Maliye

Parasız Haftasonu İçin 53 Etkinlik

Sporu seven bir adam olarak, kendimden daha fazla (daha fazla olmasa bile) sporu sevmeye başlayan 3 oğlan çocuğa sahip olmaktan çok kendimi fazlasıyla önemsiyorum.

Haftasonları geçirdiğimiz en iyi zamanlardan bazıları, herhangi bir topla oynuyor: beyzbol, futbol, ​​kickball. Heck, herhangi bir top çalışacak!

Kırılmadan aile zamanını seven herhangi bir aile için, bu sahip olabileceğiniz en iyi zamanlardan biridir.

İyi bir zaman geçirmek için para harcamanıza gerek yok sağlam bir hatırlatma.

Açıkçası, yaşamak için para harcamanız gerekiyor, ama hiç para harcamanız gereken günler oluşturarak davanıza yardım edebilirsiniz.

Parasız hafta sonları, bunu yapmak için en uygun zamanlardır, çünkü hafta sonları para harcanması, hayatta kalma oranından ziyade eğlence hakkında daha fazladır. Yine de bu hafta sonu gezilerine biraz daha fazla harcamak istiyorsanız, bu harcamalara yardımcı olabilecek parayı hızlı bir şekilde nasıl yapabileceğinize dair bazı yararlı ipuçları!

Buradaki fikir, gereksiz harcamalara para harcamaktan kaçınmaktır. Bu, ipotek, hizmet ve borç ödemeleri yaparken, yemek yemek, sinemaya gitme veya konserlere katılma veya spor etkinlikleri gibi özel harcamalardan kaçınmanız anlamına gelir.

Bir diyete gitmek gibi bir şey, bunu yemek yerine parayla yapmak dışında. Para harcadığınız günlerin sayısını azaltarak, harcadığınız para miktarını da azaltırsınız.

Ancak bunu başarılı bir şekilde yapabilmeniz için, sizi meşgul ve meşgul edecek ve paranın alabileceği şeylerden vazgeçmeyecek kadar kötü hissetmeyecek aktiviteler bulmanız gerekecektir. İşte bu aktivitelerden 53 tanesi.

Yalnızca sizi ücretsiz olarak meşgul etmeyecekler, aynı zamanda parasız bir hafta sonu geçirmediğinizde bile birçoğu tasarruf etmenizi veya daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

1. Ücretsiz Konsere Katılın

Bölgenizi kapsayan serbest dolaşım gazetelerinden birinin bir kopyasını alın ve yerel olarak sunulan ücretsiz konserlerin olup olmadığını görün. Yerel bir kuruluş tarafından veya yerel bir kuruluş tarafından desteklenmekte olan daha yerleşik kişiler tarafından ücretsiz bir konser verilebilir. Ücretli bir öğleden sonra veya akşam dışarı olabilir.

2. Eski Müzik Koleksiyonunuzu Yeniden Ziyaret Edin

Muhtemelen yıllardan beri birikmiş eski bir müziğiniz var. Onu satın aldın çünkü o zamanlar sevdin, ama yine de şimdiki gibi - belki de en son duyduğun zamandan bile daha fazla. Birkaç saati dolduracak kadar müzik bile olabilir.

3.… ve eski film koleksiyonunuz

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen onları satın aldığınız günden beri izlemediğiniz büyük bir eski film koleksiyonunuz var. Bu olur çünkü Bir film satın aldığınızda, istediğin zaman izleyebileceğini biliyorsun.

Kendinizi eğlendirmek için ücretsiz bir yol arıyorsanız, bunları depodan çıkarın ve ücretsiz hafta sonları parayla izlemeyi planlayın.

4. Ve Sen Atılırken, Evinizdeki Film Koleksiyonu'nu izleyin

Çoğu insan, ev filmlerini ve videolarını izlediklerinden çok daha iyi durumda. Ancak, bazı ücretsiz eğlenceler arıyorsanız, hafta sonlarını izleyerek geçirdiğiniz zaman harcamak, geçmişten mutlu zamanlarla yeniden bağlantı kurma konusunda canlandırıcı bir deneyim olabilir.

İnan bana, aile filmlerini izleyerek saatler geçirebilirsin, hatta farkına bile varmazsın.

5. Garajınızı Temizleyin (veya Bodrum veya Dolap veya Yedek Oda)

Evinizde depo alanlarınız haline gelmiş bir veya daha fazla alanınız olabilir. Onları temizleyerek, daha iyi amaçlar için size daha fazla yer vererek, evinizde boş alan bırakabilirsiniz. Ve bana güven, decluttering'den daha iyi bir şey yok!

İyi bir örnek bir garajdır. İnsanlar bazen garajlarında arabalarına yer kalmayacak kadar çok şey barındırırlar. Bunu bir haftasonunda tamir edebilirsin.

