Maliye

Kredi Kartı Makbuzlarınızı Anymore İmzanız Yok

Kredi kartı işleminin sonunda satıcı genellikle imzanızı ister.

Kredi kartı makbuzunuzda bir imzayı andıran bir şeyi kaç kez karaladıysanız, bu sadece üç yaşındakilerin en iyi doodle'ına benziyor mu? Yalnız değilsin. Aslında, imzalar, kredi kartı sahtekarlığını durduran bir güvenlik unsuru olarak ortadan kaldırılmakta etkisizdi.

Doğru! Artık satın alma işleminizi elinizde tutamaz ve imzanızın okunamayan denemesini kontrol etmenize gerek kalmaz.

Via, American Express, Discover ve Mastercard gibi büyük kredi kartı veren kuruluşların Nisan 2018 tarihinden itibaren imza almaları gerekmiyor.

İmzalar Neden Uzaklaşıyor?

Bir imzanın getirdiği güvenlik, dolandırıcılıkla mücadelede artık gerekli görülmemiştir.

Bir basın açıklamasında, American Express Global Network Business Genel Başkan Yardımcısı, Jaromir Divilek, şunları söyledi:

“Ödemeler konusu, tüccarlarımız için bu acı noktasını artık ortadan kaldırabileceğimiz bir noktaya dönüştü. Sahtekarlık yeteneklerimiz, dolandırıcılıkla savaşmak için imzaların artık gerekli olmayacağı şekilde ilerlemiştir. ”

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, içinde bir çip bulunan yeni bir kart almayı hatırlıyor olabilirsiniz. Şimdiye kadar, bunun anlamı, kartınızı kaydırarak yerine koymak zorunda olmanız.

Geçiş, başlangıçta biraz garipti, ama şimdi hepimiz bip sesimizi, işleminizin onaylandığını belirtene kadar ekledik.

Kart güvenliğindeki son gelişmeler, kredi kartlarında bulunan yeni çiplerden kaynaklandı. Çipler, sahtekarlığa karşı oluşturulmuş kredi kartı güvenliğinin duvarına son derece karmaşık ilaveler.

Kart skimperlerine karşı koruma sağlayan bu yeni teknoloji sayesinde, imza müşteriye veya tüccara herhangi bir fayda sağlamıyordu.

Tüm kartları yalnızca şifreleyebildiğiniz zaman neden bir makbuz imzalamanız gerekiyor? Şifreleme, sahtekarlığa karşı çok daha etkilidir.

Bu, Kredi Kartımın Tamamen Güvenli Olduğu anlamına mı geliyor?

Ne yazık ki, her zaman bilgilerinizi çalmak isteyen insanlar olacaktır.

Kötü haber, kredi kartı bilgilerinizin her zaman risk altında olmasıdır. Bazı nedenlerden dolayı, insanlar para harcamak yerine kendi paralarını almayı tercih ediyorlar.

Ama iyi haber şu ki bu yeni çipler suçluların paranı çalmasını çok daha zorlaştırıyor.

Çipler sizi imzanızdan daha iyi koruyacak, ama dolandırıcılar bu yeni kodu çözene kadar dinlenmeyecek.

Zaten bir mikroçip ve küçük bir miktar depolama içeren ince bir küme olan bir yeni bir kredi kartı hırsızlığı cihazı adı verilir. Dolandırıcılar bu cihazı kredi kartı çipli okuyucuya yerleştirir ve birinin kartını takmasını bekler.

Birisi kartını ekledikten sonra, bilgi skimmer tarafından kolayca saklanır.

Kartımı Nasıl Korurum

Dolandırıcıların olduğu için, bilgilerinizin çalınacağı anlamına gelmez. Bilgilerinizin çalınması olasılığını sınırlamak için çeşitli önlemler alabilirsiniz.

Yakın zamanda genişleyen başlayan dokunma ve git özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu ödeme şekli temassızdır. Bu nedenle hırsızların bilginizi her türlü cihazla çalması olası değildir, çünkü hemen hemen tüm bilgi çalma cihazları kredi kartı ile fiziksel temas gerektirmektedir.

Bu temassız ödeme yönteminin bazı örnekleri arasında Apple Pay veya Samsung Pay bulunmaktadır.

