Yatırım

Borsaya Yatırım Yapmanın 7 Alternatifi

Finansal planlamacı olarak birçok müşteriyle çalışıyorum ve yatırımlarımızın çoğu borsa ile ilgili.

Tahvil, yatırım fonları, ETF'ler ve bazen temettü yatırımlarına odaklanan bireysel hisse senetlerine yatırım yapıyoruz.

Her zaman sık sık yatırım yapmak isteyen bazı insanlar elde edeceğimborsa alternatifleri“Yani, pazarın iniş çıkışlarından biraz bıkmış oldukları anlamına geliyor.

Ve kim onları suçlayabilir?

Piyasalar etrafta dolaşmak istediği her seferinde, çoğumuzun başımızı kaşıyarak ve çılgınlığın ne zaman duracağını merak ederek geri dönüyor.

Hisse senedi piyasasının şizofren davranışı nedeniyle birçok insan bana soruyor,

“Hey Jeff, pazara yatırım yapabileceğimiz başka alternatifler neler?”

Bugün sadece size yatırım yapmak için yatırım yapabileceğiniz yedi borsa alternatifi ile 10000 yatırım yapmanın en iyi yolu, 20000 dolar ya da 100000 yatırım yapmanın en iyi yolu, sizin için seçenekler var mı?

1. Altın ve Gümüş Paralar.

Onu duydun. Herkes altın almak ister. Herkes gümüş almak ister. Altın fiyatı son birkaç yılda artmıştır.

Bunu farketmelisin altın riskli bir yatırımdırve tek bir hisse senedi gibi dalgalanıyor - bazen daha fazla! Borsadan bir alternatifiniz varsa, borsada bir korku varsa, o zaman altın paralara yatırım yapmak sizin için geçerli bir seçenek olabilir.

2. Mükemmellik için Yaşlı

Başka bir borsa alternatifi antika olabilir. Üvey babamı ilk örnek olarak kullanacağım. Antika oyuncaklara yatırım yaptı. Bunlar 30'lu, 40'lı ve 50'li yaşların oyuncakları. Çeşitli tablolara ve diğer farklı sanat türlerine yatırım yaptı. Ayrıca büyük bir Lionel tren koleksiyoncusuydu ve onlarla dolu bir bütün yatak odasına sahip.

Bazılarının değerini gördüm ve bana ne kadar değer verdiklerini söndürür.

Geçmişteki şeylere karşı bir tutkunuz varsa, paranızı antika gibi şeylere yatırmak sizin için iyi bir alternatif olabilir.

3. Gerçek Tutmak

Üçüncü bir borsa alternatifi, içine girdiğim, fazla başarı elde etmediğim bir alternatif.

Umarım daha iyisini yaparsın!

Gayrimenkul.

Eğer onu özlediysen, harika bir röportaj yapmıştım. başarılı emlak yatırımcısı bölgeme yerel.

Benim bir arkadaşım, şimdi 30 yaşında olan ve emlakta öldüren Eric'i seçti.

Kiralamadan satışa, toptan satışa kadar her şeyi yaptı. Her şeyi yaptı ve bu gönderi bunun bir çok kapsar.

Açıkçası, gayrimenkul çok harika bir borsa alternatifi if anlıyorsun. Sadece dalmadığınız bir şey. Birçok kişi bu yolla öğrenmiş olsa da (dahil ettim), daha küçük bir mülkte başlamak isteyeceksiniz.

Eğer daha muhafazakarsanız, araştırmanızı ve çoğunu yapmak istersiniz. Bazı insanlara sormak, bazı uzmanlara sormak istiyorsun. Bazı emlakçılarla konuşun ve gerçek parayı batırmaya başlamadan önce anlayın… Tıpkı arkadaşım Eric gibi. Çok fazla zaman geçirdi ve çok fazla araştırma yaptı ve onun için çok değerli olduğunu kanıtladı.

4. Eş Basınç İyi

Kısmi olarak belirttiğim dördüncü borsa alternatifi, eşler arası kredilendir. Eşler arası kredilendirmeye aşina değilseniz, nispeten yenidir, ancak son birkaç yılda kesinlikle çok fazla çekiş kazanmıştır. Uzayda birkaç büyük oyuncu var, ancak kontrol etmek isteyeceğiniz ilk ikisi Ödünç Kulübü ve başarılı olmak. Size bir Lending Club hesabım olduğunu ve onunla çok iyi çalıştığımı söyleyeceğim. Prosper'i henüz test etmedim. Bunun hakkında çok iyi şeyler duydum.

Çok hızlı, eşler arası kredilendirme nedir? Tam olarak kulağa hoş geliyor. Bir arkadaşınıza borç veriyorsunuz ve sonra faiz oranını ödüyorsunuz. Esasen, sadece borçluya bankacı oldun. Bir değişimin denkleminin bu tarafında oturmak güzel hissettiriyor. 🙂

Özellikle Borç Verme Kulübü aracılığıyla akran ödünç verme konusunda en çok sevdiğim şey, Lending Club'a bin dolar yatırdığınızı söyleyelim. Bu bin dolardan sadece 25 dolar tek bir borçluya giderdi, bu yüzden borçlu varsayılan olarak çok fazla para kaybetmez. Yatırım fonunda hisse satın almak gibi düşünün. Bu yatırım fonundaki hisse senetlerinden biri karnınızı doyurursa, hala yatırım yapmak için hala 99 + hisse senedi var. İle aynı şey Ödünç Kulübü ve bu yüzden bunu seviyorum.

Bu çeşitliliktir; Tüm kredilerinizi bir sepete koymuyorsunuz.

Bende gördüğünle oldukça iyi yaptım. Kredi Kulübü İnceleme Blog yazısı. Ben 8½, neredeyse% 9½ iadesi ortalaması vardı ve bugün itibariyle hala oradayım, bu yüzden kesinlikle bir borsa alternatifi olarak kontrol etmeye değer.

Peer to Peer Lending denemek ister misiniz? İncelemelerimde daha fazlasını öğrenin Ödünç Kulübü ve başarılı olmak.

5. Y-O-U

Bu sizin için bir sürpriz olabilir, ama düşünün. Yatırım yapabileceğini düşündüğün kişi kendin. Bunu nasıl yaptın?

Okula gitme ve MBA yapma, bir doktora almamaya, belki de hiç sahip olmadığınız bir dereceye ya da başka bir dereceye girmeye yatırım yapabilirsiniz.

Benim için yaptığım şey, bunun benim için mi olduğuna CFP® adıya da diyelim ki Yeminli Mali Müşavir olmak için bir EBM ol. Belki de sizin alanınızda potansiyel artışlar ya da işinizde size yeni fırsatlar sunabilecek belirli isimler vardır.

Kendinize yatırım yapabileceğiniz diğer yollar ise bir koçu işe almaktır. Belki kişisel gelişim koçu yapabilirsin.Şu anda girişimciler için bir koçluk yapıyorum ve size yatırımın on katına değdiğini anlatacağım.

Sadece bir yıldan fazla bir süredir bunu yapıyorum, ama içinden geçtiğim süreçler, içinde bulunduğum zihniyet dünyamı tamamen sarstı. Bu parayı kendime yatırmamış olsaydım, içimdeki keşfedilmemiş potansiyeli asla fark edemezdim. Anlayacağınız gibi, koçluğa çok kısmi davranıyorum ve kendime yatırım yapmak için çok kısayım.

6. Hisse Senedi Endeksi

Evet, piyasaya bir bağları var, ama sizin ana korumanızın varlığından beri buna değer olduklarını düşündüm. Eğer gençsen, muhtemelen senin için mantıklı değiller. Ancak birçok emeklisi, ana korumayı ve sundukları gelir parası binicilerini çok seviyorlar.

Daha fazla okumak istiyorsanız, bu yazı hakkında Özsermaye Endeksi Denkliklerinin artıları ve eksileri tam olarak ihtiyacın olan şey.

7. Bir İşletmeye Yatırım Yapın

Birkaç yıl önce yakın bir arkadaşım Roth IRA'sını küçük işletmesine doğru kullanmak için para ödedi. O zaman eski brokerage firmamla W-2 çalışanı oldum ve kendi işine sahip olma konseptini almadım. Hakikaten, ona para yatırmak için bir aptal olduğunu düşündüm. Üzgünüm dostum. 🙂

Şimdi kendi işime sahip olduğum için, borsaya herşeyi yatırmanız gerekmediğinin farkındayım. İşinize yatırım yapabilirsiniz, kısa vadede size ciddi nakit akışı sağlayabilirsiniz ve satmak istediğiniz durumda potansiyel olarak size büyük bir ödeme günü verebilir.

İki franchise birkaç yerde başarıyla açtı başka bir arkadaşım var. Sanırım şimdiye kadar 10 yere kadar gidiyor ve yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Bu işletme sahiplerinin her ikisi de borsa yatırımlarında fazla bir şey yok ama gayet iyi olduklarından eminim.

Kendi işinizi kurmak için daha fazla bilgi ister misiniz? Bu yayınlara göz atın 13 en iyi küçük işletme fikri ve 65 ev tabanlı iş fikri.

Borsa Alternatiflerine Yatırım Yapmak

Bunlar sizin elinizde bulundurduğunuz borsa alternatiflerinden sadece birkaçı. Borsa dışındaki başka alanlara yatırım yapmayı denediniz mi? Hikayenizi aşağıda paylaşın!

Videoyu izle: BİTCOİN GİBİ SİZİ ZENGİN EDEBİLECEK ALTCOİNLER!

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'ın Geleceği
Yatırım

Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'ın Geleceği

Geçtiğimiz haftaki Bond Market Perspektiflerinden bir temayı sürdüren bu hafta, Hazine'nin altında konservatörlüğüne yerleştirildikten bir yıl sonra Fannie Mae ve Freddie Mac'in en büyük iki resmi Sponsor Şirketler (GSEs) adlı eserine daha yakından bakacağız. Hem Fannie Mae hem de Freddie Mac, kredi krizinin merkezinde yer alıyordu ve Ajans Borçları ve İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler (MBS) de dahil olmak üzere tahviller, geniş Barclays Capital U'daki tahvillerin yaklaşık% 40'ını oluşturuyor.
Devamını Oku
Varlık Tahsisine Giriş
Yatırım

Varlık Tahsisine Giriş

Eğer benim gibiyseniz ve varlık tahsisini düşündüğünüzde, bir pasta grafiğini hemen düşünün. Sıkıcı bir pasta grafik yerine, biraz daha davetkar bir şeyle başlayacağımı düşündüm; Yukarıdaki güzel "Elmalı Turta" grafik (en azından elmalı turta olduğunu düşünüyorum). Varlık tahsisi, Amerika'nın en büyük tatlı geleneklerinden birine gönderme yapmaz.
Devamını Oku