6. Evde Çalışıyorsanız, Ofisinizi Yeniden Düzenleyin

Evde çalışırken, neredeyse her zaman işinizin veya işinizin en önemli yönlerinde çalışarak geçirirsiniz.

Bu süreçte, çalışma alanınız kurumsal bir kabus olabilir. Ofisinizi yeniden düzenlemek için parasız hafta sonu zaman ayırın. Daha iyi bir organizasyon sizi daha üretken bir işçiye dönüştürecek ve sonunda gelirinizi artıracaktır.

7. Yeni Bir Gelecek Yönünü veya İki Parsayı Çizmek

Parasız hafta sonu, eşiniz veya ailenizle geleceğiniz için yeni ve ciddi bir yol planlamak için mükemmel zaman.

Yaşamınızın her alanına - sağlığınıza, inancınıza, arkadaşlıklarınıza, işinize ya da işinize ya da yaşadığınız yerlere bile bir bakın.

Bu kategorilerin her birinde gitmek istediğiniz yer için hedefler belirleyin, ardından bunu gerçekleştirecek stratejiler ve taktikler oluşturun.

8. Önlemekte olduğunuz En Az Bir Görevde tamamlayın

Muhtemelen insan doğası, tatsız bir görevden kaçmak için harcayacağımızdan çok daha fazla zaman harcıyoruz. Ama tamamlandığında, artık bunun için endişelenmenize gerek yok.

Bu görevin ne olduğunu tanımla ve parasız haftasonunda bitir. Bu, akıl aldığınız bir işi yapmamanın yollarını bulmaktan ziyade, daha üretken aktiviteler için zihninizi özgürleştirecektir.

9. Doğaya Çık ve Sadece Al

Bu söyleyerek almakla ilgili dışarı çık ve gülleri kokla harfi harfine. Çoğumuz doğada çok fazla zaman harcamıyoruz, çünkü sadece orada olduğunu biliyoruz ve istediğimiz zaman gidebileceğimiz için.

Ama şimdi yapmayı seç. Bir şeye mal olmayacak, ve eğer dışarı çıkarsanız ve sadece hepsini alsanız - manzaraları, sesleri, kokuları, uyumu - başınızı asla hayal edemeyeceğiniz bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Tahminimce tekrar tekrar bu etkinlikte olacaksın. Bütün bakış açınızı hayata geçirebilir.

Ücretsiz hafta sonları para kazanmak istediğin şey bu.

10. Fotoğraf ve Fotoğraf Albümlerini Organize Edin

Muhtemelen evinizde bir yerde saklanan paketler, kutular ve yığınlar var (muhtemelen temizlemekten sakındığınız dolaplardan birinde).

Ancak, ilginizi çekecek, ancak size herhangi bir paraya mal olmayacak bir etkinliğe katılmak istiyorsanız, fotoğraflarınızı ve fotoğraf albümlerinizi organize etmek, bunu yapmak için olağanüstü bir yoldur.

Aile filmleri, videolar ve fotoğraflar hayatınızın bir parçası olup, onları organize etmek için zaman ayırmak çok eğlenceli olabilir.

Ve şu an evinizde biraz zorlaşırsa, daha iyi zamanların fotoğraflarına bakmak, geleceğiniz için daha iyi zamanların bile daha iyi olduğunu hatırlatabilir.

11. Bir Sonraki Tatilinizi Planlayın

Sadece bu haftasonu para harcamazsın çünkü yapabileceğin zamanı planlayamayacağın anlamına gelmez. Ve bu kış ölülerinde gerçek bir stres giderici olabilir. Gitmek istediğiniz yerlerin fiyatlarını, planlarını ve fotoğraflarını inceleyin. Videolar daha da iyi. Planlarınızı yaparken, yaklaşan tatil gerçek olacak ve paranızdan hafta sonunuzu biraz rahatlatacak.

12. bir varil yemeği için aile veya arkadaşlar bitti

Bu mümkün olduğunca gayri resmi olmalı. Sadece evinizde bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz bir yemek hazırlayın. Konukların da aynısını yapmalı.

Gurme yemekler yemediğin önemli değil - diğer insanlarla bir araya gelmen gerçektir. Gerekirse, konuklarınızın bunu parasız hafta sonu yaptığınızı bilmelerini sağlayın. Aynı şeyi kendileri yapmaya bile başlayabilirler.

13. Yeni Bir Beceri Öğrenmeye Başlayın

Hayatınızı, iş performansınızı, ilişkilerinizi ve hatta golf oyununuzu geliştirebilecek bir beceri var mı? Yeni beceriyi öğrenmek için haftasonu zaman geçirin.

Çeşitli parasız hafta sonları hakkında birkaç beceri öğrenmek için plan yapın ve bu hafta sonları gerçek anlamda hayat değiştirecek. Maliyete bağlı olarak, sadece internette gezinmekten çok şey öğrenebilirsiniz.

Hemen hemen her beceriye temel oluşturabilecek birçok ücretsiz bilgi var. Bunları öğrendikten sonra, istediğin kadar al.

14. Yeni Bir Dil Öğrenmeye Başlayın

Bu yeni bir beceriyi öğrenmenin başka bir şeklidir, fakat onu yeni bir dile kadar genişletir. Çalışmaya web'de başlayabilirsiniz. Örneğin, YouTube'a gidin ve “İspanyolca öğrenmek için nasıl” girerseniz, başlamanıza neden olabilecek düzinelerce video görürsünüz.

Hayır, YouTube'da başka bir dile hakim olma olasılığınız yok, ancak ücretsiz olarak başlamanıza neden olacak.

15. Bir Yemek Yapmayın Asla Yapma Zamanınız Yok

Meşgul programları yemek hazırlamada gerçek bir ücret alır. Evin dışında hiç olmadığı kadar fazla öğün tüketilmesinin nedeni budur ve neden birçok ev yemeği önceden paketlenmiştir.

İnsanlar artık yemek hazırlamak için zamana sahip değiller. Ancak parasız bir haftasonu size daha karmaşık bir yemek hazırlamak için ihtiyacınız olan zamanı verebilir.

Normalde yapmadığınız birini, hatta yepyeni bir reçeteyi seçin ve bunun dışında bir macera yapın.

Bu, amily dosyanız varsa ek bir boyuta sahiptir. Ailenizdeki herkesin büyük bir yemeğin hazırlanmasında yer alması mükemmel bir aile bağları deneyimidir. Herkesin hazırlanmasına yardımcı oldukları bir yemeği takdir etme olasılığı daha yüksektir.

16. Emeklilik Planınızın Ayrıntılı Gözden Geçirilmesi

Emeklilik planlaması birçok insan için pasif bir aktivitedir. İşyerinde emeklilik planına katılır, katkı yüzdesini belirler, portföy tahsisi yaparlar ve tüm süreç otomatik pilotta çalışırlar.

Ancak her yıl bir veya iki kez emeklilik planınızın ayrıntılı bir incelemesini yapmalısınız. Bu, emeklilik hedeflerinize ulaşmanızın yolunda gidip gelmediğini ya da katkılarınızda ya da portföy tahsisatında değişiklik yapmanız gerektiğinde size yardımcı olacaktır.

Bankrate.com ve diğer finans siteleri tarafından sunulan çeşitli emeklilik hesap makinelerinden birine göz atın. Emekliliğiniz için nerede olmanız gerektiğini bilmek için size yardımcı olacaktır.

17. Evde Karaoke Gecesi

Bunu bir klüpte veya partide yapmak için çok çekingen iseniz, bunu evde yapmak, rock yıldızınızı ortaya çıkarmanın bir yolu olabilir. Çok eğlenceli ve kim bilir? Kendinizi rahat hissederseniz daha fazla insanın önünde bunu yapmaya hazırlanabilirsiniz.

18. İlgilendiğiniz Konuya YouTube Videosu Oluşturun

Bu asla yapmayacağın bir şeye benziyor mu? Olması gerekmiyor - milyonlarca insan videoları yapıyor ve YouTube'a koyuyor. Tek ihtiyacınız olan video özellikli iyi bir dijital fotoğraf makinesi. Videoyu oluşturabilir, bilgisayarınıza indirebilir ve ardından bir YouTube hesabına ekleyebilirsiniz.

Video beğendiğin her şey hakkında olabilir. Yeni bir şey, hatta düpedüz aptalca olabilir (karaoke gecenizin evinde bir video gibi). Ya da nasıl yapılır videosu veya önemli bir konu hakkındaki fikrinizin kaydedilmesi gibi daha ciddi bir şey olabilir. Harlem Shake ne zaman önemliydi, hatırladın mı? Evet, biz de yaparız. 🙂

Bir ailenin cumartesi gecesi iyi zaman geçirebileceği iyi bir örnek:

Bir video, sizin için çok fazla potansiyel fırsat oluşturan viral olabilir. Ama yapmasa bile, profesyonel veya eğlence amaçlı kullanabileceğiniz yeni bir beceri kazanacaksınız.

19. Bir Tekrarlanan Giderin Düşürülmesi veya Ortadan Kaldırılması İçin Bir Yol Gösterme

Parasız hafta sonu en iyi kullanımlarından biri, sürekli olarak paradan tasarruf etmenizi sağlayacak stratejiler yaratmaktır. Yıl boyunca bu harcamalardan sadece birkaçını bulmak size yılda yüzlerce hatta binlerce dolar kazandırabilir.

Bu, paranızı bedava haftasonunda harcamadığınız paranın üstünde ve üstünde olacak. Kazan-kazan hakkında konuş!

20. Önemli Diğerleriyle Sessiz Bir Geceyi Planlayın

Evinizdeki sakin bir gece, çevrenizdeki yüksek maliyetli aktivitelerle dolu bir akşamdan ziyade ilişkiniz için daha fazlasını yapabilir.

