Maliye

Bir RV Kiralama Ger├žekten Ne Kadar Maliyetli?

ÔÇťBir RV varÔÇŁ - Kuzen Eddie, Noel Tatili

Bir çocukken annem ve üvey babam beni yaz boyunca kuzey Kaliforniya ve Nevada'da RV gezilerine götürürdü.

Çocuklu─čumun en güzel an─▒lar─▒ndan biri oldu─čunu hat─▒rl─▒yorum.

Ya┼čland─▒kça, Rose ailesine bir RV yolculu─čunun geldi─čini biliyordum. K─▒sa bir süre sonra gerçekle┼čece─činin fark─▒nda de─čildimÔÇŽ

Bu yaz be┼č çocu─čumuz (bizim erkek çocuklar─▒m─▒z 6, 4 ve 3) 14 günlü─čüne kiralanan bir RV'ye girmi┼čler ve Grand Canyon olmak üzere planlanan tek var─▒┼č noktas─▒.

Her ┼čey bir macera olmas─▒ gerekiyordu ve kesinlikle oldu.

Bir çok insan bana bir RV kiralamak için ne gerekti─čiyle ilgili soru soruyordu ve ne kadar para harcad─▒─č─▒n─▒ biliyordum ki, bunun üzerine bir özet notu yapmak zorunda oldu─čumu biliyordum.

Bana ve Kuzen Eddie'ye kat─▒lmaya ve kendi RV maceran─▒za devam etmeye haz─▒rsan─▒z, bilmeniz gereken ┼čey buradaÔÇŽ

1. RV Yolculu─čunuzdan Önce Bilmeniz Gereken 10 ┼×ey

1. Nerede RV Kiral─▒yorsunuz?

Harika bir soru, çünkü ben de hiçbir fikrim yoktu. Ara┼čt─▒rma yapmaya ba┼člad─▒─č─▒m ilk yer, bugünlerde herkesin çok fazla ara┼čt─▒rma yapt─▒─č─▒ yer: Facebook. Bir RV kiralamak için iyi bir yer olan Facebook'u sordum. Bölgemde birkaç insan─▒n yerel bir RV sat─▒c─▒s─▒ oldu─čunu öne sürdüm. Mükemmel.

Onlar─▒ arad─▒m ve ilk denememde bir telesekreter var. Hmmm. 21. Yüzy─▒lda bir i┼čin neden konu┼čmak için canl─▒ bir insan sunmad─▒─č─▒n─▒ anlamaya çal─▒┼č─▒yorum. Sorun yok. Güney IllinoisÔÇÖde ya┼č─▒yorum. Anlad─▒m. Bir RV kiralamaya çok ilgi duydu─čumu bildiren bir mesaj b─▒rak─▒yorum, lütfen mümkün oldu─čunca erken bana dönün.

Bir gün geçiyor. Ba┼čka bir gün geçiyor. Bir hafta geçiyor. Bir hafta daha geçiyor.

Hiçbir ┼čey de─čil. RV'yi kiralamak istemeden önce hala çok zaman─▒m var, bu yüzden ÔÇťne halt edece─čim, tekrar deneyece─čimÔÇŁ diye dü┼čündüm.

Tekrar ar─▒yorum. Bil bakal─▒m ne oldu? Cevaplama makinesi. Gerçekten mi? Birkaç hafta önce arad─▒─č─▒m─▒, hala bir RV kiralamaya ilgi duydu─čumu aç─▒klayan ba┼čka bir mesaj b─▒rak─▒yorum ve birilerinin bana dönmesini çok isterim.

Di─čer ┼čeylerle me┼čgul oluyorum ve bunu unutun ve birkaç hafta daha geçti─činin fark─▒na vard─▒m. Facebook profilinde bir kez daha payla┼č─▒yorum, size geri dönebilmek için ne kadar ┼čans vereceksin? San─▒r─▒m yorumu, ayn─▒ feed'e güncelledim, insanlar─▒n daha önce bu sat─▒c─▒dan bildiklerini ve kiralad─▒klar─▒n─▒ söylediklerini gördüm.

Bir kez daha, bireyden büyük deneyimler ya┼čad─▒klar─▒n─▒, neler olup bitti─čini bilmediklerini, ancak bir kez daha vermeleri için olumlu geri bildirim ald─▒m. ─░steksizce kabul ettim. Üçüncü bir kez arad─▒m ve sonunda sahibi oldu─čunu dü┼čündü─čüm biriyle konu┼čmak için bir ┼čans─▒m oldu. Adamla yakla┼č─▒k 10 dakika konu┼čuyorum, ne istedi─čimi söylüyorum. ┼×u anda me┼čgul oldu─čunu söylüyor ama haftan─▒n sonunda baz─▒ bilgilerle bana geri dönecek. Haftan─▒n sonu gelir, hiçbir ┼čey. Pazartesi dönüyor. Hiçbir ┼čey de─čil. Sal─▒ dolan─▒r. Hiçbir ┼čey de─čil.

