Maliye

GFC TV Ep 004: Epik Yolculuk

Yaz yüzme havuzlar─▒n─▒n, ─▒zgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlar─▒n─▒n görüntüsünü tan─▒tan yaz.

S─▒cak, tembel yaz günlerinden daha fazlas─▒n─▒ bekledi─čim hiçbir ┼čey yok.

Yaz tatili hakk─▒nda konu┼čmadan yaz hakk─▒nda konu┼čamazs─▒n.

Çocukken yaz tatilinin en güzel an─▒lar─▒ndan baz─▒lar─▒ annem ve üvey babamla epik yolculu─ča ç─▒kmak.

Ya bir arabaya ya da küçük kampç─▒ya atlar ve bat─▒ sahilinin tüm bölgelerini gezerdik.

Kuzey Kaliforniya, Nevada ve hatta Oregon kadar uzaktaki yerler. Ailemle birlikte yol gezileri alma konusundaki ilham─▒m─▒n ço─ču bu an─▒lara dayan─▒yor.

Bu nedenle, yaz gündeminizin bir parças─▒ olarak epik bir yolculu─ča ç─▒kmak bir zorunluluktur.

Griswold'un Walley World yolculu─čunun kendi versiyonuna ba┼člamadan önce, aile yolculu─čunuzu epik yapmak için yedi zorunluluk var.

1. Yoldayken ödül puanlar─▒ kazan─▒n.

Son y─▒llarda gaz fiyat─▒ dü┼čse de, dört veya daha büyük bir aileniz varsa, aile seyahatleri çok pahal─▒ olabilir. Yararlanma yollar─▒ndan biri, kredi kartlar─▒n─▒n sundu─ču ödül puanlar─▒ndan yararlanmakt─▒r. ┼×u anda tüm ki┼čisel ve i┼č harcamalar─▒m─▒z─▒ kredi kartlar─▒na dönü┼čtürerek baz─▒ muhte┼čem ödül puanlar─▒ndan yararlanmaya çal─▒┼č─▒yoruz.

Dikkate al─▒nacak bir kart, Capital One'dan BuyPower Card'd─▒r. BuyPower Card, her y─▒l sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ilk 5.000 $ '─▒n─▒zda% 5 Kazanç, ard─▒ndan da% 2 s─▒n─▒rs─▒z kazanç sa─člayacakt─▒r. Uygun, yeni bir Chevrolet, Buick, GMC veya Cadillac arac─▒n─▒n sat─▒n al─▒nmas─▒na veya kiralanmas─▒na kar┼č─▒ koymak için bu inan─▒lmaz Kazançlardan yararlan─▒n.

2. büyük bir hedef var.

Her zaman bir yolculu─ča ç─▒karsak, her zaman akl─▒mda bir hedefimiz vard─▒r. Pikes Peak'i, Tahoe Gölü'nü veya kuzey Kaliforniya'daki baz─▒ ulusal ormanlar─▒ ziyaret etmek.

Ailem ve ben iki yaz önce bizim epik RV gezisi devam ederken, bizim ana hedef Büyük Kanyon oldu. Yolculukta ne oldu─ču farketmez, Büyük Kanyon'a ula┼č─▒rsak ve geri dönersek ba┼čar─▒ say─▒l─▒rd─▒.

Yolculu─čunuz için önemli bir temaya sahip olmak, genel bir amaç kazand─▒r─▒r, böylece tüm aile gezinti ve var─▒┼č noktas─▒nda heyecanlan─▒r.

3. Küçük detaylar─▒ d─▒┼čar─▒da b─▒rak─▒n.

Akl─▒ma gelen önemli bir hedefe sahip olman─▒n önemli oldu─čunu dü┼čünürken, her bir günü ve her saati planlamaya çal─▒┼čamazs─▒n─▒z. Kendini delirteceksin.

Geçen sene ailemizin bahar tatilinde, ┼ču an için, Pigeon Forge, Tennessee'ye gitmeye karar verdik. Ana hedefimiz buydu.

Oraya vard─▒─č─▒m─▒zda ne yapaca─č─▒m─▒zla ilgili k─▒s─▒m? Bu tamamen havada kald─▒. Biz kendili─činden olmak istedik, ve biz ilerledikçe anlamaya çal─▒┼čt─▒k. Küçük detaylarda terlemenin ne kadar az stresli oldu─čunu anlatamam.

Dumanl─▒ Da─člara ç─▒k─▒p tüm turistik mekanlardan yararlanarak paten süren kartlar─▒m─▒z vard─▒.

Stresinizi bir sonraki tatile ç─▒kar─▒n ve kendili─činden olun.

Epik yapmak için bir sonraki aile yolculu─čunuzda kendili─činden olun!

