Yatırım

Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)

Dolar ve sentlerin başka bir baskısının zamanı geldi. Sorularınızdan birini cevapladığım yer burası.

Bir sorunuz varsa, blogdaki iletişim formunu kullanın ya da Facebook Fanpage'ımı kullanın.

Makalelerinizden birini Google üzerinden inceledim ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için ilk kez yatırımcının ne yapması gerektiği konusundaki düşüncelerinizi sormak istedim. Varsayımsal olarak, 10.000 yatırım için en güvenli seçenekler nelerdir ve piyasada iyi bir başlangıç ​​yapmak için yeterli mi? İdeal olarak, bunu ikiye katlamak veya üç katına çıkarmak isterim.

Bunun hakkında konuşalım!

Diğer kaynaklar:

Her biriyleDolar ve sent video, konuyla ilgili bazı ek bilgiler alabileceğiniz bazı takip bağlantıları sağlamak istiyoruz.

Bir mirasa yatırım yapmak, paranızı saklamak için güvenli yerler ve bir aracılık veya tasarruf hesabı açmak için en iyi yerleri öğrenmek istiyorsanız, burada bazı iyi okumalar vardır:

  • Yeni Başlayanlar Yatırımcıları için En İyi Online Brokerler - Yatırım yapmaya başlamak ister, ancak nasıl yapılacağını bilmiyorum. Gidilecek en iyi yerleri online olarak özetleyen yayınımıza göz atın.
  • Kısa Vadede Paranızı Yatırmak İçin En İyi Yerler - Bu gönderi, kısa vadede paranızı koymak için 11 farklı seçeneği özetliyor. Ayrıca çok fazla risk almak istemeyen kişiler için iyi seçenekler.
  • Yüksek Getiri ile Düşük Riskli Yatırımlar - Yatırım size terli avuç içi ve yüksek kalp hızı verir mi? Eğer öyleyse, önce dışarı çık ve iyi bir deodorant al. 🙂 Ardından, borsadaki insanlar için 10 farklı güvenli seçenek sunan yayınımıza göz atın.

Şimdi, Let's Talk Güvenlik ve YG

Hepimiz bize% 12 yatırım getirisi sağlayan ve risk taşımayan bir yatırım istemez miyiz? Bu mükemmel bir dünya olurdu.

Ne yazık ki, bazı riskleri olmayan iyi getiri ile bir yatırım bulamazsınız.

Güvenlik ve yatırım getirisini bir tahterevalli olarak düşünün. Birinde ne kadar çok varsa, diğerinden daha azına sahip olacaksın. Eski atasözü gittikçe, “daha ​​fazla risk, daha çok ödül”.

Örneğin, düşük riskli yatırımlara bakalım. Yapabilecekleri çok az risk olan çok fazla yatırım var.

Tahviller düşük riskli bir yatırımdır. Uzun vadeli bir tahvil alırsanız, yatırımınızın yaklaşık% 4'ünü alabilirsiniz. Tahviller size mütevazi bir getiri (tahvilin türüne bağlı olarak) verecektir ve neredeyse sıfır riski vardır.

Yelpazenin diğer ucunda hisse senedi, GYO ve yüksek getirili tahvil var. Bunlar çok daha yüksek bir riske sahip olacaklar, ancak çok daha fazla para kazanabilme şansınız var.

Örneğin, bir GYO'ya biraz para koyabilirsiniz. % 15 temettü alabilirsiniz, ancak emlak piyasası titrek olabilir.

Birisi size bir yatırım yaptığını söylerse, bununla mükemmel dönüşler yapabilirsiniz SIFIR sonra risk Muhtemelen bir aldatmaca. Paranızı bir kısmını veya tamamını kaybetme şansı olmadan asla yatırım yapamazsınız.

72 kuralı

72 kuralı, bir yatırımın sabit bir orana göre iki katına çıkmasının ne kadar süreceğini belirlemenin kolay bir yoludur.

Yapmanız gereken, yıllık getiri oranını (veya düzeltilmemişse en iyi tahmini) almak ve 72'ye bölmek. Bu sayı, yatırımın parayı ikiye katlamak için kaç yıl süreceği konusunda kaba bir tahmindir.

72 kuralı ile ilgili sorun, getiri oranı ne kadar yüksekse, o kadar az doğru olur.

Benim önerim, 72 kuralı'nı asla “zor” bir kural olarak kullanmıyorsunuz, ama bunu bir yatırımda kazanabileceğiniz şeylerin kaba bir tahmini olarak kullanıyorsunuz.

50/50 Yaklaşım

50/50 yatırım tekniği, yıllar boyunca en popüler olanlardan biri haline gelmiştir.

Bu fikir basittir, yatırımlarınızın yarısını hisse senetlerine ve hisse senetlerinin yarısını tahvillere yatırır. Fikir, tahviller size daha yüksek getiriler yapma fırsatı verirken, tahviller size finansal güvenlik sağlayacaktır.

Benim önerim, paranızın yarısını bir CD'ye koymak. Geceleri paranı kaybetmeyeceğinizi bilerek uyuyabilirsiniz, ancak yine de hafif bir geri dönüş kazanabilirsiniz.

Paranın diğer yarısını al ve daha yüksek riskli yatırımlara koy. Bu, hedeflerinize ve risk toleransınıza bağlı olarak yatırım fonları veya ETF'ler olabilir.

Bu yatırımlar, yatırım piyasasında bir şey olsaydı size yüksek ve kuru bırakmadan size ekstra getiri sağlayabilir.

Yatırım yapmak için yeni misiniz?

Paranıza hiç yatırım yapmadıysanız, başlamak için endişelenebilirsiniz. Belki de paranı ikiye katlamakla ilgili tavsiyelerde bulunmak için bu sayfaya tıkladınız, ancak borcunuzu paraya koymaktan korkuyorsunuz ya da nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

İnternet ve bazı fantezi algoritmalar sayesinde paranıza yatırım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yatırım yapmaya başlayabileceğiniz ve birkaç fare tıklaması kadar basit hale getirdiğiniz birçok web sitesi vardır.

İyileştirme en iyilerden biridir. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak, yatırımınızı ve finansal hedeflerinizi belirlemek ve paraya katkıda bulunmaktır. İyileşme sizin için gerisini halledecektir.

Paranıza otomatik olarak yatırım yaparlar ve geri dönüşler kazandıkça yatırım yapmaya devam ederler.

Benim için bir sorum var mı? Sadece bilmeme izin ver ve onu blogda alacağız!

Videoyu izle: Colocación Indirecta de Brackets.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak
Yatırım

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak

Bu, LPL Financial'in Baş Yatırım Sorumlusu Burt White tarafından hazırlanan beyaz bir rapor. En büyük sosyal sahte paslardan biri, bir partiye çok erken varmaktır. Diğer misafirler için yumruk kasenin etrafında beklemek bir sonsuzluk gibi görünebilir. Üstelik parti sahipleri genellikle hazırlık aşamasında dolanıyor ve sonunda daha soğuk veya asılı süslemelerin stoklanması gibi nihai parti görevlerine yardımcı olmaya hazırsınız.
Devamını Oku
Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?
Yatırım

Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?

Halka açık bir şirkette çalışıyor musunuz ve bu stoku emeklilik planınızda da sunuyor mu? Eğer öyleyse, bu hisse senedi emeklilik portföyünüzün yüzde kaçını temsil ediyor? % 10? % 25? % 75? Tüm rahatsızlığım için, tüm emeklilik portföyünün bir stokta olan bir beyefendiye rastladım.
Devamını Oku
Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz
Yatırım

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuza, özellikle para söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi başlangıcı vermek istemesi doğaldır. Çocuklarınıza iyi para alışkanlıklarını öğretmek ve onlara finansal olarak başarılı olmalarını sağlayacak iyi uygulamalar geliştirmek istiyorsunuz. Çoğu durumda, bu sadece bütçelemeyi 101 öğretmekten ve kredi kartı borcundan nasıl kaçınılacağından ibaret değildir.
Devamını Oku
Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku