Maliye

Milyoner Olmak (20 bin dolar borçtan başarılı girişimciye)

Nasıl olabilir sen milyoner olmak

İşte milyon dolarlık bir borca ​​olmaktan 20.000 dolar borçlu olmaktan nasıl geçtiğimin öyküsü, ayrıca yol boyunca öğrendiğim derslerden bazıları:

Yap sen milyoner olmak için gerekenlere sahip misiniz?

Burada gerçekten dürüst olacağım. Yıllar boyunca, bir gün milyoner olacağımı hiç düşünmemiştim.

Görüyorsun, bana karşı çok fazla şeyim vardı.

Babam bir kez değil iki kere iflas başvurusunda bulundu. Annem takım elbiseyi takip etti. Her ikisi de sürekli bir finansal krizle ya da diğeriyle uğraşırken finansal yıkıma uğramışlardı.

Ne yazık ki, bu para dersleri bana aktarıldı.

Basitçe söylemek gerekirse, parayla mücadele etmek bildiğim tek şeydi.

Sonuç olarak ben zor başarısız 20'li yaşlarımın başında. Benim finansal yolculuğumda, kredi kartlarını açmaya başlamamıştım, idare edemedim, ihtiyaç duymadığım öğrenci kredilerini çıkardım ve 20,000 dolar değerinde kredi kartı borcuna iniş yaptım.

Bu kadar düşük mali seviyeye ulaştığımda, varlıklı olmayı hayal edebileceğimin hiçbir yolu olmadığından emin olabilirim.

Günümüze hızlıca ilerliyorum ve şimdi gururlu bir milyonerim. Birden fazla gelir akışına sahip olmanın önemini öğrendim. Uyurken ben pasif gelir veren süreçleri nasıl uygulayacağımı anladım.

Ve şimdi geçmişime yansıttığım, beni oraya getiren temel prensiplerin bazılarını görebiliyorum.

Bu prensipleri kendi mali hayatınıza uygularsanız, aynı zamanda uzun süreli zenginlik yaratabileceğine de inanıyorum. Tahıllara karşı gitmeye ve servetlerinizi değiştirmeye hazırsanız, takip etmeniz gereken sekiz önemli adım şunlardır:

Adım # 1: Sağlam Hakikatlerinizi Gerçekleştirin

Bahsettiğim gibi, bana karşı her şeyim vardı. İlk başladığım genç bir yetişkinken, babam yeni kıyafetler almak istediğimde kredi kartlarını çıkarmam için beni cesaretlendirdi. Dedi

“Ah, eğer paranız yoksa, her zaman bir kredi kartı çıkartabilir ve sadece ödeme yapabilirsiniz.”

Bu, bana iletilen mali tavsiyenin türüydi, bu yüzden bu sadece şeylerin olduğu gibi düşündüm. Ne yazık ki, bu tavsiye bana 20'li yaşların başlarında 20.000 dolar değerindeki kredi kartı borcunu tutturmamı sağladı.

Yani, yapmam gereken ilk şey inanılmaz sert bir gerçeği tanımaktı. Babamın bana kötü bir tavsiye verdiği gerçeğini anladım. Beni sevdi, ama bu paramı yönetmeme yardımcı olacak bir pozisyonda olduğu anlamına gelmez.

Durumumun iyileşmesi için, ailemden gelen mali tavsiyeyi görmezden gelirsem daha iyi olacağımı anladım.

Şansınız, farkında olmak için bazı sert gerçekleriniz var. Milyoner olma yolundaki ilk adım, ne olduklarını anlamaktır. ve Onları nasıl ele alınır.

Adım 2: Savaş Arkadaşını Bul

Üniversitedeyken, kişisel hayatımın içine sızdığım kötü mali tavsiyelerin bir kısmına izin verdim. Örneğin, kolej kız arkadaşımın kendi kredi kartı borcunu telafi etmek için kullandığı bir kredi kartı açmasına yardım ettim. Amanın.

Bu geçmişimin talihsiz bir parçası olsa da, beni iki numaralı noktaya getiriyor. Eğer mali hayatınızı geliştirmek istiyorsanız, bir “savaş arkadaşı” almalısınız - iyi dövüşte sizinle birlikte savaşan bir arkadaş veya arkadaş.