Bu noktada i┼čim bitti. Hemen GoogleÔÇÖa gidip ÔÇťRV Rent RentÔÇŁ yazd─▒m ve www.cruiseamerica.comÔÇÖa rastlar─▒m. Birkaç yorum okudum ve arad─▒─č─▒m ┼čey gibi görünüyor. Bu harika. Ücretsiz numaray─▒ arad─▒m ve tahmin et ne oldu? Biriyle konu┼čurum. Hemen. Onlara neye bakt─▒─č─▒m─▒ söylerim ve her ┼čeyi ayr─▒nt─▒l─▒ olarak aç─▒klarlar.

Not al─▒yorum, say─▒lar─▒ yaz─▒yor, heyecanl─▒y─▒m. Asl─▒nda ilerleme kaydediyorum. Onlara RV'yi kiralamay─▒ dü┼čündü─čüm zaman dilimini anlatay─▒m ve bana Haziran ay─▒nda ba┼člaman─▒n en yüksek sezon oldu─čunu ve fiyatlar─▒n yükseldi─či zaman oldu─čunu söylediler. RV'yi rezerve edip asl─▒nda May─▒s ay─▒nda kiralamaya ba┼člayabiliyorsam daha ucuz bir fiyat al─▒rd─▒m. Mükemmel bir ┼čekilde çal─▒┼čt─▒, en büyük o─člum 30 May─▒s Cuma günü okulla birlikte yap─▒lacakt─▒.

31 May─▒s'ta kabul etmeyi kabul ettim. Bu noktada, tek yapmam gereken 300 dolarl─▒k bir depozito yat─▒rmak. RV'yi kiralamak fikrinin üstüne geldi─čim için, devam edip kilitliyorum ve e┼čimle heyecan verici haberleri payla┼čmak için sab─▒rs─▒zlan─▒yorum.

2. Bir RV Kiralama Ne Kadar Maliyetlidir?

Tahmini maliyet a┼ča─č─▒daki gibidir:

 • 14 Gecelik 938,00 $
 • 3000 Mil $ 1020,00
 • Devlet vergisi% 5 97,90 $
 • Kiralanan toplam yol: 3000 mil
 • Toplam ücret 2055,90 dolar
 • Güvenlik Depozito 500,00 $
 • Daha Az Rezervasyon Depozito - 300,00 $
 • Al─▒┼č nedeniyle bakiye $ 2255.90

A┼ča─č─▒da, Cruise AmericaÔÇÖdan geri ödeme politikalar─▒n─▒ ve baz─▒ ek maliyetleri aç─▒klayan onay e-postas─▒ bulunmaktad─▒r.

 • Pe┼činat ödemeniz, seyahatten 7 gün önce i┼čin sonuna kadar ya da rezervasyonun yap─▒ld─▒─č─▒ gün i┼č günü sona erdikten sonraki bir hafta içinde rezervasyon yap─▒lmas─▒ halinde tamamen iade edilebilir.┬á┬á
 • Bizim lokasyonlar─▒m─▒zdaki pikap zaman─▒ 1-4PM, b─▒rakma süresi ise 9-11 AM'dir. (Cumartesi günleri zaman farkl─▒ olabilir).
 • Kira maliyetinden ayr─▒ olarak 500 USD teminat talep ediyoruz. Bu, arac─▒n geri ald─▒─č─▒n─▒z ayn─▒ ┼čekilde geri geldi─či sürece yolculu─čun sonunda size geri geliyor. Ayr─▒ca, rezervasyonda ön ödemeli olan kullan─▒lmam─▒┼č milleri de geri ödüyoruz.
 • Jeneratör kullan─▒m ücretleri, saatte ortalama 3,50 dolar, ço─ču ki┼či günde ortalama 2 saat elektrik üretmektedir. Bir kamp alan─▒na ya da ba┼čka bir alana tak─▒yorsan─▒z, elektrik kullan─▒m─▒ için jeneratöre ihtiyac─▒n─▒z olmayacakt─▒r.
 • ┬áSürücüler için sigorta 25 ve daha büyük ve 24 saat Yolcu yard─▒m─▒ kiralama fiyat─▒na dahildir.┬á
 • Toplama randevunuzu ayarlamak için lütfen birkaç gün öncesinden konumu aray─▒n.┬á

Sezonda daha erken almak için bir anla┼čma yapt─▒─č─▒m için, yaz sezonu boyunca rezervasyon yapt─▒r─▒rsam maliyetin ne olaca─č─▒n─▒ merak ettim.

Oldukça iyi bir ┼čekilde kat─▒la┼čm─▒┼č gibi görünüyorlar. Uzun zamand─▒r müsait bir ┼čeyleri olmad─▒─č─▒ için 2 hafta boyunca teklif alam─▒yordum. 7 Temmuz'da standart bir boyutta bir RV ald─▒m ve 17 Temmuz'a kadar 3.000 mil kazanm─▒┼č olsayd─▒m, 3,055,50 dolar olurdu.

Yaz aylar─▒nda standart olarak gecelik ücret 189 ABD dolar─▒ / gecedir ve büyük tutar 199 $ / gecedir. Ancak, sonbaharda, ald─▒─č─▒n─▒z güne ba─čl─▒ olarak dü┼čer. Dü┼čü┼čte (1 Eylül'den sonra) 119-119 $ / gece kadar dü┼čtü─čü söylendi.

Tüm vergiler, tüm sürücüler 25 ya┼č─▒n üzerindeyse ücretsiz sigorta ve seyahat yard─▒m─▒ dahildir.

