Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir?

Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır.

Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır?

Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde görünür:

KategoriGider Tutarı
Konut$750
Gıda$200
Araçlar$150
taşımacılık$200
Eğlence$100
Giyim$75
Hediyeler$25
Çeşitli$100
Toplam giderler$1,600
Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb$400
Yeni Toplam$2,000

2,000 ABD Doları gelir - 2,000 ABD Doları (1600 ABD doları + 400 ABD doları) harcama = 0 $

Böylece kazanacaksın $2,000 gelecek ay için, ancak ay için toplam harcamalarınız yalnızca $1,600 ay için. Sıfır toplam bütçe dünyasındaki işiniz, şimdi bu 400 dolarlık ekstra tutarda yapacağınız ödeme gününün önüne geçecek.

Sıfır toplam bütçe dünyasında, cebinize gelen her dolar yerleşik bir hedefe sahiptir. Böylece, önümüzdeki ay için 400 $ 'lık ilave ücret ile, şimdi yapmak için bazı kararlar var.

Bir bölüm acil durum fonuna mı gidecek?

Roth IRA gibi bir emeklilik aracına fazladan sokacak mısın (bu senaryo, şirketinizin 401 bin vergi giderinizin bir parçası olduğunu varsayar)?

Emekli olmayan bir yatırımda fazladan bir miktar paraya yatırım yapacak mısınız?

Ya da belki bir ev satın alma ya da yedek bir araç satın alma gibi gelecekteki bir gider için onu sokarsınız.

Gördüğünüz amaç, paranın, kontrol hesabınızda bir amaç olmaksızın, sadece etrafta uzanmaktan ibaret olmaması.

Neden olmasın? Çünkü bir amacı olmayan paralar, her zaman savurgan veya gereksiz bir şey üzerinde ortadan kalkacaktır.

Hiçbir amacı olmayan para, genellikle, başlangıçtaki bütçe dökümünde harcamayı planladığınız latte, akşam yemeği ve diğer temel olmayan öğelere odaklanır. Bu "kayıp" para ne anlama gelir? “Ya eğer” senaryo yapalım.

Amaçsız Paraya Ne Olur?

Diyelim ki, paranın oturmasını beklemek yerine, harcanmayı beklemek yerine, S & P 500'e 400 dolarlık ekstra 400 dolar koyun. Morningstar'a göre son 10 yılda S & P 500, ortalama% 7.82'lik bir getiri elde etti. Eğer ayda 200 dolar alacak ve S & P'ye on yıl boyunca koyacak olsaydınız, yatırım hesabınızda 36.790 dolar kazanacaksınız. $12,790 faiz tahakkuk etti.

Ya da, hesabınıza ayda 200 dolar bırakıp, on yıl içinde asla hatırlayamayacağınız şeylere karışabilirsiniz. S & P'de her ay 400 dolar yatırırsan ne olur?

73.581 dolar, ya da $25,581 cebinde oturmak Ya da, ekstra nakit paranı göstermek için yıl 10'a girebilirsin, ama bir latte bağımlılığı ve çok uzun zamandan beri giyilen çok güzel kıyafetler.

Bütçeleme kesinlikle kişiseldir ve ben değer tabanlı harcamaların büyük bir savunucusuyum; Paranızı, hayatınızda tuttuğunuz değerlere en uygun şekilde harcayarak. Ama ne kadar para kazanıyorsunuz ki, bu sadece rüzgarda uçuyor, çünkü atanmış bir amacı yok mu?

Bu, arkadaşlarım, soru. Sizin için önemli olan kategoriler için bütçeye ihtiyacınız var. Ve zor kazanılan dolarlarınızın maksimum değeri için, sıfır bir toplam bütçe cevabıdır.

Sıfır toplam bütçe kullanıyor musunuz? Favori bütçeleme aracınız nedir?

Videoyu izle: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur"/>
Maliye

Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur

Yakın bir zamanda bana “Bir bütçeyi nasıl bir araya getirebilirim?” Diye sormuştum. Bütçelemenin düz bir süreç olmadığı bendeydi. Bu, askıya almaya başlamak için deneme yanılma yanı sıra bazı açıklamaları da alır. İlk bütçenizi oluşturmanın adımları: 1. Tüm Finansal Verilerinizi Toplayın Bu, banka hesaplarını, kredi kartı beyanlarını veya aylık harcamalarınızı ve gelirinizi gösteren diğer tüm belgeleri içerir.
Devamını Oku
Shopify ile Para Kazanma
Maliye

Shopify ile Para Kazanma

Kendi işine sahip olmayı hayal ediyor musun? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Pek çok insan kendi işini yürütmeyi ve daha kasvetli bir çıkmaz işin günlük işini bırakmayı çok isterdi. Başlayabileceğiniz pek çok işletme türü olsa da, kesinlikle düşünmeniz gereken bir şey e-ticaret. E-ticaret satışları son birkaç yılda katlanarak büyüdü ve devam etmesi bekleniyor.
Devamını Oku
Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama
Maliye

Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama

Hepimizin yemek yemesine ihtiyaç duyduğumuzdan, bakkal alışverişi, her ziyaretten sonra market makbuzlarını taramak için bir uygulamayı kullanarak herkesin biraz ekstra para kazanabileceği bir aktivitedir. En fazla parayı geri almak için aşağıda listelenen uygulamaları ve ipuçlarını kullanın. Nakit Geri Alma Makbuzu tarama uygulamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçları, her market satın alımında para kazanmanın kolay bir yoludur.
Devamını Oku
Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil
Maliye

Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil

Şimdi ya da sonra? Sosyal Güvenlik ne zaman alınır? Şimdi ya da sonra? Sosyal güvenliğinizi ne zaman alacağınız söz konusu olduğunda, bu çoğu emeklinin kendilerine sorduğu ortak bir sorudur. Ve sonra tekrar kendilerine soruyorlar. Sonra komşu kapıya sorarlar. Herkese bildiklerini sorduktan sonra, doğru zaman geldiğinde hala kafası karışıyorlar.
Devamını Oku