Maliye

Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?

Bize biraz kendinden bahset.

Benim adım Renae Justin ve ben Midwest'de yaşayan bir iç mekan tasarımcısıyım. Ben de başarılı bir iç tasarım işinin sahibi ve işletmecisi olan 4 yaşında bir ev hanımı ve ev okulu annesiyim. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca benim işimi kurdum, Lasting Impressions Design, bir zamanlar sadece “elit” in tüm bütçe seviyelerine uygun iç tasarım seçeneklerine sahip bir işletmeyi karşılayabildiği bir hizmetten geçmek için çalışıyor. Hem yerel hem de sanal olarak çalışabilirim.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Girişimci ebeveynlerim vardı ve çok genç yaşta, aynı girişimci zihniyetimin olduğunu fark ettim. Küçük bir çocuk olduğumu ve grafik kağıdında kat planları çizdiğimi ve yatak odamımı sadece eğlenmek için yeniden düzenlediğimi hatırlıyorum. Ben kendim başlangıçlı, vizyoner ve son derece motive olmuş biriyim. Sanırım her zaman kendi işimi geliştirmenin tek yol olduğunu hissettim. Staj dışında üniversiteyi bitirmem gerekiyordu, bir başkası için çalışmaya asla başlamamıştı!

Ayrıca, bir gün bir ailem olmasını istediğimi biliyordum ve çocuklarımla evde olma esnekliğine sahip olmak istedim, yine de sevdiğim şeyi yapmak istiyorum - tasarım!

Ne zaman işine başladın?

1998'de işime başladım, hala üniversitedeydim. İlginçti, böyle bir genç yaşta bir iş kurmaya başladım, ama bahsettiğim gibi, her zaman bu girişimci zihniyetimi yaşadım, bu yüzden benim için doğal olduğunu hissettim.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

2001 yılında İç Mimarlık bölümünden Lisans Diploması aldım. Başarılı bir tasarım firması ile staj yaptım. Bir mimarla yakın bir şekilde çalışarak iç mekanlara “büyük resim” gözüyle bakmamı ve tasarımın tamamlanmasına dek tasarımın tamamlanmasına kadar tüm tasarım sürecine dikkat ettim. Ama dereceme başlamadan önce işime başladım çünkü her zaman iç tasarım için bir tutkum vardı. Hatırlayabildiğimden, sadece ne oldukları için değil, “olabileceği” gibi mekanı, ışığı ve rengi hayal edebilecek bu doğuştan yeteneğe sahip oldum. Yeniden tasarlama sürecine başlamadan önce aklımdaki bir odanın bitmiş ürününü görebilme, müşterinin istediği şeyi yeniden elde etmek istediği şeyi hayal ettiğimden emin olmak için müşteri için 3 boyutlu bir görüntü yaratmamı sağlıyor. tasarımı.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

Benim için en büyük zorlamanın, bir şirket kurmanın getirdiği yasal evraklar olduğunu düşünüyorum. Son derece sağ beyinli olduğum için, tüm yasal şeylerin doldurulması gibi sol beyinli görevler yapmak stresli ve yorucuydu. Benim ikinci en büyük meydan okumam iş oldu. İşe ilk başladığım zamandan beri sadece 20 yaşında olduğumdan, işi bitirmek ve iyi iş çıkarması için gerekli becerilere sahip olduğumu insanları ikna etmek zordu.

İşe giriş, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

İşimi evlenmeden veya çocuk sahibi olmadan önce kurdum, bu yüzden işin asıl başlangıcı bu şeyleri etkilemedi. Ancak, çocuk sahibi olmaya / yetiştirmeye başladığımda, tasarımcı şapkamı annem şapkamla nasıl dengeleyeceğimi öğrenmek bana biraz zaman aldı. O ilk günlerde çok az randevum vardı.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Kendi işime sahip olmak, çocuklarımla hala evde olabildiğim süre boyunca sevdiğim iç tasarım işlerini yapma özgürlüğümü verdi. Bu iş, başka türlü tanımadığım insanlarla tanışmak için bana fırsat verdi. En önemlisi, insanların evlerini kendileri ve gurur duyabilecekleri bir yer olarak yansıtmalarına yardımcı olma ayrıcalığını bana verdi.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Çok çalış, ama işin hayatını geçmesine izin verme. Bir denge bul. Evden çalışanlar için, her zaman çalışma moduna kayma tehlikesi vardır. Bunun olmasına izin vermeyin: Geniş çalışma süresine izin veren gerçekçi bir program belirleyin, aynı zamanda çok sayıda R & R ve aile vakti. Aksi takdirde, yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız ve önemli şeyleri kaçırırsınız: Hayatın gerçekte olduğu şeyler.

