Borç

Her 30 Yaşında Bilmesi Gereken 30 Finansal Kural (ya da riskin kırılması)

BÜYÜK 3-0.

Gerçekten bir yetişkin olduğun yaş. 20'nizde hala biraz olgunlaşmamış olabilirsiniz.

30 geldiğinde oyun bitti. Ve şimdi ben 35 yaşındayım ...

Dang! ben miyim Gerçekten mi 35? 

30'larımın yarısı kadar yoldayım ve elimden gelenin en iyisini yaptım.

Sonuç olarak, doğru yaptığım şeyleri - ve yanlış yaptığım şeyleri - düşünmek için biraz zamanım vardı.

30-bir şey olarak yaşamak birçok yeni ve ilginç finansal zorluklar getiriyor.

Muhtemelen şimdiye dek olduğundan daha fazla para kazanıyorsunuz, ama aynı zamanda daha fazla zorluğunuz var.

Anlaştığımız birkaç şey daha fazla çocuk sahibi olmak, bir ev kurmak, kariyer değiştirmek, yeni işlere başlamak ve kayıplarla uğraşıyor.

Ve bu on yıl, emeklilik ve diğer mali meselelerin düşüncesinin biraz daha “gerçek” olduğu bir süreçtir.

30 yaşını doldurmak üzereyseniz veya 30'lu yaşların ortalarına gidip gelmediğiniz, 30'larınız için aşağıdaki 30 finansal kuralları gözden geçirmeniz için iyi bir zaman:

1. Harcama Öncelikleri Yaratın

Şimdiye kadar yaşamda neye değer verdiğin ve nasıl bir yaşam tarzına sahip olmak istediğine dair iyi bir fikrin olmalı. Bu, sizin için önemli olmayan şeylerin harcamalarını durdurma zamanı olduğu anlamına gelir. 20'lerimde aldığım paranın tam bir para kaybı olduğunu biliyor musunuz? Çok fazla.

Oturun, paranızla neyi başarmak istediğinizi düşünün ve daha sonra sizin için çalışan harcama önceliklerinin bir listesini oluşturun. Ardından, bu önceliklere göre harcayın. Harcamalarınız değerlerinizle daha uyumlu olacak ve sonuç olarak daha mutlu olacaksınız.

Eğer bir eşin varsa, bu da onları içerir. Eşim ve ben sürekli paramızı harcamak istediğimiz önemli şeyler hakkında konuşuyoruz. 30'lu yıllarda sabit konular evimizdeki seyahatlerimize, seyahatlerimize, işletmemize yatırım yapmaya ve çocuklarımıza yöneldiler. 🙂

2. Finansal İlerlemelerinizi Şimdiye Kadar Değerlendirin

Ne kadar geldin? İlerlemenizi kabul edin. Devam etmek için ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayacaktır. Yanlışlıklarını dürüstçe değerlendirin ve bunları nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

İyi haber şu ki, 30'larda olduğunuzda, ne olduğunu tanımak için yeterince yaşlısınız.meliYapmak, ama daha önce sizi rahatsız etmiş olabilir mali aptallık bazı kurtarmak için hala genç.

3. Acil Durum Fonu Artırın

Acil durum fonuna bir göz atın. Mevcut yaşam tarzınızı karşılayacak kadar büyük mü? Şansınız, 20'li yaşlarınızda olduğundan daha fazla harcama ve yükümlülüğünüz var. O on yıl boyunca yaşadığın acil yardım fonu, 30'ların için kesmeyecek.

Eşim ve ben evlendiğimizde, tasarruf hesabımızda yaklaşık 500 dolar vardı.

Bu şimdi kesmeye bile yaklaşamazdı. Şu anda 12 aylık acil durum fonlarını elimizde tutuyoruz. Evimizi inşa ettiğimizde bundan daha fazlasına sahibiz, ama daha önce hiç bunun altına düşmedik.

Yağmurlu günler fonunu artırın, çünkü bir gün finansal fırtınalarla karşılaşacağınıza söz veriyorum.

Şu andaki birikimlerinizle herhangi bir ilgi görmezseniz, en yüksek ücretlerin ödenmesini sağlayan en iyi tasarruf hesapları listesi.

4. Yüksek Faizli Borcunu Öde

30'larınızda hala yüksek faizli borçlarla tarıyorsanız, şimdi çıkış yolunuzu bulmak için mükemmel bir zaman. Ama sen nasıl başlıyorsun? Özellikle yararlı olabilecek bir araç% 0 APR veya bakiye transfer kredi kartıdır. Yeni bir kredi kartı almanın karşılığını alsa bile, bu tür bir kart, akıllıca kullanırsanız, finansmanı gerçekten iyileştirebilir.

Çoğu% 0 APR ve bakiye transfer kredi kartları 12 - 21 ay arasında her yerde% 0 APR sunar. Her ay faiz için bir ton para ödemekten yoruldunuzsa, bir bakiye transfer kredi kartına kaydolmanız ve bakiyenizi% 0 APR puanına aktarmanız hızlı ve kolay bir yoldur. Bakiyeleriniz en az 12 ay boyunca% 0 nispetinde güvenli bir şekilde verildiğinde, ekstra paranızı borçlarınıza karşı atabilir ve çok daha hızlı bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Daha fazla 0% APR kredi kartı araştırmak ister misiniz? Kapsamlı kılavuzumuza göz atın:

  • En İyi% 0 APR ve Denge Aktarımı Kredi Kartları

5. İyi Değere Bakın

Paran için çok çalışıyorsun. En iyi değeri aldığınızdan emin olun. Bu, en ucuz şeyi aldığınız anlamına gelmez - ve en iyi kaliteye sahip olmanıza gerek yok, artık kaliteli ürünler alabiliyorsunuz.

Karım bunun kraliçesi. Her zaman hızlı bir para biriktirmek için bir yol bulur.

Sadece alt çizgiden ziyade gerçek değere (finansal ve duygusal) dayalı alımlar yapın.

6. Zaman Değeri

Eminim ifadeyi duymuşsunuzdur.Vakit nakittir“.

Zamanınız muhtemelen başka bir şeyden daha değerlidir. Zaman ayır. Paranız için sürekli ticaret yapmanıza gerek yok. Zamanınızı en üst düzeye çıkarmanın ve daha verimli bir şekilde kazanmanın yollarını arayın.

Ve eğer bunu karşılayabilirseniz, zamanınızı boşa harcamak istemediğiniz sıradan görevleri yerine getirmek için başkalarına ödeme yapmaktan korkmayın.

7. Roth IRA'yı açın

Sadece şirketinizin emeklilik planına güvenmeyin. Hak kazanırsanız, bir Roth IRA'yı açın ve katkılarda bulunun. Artan bir federal bütçe açığı ve nispeten düşük gelir vergisi oranlarıyla (geçmişi göz önünde bulundurduğunuzda), yüksek vergiler geliyor olabilir. Bir Roth IRA, emekli olmanızı sağlarken, gelirinizin bir kısmını vergilerden koruyabilir.

Roth IRA'yı açmak için en iyi seçenekleri bulun. Tüm çevrimiçi seçeneklerinizi burada döküm ediyoruz.

8. Doğru Evden Bir Ev Al

30 yaşına kadar bir ev satın almak için beklediyseniz, doğru yaptığınızdan emin olun. Kafanın üzerinden geçme. İyi boyutta bir ödeme yapın.Paranızın karşılığını alabileceğiniz mütevazi bir ev, ev fakirliğinden kaçınmanıza ve kaynaklarınızı başka şeylere açık bırakmanıza izin verecektir.

İlk evimizi 29 yaşımdayken ve Irak’a yerleştirdiğimizde aldık. Bir aile dostu olduğu için doğrudan sahibinden satın alabildik. Bu bize satış fiyatı ve emlak komisyonlarından kaçınma nedeniyle binlerce dolar tasarruf etti. Evinize bir süre ev sahipliği yaptırdıysanız, evinizde ikinci bir ipotek yaptırmak, aileniz büyüdükçe eve yeni tadilat veya eklemeler yapmak istiyorsanız ekstra nakit akışı sağlamanın bir yolu olabilir.

9. Güvenilir Taşımacılıkta Yatırım Yapın (Yeni Arabalara Dikkat Edin)

Gitmeniz gereken yere ulaşmak için güvenilir bir yol olduğundan emin olun. Çalışmaya ihtiyacınız varsa, güvenilirliğin sizi oraya götürmesi için bir arabaya ihtiyacınız var - ya da en azından güvenilir toplu taşıma araçlarıyla bir bölgede yaşamanız gerekiyor.

Yepyeni bir araba satın almanız gerektiği anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır!!

