Maliye

Kredi Kartı Makbuzlarınızı Anymore İmzanız Yok

Kredi kartı işleminin sonunda satıcı genellikle imzanızı ister.

Kredi kartı makbuzunuzda bir imzayı andıran bir şeyi kaç kez karaladıysanız, bu sadece üç yaşındakilerin en iyi doodle'ına benziyor mu? Yalnız değilsin. Aslında, imzalar, kredi kartı sahtekarlığını durduran bir güvenlik unsuru olarak ortadan kaldırılmakta etkisizdi.

Doğru! Artık satın alma işleminizi elinizde tutamaz ve imzanızın okunamayan denemesini kontrol etmenize gerek kalmaz.

Via, American Express, Discover ve Mastercard gibi büyük kredi kartı veren kuruluşların Nisan 2018 tarihinden itibaren imza almaları gerekmiyor.

İmzalar Neden Uzaklaşıyor?

Bir imzanın getirdiği güvenlik, dolandırıcılıkla mücadelede artık gerekli görülmemiştir.

Bir basın açıklamasında, American Express Global Network Business Genel Başkan Yardımcısı, Jaromir Divilek, şunları söyledi:

“Ödemeler konusu, tüccarlarımız için bu acı noktasını artık ortadan kaldırabileceğimiz bir noktaya dönüştü. Sahtekarlık yeteneklerimiz, dolandırıcılıkla savaşmak için imzaların artık gerekli olmayacağı şekilde ilerlemiştir. ”

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, içinde bir çip bulunan yeni bir kart almayı hatırlıyor olabilirsiniz. Şimdiye kadar, bunun anlamı, kartınızı kaydırarak yerine koymak zorunda olmanız.

Geçiş, başlangıçta biraz garipti, ama şimdi hepimiz bip sesimizi, işleminizin onaylandığını belirtene kadar ekledik.

Kart güvenliğindeki son gelişmeler, kredi kartlarında bulunan yeni çiplerden kaynaklandı. Çipler, sahtekarlığa karşı oluşturulmuş kredi kartı güvenliğinin duvarına son derece karmaşık ilaveler.

Kart skimperlerine karşı koruma sağlayan bu yeni teknoloji sayesinde, imza müşteriye veya tüccara herhangi bir fayda sağlamıyordu.

Tüm kartları yalnızca şifreleyebildiğiniz zaman neden bir makbuz imzalamanız gerekiyor? Şifreleme, sahtekarlığa karşı çok daha etkilidir.

Bu, Kredi Kartımın Tamamen Güvenli Olduğu anlamına mı geliyor?

Ne yazık ki, her zaman bilgilerinizi çalmak isteyen insanlar olacaktır.

Kötü haber, kredi kartı bilgilerinizin her zaman risk altında olmasıdır. Bazı nedenlerden dolayı, insanlar para harcamak yerine kendi paralarını almayı tercih ediyorlar.

Ama iyi haber şu ki bu yeni çipler suçluların paranı çalmasını çok daha zorlaştırıyor.

Çipler sizi imzanızdan daha iyi koruyacak, ama dolandırıcılar bu yeni kodu çözene kadar dinlenmeyecek.

Zaten bir mikroçip ve küçük bir miktar depolama içeren ince bir küme olan bir yeni bir kredi kartı hırsızlığı cihazı adı verilir. Dolandırıcılar bu cihazı kredi kartı çipli okuyucuya yerleştirir ve birinin kartını takmasını bekler.

Birisi kartını ekledikten sonra, bilgi skimmer tarafından kolayca saklanır.

Kartımı Nasıl Korurum

Dolandırıcıların olduğu için, bilgilerinizin çalınacağı anlamına gelmez. Bilgilerinizin çalınması olasılığını sınırlamak için çeşitli önlemler alabilirsiniz.

Yakın zamanda genişleyen başlayan dokunma ve git özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu ödeme şekli temassızdır. Bu nedenle hırsızların bilginizi her türlü cihazla çalması olası değildir, çünkü hemen hemen tüm bilgi çalma cihazları kredi kartı ile fiziksel temas gerektirmektedir.

Bu temassız ödeme yönteminin bazı örnekleri arasında Apple Pay veya Samsung Pay bulunmaktadır.

Ayrıca, sadece ATM'yi kullanmak yerine bir telefon memurundan para çekmek için çaba harcayın. Kartınız gerçek bir banka çalışanının elinde daha güvenli olacaktır.

Bir ATM kullanmanız gerekiyorsa, iyi ziyaret edilen bir bölgeyi kullandığınızdan emin olun. Düşük trafiğe sahip bölgelerdeki ATM'lerin, dolandırıcılar tarafından tahrif edilme şansı daha yüksektir. Kartınız girdiğinizde biraz dirençle karşılaşıyorsa, işleme devam etmeyin.

Kredi kartı bilgilerinin çalındığı bir başka ortak yer de benzin istasyonu. Görevlinin görüş hattındaki bir pompayı kullanmaya çalışın, bir scammer daha görünür pompalar ile kurcalamak daha azdır.

Çevrenizdeki olası kredi kartı tehditlerinden daima haberdar olmalısınız. Genel bir kural olarak, kredi kartınızı kullanmaya geldiğinde içgüdülerinize uymanız yeterlidir. Kredi kartınızı asla bir web sitesinden (veya fiziksel bir satıcıdan) satın almak için kullanmayın.

Kredi Kartı Dolandırıcılığına Karşı Daha Fazla Koruma

Kart sahtekarlığını içeren bir krizden kaçınmanın en basit yollarından biri, banka kartı yerine kredi kartı kullanmaktır. Kredi kartları sahtekârlık koruması söz konusu olduğunda üstün korumaya sahiptir.

Kredi kartı faturanızda belirlediğiniz dolandırıcıyı sağlayıcınıza bildirebilirsiniz. Fatura için ay sonuna kadar ödeme yapmanız gerekmediğinden, bir suçluyu satın almak için ödeme yapmak zorunda kalmadan önce sorunu çözmek için biraz zamanınız var.

Kredi kartı bilgileriniz çalınırsa, yine de üzücü olacaktır, ancak en azından scammer'ın alışveriş çılgınlığı için ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak, banka kartı bilgileriniz çalınırsa, paranın size iade edilmesinden önce biraz zaman geçmesi gerekebilir.

Daha güvenli işlemler için kredi kartı kullanmaya karar verirseniz, herhangi bir borcu biriktirmemek için her ay tam bakiyeyi tam olarak ödediğinizden emin olun.

Son düşünceler

Kredi kartları, kendileriyle ilgili olan iç huzuru nedeniyle, şeyleri ödemek için harika bir yol olabilir. Şirketler her gün kredi kartı bilgilerinizin güvenli ve güvenli kalmasını sağlamak için çok çalışıyorlar.

Bu son teknoloji ilerlemesinin ek bir avantajı, zamanınızı fatura imzalamak zorunda kalmamanızdır, sadece kolayca yürüyüp satın almanızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu değişiklik hayatınızı nasıl kolaylaştıracak?

Videoyu izle: WalSmart Güvenli Cüzdan - Mekanizmalı Akıllı Cüzdan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol
Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar. Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır.
Devamını Oku
Yeminli Mali Analist Olmak İçin Gereklilikler “Numaraları Junkie”
Maliye

Yeminli Mali Analist Olmak İçin Gereklilikler “Numaraları Junkie”

Stajyerim hisse senedi analisti. Şu anki SIU Carbondale Saluki Yatırım Fonu'nun başkanıdır ve Pazartesi Ayı Futbolu'nda Chicago Bears'ı izlerken P / E oranlarını tartışmaktan memnuniyet duyar. Bir çeşit hasta, ama onun tutkusuna hayran olmalısın. Son zamanlarda, okuldan sonra planlarını tartışıyorduk ve bir CFA (Sertifikalı Mali Analist) olma konusu gündeme geldi.
Devamını Oku
Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor
Maliye

Bugün Yapabileceğiniz 7 Basit Para Taşıyor

Zengin olmak istiyorsan, zengin insanlar gibi düşünmelisin. Warren Buffet ve Mark Cuban gibi dünyanın en zengin insanlarından bazıları kaza ile orada değil. Zaman içinde sürekli olarak bazı şeyleri yapmışlar, bugün oldukları yere götürmelerine yardımcı olmuşlardır. İşte zenginliğini artırmak için yapabileceğiniz 7 şey: 1.
Devamını Oku
Ücretsiz dizüstü bilgisayarlar almak için 9 Legit yolları
Maliye

Ücretsiz dizüstü bilgisayarlar almak için 9 Legit yolları

“Ücretsiz dizüstü bilgisayar almanın yolları” için bir İnternet araması yaparsanız, orada bir dizi bilgi bulacaksınız. Bunun çoğu sahte. Sadece bedava bir dizüstü bilgisayar sahibi olmak mümkün değil. Ancak, bazı durumlarda ücretsiz bir dizüstü bilgisayarınız olabilir. Diğer durumlarda, son derece indirimli bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz.
Devamını Oku