Maliye

Jeff Rose hakkında bilmediğin 12 şey (ama şimdi biliyorsun)

Bu yazı yayındayken, yılın en çok beklenen etkinliğine yolculuğuma başlıyorum.

Noel hakkında konuştuğumu düşünüyorsun ya da Super Bowl'a gidiyoruz.

Hayır, bu daha heyecan verici.

Finans Blogger Konferansı olarak bilinen FinCon'dur.

Evet, mali bir insansım!

Dünyadaki en iyi finans blogcuları ile dirsekleri ovmak için St. Louis'e gideceğim. Yolun her adımında yüzümde neşeyle gülümse.

Bu yıl daha da heyecan verici çünkü tekrar konuşma fırsatı buldum.

Geçen sene başlığım “Markanızı sallamak için video nasıl kullanılır?“.

Bu sene konuşmam başlıyorum.Google Tarafından Nasıl Çökerildi ve Bloguma 5 Milyon Ziyaretçiyi Almayı Yönetdim (ve sonsuza kadar mutlu yaşadım)“.

Katılımcıların birçoğunun bir süredir orada bulunmadığını varsayarak, Jeff Rose'un gerçekte kim olduğuna daha yakından bakacak bir gönderinin olması uygun olacağını düşündüm.

Öyleyse bekle, benim hakkımda bilmediğin 12 şey var:

1. Ordu Ulusal Muhafızlarında 9 yıl.

1997'de tam anlamıyla hayatımda hiçbir yere gitmiyordum ve bana hızlı bir vuruş yapacak bir şeye ihtiyacım vardı. Annem Filipinli ve sadece 4'11 ”olduğu için, kıçımın ucuna bile ulaşamıyor, bu yüzden bir alternatif aramak zorunda kaldım.

Bariz seçim askeriydi.

Askere bindim, kampa gönderildim, başımı traş ettim ve bir ordu piyanisti oldum.

Genel olarak dokuz yıl geçirdim, Irak'ta bir tur yaptım ve Personel Çavuşu rütbesiyle emekli oldum.

Hala bir süredir Ordu ağlamasını “Hooah!” Kullanmaya mecbur hissediyorum ve eğer uzun bir süredir yanımda olursanız, bir kadans söyleyebileceğim bir şans var.

2. Ekstra, ekstra, evet, arka planda benim.

Hollywood'daydım. İyi gibi…

Hayatımda geçirdiğim en havalı, ancak en düşük ücretli işlerden biri, çeşitli TV şovları ve birkaç filmde fazladan bir şey olmaktı.

Beverly Hills 90210 gibi TV şovlarının arka planındaydım. Jennie Garth'ın makyaj kılığına çıldırdığı bir seti hatırlıyorum çünkü uyguladığı makyaj cildini turuncu yaptı.

Bunun dışında bir kıkırdama sahibim.

Sabrina, Genç Cadı, aslında Melissa Joan Hart ve oyuncuların geri kalanıyla hacky çuval çalma şansım oldu.

Boy'dayken Dünyayla Buluştu ve Buffy the Vampire Slayer. O zamanlar, gösterinin ana yıldızlarından biri olduğunu bilmeden, Alison Hanigan'la zanaat tablosunda konuştuğumu hatırlıyorum. Woops.

Robin Williams ve Billy Crystal ile Babalar Günü. Robin Williams, gelmiş geçmiş en güzel dudlardan biridir. Mork ve Mindy'den “Nanu, Nanu” veren herkese konuşuyordu. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, Google. 🙂

Sadece asgari ücretimdeydim, ama sahip olduğum en kolay işti ve kesinlikle büyük palavra hakları vardı.

3. BÜYÜK In-N-Out Burger fanı.

Annem şu anda Las Vegas'ta yaşıyor ve onu ziyarete gitmek için her fırsatım benim ilk durağım onun evi değil, kesinlikle değil, ilk durağım N-Out Burger iki, bazen üç çizburger - hayır soğan, patates, bir milkshake ve bir Kola.

3000 kalori mahallede bir yerlerde olabilir, ama umrumda değil çünkü ben bunu çok istiyorum.

Ben şimdi Ortabatı'da yaşıyorum ve Beş Guys'a yerleşmek zorundayım. Beş Guys daha iyidir; Tabii ki deliler ve hemen tıbbi yardım almalılar.

4. Halıyı kesmeyi seviyorum….

Ortaokuldayken, MTV'de Grind'i izlediğimi hatırlıyorum ve iyi bir dansçı olmaya bayıldım. Bu hiç olmadı, ama bu dans pistine çıkmamı engellemedi. 30'ların ortalarında bile, elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.

Aşağıda, beni ve hanımın onu yıktığı son düğün resepsiyonundan bir video klip var.

#utanç yok

5. Aynı kadınla iki defa evlendim!

İşte bu yoruma komik bir twist; ilk kez Vegas'ta oldu. Dedikleri gibi, Vegas'ta ne olur Vegas'ta kalır, belki de tam olarak değil. Kısa öykü, 2005 yılında eşime evlenme teklif etmeyi planladım. Daha sonra Ulusal Muhafız birimimin Irak’a konuşlandırıldığını emretti. Bu nişanlanmayı hızlandırdı, ben de Teneke Adam olarak giyindiğim ve onun Dorothy olduğu için Cadılar Bayramı'nı önerdim.

Gittikçe daha çok ya da az çaresiz kaldık, çünkü (yukarıda bahsedildiği gibi) Las Vegas'ta yaşayan annemi ziyaret ettiğimizde, biz oradayken sadece evlenmek için uygun olduğunu düşündük. Bunu, Irak'tan güvenli bir şekilde eve döndüğümde, yeminlerimizi yenilemek için bir resepsiyonla daha büyük bir tören yapacağımızı anladık.

Tabii ki sadece Nevada Eyaletinde değil, aynı zamanda Illinois Eyaletinde de yaptığımı söyledik. Hangi yıldönümünü kutladığımızı merak ettim ve başlangıçta ilk oğlumuzun ikinci törenle aynı günde doğana kadar kutlamayı planladık.

Oğlumuza doğum gününü değil, evlilik yıldönümünü kutlamamız gerektiğini açıklamaya çalışmak çok kilo vermez, bu yüzden şimdi onun doğum günü kazanır ve ilk düğün tarihimiz yıldönümümüzdür.

6. Üç oğlum + 1

Eşim ve ben şu anda WWE Güreş maçlarında rekabet edebileceklerini düşündüğüm üç sağlıklı genç çocuğa sahip olduğum için kutsanmıştım. Çok fazla eğlenceler ve çok fazla stres getiriyorlar, ama başka şekilde olmazdık. Ebeveynlerin çoğu üç çocuk sahibi olduğumuz için looney olduğumuzu düşünür, ancak üçün yeterince çılgın olmadığına karar verdik, bu yüzden dördüncü sıradayız. Ama # 4 küçük bir bükülme ile geliyor.

Eşim Filipinler'den bir çocuğu evlat edinme fikrine sahipti ve Filipinler'le benim kanımdaydı, fikre kapıldım. Evlat edinme sürecine başladık ve ertesi sene ya da iki yıl içinde yeni bir çocuğa sahip olacağız. Evlat edinme süreci hakkında eşimin bloğunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

7. Garfield, adamın en iyi arkadaşı.

Her çocuğun onlarla her yere giden en sevdiği doldurulmuş hayvanı vardır; Bekle, ben tek miydim? 3 ya da 4 yaşımdayken, babam bana yerel marketten Garfield'ı doldurdu ve benim küçük arkadaşım oldu. Aşağıda çok güzel resme bakın.

Ben tam anlamıyla kolejde olana kadar Garfield'ım vardı ve onun hala bodrumda bir yerlerde olduğunu biliyorum; O küçük adamı hala seviyorum.

8. Jan kim?

Ailem hakkında asla anlamadığım tek şey, bana verdikleri isim oldu. Çoğu kişi beni Jeff olarak tanıyor, ancak kartvizitlerimden birini gördüyseniz, ismimden önce ilk J'ye sahip olduğumu göreceksin. Bazı nedenlerden ötürü bana karşı, ailem bana Jan adını verdi; evet, Jan Jeffrey Rose benim yasal ismim.

Çocukken, J.J. (Aşağıdaki doğum günü pic dikkat edin).

Bana neden Jan adını verdiklerini bilmiyorum; Daha önce Jan diye bir isim almadım ama bu benim yasal ismim. Tek bildiğim, insanların bana başvurduğunda ya da Bayan Jan Rose'u sorduğumda iyice zevk almam. DEĞİL!

9. 6 ayak ve 13 beden ayakkabısı

Beni şahsen görme şansınız olursa, 6 ayak olduğumu, iyi bir yapıya sahip olduğunuzu göreceksiniz ve 13 ayakkabılı bir ayakkabı giyeceksiniz. Bu eşsiz olmayabilir, ama nereden geldiğimi farketmelisin. Babam 5'9 ”idi ve 10 1/2 boyutundaydı. Yapımımı daha da etkileyici kılan şey annemin 4'11 ”olması ve çocukluk departmanındaki ayakkabılarını satın alması.

Not: Genellikle 5'2 ”gibi görünmesini sağlamak için gerçekten büyük bir tabanı olan Sketchers'ı satın alır.

Tek bildiğim, 5'6 ”, 160 lbs olmadığımı hissettirdiğim. Bir çok Filipinli kuzenimle tanıştığımda, hepsine kıyasla Andre the Giant'a benziyorum.

10. Süper Boyut Bu?

Kesinlikle TV şovlarında ekstra bir şey olmak kadar havalı değil, ama sahip olduğum ilk işlerden biri McDonald's'ta çalışıyordu. Geriye baktığımda, kendimi neden bu sefalete soktuğum hakkında hiçbir fikrim yok, ama çok eğlendim çünkü paraya ihtiyacım vardı.

En sevdiğim hatıralardan biri tavuk fa-ji-da sipariş eden yaşlı bir kadındı. Ona tekrar sormak zorunda kaldım, “Üzgünüm, ne istedin?” O, “bilirsiniz, bir tavuk fa-ji-da” gibi. Bana, fajita'yı anladığımı anlatan bir an aldım. Ortabatı'da yaşayan başka güzel bir örnek.

11. G.I. Joe'nun

Babam beni şımartırdı ve her bir G.I. Joe, hiç istedim. İnan bana, şikayet etmedim!

Ben (çoklu) Yılan Gözler, Cobra Komutanı ve dev 6 ayak uçak gemisi vardı. G.I.'yi tuttuğum bir aile fotoğrafını bile hatırlıyorum. Joe.

Bu sevgi dolu hissi kaybettim mi? Şimdi 30'ların ortasında, kesinlikle değil! Aslında, aşağıda gördüğünüz resim 25. yıldönümü G.I. Geçen sene aldığım Joe.

6 yaşındaki oğluma babasının yeni G.I. ile oynayamadığını söylediğimde garip olduğunu söyleyeceğim. Joe.

12. Hiçbir şekilde Jose!

G.I. Joe biraz giydi, yeni bir takıntı buldum - beyzbol kartları. Bu, Jose Canseco'nun kocaman ve çocukken benim kahramanım olduğu bir zamandı. Bir rol modeli için korkunç bir seçim için nasıldı? Geesh…

Kartları ilk toplamaya başladığımda, bulabileceğim HER tek tek Canseco kartını almam için bir görev yaptım. Son sayımda 520'den fazla Jose Canseco kartım vardı. Babam bana güzel bir kuruşa değeceğini söylerdi.

Eh, haklıydı. Bir kuruşa değecekler. 🙂

Okuduğunuz için teşekkürler!

Videoyu izle: Gizli Örgüt İlluminati Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar
Maliye

Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar

Hepimiz hata yaparız. Ve bazen bu hatalar aşılmaz görünüyor. Ancak, bir hata yaptığınız için yenilgiyi itiraf etmene gerek yok. Üniversiteye ilk başladığımda, 75 dolarlık bir park cezasının beni neredeyse mahvetmesine izin verdim. Başlangıçta, (ve diğer nedenlerle) okuldan ayrılmamın katalizörü oldu.
Devamını Oku
Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi
Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. Evin hacizleri 2005'te yaklaşık 885.000 iken, U.'nun ABD'nin zaman çizelgesine göre yaklaşık% 42'lik bir artışla 1.259.000'e ulaştı.
Devamını Oku
2018 için 401k Katkı Sınırı
Maliye

2018 için 401k Katkı Sınırı

Bu yıl IRS, maksimum çalışan 401 (k) katkı limitini yıllık 18.500 $ 'a yükseltmiştir. 2018 için maksimum katkı 2017 ve 2016 yıllarında 500 $ 'a yükseldi. Durum, telafi edici katkılarla aynı. Bunlar, 50 yaş ve üzerindeyseniz, 401 (k) planına yapabileceğiniz ek katkı miktarını temsil eder.
Devamını Oku
Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu
Maliye

Videoları (ve TV) izlemek için ödenmesi gereken 21 kolay yolu

Videoları çevrimiçi olarak izlemek isterseniz, bunun için neden ödeme yapılmıyor? Video ve televizyon izlemek için size para ödeyecek birçok şirket var. Boş zamanlarınızda video izlemeye başlamak için bu siteleri ziyaret edin. Videoları İzlemek İçin Nasıl Ücret Alabilirsiniz 1. Swagbucks Çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biri Swagbucks'tır.
Devamını Oku