Güvenilir bir şeye ihtiyaç duydukları için çocuklarına yeni bir araba almaları gerektiğine beni ikna etmeye çalışan bir okuyucuya yanıt olarak aşağıdaki videoyu izleyin.

Daha maceracı olmak için, yürümeyi ya da çalışmak için bisiklete binebileceğiniz kadar yakın yaşamayı düşünün.

10. Finansal Varlıklarınızı Koruyun

Mülkiyet sigortanız var mı? Eğer değilse, şimdi bunu elde etme zamanı. 30'lara ulaştığınız zaman, muhtemelen daha değerli şeyler biriktirdiniz. Güzel bir arabadan daha büyük bir eve, muhtemelen bir felaket durumunda kaybetmek için daha fazla var. Kiralansanız bile, kiracının sigortasını almalısınız.

Sahip olduğun şeyleri düşün. Onları değiştirmek ne pahasına olur? Sigorta, bankayı kırmadan bu bedeli karşılamanıza yardımcı olabilir.

11. Sağlık Sigortası satın al

Artık yaşlandığınıza göre, sağlık sigortası hakkında düşünmeniz gerekiyor. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşarsanız bile, sağlık sigortasına sahip olmanız için sebepler vardır. Çocuklarınız varsa, kesinlikle sağlık sigortasına ihtiyacınız var. Yüksek düşülebilir bir plana paranızın karşılığını alabiliyorsanız, bir tane satın almak için (sağlık hizmetleri gereksinimleriniz ve maliyetleriniz nispeten azsa) mantıklı olabilir.

Daha sonra bir Sağlık Tasarrufu Hesabına para koyabilir, vergi indirimi kazanırsınız ve nitelikli harcamalar için kullandığınız sürece paranın vergiden muaf olmasına izin verebilirsiniz.

12. Ailenize Hayat Sigortası Sağlayın

İnsanlar geçimlerini sağlamak için sana güvenirse, hayat sigortasına ihtiyacınız vardır. Dışarıda birçok kural var, ama önemli olan, ailenizin en genç olana kadar bir yetişkin olması.

Ailenizin size bir şey olup olmadığına bakmak için ailenizin ne kadar dikkatli olduğundan emin olmanız gerektiğini ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir hayat sigortası poliçesi almayı öğrenin. Şaşırtıcı bir şekilde çalışıyorsanız ve zaten kendi sigortanız varsa, mülkünüzün el değmeden kalmasını ve mirasçılarına gitmesini sağlayacak bir cenaze politikasına bakmak isteyebilirsiniz.

13. Bir İrade Yap

ABD nüfusunun% 55'inden fazlası bir irade hazırlamamıştır. En azından, varlıklarınızın elden çıkarılmasını sağlamak için bir iradeniz gerekir. Ve eğer çocuğunuz varsa, vasiyetiniz onların vasiliklerini sağlar.

Bir irade oluşturun. Şimdi düşük bir fiyat için çevrimiçi.

14. Yararlanıcınızın Dikkatli Olmasını Sağlayın

Eğer serveti beklediğinizden daha hızlı bir oranda biriktiriyorsanız, muhtemelen emlak planlamasına başlamak için iyi bir zaman. Varlıklarınızı yapılandırmak, varisinizin faydasını sağlamak için sürekliliğinizin olmasını sağlamak için harika bir yoldur. Vekaletname ve sağlık hizmetleri vekilleri gibi emlak planlama taktikleri, eğer siz hayatta iseniz ama dilsiz iseniz, isteklerinizin yerine getirilmesini sağlayabilir.

Gördüğüm ortak bir site planlama hatası, faydalanıcıları emeklilik planları ve hayat sigortası poliçeleri üzerinde güncelleme değil. Bir kocanın yeni gelini iş hayatındaki hayat sigortası poliçesinin faydalanıcısına hiç değiştirmediği bir korku hikayesi duydum.

Talihsiz bir araba kazası hayatını aldı ve gelini hiçbir şey bırakmadı. Ebeveynler yeni gelinlerine hiçbir şey vermediler (benim için sebepler dışında).

Faydalanıcıların rutin kontrolü bunu engelleyebilirdi.

15. Ek Sigorta ile Beklenmedik Hazırlık

Diğer sigorta türlerine ek olarak, ek sigorta için muhtemel ihtiyacı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Engelli olmanız ve kısa vadede ya da uzun vadede yaşamadığınızdan endişe duyuyorsanız, maluliyet sigortasına ihtiyacınız vardır.

