Yatırım

401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?

Tipik olarak çoğu insan, eski 401'ini (k) geleneksel bir IRA'ya aktarmaları gerektiğini otomatik olarak varsaymaktadır. Ancak, son zamanlarda bir çok insan başka bir seçenek hakkında soru soruyor - ve 401 (k) 'yı bunun yerine bir Roth IRA' ya dönüştürebilirsiniz.

401K'mı bir Roth IRA'ya devretmeli miyim?

 1. Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
 2. 401k'dan Roth IRA Rollover Kuralları
 3. 401k bir Roth IRA içine Rollover için Brokerage Seçenekleri
 4. Çekimi alırsam nasıl dönebilirim?
 5. Roth 401k hakkında ne?
 6. 401 (k) 'nizi bir Roth IRA'ya soktuğunuzu gösterir.

Neyse ki, kesin cevap “evet” dir. kutu Mevcut 401'inizi (k) geleneksel bir IRA yerine bir Roth IRA'ya aktarın. Bunu yapmayı seçmek, sürece yalnızca birkaç ek adım daha ekler.

Ne zaman işinden ayrılırsan, 401 binlik planınla ilgili bir karar verirsin. Çoğu insan, eski bir 401 (k) 'nin eski bir işverenle birlikte boşta kalmasına izin vermek istemiyor ve bu fonları uzun vadede daha fazla fayda sağlayabilecek bir yere taşıyarak çok fazla fayda sağlayabiliyor. Bakalım durumun “sentlerini” oluşturmana yardım edebilir miyim?

Ama önce, 401k'ınızı bir Roth IRA'ya geçirme stratejisinin arkasındaki kurallara bakalım.

Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?

En sevdiğim çevrimiçi broker Ally Invest ama Roth IRA'yı açmak için en iyi yerlerdeki özetimizi kontrol edebilirsiniz. En iyi çevrimiçi hisse senedi komisyoncusu ikramiye kayıt olun. Orada çok iyi seçenekler var, ama ben Ally Invest ile en iyi genel deneyime sahip oldum. Herhangi bir yatırımla en çok tercih edilen şeyi hangi seçenekle seçerseniz seçin

401k'dan Roth IRA Rollover Kuralları

Bir hatırlatma olarak 401k'ınızı bir Roth IRA'ya dönüştürmek için genellikle işvereninizden ayrılmalıdır. Ancak, bazı işverenler hala çalışırken çalışırken rollover'ı yapabileceğiniz bir hizmet içi geçişe izin verir. IRS tarafından izin verilir, ancak tüm işverenler katılmaz.

1 Ocak 2008'den önce, 401 (k) numaranızı doğrudan bir Roth IRA'ya dönüştülemiyordunuz. Bunu yapmak isterseniz, iki aşamalı bir süreci tamamlamanız gerekiyordu. (Bunun ayrıca eski Basit IRA'lar, SEP IRA ve 403b'ler, 457 ve nitelikli emekli maaşları için de geçerli olacağını unutmayın)

 1. Geleneksel IRA'yı açın.
 2. Geleneksel IRA'yı bir Roth IRA'ya dönüştürün.

Ancak, yasa kısa bir süre sonra değişti ve bu seçenek mevcut oldu. Yine de, hukukun bu seçeneği kullanılabilir kılması, eski 401'inizi (k) bir Roth IRA'ya ne olursa olsun kesinlikle yuvarlayabileceğiniz anlamına gelmez. Maalesef, her şey plan yöneticinize bağlıdır.

Örneğin, son zamanlarda eski emeklilik planlarını bir Roth IRA'ya atmayı planlayan iki müşterim vardı.

Bir müşterinin eski bir askeri emeklilik planı-Tasarruf Tasarruf Planı (TSP) vardı ve diğeri eski bir devlet emeklilik planına sahipti. Her birinin gerekli evrak işlerini tamamladıktan sonra, ilginç bir keşifle karşılaştım.

TSP rollover evrakları, planı bir Roth IRA'ya aktarmak istediğinizde işaretleyebileceğiniz bir kutucuğa sahipti (talimatlar zaten bir Roth IRA'nın zaten kurulmuş olduğundan emin olmak için eklenmişti). Ancak, devlet emeklilik planı bu seçeneği vermedi.

Tek seçenek, rollover'i kabul etmek için geleneksel bir IRA açmak ve hemen bir Roth IRA'ya dönüştürmekti. Bu kesinlikle bir güçlük gibi görünüyordu ve kesinlikle öyle.

Ancak, bu adamın devlet emeklilik planı, bu ekstra “kurallar” ile karşılaştığım tek değil. Birçok 401 (k) ve 403 (b), aynı “No-Roth IRA Rollover” seçeneğiyle birlikte geliyor. Bu seçeneğin 2010 yılında zorunlu olması gerekiyordu, ancak bazıları hala gönüllü olarak yapıyor.

Günün sonunda, bu, sizin durumunuzda otomatik olarak çalışacağını varsaymadan önce bu seçeneği iyice araştırmanız gerektiği anlamına gelir. Sorularınızı sorun, mali danışmanınıza danışın ve bu yönde hareket etmeye başlamadan önce tüm devrilme evraklarınızı dikkatle okuyun.

Bir Roth IRA içine 401k Rollover için 3 Aracılık Seçenekleri

401'inizi (k) bir Roth IRA'ya aktarmayı planlıyorsanız, aracılık hesabı açmanız gerekecektir. Neyse ki, yatırım hedeflerinize ve stratejinize bağlı olarak ihtiyaçlarınız için en iyi seçenekle bu cephede birkaç farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

401 (k) rollover'iniz için göz önünde bulundurmanız gereken üç harika seçenek var:

1.Ally Yatırım

Online platform kullanımı çok kolay Ally Invest bir Roth IRA'ya 401 (k) yuvarlamak için en iyi seçeneklerden biridir. Ally Bank (tamamen online bir banka) Trade King'i (tamamen çevrimiçi bir aracılık) devraldı ve online aracılık için en uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir şekilde yarattı.

4.95 $ 'lık ticaret, hesap bakım ücreti ya da hesabınızı başka bir yere götürmek için hesabınızı kapatırsanız sizden ücret almamaları gerçeği, sevmenin birçok nedeni vardır. Ally Invest.

Ally Invest ile bir hesap açın

2. E * TİCARET

Scottrade kesinlikle bu senaryo için en iyi seçeneğim olsa da, gözlerimin yakın bir saniyedir E * TİCARET. Ülke çapında sadece 30 tuğla-harç lokasyonu yok, aynı zamanda mevcut en iyi çevrimiçi işlem platformlarından birini de koruyorlar.

Komisyonun yapısı, hisse senetleri ve ETF'ler için sektörle rekabet ediyor ve yatırım fonu ücretlerinde sizi zorlamadılar.

Artı, eğer sen E * TİCARET ile bir hesap açın 60 gün boyunca ücretsiz işlem yapabilir ve şirkete devredilen 401 (k) büyüklüğüne bağlı olarak 600 $ 'a kadar. Online hisse senedi komisyoncu hesabı açmak için ücretsiz para? Onu alacağım.

E * Ticaret ile Hesap Açın

3. TD Ameritrade

Son üst seçimimiz TD Ameritrade. Her tür yatırımcı için sadece popüler bir seçenek değil, aynı zamanda hem E * Trade hem de Scottrade ile devam eden maliyetler ve avantajlar açısından son derece rekabetçi.

Platformunu öğrendikten sonra TD Ameritrade, yatırım kararları vermenize, getirilerinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve hesaplarınızı yakından izlemenize yardımcı olacak geniş bir araç yelpazesine sahiptir.

Sen ne zaman Bir TD Ameritrade hesabı açmak60 gün boyunca 600 dolara kadar komisyon alınmaz. Ancak E * Trade gibi, bu avantaj, rollover'ınızın boyutuna bağlıdır.

TD Ameritrade kısa bir süre önce aracı olan Scottrade'yi satın aldı. TD Ameritrade adı altında iki aracıyı birleştirdiler. Ben şahsen birkaç yıl önce Scottrade'le bir hesap açtım ve sizi videonun üzerinden geçirdim. Scottrade ile Hayır Ücreti Roth IRA açılması.

TD Ameritrade ile bir hesap açın

Bu seçeneklere ek olarak, biz de tam bir listesini korumak Roth IRA'yı açmak için en iyi yerler. Dalma işlemine başlamadan önce, piyasadaki çevrimiçi yatırım platformlarının her birini dikkate almalı ve faydalarını karşılaştırmalısınız.

Ve, unutma: Bazı firmalar onlarla bir hesap açmak için nakit giriş bonusları (veya havayolu milleri) dole out dole. Bir tane almayı umuyorsan Online hisse senedi komisyoncu hesabı açmak için kayıt bonusu, kesinlikle tüm seçeneklerinizi keşfetmelisiniz.

Roth IRA Dönüşüm Kuralı için Recap

Bugünlerde neredeyse herkes kendi geleneksel IRA'sını ve eski emeklilik planlarını alıp bir Roth IRA'ya dönüştürebilir. Dönüştürdüğünüz miktar vergilendirilecektir, ancak yine de vergilerin hiçbir yere gitmediğini düşünenler için cazip bir hareket olabilir.

Çekimi alırsam nasıl dönebilirim?

Eğer 401 (k) rollover'inizden bir Roth IRA'ya bir dağıtım kontrolü alırsanız, o zaman o kadar iyi olur ki, vergi için% 20 civarında tutulur. Bir Roth IRA'ya doğrudan 401 (k) aktarım yapmak isterseniz, bu kontrolü işvereninize 401 (k) sağlayıcınıza göndermek isteyebilirsiniz ve tüm geçerli emeklilik dağıtımınızı doğrudan yeni Rollover IRA hesabınıza göndermenizi isteyebilirsiniz ( çek olarak değil ya da tekrar size% 80 vereceğim.

Parayı Roth IRA istisnasına sokmamak için çekini aldıktan sonra 60 gününüz var!Öyleyse bunun üzerinde erteleme.

Roth 401k hakkında ne?

Eğer işvereniniz bir Roth 401k sunuyorsa ve rol almak için yeterince bilgili olsaydınız, rollover'a giden yol çok daha kolay olacaktır. Bir Roth ürününü diğerine dönüştürdüğünüzde, bir dönüşüme gerek yoktur. Roth 401'i (k) plan sağlayıcınızın yardımıyla doğrudan Roth IRA'ya yuvarlarsınız.

Bu Adımları Takip ederek 401'inizi (k) Rulolayın

 1. Bunlardan herhangi birini yapabilmeniz için bir Roth IRA'yı açmanız / kurmanız gerekir.
 2. Plan sağlayıcınıza planınızı yuvarlamak için gerekli evraklardan isteyin, sonra evrak işlerini zamanında tamamlayın.
 3. Roth IRA'nızın vergisiz büyümesinin tadını çıkarın!

4 İşaretler 401'inizi (k) bir Roth IRA'ya çevirmek için bir anlam ifade eder.

401'inizi (k) geleneksel bir IRA yerine bir Roth IRA'ya çevirmeyi düşünüyorsanız, bunu yapmak için pek çok nedeniniz vardır. Sadece Roth IRA'lar, dolarlarınızı geleneksel IRA'larla aynı yatırımlara yatırmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek ek avantajlar sunarlar. İşte bir Roth IRA'nın aslında en iyi bahsiniz olabileceğine dair dört işaret var.

1. Gelecekte daha yüksek vergiler ödemeyi bekliyorsunuz.

Roth IRA'lar vergi sonrası dolar kullandıkları için, yuvarladığınız herhangi bir fonda vergileri önceden ödemek zorunda kalacaksınız. Ancak, dağıtımlarınızda vergiler ödemek zorunda kalmayacaksınız, bu da emekliliğinize ulaştığınızda daha yüksek bir oranda vergileriniz için son derece yararlı olabilir. Şimdi ya da daha sonra vergileri ödersiniz. Ama bir Roth IRA ile, para çekme işlemlerinin vergiden muaf olacağından emin olabilirsiniz.

