Maliye

Net Değerinizi 100.000 $ Arttırmak İçin 4 Basit Adım

Sizin, aileniz ve hayalleriniz için 100.000 dolarlık bir anlamı ne olurdu? Bu tür para hayatınızı nasıl değiştirebilir?

Gelecek beş yılda net değerinizi 100 bin dolar artırabilirseniz ne olur?

Net değerinizi bu miktarda arttırmak, anıtsal bir görev gibi görünebilir. Ancak meselenin gerçeği, normal bir gelire sahip olağan kişi veya aile için bile yapılabilir.

Bir dizi küçük adımı bir ya da daha fazla alarak, zenginliklerinizi artırabilirsiniz. İlk bakışta, bu adımlar çok fazla olmayacak gibi görünebilir. Bununla birlikte, eğer dersinize bağlı kalıyor ve bir ‚Ä ma ma ma ma ma ma ma ma rat rat adop ‚Äù ‚Äù adop adop adop adop adop wealth wealth wealth wealth wealth wealth wealth wealth wealth wealth

Net Değerinizi 5 Yılda 100 Bin Artırın

Zenginlik inşa etmek - en azından çoğu insan için - bir maraton ve bir sprint değil. Bu bir Ä Äcralow ve istikrarlı yarış ‚Äù çabalarını kazanır. Aşağıdaki adımların bir kombinasyonundan yararlanarak, sadece birkaç yıl içinde net 100.000 dolar değerinde veya hatta daha fazlasında bir artışa sahip olabilirsiniz.

Burada listelenen fikirlere göz atın ve net değerinizi artırmaya başlamak için uygulayabileceğinizleri görün.

1. Her Ay İpoteğinizde 500 $ Ekstra Ödeyin

İpotek faizi, net değerinizden bir parça ısırır. İşte bir örnek. Diyelim ki 200,000 dolarlık bir ev için ipotek al. 30 yıllık bir vadede yüzde 4,5 faiz oranı elde edersiniz. Başka ana ödemeler ödememeyi tercih ederseniz, o 30 yılın sonunda ilgili 164.000 ABD Doları'nı ödersiniz. Bu çok para!

Ancak, mortgage kredinizdeki ana bakiyeye her ay 500 dolar ekleyerek, otomatik olarak - gayrimenkul büyümesi veya faiz tasarrufunu bile hesaba katmadan - net değerinizi artırın. 5 yıllık bir zaman dilimi boyunca 30.000 dolar.

İpoteğinizi erken ödemeden gelen bu basit ama güçlü stratejiden yararlanın. Net değerinizi nispeten kısa bir süre içinde onbinlerce dolar artıracaksınız. İpotek faiziyle gelen vergi indirimlerini kaybetmekten mi endişe ediyorsunuz?

İpotek faizinde ödediğiniz parayı, değerli bir yardım amacına doğru koyun. Aynı yazmayı alacaksınız ve inandığınız bir sebebi desteklemeye yardımcı olacaksınız.

2. Tasarruf Oranınızı Artırın

Tasarruf oranınızı artırmak çoğu insan için olduğu kadar zor değildir. Ancak, ortalama Amerikalılar gelirlerinin% 5'inden azını bir tasarruf hesabına koyuyor. Aylık tasarruf oranınızı artırmak için bir numaralı kural basittir:

Önce Kendini Öde

Her hafta maaş çekinizin belirli bir yüzdesini tasarruf etmeye bir alışkanlık geliştirdikten sonra, tasarruf oranınızı daha da artırmak için başka adımlar atabilirsiniz.

Mümkün olan her yerde masrafları azaltmanıza yardımcı olacak ve tasarruf ya da yatırım yapmak için yüzlerce ekstra para kazanmanıza yardımcı olacak her şey için bir bütçe uygulayarak başlayın. Giderleri kısmak ve tasarruf oranınızı artırmak için bazı pratik ipuçları şunları içerebilir:

 • Kablo kesme: Ayda 60-12 dolar
 • Restoran atlama: Ayda 75- $ 200
 • Evden öğle yemeği ve kahve getir: Ayda 200 $
 • Market masraflarını azaltmayı öğrenmek: Aylık 200-500 dolar

Sadece bu dört alandaki maliyetleri azaltarak, tasarruf veya yatırım hesabınıza eklemek için ayda en az 300 dolar tasarruf edebilirsiniz. Ayda 300 dolardan 300 dolar çarpın ve kazanılan faizi de dahil etmeden net değerini sadece 18.000 $ artırdınız.