Ayrıca, kendi işinizi yürütürken, iş alanınız büyüdükçe ve zamanla değiştikçe akışla gitmeye ve büyümeye istekli olun. İşe ilk başladığımda, insanların tasarımlarıyla onlara yardım etmek için evlerinde buluşmalarıydı. Günümüzün teknoloji dünyasında iç tasarım işi değişti.

Şimdi birçok müşterime neredeyse yardım ediyorum. Son zamanlarda, Teksas'ta bir müşteri için bir oturma odası ve yatak odası takımı tasarladım ve bir kez orada uçmadım! İşletmenizin gelişmesini istiyorsanız, değişen zamanlarla birlikte müşterileri yetiştirip onlara hizmet verebilmeniz gerekir. İş telefonu için Grasshopper gibi bir şirket kullanmak gibi müşterilerle iletişim kurmanın bir yoluna ihtiyacınız var.

Renae ve iç tasarım işleriyle ilgili daha fazla bilgi için www.lastingimpressionsdesign.com adresinde bulabilirsiniz.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Bir Mimar Olarak - Başlangıç

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer
Maliye

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer

Yılda bir veya iki kez, sigorta acentesi olan devlet dairesine gönderilmeden önce önemli bir belgenin fotokopisini çekmeniz gerekebilir. Ya da belki daha sık kopyalara ihtiyaç duyarsınız çünkü bir iş kuruyorsunuz ve bir inkjet üzerinde baskı yapmak çok pahalı ya da zaman alıcı bir iş yapıyor. Belki de evde kopyalamanız gereken renkli veya spiral bağlı iki özelliğe sahip özel bir işiniz var.
Devamını Oku
Etsy Para Kazanmak için 4 En İyi Yol
Maliye

Etsy Para Kazanmak için 4 En İyi Yol

Etsy'yi hiç giymediysen, kaçırıyorsun. Etsy, orada en yaratıcı hediye fikirlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Güzel, güzel kokulu el yapımı sabunlardan, bebekler için sevimli örme kapaklara veya battaniyeye kadar, Etsy'de herkes için bir şeyler var. Ama biliyor musunuz, benzersiz hediyeler için para harcamak yerine, insanlar aslında Etsy üzerinde para kazanıyor mu?
Devamını Oku
Lenda İnceleme
Maliye

Lenda İnceleme

Bir ev satın aldıysanız veya bir evi yeniden finanse ettiğinizde, muhtemelen ipotek finansmanı bulmak ve güvence altına almak için ne kadar zaman harcayacağınızı biliyorsunuzdur. Uzun bir ücret listesiyle birlikte, anlayabileceğiniz ya da anlayamayacağınız sonsuz sayıda telefon görüşmesi, evrak ve terim var gibi görünüyor - bu ilk elimizi sadece birkaç yıl önce satın aldığımızda hatırlıyorum.
Devamını Oku
Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret
Maliye

Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret

Finansal istikrarın bir yaşamını gerçekten yaşıyor mu, yoksa maddi olarak istikrarlı bir hayat yaratma alanında hala bir işiniz var mı? Aşağıdaki 20 işaret, bu sorunun cevabını bulmanızda yardımcı olabilir. Her ne kadar bireysel olarak doğru olsa da, 20 işaret zorunlu olarak finansal açıdan istikrarlı bir kişiyi göstermez (bazen kafanızı kuma sokmak kolaydır, doğru mu?
Devamını Oku