Maliye

Çocuklar için 5 En İyi Banka Kartları ve Ön Ödemeli Kartlar

En büyük çocuğum 16 yaşına geldiğinde iki finansal hamle yaptım. Onun adı ve benim ile bir ortak kontrol hesabı açtım. Ve ben kullanmadığım bir ön ödemeli kredi kartında onu yetkili imzalayan olarak koyuyorum.

Niye ya? Çünkü hala benim çatımın altındayken yetişkin mali yönetimi konusunda ilk elden deneyime sahip olmasını istedim.

Kocam ve ben 60.000 doların üzerinde tüketici borcuna girdikten sonra, çocuklarımızı hatalarımızı tekrarlamamayı öğreteceğime karar verdim. Evde eğitim gören bir aile olarak, kişisel finans öğretilerini okulumuzun rutinine dahil etmek uygun olurdu. Ancak herhangi bir eğitim seçeneği, çocuklara kişisel finans öğretmek için yer bırakır.

Borç tehlikeleri hakkında konuşmak ve çocuklarımızla aşırı borçlanma tecrübemizi paylaşmak çok yardımcı oldu. Ve ekstra para kazanmak için birçok seçenekle birlikte para biriktirmenin öneminden bahsederdim.

Bu öğretim noktaları iyiydi, ama hepimiz yetişkinlikte yaşamanın kenarlardan izlemekten farklı olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden, kızımın çek hesabı ve kredi kartı kullanma konusunda gerçek bir yaşam deneyimi elde etmesini istedim.

Ön Ödemeli Kredi Kartlarını Öğretmek için Kullanma

Ön ödemeli bir kart ve banka kartı almak, ona her iki noktadan da para kazandı. Daha büyük alışverişler için kredi kartını kullandım ve günlük alışverişler için banka kartını kullandım. Hatta yeni bir bilgisayar almak istediğinde “borç” (ön ödemeli kredi kartıyla) biriktirmesine bile izin verdim.

Niye ya? Bu yüzden borçtan korkmaz, bunun yerine sorumlu bir şekilde nasıl ele alınacağını öğrenir. Şimdi, sağlıklı bir borç görüşüne ve nakit ödeyerek nasıl önleneceğine bakıyor. O da borç biriktirirse hızlı bir şekilde nasıl ödeneceğini bilir.

Gerçek bir kredi kartı yerine alımlar için ön ödemeli bir kart kullanmak, gerçek borç biriktirmeden öğrenmesine yardımcı oldu. Ve bir minör olarak öğrenmesi, bir yetişkin olarak aldığı kredi kartı teklifleri için onu hazırladı.

Neyse ki, çocukların banka kartlarını ve ön ödemeli kredi kartlarını almasını sağlayacak birkaç finansal şirket var. Bu tür araçlar, çocuğunuzun evde yaşarken para ele geçirmeyi öğrenmesine yardımcı olmak için harika bir yol olabilir.

Çocukları, yetişkin olarak karşılaşacakları mali caziplikler ve para yönetimi konularında hazırlamak için kullanabilirsiniz. Böylelikle, kendi başlarına olduklarında ve gözetiminiz olmadan paranızı aldıklarında ileriye doğru bir destek vereceksiniz.

Burada, küçüklerin izin verebilmelerini sağlayan daha fazla bilinen banka kartlarının ve ön ödemeli kartların bir listesi verilmiştir. Ebeveyn olarak, küçük çocuğunuz için aldığınız kartların ortak sahibi olmanız gerekir. Ancak, kartlara sahip olmak, çocuklarınızın kredi kartı veya banka kartı sahibi olma deneyimini yaşamalarına izin verecektir.

Aşağıdaki listeye göz atın ve küçüklerin parayı yönetmesine yardımcı olmak için en uygun seçeneğin hangisi olacağını görün.

1. FamZoo Ön Ödemeli Mastercard

FamZoo ön ödemeli kartlar, çocukların iyi para yönetimi becerilerini öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla kuruldu. Şirketin ön ödemeli kartı aşağıdaki özellikleri sunar.

 • Ücretsiz kart yeniden yükleme (para yatırma işlemini doğrudan yaptığınızda - perakendecinin yeniden yüklenmesi size mal olacak)
 • Ücretsiz ATM ziyaretleri
 • Sahip olduğunuz kartların sayısına ve seçtiğiniz abonelik sayısına bağlı olarak aylık 0,63 ABD doları gibi düşük aylık ücretler.
 • Satın alma ücreti yok

FamZoo kartı, herhangi bir yaştaki çocuk için açılabilir - okul öncesinden itibaren. Ancak, 13 yaşından küçük çocuklar ebeveynin yasal kart sahibi olduğu “on-the-name” kartlarına sahip olacaktır.

13 yaş ve üstü çocukların (ve ebeveynlerinin) onaylanması için kolay bir doğrulama sürecinden geçmeleri gerekecektir. Ve tüm FamZoo hesaplarında en az bir ebeveynin hesap sahibi olarak olması gerekir.

Kartlardaki tüm aktiviteler dijital olarak takip edilebilir, yani çocuklar paralarını nerede geçirdiklerini görebilir. Ebeveynlerin her kart sahibinin kart etkinliğine istedikleri zaman erişebilir.

2. American Express Kartları Ailesi Hizmet Et

American Express Hizmet Kartında üç kart seçeneği vardır. Sizin için en uygun olanı, gençlerin kullanımına ve harcama alışkanlıklarına bağlıdır. Buradaki üçünün özelliklerini ve ücretlerini özetleyeceğiz.

American Express Servis Temel

Basic American Express Hizmet Kartı, Amex'in en popüler ön ödemeli borç kartıdır. Kartla birlikte gelen özelliklerin bir listesi.

 • Ücretsiz Erken Mevduat. Daha önce iki tam güne kadar Doğrudan Para Yatırma parası alabilmenizi sağlayan bu American Express özelliği.
 • Ücretsiz çevrimiçi fatura ödemesi.
 • Ücretsiz ATM para çekme (Money Pass ATM'lerde).
 • Yükleme başına 3.95 $ 'a kadar nakit yükleme fiyatları (fiyat, satıcıya göre değişir).
 • Her hesap dönemi için 500 TL veya daha fazla bir tutarı doğrudan yatırdığınızda aylık 1 $ veya 0 $ ücret.

American Express Ücretsiz Yeniden Yükleme Servisi

American Express Serve Free Reloads kartı, kartlarına sık sık yeniden yükleme yapan kullanıcılar için en iyisidir. İşte bu kartın diğer özelliklerinden bazıları.

 • Aylık 4,95 $ ücret (TX, VT veya NY'de ücret yok)
 • Ücretsiz çevrimiçi fatura ödemesi
 • Ücretsiz ATM para çekme (Para Geçişli ATM'lerde)
 • Ücretsiz yeniden yükle

Eğer gençinizin kartlarını sık sık parayla yeniden yüklemesi gerekiyorsa, bu sizin için en iyi seçenek olabilir.

American Express Nakit Geri Ödeme Hizmeti

American Express Servis Cash Back kartı, büyük harcama yapan kullanıcılar için en yararlı olanıdır. İşte bu kartın özelliklerinden bazıları.

 • Aylık 5,95 dolar
 • Ücretsiz çevrimiçi fatura ödemesi
 • Ücretsiz ATM para çekme (Money Pass ATM'lerde)
 • Yük başına 3,95 $ 'a kadar olan nakit yükleme fiyatları (fiyat, satıcıya göre değişir)
 • Tüm alışverişlerde% 1 sınırsız geri ödeme

Yani, çocuğunuzun harcama alışkanlıklarının ne olduğuna bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz üç American Express kartınız var.

3. TD Ön Ödemeli Vize

TD Go Prepaid Visa, TD Bank'ın bir ürünüdür. TD Bank, gençler için Visa Buxx ön ödemeli kartını kullanmaktadır. İşte gençler için TD Go ön ödemeli kartın bazı özellikleri.

