Maliye

Zorlukla Eğitilmiş ve Zorlu Çamurculuğu Nasıl Hallettim

Akran baskısına girmeye gelince, ben mutlak bir uşağım.

Altı yaşındayken dilimi dondurucudan çıkarılmış bir metal buz tepsisine yapıştırmaya cesaret edildim.

Hayatımın o noktasında filmi görmemiştim Bir Noel HikayesiBu yüzden gelecek olan sonuçları anlayamadım.

On beş dakika ve bir ham dil daha sonra dersimi aldım.

Yaşlandıkça ve daha akıl almazken, akran baskısının yaşamınız üzerinde çok fazla etkisi olmayacağını düşünürdünüz.

Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı.

İki sene önce, dostum Tom, bana kaydolmamı söyledi. Chicago'da Urbanathlon. Koşmaktan nefret ettiğimi ve bunu gerçekten yapmak istemediğimi bilerek, dedim ki “Evet, yapacağım.”

Beni iyi tanıdığı için akıllıca cevap verdi “Hayır, bunu yapacağını söyleme. Sen var kaydolmak.”

Bir kez daha, “akran baskısı” denen küçük şey var.

Dokuz mil sonra ve hayatım boyunca deneyimlediğimden daha fazla kramp, Urbanathlon'u tamamladım ve yaptığım süper bir şekilde hazırlandım.

Dersimi o yarışla öğreneceğimi düşündün, ama maalesef hayır. Akran baskısı kötü kafasını bir kez daha yetiştirdi.

Aynı suçlu, dostum Tom, (Cidden? Bu adamla nasıl arkadaş oldum?) Yetişkin hayatımdaki akran baskısının her şeyinin kökeni gibi görünen kişi, beni Zorlu Çamurcusu'na bağlamaya bağladı.

Dokuz mil yeterince uzun değilse, Zorlu Çamurcusu yaklaşık 11 mildir ve ayrıca tonlarca engel ve bol miktarda çamurdan oluşur. Junior danışmanım Tyler, ilk Zorlu Mudder'ını Nisan ayında yaptı. Evet, benden neredeyse 10 yaş daha genç ama çalışanımın beni göstermesine izin vermemin bir yolu yoktu!

Ben de gurur duyuyorum, Tough Mudder'ın kıçını tek tek, baskıcı bir kenara itti ve ben de şükrediyorum.

Zorlu Çamurluk yapmayı düşünüyorsanız, bu yazı tam size göre. Yani, yeterince sert olduğunu düşünüyorsan. 🙂

Zorlu Çamurluk Eğitimi

Öncelikle eğitim hakkında konuşalım ya da başka türlü yoksunluktan bahsedelim. İlk ve en önemlisi koşmaktan nefret ediyorum.

Ben hor görüyorum.

Evet, dokuz yıldır ordudaydım, ama fiziksel antrenman testimiz için sadece iki mil koştuğumuzu unutmayın. Bence temel eğitimde bir kez beş mil koşuyorduk, ama 1997'de ve 19 yaşındaydım. Uzun zaman önce!

O zamandan beri, Urbanathlon'u (ki bu dokuz mil), bir 5K ve iki ya da üç kez daha beş mil ya da daha fazla sürdüm. İşte bu, Zorlu Çamurluk eğitimine kadar, tek yaptığım her zamanki Crossfit antrenmanlarıve ben yarıştan önce Pazar günü beş mil koştum.

Daha fazla koşmalı mıyım? Beş kilometre kadar sıkmaya başladığımdan, evet diyebilirim. Ama farketmediğim, Tough Mudder ile ilgili en iyi şey, bu, koşmanın sürekli olmamasıdır, bu yüzden yarım maraton koştuğunuzu düşünmeyin.

