GFC 096: İlk 1.000 $ 'lık Blog Oluşturma (22 adım eylem planı)

Bir meydan okuma için hazır mısınız?Benim için kayıt olun 1 k Bloglama e-posta mücadelesi yapın. Ana amacı, blog kurulumunuzu almanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun. 😉

"Yapabilir misin Gerçekten mi Para bloglama yapmak mı? ”Her ne zaman birisi bu basit soruyu sorduğunda bir dolar alsaydım, zengin olurdum!

Bazı nedenlerle insanlar internette para kazanabileceğine inanıyorlar. Ve hatta onları bir kez yakaladığınızda, çoğu kişi size ayda 20 dolardan fazla para vermeyi zorlaştırabilir. Komik kısım, aslında ayda 20 dolar kazanmaya başladım.

Bloglama, oradaki en kârlı yan haydutlardan biri olsa da, kazanmaya başlamak için aylar hatta yıllar alabilir. gerçek para.

Bu web sitesini başlattığım günden itibaren ayda en az 1000 dolar kazanmaya karar vermesi on ay sürdü. Ayda 1000 dolar kazandığım ilk hedeflerimden biriydi ve o dönüm noktasına geldiğimde çok üzüldüm!

İlk günlerden beri, blog gelirim önemli ölçüde arttı - ilk önce ayda 2.000 $ 'a, daha sonra ayda 5.000 dolara ve ayda 10.000 $' a kadar.

2015 sonbaharı itibariyle blogum 1.097.575 $ 'dan fazla para kazanmama yardımcı oldu! Bu sayı erişilemezken, işleri perspektifte tutmak önemlidir. Unutmayın, başlangıçta neredeyse hiçbir şey kazandım… sonra yaklaşık bir yıl sonra ayda en az 1000 dolar kazanmayı başardım!

Bu gayretle karşı karşıya kaldığım tüm zorluklardan, hala aylık 1000 $ 'a ulaşmanın en zor olduğunu düşünüyorum.

Bazı nedenlerden ötürü, aylık gelirde sıfırdan 1000 $ 'a kadar olmak bir mucizeye benziyor, çünkü çoğunlukla sıfırdan başlıyorsunuz. Öte yandan, gelirinizi aylık 5.000 $ ya da 10.000 $ 'a çıkarmak, daha fazla büyütmektir.

İlk 1.000 $ 'lık Blog'unuzu Nasıl Kazanırsınız?

Amacınız web'de para kazanıyorsa, bloglama oraya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ve sağlam bir gelir elde etmek sizi biraz zaman alabilirken, gözünüzü ödülün üzerinde tutmak önemlidir.

İlk 1.000 $ en zor, ama size bu kazançlı dönüm noktasına ulaşmak için beni götürdüğünüz adımları göstermek için buradayım.

Blogunuza ayda 1.000 ABD doları kazanmak istiyorsanız, şimdi şimdi almaya başlamanız gereken 22 adım şunlardır:

1: Her şey için bir taahhütte bulunun.

Bir blog başlatmak rüya yatmadan hafta sonu sabahları geçirmek kolaydır. Ne yazık ki, hayal etmek bile yeterince yakın değil. Fırlatmayı planladığınız yan ne olursa olsun, rüyadan daha fazlasını yapmalısınız - harekete geçmelisin

Bloglama söz konusu olduğunda, her zaman insanların başlamadan önce bir yıl boyunca taahhüt etmelerini öneririm. İlk yıl sıfıra yakın kazanabileceğinizi ve annenizin muhtemelen bir süre için büyük (ve sadece) hayranınız olacağını unutmayın.

Yavaş yavaş başlamak sadece iyi değildir; bu normal. Ne kadar kaygılı olursanız olun, başarılı bir blog ve nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz türden bir okuyucunun oluşturulması zaman alır.

Bu web sitesini başladığımda, tüm kalbimle projeye kendimi adadım. İçeri girdim millet. Çünkü bloglamanın işin geleceği olduğunu hissettim, başarmaya kararlıydım.

Başarılı olmak istiyorsanız, bir sene boyunca en az bir taahhütte bulunmalısınız. Bu tür bir bağlılık olmadan, gerçekten kendinize bir şans vermeden başarısız olmaya mahkum olursunuz.

2: Blogunuz için bir isim seçin.

Kendinizi başarıya adadığınızı gösterdikten sonra, yolculuğunuzun bir sonraki adımına geçme vakti geldi - blogunuz için bir ad seçerek. Başlangıçta ortaya koyduğum tüm farklı seçenekleri hatırlayamıyorum ama bir süredir FinancialCents.com'a yerleştiğimi biliyorum. Ama bir sebepten dolayı, bir şey doğru hissetmedi.

Sonunda, GoodFinancialCents.com'a dikkat çekecek ve inecek bir isim bulmak için kelimeler eklemeye başladım. Blogumun adıyla pek de heyecanlanmasam da, bunun benim işimin en önemli faktörü olmadığını da biliyorum.

Blogunuz için bir isim ararken, yerleşmeyi reddettiğiniz sürece bu kadar yakalanmayın.

Beğendiğiniz bir şeyi seçtiğinizden emin olun, ama fazla düşünmeyin. Bir isim bulmak için bir iki saat ayırdıktan sonra, GoDaddy.com gibi bir web sitesinde olasılık aramayı öneriyorum. Çoğu zaman, yılda 13 dolardan daha az bir alan satın alabilirsiniz.

3: Bir ev sahibi için kaydolun.

Bir alan adı satın aldığınızda, bir sonraki adım blogunuz için barındırma ayarlıyor. Orada hosting için tonlarca seçenek var ama İlk başladığınızda Bluehost kesinlikle en az pahalı.

Bluehost ile karşılaştırılabilir ama biraz daha pahalı olan Lunarpages adında bir şirket ile başladım. HostGator, Site Alanı ve diğerlerini de düşünebilirsiniz. Yerleştirdiğiniz barındırma şirketinden bağımsız olarak, WordPress'i ücretsiz yükleyebilir ve hemen başlayabilirsiniz.

4: Blogunuz için bir tema seçin.

İlk blog kurulumunuzun profesyonel görünmesini istiyorsanız, premium bir tema seçmenize yardımcı olur. Bloglamaya başladığımda en popüler temalardan biri Tezi olarak adlandırıldı. Bugün hala mevcut olsa da, 2017 yılında çok daha fazla seçenek var. oluşumÖrneğin, Studiopress'in sahip olduğu popüler bir tema seçeneği ve tüm sitelerim için kullanıyorum.

Bir temaya yerleşmeden önce, blogunuzun nasıl görünmesini istediğinizi beyin fırtınası yaptığınızdan emin olun. Şansınız, blog stiliniz ve hedefleriniz ile ilgili mantıklı bir tema bulacaksınız.

5: Araştırma, araştırma, araştırma.

Seçtiğiniz blog nişinden bağımsız olarak, önce bir ton araştırma yapmak istersiniz. İlk yıl boyunca bloglamanın gizemlerini anlamaya çalışmak için ne kadar zaman harcadığımı anlatamam.Bulduğum her bilgiyi, çoğunlukla ustalaşmak istediğim için yedim.

Neyse ki, web’deki blogcular için bir ton ücretsiz kaynak var. Blogunuz için bir açı seçerek, bir okuyucu oluşturarak ve sitenizden para kazanmaya ilişkin her şeyi okuduğunuzdan emin olun. Zamanla, öğrendiğiniz her şeyi nasıl uygulayacağınızı anlayacaksınız.

Daha erken araştırma yapabileceğiniz daha geniş bilgi birikiminiz daha sonra olacak.

Bir şeyi nasıl yapacağınızı bilmek istiyorsanız, Google bunu! Bu, tüm zamanların en kötü öğrenme stratejisi gibi gelse de, bulduğunuz şeye şaşıracaksınız!

6: diğer blogcular ile ağ.

Çoğu insan, “ağ kurmayı”, bir kokteyl partisinde yabancılarla yaptığınız gibi gösterir. Köşede duruyorsun, biradan sonra garip bir şekilde bira içiyorsun. Sonunda, yeni biriyle tanışmak için cesaretle çalışıyorsun!

Çevrimiçi ağ oluşturma benzerdir, ancak giyinmeniz gerekmez. Ve çevrimiçi olduğu için, ulaşmak için büyük bir tuhaflık hissetmek zorunda değilsiniz.

Blog yazmaya başladığımda, diğer para blogcularının takıldığı popüler bir foruma katılmayı öğrendim. Diğer blog yazarlarıyla bağlantı kurarak ağımı kurdum, değerli dersler öğrendim ve başarı için yeni fırsatlar yarattım.

Bloglama dünyasında başladığınızda, diğer blogcularla iletişim kurmak çok önemlidir.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, en sevdiğiniz bloglarda yorum yapmayı ve sosyal medyadaki konuşmaları başlatmayı deneyin. Zamanla, diğer blog yazarlarıyla ilişki kuracak ve bu sayede ödeme yapabilirsiniz.

7: İlk yazınızı yayınlayın.

İlk blog yayınınızı yayınlamak, sürecin bir parçası olsa da, korkutucu olsa da gereklidir. Bir blogu ince havadan başlatmak zor olmakla kalmıyor, aynı zamanda yazı da bir pasta yürüyüşü değil. Pek çok yeni blogcu, ilk günden 3,000 kelimelik bir blog yazısı oluşturabileceklerini düşünüyorlar, ancak bir kaç kelimeyi zarından çıkana kadar gıcırdatabiliyorlar!

İyi haber şu ki, mükemmelliğe odaklanmak zorunda değilsin. İlk blog yayınınızı yayınlamak, yazdığınız en iyi yayın olduğundan emin olmaktan çok daha önemlidir.

Gerekirse, her zaman geri dönüp daha sonra şeyleri değiştirebileceğinizi unutmayın. Uzun süreli blog yazarlarının çoğu, ilk blog gönderileri de dahil olmak üzere tüm içeriklerini zamanla artırdı.

İlk başta berbat olabilirsin, ama yazdığınız her kelimeyle daha iyi olacak.

8: Diğer bloglar için konuk gönderilerini yaz.

Misafir kaydı, blogcularla ilişkiler kurmanın ve web sitenize yeni göz bebekleri getirmenin harika bir yoludur. Sadece sizin adınıza ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenize de değerli geri linkler oluşturabilirsiniz.

Blogunuz yayınlandığında ve yayınlandığında, diğer web siteleri için misafir yayını teklif etmek akıllıca bir harekettir.

Konukların yayınlanması konusunda kime yaklaşacağınızdan emin değilseniz, en sevdiğiniz blog yazarlarına e-posta veya sosyal medya aracılığıyla ulaşın ve sorun. Kendinizi oraya koymak zor olsa da, söyleyebileceği en kötü şeyi “hayır” deyin.

Ne kadar ilerlediğimi görmek isterseniz, 2011'de Smart Passive Income için yazdığım bu misafir mesajını kontrol edin!

9: Anahtar kelime araştırması hakkında bilgi edinin.

Diğer bloglar için misafir kaydı yapmaya başladığımda, anahtar kelime araştırması hakkında bilgi almaya başladım. Rastgele para konuları hakkında yazmak yerine, arama potansiyeliyle anahtar kelimeleri hedefleyerek çabalarımı optimize edebileceğimi öğrendim.

Buradaki anahtar, arama motorlarında sıralayabileceğim makale fikirleri için çekmeye çalışıyor. Görüyorsunuz, harika içerikler yazmak için yeterli değil. Kimse okumazsa, ne anlamı var? Makalelerinizin uzun vadede aranabilir olduğundan emin olmalısınız. Eğer değilse, sadece tekerleklerinizi dönüyorsunuz.

En büyük atılımım, “finansal planlamacı Illinois” için bir strateji ile geliyordu. Illinois'deki bir finans planlayıcısı olarak, bu terimi arayan herkesin beni bulmasını istedim.

Ama işte komik bir şey. Bu terimi için atandığım bir forumda nasıl sıralandığım hakkında bir sorgu gönderdikten sonra, şu mesajı aldım:

“Jeff, forumdaki mesajını fark ettim ve sadece bu terimler için sıralamanın neredeyse imkansız olduğunu bilmeni istedim. Tek kişilik bir mağaza ve bir web sitesi olmanız nedeniyle, Chicago bölgesinde bulunan tüm büyük yatırım firmaları ile asla rekabet edemezsiniz. Hayal kırıklığı yaratan haberler için üzgünüm. ”

Böyle bir şeyden haber aldığınızda, dinlemeyin. Söylemeliyim ki, bu kişi yanlış öldü. Bu anahtar kelime için sıralama yapma isteğim çok güçlü olduğu için, bir yanıt bulana kadar durmadan farklı stratejiler araştırdım.

Sonunda, araştırmam beni işim için ayrı bir açılış sayfası oluşturmayı öneren bir arkadaşa yönlendirdi. Sayfanın başı için, Jeff Rose, CERTIFIED FINANCIAL PLANNER ™ Illinois'i seçtim ve Google aramalarına yardımcı olmak için “Sertifikalı” ve “IL” yi ekledim.

Harika olan şey, işe yaradı.

Alt çizgi: İlk başladığınızda bazı anahtar kelime araştırma temellerini öğrenmek çok önemlidir. İlk olarak, sadece Google Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullandım. Ayrıca, Google’a yalnızca kelime öbekleri yazabilirim ve önerilen aramanın ne olacağını ve anahtar kelimenin uzun kuyruklu sürümüne odaklanacağını görürüm.

Örneğin, başka neler olduğunu görmek için “Roth IRA” yazarım. Bu stratejiyi kullanırken, aramalarınızı gizli bir pencerede yaptığınızdan emin olun, böylece çerezleriniz arama sonuçlarınızı etkilemez!

Ne olursa olsun, # 1 hedefiniz anahtar kelimenizi her blog yayınının URL'sinde, başlığında ve gövdesinde kullandığınızdan emin olmalıdır. Daha fazla ipucu için BACKLINKO'daki bu sayfadaki SEO rehberine göz atmayı unutmayın.

10: Çekirdek web sitesi sayfalarınızı ayarlayın.

Sadece bir yer yazmak için bile, web sitenizin başarılı olması için bir “blog” sayfasından daha fazlasına ihtiyacınız var. Temel sayfalarınız yalnızca blogunuz için bir sayfa değil, bir sayfa, bir iletişim sayfası ve açıklamalar için bir sayfa içermelidir.

Bu sayfalar olmadan, kim olduğunuzu bulmak herkes için neredeyse imkansız. Kullanıcıların web sitenizi bulmasını ve sizinle ilgili daha fazla bilgi edinmesini istiyorsanız, sitenizi kullanıcıların istediği bilgilerle doldurmak çok önemlidir.

Bir göz atmak isterseniz, “hakkımda” sayfam. Benim hakkımda daha fazla bilgi edinmek isteyen biri varsa, bilgileri bulabilecekleri ön ve merkeze sahibim.

“Hakkında” ve “iletişim” sayfalarınızın size hikayenin yanını paylaşma fırsatı verdiğini unutmayın. İnsanlara kendi kelimelerinizde bulunduğunuzu söylemek çok güçlü olabilir çünkü çoğunlukla insanların gerçek Sen.

Ve konu bu değil mi?

11: Topluluğunu bul.

Bloglama nişinizi oluşturduktan sonra, topluluğunuzun nerede takıldığını bulmalısınız. Bu bir forum, bir Facebook grubu mu yoksa başka bir yer mi?

Daha önce de belirttiğim gibi, daha önce bulduğum kişisel finans blog forumunda çok fazla ağ kurdum. Bu özel forum artık mevcut değil, ancak bugün bana hala faydası olan bir ton bağlantı yaptım. Bu günlerde, özel Facebook gruplarında ve beyni gruplarında bir ton ağ kuruyorum.

En alt satır şudur: Nişinde blogcuların takıldığı yerlere bakın. Daha sonra, “ilk yardım” zihniyetine sahip olan gruplara katılın. Eğer iyilik isteyen varsa, yapışkan ve sinir bozucu olarak çıkacaksın. Ancak, başkalarına hizmet etme hedefine katılırsanız, sürecek gerçek ilişkiler kurarsınız.

12: Yarışmanızı snoop.

İnternet o kadar geniş ki, başka bir yerde ele alınmayan bir konu hakkında bir blog yazmak neredeyse imkansız. Buna ek olarak, her niş en okuyucuları ve en yüksek gelirleri getiren bir dizi en iyi blog içeriyor.

Blogunuzun başarılı olmasını istiyorsanız, en iyi blogların niçin nişinize sürekli olarak katıldığını anlamanız gerekir. Ne yapıyorlar? Kimsenin olmadığı trafik oluşturmak için ne gibi adımlar atıyorlar? Hangi konuları ele alıyorlar?

En popüler sitelerdeki en popüler blog yayınlarına bakın ve bu konuyu nasıl ele alabileceğinizi ve kendinizin nasıl hazırlayabileceğinizi öğrenin. Unutmayın, insanları kopyalamak istemezsiniz - daha iyi onlar olduklarından.

Kendi araştırmanızı yürütmenin yanı sıra, SEMRush gibi araçları da en iyi sitelerin hangi açılardan geçtiğini öğrenmek için kullanabilirsiniz.

13: Sosyal medya hesaplarınızı ayarlayın.

Sosyal medya hakkında endişelenmeden blog yazmayı başarabileceğinizi düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Sosyal medya, büyük ölçüde, okuyucunuzu oluşturmak ve blogunuza trafik çekmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir.

Bloglamaya başladığınızda atmanız gereken ilk adımlardan biri, web siteniz için sosyal medya hesaplarını oluşturmaktır. Ve unutmayın, siteniz için normal sosyal medya hesaplarınızı kullanmak istemezsiniz! Kurmak zorundasın yeni hesaplar sadece iş girişime adamış.

Sosyal medya hesaplarınız çalışır durumda kaldığında, blogunuza sosyal medya düğmelerini yüklemek isteyeceksiniz. Böylece sosyal medyada sizi takip etmek isteyen okuyucular basit bir tıklama ile bunu yapabilir. WordPress'te kenar çubuğunuzdaki veya altbilgideki sosyal medya düğmelerini ayarlama konusunda yardım için bu gönderiyi okuyun.

İşte demek istediğim bir örnek:

14: İlk destanınızı yazın!

Sitenizde herhangi bir içerik türü almanın başında büyük bir başarı olurken, sonunda daha iyi bir şeyler isteyeceksiniz. Zamanla, en az bir veya iki yazmak için bir öncelik yapmalısınız. epik mesajlar her ay.

Epik bir blog yazısı, yazdığınız neredeyse her şeyden daha uzun ve daha kapsamlı olan bir yazıdır.

Sadece okuyucular için daha uzun mesajlar daha eğitici değil, aynı zamanda iyi bir SEO değerine sahip olma eğilimindedir.

İlk “canavar” blog gönderim, 2009'da yazdığım bir Roth IRA dönüşüm rehberi oldu. Bu gönderi o zamandan bu yana birkaç kez güncellendiğinde, orijinal sürüm 3.600'den fazla kelime uzunluğundaydı!

Bu yazıyı yazdım çünkü sıcak bir konu olacağını biliyordum. Görüyorsunuz ki, IRS bu yıl Roth IRA konuşmaları üzerindeki gelir kısıtlamalarını kaldırdı, yani herkes bunu yapabilirdi.

Bir şeylerin gelecekte “sıcak bir konu” haline gelebileceğini düşünüyorsanız, bu konuyu, toplayabileceğiniz en büyük ve en kapsamlı blog yayınlarından haberdar etmek akıllıca olacaktır. Güven bana - pişman olmayacaksın!

15: E-postaları toplamaya başlayın.

Blogcu olarak sahip olduğunuz en değerli kaynaklardan biri e-posta listenizdir. Blog'unuzla ilgili e-posta güncellemelerini almak için kayıt olan kişiler, sizin takipçilerinizdir, bu yüzden bunu doğru yapmak istersiniz.

Web sitenizde bir pop-up veya e-posta yakalama düğmesi eklemek çok önemlidir. E-postaları almaya başlamak için çok uzun süre beklerseniz, sadece kendinize zarar verirsiniz!

Başlangıçta e-posta listesi güncellemelerinizi web sitenizle ilgili olarak gönderirken, iş ortaklarınızı tanıtmayı umarız. Okuyucularınızı inandığınız ürünlere yönlendiren satış hunileri oluşturmak için e-posta listenizi de kullanabilirsiniz.

Bloglama söz konusu olduğunda, e-posta listeniz bankada pratik olarak paradır. Bu yüzden e-postaları hemen ele geçirmeye başlamalısınız.

Favori e-posta servis sağlayıcım ConvertKit eller aşağı.

16: Para kazanma hakkında bilgi edinin.

Bir blogcu olarak, milyonlarca farklı şekilde para kazandım. Web sitem yalnızca reklam gelirini değil, sponsorlu içerik, bağlı kuruluş pazarlaması ve daha fazlası aracılığıyla ek fonlar getiriyor. Her para kazanma çabasını en başından beri zorlamakla birlikte, en başından itibaren bu çıplak kemik stratejileriyle başlamak istersiniz:

  • Reklam geliri - Sitenize Google Adsense, Media.net, AdThrive ve diğerleri aracılığıyla reklam geliri kazandırabilirsiniz. Bu reklam geliri, web sitenizin kullanıcı etkileşimini de beraberinde getirdiği trafik miktarına dayanarak yayılabilir. Blogunuz yayınlanmaya başladığında, doğru yerleşimi bulmak için reklam ajanslarıyla deneme yapabilirsiniz.
  • Sponsorlu yayınlar - Blogunuz oluşturulduktan sonra, sponsorlu yayınlar veya doğrudan reklamlarla ilgili sorular almaya başlarsınız. İlk başta ücret düşük olsa da, sonunda sponsorlu posta başına 5000 ABD doları veya daha fazla ödeme yapabilirsiniz.
  • Bağlı pazarlama - Bağlı kuruluş pazarlama, inandığınız ürünleri tanıtarak blog gelirini kazanmanıza olanak tanır. Bir Roth IRA açmak için en iyi yerlerÖrneğin, birisi sayfamı tıklayıp aracılık hesabı açtığında ödeme alırım.

Para kazanma önemli olsa da, ilk birkaç ay boyunca bu konuda çok fazla endişelenmemelisiniz.

Başlangıçta atılması gereken en önemli adımlar, blogunuzu oluşturup yayınlamak ve mümkün olduğunca içerik eklemek.

Web sitenizde en az yirmi harika blog yayını olduğunda, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

17: İlk para kazanma postanızı yazın.

Hazır olduğunuzda, ilk para kazanma blog yayınınız için bir strateji oluşturmalısınız. Bu, kullandığınız ve sevdiğiniz bir ürünün bağlı bir incelemesi olabilir, birkaç ürün veya hizmeti veya başka bir şeyi karşılaştıran kişisel bir vaka çalışması olabilir. Gerçekte satabileceğiniz bir ürünü veya hizmeti tanıtıyor veya açıklıyorsanız, biraz para kazanma potansiyeline sahipsiniz.

Para kazanma postanız, bahsettiğim canavar blogu gönderilerinden biri bile olabilir. En popüler para kazanma gönderimlerimden biri denir 100 $ Hızlı 100 yapmanın yolları. Bu gönderi sadece birkaç üye ile başladığında, zaman içinde ek para kazanma fırsatları içerecek şekilde güncelledim.

İlk para kazanma postanızı sıkıştırmaya çalışırken, çabalarınızı optimize etmek için bazı temel anahtar kelime araştırmalarını kullandığınızdan emin olun. Doğru ürün ve anahtar kelime stratejisiyle, her ay 1.000 dolar veya daha fazlasını getirebilecek bir blog yazısı yazmak çok da zor değil!

18: Erişiminizi daha da genişletin.

Bu noktada, en az 20-30 blog yazısı ile basit bir blogunuz olmalıdır. E-posta toplamaya, yeni içerik yazmaya ve SEO öğrenmeye zaman ayırmalısınız. Ayrıca her geçen gün büyümeye devam eden büyüyen bir sosyal medya varlığına sahip olmalısınız.

Buradan, her şey ölçeklemekle ilgili. Adınızı dışarı çıkarmak ve blogunuza yeni okuyucular almak için, kullanıcıların adınızı her yerde görmesini sağlamak istiyorsunuz. Bu hedefi şununla yapabilirsiniz:

  • Diğer popüler bloglar hakkında yorum yapmak. Kullanıcılar yorumlarınızı görecek ve daha fazla bilgi edinmek için web sitenize tıklayacaktır.
  • Facebook gruplarına katıl. Diğer blogcular rakipleriniz gibi görünse de, blog arkadaşları sahip olabileceğiniz en büyük varlıklardan biridir. Diğer blog yazarlarıyla erken ve sık ilişkiler kurduğunuzdan emin olun.
  • Sosyal medyada aktif kalın. Bir okuyucu sizi tweet atıyorsa, yanıt vermelisiniz. Unutmayın, okuyucularınız içeriğinizi paylaşma ve web sitenize daha fazla insan getirme gücüne sahiptir!

19: Bir kurşun mıknatıs oluşturun.

Bir kurşun mıknatıs, e-posta adresleri karşılığında okuyuculara sunduğunuz bir freebie'dir. Bu, erken hayata geçiremediğim bir şeydi. Web sitem için bir kurşun mıknatıs oluşturmak için çok uzun bir süre bekledim, çünkü çok fazla düşünmekteydim ve mükemmelliğe odaklanmıştım.

Ama nihayet 1. kurşun mıknatımı başlattığımda Paraya Dayalı Araç Seti, toplandığım e-postaların sayısı bir gecede ikiye katlandı.

Lead mıknatısınızın süslü olması gerekmez; ipuçları ile doldurulmuş tek sayfalık bir PDF, uzmanlık alanınıza, yazdırılabilir bir kaynağa veya basit bir e-posta kursuna odaklanan bir kontrol listesi olabilir.

20: E-posta sıranızı besleyin.

Bir çok e-posta toplamaya başladığınızda ve blogunuzda hız kazanmaya başladığınızda, ConvertKit gibi bir hizmet bir gereklilik haline gelir. ConvertKit ile e-posta listenizi bölümlere ayırabilirsiniz, böylece aynı e-postayı okuyucularınızın her birine her seferinde göndermezsiniz.

Web siteniz muhtemelen birden fazla ana konuya odaklandığından, bu seçeneğe sahip olmak bir oyun değiştirici olabilir!

Sonuç olarak, stratejilerinize satış dönüşüm hunilerini kullanmaya başlamak istersiniz. Bir satış hunisi ile, belirli okuyuculara, onları bir satın alma veya satış ortaklığı satışına çekmeyi amaçlayan bir dizi e-posta gönderirsiniz.

Satış hunisini manuel olarak kurarken, e-posta listenizi beslemenin en iyi yolu MailChimp veya ConvertKit gibi bir hizmettir!

21: En iyi içeriğinizi gözden geçirin.

Sitenizde birkaç canavar blog yayını ve bağlı kuruluş incelemesi yapıldıktan sonra, ilerlemenizi yakından takip etmek isteyeceksiniz. En iyi içeriğinizi inceleyerek ve güncelleyerek, doğru olduğundan emin olabilirsiniz ve arama motoru optimizasyonu açısından sıralara tırmanma konusunda en iyi şansı verebilirsiniz.

En iyi ve en kazançlı blog gönderimlerimden bazıları en az beş kez tamamen elden geçirildi. Gerçek parayla blog oluşturmak için, en iyi içeriğinizi her zaman taze ve doğru tutmalısınız. Bunu yapmanın en iyi yolu, en çok üreten yayınlarınızın listesini tutmaktır, böylece yılda en az 1-2 kez güncelleyebilirsiniz.

22: Listenizi araştırın.

Harika olmaktan daha iyi olanı biliyor musun? Her yıl daha iyi olmak. Bir blog yazarı olarak rolünüzde büyüdükçe, kendinizi geliştirmenin en iyi yolu, okuyucularınıza ne yaptığınızı ve neyi daha iyi yapabileceğinizi sormaktır.

Abonelerinizin listesi için kısa bir anket oluşturmak, web sitenizi ve nihayetinde kârınızı artırmak için kullanabileceğiniz değerli geri bildirimler almanıza yardımcı olabilir.Sosyal Tetikleyicilerinden Derek Halpern'den aldığım bir taktik, “Mücadele ettiğiniz ilk şey nedir?” Diye soruyor. Finansal bir blogum olduğu için, mali olarak ne ile uğraştıklarını soruyorum. Evliliğimiz için daha fazla blog, okuyucularımıza evlilikleriyle ilgili olarak ne tür sorunlarla uğraştığımızı soruyoruz. Bir moda blogunuz varsa, okuyucunuzun en büyük dolap hayal kırıklıklarını sorabilirsiniz. Eğer spor yaparsanız, okuyucunuzun diyet ve egzersizle ilgili en büyük sorununu sorarsınız. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, bu soruları Google Formlar ile ücretsiz oluşturabileceğiniz kısa bir ankete bile bağlayabilirsiniz. Aldığınız sürece bilgiyi nasıl aldığınız önemli değil.

Unutmayın, okuyucularınız para kazanma sebebinizdir. Gelirinizi başkalarına yardım ederken büyütmenin en iyi yolu, ağrı noktalarını belirlemek ve yardımcı olabilecek ürünler, kaynaklar ve içerik oluşturmaktır.

Bugün Para Yaratmaya Başlayın

Bu listedeki her adımı takip ederseniz ve bir yıl boyunca blog yazmayı taahhüt ederseniz, irade Ayda 1000 $ ya da daha fazla kazanmaya başlayın. İstediğinizden daha uzun sürebilir ve Lord kolay olmadığını bilir.

Ama sana inanıyorum. Ve biliyor musun? Blog yazdığım sürece, bir yıl boyunca ruhunu bir yıllığına döküp başarısızlığa uğrattığını hiç görmedim.

Eğer nasıl başlamış ve nasıl başlayacağından emin değilseniz, ben de bunu anlıyorum. İşte bu yüzden size kârlı bir blog oluşturmak için adım adım süreci gösterebilecek ücretsiz bir e-posta dizisi oluşturdum. Bugün kaydolduğunuzda, takip edilecek eylem öğeleri içeren normal e-postalar alacaksınız.

Sen kutu para bloglama yapmak. Kahrolası, zengin olsun bile. Ama unutma, her şey bu ilk adımla başlar.

Bir meydan okuma için hazır mısınız?Benim için kayıt olun 1 k Bloglama e-posta mücadelesi yapın. Ana amacın, blogunuzu oluşturmanıza ve ilk 1.000 $ blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olmak için hazırladığı ücretsiz 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsanız kaydolun. 😉

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bağımsız Yüklenici Nasıl Olulur?

Bağımsız Yüklenici Nasıl Olulur?

Yıllardır bağımsız bir yüklenici oldum. Ev işimi ailem için sabit bir gelir kazanan bir şeye dönüştürdüm. Aslında, ben birincil ekmek alıcısıyım. Bağımsız bir yüklenici olmak bu yıl başlayacak en kârlı küçük işletmelerden biridir. Bağımsız bir yüklenici olarak, kendi programımı seçme ve hatta müşterilerimin kim olduğunu belirleme konusunda bir dereceye kadar özgürlüğüm var.
Devamını Oku
Tavsiye Ücreti Ödeyecek 107 Web Teklifi

Tavsiye Ücreti Ödeyecek 107 Web Teklifi

Bir çoğumuz bilmeden fazladan para kazanmak için pek çok fırsata sahip olabiliriz. Bazı araştırmalar yaptım ve bir kaç web teklifi bulduğum ortaya çıktı - aslında, bunlardan en az 107 tanesi - size bir havale ücreti ödeyecek! Ve tüm bunlara bakmak zorunda değildim. Bu, boş para kazanmanın en kolay yollarından biridir.
Devamını Oku
Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Bir CEO Çalışması Haftada 8 Saat Olabilir mi? Evet, ve İşte Nasıl Yaptım? İşyerinizi yok etmeye hazır masanızda oturun. Bir fincan kahve hazırladınız, takviminizi kırıp en önemli görevinize daldınız. Ve sonra olur. Telefon çalıyor ya da bir meslektaş “hey” demek için durur. Belki patronunuz bu TPS raporlarını sormaya devam eder.
Devamını Oku
Tutarlı Hedeflerin Belirlenmesi Gelirimi% 100 Nasıl Artırdı?

Tutarlı Hedeflerin Belirlenmesi Gelirimi% 100 Nasıl Artırdı?

“Açık ve yazılı hedefleri olan insanlar, daha önce hiç düşünemedikleri insanlardan daha kısa bir sürede çok daha fazlasını başarırlar.” -Brian Tracy Üç yıl önce, benim ilk Koçluk programına katılmıştım. Girişimciler üstel büyüme elde ederler. “Oyun değiştirici” ifadesini nadiren kullanırım, ancak bu program sadece budur.
Devamını Oku