Google HaritalarÔÇÖa göre, Büyük KanyonÔÇÖa isabet etmek ve geri dönmek yakla┼č─▒k 3000 mil olacakt─▒r. Muhtemelen daha fazla kullanaca─č─▒m─▒za konuk etmi┼č olmal─▒y─▒m, ama bunun güvenli bir oyun oldu─čunu dü┼čündüm. Gerçekte 3440 mil yol ald─▒k.

0,34 sentte bir mil, bu ek 149,60 dolard─▒. Büyük de─čil, ama gerçekten o kadar da kötü de─čil. Biz bir tava, tencere, tava, tabak, kase, gümü┼č, vesaire dahil mutfak seti, sat─▒n almak seçti. Bu 100 dolarl─▒k bir ekydi ve gerçek ┼ču ki buna ihtiyac─▒m─▒z yoktu. Biz hiçbir zaman mikrodalgada kullanmaktan ba┼čka, RV içinde pi┼čmemi┼č, bu gerçekten anlams─▒z.

Neyse ki, seti koruyabildik, bu yüzden evdeki e┼čyalar─▒n ço─čunu getirdik ve geri kalanlar─▒ ba─č─▒┼člad─▒k. Yemek yapmad─▒─č─▒m─▒zdan beri çok fazla propan kullanm─▒yorduk. Asl─▒nda, biz sadece 20 $ olan bir ons propan kulland─▒k. Bunu kullanmak zorunda olmam─▒z─▒n sebebi buzdolab─▒m─▒z─▒n propan üzerinde çal─▒┼čmas─▒yd─▒, yani maliyetin devreye girdi─či yer buras─▒yd─▒.

Jeneratörde sadece dört saat kulland─▒k ve saatte 3.50, bu da 14 dolard─▒. Neden dört saat? RV gerçekten s─▒cak ve biz ac özellikle s─▒rt, biraz yukar─▒ tekme gerekli oldu─čunda Genellikle, biz jeneratör gerekli tek zamand─▒. Is─▒y─▒ en yüksek seviyede oldu─ču zaman, bunu Texas ve New Mexico'da kulland─▒k.

Gaz ne olacak?

Bu en çok endi┼če duydu─čum masraft─▒. Ne bekleyece─čimi ve ne kadar gaz harcad─▒─č─▒m─▒ bilmiyorum. RV'lerin galondaki 6 milden galona 12 milden herhangi bir yere ula┼čaca─č─▒n─▒ okudum, bu yüzden umutlu de─čildim. Karaya toplam 3440 mil koyduk ve toplamda 397 galonluk bir gaza ihtiyac─▒m─▒z vard─▒. Galon ba┼č─▒na ortalama fiyat yakla┼č─▒k 3,50 $ idi ve tüm seyahat için toplam yak─▒t faturas─▒ 1.400.67 $ oldu.

Ahh.

Çok oldu─čunu biliyordum, ama bunun o kadar olaca─č─▒n─▒ biliyordum. Gaz tank─▒m─▒z─▒ ço─ču zaman yar─▒ yolun üzerinde tutmaya çal─▒┼čt─▒m ve ortalama olarak yakla┼č─▒k 100 dolar doldu. Bir kaç kez çeyrek tank─▒na inmi┼čti, ki bu benim b─▒rakt─▒─č─▒m en dü┼čük seviye oldu; ve o zamanlar yakla┼č─▒k 150 dolard─▒. Gaz─▒n 4 $ 'l─▒k bir galonun kuzeyi oldu─ču yazlarda bir RV gezisi yapaca─č─▒m─▒ dü┼čünemedim. Ödeme yapmak zorunda oldu─čumuz en yüksek de─čer, Williams, Arizona'da 3.89 $ 'l─▒k bir galon idi ve ödemek zorunda oldu─čumuz en dü┼čük miktar, New Mexico'daki Tucumcari'de 3.35 $' l─▒k bir galondu.

3. Di─čer Maliyetler Hakk─▒nda Ne?

Gaz, kamp alan─▒ ücretleri, jeneratör maliyetleri, ücretler ve di─čer masraflar, seyahat ederken çarpmak istedi─činiz rastgele duraklar─▒ içerir. Örne─čin, biz Arizona'daki Ta┼čla┼čm─▒┼č Orman dahil, araba sürerken birkaç milli parka vuruyoruz. Sadece oraya sürmek 20 dolard─▒. Büyük Kanyon'da pembe jeep turunu yapmam─▒┼č olsayd─▒k, o milli parka girmek için 25 dolara mal olur.

Flagstaff, Arizona'ya giderken, Amerika Birle┼čik Devletleri'ndeki en büyük meteor krateri ile övünen bir tabelaya rastlad─▒m ve tabiki durmak zorunda kald─▒m. RV yolunda alt─▒ mil yoldan ç─▒kt─▒ktan sonra, sadece 12 dolarl─▒k bir kafaya ula┼čmak için bir yer bulduk. Bu noktada, temelde s─▒k─▒┼čm─▒┼č hissettik, ama bize askeri indirim verdiler. onu görmeye karar verdik. Söyleyeyim, kesinlikle buna de─čer oldu─čunu dü┼čünüyorum, ama bunlar gerçekten beklemedi─činiz maliyetlerdir ancak özellikle bir yolculu─ča ç─▒kaca─č─▒n─▒z─▒ bilirsiniz.