Yaklaşık yarısından fazlası, belinize kadar çamurlu suya giriyorsunuz. Ayrıca, engellere her yaklaştığınızda sık sık darboğazda kaldınız, dolayısıyla dinlenmeniz için biraz zamanınız vardı. Yarış sırasında 22 engel olduğundan, kesinlikle nefesinizi çekmek için bolca fırsat verdiniz. Şükürler olsun!

Farklı bir şekilde yapamayacağım bir şey var mı, antrenmanım için, daha uzun zamandır yapmam gerekecek. Yellowstone'da uzun zamandır ilerlediğimden beri birkaç sene geçti ve bu yüzden bacaklarımın bu mesafeyi uzatmaya hazır olduğunu düşünmüyorum. Bir paketle 12 ila 15 millik bir yürüyüş yapmanın bacaklarımı hazırlamak için iyi bir eğitim olacağını düşünüyorum.

Yarıştan sonra Twitter üzerinden başka bir blog yazıcısının da Tough Mudder'ı ilk kez aldığını öğrendim. Engaged Evlilik'ten Dustin, deneyimlerinin bir kısmını yarıştan paylaşacak kadar zarifti. İşte Zor Mudder için nasıl eğitildi: 

Bu etkinlik için oldukça zorlandım. Mart ayında başladığımda, neredeyse bir milden daha fazla koşabiliyordum. Ekim geldiğinde, ben bir anda 8 mil koşabilir ve 25 dakikada 5K bitirdim (önceki en iyi 32 dakika). Haftada üç gün HIIT prensiplerini kullanarak toplam vücut intervali eğitimi ile haftada iki kez çalışmanın bir karışımına odaklandım. HIIT eğitiminde iyi bir çalışma için bu mesajı kontrol edebilirsiniz.

Eğitim yaklaşımımdan gerçekten çok mutluyum ve süreçte 20 kilo kaybettim. Bir dahaki sefere (evet, bir dahaki sefere!), Daha fazla vücut gücü ve çekmeye odaklanacağım. Mücadelediğim tek engel maymun çubuklarıydı ve bir dahaki sefere bütün yol boyunca yapmak istiyorum.

Zorlu Mudder için Ne Giyilir?

Onunla çok eğlenebileceğiniz yer burası. Kesinlikle rahat olduğumdan emin olmak istedim. Bazı Zırh şortları giydim, Under Armour gömleği giydim, aslında üniforma altında Irak'ta giydiğim tişörtü, içinde biraz fazladan minder bulunan bazı Under Armour antrenman çorapları ve Nike Free koşu ayakkabılarım vardı.

Ben bununla eğlenebileceğinizi söylüyorum çünkü kıyafetlerim oldukça uysal olsa da, insanların giydiği oldukça ilginç kıyafetler vardı. Çeşitli kostümler giyen insanlar gördüm, güreşçi atletler giymiş erkekler, kısa süre önce evlenmiş olan bir çift onların smokin ve gelinliklerini ya da sadece iç çamaşırını giyiyordu. Evet, hepsini gördüm ve aslında, bazı durumlarda, muhtemelen görmek istediğimden daha fazlasını gördüm, ama bu, Zorlu Mudder'ın genel ruhu. Sadece eğlenmek, deli olmak ve iyi vakit geçirmek.

Sert Çamurluk için en iyi Ayakkabı:

Bu oldukça uzun bir süredir tartıştığım bir şeydir çünkü ayaklarım işe geldiğinde oldukça hassastır.Düşük kemerlerim var ve şu ana kadar bulduğum en iyi koşu ayakkabısı Nike Free'larımdı, bu yüzden 11 artı mil için ayaklarımda olsaydım bunları giymem gerektiğini biliyordum.

Diğer insanlar Yeni Denge, Mizuno, Nike ve hatta Vibram Five Fingers'den bir şey giydi. Çoğunlukla Nike Free'imin oldukça iyi tutulduğunu ve kesinlikle tekrar giyeceğimi söylüyorum. Bence, Vibram Five Fingers'ı giyen insanlar, Berlin surlarına, hatta sarp dağların bir kısmına tırmanmak zorunda olduğumuz her an uğraştılar. O ayakkabılarla çekişmeleri çok zordu.

Giydiğiniz ayakkabı veya çoraplar ne olursa olsun, her zaman çamur ve kayalar oluşturmaya hazır olun. Yukarıdaki resim, yaklaşık iki buçuk mil sonra ayakkabımdan kayalar çıkarmamı gösteriyor. Bu resim çekildikten yarım mil kadar olmadı ki, ayakkabımda yine iki kat daha fazla kayalar vardı.

Sert Çamurluk İçin En İyi Eldivenler:

Başlangıçta yarış için eldiven giymeyeceğime karar verdim, ama arkadaşım Tom, ekstra bir set getirmişti. Onlara artık ihtiyacım olmadığını hissettiğimde beni terk etmeme izin verdiğinden beri, ne düşündüğümü düşündüm. Bazı engeller üzerinde, gerçekten iyi çalışıyorlar.

Örneğin, Berlin duvarları, korkak maymun; Gerçekten kullanışlı oldukları ortaya çıktı. Ama bir süre sonra, ıslak olduktan ve çamurla doldurulduktan sonra, daha fazla bir sıkıntıya dönüştüler. Yarışın sonuna kadar onları tutmaya çalıştım, ama süreçte birini kaybettim ve öbürünü kapattım. Tekrar Sert Çamurluk yapmış olsaydım, hala satmazdım, aslında eldiven giyerdim.

Dustin ayrıca eldiven giydi ve farklı bir fikri vardı.

Parmaksız lastik eldivenler giydim ve gelecekte tekrar yapacağım - onlar benim palms yırtıp olmadan kayalık tepeler sürünerek ve sürünerek için yardımcı oldular.

Yarış öncesi tost

Zorlu Çamurluk Engelleri

1. Berlin Duvarları.

Duvarları ölçeklendirmeyi seviyorsanız, bu engel size göre. İlk setin 8 metre boyunda olduğunu düşünüyorum ve bunları kendi başıma ölçeklendirdim. İkinci sette çok fazla değil (bkz. # 19)

2. Cliffhanger.

Çamurla dolu büyük sarp dağ tırmanışı, oldukça kaygan bir şey yaptı.

3. İsa yürüyün.

Su üzerinde yürüyebileceğini mi düşünüyorsun? Her adımda beklenmedik delikler olan çamurlu sularda yürümeye ne dersiniz? İsa Yürüyüşü bununla ilgili. İşte YouTube'da yarıştan buldum bir video:

4. Arctic lavman.

Bir zamanlar ilkbaharda havuzumuza atladım ve bunu yapmak için bir damızlık olduğumu düşündüm. Bu, Arctic Enema'ya kıyasla çocuğun oyunuydu. Bu şimdiye kadar hissettiğim en sert suydu. Tamamen batık olduğumda karartıldığımı hissettim. Hala düşünürken titreme oluyorum.Brrrrrr ...

Dustin duygularımı paylaştı:

Zihinsel olarak en zor olanı Artic Enema idi - bu buz dunku bedene ve beynine meşru bir şoktu! Aynı zamanda çok fazla su ve diz-derin çamurda 4 saat harcamak için çok fazla boşaldı. En iyi yanı, herkes arasında takım çalışması hissi idi - bu çok bağımlılık yapan şeydi.

5. Çamur mili.

Bu kendini açıklayıcıdır. Bir mil için çamurlu bir dere yürüyüş. Daha da iyisi, kanalizasyon gibi kokuyor. Nefis.

6. Hidrofobi.

Çamurlu sularda daha fazla gezinme. Bu yinelenen tema gibi görünüyor, ha?

7. tahta yürüyün.

Ben yüksekliklerin büyük bir hayranı değilim. Bunu çamurlu bir lavabo deliğine atlayarak birleştirin ve Plank'ı yürüyün. Resme arka tarafa bakarken ahbapı görüyor musun? Evet, o ben değilim! Bazı Mudderlar çıldırmış!

8. Sualtı tünelleri.

Bu noktada su üzerindeydim. Zorlu Mudder yetkilerinin tam olarak farkında olduğunu varsayıyorum, bu yüzden suya girmenizi ve tekrar tekrar tekrar suya dalmanızı gerektirecek başka bir engel koydular. Aşağıda gördüğünüz altı engel varilini aştığınız mavi variller vardı. Ve evet, su soğuktu ... ve çamurlu.

9. Funky maymun.

Yerel oyun alanınızda maymun çubuklarını seven herkes için mükemmel engel. Twist nedir? Şey, birkaç tane var.

İlk olarak, barlar ilerledikçe yukarı doğru yükselir. İkincisi, eğer düşürürseniz tekrar ıslanırsınız. Ve son olarak, elleriniz soğuk ve nemlidir, bu da engeli daha da eğlenceli hale getirir.

10. Siper savaşı.

Sonunda çamurlu su yok! Sadece biraz çamurlu tünellerden geçiyorum.

11. Dağın kralı.

Eğer arcade klasik Q * bert'i hatırlarsanız, bu engel, bunun saman balya versiyonu idi.

12. Boa yılanı.

Bu, çok uzun bir dar tünelden aşağıya doğru sürünerek neyin aktığını biliyordu: soğuk çamurlu su. Daha sonra benzer bir tünelden geriye doğru gezinmek zorunda kaldınız.

13. Ahşabınızı tutun.

Bu engel beni eski okul güreşçisi Hacksaw Jim Duggan gibi hissettirdi. Tek fark, büyük bir odun parçamı çamurlu bir bataklıktan geçirmem gerektiğiydi.

14. Yangın yürüteç.

Bu kısa ve tatlı ve muhtemelen tüm engellerin en eksikiydi. Saman balyalarının yığınları arasında yürürsünüz.

15. Çamurun öpücüğü.

Ordu çamurun içinden geçiyor. Ordunun Ulusal Muhafızları'nda geçirdiğim 9 yıllık ironik şey, bu çamurluğa hiç sahip olmadığım. Hiç.

16. Yaralı savaşçı projesi taşıyor.

Zor Çamurculuğa dair en güzel şeylerden biri, Yaralı Savaşçı Projesi'nin büyük destekçileri olmaları. Bir savaş veterineri için bu bana çok şey ifade ediyor. Bu engel, savaş arkadaşını olabildiğince 100 metre uzaktan taşımanızı gerektirdi. Tercih ettiğimiz seçenek Piggy geri, elbette!

Komik olan arkadaşım Tom yaklaşık 160 kilo ağırlığında. Diğer yandan, ben ince bir 200 ağırlığım var. Kesinlikle anlaşmanın daha iyi bir sonucunu aldım.

17. Günlük sıkışma.

Yukarı ve yukarı büyük kütükler bu engeli çok fazla özetliyor. Kısa ve güzel. En iyi yanı su olmadığıydı!

18.Sadece bahşiş.

Bu engelden nefret ettim! Bu zamana kadar ayaklarım ve buzağılarm çığlık atıyordu, ki bu da bunu ölçeklemek için iyi bir kombinasyon değildi.

6 yaprak kontrplak arasında ayak parmaklarınızla ve parmak uçlarınızla 1 "ahşap arasında kendinizi şımartmanız gerekiyor. Buz gibi bir soğuk banyo sizi bekliyor.

19. Berlin Surları # 2.

Daha fazla duvar sadece çok daha uzun. Bunu yardım olmadan ölçekleyebileceğimi düşündüm. Duvarı ölçeklendirmek için ilk denemem ilk kez o kadar çok sarhoş olmaya çalışan beyaz bir adamınkine benziyordu. Neyse ki, benim köprüler bana yardımcı olmak için oradaydı.