 • 0 $ aylık servis ücreti
 • 0 $ alım ücreti
 • Ağ içinde ücretsiz ATM kullanımı
 • Kart yeniden yüklemesi için 1 TL
 • Hareketsizlik nedeniyle aylık 2,50 $ (işlem yapılmadan 12 ay sonra)

Bu hem gençler hem de ebeveynler için çok uygun bir seçenektir. Ebeveynler ayrıca kart bakiyeleri ve harcamalarını takip etmek için e-posta bildirimi de kurabilirler.

4. Sermaye Bir PARA Kartı

Capital One'ın PARA hesabı, özellikle gençler için oluşturulmuş bir çek hesabıdır. Ve genç bir bütçe içinde yaşamayı öğrenmek için yardımcı olmak için bir MONEY banka kartı ile birlikte gelir.

Gençler için Capital One'ın PARA hesabının özelliklerinden bazıları şunlardır.

 • Bu hesaba aylık ücret yok
 • Hesap için minimum bakiye yok
 • Banka kartı bulundurmak için aylık ücret yok
 • Katılımcı ATM yerlerinde ücretsiz ATM kullanımı
 • Tüm çek hesap bakiyelerinde% 25 faiz ödenmesi

PARA hesabı kontrol etme ve banka kartını koordine etme konusunda en iyi şey, gençlere özgürlük kazandırmasıdır. Ancak, aynı zamanda ebeveynleri, sahip oldukları çek hesabına aynı erişim sağlar.

Bu şekilde işlemleri ve hesap bakiyelerini izleyebilir, böylece gençliğinizin sağlıklı para yönetimi becerilerini öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

5. Akimbo Ön Ödemeli Mastercard

Akimbo Prepaid Mastercard, neredeyse herhangi bir amaç için ön ödemeli bir hesap oluşturmanızı sağlar. Bakkal bütçeniz, eğlence bütçeniz veya çocuğunuzun ödeneği bütçeniz için kullanabilirsiniz.

İşte Akimbo ön ödemeli kartın bazı özellikleri.

 • Satın alma işlemleri için ücret yok
 • PIN kullanımı gerektiren alışverişlerde 0,99 ABD doları
 • ATM nakit çekme ücreti 1.98 $

Akimbo ön ödemeli kart için bazı büyük avantajlar var ama diğerlerini daha yararlı ve uygun maliyetli bulabilirsiniz.

Şimdi en iyi ön ödemeli kartlar ve banka kartları hakkında konuştuk, işte size daha faydalı bilgiler. Gençliğiniz için neden ön ödemeli veya banka kartı almayı düşünmek isteyebileceğiniz hakkında biraz konuşalım.

Çocuğum için Neden Ön Ödemeli Kart veya Banka Kartı düşünmeliyim?

Küçük çocuğunuz için neden ön ödemeli bir kart veya banka kartı almayı düşünmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Well Kept Cüzdan'da aylık kredi kartı bakiyelerini taşıdığımızı savunmasak da, çocuğunuzun kredi ve harcama dünyasında gezinmeyi öğrenmesine yardımcı olmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Ön ödemeli bir kart, sadece bunu yapmasına yardımcı olabilir. Çocuğunuzun ön ödemeli kartı veya banka kartı varsa, elektronik olarak para harcayabilirler. Beğen ya da beğenme, finansal yönetimin elektronik dünyası burada kalmaktır.

Ve bu elektronik harcama dünyasının, özellikle çocukları parayla öğrenen ebeveynler için faydaları vardır. Ön ödemeli kartlar ve banka kartları, çocuğunuzun harcamaları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olurken para hakkında bilgi edinmesine yardımcı olabilir.

Elektronik para yönetimi, insanların her ay kazandıkları her ay nereye gittiklerini görmelerine yardımcı olur. Ve bu bilgi yetişkin para yönetimi dünyasında değerli bir araç olabilir.

Ön Ödemeli Kartlar ve Banka Kartları Harcamaları Sınırlamalara Yardımcı Olur

Bu tür kartlar hakkında güzel bir şey, çocuğunuz için bir harcama sınırı koymanıza izin vermesidir. Bir gencin elinde olmayan sınırsız bir bütçe onlara paranın her zaman orada olacağı yanılsamasını verebilir.

