">
Maliye

48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz

22.000 dolar borcunu nasıl aldınız?

Kocam ve ben 2011 yılında evlendiğimizde 22.000 dolar borçlandık. Kredi kartı borcu olan Dontaj'ın öğrenci kredilerinden bir kısmı kaldı. Geçmişte borç aldım (araba kredileri, öğrenci kredileri, kredi kartı), ama bu noktada, hepsi ödenmişti.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Kesinlikle bir yük oldu. Tanışmadan önce, borcun bir kısmı toplanmıştı. Sadece başımızın üzerinde bu karanlık bulut vardı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Bütün borcumuzu ödememiz 22 ay sürdü.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Top atışı ne oldu, Financial Peace Üniversitesi. Finansal özgürlüğe 7 bebek adımını öğreten 9 haftalık bir ders. Bizim için bir ampul gibiydi.

Nişanlılaşana ve Finansal Barış Üniversitesini almaya kadar net bir planımız yoktu. Bu bize borç yolumuzda gezinmek için yol haritasını verdi, aylık bütçelemeye başlamak ve sağlıklı bir tasarruf planı yapmak. Bu ilk adımı atmanın etkisinin hayatımızda ne olacağı konusunda hiçbir fikrimiz yoktu.

Kullandığımız ikinci bir araç sıfır tabanlı bir bütçeydi. Temel olarak, her aylık giderinizi, siz sıfıra ulaşıncaya kadar gelirinizden çıkarırsınız. Cidden, sadece kendimize bir zam vermiş gibi bir bütçe yapmak hissettim. Şimdi bile, bir aylık bütçeyi takip edip atladığımız zaman, kaçınılmaz olarak daha fazla harcıyoruz.

Üçüncü bir araç, marketler, restoranlar, kıyafetler, hediyeler, tuvalet malzemeleri gibi şeyler için nakit para ödüyordu ve evet, biraz para harcıyordu. Para bittiğinde, “isteklerimize” “hayır” dememiz gerekiyordu. “Hayır” diye bağırıyor. Ama sonuç olarak, büyük ilerleme kaydettik.

Ayrıca, akıllı telefonlarımızı, onları aradığımız gibi “aptal” telefonlara indirdik. Kendimize, borçsuz kalmadan yaşayabileceğimiz bir lüks olduğunu söyledim. Bazen sudan balık gibi hissettik, ama sadece geçiciydi.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

1 yıllık yıldönümümüzü kutlamadan hemen önce, ilk çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik. Çok heyecanlı hissettik, ama bu bizim son tarihimizdeki sıcaklığı arttırdı. Böylece bir gelirden geçinmeye ve kazandığım her şeyi borca ​​sokmaya başladık. Bu alışmak biraz zaman aldı.

Karşılaştığımız başka bir meydan okuma, bir ev satın alıp almamaktı. İyi bir fiyata bir daire kiralıyorduk, ama hamile kaldığımda, “Ah, evimiz olmasa bile çocuğumuz gelişmeyecek!” Diye düşündük. Ailelerimiz bile bizi almaya çağırdı.

Ev almak harika bir yatırımdır. Ama bizim durumumuzda, felaket heceledi. Borcumuz vardı, eski araçları, peşinat için sıfır parayla sürdürebildik, mobilya bıraktık ve düzeltmeler yaptık. Yani biz kaldık.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Bizi birbirine yaklaştırdı. Tabii ki yeni evlilerdik, ama bu temeliydi. Bir eş olarak ve eski bir bankacı olarak, kocamın benimle Finansal Barış Üniversitesine gelmesinin ne kadar önemli olduğunu söyleyemem. O ve ben yıllar önce kabul ettiğimiz bir planımız var, bu yüzden birimiz plandan saptığında, tarafsız bir bölge. Dağınıkız. Birbirimizi hayal kırıklığına uğratırız. Ama parayla gerçekten kavga etmiyoruz.

Bugün bir gelir üzerinde yaşıyoruz, iki çocuğumuzla birlikte evde kalırken, büyük ölçüde borçtan çıkarken geliştirdiğimiz alışkanlıklardan dolayı. Gülüyoruz ve kırdık diyoruz ama fakir değiliz. Çok büyük bir gelire sahip değiliz, ama sahip olduğumuz şeyle nasıl içerik almayı öğreniyoruz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

O zaman, Dontae bir müzik ekipman şirketi için satış mühendisi olarak yeni başlıyordu. Bir topluluk bankasında müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalıştım. Kombine, yılda 48.000 dolar getiriyorduk.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Neredeyse iki yıl içinde ilk defa bütün paramızı tutabildik. Her ay alacaklılara yaklaşık 1000 dolar gönderiyorduk. Şimdi bunu birikime döktük. Harika hissettirdi. İki ay içinde bebeğimizin hastane teslim faturasını ödemek için yeterli paramız vardı - nakit olarak!