Temel ekmek uzmanı olduğum için kendime uzun vadeli bir engellilik politikası uyguladık. Artık çalışmak istemiyorsam ayda 4,000 dolar alacaktık.

Ayrıca oğullarımın kuşkusuz ihtiyaç duyacağından (annem ve babamın da diş teli vardı) bir ortodonti sürücüsü ile dişhekimliği sigortasını da araştırıyorum.

İhtiyaçlarınızı toplayın ve ek politikaları düşünün.

16. Çocukların Maliyetlerini Planlamak

Eğer genç bir aileniz varsa veya bir aile planlıyorsanız, şimdi çocuklarınızla birlikte gelebilecek maliyetlere hazırlanma zamanı. Çocuklarınız büyüdükçe, daha pahalı olurlar. 3 genç çocuğumuz var, bizi evden ve evden dışarı atıyorlar.

Korkunç kısım. Sadece kötüleşiyor!

Hayatta kalmak için gerekli olan şeyleri müfredat dışı faaliyetler için ödetmeye kadar düzenli olarak bir kenara koyun, böylece çocuk yetiştirme ile ilgili maliyetlere hazır olursunuz.

17. Kolej için Tasarruf Başlat

Çocuğunuzun kolej eğitimi için kaydetmeye başlamadan önce, daha iyi. Çocuğunuza kaydetmek için kullanabileceğiniz bir 529 veya başka bir hesap açmadıysanız şimdi yapın.

Çocuğunuzun kolej maliyetlerini tamamen kapsamak zorunda değilsiniz, ancak yardımcı olabilirsiniz. Oğullarımızın yaşam masrafları ve kitap masrafları için ödeme yapmasına yardım etmeyi düşünüyoruz, ancak harçlarının% 100'ünü ödemek gibi bir niyetimiz yok. Onları burslara başvurmaya, orduya katılmaya (eşimden daha fazla) ya da okuldayken çalışmaya teşvik etmeyi tercih ediyoruz.

Harika olan, Upromise'a üye olarak 529 planınıza yatırılan ücretsiz parayı alabilmeniz. Bu bir ton para değil, ama bedava para bedava paradır.

Ne yaparsanız yapın, emekliliğinizi riske atmayın, ama şimdi başlayın.

18. Kredi Kartlarını Akıllıca Kullanın

Kredi kartları arkadaşlarınız olabilir. Onları akıllıca kullanırsanız, planlanan alışverişlerde ödül puanları biriktirir ve her ay dengeyi ödersiniz, kredi kartlarından büyük faydalar elde edebilirsiniz.

Şu anda her ay kullandığımız ve ödeme yaptığımız 4 kredi kartımız var (1 kişisel ve 3 iş). Aslında eşim, ayda 2-3 kez ödemeye takas ediyor, çünkü en küçük miktarlarda bile bir denge taşımak istemiyor.

Cashback, ücretsiz seyahat ve diğer avantajlar, normalde satın aldığınız şeyleri harcayarak finansal olarak ilerlemenize yardımcı olabilir.

19. Düşük Faizli Borç Ön Ödemesini Yeniden Düşünmek

Bunun için muhtemelen biraz gevşeyeceğim, ama belki şimdi ipoteğinizi veya öğrenci kredilerinizi ödemenin zamanı gelmiyor. Düşük faiz oranlı bir ipoteğe sahipseniz, paranızın diğer yatırımlarda daha iyi kullanılabilir hale getirilip getirilemeyeceğini sorun.

Borsa yükselmeye devam ediyor ve bu yıl hem Lending Club hem de Prosper ile çift haneli getiri elde ettim, bu da “düşük faizli borcunu ödemeyi gerçekten anlamlı buluyor mu?” Diye merak ediyor.

Doğru ya da yanlış bir cevap olduğunu düşünmüyorum. Evimizi iki yıllık bir 15 yıllık mortgage ile finanse ettik, bu da evimizin çocuklarımızın lise mezunlarından önce ödenecek anlamına geliyor - tatlı! Emeklilik için hala yeterli paramız var ama ipotekimize fazladan ödeme yapmıyoruz.

Evinizi erken ödemeden, ipoteğinizle agresif bir şekilde ödeme yapmayı düşünüyorsanız, vergi indiriminin yanı sıra oranı da değerlendirin.