Ancak, ön ödemeli kartlarla, her ay çocuğunuzun hesabına X dolar koyacağınız bir kural oluşturabilirsiniz. Bu harcama limiti, para arzının sonsuz olmadığı gerçek hayatta yaşamalarını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Paralarını nasıl harcadıkları konusunda seçimler yapmaları gerektiğini öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Aylık nakit ödeneği kuru çalışırsa, ay bitmeden para bitince ne olacağını öğrenebilirler.

Ön Ödemeli Kartlar ve Banka Kartları size Birdseye View verir

Buna ek olarak, ön ödemeli kartlar ve banka kartları, çocuğunuzun tüm satın alımlarını görmenizi sağlar. Bu fayda, değer bazlı harcamalarla ilgili konuşmaları kolaylaştırır. Basitçe söylemek gerekirse, değer bazlı harcamalar, paranızı sizin için önemli olan şeylere harcamak demektir.

Çocuğunuz harcama alışkanlıklarını bir bakışta gördükçe, önemli ve önemli olmayan satın alımları tanımlamayı öğrenebilirler. Örneğin, arkadaşlarıyla filmlere yapılan bir yolculuğun değer bazlı bir harcama seçeneği olduğuna karar verebilirler. Tersine, fast food sürücüsüne yapılan günlük gezilerin önemli olmadığına karar verebilirler.

Onlar (ve siz) aylık harcama seçeneklerinin kuşbakışı görünümünü aldıkça, önemli bir gerçeği öğrenecekler. Hangi harcama seçeneklerinin yaşamdan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olacağına karar vermeleri gerektiğini öğreneceklerdir. Ayrıca, bazı harcama seçeneklerinin sadece paralarını boşa harcadığını öğrenecekler.

Bu tip bir finansal yönetim eğitimi çocuğunuzun yetişkinlikte akıllı para yönetimi alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olabilir.

Ön ödemeli banka ve kredi kartları her çocuk için olmayabilir, ancak finansal eğitim için harikalar yapabilirler. Ön ödemeli kartlarınızı ve diğer mali eğitim araçlarını gençleri yetiştirirken göz önünde bulundurun.

Onlardan bir miktar yardım alarak, kendi elleriyle yapılan mali sorumluluk ve güvenlik için onları hazırlayın.

Çocuklar için daha fazla Para Yönetimi İpuçları

Bir bankamatik veya ön ödemeli kredi kartını başarılı bir şekilde kullanmayı öğrenmek, çocuklarınızın sadece para yönetimini öğrenmenin başlangıcıdır. Çocuklarınıza iyi mali yönetim konusunda öğretmek isteyebileceğiniz yedi diğer ipucu.

İş eşittir para

Çok fazla çocuk para kazanmanın yolunun sadece ebeveynlerine sormak olduğunu düşünüyor. Paranın işten geldiği genç yaşlardan itibaren çocuklara öğretmek yardımcı olabilir.

İş bulmaktan bahsetmiyorum. Her ne kadar bir iş bulmak bazı çocuklar için harika olsa da, başkaları için bir yük olabilir. İlk önce okul ve ev sorumluluklarını yönetmeyi öğrenmek gerekir.

Ama iş eşittir para dersi evde kolayca öğretilebilir. Örneğin, çocuğunuza ödeme için yapabileceği işlerin bir listesini verebilirsiniz.

Onlara iş yoluyla para kazanmak için bir sebep verirseniz, onları daha iyi yapacaksınız.Evimizde hiç bir zaman çocuklara istedikleri şeyi "sadece" diye almamıştık. Doğum günü veya Noel hediyesi listeleri için "istekler" öğelerini kaydedebilir veya bu ürünleri satın almak için para kazanabilirler.

Sonuç olarak, çocuklarım nadiren onlara ihtiyaç olmayan şeyleri satın almamı istiyorlar. Bunun yerine, “Anne, X'i satın almak için nasıl para kazanabilirim?” Diyorlar.