Mum ışığında bir akşam yemeği, ardından bir gece müzik dinlemek (ya da karaoke yapmak), daha resmi tarihlerin yapamayacağı bir bağ kurma deneyimi yaratabilir.

21. Kendi Topluluğunuzda Uzun Yürüyüşe Katılın

Bu sadece sağlığınız için tamamen ücretsiz ve iyi değildir, aynı zamanda toplumunuz hakkında her zamankinden daha fazla şey öğrenebileceğinizden daha fazlasını öğrenmenin bir yoludur. Yürürken, çeşitli mahalleler, binalar ve yerel cazibe merkezleri hakkında daha samimi bir şekilde öğreneceksiniz. Başka türlü tanışamayacağınız insanlarla daha fazla etkileşim kuracağınız da vardır.

22. uzun bir bisiklete binmek

Sağlığınız için hem bedelsiz hem de iyi olan başka bir aktivite. Ayrıca çiftler ve aileler için mükemmel bir etkinlik. Bir kez daha, topluluğunuz üzerinden bisiklet sürmek, bu konuda daha fazla bilgi edinme ve hayatınızın normal gidişatında olmayacağınız daha fazla insanla tanışma potansiyeline sahiptir.

23. Hiç Denemediğin Fiziksel Aktiviteye Katıl

Bu, koşu veya bisiklete binme gibi bir tür egzersiz olabilir, ancak aynı zamanda eğlenceli bir şey de olabilir. Yerel bir basketbol maçı ya da voleybol maçına katılın. Ayrıca in-line paten ve hatta kaykay da deneyebilirsiniz.

Fikir yeni bir aktivite seçmektir. Meydan okuma, kendisini ödüllendirici bir etkinlik haline getirecek ve hiç paraya mal olmayacak.

24. Uzun Zamanda Görmediğiniz Bir Arkadaşını veya Aile Üyesi'ni Arayın veya Ziyaret Edin

Herhangi bir arkadaşınızı ve aile üyelerini aramamak ya da ziyaret etmemek için o suçluluk anlarına sahip misiniz? Hepimize olur - meşgul oluruz, zaman geçer, ve asla iyi niyetlerimizi takip etmeyiz.

Ancak yeni aktiviteler parasız hafta sonlarını başarılı bir şekilde yönetmenin en iyi yollarından biri olduğu için, bu arama veya ziyareti üretken ve eğlenceli bir şey yapmak için ihtiyacınız olan şey olabilir. Ayrıca eski ilişkileri yenilemenin mükemmel bir yolu.

25. Özgeçmişinizi Güncelleyin

Çoğu insan sadece iş kaybı tehdidiyle karşı karşıya olduklarında bunu yapar. Ancak özgeçmişinizi güncellemek, her şey sakin olduğunda her zaman en iyi yapılan etkinliklerden biridir.

Durumunuzu, becerilerinizi, yeteneklerinizi ve hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirebilmenizi ve finansal hayatta kalma durumunuz tehdit edildiğinde yapamayacağınız bir şekilde yapmanızı sağlar.

26. Gönüllü - Etrafınızdaki Fırsatlar Var

Bunu ele alan bir İncil ayeti var. “Hasat bol ama işçiler azdır.” - Matta 9:37. Gönüllü çalışma söz konusu olduğunda. Etrafımızdaki her yerde - toplumda, kiliselerde, sinagoglarda ve hatta hastanelerde - hizmet etmek için fırsatlar var. Parasız hafta sonu, hızlanmak için mükemmel bir zamandır.

İhtiyacı olan insanlara bakma ve sunma, parasız hafta geçirme kararınızı pekiştirmek için mükemmel bir yoldur, çünkü para problemleri yaşayan çok sayıda kişiye maruz kalacaksınız. Gönüllülük, para vermekten ayrı olarak vermenin mükemmel bir yoludur.

27. Birlikte 1000 Parça Puzzle Yapın

Bunun can sıkıcı olabileceğinden emin olabilirseniz, hayatınızın geri kalanıyla ilgisi olmayan bir şey üzerinde yoğunlaşmak için iyi bir yoldur. Hepimiz zaman zaman buna ihtiyacımız var. 1000 parçalık bir bulmaca, ihtiyacınız olduğu sürece sizi meşgul edebilir ve muhtemelen sadece bir haftasonunda yapılmayacaktır. Bu iyi - istediğiniz kadar parasız hafta sonları içinde tamamlayabilirsiniz.

28. İyi Bir Kendini İyileştirme Kitabını Okuyun

Hayatınızda yeni bir bakış açısıyla parasız haftasonundan çıkmanın daha iyi bir yolu var mı? Orada çok sayıda iyi kendini geliştirme kitabı var, sadece kendi durumunuza en uygun olanı seçmelisiniz.

İyi olan şey, yaşamınızı değiştirmek istediğiniz belirli bir alana odaklanan bir kitap seçebileceğinizdir. Bu meydan okuma en az söylemek için canlandırıcı olabilir.

29. Sebze Bahçesi Başlat

Hiçbir şey, varlığınız üzerinde en azından bazılarınızın çoğunu büyütme yeteneğinden daha fazla kontrol hissi vermez. Bir arka bahçe sebze bahçesi, kendinizi ya da ailenizi tam olarak beslemenize olanak sağlamaz, ancak kendi yemeğinizi dikim, yetiştirme, hasat etme, hazırlama ve yeme döngüsünü görme, düpedüz özgürleşir.

Kendi yemeğinizi büyütme becerisini geliştirmenin yanı sıra, sağlıklı beslenmenin önemini daha iyi anlayabilirsiniz.

30. Bir Günlük veya Günlük Başlat

Bu, yüzeyde göründüğünden daha yararlı olabilir. Kendi deneyimleriniz ve hisleriniz hakkında yazmak, kendinizi ve hayatınızı daha iyi anlamanız için bir yol sunar.

Düşünceler gelir ve gider, ancak onları yazarak zaman ve konsantrasyon alır ve günlük ya da günlük, daha sonra geri dönmenize ve hayatınızda daha önceki dönemleri anlatmanıza izin verir. Bu, kim olduğunuz ve nerede bulunduğunuz konusunda size fikir verebilir ve gelecekteki yönünüze ilham verebilir.

31. Bazı Çok Gerekli Gereksinim Alın

Yataktan çıkamayacağınız hafta içi bütün sabahları biliyorsunuz - ya da saat 3'teki sarkıtlar işe yarayacak öğleden sonraları mı? Şimdi biraz fazla ihtiyaç duyulan dinlenmeye yetişme şansın var.

Önümüzdeki hafta sizi daha büyük başarılar için hazırlayacak.

32. Aile Ağacınızı Takip Etmeye Başlayın

Ancestry.com için gördüğünüz tüm reklamları biliyorsunuz - itiraf et, Merak ediyorsun, değil mi? Parasız hafta sonu, bu gidiş için mükemmel zaman.

Kendi aile geçmişini, hatırladığınız kadarıyla kaydederek başlayın. Daha sonra yukarıdaki # 24 numaralı ipucunu takip edin ve daha fazla bilgi almak için bazı uzun kayıp aile üyelerine başvurmaya başlayın.

İki veya üç kuşaktan soyunuzdaki kişilerin isimlerini aldıktan sonra, başka hangi bilgileri aldığınızı görmek için web'de arama yapmaya başlayın.

Ve eğer herhangi bir engelle karşılaşırsanız, paranız boş hafta sonu bittiğinde Ancestry.com'a kaydolabilirsiniz.

33. Egzersiz Rejimi Başlatın

Bir egzersiz programı başlatmayı bıraktın mı? Eğer varsa, parasız bir haftasonu onu başlatmak için ideal bir zamandır. Parasız haftasonunun ötesinde faydaları olan aktiviteler en iyi tür.

Ve egzersiz sağlığınıza çok gerçek bir yatırımdır. Yürümek, bisiklete binmek, bisiklete binmek veya herhangi bir para harcamadan yerde egzersiz yapabilirsiniz.

34. Geleceğinize Mektup Yazın

Şu an olduğundan 10, 20, hatta 30 yaş büyük olduğunuzu hayal edin - Kendine ne tavsiyeceksin? Kolay değil, en az değil, çünkü gerçekte olduğundan daha yaşlı değilsin. Ancak internetten çok fazla ilham alabilirsiniz ya da on ya da iki (veya daha fazla) yaşından daha büyük olan insanlarla konuşabilirsiniz. Bir kez daha, bu İpucu # 24 ile güzel bir şekilde karıştırır.

35. İhtiyaçta Bir Komşuya Yardım Etme Süresi

Muhtemelen şu anda mahallenizde mücadele veren birileri var. Sağlık sorunları, mali sorunlar, kariyer krizi veya aile çatışmaları olabilir. O kişinin (veya ailenizin) kim olduğunu biliyorsanız, onlara ulaşın ve yardım etmek için neler yapabileceğinizi görün.

Bazen insanların en çok ihtiyaç duydukları şey, karşılaştıkları sorunları önemseyen birinin olduğunu bilmek. Daha fazla yardım için ağlamak için bir omuz, bir tavsiye kaynağı, hatta bir kişi olabilirsiniz.

36. Birkaç Blog hakkında Yorum Yaz

Muhtemelen birkaç konu hakkında güçlü görüşleriniz veya hatta insanlara verebileceğiniz pratik önerilerde bulunabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri blog makalelerinde yorum yapmaktır.

İlgilendiğiniz blogları bulun ve beğendiğiniz konulardaki blog makalelerini okuyun. Daha sonra yorumlarınızla tartışın; Aldığınız bazı cevaplardan şaşkın ve heyecanlı olabilirsiniz.

İnsanlar gazetelerde “editöre mektup” ile benzer bir şey yapardı, ama şimdi kimse gazete okumuyor, bloglar sizin görüşlerinize yazacak yer.

37. Parkta Piknik yapın

Günümüzde yaşadığımız büyük ölçüde kapalı dünyada, piknik neredeyse bir yeniliktir. Ama aynı zamanda çok eğlenceli. Mutfağınızdaki veya kilerinizdeki öğle yemeğini bir araya getirin ve yakındaki bir parka, göle veya plaja gidin. Bir futbol, ​​Frizbi veya bazı patenleri getirin ve eğlencenin saatlerce devam etmesini sağlayın. Maliyet: sıfır.

38. Bir Kamu Toplantısına Katıl

2016 bir seçim yılı olduğundan, her yerde siyasi olaylar var. Bunlardan birine katılabilirsiniz ya da yerel bir okulda veya üniversitede veya hatta bir kitapçıda bir sunuma katılabilirsiniz.

Bu olaylar genellikle ücretsiz ve oldukça eğiticidir. Ayrıca, konuya dahil olmanın ve önemli konularda sesinizin duyulmasının bir yolu.

39. Kamu Parkında veya Rezervde Yürüyüş

Bu, doğal bir ayar ile bir yürüyüşü birleştirir, ama aynı zamanda aktiviteye biraz daha fazla amaç ekler. Bir yürüyüşte belirli bir hedefe ulaşmayı veya belirli bir yürüyüş hızını korumayı planlayabilirsiniz.

Ayrıca, zor arazi üzerinde bile doğal bir alandan bir trek eklemeyi planlayabilirsiniz. Şehirdeki bir geziden daha zorlayıcı olacak, ancak eğlence değerini artıran daha iyi bir dikkat dağıtıcılık sunacak.

40. Masa Oyunu Oyna

Bu genellikle göz ardı edilen bir aile aktivitesidir, ancak herkesin katılabileceği bir şeydir. Size hiç paraya mal olmayacak ve evinizden bile çıkmayacaksınız. Herkesin beğendiği bir oyun seç ve şuna sahip ol. Saatlerce devam edebilir, tüm ailenizi hiç para harcamayacağınızı unutur - aile bağlanma fırsatından bahsetmezsiniz.

41. Master One Basit Araba Tamiri

Herkes araba tamirine girmez, ama çoğu zaman bir araba tamirine ihtiyaç duyduğumuzda bir tamir atölyesi tarafından rehin alındığımızı düşünmemiz yadsınamaz. Ama basit onarımları bile öğrenebilirseniz, inanılmaz derecede özgürleştirici olabilir. Örneğin, aracınızdaki lastikleri, ücretsiz hafta sonundaki ücretsiz olarak araba yolunuzda ücretsiz olarak döndürebilirsiniz. Ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, size her zaman YouTube'un size göstereceği bir şey var.

42. Sizin İraatiniz Üzerinde Çalışın

İpucu # 8'de, kaçınmakta olduğunuz en az bir görevi tamamlamanızı önerdim. Seni tanımaksızın, iradenizi hazırlamanın o görev listesinin en üstünde olduğunu tahmin ediyorum. Çoğumuz ölmeden sonra düşünmek bile istemiyoruz, biz gidildikten sonra bizim eşyalarımızla ne yapacağız. Ancak, özellikle bir eşiniz ve / veya çocuğunuz varsa, hepimizin alması gereken çok gerekli bir adım.

Parasız hafta sonu konsepti ile güzelce akan haftasonunda iradenizi hazırlamanıza yardımcı olacak bir avukat bulamayacaksınız. Ancak, içerme isteğinizin ne olmasını istediğinizin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Durumunuzdaki bir kişinin iradesine neyin dahil olduğunu belirlemenize yardımcı olması için İnternet'i kullanın ve oradan gidin.

43. İyi Bir Alışkanlıkla Bir Kötü Alışkanlığı Değiştirin

Sık sık kötü bir alışkanlıktan kurtulmanın tek yolunun, onu iyi bir alışkanlıkla değiştirmesi olduğu söylenir. Parasız hafta sonu, bunun gerçekleşmesi için mükemmel bir zamandır. En kötü alışkanlığınızı seçin, sonra değiştirmek için iyi ve uzun bir şey düşünün. Yaptıktan sonra, değişikliği hemen uygulayın.

Kötüden kurtulmak zaman alır ve tekrar eder. Bunu bir haftasonunda gerçekleştiremezsiniz, ancak bir değişiklik yapmaya karar vererek topu yuvarlayabilir ve daha sonra bunu bir gerçeklik haline getirmek için taktikleri başlatabilirsiniz.

44. Haftanızın Geri kalanını daha kolaylaştıracak Bir veya Daha Fazla Görev Yapın

Zaman eksikliği, çalışma haftasında sürekli bir endişe kaynağıdır. İş haftanızı daha kolay hale getirecek ne tür görevleri yapabileceğinizi anlatan ücretsiz hafta sonu paranıza biraz zaman ayırabilirsiniz.Bu, paranızdan hafta sonundan kalan ve hayatınızın geri kalanına yayılacak olan faydalar yaratmanın başka bir yoludur.

Görevler günlük yapılacaklar listelerini oluşturmayı, günlük dolabınızı sıralamayı, haftada bir yemek planı oluşturmayı, hatta evde kalan yemek artıkları ve yemek yemeklerini hazırlamayı içerebilir.

45. Eski İş ve İş İlişkileri ile Yeniden Bağlanma

Bir özgeçmiş hazırlamak gibi, çoğumuz sadece potansiyel bir iş kaybıyla tehdit edildiğinde yaptığımız bir şeydir. Ancak, ihtiyaç duyduğunuzdan önce iş bağlantılarının dizilmesi en iyisidir. Bu temasları taze tutacak ve işten çıkarıldıktan sonra merhamet için yalvaran bir davranıştan kaçınacaksınız.

Özellikle önemli olan, işlerin değişmesiyle ilgilenmeyebilecek olsanız bile, bu temaslar şu anda yeni fırsatların ana kaynağı olabilir. Fırsatın buna hazır olup olmadığımızı anlamanın bir yolu var.

46. ​​Garaj Satışına Hazırlanmak

Bu, tamamen hazırlanmak için muhtemelen birkaç hafta boyunca ücretsiz para harcayacak bir süreçtir. Ayrıca Tip # 5 ile oldukça güzel çalışıyor. Evdeki depolama alanlarını temizlemek, garaj satışınız için çok sayıda satılabilir eşya üretebilir.

Ancak, öğeleri temizlemek, gerekli onarımları yapmak ve bunları satış için fiyatlandırmak için de zamana ihtiyacınız olacaktır.

Paranın karşılığını haftasonu üzerinde yaptığınız çabanın, kullanılmayan şeyleri nakit olarak yüzlerce dolara dönüştürmenize olanak sağlamasıdır.

47. Çocuklarınızla Bire Bir Zaman Harcama

Aile söz konusu olduğunda, vurgu genellikle grup aktiviteleridir. Bu elbette aile bağları için mükemmeldir. Ancak aile içinde birebir ilişkiler kurmada da önemlidir.

Ücretsiz hafta sonları paranızı eşleştirerek bunu yapabilirsiniz. Bu, her ebeveynin her çocukla biraz zaman geçirdiği anlamına gelir tek tek. Bu aile içinde bireysel ilişkiler kurar, sonuçta aile birimini daha güçlü kılar.

Bunu yapmak zaman alır, bu yüzden parasız hafta sonları iyi bir fırsattır.

48. Bir Kar Fort inşa

Kış mevsiminde, açık hava etkinlikleri sınırlı olabilir. Ancak en iyi kış aktivitelerinden biri kar kale inşa ediyor. Sabahınızı bir kabusa kiralayan aynı kar, eğlence aktiviteleri için kullanılabilir.

Bir kar kalesi hakkındaki en güzel şeylerden biri, kolektif hayal gücünüzün sizi almasını sağlayacak şekilde inşa edebilmenizdir. Büyük veya küçük, kare veya yuvarlak olabilir, bir odaya veya birkaçına sahip olabilir ve hepsinden önemlisi, ailede herkes katılabilir.

Yeterince büyük bir yapıya sahip olursun ve birkaç komşunun katılacağına bahse girerim.

49. Lüks Banyo Yapın - Zengin İnsanlar TV'de

Hafta içi sabah rutini, hızlı bir duştan çok daha fazla zaman sunmaz. Ancak parasız hafta sonu, uzun ve lüks bir banyo yapmak için mükemmel bir zamandır. Küveti sıcak su ve köpük banyosu ile doldurun, mumlarla çevrili ve potpuri ile çevrili, biraz sessiz müzik çalın, sonra rahatlayın ve keyfini çıkarın.

50. Evcil Hayvanlarınızla Uzatın Süresi Harcama

Siz veya aileniz özellikle yoğun bir rutine sahipseniz, evcil hayvanlarınız normal kursta asgari düzeyde dikkat çekmeyebilir. Parasız haftasonunda evcil hayvanınızla biraz daha zaman geçirebilir, hatta bu listede başka aktivitelerle harmanlayabilirsiniz. Örneğin, şehir etrafında yürüyüş bir köpek için doğal bir aktivitedir. Parkta bir zam var.

Ama evden çıkmasanız bile evcil hayvanlarınızla fazladan zaman geçirebilirsiniz. Sadece evcil hayvanınızın favori oyunlarını oynayarak uzun bir süre harcayarak, hatta sadece sarılma, ciddi bir bağlanma deneyimi olabilir.

Evcil hayvanlarla vakit geçirmek, hem bağ kurmadan hem de evcil hayvanınızın dünyasına dalmaktan kaynaklanan duygusal faydalara da sahiptir. Sonuçta, evcil hayvanınızın sevgisinden zevk alırken bir şey için öfkeli olmak zor.

51. Topluluğunuzun Tarihini Kütüphanede Araştırın

Genelde tarihi başka bir yerde gerçekleşen bir şey olarak düşünürüz. Ancak tarih, kendi topluluğunuz dahil her yerde gerçekleşti. Yerel tarih de en ilginç olanı olabilir, çünkü hayatınız ile doğrudan alakalı. Örneğin, evinizden önce kimin yaşamış olduğunu bulmak heyecan verici olabilir. Topluluğunuzda uzun ve heyecan verici bir tarihe sahip binalar da bulabilirsiniz.

Sadece şehirde dolaşarak çok şey öğrenebilirsiniz. İlginç binalar veya önemli eski sakinleri bulduğunuzda, kütüphaneye gidebilir ve ek araştırmalar yapabilirsiniz. Bazı oldukça önemli insanların ve olayların mütevazi küçük kasabanızdan geçtiğini görmek sizi şaşırtabilir.

52. Aracınızı Detay

Elbette, arabanızı 20 ila 100 dolar arasında bir fiyata yapacak olan bir araba yıkama makinesine götürebilirsiniz, ancak kendi arabanızı temizlemede rahatlatıcı bir şeyler var. Muhtemelen evin etrafındaki malzemeleri kullanarak ve 100 $ 'dan daha az bir miktarla yapabilirsiniz. Ayrıca bir aile etkinliği olabilir ve pek çok el hafif iş yaptığından, işi daha hızlı tamamlar.

53. Bir Ateş Oluşturun ve Önünde Rahatlayın

Ateş, uygarlığın en temel ve gerekli icadıdır, ve bir yandan oturmak ve yanık ve dansı izlemek, size sıcaklık verirken düpedüz hipnotik olabilir.

Eski günlerde olduğu gibi, siz ve aileniz ve arkadaşlarınız şöminenin ya da arka bahçede ateş çukurunun önünde oturabilir, sohbet edebilir, şarkı söyleyerek ya da sadece ateşle bağ kurabilirsiniz.

İnsanların binlerce yıldır her gün sona ermesi ve bugün de işe yarıyor.

Yani paranızı boş hafta sonları doldurmak için 53 fikir var. Her yıl birkaç hafta sonunu kapsayacak kadar olmalı. Sadece aktivitelerin hiçbirine para harcamanıza izin vermeyin - çünkü bu tüm nokta!

Videoyu izle: Zula Bedava Para Kazanma ZP (Hilesiz) (Programsız) (Gerçek) 2017

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi
Maliye

Bu Adam Sadece Dört Yılda 70.000 $ 'lık Borcunu Ödenemedi

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Borcumu ödemeye başlamadan önce, tüketici borcunda yaklaşık 70.000 dolar vardı. Borcum 50.000 dolardan fazla kredi kartı borcundan, otomobil kredilerinden ve Jetski finans ödemelerinden oluşuyordu. Oto kredisi oldukça açıklayıcı. Bir arabaya ihtiyacım vardı, bu yüzden onu bir kredi ile aldım.
Devamını Oku
Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?
Maliye

Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?

Emekli maaşı olan bir şirkette çalışıyorsanız endişelenmeli misiniz? Hangi korumalarınız var? Emekliliğinize ödediğiniz bütün paralar gitmiş mi? Geçtiğimiz günlerde American Airlines, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve “Emeklilik maaşlarına ne oluyor?” Diye merak etti. “. İster kendi emeklileriniz isterse emeklilik maaşı veren başka bir şirket olsun, bilmeniz gerekenler.
Devamını Oku
Gelecek için En İyi 16 Kariyer
Maliye

Gelecek için En İyi 16 Kariyer

Doğumda büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilen şanslılardan biri olmadıkça, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir. Hayal gücünüzü bulmanın, genellikle, bu mükemmel uyuma yerleşmeden önce farklı endüstrilerde çeşitli deneyimler yaşadıktan sonra geldiğini aklınızdan çıkarmayın.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı"/>
Maliye

İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı

Bize biraz kendinden bahset Bizim isimlerimiz Bryant ve Emily Adler. Tennessee’de öğretmenleriz. Yaklaşık 2,5 yıldır evliyiz. Aile ve arkadaşlarla seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve zaman geçirmeyi seviyoruz. İnsanların borç ortasında umut bulmalarına yardımcı olmak için bir tutkumuz var. 92.000 dolar borcunu nasıl aldın?
Devamını Oku