Tweet'e T─▒kla

4. Daha yeni araba yard─▒mc─▒ olur.

Biliyorum, biliyorum, biliyorum. Kendinize ┼čöyle diyorsunuz: ÔÇťYeni bir araba bir yolculu─ča ne yapmal─▒?ÔÇŁ Beni dinleyin.

Çocuk oldu─čumu hat─▒rl─▒yorum, arabam─▒z sadece kaset kasetine sahipti. Üvey babam favori kasetlerini tekrar tekrar tekrar oynayacakt─▒. O zamanlar ki┼čisel bir müzik setim yoktu, bu yüzden 60'lar─▒n sonlar─▒ndan popüler ┼čark─▒lara ┼čark─▒ söylemek zorunda kald─▒m.

Bunu, ┼ču anda CD çalarlar, USB ba─člant─▒ noktalar─▒, DVD oynat─▒c─▒lar ve TV'lere sahip olan minibüse ve minibüse k─▒yasla daha huzurlu bir yolculu─ča ç─▒kar─▒yoruz - özellikle yapt─▒─č─▒m─▒z gibi üç ç─▒lg─▒n çocu─čunuz varsa!

Yeni bir otomobil için pazarda iseniz, Capital One BuyPower Card gibi kredi kartlar─▒n─▒ ödüllendirirsiniz. Yeni bir GM arac─▒n─▒ sat─▒n almaya veya kiralamaya haz─▒r oldu─čunuzda Kazançlar─▒n─▒z─▒ kullanabilirsiniz.

5. Araba oyunlar─▒ zaman─▒ geçirir.

Günümüzde tabletler, DVD oynat─▒c─▒lar ve uygulamalar, anne ve baba için daha keyifli hale geliyor. Ama elektroniklerin arabadaki çocuklar─▒n zamanlar─▒n─▒ kaplayan tek ┼čey olmas─▒na izin verme. E─členceli araba oyunlar─▒ bir patlama olabilir ve tüm aile ni┼čanl─▒ tutun.

Çocuklar─▒m─▒z bir ki┼činin bir ┼čey buldu─ču ve ÔÇťye┼čil bir ┼čeyleri gizledi─čimÔÇŁ ile payla┼čt─▒─č─▒ ÔÇťCasusÔÇŁ u oynamay─▒ sever ve herkes bunun ne oldu─čunu tahmin etmeye çal─▒┼č─▒r. Ayr─▒ca bu oyunu bir lokantada, yeme─čimiz gelene kadar zaman geçirmek için oynuyoruz.

Uzun bir araba yolculu─čunda bir patlama olan ba┼čka bir oyun Alfabe Oyunu. Bu oyunda, alfabeyi tamamlayana kadar yol i┼čaretleri, plakalar ve binalar─▒ kullanarak alfabenin s─▒ral─▒ bir harfini bulmaya çal─▒┼č─▒yoruz. Orta o─člum ve ben yak─▒nlarda bunu St. Louis'e iki saatlik bir sürü┼čte çald─▒ ve kesinlikle sevdi.

6. Aperatif torbalar─▒ bir zorunluluktur.

─░nsan çöpleri olan üç çocu─čumuz var, bu yüzden her seferinde durmak zorunda kalsayd─▒k, ÔÇťAc─▒kt─▒mÔÇŁ diye her 7 dakikada bir duraca─č─▒z.

E┼čim ve ben de hiçbir aperatif ile seyahat etmenin kendimizi aile tatilleri için acele etmedi─čini biliyoruz. Paketledi─čimiz at─▒┼čt─▒rmal─▒klar aras─▒nda kraker, kurabiye ve meyve aperatifleri yer al─▒yor. Ayn─▒ zamanda küçük bir so─čutucuda paketlenmi┼č taze meyveleri ve sandviçleri de haz─▒rlayabilirsiniz. So─čutucunun içine su, meyve suyu veya süt koymak da önemlidir.

Ba┼čka bir ┼čey bebek mendilleri ve küçük bir çöp torbas─▒. Çocuklar yapt─▒klar─▒ her ┼čeye yap─▒┼čkan el atmak için bir ┼čölen var ve araba kat─▒n─▒n bir çöp tenekesi oldu─čuna inan─▒yorum. Bu iki ö─če bir ton keder kurtaracak.

7. Aile Hakk─▒nda

Mükemmel bir aile tatili yapmaktan daha fazlas─▒n─▒ istedi─čim bir ┼čey yok, ama mükemmel olmay─▒ dü┼čündü─čünüz ┼čey, e┼činiz ve çocuklar─▒n─▒z için mükemmel olmayabilir.Önce aileyi koydu─čundan emin ol. Harcad─▒─č─▒n─▒z sürede ne┼če duydu─čundan emin olun.

Aile tatilinde her günün sonunda yapt─▒─č─▒m─▒z ┼čeylerden biri, günümüzün en sevdi─čimiz ┼čeyini ve en çok keyif ald─▒─č─▒m─▒z ┼čeyi payla┼č─▒yor. Çocuklar─▒m─▒z─▒n bak─▒┼č aç─▒lar─▒ndan, günün en iyi bölümünün ne oldu─čunu duymak e─člencelidir.

Genellikle, dondurma konileri, park oyun alan─▒ veya birinin ┼čakalar─▒na gülme gibi basit ┼čeyler.

Her zaman gözünüzde destans─▒ olmaz, ailenizin gözünde epiktir.

─░yi e─členceler ve güvenli sürü┼č!

Bu yaz─▒ya sponsor oldu─čunuz için Capital One'a te┼čekkür ederiz! Bu ücretli bir onayd─▒r. Tüm görü┼člerim benimdir ve Capital One taraf─▒ndan yönetilmemi┼čtir. Capital One'dan BuyPower Card hakk─▒nda daha fazla bilgi edinin.

Videoyu izle: GFC TV Ep 004: Epik Yol Gezisi

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'de Kendinize Yat─▒r─▒m Yapman─▒n En ─░yi Yolu
Maliye

2018'de Kendinize Yat─▒r─▒m Yapman─▒n En ─░yi Yolu

Harika bir i┼čin var, bir ev ald─▒n, emeklilik i├žin gayretli bir ┼čekilde tasarruf edin, ┼čimdi kendinize odaklanmak ve bir insan olarak nas─▒l b├╝y├╝mek istedi─činizi d├╝┼č├╝nmek i├žin harika bir zaman. Kendinize yat─▒r─▒m yapmak, emeklilik hesaplar─▒n─▒ a├žmaktan ve gelece─če ne kadar ihtiya├ž duyaca─č─▒n─▒z─▒ hesaplamaktan daha fazlas─▒ anlam─▒na gelir (bu ├Ânemli de olsa).
Devam─▒n─▒ Oku
Ki┼čisel bir konsiyerj i┼č nas─▒l ba┼člat─▒l─▒r
Maliye

Ki┼čisel bir konsiyerj i┼č nas─▒l ba┼člat─▒l─▒r

─░┼člerinizi y├╝r├╝tmek ve me┼čgul profesyonellerin ve varl─▒kl─▒lar─▒n tamamlamak i├žin zamanlar─▒n─▒n olmad─▒─č─▒ g├╝nl├╝k g├Ârevleri g├Âz ├Ân├╝nde bulundurarak para kazanmak m─▒ istiyorsunuz? E─čer ├Âyleyse, kendi ki┼čisel konsiyerj i┼činizi ba┼člatmay─▒ d├╝┼č├╝nebilirsiniz. Minimum ba┼člang─▒├ž ÔÇőÔÇőmaliyetleri ve ├že┼čitli g├Ârevleri yerine getirme yetene─či sayesinde, bu, evden ├žal─▒┼čmak istedi─činiz m├╝kemmel i┼č f─▒rsat─▒ olabilir.
Devam─▒n─▒ Oku
Mali Zehirli ─░nsanlarla M├╝cadele Etmenin 9 Ak─▒ll─▒ Yolu
Maliye

Mali Zehirli ─░nsanlarla M├╝cadele Etmenin 9 Ak─▒ll─▒ Yolu

Arkada┼člar─▒n─▒z, aileniz, i┼č arkada┼člar─▒n─▒z veya hatta maddi olarak zehirli insanlar olan m├╝┼čterileriniz var m─▒? Biliyorsunuz, maddi felaketin i├žinde ya da kenar─▒nda ya┼čayan insanlar, ama neredeyse hi├ž normal de─čil gibi g├Âz├╝k├╝yor mu? Onlarla ili┼čkinizin zarars─▒z oldu─čunu d├╝┼č├╝nebilirsiniz, ama de─čil.
Devam─▒n─▒ Oku
Bir Ev ├ľdemesinin Ne Kadar Ger├žektir?
Maliye

Bir Ev ├ľdemesinin Ne Kadar Ger├žektir?

Bir misafir panelinde oturuma davet edilen son giri┼čimci bir konferansta, panelimize, gen├ž bir ├╝niversite ├Â─črencisi taraf─▒ndan mortgage ├Âdemeleri konusunda ger├žekten iyi bir soru soruldu. Sorunun do─čas─▒ ┼čuydu: Ailem bana her zaman maa┼č─▒m─▒n y├╝zdesine dayal─▒ olarak ne kadar bir ev ├Âdemesi yapabilece─čimi bildirmi┼čti.
Devam─▒n─▒ Oku