Maliye

Kredi Kartı Makbuzlarınızı Anymore İmzanız Yok

Kredi kartı işleminin sonunda satıcı genellikle imzanızı ister.

Kredi kartı makbuzunuzda bir imzayı andıran bir şeyi kaç kez karaladıysanız, bu sadece üç yaşındakilerin en iyi doodle'ına benziyor mu? Yalnız değilsin. Aslında, imzalar, kredi kartı sahtekarlığını durduran bir güvenlik unsuru olarak ortadan kaldırılmakta etkisizdi.

Doğru! Artık satın alma işleminizi elinizde tutamaz ve imzanızın okunamayan denemesini kontrol etmenize gerek kalmaz.

Via, American Express, Discover ve Mastercard gibi büyük kredi kartı veren kuruluşların Nisan 2018 tarihinden itibaren imza almaları gerekmiyor.

İmzalar Neden Uzaklaşıyor?

Bir imzanın getirdiği güvenlik, dolandırıcılıkla mücadelede artık gerekli görülmemiştir.

Bir basın açıklamasında, American Express Global Network Business Genel Başkan Yardımcısı, Jaromir Divilek, şunları söyledi:

“Ödemeler konusu, tüccarlarımız için bu acı noktasını artık ortadan kaldırabileceğimiz bir noktaya dönüştü. Sahtekarlık yeteneklerimiz, dolandırıcılıkla savaşmak için imzaların artık gerekli olmayacağı şekilde ilerlemiştir. ”

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, içinde bir çip bulunan yeni bir kart almayı hatırlıyor olabilirsiniz. Şimdiye kadar, bunun anlamı, kartınızı kaydırarak yerine koymak zorunda olmanız.

Geçiş, başlangıçta biraz garipti, ama şimdi hepimiz bip sesimizi, işleminizin onaylandığını belirtene kadar ekledik.

Kart güvenliğindeki son gelişmeler, kredi kartlarında bulunan yeni çiplerden kaynaklandı. Çipler, sahtekarlığa karşı oluşturulmuş kredi kartı güvenliğinin duvarına son derece karmaşık ilaveler.

Kart skimperlerine karşı koruma sağlayan bu yeni teknoloji sayesinde, imza müşteriye veya tüccara herhangi bir fayda sağlamıyordu.

Tüm kartları yalnızca şifreleyebildiğiniz zaman neden bir makbuz imzalamanız gerekiyor? Şifreleme, sahtekarlığa karşı çok daha etkilidir.

Bu, Kredi Kartımın Tamamen Güvenli Olduğu anlamına mı geliyor?

Ne yazık ki, her zaman bilgilerinizi çalmak isteyen insanlar olacaktır.

Kötü haber, kredi kartı bilgilerinizin her zaman risk altında olmasıdır. Bazı nedenlerden dolayı, insanlar para harcamak yerine kendi paralarını almayı tercih ediyorlar.

Ama iyi haber şu ki bu yeni çipler suçluların paranı çalmasını çok daha zorlaştırıyor.

Çipler sizi imzanızdan daha iyi koruyacak, ama dolandırıcılar bu yeni kodu çözene kadar dinlenmeyecek.

Zaten bir mikroçip ve küçük bir miktar depolama içeren ince bir küme olan bir yeni bir kredi kartı hırsızlığı cihazı adı verilir. Dolandırıcılar bu cihazı kredi kartı çipli okuyucuya yerleştirir ve birinin kartını takmasını bekler.

Birisi kartını ekledikten sonra, bilgi skimmer tarafından kolayca saklanır.

Kartımı Nasıl Korurum

Dolandırıcıların olduğu için, bilgilerinizin çalınacağı anlamına gelmez. Bilgilerinizin çalınması olasılığını sınırlamak için çeşitli önlemler alabilirsiniz.

Yakın zamanda genişleyen başlayan dokunma ve git özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu ödeme şekli temassızdır. Bu nedenle hırsızların bilginizi her türlü cihazla çalması olası değildir, çünkü hemen hemen tüm bilgi çalma cihazları kredi kartı ile fiziksel temas gerektirmektedir.

Bu temassız ödeme yönteminin bazı örnekleri arasında Apple Pay veya Samsung Pay bulunmaktadır.

Ayrıca, sadece ATM'yi kullanmak yerine bir telefon memurundan para çekmek için çaba harcayın. Kartınız gerçek bir banka çalışanının elinde daha güvenli olacaktır.