İşin paraya eşit olduğunu ve bu parayı satın almak için gerekli olduğunu biliyorlar. Bu nedenle, bir ihtiyaç kalemi olmadığı sürece bana para için gelmiyorlar. Ya da, hediye listelerinde “istediğini” beklerler.

Güzel şeyler sabredene gelir

Bugünün dünyası anlık lezzetlendirme etrafında döner. Bana inanma Sadece yemek yerken oturup bir restoranda yemek için çocuklarınızı dışarı çıkarın. Siparişin neden bu kadar uzun sürdüğünü merak etmeden önce muhtemelen uzun olmayacak.

İstediğimiz şeylerin çoğuna hemen erişilebildiğinden, çocuklara parayla ilgili öğretimin öğretilmesi önemlidir.

Gerçek dünyada maaşımızı almadan önce beklemek zorundayız. Bu nedenle, çocuklar alım yapmadan önce para biriktirene kadar beklemeyi öğrenmelidir. Çocuklara para ödünç almak yerine para kazanmak ve para ödemek için öğretirseniz, sabrın değerini öğretirsiniz.

Tasarruflarınızı Bill gibi davranın

Pek çok insan para biriktirmek için para biriktirmez çünkü biriktirmek için faturaları ödeyene kadar beklerler. Faturalarınızı ödeyene kadar tasarruf etmek için beklerseniz, hiçbir şey kaydetme şansınız çok daha yüksektir.

Bunun yerine, tasarruflarınızı bir fatura gibi ele alın ve önce kendinize ödeme yapın. Her maaşın belirli bir miktarını belirleyin ve bu tutarı bütçe satırınıza koyun. Ödeme yapıldıktan sonra doğrudan tasarruflara aktarın. Ardından, belirlenen amaçlar dışında paraya dokunmamaya çalışın.

Harcamalarınızı Takip Edin

Harcama takibi benim için kesinlikle göz açıklığıydı. İzlemeyi harcamaya başladığım kadar paramın her ay nereye gittiği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ben harcadığım her şeyi yazdım ve bugün yapmaya devam ediyorum.

Bu titiz izleme, ay boyunca geriye bakmam ve harcanan harcamaları görmeme yardımcı oluyor. Ayrıca, ciddi bir sorun haline gelmeden önce tomurcukta aşırı harcama yapmamı sağlar.

Parayı Vermek İçin Para Kazanın

Hayırseverlik, çocukların başkalarına karşı empatik olmalarını öğretebilmesi açısından önemlidir. Aynı zamanda çocukların paralarına fazla bağlı olmamasına da yardımcı olur.

Çocuklarınızın kendileri için önemli olan nedenleri tanımlamasına yardımcı olun, böylece daha az şanslı olanlara para verebilirler. Onların tutkusu, evsizleri beslemek ya da denizaşırı yetimhanelere para göndermek olabilir.

Çocuklarına öğretmek, onların dışında bir dünya görmelerine yardımcı olur. Ayrıca, paranın dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilecek bir araç olduğunu öğrenmelerine yardımcı olur.

Büyük Alımlar için Kaydet

Günümüzün reklam dünyasında bulunan otomobil, ev ve diğer büyük biletler için verilen krediler. Ancak, bu tür alımlar için nakit para tasarrufu ve ödeme yapmak tamamen mümkündür.

Yeni bir araba için para ödemek için tasarruf etmeyi hayal edin. Ya da beş yıl boyunca bir rock yıldızı gibi tasarruf ve bir ev için nakit ödeme. Büyük alımlar için nakit ödeme gerçek olabilir.

Örneğin, bir araba istiyorsanız, 20 ay boyunca ayda 500 dolar tasarruf edebilir ve 10,000 dolarlık bir araba satın alabilirsiniz. Ya da beş yıl için ayda 4.000 dolar tasarruf edebilir ve 230.000 $ 'lık bir ev için nakit ödeme yapabilirsiniz (artı kapanış maliyetleri).

Toplum, daha büyük alımlar için ödünç almak için eğitilmiştir, ancak onlar için nakit ödeme, bazı çabalarla bir gerçek olabilir. Çocuklarınıza bu gerçeği önceden öğretin ve büyük alımlar için nakit ödeme yapmayı bekleyecekler.