Ayda 300 dolarlık bir yatırım yapıp yıllık yüzde 5'lik faiz kazançları ekleyin ve ek tasarruflarınız artacak $20,000 sadece beş kısa yıl içinde. Henüz bir yatırım hesabınız yoksa, Ally Invest'e bakın ve işlemlerinin ticaret başına on dolarlık bir ücret talep eden diğer brokerler ile karşılaştırıldığında sadece 4.95 $ olduğunu unutmayın.

Paranızda daha az risk içeren bir getiri arıyorsanız, iyi ödeme yapan bir bankadan yüksek getiri tasarruf hesabı düşünün. Örneğin, CIT Bank'taki Premier Yüksek Verimli Tasarruf Hesabı'nda mevcut faiz oranı yüzde 1,55'tir. Bu hesap için asgari bakiye veya aylık servis ücreti yoktur.

Günlük ve aylık harcamaları azaltarak tasarruf oranınızı artırabilir ve ardından net değerinizi artırabilirsiniz.

3. 401 (k) Katkınızı Artırın

Bugün 401 (k) katkı miktarınızı artırarak daha az yaşamaya başlamak ve geleceğinize yatırım yapmayı seçin. 401k (ya da benzeri) planınıza artan katkılar, vergi öncesi katkı payları olduğu için bütçeniz için farkedilmeyecektir.

Vergi yılı 2018 için, 401 (k) katılımcıları, işveren bazında 401 (k) emeklilik planına yılda 18.500 $ 'a kadar (50 yaş veya üzeriyse 24.500 $) katkıda bulunabilirler. Yıllık 40.000 dolar kazanır ve gelirinizin% 15'ini (en fazla tahsis edilen miktar kadar) emeklilik birikimine kattırırsanız, bu yılda 6,000 dolar olur.

401 (k) yatırımınıza yılda ek 6,000 dolarlık bir geri dönüş oranı yüzde 5'e yaklaşacak. 34.000 $ artış Beş yıllık bir süre boyunca net değerinizde.

İşvereniniz katkılarınızla eşleşiyorsa, daha da iyi. Bu durumda, net değer numaranızda daha büyük bir büyüme bekleyebilirsiniz.

4. Gelir Yaratma Varlıklarına Yatırım Yapın

Gelir getiren varlıklar birçok farklı biçimde olabilir. Yapabilirsin:

Temettü ödeyen yatırım fonlarına yatırım yapın

 • S & P 500'den daha iyi olan yüksek getirili temettü portföyleri bulabileceğiniz Motif'i inceleyin.

Gayrimenkul satın al

 • 500 $ 'a kadar gayrimenkul yatırım yapmaya başlayabilirsiniz Fundrise göz atın

İşletmeye başlayın veya yatırım yapın

 • Bir işe başlamadan önce bilmeniz gerekenleri bu gönderiye göz atın.

Yüksek getirili bir kontrol veya tasarruf hesabı açın

 • Bir tasarruf hesabı için 10 kat daha fazla ödeme yapan BBVA'ya göz atın.Yukarıda bahsedilen CIT Bank, geleneksel bankalardan çok daha yüksek bir tasarruf hesabı faiz oranı öder.

Yukarıda listelenen dört seçenek gibi seçenekler, net değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, Fundrise al. Muhtemelen emlakta yatırım yapmanın net değerinizi büyütmenin harika bir yolu olabileceğini duyacaksınız.

Ancak, gayrimenkullere geleneksel bir şekilde yatırım yapmak oldukça maliyetli olabilir. Bir kiralık mülk satın almak için yüzde 20 ila 30 peşinat ve kapanış maliyetleriyle gelmeniz gerekiyor. Daha sonra, mülkün sürdürülmesi ve yönetilmesi zor bir iş var.

Kiracılarla uğraşmak - özellikle de ödemeyenler - stresli olabilir. Fundrise, neredeyse herkes için gayrimenkul yatırımını mümkün kılar. Bu şirket, ortak borçlu için ayrıntılı araştırılmış gayrimenkul yatırım fonlarının düşük maliyetli “sepetlerini” bir araya getirmektedir.

Gayrimenkul Yatırımcısına Yatırım Yapmak

500 $ gibi az bir tutarla, Fundrise aracılığıyla gayrimenkul yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Fundrise, Başlangıç ​​Fonu dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz dört farklı gayrimenkul yatırım fonuna sahiptir. Başlangıç ​​Fonu, bu yazının yıllık yüzde 6,32 temettü gelirine sahiptir.