Bir ATM kullanmanız gerekiyorsa, iyi ziyaret edilen bir bölgeyi kullandığınızdan emin olun. Düşük trafiğe sahip bölgelerdeki ATM'lerin, dolandırıcılar tarafından tahrif edilme şansı daha yüksektir. Kartınız girdiğinizde biraz dirençle karşılaşıyorsa, işleme devam etmeyin.

Kredi kartı bilgilerinin çalındığı bir başka ortak yer de benzin istasyonu. Görevlinin görüş hattındaki bir pompayı kullanmaya çalışın, bir scammer daha görünür pompalar ile kurcalamak daha azdır.

Çevrenizdeki olası kredi kartı tehditlerinden daima haberdar olmalısınız. Genel bir kural olarak, kredi kartınızı kullanmaya geldiğinde içgüdülerinize uymanız yeterlidir. Kredi kartınızı asla bir web sitesinden (veya fiziksel bir satıcıdan) satın almak için kullanmayın.

Kredi Kartı Dolandırıcılığına Karşı Daha Fazla Koruma

Kart sahtekarlığını içeren bir krizden kaçınmanın en basit yollarından biri, banka kartı yerine kredi kartı kullanmaktır. Kredi kartları sahtekârlık koruması söz konusu olduğunda üstün korumaya sahiptir.

Kredi kartı faturanızda belirlediğiniz dolandırıcıyı sağlayıcınıza bildirebilirsiniz. Fatura için ay sonuna kadar ödeme yapmanız gerekmediğinden, bir suçluyu satın almak için ödeme yapmak zorunda kalmadan önce sorunu çözmek için biraz zamanınız var.

Kredi kartı bilgileriniz çalınırsa, yine de üzücü olacaktır, ancak en azından scammer'ın alışveriş çılgınlığı için ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak, banka kartı bilgileriniz çalınırsa, paranın size iade edilmesinden önce biraz zaman geçmesi gerekebilir.

Daha güvenli işlemler için kredi kartı kullanmaya karar verirseniz, herhangi bir borcu biriktirmemek için her ay tam bakiyeyi tam olarak ödediğinizden emin olun.

Son düşünceler

Kredi kartları, kendileriyle ilgili olan iç huzuru nedeniyle, şeyleri ödemek için harika bir yol olabilir. Şirketler her gün kredi kartı bilgilerinizin güvenli ve güvenli kalmasını sağlamak için çok çalışıyorlar.

Bu son teknoloji ilerlemesinin ek bir avantajı, zamanınızı fatura imzalamak zorunda kalmamanızdır, sadece kolayca yürüyüp satın almanızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu değişiklik hayatınızı nasıl kolaylaştıracak?

Videoyu izle: WalSmart Güvenli Cüzdan - Mekanizmalı Akıllı Cüzdan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol
Maliye

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol

Şu anda iPhone'unuzda hangi uygulamalarınız var? Eğer bilmiyorsanız, yılın her günü iOS uygulamaları ile para kazanabilirsiniz! İster kamusal bir hotspot kullanıyor olun, ister evde tv izlerken rahatlayın, akıllı telefonunuz, cüzdanınıza daha fazla para yatırmak için bekleyen sınırsız bir dijital altın madeni. Eşim ve ikimizin de iPhone'ları var ve bu uygulamalardan birkaçı evde ya da iş günlerinde olaylar arasında düzenli olarak çalışıyor.
Devamını Oku
Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?
Maliye

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?

Bir üniversite derecesi, bu günlerde iş bulmak için neredeyse bir gereklilik. İşverenler en az bir Önlisans derecesi görmek istiyor, ancak bir Lisans derecesi tercih edilir. Aynı zamanda kolej maliyetleri, büyük bir eğitim almayı birçok kişi için pahalı bir teklif haline getirmeye devam ediyor. Eğitiminizi geliştirebileceğiniz yollardan biri, çevrimiçi olmaktır.
Devamını Oku
3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?
Maliye

3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?

600.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? Borcumda 571.817.68 dolar vardı ve üç yıldan az bir sürede parasını ödedim. Ocak 2009'da - en düşükten en düşük olan borçlarım: 385,452,12 $ - Benim evimin ipoteği $ 146,191.47 - Benim kiralık mülk ipotek $ 12,550.75 - Eşitlik satırında $ 10,412.
Devamını Oku
Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu
Maliye

Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu

Finansal olarak uyum sağlamak için beklemek için bir sebep yok. Şu andan itibaren temiz bir kayrakla başlayabilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz. Finansal resminizi daha iyi hale getirmek ve mali hedeflerinize ulaşma yolunda başlamak için başlayabileceğiniz beş şey. 1. Tüketici borcunu ödemek Borç, zayıflatıcı olabilir.
Devamını Oku