Ö─črenmi┼č oldu─čum bir ┼čey, en iyi seyahat kredi kartlar─▒ndan birine sahip olman─▒n bu gibi geziler için bir zorunluluk olmas─▒. Kiralamak için 3.000 $ veya daha fazla para çekiyorsan─▒z, art─▒ di─čer her ┼čey için ödeme yaparken, kar┼č─▒l─▒─č─▒nda bir ┼čey kazanman─▒z mant─▒kl─▒d─▒r.

Her zaman seyahat eden biriyseniz, muhtemelen Chase Sapphire Preferred gibi bir seyahat kart─▒ öneririm.┬« Kart. Bu kartla, seyahat ve yemek için 2 puan, art─▒ her ┼čeyde 1 puan kazanacaks─▒n─▒z. Ayr─▒ca, 90 gün içinde sadece 4,000 dolar harcad─▒ktan sonra 500 $ de─čerinde 50.000 puanl─▒k bir kay─▒t bonusu kazanacaks─▒n─▒z. Bu ülke çap─▒nda herhangi bir yolculu─ča ç─▒kmadan önce do─čru almak için mükemmel bir kartt─▒r.

4. Sürücü ne kadar zor?

Askeriye be┼č tonluk bir kamyon sürdüm, bu yüzden RV'yi rahat bir ┼čekilde sürüyordum, ancak be┼č tonluk k─▒sa mesafelerde sürülüyordu, asla uzun bir yolculu─ča ç─▒kmad─▒. Etkilendi─čim tek ┼čey, RV'nin kalk─▒p gidebildi─čiydi. Oklahoma, kuzey Texas ve ayr─▒ca Arizona'da, h─▒z s─▒n─▒r─▒ 75 idi ve bana bu h─▒z RV almak için kolay oldu. Beklemedi─čim ┼čey, eyaletler aras─▒ veya otoyolun kar┼č─▒s─▒ndaki rüzgâr─▒n sürü┼čü nas─▒l etkileyece─čiydi. Neredeyse hizalama kapal─▒ gibi hissettiriyordu, çünkü her seferinde tekerle─če izin verdi─čim zaman oldukça zordu.

Bir süre sonra, RV'yi zorlayan rüzgar─▒n sürmesini çok zorla┼čt─▒rd─▒─č─▒n─▒ fark ettim. A─č─▒rl─▒kl─▒ olarak ellerim 10 ve 2 ile sürüyordum, ellerim s─▒k─▒ld─▒, çünkü kar┼č─▒la┼čaca─č─▒m her küçük rüzgar, beni omuza itiyordu. Yar─▒ römorkun gelip sol taraftan geçmesiyle RV'yi de zorlayacak bir tür rüzgar vakumunu yaratarak i┼čler her zaman ilginçti.

Bu nedenle, genellikle gerekli duraklar─▒ alarak günde dört ila be┼č saatten fazla sürmüyordum. Colorado Springs'ten Topeka, Kansas'a gitmeye çal─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z zamand─▒r. Saat sekiz saat sürüyordu, ama bizi tamamlamak 12 saat sürdü.

5. Nerede Kal─▒yorsunuz?

RV'leri olan ve ABD genelinde seyahat edecek pek çok mü┼čterim var. Herkesin, KOA Campgrounds'ta kald─▒klar─▒ yerden bahsedilmedi─čini söylüyorum. KOA Kamp Alanlar─▒, Holiday Inn of RV parklar─▒ gibidir. Biz kald─▒ olanlar─▒n ço─čunlu─ču her zaman bir havuz, oyun alan─▒, Wi-Fi, çama┼č─▒r y─▒kama tesisleri, hediyelik e┼čya dükkanlar─▒ ve hatta bazen yemek vard─▒. Flagstaff, Arizona'daki bir ki┼činin, Elvis Presley taklitçisi bile vard─▒.

Tüm ihtiyac─▒n─▒z olan ba─člant─▒lara ba─čl─▒ olarak, maliyetler 35 $ 'dan 45 $' a kadard─▒r. E─čer sadece elektrik ihtiyac─▒ varsa daha ucuz oldu, ama e─čer la─č─▒m ve suya da ihtiyac─▒n─▒z varsa o zaman biraz fazla olur. Oda bulunmayan bir KOA kamp alan─▒na gitme konusunda hiçbir sorun ya┼čamad─▒k.

Gördüm ki, e─čer Büyük Kanyon gibi bir turistik bölgeye yak─▒n olsayd─▒n─▒z, ileriye gitmek kötü bir fikir olmazd─▒. Biz bir Cuma ak┼čam─▒ Williams, Arizona, KOA kamp alan─▒nda kald─▒ ve biz hiç de kalm─▒┼č olan herhangi bir KOA'lar─▒n en doluydu.

Eve dönerken, daha önce birkaç kampta kalan e┼čimin arkada┼člar─▒yla bir araya geldik ve St. Louis'nin hemen d─▒┼č─▒nda bulunan Jellystone olarak bilinen Yogi Bear kamp alan─▒nda kalmak istediler. Kamp alan─▒ fiyat─▒ yakla┼č─▒k 45 $ gecelik ayn─▒yd─▒, ama kesinlikle çok daha fazla çocuk dostu oldu.

Onlar güzel bir havuz ve büyük bir oyun alan─▒ ve çocuklar için aktiviteler bol vard─▒. Haritay─▒ Yogi Bear Kampingleri için kontrol etti─čimizde, ço─čunlukla Bat─▒ K─▒y─▒s─▒'nda olmaktan ziyade Ortabat─▒ ve Do─ču K─▒y─▒s─▒nda bulunuyorlar, bu nedenle seyahatimizin bitimine kadar hiçbir yerde kalma ┼čans─▒m─▒z olmad─▒. Kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒z tek ┼čey Colorado'dayd─▒, ama kalmaya haz─▒r oldu─čumuz bir noktada de─čildik.

6. RV veya Camper yapmak daha m─▒ iyi?

Yolculu─čun yakla┼č─▒k yar─▒s─▒nda, e┼čime sordu─čumu hat─▒rl─▒yorum ÔÇťPeki, sizce daha iyi ne dü┼čünüyorsunuz? SUV'u al─▒p otellerde kalmak, bir SUV'a sahip olmak ve bir karavan─▒ veya karavan─▒ çekmek mi? ÔÇŁHer birinin art─▒lar─▒ ve eksileri hakk─▒nda konu┼čmaya ba┼člad─▒k.

SUV / otel fikriyle, tabii ki çok daha pahal─▒ olurdu, ama çok daha h─▒zl─▒ bir ┼čekilde zemin kaplayabilirsiniz. Muhtemelen en sinir bozucu ┼čey, çocuklarla almam─▒z gereken çömlek k─▒r─▒lmalar─▒n say─▒s─▒yd─▒ - her ebeveynin bildi─či gibi, çocuklar─▒n─▒z ayn─▒ ç─▒lg─▒nl─▒k program─▒nda de─čiller, bu yüzden i┼člere bakmak zorunda olan birden fazla durak vard─▒. . Ayr─▒ca, aperatifler ve içecekler ile, özellikle de çok fazla yer tutmaya çal─▒┼č─▒yorsak, çocuklar─▒m─▒z─▒ bunlarla donatmak zorunda kald─▒klar─▒nda da sinir bozucu hale geliyorlar.

Kampç─▒ da benzer olurdu. Çekerken, kampç─▒ya binmene izin verilmedi─činden, SUV ile yapaca─č─▒n ayn─▒ çömlek k─▒r─▒lmalar─▒na ve at─▒┼čt─▒rmal─▒k aralar─▒na tabi olursun. Tek faydas─▒, kampta kampç─▒dan ayr─▒l─▒p, bir kampç─▒ ya da karavanda eri┼čilemeyen baz─▒ alanlar─▒ gezebilecekti. RV ile, çocuklar─▒m─▒z gerekti─činde laz─▒ml─▒k molalar─▒ almak mümkün, ve ayn─▒ zamanda da buzdolab─▒, istedikleri zaman bol miktarda meyve suyu ve aperatifler vard─▒. Bu, kesintisiz bir sürü┼č süresi için bize izin verdi.

Trafikte sürü┼č kesinlikle ilginçti, ancak RV ile imkans─▒z de─čildi. En sinir bozucu ┼čey park yeriydi. Ço─ču zaman, yerel bir lokantada yemeye çal─▒┼č─▒yor olsayd─▒k, hedefimizden birkaç blok öteye park etmek zorunda kal─▒rd─▒k, ama genel olarak çok da kötü de─čildi. Plan─▒n ulusal bir kampta kalmak ve asla gerçekten tur yapm─▒yorsan─▒z, o zaman o kadar büyük bir anla┼čma olmamal─▒.

7. Ne Kadar Getirebilirsiniz?

Çok. RV pick up konumunun nerede oldu─ču hakk─▒nda bir can s─▒k─▒c─▒ ┼čey, 2 1/2 saat uzakl─▒kta olmas─▒d─▒r. Bu, her ┼čeyi dolu ve dolu hale getirmek için mini'nin üstüne ç─▒kacak ekstra ta┼č─▒ma çantam─▒z da dahil olmak üzere mini'yi yüklemek zorunda oldu─čumuz anlam─▒na geliyor. Karavanda yeterli yer kalmayaca─č─▒m─▒zdan korkuyorduk, ama her ┼čey minibüsün d─▒┼č─▒nda paketlenmi┼č ve RV'ye yüklendikten sonra bol miktarda odam─▒z oldu─čunu fark ettik. Dört tane tam boy valiz, sandalye, oyuncak, yemek - akl─▒n─▒za gelebilecek her ┼čey vard─▒ - ve hala RV'de bolca yerimiz vard─▒. Daha büyük ┼čeylerin ço─ču, RV'nin d─▒┼č bölmesinde saklanmak zorunda kald─▒n─▒z, böylece sürü┼č s─▒ras─▒nda buna eri┼čemediniz, ancak bu bir sorun olmad─▒.