Tabii ki, tüm yatırımlar ana para yatırma riskiyle karşı karşıyadır. Ancak, gayrimenkul yatırım pazarına girmenin ekonomik bir yolunu denemek istiyorsanız, Fundrise cevabınız olabilir.

Fundrise, tüm peşin nakit ve geleneksel gayrimenkul yatırımları ile uğraşabilecek güçlükler olmadan gayrimenkul yatırımlarına sahip olmanıza yardımcı olur.

Yukarıda listelenen seçeneklere ek olarak, pasif gelir elde etmek için çok sayıda fırsat bulunmaktadır. Bu stratejiler ilk başta çok fazla iş gerektirebilir, ancak top aldığınız anda çok az zaman ve çaba harcarsınız.

Ayda sadece 300 dolar kazanarak pasif gelir kaynakları aracılığıyla, net değerinizi artırabilirsiniz. 5 yıllık bir süre boyunca 18.000 $.

Diğer Pasif Gelir Fikirleri

Diğer bazı pasif gelir fikirleri mi arıyorsunuz? Bu seçeneklerden bazılarını düşünün.

Çevrimiçi Kursu veya e-Kitap Yaratın

Öz-yönlendirme çevrimiçi kursları ve e-kitaplar, pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir. Kursunuzu veya e-kitabınızı oluşturduktan sonra, onu hedef kitlenize pazarlamanız yeterlidir. İçerik iyi ve yararlı ise, doğru pazarlama başkalarına satmanıza yardımcı olacaktır.

Evinizde bir oda kiralamak

Airbnb'daki evinizde oda kiralamak, bazı pasif gelirler elde etmenin harika bir yolu olabilir. Kullanmadığınız ev alanınız varsa, iş veya eğlence amaçlı seyahat eden kişilere açmayı düşünün.

Airbnb'yi kullanma hakkında daha fazla bilgi için, arkadaşım Steve ve Annette’in Airbnb’yi kullanarak ayda ortalama 1.500 dolar kazanmalarına dair bu gönderiye göz atın.

Fotoğraflarınızı Lisanslayın

Fotoğrafçılık için bir şöhretin var mı? Bu fotoğrafları Shutterstock gibi sitelerde lisanslayarak biraz nakit yapmayı düşünün. İşletmeler, fotoğraflarınızı web sitelerinde veya diğer iş yerlerinde kullanmanız için size ödeme yapar.

Pasif gelir kaynakları ile ek para kazanmak, net değerinizi hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olabilir - bu gelir iyi kaydedilip yönetiliyorsa.

Kişiselleştirilmiş Net Değer Artış Planınız

Yukarıda listelenen dört adımın her birini yapacak olsaydınız, net değerinizde 102.000 $ 'dan fazla artış sadece beş yıl sonra!

30.000 $ - İpoteklerinizi ödemek
20.000 $ - Kesim masrafları
34.000 $ - 401k katkıları
18.000 $ - Gelir getiren varlıklar
Beş yıl sonra toplam 102.000 $

Ve, ya geliriniz daha yüksekse ve 401 (k) değerinize daha fazla para biriktirebilir ya da ipoteğinize karşı daha büyük bir ana ödeme ödeyebilirsiniz? Bu durumda, beş yıl sonra daha da büyük bir net değer artışı bekleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, net değerini katlanarak nispeten kısa bir sürede büyütmenin birçok yolu vardır. Yukarıda listelenen dört zenginliği artırıcı adımı finansal durumunuz için işe yarayan yöntemlerle birleştirerek, net değerinizi de artırabilirsiniz.

Planını Yapmak

Tamam, ciddi olma zamanı. Bir kalem ve bir parça kağıt alın. Net değerinizi büyütmeye başlamak için şu anda yapabileceğiniz bir şey yazın. Yukarıdaki adımlardan sadece birini seçin ve bugün uygulayın.

Şimdi, aşağıda listelenen soruları kendinize sorarak net değerinizi daha da artırmak için çalışın:

 • Borcumu azaltmak için benim durumumda ne yapabilirim?
 • 401 (k) katkı paylarımı ne kadar arttırırım?
 • Giderleri nasıl azaltabilirim ve kişisel tasarruf oranımı nasıl arttırabilirim?
 • Her ay ipoteğimde anapara ödemelerini yapmak için ek paralar ne kadar katkıda bulunabilirim?
 • Kendim için karlı bir iş haline dönüşebileceğim hangi becerilere sahibim?

Mali resminizi değerlendirmek için biraz zaman ayırın ve yukarıdaki fikirleri kullanarak net değerinizi artırmak için nasıl adımlar atabileceğinizi belirlemek için çalışın. Bunu yaparken, mali durumunuzu büyük ölçüde artırabilir ve çok hızlı bir şekilde servetinizi artırabilirsiniz.

özet

Net değerinizi arttırmak için atabileceğiniz çok sayıda küçük eylemler vardır. Hangileri uygulamak istersiniz?

Zenginliği artırmak için bu planla ilgili en önemli şey, onu gelirinize ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilmenizdir. Mali işlemleriniz için hangi adımları uygulayacağınızı seçebilirsiniz. Ayrıca, karar verebilirsiniz Nasıl Bu adımları uygulamak için. Örneğin, ipoteğinizde ek anapara ödemeleri yapacak mısınız?

Ayda 500 dolar ekleyerek işe başlamak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, ayda 50 dolardan fazla para ödemeyi tercih edebilirsiniz. Rahatça yaptığınız gibi ek anapara ödemelerini artırın.

Aynı şey 401k katkılarınızı artırmak gibi diğer adımlar için de geçerli. Katkınızı yüzde 1 oranında artırarak başlayın. O zamandan şimdi altı ay sonra bir başka yüzde 1 artırın.Sadece doğru yönde ilerlemeye devam edin ve net değerinizin büyüdüğünü göreceksiniz.

Benzer şekilde, pasif gelirinizi de aynı şekilde artırmayı seçebilirsiniz. Bir pasif gelir kaynağı ekleyin. Sonra bir başkası. Veya, sahip olduğunuz pasif gelir kaynaklarını artırın.

Asıl amaç, net değerinizde büyük artışlara neden olacak küçük adımlar atmaya devam etmektir. Her şeyden önce, bin kilometre yolculuk, eski deyiş gibi, tek bir adımla başlar.

Senin sıran

Net değerinizi arttırmak için burada bahsedilen fikirler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin için uygun olan herhangi bir şey görüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Mevcut net değerinizin doğru bir resmini almak ister misiniz? Tüm hesabınızı çekecek Kişisel Sermayeye göz atın, böylece net değerinizin gerçek zamanlı olarak tam olarak ne olduğunu görebilirsiniz. Ardından finansal hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı görmek için bunu takip edebileceksiniz.

Videoyu izle: OSM- Kadro değer 1 Milyar Yapma- - Para Kazanma-Kazanmak için% 100 Transfer Takımı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

MySurvey İncelemesi
Maliye

MySurvey İncelemesi

İnternet sayesinde, kanepenizin rahatlığını bırakmak zorunda kalmadan, ekstra para kazanabileceğiniz yüzlerce ve yüzlerce farklı yol var. Yan tarafta biraz fazladan para kazanmak istiyorsanız, sizin için uygun bir yer bulmanız önemlidir. Bazıları Etsy'de bir şeyler satmak isterken, diğerleri bir sanal asistan olacak.
Devamını Oku
Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol
Maliye

Bir IRA Emekliliğinizi Kurtaracak 5 Yol

Nasıl kestirirsen yap, Amerikalı işçilerin mali geleceği kasvetli görünüyor. Ekonomi Politikaları Enstitüsü'nün yakın tarihli bir raporu nerede olduğumuza ve nereye gittiğimize dair çirkin bir tablo çiziyor. Korkunç gerçek şu ki: 1 Amerikalı ailelerin neredeyse yarısının emeklilik birikimi hiç yok. İki numaralı grev, tüm ailelerin ortalama emeklilik tasarruflarının bu yılın başlarında 95.776 dolar olmasıydı.
Devamını Oku
InboxPays İncelemesi
Maliye

InboxPays İncelemesi

Kim kendi evlerinin konforunda para kazanmak istemiyor? İnternete teşekkürler, sadece farenizi tıklatarak para kazanabileceğiniz yüzlerce yol vardır. Yüzlerce farklı yol vardır ve en popüler yollardan biri InboxPays gibi birçok anket sitesinden birine katılmaktır.
Devamını Oku
Walmart Ücretsiz Örnekleri Nasıl Gidilir?
Maliye

Walmart Ücretsiz Örnekleri Nasıl Gidilir?

Para tasarrufu yapmak, sizin düzenli olarak kullandığınız veya denemek istediğiniz öğelerin ücretsiz örneklerinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Walmart'ın web sitelerinde düzenli olarak müşterilere ücretsiz numune sundukları bir sayfa olduğunu biliyor muydunuz? Walmart ve Target gibi büyük kutu mağazaları, genellikle iki nedenden ötürü örnek öğelerin eşantiyonlarını tanıtmaktadır.
Devamını Oku