Bir Hıristiyan Rock Yıldızı Altı Şeklinde Çevrimiçi Müzik İşi Nasıl İnşa Edildi?

1 milyon dolarlık bir blog yazmayı kazanmış biri olarak, yeni bir şey denemek için işlerini bırakan sıradan insanların hikayelerini duymaktan hoşlanırım. Bununla birlikte, bundan daha da fazlası, insanların gerçekten sevdikleri bir şey yapmak için para kazanmanın bir yolunu buldukları zamanları severim.

Christopher ve Melanie Greenwood, tutkuyu iş ile birleştirmenin ve bunu yaparken para kazanmanın mümkün olduğunu kanıtlıyor. Eskiden bir BT Ağ Mühendisi olan Chris, 2004'te işini bıraktı ve müziği gerçekten çok seviyordu. Melanie modellemeyi sürdürmek için işini bıraktı ve çift kendi tasarımlarının yeni bir geleceği inşa etmek için dışarı çıktı.

Ne yazık ki, bir müzisyen olarak yaşamak, tüm gitar soloları ve çığlık atan hayranlar değildir; Aynı zamanda zor bir iş. Hıristiyan bir rock sanatçısı olarak Chris, ülkeyi yılda 150-200 gösteri yaparak durmaksızın geziyordu. Ancak, bir çift Kaliforniya'ya taşındıktan sonra, dijital ürünleri çevrimiçi olarak satmayı ve getirebileceği pasif geliri öğrendiler.

Chris Greenwood, a.k.a. “Manafest” ile röportaj

Sonra ne oldu? Ve, çift çevrimiçi dijital ürünler satan altı rakamı kazanmanın bir yolunu nasıl buldu? Daha fazla bilgi edinmek için Chris Greenwood ile yaptığım röportajın içine girelim.

Chris: Kaliforniya'daydım, dijital ürünleri çevrimiçi satmayı ve SWISS dolar olarak adlandırmayı sevdiğim şeyleri öğrendim. - “Ben Satılırken Satış Yaparım.” Şarkı yazımından pasif bir gelir elde ettim ve bu varlıkları sürekli olarak benim için çalıştım. bilgimi satmak beni uçurdu. Karım, kızımıza hamile kaldı ve gezinin dışında yeni gelir akışları yaratmak için harika bir zaman gibi görünüyordu. Kar marjlarını da çok beğendim çünkü dijital bir varlık yaratmak için yaptığım tek yatırım benim zamanım, ayrıca bir video kamera ve bir mikrofondu.

İlk ürünüm, “FIGHTER: Korkuları Fethetmek ve Hayallerine Ulaşmak İçin 5 Anahtar” adlı bir kitap yayınladı. Okulda zorbalığa ve aşırı kilolu olmak gibi genç yaşta üstesinden geldiğim mücadeleleri paylaşan bir kendi kendine yardım motivasyon kitabı. . Babamın sadece 5 yaşındayken gerçekleşen intihar hikayesini de paylaşıyorum.

Kitabımda, hayallerimizi izleyen sanatçı ve girişimciler olarak karşı karşıya olduğumuz red ve yalnızlığı da tartışırım. Bir Kickstarter'ı piyasaya sürdüm ve inanılmaz hayranlarım 20.000 ABD Doları'nı aşmam için bana yardımcı oldu. Ancak, kısa bir süre sonra, fiziksel kitaplarda kendinden yayınlanmış bir yazar olarak bir ton para olmadığını fark ettim, ancak çevrimiçi kurslarda ve kitaba dayalı ses programlarında bir ton para vardı.

Bu noktada, Brendon Burchard, Michael Hyatt ve daha bir çokları aracılığıyla çevrimiçi pazarlama eğitimi almaya başladım. Bununla birlikte, bir gün online iş satma başarı hikayesini paylaşan başka bir girişimci duyduğumda Internet Business Mastery adlı bir podcast dinliyordum. Bu hikayeyi duymak beni izlerimde durdurdu. Arabamı bir Starbucks'a çektim, en sevdiğim içeceği aldım ve ilk online kursumu hemen belirlemeye başladım.

Çok hamile karım küçük stüdyo apartmanımızda sözlerimi kaydederken, şüphelerim vardı. “Bu aptalca” ve “bu dersi kim alacak?” Diye düşündüğümü hatırlıyorum. Neyse ki, bitene kadar devam ettim. İnsanlara yardım etmeyi ve uygularlarsa dersimin birinin hayatındaki etkisini göstermeye odaklanmaya devam ettim.