Gururlu anlarımızdan biri, kızımızı hastaneden borçsuz bir eve getirdi. Mükemmel bir şekilde yapmadık, ama hedefimize ulaştık. Benim için feda ettiğimiz her şey o an için buna değdi.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Şimdi başla. Bir tasarruf hesabına 1.000 $ alın ve SADECE kredi kartı yerine acil durumlar için kullanın. Hızlı yap. Bir garaj satışı var. Bakıcılık. Plazunu sat. Yaratıcı zamanınızı ve enerjinizi bütçeye ayırmaya, ekstra para kazanmaya ve borç ödemeye başladığınızda - kredi kartınızda en fazla puanı nasıl alacağınız yerine - ayın sonunda daha fazla paranız olur. Deneyimden bahsediyorum!

Ayrıca, Financial Peace University'yi de dikkate alınız. Biz evlendikten sonra tekrar aldığımız nişanlandıkça bundan çok etkilendik. Şimdi, kilisemde FPU sınıflarını koordine ediyorum. 2014 yılında Dave Ramsey'in Financial Coach Master Serisinden mezun oldum ve şimdi kilisemde bir finans koçuyum. Bu yolculuk hala her gün beni etkiliyor. Evden yarı zamanlı çalışmamı ve ailemle daha fazla zaman geçirmemi sağladı. Ailenizle daha az rezonansta yaşarken yükseltirseniz, benimle benimle bağlantı kurmaya davet ediyorum. Milyonlarca kişi kırdı, büyük hedefleri de parçalayabilir. Kanıt yaşıyoruz!

Borcunu çabucak ödemek ister misin? Yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Daha düşük bir faiz oranı elde edin - SoFi, kredi kartı borcunuzu AutoPay ile% 6,574'e kadar düşürecek, böylece borçlarınızı daha da hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz. Öğrenci kredilerini de yeniden finanse ediyorlar.

Çevrimiçi anketler - Boş zamanlarınızda online anket almak için ödeme alabilirsiniz.Kontrol edilecek en saygın şirketlerden ikisi Anket Junkie ve Opinion Outpost. Daha fazla para kazanmak için daha fazla anket fırsatına sahip olmanız için kaydolmaktan çekinmeyin.

Kredinizi Kontrol Edin - Credit Susame gibi bir yasal şirket kullanarak ücretsiz bir kredi raporu ve kredi puanı alın.

Kabloyu kes - Kullanmadığınız kanallar için ödeme yapmaktan sıkıldınız mı? ESPN, Disney, AMC ve daha pek çok TV kanalını ayda sadece 20 dolara götürebileceğiniz SlingTV'ye göz atın!

Borç Kartopunu Kullan - 18 ayda 52.000 dolar borç ödemek için bu yöntemi kullandık. Ücretsiz Borç Kartopu çalışma sayfamı buradan indirin.

yazar hakkında

Laura hakkında daha fazla bilgi için, onu LauraHarrisWrites.com adresinde bulabilirsiniz.

Not: Bu bir dizi dizinin parçası Borç Başarı Hikayeleri önemli miktarda borç ödeyebilen insanlar var. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Ağustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlası!"/>
Maliye

Ağustos Gelirinde 1270,60 $, Belarus'dan Geri, & Daha Fazlası!

Başkalarını fazladan para kazanmaya teşvik etmek amacıyla, aylık çevrimiçi gelir raporlarımı yayınlamaya karar verdim. Bunu 2016 yılının başından beri yapıyorum ve ayda 1000 $ 'ın üzerinde tutarlı bir şekilde fazladan kazanma şansım oldu. Detaylara girmeden önce, şu ana kadar neler yaptığımın bir güncellemesi.
Devamını Oku
Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme
Maliye

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma! 30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim.
Devamını Oku
16 Paranızı Aşmamak İçin Surefire Yolları
Maliye

16 Paranızı Aşmamak İçin Surefire Yolları

Resmi olarak emekli oldun. Artık o sinir bozucu alarm saatine uyanmana gerek yok. Güneş parlıyor ve endişelenmeniz gereken tek şey, öğleden sonra siesta aldığınız zaman. O zaman sana çarpar ... Bu yaşam tarzını gerçekten karşılayabilir miyim? Yeterince tasarruf ettim mi? Doğru yatırımlarım var mı?
Devamını Oku