Askeriye aşina olmayanlarınız için, bir savaş arkadaşı temel eğitim sırasında tanıttığınız bir kişidir. Savaş arkadaşın biraz “en iyi arkadaş” olur. Senin hakkında her şeyi bilirler - iyi, kötü ve çirkin.

En önemlisi, bunu duymak istemediğinizde bile size gerçeği söylemek için oradalar.

Kız arkadaşım (şimdi eşim), herkesin isteyebileceği en iyi savaş arkadaşıydı. Duymak istemediğimde bile, sürekli gerçeği bana anlattı.

Ödeyemediğim bir şey almak istediğimde, cüzdanımı çıkarmamı söyleyen ilk kişi oydu. Gururumu ve egomu kesinlikle incitirken, haklıydı. Ben yapmadım istemek onu duymak için, ama ben gerekli onu duyabilmek için.

Ve çok dinledim sevindim.

Kalbine tavsiyede bulunduktan sonra, kredi kartımı ödemeye başladım. Birkaç kısa yıl sonra, tüm borçlarım gitti.

Mali bir savaş arkadaşına sahip olmak benim için tüm farkı yarattı ve size de yardımcı olabilir. Kendinize, hayatınızda kimin sorumluluğunu alabileceğinizi sorun. Şansınız var, zaten bir savaş arkadaşınız var ve bunu bile bilmiyorsunuz.

3. Adım: “Hayır” deyince öğrenin

Nasıl ve ne zaman “hayır” demeyi öğrenmek kolay değildir, ancak tüm yetişkinlerin sonunda ustalaşmaya ihtiyaç duyacağı bir beceridir. Paranızı özellikle düz tutmak istiyorsanız, “hayır” demenin (zor olduğunda bile) nasıl mutlak bir şekilde yapılması gerektiğini öğrenmek.

Burada, “hayır” demek zorunda olduğum ve söyleyeceğim kişisel bir örnek var.

Annem Las Vegas'a yeni taşınmıştı ve bu 2008'deki emlak balonundan önce haklıydı. Mülklerinin değeri fırlamıştı, ki bu iyi bir haberdi.

Maalesef, evinin önceki satışından aldığı parayı alıp bu parayı Las Vegas gayrimenkulüne yatırım yapmak için kullanmaya başladı. Şimdi, ne olup bittiğini bildiğini veya hatırladığını bilmiyorum, ama bu yatırım mülkleri hiç yatırım değildi.

Sonunda, tüm parasını ve tüm bu gayrimenkul yatırımlarını kaybetti.

Ama bütün o parayı kaybetmeden önce, ona borç para vermesine yardım edip edemeyeceğini sordu.

Elbette, savaş arkadaşım bu fikri beğenmedi. Kısa süre önce karımla ilgili durumu anlattığımda, beni çok hızlı kapattı. Ama daha da kötü haberler var. Anneme zaten bunu yaptığımı söylediğimden, geri dönüp fikrimi değiştirdiğimi söyledim.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bundan hiç memnun değildi. Sinirli ve hayal kırıklığına uğramıştı ve bana haber verdi. Mesele, “hayır” ın doğru cevap olduğunu biliyordum. Ne kadar büyük bir kişisel risk olacağını bilmek için ilerleyemedim.

Hayatınızdaki insanlar krediler ister mi? Zamanlar zor olduğunda bir kurtarma talebinde bulunurlar mı? İyi kredinize dayanmak istiyorlar, çünkü kendi harap ettiler mi? Sürekli olarak sizden faydalanıyorlar mı?

Eğer gerçekten ilerlemek istiyorsan, kendin için ayağa kalkmalısın. Gerekli olduğunu bildiğiniz zaman “hayır” demeyi öğrenin ve çok daha iyi durumda olacaksınız.

Adım 4: Konuşmanızı Yapalım


Milyoner olmamı sağlayan dördüncü prensip muhtemelen en önemlisidir. Çoğu kişi, finansalları “kazanır” söz konusu olduğunda büyük bir oyunla konuşsa da, herkes sözlerini eylemle desteklemez.