İlk aydaki kursun 100 dolarının altında bir miktar kazandım ve sıfır ön maliyetin olduğu konusunda hayran kaldım. Ayrıca, hiçbir şey göndermem gerekmedi!

Müzik işinden radyo telif hakları, YouTube, dijital satışlar vb. İle pasif gelir elde etmek için kullanıldık ama bu tamamen başka bir seviyedeydi. Artı, bir şarkı için 0,99 sentten veya bir albüm için 10 dolardan çok daha fazla ücret alabilirim!

Çevrimiçi girişimcilik 2 yıldır yan iş olmuştur ve eşim ve ben online kurslarımızdan yaklaşık 6 rakam gelir elde ettik. Bu işi günlük olarak büyütmek için sürekli yeni yollar öğreniyoruz. Müzik sanatçısının müzik endüstrisinde başarılı olmasına yardımcı olacak kurslar oluşturmaya odaklanıyorum.

Ayrıca, tutkularını tam zamanlı bir müzik kariyerine dönüştürmek için sanatçıları koçluk eden bir topluluk üyem var.

Chris: Manafest olarak, dünya çapında turlar yapan tam zamanlı bir rock sanatçısıyım. Ayrıca şarkılarımı yazarım ve müziğimi çevrimiçi pazarlamıyorum. Chris Greenwood olarak, sanatçılara ve müzisyenlere başarılı bir müzik kariyerine nasıl sahip olacaklarını öğretiyorum.

Eşim ve ben, zamanımızın çoğuna, 2017 yılında, bu kadar büyük bir tepki gördüğümüz gibi, çevrimiçi işletmelerimize odaklanmayı planlıyoruz. Kendi tasarım müşterilerine devam ederken tasarımcılar hakkında serbest çalışanlar öğretir. Bu da bize istediğimiz her yerde çalışmak için daha fazla özgürlük verirken kızımızla da zaman geçiriyor.

Yolculuğun esnekliğini seviyor, her yerde çalışıyor, bilgimizi alıyor ve dünyayla paylaşıyoruz.

Chris: Borçtan uzak kalmak, işimizde gerçek bir nimet oldu. İlk başta kolay değildi, ama bizi daha yaratıcı bir şekilde düşünmeye zorladı ve sadece bir şeyler yapmak için borç almak zorunda kaldı. Ayrıca, rezervlerimizin olduğunu bilerek bir barış var. Hala büyüyoruz ve onu sevmekten başka hiçbir şeye borcumuz yok.

Öğrendiğim bir diğer ders, fiyatlarımı ne zaman ve nasıl yükselteceğimiz olmuştur. Arkadaşım Tony Da Silva bir keresinde şöyle demişti: “Ürünleriniz veya hizmetleriniz için ne kadar ücret ödemenizden utanmıyorsanız o zaman yeterince şarj olmuyorsunuz.” Bu tavsiyeyi çok seviyorum.

Ayrıca, sadece bir şeyi “göndermeyi” öğrendim. Bir ürünün mükemmel olup olmadığına dair mazeret yapmayı bırakın. Dışarı çık ve yol boyunca değiştir. ”

Chris: Tam zamanlı bir kariyer olarak müzik peşinde koşan binlerce sanatçıya koçluk yaptım. Ayrıca, çevrimiçi iş ve girişimcilik konusunda Grammy Ödüllü Şarkı Yazarı Seth Mosley'i Full Circle Müzik'te (Nashville) yönetmiştim.Şu anda bir podcast ile, canlı etkinlikler satıp çevrimiçi kurslar satıyor. Bu adamla her fikrimi paylaştığımda, dinler ve harika sonuçlarla aksiyona girer. Çalışmaktan korkmayan aç girişimcilere yardım etmeyi seviyorum.

Ayrıca, dijital satışlardan ve canlı gösterilerden müziklerle binlerce insanı daha fazla çeken, Kanada merkezli bir Alberta grubuna da yardımcı oldum.

Çevrimiçi işleriyle başlatabilmeleri için arkadaşlarımla birlikte birkaç çevrimiçi kurs hazırladım. Bir arkadaş şimdi eşi ile online kurslar yaratıyor ve pasif gelir getiriyor. İnsanlara neyin mümkün olduğunu göstermesi ve ardından meşaleyi alması ve onunla koşmasını izlemek çok ilham verici.

Chris: 2017 için başlıca hedeflerimden biri, Manafest ile çevrimiçi kurslarımız arasında 7 haneli net gelir elde ediyor. Ayrıca aylık mentorluk programım olan Fanbase Üniversitesinde 300'den fazla sanatçıya yardım etme hedefim var.

Chris: Büyüdüğümde kaykaycı olmayı hayal ettim. Ne yazık ki ayağımı bir genç olarak incittim. 3 ay boyunca kaymayı başaramadım ve kız arkadaşım beni hemen aynı anda terk etti. Depresyonda olduğunu söylemek için bir understatement. Ancak, babamın yaptığı gibi kendi hayatımı almak yerine, içinde bulunduğum ağrılar hakkında şarkılar yazmaya başladım. Bu, 18 yaşında müzik işine girişimdi.

Tanrı'nın bir mizah anlayışı olduğunu düşünüyorum çünkü okulda müzik başarısız oldum ve şimdi birçok insanın Manafest olarak çok başarılı bir kariyere sahip olacağını düşünüyorum. Şimdi yüz binlerce albüm ve milyonlarca single sattım. Ayrıca 21 farklı ülkede oynamak için kutsanmış oldum. Yazılışı, şarkıları canlı çalmayı ve müzikle ilgili umutlarımı iletmek için müzik videoları oluşturmayı seviyorum.

Chris: Bu mantra ile yaşıyorum:

“Bir savaşçı asla başarısız olmayan biri değil; bir savaşçı asla bırakmayan biri ”.

Tweet'e Tıkla

Yani kavga etmeye devam et.

İnsanlar, Chris'in müziğini iTunes aracılığıyla veya Manafest yazarak Spotify üzerinden çevrimiçi olarak kontrol edebilirler. Greenwood'un web sitesini //www.manafest.com adresinden de ziyaret edebilirsiniz. Müzik kariyerini bir üst seviyeye taşımak isteyen sanatçılar şu adrese gidebilir: //www.smartmusicbusiness.com.

Videoyu izle: aya sorsam ilahisi muhteşem ses den dinle

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Kendi İşime Başlayarak Öğrendiğim 5 Önemli Ders

Çocukken, işletme sahibi ya da girişimci olmanın özlemlerini almadım. Jose Canseco beysbol kartlarında çok fazla para harcayan bir beyzbol kartı koleksiyoncusuydum. (Muhtemelen şimdiye kadar yaptığım en kötü yatırımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor, ama hey - sadece bir çocuktum). Üniversiteye giderken bile, mezun olduğumda ne yapmak istediğimi gerçekten bilmiyordum.
Devamını Oku
Küçük Başlangıçlarınızın Büyümesi: Başarılı Olmanız Gerekenler

Küçük Başlangıçlarınızın Büyümesi: Başarılı Olmanız Gerekenler

Büyümeye Başlama Zamanı Küçük bir işletmeye başlamak zor bir tekliftir - sadece başarı oranına bakın: 20'den az insan çalıştırıyorsanız, hayatta kalma şansının% 37'si. Onlara öyle bakarsanız istatistikler çok arzu edilmez. Olsa da iyi haber var - Başarısız olan% 64 ile başarılı% 37 arasında olmanız arasındaki fark, neye dahil olduğunuzu ve buna göre planladığınızı bilmektir.
Devamını Oku
Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Haftalık Ofis Saatlerimi 40-artı 8'den Azına Nasıl Düşürdüm

Bir CEO Çalışması Haftada 8 Saat Olabilir mi? Evet, ve İşte Nasıl Yaptım? İşyerinizi yok etmeye hazır masanızda oturun. Bir fincan kahve hazırladınız, takviminizi kırıp en önemli görevinize daldınız. Ve sonra olur. Telefon çalıyor ya da bir meslektaş “hey” demek için durur. Belki patronunuz bu TPS raporlarını sormaya devam eder.
Devamını Oku
Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Çevrimiçi Yazar Olarak Nasıl Bir Yaşam Kazandığım (Ve Nasıl Olabilir)

Yirmili yaşlarımın çoğunda, yerel bir bankada Aile Hizmetleri Müdürü olarak uzun saatler çalıştım. Hayatımı tek kelimeyle anlatmak zorunda olsaydım, kesinlikle “yorucu” ile giderdim. Sadece sabah saat 5'e kadar yorulmadan çalıştım. her gün, ama üç yaşın altında iki çocuğum vardı. Bunların en önemlisi, sık sık gece, hafta sonları ve tatil günleri çalıştım.
Devamını Oku