8. Bu ┼čeyde gerçekten ya┼čayabilir misin?

Ha, ha. Eminim ki bu, kar─▒m─▒n yeni eve dönüp gitmesini istemeden önce merak etti─čimiz bir soru. ─░ki haftal─▒k RV gezisinden kurtuldu─čumuzdan beri, evet demek için mutluyum, asl─▒nda bu ┼čeyde ya┼čayabilirsiniz.

25 altbilgi, be┼č ki┼čilik bir aile için mükemmel boyutta sona erdi. E┼či ve ben Kraliçe (arkaya daha ikiz gibi hissettim) yatak ald─▒. En eski iki o─člumuz, sürücü ve yolcu koltu─čunun üstündeki konvertör yata─č─▒nda uyudu.

En küçük o─člumuz da yemek masas─▒ olarak hizmet eden dönü┼čtürülmü┼č yatakta kendi ba┼č─▒na uyudu. Kolayca iki büyük erkek karde┼čin üst üste oturabilece─čini biliyordu, ancak gezerken hem en küçük çocu─čumuz hem de orta o─člumuzun ba┼č─▒na gelen bir ┼čeyden ötürü dü┼čüp dü┼čebilece─činden korkuyorduk. Endi┼čelenme; Onlar iyi. En çok yard─▒mc─▒ olan ┼čeylerden biri, en az─▒ndan benim için her ak┼čam uyuyacak, klima / ─▒s─▒tma ünitesini çal─▒┼čt─▒r─▒yordu.

Neden? Çünkü ünitenin gürültüsü çocuklar─▒m─▒z─▒ k─▒k─▒rdayarak veya kamp─▒m─▒z─▒n d─▒┼č─▒ndaki herhangi bir gürültüyü d─▒┼čar─▒da b─▒rakacakt─▒. Ne zaman kapan─▒rsa, kom┼čular─▒m─▒zla konu┼čmak da dahil olmak üzere kesinlikle bir ┼čey duyabiliyorsunuz ve bu beni genellikle uyand─▒r─▒yordu. AC ünite gece boyunca uyumama izin verecek ho┼č bir beyaz gürültü arka plan─▒ olarak görev yapt─▒.

Yemek yemeye ne dersin?

Bizim RV propan dört brülör soba ve mikrodalga ile geldi.Buzdolab─▒, bir mini buzdolab─▒ biraz daha büyüktü, ancak çocuklar için süt, meyve suyu, ┼či┼čelenmi┼č su, Gatorade ve di─čer aperatifler bol s─▒─čd─▒. Her seferinde yeni bir kasabay─▒ ziyaret edersek, yerel lokantay─▒ bulmay─▒ seviyorduk, bu yüzden aspiratörü hiç kullanmad─▒k. Bir keresinde erkeklerden biri yanl─▒┼čl─▒kla topuzu sobaya çevirdi ve RV propandan geri döndü. RV'de kalan ve yemek pi┼čirmeyi deneyen ba┼čka bir ailenin ba┼čka bir incelemesini okudum ve bir f─▒r─▒nda pi┼čirmek gibi oldu─čunu söylediler. Kesinlikle bu s─▒k─▒┼č─▒k mahallelerde oldu─čunu görebiliyordum.

Banyo. Herkesin bilmek istedi─čini dü┼čünüyorum, tamam banyo ne kadar büyük? Harika soru. Alt─▒ ayak─▒m 210 lira ve tuvalete zorlukla girebildim. RV'de hiç du┼č almad─▒m, ama e┼čim ve çocuklar─▒m. Biz kald─▒ her kamp, ÔÇőÔÇődu┼č tesisleri vard─▒, bu yüzden genellikle benim rain almak istiyorum.

9. Doo-doo'nuz ne olacak?

Oh evet. Doo-doo nereye gidiyor? Bir RV ald─▒─č─▒m─▒zda, kiral─▒k yerindeki adam bana pooper'un nas─▒l bo┼č b─▒rak─▒laca─č─▒na dair k─▒sa bir genel bak─▒┼č att─▒. Anlad─▒m diye dü┼čündüm, ama ona soruyu sordu─čumu hat─▒rl─▒yorum, ÔÇťsadece iki hafta boyunca orada olaca─č─▒m─▒z zaman onu bo┼čaltmak zorunda m─▒y─▒m? Bunu yapmak zorunda oldu─čumuzda kullan─▒yoruz.ÔÇŁ Bu temelde Pooperi bo┼čaltabilseydim, kesinlikle denemek isterdim. RV, size farkl─▒ seviyeler, farkl─▒ tank seviyeleri gösteren bir göstergesi vard─▒r. Dördüncü gün sonra sonunda gerçekle┼čmesi gerekti─čini anlad─▒m. Pooper'u bo┼čaltmak zorunda kalacakt─▒m. Neyse ki, New Mexico'daki Albuquerque kamp─▒nda güzel bir çiftle tan─▒┼čt─▒k ve kocam bana nas─▒l yap─▒laca─č─▒n─▒ gösterdi. Ertesi sabah ilk testimi yapt─▒m ve bu bir ba┼čar─▒yd─▒.