20. Emeklilik Planı Yaratın

30'lu yaşlarındaki birçok insan henüz bir emeklilik hesaplaması yapmıyor. Şimdi bu hesaplamayı yapmanın zamanı geldi. Emekliliğinizde neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için birçok çevrimiçi hesap makinesinden birini kullanın ve hedeflerinizi daha sonra karşılamak için yapmanız gerekenleri öğrenin.

Emeklilikte ne yapmak istediğin konusunda ciddi bir şey yap ve bir plan yap.

21. Emekli Tasarruflarınızı Artırın

Eğer 26 yaşındayken, 33 yaşından daha fazlasını yapıyorsanız, emeklilik birikim katkılarınızı neden güncellemediniz?

Ben her zaman insanlara girerek gelirinizin% 5'ini almanın yeterli olduğunu düşünürüm. Ya da bazen bana 401k maçı alabileceklerini söylediler. Ummm…. Senin için iyi ama sen yakın bile değilsin.

Gelirinizin en az% 20'sini kurtarmak için çalışmak isteyeceksiniz.

Stres yapmayın ve orada başlamanız gerektiğini düşünün. Emeklilik tasarruf katkınızı periyodik olarak artırın. Her ücret artışına bir tasarruf artışı eşlik etmelidir.

22. Yatırımlarınızı Çeşitlendirin

Portföyünüz uygun şekilde çeşitlendirilmiş mi? Artık kullanmak için biraz daha fazla paranız olduğu için, bazı şeyleri biraz değiştirmek ve çeşitlendirmek için iyi bir zaman.

Bunu hisse senedi, yatırım fonları ve akran kredilerine aktararak yatırımlarımda yaptım

Çeşitlendirme, birçok cephede önemlidir.

23. Daha İnsan Sermayesi İnşa Etmek

30'larda durmak yerine, yeni beceriler geliştirmeye devam edin. Terfi ve yükseltmeleri haklı çıkarabilmeniz için insan sermayenizi oluşturun. Öğrenmeye devam edin ve becerilerinizi keskin tutun. Bu şekilde, işini kaybetseniz bile, birileri için her zaman değerli olursunuz.

24. Gelirinizi Çeşitlendirin

Şimdi 30'ların içindeyseniz ve işler biraz yerleştiyse, gelir çeşitliliğini değerlendirmek için iyi bir zaman. Bütün mali refahınız için günlük işinize güvenmeyin. Bu sadece sorun arıyor.

Bu blogu ve diğer çevrimiçi girişimleri başlatarak gelirimi çeşitlendirebildim ve gelirimi finansal planlama pratiğimden tamamladım.

Yan göstergeler, yatırımlar ve diğer gayretlerle gelir çeşitliliğini geliştirmeye çalışın. Bu şekilde, işinizden kovulursanız tüm ailenizin mali geleceği risk altında değildir.

25. Umbrella Sigortasına Bakın

Varlıklarınız büyüyorsa, şemsiye sigortasına ihtiyacınız olabilir. Bu ekstra sorumluluk sigortası, büyük bir davanın hedefi sizseniz varlıklarınızı koruyabilir.

Maliyeti nedir? Kapsam dahilinde 1 milyon dolarlık bir maliyetin maliyeti yılda 150-200 $ (benimki 180 $) olacaktı. Kapsam dahilinde her 1 milyon dolarlık bir ek için 100 ABD doları daha ödemeyi beklemeniz gerekir.

26. verin

Artık araçlara sahipsin, başkalarına vermeye başla. Hayırseverlik, çok yönlü mali kaynakların önemli bir parçasıdır. Başkalarına yardım edebilmen için ver. Aynı zamanda değerli bir ürün olan zamanınıza gönüllü olabilirsiniz.

Eşim ve ben gelirimizin% 10'unu kilisemize ve diğer hayır kurumlarına bağışta bulunun. Bunun, kapıdan çıkıp yaptığımız bir şey olmadığını kabul edeceğim. Her ikisini de yapmak için finansal olarak rahat hissetme noktasına ulaşmak yıllar aldı.

Hayatınızda erken yaşlarda yardım aldığınız için geri vermenin yollarını arayın.