Ayrıca, sadece ATM'yi kullanmak yerine bir telefon memurundan para çekmek için çaba harcayın. Kartınız gerçek bir banka çalışanının elinde daha güvenli olacaktır.

Bir ATM kullanmanız gerekiyorsa, iyi ziyaret edilen bir bölgeyi kullandığınızdan emin olun. Düşük trafiğe sahip bölgelerdeki ATM'lerin, dolandırıcılar tarafından tahrif edilme şansı daha yüksektir. Kartınız girdiğinizde biraz dirençle karşılaşıyorsa, işleme devam etmeyin.

Kredi kartı bilgilerinin çalındığı bir başka ortak yer de benzin istasyonu. Görevlinin görüş hattındaki bir pompayı kullanmaya çalışın, bir scammer daha görünür pompalar ile kurcalamak daha azdır.

Çevrenizdeki olası kredi kartı tehditlerinden daima haberdar olmalısınız. Genel bir kural olarak, kredi kartınızı kullanmaya geldiğinde içgüdülerinize uymanız yeterlidir. Kredi kartınızı asla bir web sitesinden (veya fiziksel bir satıcıdan) satın almak için kullanmayın.

Kredi Kartı Dolandırıcılığına Karşı Daha Fazla Koruma

Kart sahtekarlığını içeren bir krizden kaçınmanın en basit yollarından biri, banka kartı yerine kredi kartı kullanmaktır. Kredi kartları sahtekârlık koruması söz konusu olduğunda üstün korumaya sahiptir.

Kredi kartı faturanızda belirlediğiniz dolandırıcıyı sağlayıcınıza bildirebilirsiniz. Fatura için ay sonuna kadar ödeme yapmanız gerekmediğinden, bir suçluyu satın almak için ödeme yapmak zorunda kalmadan önce sorunu çözmek için biraz zamanınız var.

Kredi kartı bilgileriniz çalınırsa, yine de üzücü olacaktır, ancak en azından scammer'ın alışveriş çılgınlığı için ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak, banka kartı bilgileriniz çalınırsa, paranın size iade edilmesinden önce biraz zaman geçmesi gerekebilir.

Daha güvenli işlemler için kredi kartı kullanmaya karar verirseniz, herhangi bir borcu biriktirmemek için her ay tam bakiyeyi tam olarak ödediğinizden emin olun.

Son düşünceler

Kredi kartları, kendileriyle ilgili olan iç huzuru nedeniyle, şeyleri ödemek için harika bir yol olabilir. Şirketler her gün kredi kartı bilgilerinizin güvenli ve güvenli kalmasını sağlamak için çok çalışıyorlar.

Bu son teknoloji ilerlemesinin ek bir avantajı, zamanınızı fatura imzalamak zorunda kalmamanızdır, sadece kolayca yürüyüp satın almanızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu değişiklik hayatınızı nasıl kolaylaştıracak?

Videoyu izle: WalSmart Güvenli Cüzdan - Mekanizmalı Akıllı Cüzdan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi
Maliye

Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi

Bir dersi zor yoldan öğrenmek için acıyor - özellikle de mali derslerle. Midenizde çıldırmış olduğunuzu ve sonuçlarla yüzleşmek zorunda olduğunuzu fark ettiğinizde midenizde bu kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Ve yine de, hepimizin berbat olduğumuz zamanlar ve öğrendiğimiz derslerle ilgili hikayelerimiz var, değil mi?
Devamını Oku
Broke People'ın 5 Alışkanlığı
Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesi parasız anlamına gelir. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık vardır: 1. Kendilerini diğer kırılan insanlarla çevreliyorlar Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısınız.
Devamını Oku
Depresyonlu İnsanlar İçin Uygun Hayat Sigortası
Maliye

Depresyonlu İnsanlar İçin Uygun Hayat Sigortası

Önceki nesillerde, depresyon ve anksiyete ile mücadeleler nadiren tartışıldı. Ama bugün, daha fazla insan ruhsal sağlığı hakkında açılıyor. Her gün, yeni bir ünlü akıl sağlığı sorunlarını tartışır. Ve işletmeler ve örgütler, çalışanlarının zihinsel ve duygusal istikrarına yardımcı olmak için programlar ve faydalar oluşturmaya başlıyor.
Devamını Oku