20. Elektrikli yılanbalığı.

Çamurda sürünmeyi ve bu süreçte 10.000 volt elektrik çarptığını kim istemiyor?

21. Everest.

Çamur olmadan, bu bir kaykaycının hayali olur. Çamur ve bacaklar maksimum yorgunluğa düştüğünde, bu kaygan yarım boru, Zorlu Çamurcunun kötü kabusudur. İnsanların slaydı koşturabilmeleri neredeyse bitmek üzereydiler, sadece bitkilerin yarısına kadar yüzleşip geri kayıyorlardı. Ya da başka bir Mudder'ı yukarı kaldıran rampa üstündeki 4 veya 5 Mudder'ı izleyerek yeterince uzaklaştıramadı.

Arkadaşım Mudder'larından biraz yardım aldım, ilk kez yaptım. Whew!

22. Elektroşok tedavisi.

Son engel, yarışa başlamadan önce ölüm feragati imzalamanızın temel sebebidir. Sadece Elektrik Yılanı sırasında şok olmamanız durumunda endişelenmeyin. Başka şansın var.

Diğer arkadaşım boynunda zap yaptığını, yere çöktüğünü ve bir bulanıklıkta uyandığını söyledi. Kıskanç olduğumu itiraf etmeliyim!

Sadece hafif şoka uğramış olan talihsizlerden biriydim. 🙁

Geçmişte, keşke tekrar koşmamı isterdim. Belki bir dahakine…

Ultimate Trophy - Turuncu Kafa Bandı

Olimpiyatçılar madalya alırlar. Koşucular kupa alır. Çamurlular, göz alıcı turuncu saç bandını, tişörtü ve birayı alırlar. Benim için her şey turuncu kafa bandıydı. Bu şimdiye kadar aldığım en büyük kupa!

Çiviler

Dustin'e, Zorlu Çamurcunun onun için ne anlama geldiğini paylaşmasını istedim.

Bu, hiçbir şeyden geçebileceğim anlamına geliyor. Ve bu gerçekten büyük bir gol için antrenman ve onu ezmek anlamına geliyor. Her zaman koşmakla uğraştım, ama TM eğitimim ve etkinliğimden sonra, kendimi yarım maratona itmeyi ve önümüzdeki yıl St. Louis'deki bir sonraki turuncu saç bandını kazanmayı dört gözle bekliyorum.

Gelecek yıl gerçekten! Bir sonrakine kadar bekleyemem. Yani ne düşünüyorsun…

Yeterince sert misin?

Videoyu izle: Bordo Bereli Eğitimi. Türkiyenin En Zor Askeri Eğitimleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Tasarruf Hesabınızı Oluşturmanın 7 Yolu
Maliye

Tasarruf Hesabınızı Oluşturmanın 7 Yolu

Yeni yıla yakın bir köşede, önümüzdeki yıl tasarruf hesabınızı oluşturmanın yollarını düşünmek için sana biraz yiyecek vereceğimi düşündüm. Herkesin listesindeki kararlardan biri gibi görünüyor, 1 Ocak, borçlarını ödemek, daha fazla para biriktirmek ya da emeklilik tasarruflarını artırmak olsun, onların maliyesiyle daha iyisini yapmak.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?"/>
Maliye

Zengin Hızlı ve Yasal Olarak Nasıl Alınır?

Zengin olmak, ortalama insan için ulaşılamaz. Milyoner Sonraki Kapı milyonerlerin% 80'inin ilk nesil olduğunu söylüyor. Bu insanlar para kazanmak için çok çalışarak varlıklarını yarattılar. Paralarını nasıl yöneteceklerini öğrendi. Finansal büyüme için hazırlanmış bir ortam yarattılar. Zengin olmak konusunda ciddiyseniz, okuyun.
Devamını Oku
GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik
Maliye

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik

Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
Devamını Oku
Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir
Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır. 4 Silindir Biz FuelEconomy göre 32 MPG alır 2002 Toyota Echo sahibiz.
Devamını Oku