin bir sonraki kitap satışına ne zaman sahip olacağını da sormalısınız. Muhtemelen büyük fırsatlar elde edebilirsiniz!

27. Freecycle

Freecycle.org, toplumunuzda geri dönüşüm ve yeniden kullanımla ilgilenen bir kullanıcı ağıdır. Dünyada 9 milyondan fazla üyesi var.

28. Craigslist

Herhangi birinin kitap koleksiyonunu atıp atmadığını görmek için Craigslist'in “ücretsiz” bölümünü inceleyebilirsiniz.

29. Yerel İndirimli Mağazalar

Bu seçenekler ücretsiz olmasa da, çocuk kitapları bulmak için inanılmaz derecede ucuz kaynaklar.

30. Kullanılmış Kitapçılar

En son ne zaman yerel kullanılmış kitapçıda geziniyorsun? Benim dairem tarafından 1 dolarlık büyük bir kesime sahip ve hatta şimdi ve sonra ücretsiz kitap bir kutu var.

Ücretsiz Siteler Buna Değer Mi?

Ücretsiz olarak şikayette bulunmak zor olsa da, kitaplar için ücretsiz siteler kullanırken düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Birincisi, ücretsiz e-kitaplar sunan web siteleri çok sağlam değil. Aralarında gezinmek bazen zor.

Sitelerin birçoğu çevrimiçi olarak ücretsiz kitaplar sunmaktadır, bu da doğrudan tarayıcınızdan okumanız gerektiği anlamına gelir. Tabletin varsa bu iyi. Bir tabletiniz yoksa, çocuğunuza bir masaüstünden veya dizüstü bilgisayardan okumak rahatsız olabilir.

Ayrıca başlıkların eksikliği var.Muhtemelen klasikleri bulmakta zorluk çekmeyecek olsanız da, çocuğunuzun okuma keyfi için yeni kitaplar mevcut olmayacaktır.

Kitap için ücretsiz siteler kullanmanın en alt noktası seçici değildir. Ancak, eğer Hangi Yeni başlıklar hakkında seçici ve dikkatli olun, bir abonelik için ödeme yapmayı düşünebilirsiniz.

Ücretsiz vs Ücretli Abonelik

Kindle Unlimited'a 9.99 $ 'lık bir abonelik düşünün ve milyonlarca e-kitap, dergi ve binlerce sesli kitabın erişimini sağlayın.

“Sınırsız” erişime sahip olabilirsiniz, bu da bir seferde en fazla 10 unvanı kiralayabileceğiniz anlamına gelir. Eviniz sürekli yeni kitaplar isteyen çok sayıda okuyucudan oluşuyorsa, bu harika bir seçenektir.

Ayrıca Kindle Unlimited benzer ama biraz daha az pahalı olan Scribd var. Aylık üyelikleri $ 8,99. Her iki abonelik kullandım ve her ikisini de şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer çitin üzerindeyseniz, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü test edin ve hangisini daha çok beğendiğinizi görün.

Alt çizgi

Şimdiye kadar kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz kaynak ücretsiz kitaplar, e-kitap ve sesli kitap kiralama için yerel kütüphanenizdir. Yerel kütüphanelerinden yararlanmayan insan sayısından hep şaşırdım!

Zaten kütüphaneyi kullanıyorsanız ve sadece ek kaynaklar istiyorsanız, her siteye göz atın ve hangisini en çok beğendiğinize karar verin. En iyiden en kötüye doğru onları yazın.

Bir kütüphanenin yakınında yaşamıyorsanız veya sitelere göz atmıyorsanız ve beğenmediğinizden emin değilseniz, Scribd veya Audible'a ücretli bir abonelik, ihtiyaçlarınız için daha uygun olabilir.

Öyleyse, atasözü gittikçe… hayattaki en iyi şeyler, kitaplar da dahil olmak üzere özgürdür!

Ücretsiz çocuk kitaplarını çevrimiçi almak için en iyi yöntem nedir?

Videoyu izle: Gençliğime Sevgilerimle. Nil Karaibrahimgil - Kelebeğin Hayat Sırları

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Fundrise Review: Sadece 500 $ ile Gayrimenkul Yatırım"/>
Maliye

Fundrise Review: Sadece 500 $ ile Gayrimenkul Yatırım

Birçok insan servetlerini büyütmek için gayrimenkul yatırımına yöneliyor. İyi yapıldığında, gayrimenkul yatırımları cazip getiri sağlayabilir. Aynı zamanda uzun vadede düzenli bir gelir kaynağı olma olasılığını da koruyor. Gayrimenkul yatırım için çeşitli seçenekler var. Gayrimenkul yatırımcısı olarak, yatırım amaçlı konut veya ticari gayrimenkul mülkleri satın alabilirsiniz.
Devamını Oku
Ücretsiz Hediye Kartları almak için 26 Kolay Yolları
Maliye

Ücretsiz Hediye Kartları almak için 26 Kolay Yolları

En esnek ve değerli harcama araçlarından biri hediye kartlarıdır. Gerçek para almak için gelecek en iyi şey onlar. Dijital cüzdanlar daha yaygın hale geldikçe ve her yıl daha az nakit para kullandığımız için, çevrimiçi olarak tamamladığımız günlük işler için hediye kartları daha yaygın bir ödeme yöntemi haline geliyor.
Devamını Oku
5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku