">
Maliye

Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur

Yakın bir zamanda bana “Bir bütçeyi nasıl bir araya getirebilirim?” Diye sormuştum. Bütçelemenin düz bir süreç olmadığı bendeydi. Bu, askıya almaya başlamak için deneme yanılma yanı sıra bazı açıklamaları da alır.

İlk bütçenizi oluşturmanın adımları:

1. Tüm Finansal Verilerinizi Toplayın

Buna, banka masrafları, kredi kartı beyanları veya aylık harcamalarınızı ve gelirinizi gösteren başka herhangi bir evrak dahildir. Gayri nakdi harcamalarımızı takip etmek için Mint.com adında bir çevrimiçi hizmet kullanıyoruz. Tüm finansal hesaplarınızı tek bir sayfaya bağlayan ücretsiz bir hizmettir, böylece tüm finansal resminizi tek bir sayfada görebilirsiniz. Bu, esprili bir ayrıntıyı espriden çıkarır. Tüm araç masraflarımı bir aylığına biriktirmek yerine, Mint bu alımları benim için otomatik olarak sınıflandırır. Tek yapmam gereken içeri girip doğru sınıflandırıldığından emin olmak.

2. Tüm Gelir ve Gider Kalemlerinizi Eklemeye Başlayın

Tüm öğelerinizi elle eklediğinizde veya bir yazılım programının sizin için yapmasını sağladığınızda, bütçenizin zayıf bölgelerini bu şekilde açıklamaya başlayabilirsiniz. Örneğin, bakkal masraflarınızı ekleyebilir ve markete 700 $ / ay harcadığınızı fark edebilirsiniz. Tasarruf etmek, borç ödemek veya yatırım yapmak için ayda 300 dolarlık bir ekstra para arıyorsanız, bu sizin mali hedeflerinizi gerçekleştirmek için geri çekebileceğiniz bir alan olacaktır. Bu nedenle, her bir kategori için bütçe yüzdelerinizin de aynı düzeyde olduğundan emin olmak için bütçenize uygun bir çizgi haline gelmek isteyeceksiniz.

3. Bir Kağıt Kağıdına Bu Toplamları Girin

Kim ve ben borcumuzu ödediğimizde kullandığımız şey, Finansal Gameplan formunu aramaktan hoşlandığım şeydi. Bu formda 3 sekme var. İlk sekme, elektronik tabloyu nasıl kullanacağınız ile ilgili talimatlardır. İkincisi, verilerin çoğunu gireceğiniz gerçek Finansal GamePlan formudur. Üçüncü sekme, bakkal, araç / gaz vb. Gibi bir kategorinin ayrıntılı giderlerini girebileceğiniz yerdir. 2 sekmesinde, belirli bir kategoride harcadığınız aylık tutarı belirleyeceksiniz. Aynı zamanda geliriniz için de aynısını yapmalısınız. Eğer ayda iki kez ödeme yaparsanız, maaşınıza bakın ve eve dönüş sürenizi katlayın 2. Örneğin, eve dönüş ücretiniz iki haftada bir 1.000 $ ise, o zaman koyduğunuz aylık geliriniz 2,000 $ (1.000 x 2) olur. .

4. Bütçe Sürecinizde Eşinizi veya Önemli Birini Dahil Edin

Bu, bir bütçe yapmanın en önemli yönlerinden biridir. Eşiniz bütçeleme sürecine dahil değilse, her ay daha fazla harcamaları çok kolay olacaktır. Eşinizle oturun ve bir çift her bir kategori için bütçenizi belirleyeceğiniz miktara karar verin. Daha fazla harcamak isteyecekleri alanlar olacak, bu yüzden esnek olun. Amaç mümkün olduğu kadar az yaşamak değil. Hem siz hem de eşiniz için işe yarayan ve finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan bir bütçeye sahip olmak istersiniz. Bu süreçte size yardımcı olmak için Çiftler Kılavuzumuzu İndirin.

5. Hedeflerinizi Akılda Tutun

Kendinize şunu sorun: “maddi olarak ne elde etmek istiyoruz?” Bir acil yardım fonu mu istiyorsunuz? Belki de çocuk kolejiniz için tasarruf etmek istersiniz veya belki de emeklilik için daha fazla yatırım yapmak istersiniz. Bütçede bulunduğunuzda, bu hedefler “Neden” in ilk sırada bir tane yaptığınızı hatırlamanıza yardımcı olur.

Daha çok görsel öğrenen misiniz? Bütçeleme süreci konusunda size yardımcı olacak bir video.

10 Dakikada veya Daha Az Bir Bütçe Nasıl Oluşturulur?

Bütçeleme hakkında daha fazla sorunuz mu var? Buraya tıklayarak bana sor.

Videoyu izle: Aile bütçesi nasıl yapılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

18 En İyi Banka Promosyonları ve Bonusları
Maliye

18 En İyi Banka Promosyonları ve Bonusları

Kim bedava parayı sevmez ki? Dünyada çok az “ücretsiz öğle yemeği” varken, yeni bir hesap açmak için bedava para kazanmaya yönelik birçok banka promosyonu var. Bankalar anlamsız hediyeler sunarken, en sonunda yeni müşterilerin bir şey istediğini anladılar - bedava para! Ücretsiz para kazanmanıza yardımcı olacak en iyi banka promosyonlarını bulmak için interneti araştırdım.
Devamını Oku
2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif
Maliye

2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif

Teknoloji yarışları arttıkça TV izleme için daha fazla seçenek var. İnsanlar kablolu televizyona birçok alternatifin farkında oluyor. Pahalı kablo TV paketleri, insanların bütçelerine ve finansal hedeflerine ciddi bir zarar verebilir. İnsanların kablo veya uydu TV paketleri için ayda 100 dolar, ayda 200 dolar veya daha fazlasını ödemesi nadir değildir.
Devamını Oku
Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamının satın alınması, bir kişinin genel finansal planlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Bu olmadan, sevdikler, iş ortakları ve / veya diğer kurtulanlar bazı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, sadece doğru miktarda hayat sigortası koruması değil, aynı zamanda doğru tipte olmanız gerekir.
Devamını Oku