27. İhtiyacınız Varsa Finansal Planlama Yardımı Alın

Maliyeriniz daha karmaşık hale geldikçe, ins ve çıkışlar üzerinde çalışmak için yardıma ihtiyacınız olacak iyi bir şans var. Vergi planlamasında yardıma ihtiyaç duyarsanız (ben muhasebeciyi seviyorum), bir emeklilik kursunu planlamak veya sizin için en uygun sigorta politikasını bulmak, çıkar çatışması olmayan bir finansal planlayıcı ile çalışmayı düşünün.

İşte sizin için doğru finansal planlamacıyı işe alma konusunda bazı yardımlar. Profesyonel bir bakış açısı ihtiyacınız olan şey olabilir.

28. Esnekliği Korumak

Bazen her şey esnek olmakla ilgilidir.Acil bir durumla ilgilenebilmek için paranı dolaştırabilir misin? Eğer al ve gitmeliydin, yapabildin mi ve sonra detaylarını daha sonra halledebilir miydin? Eğer işinizi kaybettiyseniz, başka bir şey bulma esnekliğiniz mi var, yoksa acil durum fonunuzla elde etmek için yaratıcılığınız var mı?

Değişikliklerle hareket edebilmeniz için esnek bir yaklaşım geliştirin.

29. Biraz yaşa

Paranızın bir sona ulaşmanın bir yolu olabileceğini unutmayın. Sen de biraz yaşayabilirsin. Sadece büyük bir servet biriktirmen gerektiğini farz etmeyin. Ve paranın tadını çıkarmak için çok yaşlı olana kadar beklemeyin.

Tüm hayatlarını tam anlamıyla işleyen müşterilerim vardı ve şimdi 60'larında dayak atıyorlar. Eşime, sıkı çalışmak istediğimde kendimize bolca zaman ayırdığımızdan emin olmak istediğimi söyledim. Bütün çalışma ve oyun yok, yaşamın ne olduğu hakkında değil.

Bazı harika deneyimlere ve aile hatıralarına biraz zaman ayırın.

30. Asla hayal kurmayı bırakma

Çünkü 30 yaşın yeni şeyler denemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yurtdışı seyahat etmek ister misiniz? Yap.

Gitar çalmayı öğrenmek ister misin? Seni ne durduruyor.

Her zaman kendi patronun olmak ister misin? Kim yapamaz diyor?

Çocuklar olarak, harika şeyler yapmayı hayal ediyoruz. O rüyaların ölmesine izin verme. Aşağıdaki videonun mesajı "Hayal kurmayı bırakma!"

Bu kurallar hakkında ne düşünüyorsunuz? 30'lu yaştakiler tarafından hangi finansal kuralların benimsenmesi gerektiğini düşünüyorsunuz?

Videoyu izle: Hayatına Bahse Girdin: Gizli Söz - Sandalye / Kişi / Ayak

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?
Borç

GFC TV Ep 008: Eşinizin Finansla Birlikte Olmadığında Ne Olur?

Olmadı! Siz ve eşiniz daha önce para konusunda en derin tartışmalara maruz kaldınız mı? Gerçek şu ki, yalnız değilsin. Bu GFC TV bölümünde, bir okuyucunun, birçok çiftin ilişkili olabileceğinden emin olduğum bir soruyu ele alıyorum. Okuyucunun Sorusu: “Bütçelemenin yanı sıra sahip olduğum en büyük sorun, yardım etmeyi reddeden bir eşe sahip olmak.
Devamını Oku
Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu
Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız. O sırada düz ekran televizyona bakmıştım. Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım. Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.
Devamını Oku
Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?
Borç

Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?

Tuvalet koltuğunu terketmek. Suçlu> Saçlarının 1/4 inçlik bir kısmını kırptığını farketmiyor. Gerçekten mi ? Bir erkek bunu fark eder mi? > Gecenin ortasında yeni doğan ağladığını duymamış gibi davranıyorum. Baskın! > Sorunu sadece dinlemek yerine düzeltmeye çalışıyorum. Yine de bunu anlamadı> Şeylerin büyük planında, yukarıdaki öğeler önemsiz ve her evliliğe dayanabilmelidir.
Devamını Oku
GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme
Borç

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 Tüm ülke genelinde aileler öne geçmek için mücadele ediyor. Bazıları için, sağlık hizmetlerinin yükselen maliyetleri kendi kazancına zarar verdi. Diğerleri için, durgunluk ücretleri ve üniversite faturaları gerçek bir sorundur. Ardından, çocukları büyütmenin serveti büyütmeyi imkansız kıldığını iddia edenler var.
Devamını Oku