Borç

GFC TV Ep 007: Kredi Kartı Borcunu Nasıl Alabilirsiniz Süper Duper Fast

Kendinizi bir borç dağının altında bulduğunuzda, kredi kartlarınızı mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde ödünç almaktan daha cazip bir şey olmaz, kredi puanınızı kredi puanı ölçeğinde artırın!

Kredi kartlarını hızla ödemek için en sık kullanılan yöntemlerden biri, Dave Ramsey tarafından popüler hale getirilen Borç Kartopu. Kartopu size somut sonuçlar verir ve borçlarınızı ödemek için sizi motive etmenize yardımcı olur, ancak doğası gereği biraz tartışmalıdır çünkü katılımcılar en yüksek faizli borçlarını ödememektedir.

Geri kalanını kontrol edebilirsiniz Dave Ramsey'in Bebek Adımları burada.

Bir Borç Kartopu ile Kredi Kartları Nasıl Ödeme

Herhangi bir borç azaltma yönteminin başarılı olması için, borçtan kurtulmak için% 100 olmanız gerekir. Kredi kartlarını ödemek için bir borç kartopu kurmak ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Kredi kartı borçlarınızın bir listesini, en düşük bakiyeden borçlu olunan en yüksek bakiyeden borçlu hale getirin. Toplam bakiyeyi ve her hesap için aylık asgari ödemeyi belirtin. Aynı miktarda paraya sahip olduğunuz birden fazla kredi kartınız varsa, en yüksek faiz oranına göre listeye koyun. Bu, borç kartopu borç borcunda faiz oranlarını dikkate aldığınız tek zamandır.
  2. Faturalarınızı her ay ödediğiniz zaman, en küçük bakiyeye sahip hesaplar haricinde, listedeki tüm hesaplardaki asgari ödeme tutarını ödersiniz. En düşük borçlu hesabınız için, her ay alacağınız her bir doları ödeyene kadar gönderirsiniz.
  3. En düşük bakiye hesabı ödendiğinde, o hesaba gönderilen parayı listedeki bir sonraki en küçük bakiyeye yönlendirirsiniz. Bu yüzden yönteme “kartopu” denir. Bir hesaba her ödeme yapıldığında, mevcut paranız, bir tepeden aşağı inen bir kartopu gibi büyür.
  4. Tüm kredi kartları ödenene kadar işlemi tekrarlayın.

Kartopu yöntemi sadece kredi kartları değil, tüm borçlarla çalışacaktır. Her ay ne kadar para kazandığınızı ve kartopu hesabı listenizi oluştururken toplam yaşam giderlerinde ne kadar ödediğinizi hesaplamak iyi bir fikirdir. Bu şekilde, tüm yaşam masraflarınız hesaba katıldıktan sonra her ay listenizdeki ilk hesaba göndermek için ne kadar paranız olduğunu öğreneceksiniz.

Borç Kartopu Üzerine Tartışma

Birçok finans uzmanı borç kartopunu sorguluyor çünkü ilk önce en yüksek faiz oranına göre borçlarını ödemiyorsunuz ve bu nedenle uzun vadede borçsuz olmak için gerekli olandan daha fazla para ödüyorsunuz.

Kartopu yönteminin işe yaramasının nedeni, ilk önce en düşük dengeleri ödediğinizde hemen ilerleme kaydetmenizdir. Borçlarınızın küçülüp düştüğünü gördüğünüz gibi, planınıza bağlı kalmanızı sağlamak için sizi motive eder. Ödenen her hesap, listede bir sonraki borç için başvurmak için size daha fazla para verir.

Psikolojik olarak kartopu size hızlı ilerleme sağlama avantajına sahiptir. Aynı zamanda, kredi kartlarını ödemek için organize edilmiş bir yöntemdir, ki bu da planı takip etmek kolaydır - her ay gelirinizle ne yapacağınızı tam olarak bilerek borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Bir Borç Kartopu Spreadsheet Kurmak

Kullanabileceğiniz yerleşik borç kartopu e-tablolarıyla bir dizi bütçeleme programı vardır. Alternatif olarak, bir Excel, Open Office veya Google e-tablosunu açabilir ve kartopu izleme belgenizi kurabilirsiniz.

En düşükten en yüksek dengeye kadar hesaplarınızın her birini sol tarafa doğru sıralayın. Her ay her bir hesabı, hesap listesinin sağındaki hücrelerde ne kadar yolladığınızı takip edin. E-tablonuzu kullanarak, borçsuz kalmanın ne kadar süreceğini de tahmin edebileceksiniz.

Başka bir katı seçenek YNAB (Bütçeye ihtiyacınız var). YNAB, bütçeyi soğutmanın bir yolunu bulmuştur. YNAB'ı 34 gün boyunca ücretsiz olarak denemek için buraya tıklayın.

Başka bir yol basit bir liste hazırlamak ve buzdolabınıza koymaktır. Bu şekilde borcunuzu sürekli olarak hatırlatıyorsunuz ve her ödeme kartını işaretlediğinizde ilerlemenizi takip edebilirsiniz. Bu, kredi kartı borcunuzu daha da hızlı bir şekilde ödemek için ihtiyacınız olan motivasyonu da verebilir.

Beklerken Konsolide Etme veya Dengeleme

Borç kar tanesi işleminde bahsi geçmeyen diğer bir şey de, diğer borcunuzu güçlendirmek ya da daha yüksek faiz oranı kartlarınızı almak ve ilk kaygıyla ilgilenirken borcunuzu% 0 bir bakiye transfer kartına taşımaktır. aşırı gerilim. Bu sayede süreçte faiz ödemelerinden tasarruf edebilirsiniz (ve seyahat kredi kartlarından biriyle puan kazanabilirsiniz).

Kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde ödeyebildiniz mi? Hangi stratejileri kullandınız?

Videoyu izle: DÜNYANIN MÜCADELESİNDE KAYNAK DEVLETLİ CANDY !! Savaş Başlıkları, Zehirli Atık (Son Derece TEHLİKELİ)

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

SIFIR Borç ile Kolej ve Lisansüstü Hack nasıl
Borç

SIFIR Borç ile Kolej ve Lisansüstü Hack nasıl

Aşağıdaki konuk mesajı Martin of Studenomics'ten. Bugün Martin, eski benliğinizin size teşekkür etmesi için 20'li yaşlarınızda tasarruf etmeye başlamak için iyi bir finansal anlam kazandıran Next Round's On Me'yi resmen başlattı. Üniversiteyi sıfır borcu ve asla unutamayacağım bir sürü hikayeyle mezun oldum.
Devamını Oku
Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku
İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım
Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu? Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun? Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir. Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.
Devamını Oku
10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor
Borç

10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor

Öğrenciler bir eğitim için okuldayken, bu gerçek dünyanın onlara öğreteceği her şeyi öğrenmesi anlamına gelmez. Eğitim kurumları, oradaki en parlak zihinleri istihdam ederken, üniversite müfredatına odaklanma, öğrencileri kişisel finans konusunda öğretmek söz konusu olduğunda genellikle özünü kaybeder.
Devamını Oku