Kazanmak

4 Para Dersleri Babalar Çocuklarını Öğretebilir

Bu aslında 2 yıl önce yayınlandı, ancak bugün hala geçerli. Mutlu Babalar Günü hepiniz!

Selam.

Bu yazının başlığından, muhtemelen başka bir şey aldığınızı düşündünüz. Jeff Rose klasik.

Ama, hayır, hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm.Bu karısı.

Selam millet. Ben Mandy.

Evet, kocanın günlüğünü bugün Baba'nın Gününün şerefine bıraktım.

Blogumu bir kereden fazla ele geçirdi, ama şunu söylemeliyim ki, kötü şöhretli İyi Mali Cents'i devralmaktan biraz korktum.

Bu yüzden, bu süreçte size en azından size bazı finansal tavsiyelerde bulunmanın uygun olduğunu düşündüm. Ha!

Finansal ipuçlarını aramaya geldiysen, BOOM.

Seni korudum.

Ama aynı zamanda para gönderilerinin arkasındaki adam hakkında size daha fazla bilgi verme fırsatını da istedim. Çünkü bu adam bir finans gurubundan daha fazlası.

O bizim ailemiz için bir sağlayıcıdan ya da çocuklarımıza bir disiplinerden daha fazlası.O inanılmaz bir koca ve baba.

O altın kalpli bir İsa sevgilisi.

İhtiyacın olan herhangi biri için gömleğini sırtından verirdi ve her zaman daha fazla şey öğrenmek, daha çok yardım etmek, daha çok dua etmek ve daha derinden sevmek için çabalar.

Hala para dersleri bölümünü arıyorsan ... sabırlı ol. Bunu anlayacağım.

İlk olarak, oğlanların onun için yaptığı bu tatlı videoyu paylaşmak istedim. Kesinlikle babalarına tapıyorlar ve bence onun hakkında konuştuğunu gördüğünüzde parlıyor.

Daha fazla ado olmadan, burada “vahşi her şey” hakkında konuşan üç vahşi oğlumuz var…

Seni seviyoruz Jeff Rose ve çok minnettarsın, babalık böyle bir önceliğin var. o kadar da uzun giydiğiniz şapkaların listesi. Sen özel birisin!

Şimdi, günün daha az önemli haberlerine. 😉

Para Dersleri.

Burada hayatımdaki eşim olarak Jeff ile haksız bir avantajım var gibi hissediyorum çünkü para konusunda çok akıllı. Bugünün toplumunda, çocukların paranın önemi hakkında daha az ve daha az öğretildiği gibi hissediyor.

Fakat evimizde, alabileceği her fırsatta para dersleri veriyor.

Parayla ilgili öğrenmeyi dört kategoriye ayırma eğilimindedir: İş, harcama, tasarruf ve verme.

İşte 4 Para Dersi Jeff, Çocuklarımızı Öğretir:

1. İşler mükemmel “ilk” işi yapar.

Bu her şeyle ilgili.İŞ.

Çocuklarına paranın şeftali gibi bir şey olmadığını öğretmek çok önemlidir. Ağaçlarda yetişmez. Bu hoş olmaz mıydı?

Evinize yardım etmek için çocuklarınızı toplayın. Bulaşık makinesini boşaltır, yatağını yapar, dişlerini fırçalar, oyuncaklarını temizler, çöpü dışarı çıkarırsa… görevlendirildikleri görevleri tamamlarlarsa bir komisyon kazanırlar.

Bir ödenek değil. Komisyon.

Çocuklarına para vermek için vazgeçme ve onlara bir şeyler satın almak için para istemelerini öğretin mi? Yapmalılar kazanmak. Ailenizle yaptığınız ekstra harcama parası için hızlı para kazanmanın yolları ya da yatırım yapmak için ekstra yollarla ilgili bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz!

2. Onlara dondurma kamyonunun serbest olmadığını öğretin.

Bu ders nasıl yapılır SPEND.

İşte onlara öncelikleri öğretme şansın. Çocuğunuza hiç bir şey düşünmeden hemen harcadıklarını farketmek için 10 $ verdiniz mi? Bu, çocuklarla (ve yetişkinlerle) tekrar tekrar tekrar oluyor ve bu yüzden, pek çok insanın dediği gibi, asla “önden gitmeyecek” olmasının nedeni budur.

Harcamayı anlamadığın zaman öne geçemezsin.

Dondurma kamyonu her cumartesi öğleden sonra saat öğleden sonra saat 3 civarında evimizi ziyaret ediyor. Çocuklarımız bu şeyi uzaklardan duyabilirler. Şaka yapıyorum çünkü teknik olarak dondurucumda yaptığım dondurma için beş kez bedel ödemek üzereyiz.

Böylece Jeff onlara dondurma kamyonundan dondurma istemeleri halinde kendi paralarını harcamaları gerektiğini öğretmeye başladı. Evet, kazandıkları para.

Ama aynı zamanda bunu, paralarını aşırı dondurulmuş dondurma üzerine üfledikleri zaman, istedikleri yeni bisiklet veya Xbox oyunu için hiçbir şansın olmayacağını öğretmek için bir şans olarak kullanıyor.

3. Kendi kumbaralarını satın alın.

Konusuna geçelim KAYIT ETMEK.

Çocuklar için sıkıcı görünebilir, ancak onlara tasarruf etmenin önemini öğretmek için çok zaman harcıyorlar. Çocuğunuz, ne biriktirmek istediğinin çok az bilgisi ile üniversiteye gidiyorsa? Onları daha da kötüye götürecek ve daha da kötüsü olacak, onları mahvedecek bir borç dünyası olacak.

Komisyonlarını bir kumbaraya koymalarını sağlayın. Daha da iyisi, açık bir kumbara olduğundan emin olun, böylece paralarını büyüyebilirler.

4. Onlara başkalarını nasıl kutsayacağınızı gösterin.

En sevdiğim dersim, nasıl yapılır GIVE.

Jeff bunları tithing hakkında öğrettiğinde bunu iyi yapar.

Hizmete girmeden önce onlara kilisenin otoparkında bir kaç dolarlık banknot vermez, onlara para kazanmak için kendi parasını kullanır.

İnan bana, onları kendi paralarını vermenin etkisi çok değerli.

Bunlar kocamın çocuklarımızı para hakkında öğretmek için yaptığı birkaç şey.

Yapabileceğiniz en iyi şey çocuklarınızla para hakkında konuşmak ve bu konu hakkında sık sık konuşmak. Sahip oldukları sorulara cevap vermek ve yol boyunca onlara rehberlik etmek için orada olun.

Para 101 bir üniversite kursu olarak teklif edilmiyor, biz de MUSTEbeveynler olarak çocuklarımıza çalışma, harcama, tasarruf ve vermenin önemini öğretmeye adanmış oluruz.

Çayır parası dersi olarak her anı kullanın ve çocuklarınız para uzmanı olmak için büyüyecek!

    Ailemize sadece çalışma, harcama, tasarruf ve vermeyle ilgili değil, hayatımızdaki şeyleri nasıl önceliklendireceğimizi, böylece daha fazla neşe ile yaşayabileceğimizi öğreten müthiş kocam için tüm Babalara Mutlu Babalar Günü!

Videoyu izle: Anne Terk Etti, Baba İşe Gitti

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Başarısızlık Başarısına Neden Olabilir
Kazanmak

Başarısızlık Başarısına Neden Olabilir

Bugün blogda biraz değiştirip diğer sitem Maliye Askerim için yaptığım videolardan birini paylaşacağımı düşündüm. Başka bir sitem olduğunu biliyordun, değil mi? Kendinizi bilgilendirin. İşte yaptığım birçok videodan biri. Enjoy… Bugün başarısızlık hakkında biraz konuşmak istiyorum.
Devamını Oku
GF ¢ 023: Finansal Danışmanlar Nasıl Olur?
Kazanmak

GF ¢ 023: Finansal Danışmanlar Nasıl Olur?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_23.mp3 # 1 Soru Ne Onları Kiralama önce bir Finansal Danışmanı Ne Sormalısınız? İpucu: Parayla ilgili her şey var. Özellikle - paranız. Bu podcast'de, işe almayı kabul etmeden önce finansal danışmanınıza sormanız gereken # 1 soruyu ele alıyorum.
Devamını Oku
Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları
Kazanmak

Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları

Indiana Jones, bir sonraki arkeolojik buluntusunu arayan bazı yabancı topraklarda yarışıyor, bu hazine arayıcısının asla yorulmayacağı bir macera. Kim hazine bulma konusunda heyecanlanmıyor? Özellikle de bedava para varsa! Alışveriş merkezindeki park yerinde 20 dolarlık banknot veya büyükanne ve büyükbabalarınızın sizi aldıkları eski bir bağ buluyor olsun, cüzdanınıza biraz para eklemek ve bedava para kazanmak için her zaman iyi bir muamele.
Devamını Oku