Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir?

Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır.

Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır?

Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde görünür:

KategoriGider Tutarı
Konut$750
Gıda$200
Araçlar$150
taşımacılık$200
Eğlence$100
Giyim$75
Hediyeler$25
Çeşitli$100
Toplam giderler$1,600
Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb$400
Yeni Toplam$2,000

2,000 ABD Doları gelir - 2,000 ABD Doları (1600 ABD doları + 400 ABD doları) harcama = 0 $

Böylece kazanacaksın $2,000 gelecek ay için, ancak ay için toplam harcamalarınız yalnızca $1,600 ay için. Sıfır toplam bütçe dünyasındaki işiniz, şimdi bu 400 dolarlık ekstra tutarda yapacağınız ödeme gününün önüne geçecek.

Sıfır toplam bütçe dünyasında, cebinize gelen her dolar yerleşik bir hedefe sahiptir. Böylece, önümüzdeki ay için 400 $ 'lık ilave ücret ile, şimdi yapmak için bazı kararlar var.

Bir bölüm acil durum fonuna mı gidecek?

Roth IRA gibi bir emeklilik aracına fazladan sokacak mısın (bu senaryo, şirketinizin 401 bin vergi giderinizin bir parçası olduğunu varsayar)?

Emekli olmayan bir yatırımda fazladan bir miktar paraya yatırım yapacak mısınız?

Ya da belki bir ev satın alma ya da yedek bir araç satın alma gibi gelecekteki bir gider için onu sokarsınız.

Gördüğünüz amaç, paranın, kontrol hesabınızda bir amaç olmaksızın, sadece etrafta uzanmaktan ibaret olmaması.

Neden olmasın? Çünkü bir amacı olmayan paralar, her zaman savurgan veya gereksiz bir şey üzerinde ortadan kalkacaktır.

Hiçbir amacı olmayan para, genellikle, başlangıçtaki bütçe dökümünde harcamayı planladığınız latte, akşam yemeği ve diğer temel olmayan öğelere odaklanır. Bu "kayıp" para ne anlama gelir? “Ya eğer” senaryo yapalım.

Amaçsız Paraya Ne Olur?

Diyelim ki, paranın oturmasını beklemek yerine, harcanmayı beklemek yerine, S & P 500'e 400 dolarlık ekstra 400 dolar koyun. Morningstar'a göre son 10 yılda S & P 500, ortalama% 7.82'lik bir getiri elde etti. Eğer ayda 200 dolar alacak ve S & P'ye on yıl boyunca koyacak olsaydınız, yatırım hesabınızda 36.790 dolar kazanacaksınız. $12,790 faiz tahakkuk etti.

Ya da, hesabınıza ayda 200 dolar bırakıp, on yıl içinde asla hatırlayamayacağınız şeylere karışabilirsiniz. S & P'de her ay 400 dolar yatırırsan ne olur?

73.581 dolar, ya da $25,581 cebinde oturmak Ya da, ekstra nakit paranı göstermek için yıl 10'a girebilirsin, ama bir latte bağımlılığı ve çok uzun zamandan beri giyilen çok güzel kıyafetler.

Bütçeleme kesinlikle kişiseldir ve ben değer tabanlı harcamaların büyük bir savunucusuyum; Paranızı, hayatınızda tuttuğunuz değerlere en uygun şekilde harcayarak. Ama ne kadar para kazanıyorsunuz ki, bu sadece rüzgarda uçuyor, çünkü atanmış bir amacı yok mu?

Bu, arkadaşlarım, soru. Sizin için önemli olan kategoriler için bütçeye ihtiyacınız var. Ve zor kazanılan dolarlarınızın maksimum değeri için, sıfır bir toplam bütçe cevabıdır.

Sıfır toplam bütçe kullanıyor musunuz? Favori bütçeleme aracınız nedir?

Videoyu izle: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri
Maliye

18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız, gizemli alışveriş, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi geliyor. Aslında alışveriş yapmak için para alıyorsun! Alıcıların pişmanlığı ile bir mağazaya çıkmak yerine, gelmiş geçmiş en iyi ödeme günü gibi hissedeceksiniz! Gizemli alışveriş, ekstra para kazanmanın en eğlenceli yolu olabilir. Alışverişten hoşlanıyorsanız ekstra para kazanmak da zor değildir.
Devamını Oku
Uyurken Ödenen 9 Pasif Gelir Fikirleri
Maliye

Uyurken Ödenen 9 Pasif Gelir Fikirleri

Uzun yıllar boyunca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmışım. Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum. Bu takip, şu an 6,000 $ 'dan fazla yaptığım bu blogu başlatmamı sağladı, ancak artık gelir elde etmenin tek yolu bu değildi.
Devamını Oku
En İyi Evrensel Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak
Maliye

En İyi Evrensel Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Hayat sigortası satın alırken, seçimler yapmak önemlidir. Çok çeşitli ihtiyaçlar olduğu için, politika sahipleri, hayatlarında değişikliklere ayak uydurabilmek için planlarını esasen “özelleştirmek” suretiyle daha iyi hizmet verebilirler. Kalıcı hayat sigortasının en esnek biçimlerinden biri evrensel hayattır.
Devamını Oku
Çocuklarınıza Paranın Sağlıklı Bir Görünümü Nasıl Verilir?
Maliye

Çocuklarınıza Paranın Sağlıklı Bir Görünümü Nasıl Verilir?

Çocuklarımızın iyi para alışkanlıklarını mezun olmadan önce öğretmekle birlikte, çocuklarımızın zihninde sağlıklı bir para görünümü elde etmeleri önemlidir. Para, izin verilirse, çok duygusal bir konu olabilir. İnsanlar parayı, mutluluk, kabul veya aşk satın almak için bir araç olarak kullanırlar; bu da borç biriktirme yaşam tarzına yol açabilir.
Devamını Oku