Neyse ki, püskürtülen ya da damlamad─▒m, ┼čükürler olsun. Kanalizasyonun bo┼čalt─▒lmas─▒ kesinlikle bir RV kullanman─▒n daha az göz al─▒c─▒ yönlerinden biridir, ancak kesinlikle bu kadar zor de─čildir. Bunu nas─▒l yapt─▒─č─▒m─▒ bilmiyorum, ama iki haftal─▒k kiralaman─▒n tamam─▒ için, asl─▒nda iki amaca yönelik olarak RV banyosunu hiç kullanmam─▒┼čt─▒m. Biraz TMI olabilir, ancak RV'ye kar┼č─▒ kamp tesisini kullanmaktan çok daha rahat hissettim. Bizim çocuklar, tabii ki, RV içinde i┼č ilgilenen hiçbir utanç ya da sorunlar─▒ vard─▒.

10. En çok neyi özleyeceksin?

─░ki haftal─▒k bir RV yolculu─čuna ç─▒karken, gitti─činizde özleyece─činiz ┼čeyleri merak etmeye e─čilimlisiniz. En çok özledi─čim 10 ┼čey burada.

 1. ─░ki katl─▒ tuvalet ka─č─▒d─▒. Kendimi bunun üzerinde aç─▒klamak zorunda m─▒y─▒m?
 2. Lif kaba─č─▒. ─░lk ba┼čta, lif kab─▒n─▒ kamp du┼člar─▒na ta┼č─▒yabildi─čimi hissettim ve sonra onu geri ta┼č─▒yordum, ama sonra k─▒yafet, tuvalet çantas─▒, ┼čampuan, sabun, cetera gibi bir de─či┼čimin üstesinden gelmek için ba┼čka bir ┼čeydi. Durdum. Loofah kesinlikle iki hafta boyunca RV'de olduktan sonra ilk du┼čumu almaya gitti─čimde özledi─čim bir ┼čeydi.
 3. ─░yi Wi-Fi. Netflix'i çocuklar─▒m─▒z─▒n iPad'lerine aktarabilmemiz için ilk kampta ┼č─▒mart─▒ld─▒m ve dizüstü bilgisayar─▒m─▒z için yeterince h─▒zl─▒ internet vard─▒. Yolculu─čumuzda daha da ilerledikçe, her kampta Wi-Fi sunuldu, ancak h─▒zlar sorgulanabilirdi. Tekrar 1996'da oldu─čunu hissettim - çevirmeden daha kötüydü.
 4. Çocuk yatak odas─▒. Çocuklar─▒m─▒ seviyorum, yanl─▒┼č anlamay─▒n. Ama biraz ayr─▒lmak güzeldir. Çocuklar─▒m─▒z─▒ genellikle anne ve babaya bol miktarda anne ve baba zaman─▒ veren 8:30 civar─▒ ya┼čar─▒z. Karavandayken, çocuk yatak odas─▒ yoktur. Sen tam anlam─▒yla birbirinden 15 metre uzaktas─▒n. Çocuklar─▒m─▒z güre┼čmek, oynamak ve k─▒k─▒rdamaktan ho┼član─▒yorlar, bu da bizi gece geç saatlerde tuttu. Bu video, tam olarak neyle ilgili oldu─čunu gösterir.
 5. Çapraz uygun. Kaçmaktan ho┼članm─▒yorum, ama gitti─čimde, özellikle tüketmekte oldu─čum yiyecek miktar─▒ ile bir çe┼čit antrenman yapmam gerekti─čini biliyordum. Çapraz fit spor salonumu özledim ve Olimpiyat a─č─▒rl─▒klar─▒m─▒ f─▒rlatt─▒m.
 6. Barbell pull-up çubu─ču. Emzirmeyi ve güç temizlemeyi seviyorum ve evdeki seti kaç─▒rd─▒m. Her kampta iyi bir oyun alan─▒ vard─▒, ancak bunlardan sadece bir tanesi pull-up'lar─▒ yapabildim. Güzel bir pull-up, ┼č─▒nav, ko┼ču antrenman─▒ harika olurdu.
 7. Küçük grup. Kilisemizde, ayda bir Kutsal Kitab─▒ incelememiz var ve Mukaddes Kitab─▒ incelememizde bulunan çiftleri çok seviyorum. Daha iyi bir H─▒ristiyan olmaya çabalarken, büyük tart─▒┼čmalar─▒m─▒z var ve mücadelelerimizi ve zaferlerimizi payla┼č─▒yoruz. ─░ki hafta boyunca onlardan ayr─▒ olmak kesinlikle özledi─čim bir ┼čeydi.
 8. Bir meyve s─▒kaca─č─▒. Meyve s─▒kmam─▒ seviyorum. Fat, Sick ve Nearly Dead belgeselini izledikten sonra günde iki kez olmasa da en az bir kere kullan─▒yorum. Kar─▒m─▒ RV yolculu─čunda yan─▒mda getirece─čimi söylemeye çal─▒┼čt─▒m ve o sadece güldü. Onu o ┼čeyi nereye koyaca─č─▒n gibi bir ┼čey söyledi─čini hat─▒rl─▒yorum. RV'de bir çöp imhas─▒ olmadan, meyve s─▒kaca─č─▒ kesinlikle bir ac─▒ olurdu, bu yüzden getirmedim, ama kesinlikle onu özledim.
 9. Bir ekmek k─▒zartma makinesi. Bir tost makinesi getirebilirdik ve iyi olurdu. En sevdi─čim kolay at─▒┼čt─▒rmal─▒klardan biri f─▒st─▒k ezmesi ve jölesidir, ama benimki benimki gibi. En sevdi─čim ikramdan tost makinesi almamak.