Hayatımın oldukça iyi olduğu bir alan burası. Okuldaki ve hatta üniversitedeki en zeki çocuk olmasam da, her zaman koşabildim. Üniversitede tam zamanlıyken ve derslerle dolu bir takvimim olduğunda, ben de Ulusal Ordu Muhafızlarındaydım. Üniversitemizin son yılında iki yarı zamanlı işim vardı.

Kendime her zaman birisinin beni alt edebileceğini söyledim, ama asla beni aşmayacaklar.

Finansal danışman olduğumda, aynı koşuşturmayı oyunuma uygularım. Sohbete başladım, sonra seminer yapmaya başladım. Antrenmanımı büyütmek için uğraştım çünkü kaybetmek istemedim.

Oradan, blogumun lansmanına devam ettim. Kısa bir süre sonra bir YouTube kanalı ve bir podcast yayınladım. Oradan, sürekli devam ettim ve sonunda ilk kitabımı yazdım. Maliye askerleri.

Buradaki ders nedir?

Dünyanın en zeki insanı olmayabilirsin, ama tahmin et ne oldu? Hala yanında bulunandan daha fazla çalışabilirsiniz.

Nasıl başarılı olacağınız hakkında konuşmayın; oraya gelene kadar koşuşturun. Kelimeler hiçbir şey ifade etmiyor, ama zor iş seni diğer tarafa götürecek.

Adım # 5: Asla Öğrenmeyi Durdursun

Milyoner olmamı sağlayan beşinci ilke, öğrenmeyi hiç bırakmadığım gerçeğiydi. Bir çok insan kolejden mezun olduktan sonra öğrenmeyi bırakmak isterken, bilgi birikimine devam eden yatırım, para veren bir yatırımdır!

Daha fazla öğrenebildiğim alanlardan biri finansal danışman olarak işimdeydi. Zamanla, daha fazla kurs aldım ve Sertifikalı Finansal Planner ™ profesyoneli oldum. Çoğu kişi, bir CFP® olduğunda, otomatik olarak daha fazla para kazandığınızı varsayar.

Ne yazık ki, durum böyle değil. Maaş zammı ya da kurabiye ya da kupa almadım. Hiçbir şey almadım.

Mesele şu ki, kazandığım kimlik bilgileri başka yollarla para kazanmamı sağladı. Sadece bir CFP® olmak benim için daha fazla güvenilirlik sağladı, ancak işimi daha hızlı büyütmeme yardımcı oldu.

Kurban buna değer miydi? Evet!

Ama zor muydu? Oh evet. Bazen acımasızdı.

CFP® sınavım için çalışırken, ilk bebeğimizi almaya hazırlanıyorduk. Yani, sadece uykusuz gecelerle uğraşmakla kalmamıştım, ama boş zamanlarım boyunca çalışıyordum.

Açıkçası, ben de bloglamada başarılı olmak için çok şey öğrenmek zorunda kaldım. İlk başladığım zaman, WordPress'in nasıl çalıştığını ancak bir web sitesinden nasıl para kazanabileceğimi bilmiyorum. Hızlanmak için bir ton blog makalesi okudum ve bir ton araştırma yaptım.

Her zaman yeni bir şeyler öğrenmekle ilgilendiğim için çok memnunum. Eğer olmasaydım, bugün olduğum yerde olmanın bir yolu yok.

6. Adım: Kendinize Yatırım Yapın

Çoğu insan kendi başına yatırım yapmayı düşündüğünde, bir MBA kazanmayı düşünür. Benim durumumda, CFP® atamasını takip ettiğimi belirtmiştim. Sadece bir zaman taahhüdü değil, eğitime, kitaplara ve gerçek sınavın kendisine yatırım yapmak zorunda kaldım.

Harcadığım her dolar paramın cebinden çıktı.

Daha sonra kariyerimde koçluk programlarına yatırım yaptım. Bir parçası olduğum Stratejik Antrenör programından çok bahsediyorum ve bunun benim için yılda 9,000 dolara mal olan büyük bir yatırım olduğunu nasıl anladım.

Bu programda ve Michael Hyatt'ın 25.000 $ olan İç Dairesi'nde olmak, şimdi milyoner olduğumun en önemli nedenlerinden biri.

Bu programlar paraya mal olur, ancak yatırımlar maalesef ödenir.

Alt çizgi:

Kendinize yatırım yapın ve başka bir yere ulaşamadığınız harika sonuçları göreceksiniz.
Tweet için tıklayın

Adım # 7: Yüksek Başarılarla Kendinizi Surround Edin

Milyonlara bir sonraki adım altı numaraya giriyor. Karım ve ben kimin zamanımızla birlikte geçirdiğimiz kadarıyla çocuklarımızla vakit geçirdiklerinde süper seçiciyiz.

Bana meydan okuyan ve hak ettiğimde beni arayan insanlar etrafında olmak istiyorum. Kendi hayatlarını önemseyen ve en iyisi olmaya çalışan insanlarla kendinizi kuşatırken, bu tür enerji bulaşıcıdır.

Ne yazık ki, bunun tersi de doğrudur. Kendinizi aktif olarak yaşamlarını iyileştirmeye çalışmayan insanlarla çevrelediğinizde, aynı derecede bulaşıcıdır. Daha kötüsü, bu zehirli.

Kendini kazanmak isteyen insanlarla çevirin - sürekli öğrenen ve büyüyen insanlar. Zamanla, onların enerji ve mevcudiyeti size akıtır ve kendi hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olur.

Adım # 8: Arıza Tanımlama

Kredi kartı borcunda 20.000 dolar ile yetişkinliğe başladığımı nasıl söylediğimi hatırlıyor musun? Bu büyük bir hataydı, ama ben başkalarını da yaptım. Gayrimenkul yatırımcılığındaki ilk adımın flop olduğunu biliyor muydun? Hiç çalışmayan bir sürü farklı iş fikrini denediğimin farkında mısınız?

Çok fazla başarı elde ettim, ama muhtemelen dört kat fazla başarısızlık geçirdim.

Neyse ki, bu başarısızlıkların beni tanımlamasına izin vermem. Beni raydan çıkarmalarına izin vermedim ve yeni bir şey denememi engellemelerine izin vermedim.

Her başarılı girişimci ve her başarılı milyonerin kendi tarihlerinde tonlarca başarısızlığı vardır. Onların hatalarını benim yaptığım gibi tanıtamazlar, ama doğru.

Alt satır: Başarısız olmaktan korkmayın ve yaptığınız zaman, başarısızlıklarınızın geleceğini dikte etmesine izin vermeyin. Onları halı altında süpürün ve olabildiğince çabuk hareket edin.

Alt çizgi

Hikayeme şu ana kadar baktığımda, bu adımların milyoner olma çabasının yüzde 100 kesin olduğunu söyleyebilirim.

Yine de, başarı paradan çok daha fazlasıdır… en azından benim için. Sonuçta, ailemin hayattaki başarısı, bir kızı Filipinler'den evlat edinmemize ve yetimhanesi için para toplayabilmemize neden oldu.

Daha fazla para her zaman daha fazla etkiye eşittir ve bu prensipleri sizinle paylaşmak istediğim en önemli neden budur. Amacınız başkalarına yardım etmek veya kendi hayatınızı geliştirmek olsun, herkesin milyoner olabileceğine inanıyorum - hatta siz.

Tek yapmanız gereken, hedeflerinize, bazı sıkı çalışmalarınıza ve asla pes etmeme sözüne odaklanmaktır.

Videoyu izle: Kyani 2016 Sunum Sunumu Double Black Diamond Becky Bursell English Altyazılı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu
Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını. Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım. Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım. En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları"/>
Maliye

Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları

Ekstra para bulabilmeniz için günlük öğelerin maliyetlerini düşürmekle ilgileniyor musunuz? Fazladan para bulmak, borçlarını ödemek ya da diğer finansal hedeflere ulaşmak için harika bir yol olabilir. Neredeyse herkesin her ay ödeme yapmaya alışkın olduğu bir maliyet, İnternet erişimini karşılamanın maliyetidir. Ancak İnternet erişimini tamamen ücretsiz almanın bir yolu olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku