Maliye

Beni 4,1 Milyon Dolardan Fazla Kurtaran 5 Para Hack

Finansal olarak ilerlemek söz konusu oldu─čunda, gelirinizi art─▒rmak için bir yol bulmak özellikle güçlü olabilir.

Emrinizde daha fazla nakit ile daha fazla tasarruf edebilir, daha fazla yat─▒r─▒m yapabilir ve daha büyük bir ölçekte zenginliklerini art─▒rabilirsiniz. Kula─ča harika geliyor, de─čil mi?

Ama para biriktirmeye ne dersin? Birçok insan için para biriktirme dü┼čüncesi onlar─▒ a─člamak istemektedir. 😭

Görüyorsunuz, para tasarrufu bazen kesiyor demektir. Bazen, istedi─čin ┼čeyler olmadan da gitmek anlam─▒na gelebilir.

En kötü durumlarda, para tasarrufu ya┼čam gücünüzde mutlak bir tahliye olabilir. Bir sabah kesme kuponunu geçir ve tam olarak neden bahsetti─čimi anlayacaks─▒n.

┼×ahsen, kendimi paslanmaz çelik bir spatula ile 5 dakika boyunca kuponlardan daha çok dövmeyi tercih ederim.

Yine de ┼ču ki: ─░nan ya da inanma, Para biriktirmeyi çok seviyorum.┬á

Sadece ÔÇťbir hafta sonu kuponlar─▒ keserek harcayal─▒mÔÇŁ ┼čeklinde de─čil.

Aç─▒klamama izin verÔÇŽ

Para biriktirmek, daha fazla kazanç elde etmek kadar seksi de─čil, ayn─▒ zamanda güçlü olabilir - özellikle de do─čru yaparsan─▒z.

Burada kupon kesmekten bahsetmiyorum, ikinci elden al─▒┼čveri┼č yapmaktan, haftada iki kez ramen yemekten veya kendi k─▒yafetlerini dikmekten bahsetmiyorum.

Daha büyük ölçekte para biriktirmek, harcamalar─▒n─▒z─▒ kesmek için para kesmek kullanmaktan ve harcad─▒─č─▒n─▒z yolu yeniden tasarlamak için kutunun d─▒┼č─▒nda dü┼čünmekten bahsediyorum.

Kansas City Financial Planner Clint Haynes ┼čöyle diyor: ÔÇťBunlar gibi haydutlar, di─čerlerinden zengin varl─▒kl─▒ bireyler. Para biriktirmenin ÔÇťbüyük resmiÔÇŁ yollar─▒n─▒ dü┼čündü─čünüzde, zaman içinde zengin bir ┼čekilde büyüyebilirsiniz. Stratejinizin ak─▒l almaz olmas─▒ gerekmiyor, ancak büyük bir etki yaratabilecek küçük de─či┼čiklikler içermesi gerekiyor. ÔÇŁ

Bu durumda, Haynes kesinlikle hakl─▒d─▒r. Birkaç stratejiyi kullanarak ve çok fazla ödün vermeden, y─▒llar içinde 4,1 milyon dolar tasarruf ettim. Buna inanabiliyor musun?

4,1 milyon dolar!

Bana inanma

Burada, y─▒llar içinde milyonlarca ek kazanç ve tasarruf sa─člayan 5 para hack var. Bu rakamlardan baz─▒lar─▒ tahminidir, ancak biz devam ettikçe resmi alacaks─▒n─▒z.

Para Hack # 1: Hayat sigortas─▒ için u─čra┼čt─▒m.

Hayat sigortas─▒ için al─▒┼čveri┼č yapmaktan daha s─▒k─▒c─▒ bir ┼čey var m─▒? Ben öyle dü┼čünmüyorum. Yine de, çok fazla para ödeyebilece─činizi dü┼čünüyorsan─▒z, bu çok önemli bir ad─▒md─▒r. Yapt─▒─č─▒m gibi bir ton kadar para biriktirirsen, bunu da çok s─▒k─▒c─▒ bulmayabilirsin.

Benim durumumda, 2.25 milyon $ 'l─▒k kapsama ekleyen birkaç farkl─▒ dönem hayat sigortas─▒ poliçem vard─▒. Hayat sigortas─▒ için online al─▒┼čveri┼če ba┼člad─▒─č─▒mda, y─▒lda yakla┼č─▒k 400 dolar kar┼č─▒l─▒─č─▒nda benzer bir dönem politikas─▒ alabilece─čimi fark ettim. Ama, i┼čte burada kicker. Bu yeni politika asl─▒nda 2.5 milyon dolarl─▒k bir dolar olacak - 250.000 dolar daha eklenecek.

Aç─▒kças─▒, daha fazla kapsama ve her y─▒l 400 dolarl─▒k tasarruf için yeni politikay─▒ yakalad─▒m. 30 y─▒l boyunca, bu hareket tek ba┼č─▒na 12.000 dolar tasarruf etmemde yard─▒mc─▒ oldu. Gol!

Refinansman Hayat Sigortas─▒ndan Hayat Boyu Tasarrufu: $12,000.

Shazam!

Para Hack # 2: Lu'yu sürdüm.

Hiç büyükanne arabas─▒n─▒ süren yeti┼čkin bir adam gördün mü? Eh, bu benim ilk birkaç y─▒l boyunca finansal dan─▒┼čman olarak bendim.

Büyükannemden bir hediye, bu 1998 Chevy Lumina benim gururum ve ne┼čem oldu. Sadece d─▒┼čardan bak─▒ld─▒─č─▒nda de─čil, gitmem gereken yere varm─▒┼č. Hepsinden iyisi, kesinlikle özgürdü. Gol!

Bu ili┼čkide a┼čk meselemdeki Lu ile ilgili ana detaylar─▒ okuyabilirsin, ama burada özetleyece─čim. Temel olarak, bu ücretli arac─▒ sürmek - ve aradaki fark─▒n fark─▒na varmak - 2 milyon dolar tasarruf etmeme yard─▒mc─▒ oldu!

─░┼čte matematik nas─▒l çal─▒┼č─▒r: Lumina'y─▒ sürerek (ve bundan sonra araba ödemelerinden kaç─▒narak), ayda 400 dolar ek yat─▒r─▒m yapabildim. ─░lk günlerimden% 10'luk agresif bir geri dönü┼če güveniyorsan─▒z, 400 $ 'l─▒k bu süre 41 y─▒l içinde 2.8 milyon dolar─▒n üzerinde büyür. Yüzde 8'lik bir geri dönü┼čle bile 1,5 milyon dolar kazanabilirim.

2 milyon dolarl─▒k rakam─▒ bulmak için, fark─▒ ikiye ay─▒raca─č─▒z. Günün sonunda, ücretli bir araba kullanmak benim mal─▒m için kesinlikle çok büyük oldu. O zaman çok muazzamd─▒ ve ┼ču an hala büyük.

Ne kadar büyük?

2 milyon dolar büyük!

Bu Facebook Live'a bak, neden araba ödemenin neden servet in┼ča etmenizi engelleyen # 1 ödendi─čini dü┼čündü─čümü payla┼č─▒yorum.

Lu'dan Ömür Boyu Tasarrufu: 2 milyon dolar.

Kabooom

Para Hack # 3: Her y─▒l ek bir mortgage ödemesi yap─▒yoruz.

Evinize erken ve ödedi─činize kar┼č─▒ argümanlar bol miktardad─▒r, fakat ÔÇťhep ya hiçÔÇŁ olmak zorunda de─čildir. Her y─▒l sadece ekstra bir ödeme ile çok fazla güçlük ya da etki yaratmadan binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. senin alt hatt─▒n.

Kuzey Dakota Finansal Dan─▒┼čman─▒ Benjamin Brandt, her y─▒l en az bir ekstra ipotek ödemesi yapt─▒─č─▒n─▒zda kazanman─▒n iki farkl─▒ yolu oldu─čunu söylüyor.

Y─▒lda bir ekstra ödeme, kredinin uzunlu─čunu azaltacak ve kredinin ömrü boyunca ödenen toplam faizi azaltacakt─▒r. Daha az toplam ödeme ve daha az ödenen faiz, bütçenizdeki di─čer alanlar için cebinizde daha fazla parad─▒r. ÔÇŁ

Eski evimizde ya┼čad─▒─č─▒m─▒zda, her y─▒l ipotekimize bir kez daha ödeme yapt─▒k. ─░pote─čimiz 120.000 $ ve yüzde 5'lik bir APR ile geldi─činden, her y─▒l bir kez daha ödeme yaparak ev kredimizi alt─▒ y─▒l ve birkaç bin dolar azaltaca─č─▒m─▒z─▒ tahmin ettik. Gol!

O zamandan beri ta┼č─▒nd─▒k ama hala ayn─▒ ┼čeyi yap─▒yoruz. Kendimizi in┼ča etti─čimiz yeni evimizle, bunun yerine yüzde 15,25 seviyesinde on be┼č y─▒ll─▒k bir kredi tercih ettik.

Daha dü┼čük bir oranla daha k─▒sa vadeli bir kredi almak kendi ba┼č─▒na önemli tasarruflar sa─člam─▒┼čt─▒r. Ancak ipote─čimizin 300.000 $ civar─▒nda ba┼člad─▒─č─▒ göz önüne al─▒nd─▒─č─▒nda, her y─▒l bir kez daha ödeme yap─▒lmas─▒ bizi hala bir paket olarak kurtar─▒yor.

Ne kadar?

Kredimiz boyunca, 8,175 dolar tasarruf edece─čiz. Bu arada, geri ödeme zaman çizelgesinin bir y─▒l be┼č ay─▒n─▒ kesece─čiz. Büyük de─čil, ama ben alaca─č─▒m!

Ekstra ─░potek Ödemesi için Ömür Boyu Tasarrufu: $8,175.

Biraz alsana!

Para Hack # 4: Yat─▒r─▒mlar─▒m─▒z─▒ her y─▒l yüzde bir art─▒r─▒yoruz.

Her zaman çok para kazanamad─▒─č─▒m halde, y─▒llar boyunca gelirimi artt─▒rd─▒m. Ancak, bu ekstra paray─▒ iyi kullanmak için, gelece─če yat─▒r─▒m yapmaya olan ba─čl─▒l─▒─č─▒mda kararl─▒ kald─▒m.

Bizim için bu, yat─▒r─▒mlar─▒m─▒z─▒ her y─▒l en az yüzde 1 oran─▒nda artt─▒rmak anlam─▒na geliyordu. Y─▒lda sadece 40.000 $ kazand─▒─č─▒mda, bunun anlam─▒ y─▒lda 400 dolarl─▒k bir yat─▒r─▒m yapmakt─▒. Alt─▒ rakam─▒ k─▒rd─▒─č─▒mda, bu her y─▒l yat─▒r─▒mlar─▒m─▒za 1000 dolar daha eklemek anlam─▒na geliyor.

Ama ┼čimdi tek bir ayda 158.000 $ 'dan fazla para kazan─▒yorum, bu çok aç─▒k!

Gelir ve yat─▒r─▒mlar─▒m─▒zla ilgili çok fazla ayr─▒nt─▒y─▒ if┼ča etmeden, rampadaki yat─▒r─▒m tarz─▒m─▒z─▒ kolayca tahmin edebiliriz ki, geri dönü┼č oran─▒m─▒za ba─čl─▒ olarak emeklilik ya┼č─▒na göre 2 ila 3 milyon dolar daha eklenebilir.

─░┼čte bu strateji günlük Joe'nuz için nas─▒l çal─▒┼čabilir:

Diyelim ki, 50.000 dolar kazan─▒yorsunuz ve y─▒lda 500 dolar harcayacaks─▒n─▒z. Otuz y─▒l boyunca 500 dolarl─▒k ek yat─▒r─▒m yapt─▒ktan ve yüzde 8'lik bir getiri elde ettikten sonra, bu ekstra dolar kendi ba┼č─▒na 61,172,93 dolara yükselecek.

Dolay─▒s─▒yla, sadece her y─▒l kazanc─▒m─▒z─▒n yüzde 1'ini eklediyseniz veya daha fazla kazan─▒rsan─▒z bu say─▒n─▒n nas─▒l artaca─č─▒n─▒ hayal edebilirsiniz!

Her Y─▒l Daha Fazla Yüzde Yat─▒r─▒m Yapan Toplam Ömür Boyu Tasarrufu: 2 milyon dolar +.

Oh Snap!

Para Hack # 5: Kredi kart─▒ ödülleri kullan─▒yoruz.

Her ne kadar bizim borcumuz d─▒┼č─▒nda borçlu oldu─čumuza ra─čmen, param─▒z─▒ geri kazanmak, seyahat ödülleri ve daha fazlas─▒n─▒ kazanmak için birkaç ödül kredi kart─▒ kullan─▒yoruz.

Kredi kart─▒ faizini asla bizim bakiyelerimize ödemedi─čimizden, bu, almak için gerçekten bedava bir parad─▒r. Ve evet, onu tamamen bizim avantaj─▒m─▒z için kullan─▒yoruz.

─░┼čte güzel bir örnek: Geçen sene, ailemizin be┼čini Jamaika'ya bir tatil için uçtuk (bu Janella bebe─čini eklemeden önceydi). Uçu┼člar─▒m─▒z için sadece havayolu kredi kartlar─▒ndan puan ald─▒k, otelimize rezervasyon yapt─▒rmak için otel puanlar─▒n─▒ kulland─▒k.

Kesinlikle çok tatl─▒yd─▒ ve her ┼čey sadece birkaç yüz dolarl─▒k havayolu vergisi ve ücrete mal oldu. Daha da iyisi, bu seyahat için param─▒z─▒ ödedik, bize 4,000 dolar ya da daha pahal─▒ya mal olabilirdi!

─░lgili:

  • En ─░yi Seyahat Ödülleri Kredi Kartlar─▒
  • En ─░yi Havayolu Kredi Kartlar─▒
  • En ─░yi Nakit Geri Kredi Kartlar─▒

Harika olan ┼čey, bu her sene yapt─▒─č─▒m─▒z bir ┼čey. Her türlü ki┼čisel ve i┼č masraflar─▒m var, ve ne kadar tutumlu oldu─čumuza ra─čmen h─▒zla toplan─▒yorlar.

E─čer puanlar ve milletler kazan─▒rsak ve her y─▒l emekli oluncaya kadar sadece bir $ 4,000 dolarl─▒k bir puan kazan─▒rsak, bu otuz y─▒l boyunca 120.000 dolar tasarruf demektir. Unutmay─▒n, bu hiç bir zaman bir denge ta┼č─▒mad─▒─č─▒n─▒z, asla a┼č─▒r─▒ya kaçmad─▒─č─▒n─▒z, ve kredi kart─▒ faizlerinden ve veba gibi ücretlerden kaç─▒nmad─▒─č─▒n─▒z sürece tamamen ücretsiz bir hobidir.

Ancak Indiana Financial Advisor Tom Diem'in de belirtti─či gibi, herkes bu tür ödülleri kullanmamal─▒d─▒r. Borç ile mücadele ediyorsan─▒z, uzak, uzak kalmal─▒s─▒n─▒z.

Diem, ÔÇťProgram─▒n dengeler üzerindeki ilgisinin, ─▒l─▒ml─▒ bir dengeyi bile ta┼č─▒yarak ödüllerden ne kadar büyük olaca─č─▒ önemli de─čilÔÇŁ diyor.

Seyahat Ödüllerinden Ömür Boyu Tasarrufu: $120,000+.

Dynomite!

Son dü┼čünceler

Para biriktirmenin nas─▒l s─▒k─▒ld─▒─č─▒n─▒ hat─▒rl─▒yor musun? Bu harika para hackleriyle ailem muhafazakâr bir tahmin kullanarak 4,1 milyon dolardan fazla tasarruf ve yat─▒r─▒m yapabildi.

Heck, bundan daha da fazlas─▒ olabilir!

E─čer gerçekten ya┼čamda ilerlemek istiyorsan─▒z, küçük hareketlerin gerçekten i┼če yarad─▒─č─▒n─▒ unutmay─▒n. Bu hareketlerin her sene biraz daha fazla yat─▒r─▒m yap─▒p yapmad─▒─č─▒n─▒, ekstra evin ödemesini ödeyerek veya eski, ücretli arac─▒n─▒z─▒ sürüp sürmeyece─čini, zamanla zengin olmak için tasarruflar─▒n─▒z─▒ kullanabilirsiniz.

Yani, büyük resmi dü┼čünmeyi unutma. Her ay ödedi─činiz her faturay─▒ dikkate almay─▒ unutmay─▒n - ve bunu nas─▒l azaltabilece─činizi veya yeniden tasarlayabilece─činizi ve para biriktirebilece─činizi unutmay─▒n.

Yeterli ak─▒ll─▒ para hareketleri ile, kaydetti─činiz para milyonlarca dolara dönü┼čebilir.

Ya da, potansiyeli görmezden gelebilir ve bu tasarruflar─▒ yerine bo┼čaltma yoluna gönderebilirsiniz. Seçim senin.

Y─▒llar boyunca bir ton nakit biriktirmek için hangi paray─▒ kulland─▒n─▒z? Her y─▒l ipote─činizde ekstra ödeme yapar m─▒s─▒n─▒z? Evini hiç yeniden finanse ettin mi? Lütfen a┼ča─č─▒daki yorumlar─▒ payla┼č─▒n!

Videoyu izle: Zengin ─░nsanlar─▒n S─▒n─▒r Tan─▒mad─▒─č─▒ 7 ┼×ey

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi ─░├žin 7 Temel Gereklilik
Maliye

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi ─░├žin 7 Temel Gereklilik

Yaz y├╝zme havuzlar─▒n─▒n, ─▒zgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlar─▒n─▒n g├Âr├╝nt├╝s├╝n├╝ tan─▒tan yaz. S─▒cak, tembel yaz g├╝nlerinden daha fazlas─▒n─▒ bekledi─čim hi├žbir ┼čey yok. Yaz tatili hakk─▒nda konu┼čmadan yaz hakk─▒nda konu┼čamazs─▒n. ├çocukken yaz tatilinin en g├╝zel an─▒lar─▒ndan baz─▒lar─▒ annem ve ├╝vey babamla epik yolculu─ča ├ž─▒kmak.
Devam─▒n─▒ Oku
500 $ Nas─▒l Yat─▒r─▒m Yap─▒l─▒r?
Maliye

500 $ Nas─▒l Yat─▒r─▒m Yap─▒l─▒r?

Burada sadece bir tahmin, ama yat─▒r─▒m yapmayan pek ├žok insan─▒n, binlerce dolar ile ba┼člaman─▒z gerekti─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝nden ┼č├╝pheleniyorum. ─░ster inan─▒n ister inanmay─▒n, bu sadece do─čru de─čil. Ger├žekten 500 $ veya daha az yat─▒r─▒m yapmaya ba┼člayabilirsiniz. Bir sonraki itiraz, 500 $ 'a nas─▒l yat─▒r─▒m yapaca─č─▒n─▒z olabilir - bir hesap a├žsan─▒z bile, sadece birka├ž y├╝z dolar ile yapamayaca─č─▒n─▒z pek ├žok yat─▒r─▒m var, de─čil mi?
Devam─▒n─▒ Oku
Kendi Vergilerinizi Neden Yapmal─▒s─▒n─▒z?
Maliye

Kendi Vergilerinizi Neden Yapmal─▒s─▒n─▒z?

Bu g├Ânderi, kendi vergilerinizi yaparak maliyenizin sahipli─čini alman─▒z─▒ sa─člayan TaxAct #DIYtaxes blog turunun bir par├žas─▒d─▒r. TaxAct, vergilerinizi kolayca ve h─▒zl─▒ bir ┼čekilde dosyalaman─▒za yard─▒mc─▒ olacak ara├žlar─▒ ve rehberli─či sa─člar. TaxAct.com'da bug├╝n kendi vergilerinizi yap─▒n. DIY Vergi ─░adesi Nas─▒l De─či┼čti? Do-it-yourself vergi ba┼čvurusu son on y─▒lda ├žok yol kat etti.
Devam─▒n─▒ Oku
├çift├žiler Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi
Maliye

├çift├žiler Hayat Sigortas─▒ ─░ncelemesi

├ço─ču durumda, hayat sigortas─▒, bir ki┼činin genel finansal stratejisinin ayr─▒lmaz bir par├žas─▒ olacakt─▒r. Bir hayat sigortas─▒ poli├žesinden elde edilen gelirlerin ├žo─ču, hayatta kalanlar─▒n ihtiya├ž duydu─ču geni┼č bir ├╝r├╝n yelpazesi i├žin kullan─▒labilir. Bunlar, bor├žlar─▒n ├Âdenmesini, her g├╝n devam eden ya┼čam giderlerinin ├Âdenmesini ve bir ├žocu─čun veya torunun gelecekteki ├╝niversite e─čitim masraflar─▒n─▒n ├Âdenmesini i├žerebilir.
Devam─▒n─▒ Oku