Bir RV Kiralama - Bir Ömür Boyu

11.Günde, hem kar─▒m hem de ben biraz evsiz oldu─čumuzu hat─▒rl─▒yorum ve kral yataklar─▒m─▒z─▒ ve yorganlar─▒m─▒z─▒ kaç─▒rd─▒k. Buna ra─čmen, hem biz hem de çocuklar─▒m─▒z─▒n bir patlama ya┼čad─▒─č─▒n─▒ söyleyebiliriz. Bu yolculuk hat─▒ralar─▒ yapmak ve kar─▒m─▒n çekti─či yüzlerce resim hakk─▒nda, kaç tane an─▒ yaratt─▒─č─▒m─▒z─▒n bir ifadesiydi.

Ba┼čka bir RV yolculu─čuna ç─▒kmaya haz─▒r olsayd─▒ onu e─čitirim ve ┼čimdilik bunun hakk─▒nda dü┼čünmek için bir 365 mola ihtiyac─▒ vard─▒r. Gelecek yaz bir RV yolculu─čuna gidip gidemeyece─čimizden emin de─čilim ve emin bir ┼čekilde tekrar gidece─čimizi söyleyebilirim.

Hiç bir RV kiralad─▒n m─▒? Bir RV kiralama deneyiminiz neydi?

Videoyu izle: F─░L─░P─░NLERDEK─░ YEN─░ EV─░M─░Z - EV TURU, Ya┼čam, Fiyatlar, Market, Kiralama

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

├ťniversite ├ľ─črencileri i├žin 19 En ─░yi Y├╝ksek ├ľdeme ─░┼čleri
Maliye

├ťniversite ├ľ─črencileri i├žin 19 En ─░yi Y├╝ksek ├ľdeme ─░┼čleri

Kolej pahal─▒ - bunun hakk─▒nda hi├ž ┼č├╝phe yok. Kolej Verilerine g├Âre, 2017-18 ├Â─čretim y─▒l─▒ i├žin ortalama ├╝niversite har├ž maliyeti 25.290 $ idi. Bunun i├žin ├Âdeme yapman─▒n bir yolu mu gerekiyor? ├ťniversitede iyi bir i┼č bulmak sadece yard─▒mc─▒ olabilir. Orada ├╝niversite ├Â─črencileri i├žin ciddi olarak y├╝ksek ├╝cretli i┼člerin oldu─čunu bilmek isteyebilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
Nakit i├žin Kullan─▒lm─▒┼č Lastikler Geri D├Ân├╝┼č├╝m i├žin 9 Yollar─▒
Maliye

Nakit i├žin Kullan─▒lm─▒┼č Lastikler Geri D├Ân├╝┼č├╝m i├žin 9 Yollar─▒

Arabalar─▒n, yar─▒ kamyonlar─▒n ve otob├╝slerin hepsinin ortak noktas─▒ nedir? Hepsinin d├╝zenli olarak de─či┼čtirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi ├ž├Âp alanlar─▒na ta┼č─▒mak yerine, kullan─▒lm─▒┼č lastikleri nakit olarak geri d├Ân├╝┼čt├╝rebilirsiniz. Yerel ├ž├Âp alan─▒n─▒z─▒ h─▒zl─▒ bir ┼čekilde doldurmaman─▒n yan─▒ s─▒ra, biraz daha zengin olursunuz.
Devam─▒n─▒ Oku
Foresters Hayat Sigorta ┼×irketi ─░nceleme
Maliye

Foresters Hayat Sigorta ┼×irketi ─░nceleme

Bir hayat sigortas─▒ poli├žesine sahip olmak genellikle iyi ve sa─člam bir finansal planlama stratejisinin par├žas─▒d─▒r. ├ç├╝nk├╝ hayat sigortas─▒ gelirleri, ├Ânemsedi─činiz ki┼čilerin bor├žlar─▒n─▒ ├Âdeyebilir, ya┼čam masraflar─▒n─▒ ├Âdemeye devam edebilir ve ya┼čamlar─▒n─▒ b├╝y├╝k ├Âl├ž├╝de de─či┼čtirmek zorunda kalmaz - ├Âzellikle de onlar i├žin zaten zor olan bir zamanda.
Devam─▒n─▒ Oku
Ana Hayat Sigortas─▒ ┼×irketi ─░ncelemesi
Maliye

Ana Hayat Sigortas─▒ ┼×irketi ─░ncelemesi

Hayat sigortas─▒ almak, politika ile ilerlemeden ├Ânce baz─▒ temel fakt├Ârleri gerektirebilir. Bunlardan biri, ihtiya├žlar─▒n─▒z i├žin do─čru miktarda kapsama sahip olman─▒z─▒ sa─člamakt─▒r. Bu koruma, borcunuzun ne oldu─ču, borcunu ├Âdemek, son masraflar─▒n ├Âdenmesi veya bir e┼č veya di─čer sevdikleriniz i├žin devam eden ya┼čam masraflar─▒n─▒n ├Âdenmesi gibi hususlar─▒ dikkate almal─▒d─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku