Maliye

21 Gün içinde Kötü Alışkanlıklar Nasıl Kırılır? (Okuyucu Mücadelesi)

Bad Habit Destroyer çalışma sayfasını indir Bu kötü alışkanlıkları olumlu olanlarla değiştirmek.

“Dünyaya olan net değeriniz genellikle kötü alışkanlıklarınızın iyi olanlardan çıkarılmasından sonra kalanlarla belirlenir.” -Benjamin Franklin

Hiç kötü bir alışkanlığı kırmaya çalıştın mı?

Peki ya iyi bir başlangıç?

Bazen iyi olanlar daha da zor olabilir!

Yapışkanlıkla uğraştığım iyi alışkanlıklardan bazıları: hafta boyunca temiz yemek (aptal geç geceler), sabah saat 5: 00'da uyanma (snooze butonu çok caziptir) ve sosyal medya tarafından dikkat dağıtıcı … Sadece tweet atmam gereken komik bir şey düşündüm).

Sahip olduğum en kötü alışkanlıklardan biri, işten eve döndükten sonra anahtarlarımı her zaman kaybedeceğimdi.

Eve gittiğimde her zaman acelem var ve hayatım boyunca onları nereye koyduğumu hatırlayamıyorum.

Karım, benden sıkılmamı istedi “Anahtarlarımı nereye koydum“Arka kapıdan tezgah üstüne küçük bir kutu yerleştirerek kötü alışkanlığımı kırmaya çalıştı.

Bu kutu anahtarlarım ve düğün yüzüğüm için belirlenmiş yer oldu.

Bunu sık sık yanlış anladığımı söylemiş miydim? Shhhh… karısına bunun hakkında söyleme. 😉

Bazı günler iyi yaptım ve kutuya yerleştirdim. Diğer günler yapmadım ve bana onları nereye koyduğumu hatırlattı (teşekkür ederim baba!). Zamanla çalıştı.

Esasen, karım kötü alışkanlığımı kırmam için bir sistem oluşturdu.

Sistemi takip ettiğimde, her şey işe yaradı ve anahtarlarımı nerede bulacağımı her zaman biliyordum.

Yapmadığımda, her sabah anahtarlarımı bulmaya çalışırken, çocuklarımın kapılarını açıp kapamak için elimden geleni yapıyordu. Sistem olmadan bir batıktı. (Beni burada acıklı çağırmaktan çekinmeyin. Buna alıştım.)

Kötü Mali Alışkanlığınız Nedir?

Anahtarların yanlış yerleştirilmesi, zamanın dışında ve çok fazla hayal kırıklığı yaratır. Ne yazık ki, kötü finansal alışkanlıklar sizi mahvedebilir. Yemek yediğinizde her zaman meze sipariş verin (bunu karşılayamadığınız zaman), kredi kartı faturanızda gereksiz gecikme ücreti ödemeniz (ertelediğiniz için), kredi puanınızı bilmemek için kredi puanınızı bilmeniz gerekir. çok pasifsin).

Bunlar, çoğu sahip olan bir avuç kötü alışkanlıktır. Onlardan biri misin? Endişelenme, senin için bir çözüm bulabilirim. Okumaya devam etmek… .

Kötü Alışkanlık Nasıl Kırılır?

Koçluk programımın kurucusu Stratejik Koç Dan Sullivan, 21 Gün Pozitif Odak kavramını geliştirdi. Yıllar boyunca başarılı girişimcilerle çalışma deneyiminde, başarının en yaygın nedeninin, hepsinin birçok olumlu alışkanlığa sahip olduğu gerçeğini keşfettiğini keşfetti. Bu olumlu alışkanlıklar bir gecede gerçekleşmedi.

Eşimin anahtarları ile yarattığı sisteme benzer şekilde, bu girişimciler sıradan rutinlerinin bir parçası haline gelene kadar bu görevleri geliştirmeye çalıştılar. Sullivan, her gün kutladığınız olumlu bir alışkanlık haline getirmenin bir yolu olarak 21 Gün Pozitif Odak yaratmaya devam etti. Her gün o olumlu başarıya odaklanmak için zaman ayırırken, bu alışkanlıktan daha emin olacaksınız. Sullivan diyor ki,

“Daha fazlasını yapmak için enerji ve motivasyona sahip olacaksınız ve çabalarınızın sonuçlarından daha fazla keyif aldığınızı göreceksiniz.”

Sullivan'ın bulguları da Charle'nın Dughigg'in New York Times En Çok Satan Kitabında yankılandı Alışkanlık Gücü.

Alışkanlıkların değişebileceğini anladıktan sonra, ”Dughigg,“ onları yeniden inşa etme özgürlüğüne ve sorumluluğuna sahip olursunuz ”sonucunu çıkarır.

Duhigg'in kitabındaki favori örneğim, Tony Dungy'nin oyuncularını tekrar tekrar uygulayacakları temel hareketlere nasıl eğittiğiydi. Bu becerileri uygulayarak oyuncularının sadece tepki vereceğini, düşünmeyeceklerini ve rakiplerine karşı bir kenara sahip olacağına inanıyordu. Takımının Super Bowl XLI'yı kazanmasıyla nihayet meyvelerini kazanmaya başlayan kazanma alışkanlıkları edinmeleri için onları eğitti.

Okuyucular Onların Habit Deneyimlerini Paylaşıyor

Bir süre önce okurlarımdan, şu anda mücadele ettikleri kötü alışkanlıklarını ya da üstesinden gelebildikleri diğerlerini öğrenmek için bir anket aldım. İşte bazıları paylaştı.

Alışkanlık # 1: Paranızı kaybetmek.

Bu para miktarı hiçbir zaman hesaba katılmamıştı, hayalet para gibiydi. Bir planı hayata geçiriyoruz ve her ay 300.00 dolardan daha fazla tasarruf ediyoruz. Kredi kartı faturalarını ödememe alışkanlığını kırmak için iki şey yaptım:

  1. Çevrimiçi otomatik ödeme ayarlayın. Öyleyse eğer gecikme ve ödeme yaparsam, en azından faiz oranına ek olarak 29 $ ceza / ceza ücretim yok.
  2. Tüm kredi kartlarını ve banka hesaplarını birkaç günde bir çevrimiçi olarak kontrol et. Quicken'deki tüm yeni işlemleri takip ediyorum, böylece herhangi bir banka hesabının sıfır olup olmadığını biliyorum ve birkaç yeni kredi kartı ekstresinin oluşturulduğunu görüyorum. Yeni bir kredi kartı ekstresi gördüğümde, ödeme gününden bir gün önce çevrimiçi ödeme planlıyorum. (Bu şekilde paramı faizli bir hesaba mümkün olduğunca yakın tutuyorum, ama eğer bir kredi kartı şirketinden merhamet için yalvarmaya ihtiyacım olursa, şunu söyleyebilirim, Ama ben genellikle ERKEN ödeme yaparım!

Alışkanlık # 2: Bunu bir öncelik haline getirin

Roth ve 529 katkılarımız fatura ödemeleri gibi ele alınmaktadır. Her ay otomatik olarak çek hesabımızdan gönderilir.

Alışkanlık # 3: Otomasyon anahtarıdır

Bir çift var, ama en iyisi geç ödemeyi durdurmak için tüm faturalarımı otomatikleştiriyordu ve yeniden bağlantı ücretleri de $ 500 'minderim var. Çeklerime para yatırmadan önce otomatik faturalar çarptı

Alışkanlık # 4: Neyin ücretsiz olduğunu kullanın

Ücretsiz, minimum bir bakiye açın, bir banka kartıyla hesabı kontrol edin ve her hafta kabul edilen ve BÜTÇE “ödeneğini” otomatik olarak hesaba aktarın. Para bittiğinde, gelecek haftaya kadar bekle. Bunu kendim ve eşim için yaklaşık 15 yıldır yaptım ve bu kadar stres ve çekişmeyi ortadan kaldırıyor - bu bir alışkanlık haline geliyor. Online bankacılık ile ücretler neredeyse anında ortaya çıkıyor, ancak birkaç ay sonra neredeyse kafanızda takip edebilirsiniz. Bir banka kartının kullanılması, her zaman bir bütçe buster olan bir kredi kartının aksine disiplin gerektirir. Bir banka kartı hesabında minimum miktarda para biriktirdiğine inanıyorum, bu yüzden küçük ödeneklerimi düşürüyorum. Öte yandan karım, biraz daha fazla yiyecek (bakkaliye vb.) Almak için ne kadar biriktirebileceğini görmeyi seviyor - bu yüzden herkes için bir meydan okuma var. BEDAVA hesapları ve BEDAVA online bankacılık almamızın bir nedeni, bankanın genel denge şartlarını karşılayan diğer hesaplarımız olması. Umarım bu fayda ortadan kalkar.

Not: İşte bizim özetimiz tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak için en iyi çevrimiçi bankalar.

Alışılma # 5: Satış disiplini

İyi bir kazanç elde ettiğimde kendimi hisse senedi satmam için zor bir zamanım var. Hisse senedi iyi bir işlem yaptığından korkuyor gibi görünüyor ama daha yükseklere çıkabilir ve satarak ek kazancımı kaçıracağım. Genellikle fiyatta güzel bir çalışmadan sonra, stoğu çok uzun tutuyorum ve sonra bir geri çekilme var ve ben bir panik düşüncesinde satacağım ve değere inmeye devam edeceğim. Sonuç olarak, daha önce satmış olmama rağmen bir kazanç elde ettim ama daha az kazanç elde ettim. Bir satış noktası belirlemek için disipline sahip değilim ve bu hedefe ulaştığımda, masadan para almak. Kötü alışkanlık. Disiplin eksikliği.

Bilmem gereken ve bilmem gereken kötü bir alışkanlık: Piyasaya sürmekten ziyade periyodik olarak portföyü RE-BALANCE. Yine de, bu periyodik olarak bunu yapmak için zaman ve çaba gerektirdiği için alışkanlığı kırmadı. Ek olarak, doğru zaman ne zaman? Bu sırada tahviller yukarı ya da aşağı değil, tersine değil, piyasayı takip ediyor gibi görünmektedir. Bu, yeniden dengelemenin hiçbir şeyi başaramayacağı anlamına gelir.

Alıştırma # 6: “Excel-lent” yapın

Kocam ve ben çok basit bir excel elektronik tablo kullanıyoruz. sol sütundaki sütun, gelir akışlarını ve düzenli olarak ödediğimiz faturaları ayın 1'inci ve 15'inde ayırarak listeler. üst kısımda her ay listelenir. Vergiler, tatiller, hediyeler vb. Gibi düzenli olmayan harcamalar da listelenir. Tahminler / bütçe tutarları mavi yazıya girilir ve gerçek girildiğinde ve fatura ödendiğinde siyah olarak değişir. Giderler, “aydan daha fazla paramız varsa” bize bildiren gelirden düşülür.

Daha sonra bir hafta sonu gezisi yapmak veya bir konsere katılmak için paramız olsun ya da olmasın hemen söyleyeceğiz. Bize eklediğimiz fayda, içimizden birinin ne olduğunu bilmesidir. Bu nedenle, iki kez aynı faturayı ödemiyoruz ve bir fatura kaçırılmış olup olmadığını biliyoruz, bu yüzden herhangi bir gecikme ücreti ödemeden önce ödeme alabiliriz. Tüm yıl boyunca ödemelerin bir kağıda dökülmesi, vergi bilgilerini birlikte çekmeyi ve harcamaların iyileştirilmesi için alanlara bakmayı kolaylaştırır. Bankamızın online fatura ödemesini kullanıyoruz, bu yüzden yazı çeklerini veya damgaları bulmak zorunda kalmayız.

Alışkanlık # 7: Yemek hazırlığı

Kötü mali alışkanlığım öğle yemeğimi işe getirmek yerine haftada birkaç kez öğle yemeği satın almaktı. Bu alışkanlığı kırmak için benim için en iyi olan şey, daha önce geceyi hazırlamanın rutinine girmek (sabah erkeği değilim). Yemek yedikten sonra mutfağı temizlerken, kalanları porsiyonluk kaplara koydum. Bu sabah bir öğle yemeği almayı kolaylaştırıyor ve zaten orada olduğu için bahane yok. Bir sandviçte sıcak (mikrodalgada ısıtılmış) öğle yemeğini tercih eden tipim ama acil bir durumda, her zaman PB & J'ye ve bir elmaya geri dönebilirim. Yemek istemiyorum PB & J, öğle yemeği için sevdiğim bir şey olduğundan emin olmak için beni motive ediyor.

Şimdi, haftada birkaç kez öğle yemeği almak yerine, şimdi yılda birkaç kez bir öğle yemeği aldım. Bununla gurur duyuyorum. 🙂 Tabii ki, “arta kalanları topla” dan önceki adım, yemek pişirmemenin kötü alışkanlığımı kırmaktı (çünkü yemek pişirmezseniz, artık yemek kalmaz). Ben hala bu konuda devam eden bir işim var, ama haftada bir gece akşam yemeğinde başarılı olacağımı en iyi göstergesi hafta sonu oturup hafta içi bir menü planı ve alışveriş listesi yapmak. ve daha sonra bakkal alışverişi yapın.

Bunun temel olduğunu biliyorum, ancak üç yoğun çocukla çalışan bir anne olduğunuzda, bazı haftalarda diğerlerinden daha disiplinli olmak daha zor. Gerçek bir akşam yemeği yapmak için disiplinli olmadığım zaman, Taco, spagetti veya Costco'dan hazır kızarmış tavuk gibi “ev yapımı fast food” olarak düşündüğüm şeylere geri dönüyoruz. Yemek yemekten daha iyidir, ama sıkıcı olabilir. Eğer hile yaparsak ya da yemek yiyelim ya da akşam yemeği için bir şeyler alırsak - en azından iyi yemek artıkları yapan bir şey almayı denemeye çalışırım. (Bonus, fazla aşınmamam.

Ailem her zaman bana bir restoran akşam yemeği antre iki gün daha gıda eşit olduğunu söylüyor!) Alt satırda biraz ekstra zaman ve bilinçli bir çaba olduğunu - gece birkaç dakika (öğle yemeği yapma ve aynı zamanda buzdolabı içine koyarak ne yarın akşam yemeği için çözülmeli ve hafta sonu birkaç saat (menü / liste yapma ve market alışverişi yapma) - yemeğimizdeki ve dolayısıyla finansal alışkanlıklarımızdaki tüm farkları yapar.

Alışkanlık # 8: Başkalarını düşünün

Parfüm / Losyon: Jeff Yeager'in “Ultimate Cheapskate'nın Gerçek Zenginliklere Yol Haritası” nı okuduktan sonra pahalı losyon ve parfüm satın alma alışkanlığımı kırdım. Eğer açlıktan harcadığımız parayı açlıktan insanlara karşı koyarsak, dünyanın açlığını nasıl besleyebileceğimizi açıklar. Bu sadece kalbime öyle yoğun geldi ki, pahalı bir krema ya da bir parfüm için her seferinde ulaştığım zaman, aç bırakan bir çocuğu düşünüyorum. Honduras'ta bir çocuğa ayda 60 dolar harcamaya sponsor oldum. Bu iyi harcanan paradır ve gereksiz losyonları satın aldığımdan daha fazla saçmalık almamı engeller.

Çocuk Oyuncakları / Kitapları / Kıyafetleri: Bu, diğer harcamalara taşınmıştır; Çocuğumuz için oyuncak ve kitap satın almıyoruz çünkü diğer insanlar onun için aldıkları çok şey var. Çocuklarınızın eski kıyafetlerini onlara ihtiyaç duyan ebeveynlere gönderebileceğiniz Thredup.com sitesini kullanıyoruz ve çocuklarınız için kutu siparişi verebilirsiniz. Sadece nakliye için ödeme yaparsınız; Büyük bir el-aşağı ağ gibi. Bütçemizde satır öğesi olarak bile kıyafetlerimiz yok, bunları nadiren satın alıyoruz.

Okul: Ayrıca geceleri okula gidiyorum ve satın aldığım tüm ders kitaplarım kullanabiliyordum ve dönem biter bitmez onları tekrar satmak için çevrimiçi yayınlıyorum. DVD'ler: Kocam sevdiği filmlerin DVD'lerini satın alırdı. Onları asla izlemiyoruz. Onu yeni bir serbest bırakma için avlarken gördüğümde, ona genellikle toz toplayan bir yere gitmeden önce onu izlediğimizi hatırlatırım. * Alışkanlık hikayelerini paylaşan herkes için teşekkürler! Şimdi senin sıran…

Breaking Bad Habit Mücadelesi

Kırmaya çalıştığın kötü bir alışkanlığın mı var? Yılbaşı kararınızın bir parçası olan ve iki hafta süren iyi bir alışkanlığa ne dersiniz? Evet, sana bakıyorum. Kötü bir alışkanlığı bırakmanı ya da uzun bir süre yapmak istediğin iyi bir şeye başlamanı istiyorum. Var mısın? Bazı finansal teşviklere ne dersiniz? Şimdi dikkatini çeker misin? 🙂 Challengers kazanma şansı olacak:

  • 1 $ 50 Amazon Hediye Kartı (fethedilen en iyi alışkanlık için tarafımdan seçildi)
  • Rastgele teslim tarafından seçilen 2 $ 25 Amazon Hediye Kartları
  • Kitabımın 2 kopyası, Maliye Askerleri, rastgele teslimiyetle seçildi

Mücadelenin Kuralları Kırmak veya başlamak istediğiniz herhangi bir alışkanlığı seçebilirsiniz. Finansal olarak ilişkili olmak zorunda değildir.

  • Günde 20 dakika egzersiz ister misin? Harika!
  • Çocuklar kalkmadan önce İncil'inizi okumak için zaman ayırmak ister misiniz? Fantastik!
  • Ofiste her 100 günde bir şınav mı yapmak istiyorsunuz? Kulübe hoşgeldin. 🙂

Seni daha iyi bir insan haline getirmeye devam ettiği sürece alışkanlığın ne olduğu umrumda değil. İşte özel kurallar:

  1. The Breaking Bad Habit Challenge'a katıldığınızı ve hedef aldığınız şeyin ne olduğunu açıklayan bir yorum bırakın.
  2. Bad Habit Destroyer çalışma sayfasını indir (yukarıda resimde). Bu, GF ¢ topluluğu için özel olan Para Hakim Araç Seti'nin bir parçasıdır. Aşağıdaki "Kaydol" a tıklayarak erişebilirsiniz veya tıklayın İŞTE.
(Al-araç-Kısa kod) Yarışma ne kadar sürüyor? Yarışı yıl sonuna kadar çalıştırıyorum (31 Aralık 2013). Kazananlar doğrudan benimle iletişime geçecek ve Ocak 2014'te blog aracılığıyla paylaşılacak. Yarışmanın tanıtımına yardımcı olabilecek başka herkes var mı? Neden sorduğuna sevindim. 🙂 Öncelikle bu yayınınızı beğendiğiniz sosyal medya kanalında paylaşın (Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram, Google+, vb.). Size kolaylık sağlamak için bu tweet'i yaymak için hazırladım. Paylaşmak için bağlantıyı tıklamanız yeterlidir.

Son olarak, The Bad Habit Destroyer'ı yazdırın ve odaklanmak istediğiniz alışkanlığınızı yazın. Bir fotoğraf çekin ve beni Facebook ya da Instagram'da etiketleyin. Başkalarının da alışkanlık hedeflerini fethetmesine yardım edelim!

“Biz tekrar tekrar yaptığımız şeyiz. Mükemmellik, o zaman bir eylem değil, bir alışkanlıktır. ”-Aristotle

Videoyu izle: Alkol ve Madde Bağımlılığı Aile İçi Şiddet ve Hepsinden Tek Kurtuluş Üveys Zikri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ally Bank İnceleme - En İyi Online Bankası mısınız?
Maliye

Ally Bank İnceleme - En İyi Online Bankası mısınız?

Money Magazine geçtiğimiz günlerde Ally Bank'ı, mükemmel müşteri hizmetleri, düşük ücretler ve platformlarının kullanılabilirliğini gerekçe göstererek tüketiciler için “en iyi çevrimiçi banka” olarak adlandırdı. Ally Bank hakkındaki incelememiz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. En iyi çevrimiçi banka için pazardaysanız, Ally Bank'ı deneyin. Kim 0 yapmayı sever.
Devamını Oku
2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku
İhtiyaçlarınız İçin En İyi Sağlık Sigortasını Bulmak
Maliye

İhtiyaçlarınız İçin En İyi Sağlık Sigortasını Bulmak

Sağlığımız söz konusu olduğunda, mümkün olan en kaliteli bakımı elde etmek esastır. Bazıları için, işveren sponsorluğunda sağlık sigortası kapsamı bunun için bir seçenek. Ancak diğerleri için, pazara çıkmak ve bir birey ya da aile sağlık sigortası planı için alışveriş yapmak gereklidir. Seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olduğundan, zor olabilir.
Devamını Oku