2. Hazır olduğunuzda para çekmek istiyorsunuz, bir dakika önce değil.

Geleneksel IRA'lar sizi 70'lerde çekilmeye başlamaya zorlarken, Roth IRA'lar bu şartlara sahip değiller. Bundan dolayı, onları kullanmaya hazır olana kadar Roth IRA fonlarınızı sincap edebilirsiniz.

3. Gelecekte daha fazla para kazanmayı bekliyorsunuz.

Gelecekte çok para kazanmayı planlıyorsanız veya şimdi yüksek bir gelir elde ederseniz, paranızı geleneksel bir IRA yerine bir Roth IRA'ya aktarmayı düşünmelisiniz. 2016 yılında tek dosya üreticileri için, bir Roth IRA'ya yapılan katkılar için izin verilen azami gelir 117.000 $ 'dan başlar ve 133.000 $' dan biter. Roth IRA kuralları ve katkı limitleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Öte yandan, evli yayıncılar için bir Roth IRA'ya katkıda bulunma kabiliyeti 184.000 $ 'dan başlıyor ve 2016 için 194.000 $' dan tamamen durmaktadır. Gelecekte ne kadar fazla kazanırsanız, o kadar fazla bir Roth IRA'ya katkıda bulunacaksınız ve onunla birlikte gelen faydaları güvence altına alın.

4. Vergi çeşitliliğinizi arttırmak istiyorsunuz.

Geleneksel IRA'lara yapılan katkılar vergiden avantajlıdır, yani emeklilikte çekilmeye başlayana kadar yatırım fonlarınızda vergi ödemezsiniz. Öte yandan Roth IRA'lar vergiye tabi tutuluyor ancak 59 after'dan sonra vergisiz çekimler sunuyor. Vergi ve gelir durumunuzun gelecekte nasıl paniğe kapılacağından emin değilseniz, her iki hesap türüne (geleneksel bir IRA ve bir Roth IRA) sahip olmak, gelecekteki vergi riskinizi çeşitlendirmek açısından akıllıca bir hamle olacaktır.

401'inizi (k) bir Roth IRA'ya dönüştürmek, birçok yatırımcı için akıllıca bir karardır, ancak herkes için doğru olmayabilir. Tetiği çekmeden önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan ve bir vergi uzmanı ile konuşmayı düşündüğünüzden emin olun. Karmaşık yatırım araçları ve vergileri söz konusu olduğundane bilmiyorsun seni incitebilir

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?
Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı? Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı.
Devamını Oku
Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları
Yatırım

Yüksek Ücretli Çalışanlar için 401k Sınırları

Çoğu kişi 401 (k) 'nin mevcut en iyi emeklilik programlarından biri olduğunu kabul eder. Şirketiniz bir tane sunuyorsa, kesinlikle bundan faydalanmalısınız. Çalışanlara sunulan diğer birçok plandan daha fazla cömert katkı sağlar ve çoğu zaman bir işveren eşleştirme katkısı ile birlikte gelir.
Devamını Oku
GF ¢ 053: 6 Emekliliğinize Para Yatırmak İçin Güvenli Yerler
Yatırım

GF ¢ 053: 6 Emekliliğinize Para Yatırmak İçin Güvenli Yerler

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_053_Safe_Investments_.mp3 “Eğer annen olsaydım, paramı nasıl yatırırsın?” Daha önce teyzesinin yatırımları için yıllar önce yardım ettiğim bir kadın şimdi onunla ilgili olarak bana geldi. yaklaşan emeklilik. Zaten onu aradığı sırada bir “broker” ile çalışıyordu, ancak yatırımları konusunda% 100 güvende hissetmiyordu ve uzun vadeli ya da kısa vadeli yatırımlar olduğundan emin değildiler.
Devamını Oku
Bir borsa kazasında hayatta nasıl
Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil.
Devamını Oku