Bir ipotek kredisine faiz ödemek zorunda kalmayacakları zaman tasarruf edecekleri parayı düşünün. Sadece onlara sadece sayıları öğretmek onları büyük alımlar için kaydetmeye teşvik etmelidir.

Yatırım Yapmayı Öğrenin

Paranıza yatırım yapmak, bir bankadan tasarruf edeceğinizden daha fazla faiz elde etmek için uygun bir yoldur. Zengin yatırım yapmanın üç yolu vardır:

 • Borsaya yatırım yapmak
 • Emlak yatırım
 • İşe yatırım yapmak

Birçok başarılı girişimci bu üç piyasada para kazanmış ve para kaybetmiştir. Para yatırmak garantili bir kazanç değildir ve para kaybedilebilir - özellikle de pazarda eğitimsizseniz.

Çocuklarınızın, kendilerine en çok hitap eden yatırım türleri hakkında yapabileceği her şeyi araştırmasına yardımcı olun. Borsada Warren Buffett'in yatırım yaptığı kitapları okurlar.

Ya da John Schaub'un yatırım yaptığı gayrimenkulleri oku. Akıllıca nasıl yatırım yapacağınızı anlarsanız, yatırım yapmanın servetinizi artırabileceğini öğretin.

Onlara mavi çip stokları hakkında bilgi verin ve onlara stok büyümesinin zaman çizelgelerini gösterin. Endişeleniyorsun çünkü yatırım konusunda yeterince kişisel bilgin yok mu? Çocuğunuzla birlikte öğrenin ve her yatırım yönteminin potansiyel artıları ve eksileri hakkında konuşun.

Kim bilir: neyi öğrendiğiniz, mali durumunuzu çocuğunuzun maliyesine olduğu kadar iyi yönde de değiştirebilir.

Acil Durum Fonu Var

Ah, en önemli acil durum fonu. Acil yardım fonu birçok kişiyi mali sıkıntılardan kurtardı.

Yeni bir fırına ihtiyaç duyan büyük bir finansal isabetle kaç kez körelmişsiniz? Hepimiz, büyük ve beklenmedik bir faturanın çıktığı yerlere gittik.

Bu beklenmedik masraflar sizi mali olarak düşürebilir veya radarda bir yanma olabilir. Acil bir fonunuz yoksa, uzun bir süre için büyük bir kredi kartı ödemesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Acil bir fonunuz varsa, faturası ödersiniz, devam edin ve fonunuzu yedekleyin. Bunu yapmak biraz zaman alabilir, ancak en azından aylık kredi kartı ödemelerine bağlı değilsiniz.

Çocuğunuz yaşlandıkça, onlara acil bir fona sahip olma değerini öğretmek önemlidir. Araba ve diğer pahalı eşyalara sahip olmaya başladıklarında özellikle yardımcı olan birinin varlığını görecekler.

Reşit olmayan genç bir araba da almadan önce her zaman küçük bir acil durum fonu isteyebilirsiniz. Sonra, sahip olmadaki değeri görmeye zorlanacaklar.

Çocuklarınızın iyi para yönetimi becerilerini öğrenmelerine yardım etmek, günümüz dünyasında bir zorunluluktur. Ön ödemeli kartlar ve banka kartları kullanarak nakit parayı doğru şekilde yönetmeyi öğrendiklerinde hayat daha kolay hale gelir.

Ve burada paylaşılan diğer finansal yönetim ipuçlarını kullandıklarında, para yönetimini eğlenceli hale getirecek araçlara sahipler.

Çocuğunuz için ön ödemeli bir kredi kartı veya banka kartı düşünür müsün? Eğer öyleyse, neden ya da neden olmasın? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Videoyu izle: Öğrenciler İçin En İyi 5 Kredi Kartı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın hayati bir öğesidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, hayat sigortası poliçe yararlanıcıları tarafından alınan gelirlerin, borçların ödenmesi (ev ipoteği dahil) ve günlük hayatın ödenmesi gibi herhangi bir sayıda finansal ihtiyaç için kullanılabilmesidir. giderler.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku