Borç

Herkesin 2018'e Sahip Olması Gereken İlk 10 İyi Mali Hedef

Bunu daha önce farketmemişseniz, ben bir hedef belirleme çılgınlığından biriyim.

Bazı insanlar Yeni Yıl kararları alırlar. Bu harika, ama bence hedeflerinizi daha tutarlı bir şekilde gözden geçirmeniz gerekiyor. Benim için her 90 günde bir.

Diğer insanlar hedef belirleme zahmetine girmez. Şansa güvenmek için - bilinçsizce - en azından - seçerler.

“En iyi şans, kendiniz için yaptığınız şanstır.”

Douglas MacArthur

Hedeflerin, hayaller ya da dileklerden daha önemli bir şey olduğunu öne çıkaralım.

Rüyalar ya da dileklerimle başlayabilirler, ama arkasında bir eylem planı vardır - bir arzuyu gerçek bir şeye nasıl dönüştürdüğümüzü açıklayan bir şey.

Finansal hedefler söz konusu olduğunda özellikle önemlidir. Uzun bir süre boyunca düzenli olarak para ve emek yatırımları gerektirdiğinden, bunları gerçeğe dönüştürmek için uygulanabilir bir plana sahip olmanız gerekir.

Bazı finansal hedefler belirleyerek başlayın. Bu konuda hiç düşünmediysen, işte burada 10 iyi finansal hedefler herkesin özellikle 2018'e sahip olması gerekiyor.

1. İyi stoklanmış bir acil yardım fonu

Normalde acil bir fonu kısa vadeli bir finansal hedef olarak görüyoruz. Ve mekanik açıdan, bu doğru. Bununla birlikte, bir acil durum fonu uzun vadede önemli faydalara sahiptir; bu nedenle, elde etmeyi planlamanız gereken iyi finansal hedeflerden biridir.

İyi stoklanmış bir acil durum fonunun hayatınız boyunca sağlayabileceği avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Sıkı bir noktaya gelmeniz gerektiğinde her zaman bir rezerviniz olacağını bildiğinizden beri paranın çok fazla parasını alabiliyorsunuz.
 • Bir acil durum fonu beklendiği gibi, iş kaybı ya da büyük bir tıbbi gider gibi ani bir acil durumda patlamayı frenlemek için orada olacaktır.
 • Bu önemli bir para yönetim aracıdır - eğer bir acil yardım fonu için para biriktirebilirseniz, o zaman sahip olduğunuz herhangi bir finansal hedef için para biriktirebilirsiniz.
 • Uzun vadeli yatırımlarınızı rahatsız etmenize gerek kalmayacak şekilde kullanabileceğiniz bir ara finansman kaynağı - maaş tutarı ile yatırım hesaplarınız arasında bir yarı yol noktası - sağlar.
 • Sadece bir acil durum fonu olmak, borsada geniş dalgalanmaları daha duygusal olarak tolere edilebilir hale getirecek;

Bizim için yeterli bir acil durum fonu olması birçok yaşam koşulunda güvence sağlamıştır.

En önemlisi, ilk oğlumuzu hayal dünyamızı inşa etmek ve kendi yatırım şirketimi kurmaktı.

Güçlü bir acil durum fonu bulundurmaktan gelen her şeyi düşündüğünüzde, öncelikli merdiveni birkaç basamaktan yukarı taşımalıdır. İşte bazı acil fon için en iyi tasarruf hesabı seçenekleri.

2. Borçtan Çık - Tamamen

Bu hedefle ilgili en önemli şey, herkesin gelir veya servet seviyesine bakılmaksızın yapabileceği. Ve maliyetten en fazlasını elde etmek istiyorsanız, neredeyse borçtan kurtulmanız şarttır.

Şu an için, borçluya karşı kötü borç tartışmasını görmezden gelelim. Hayatınızın bir noktasında, tüm borçlar kötü bir borçtur ve ödenmesi gerekir. Bu evinizdeki ipoteği içerir. Her ne kadar bu borcun amacı başlangıçta asil olsa da, zaman geçtikçe diğer borçlardan daha az gelir elde etmektir.

Borçtan çıkmanın daha fazla nedeni var, burada listeleyebilirim, ama işte bunlardan sadece birkaçı:

 • Borçtan çıkmak, geliriniz üzerinde tam kontrol sahibi olacağınız anlamına geliyor - ve bu inanılmaz bir duygu.
 • Tasarruf ve yatırım için daha fazla para ve daha fazla harcama için daha fazla para bırakacaktır.
 • Yıldızı maliyetten kaldıracak - Ayda 1000 dolar kazanırım. fakat $ X00 borçlarımı ödemek zorunda
 • Sevmediğin bir işi bırakmayı kolaylaştıracak
 • Borç ile gelen endişe ve stres fikrinizi özgürleştirecek

Kariyerime başlamadan önce, borç tuzağına düştüm. 20.000 $ 'lık öğrenci kredisi ve kredi kartı borcu birikmişti ve kısa sürede hiç yavaşlamadım.

Neyse ki, kız arkadaşım (şimdi eşi) gerçekten ne olduğu için borç görmek için bana yardımcı oldu - EVIL.

Evlendikten sonra, borçsuz olmak ve asla kredi kartı bakiyesi taşımak için hedeflerimizin her ikisi de oldu.

10 yılı aşkın bir süredir evliliğe kalmış olduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum.

Al şunu, Borç!

İstediğiniz tüm iyi finansal hedefleri belirleyebilirsiniz, ancak hayatınızın geri kalanı için önemli miktarda borç taşıyorsanız, bunu elde etmek zor olacaktır.

Yüksek faizli kredi kartı borcunuz veya her ay ödeme yapmak için birkaç farklı kredi kartı faturanız varsa,% 0 APR bakiye transfer teklifinden de faydalanabilirsiniz.

Chase Slate® kart, örneğin, tam 15 ay boyunca size% 0 bir APR verir ve her şeyden herhangi bir bakiye transfer ücreti olmadan. Bu teklifle, yüksek faizli borçları transfer edebilir ve başlangıç ​​APR dönemi boyunca yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

3. Erken Emeklilik Planı

Finansal danışman olarak başladığımda ve sonunda bileşik faiz kavramını kavradığımda, kendimi istediğim takdirde 50 yaşına kadar emekli olabileceğim bir duruma sokmaya karar verdim. Gerçekten emekli olup olmayacağımı bilmiyorum çünkü ne yaptığımı çok seviyorum.

Yaşamak için ne yaptığınızı kesinlikle sevseniz bile, erken emeklilik için planlamak en iyi puan alan iyi finansal hedeflerden biridir.

İşte nedeni:

 • Emeklilik hedeflerine ulaşmak düşündüğünüzden daha uzun sürebilir; Eğer 50 yaşında emekli olmayı planlıyorsanız, bir kaç hırsızlığa maruz kalmanız durumunda 65'e varacak kadar çok zamanınız olacak.
 • Zayıf sağlık erken emekliliğin gereklilik haline getirebilir - eğer erken planlanmış ve erken emek vermeye hazırsanız, o zaman hazır olacaksınız.
 • Aile koşulları genellikle daha fazla zamanınızı gerektirir ve erken emeklilik size sahip olmanıza yardımcı olur
 • Tamamen erken emekli olmak istemeyebilirsiniz, ancak siz de küçültmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.
 • Erken emekli olmak ve erken emekli olmanın gerekmediğinden daha fazla emekli olmaktan daha iyidir.

Erken emekli olmayı planlamanın bir başka avantajı var ve bu büyük bir şey. Erken emekliliğe doğru çalışarak, emeklilik yatırım portföyünüzü önden yüklemiş olacaksınız. Bu size daha büyük bir portföyü erken sunacaktır, bu da hayatınızı daha da zorlaştıracağınız emeklilik için çok sıkı bir şekilde çalışmak zorunda kalmayacaksınız anlamına gelecektir.

Benim için bir Roth IRA açıyor ve onu azarlıyordu. Karım da. Buna ek olarak, 401k'mda olabildiğince çok para yatırıyordum. Güven Bana. Yepyeni bir finansal danışman olarak çok fazla şey yapmadım ama hala harcamalarıma öncelik vermeyi ve önemli miktarda tasarruf etmeyi başarabiliyorum.

Kariyerinin ilk zamanlarında, 60'larında, emekli olmaya yetmeyecek kadar çok sayıda çiftin tanık olmasına rağmen, erken emekli oldum. Bunun olmasına izin vermeyeceğim bir hedef (ve bir görev) yaptım.

4. Birden Fazla Gelir Akışı Oluşturun

İşinizi sevseniz bile, birden fazla gelir akışı oluşturmak bir biçimdir. gelir sigortası. Bu nedenle yalnız, iyi finansal hedefler listenizde olmalı.

Ama burada daha fazla neden var:

 • Bu gelir akışlarından biri, erken yaşta yarı-emekli olmanızı sağlayan yarı zamanlı nakit akışı olabilir.
 • Kendi işini kurmak istiyorsan - ama işini bırakmak istemiyorsan - bir işe başlamanın yolu bunu yapmanın yolu olabilir.
 • Herhangi bir ek gelir akışından ekstra nakit akışı, emeklilik tasarruflarınızı finanse etmek için kullanılabilir.
 • Borçlarınızı ödemenize yardımcı olmak için de kullanılabilir.
 • Birkaç gelir akışı size bir gelir portföyü sağlayabilir, yani tek bir gelir kaynağına bağımlı olmadığınız anlamına gelir!

Okuma Zengin Baba Fakir Baba benim için belirleyici bir an oldu. O zamandan önce birden fazla gelir akışına sahip olma konseptinden habersizdim. Yıllar boyunca, “yanlışı” arayan birçok taraftaki hilelerle uğraştım. Bu bir flop olduğunu kanıtlayan birkaç çok seviyeli pazarlama şirketlerini içeriyordu.

Sonunda gayrimenkulde bir bıçak aldım ve sefil başarısız oldu. Pek çoğu bunu başarısızlık olarak algılayabiliyordu, ama ben onları daha çok bu blogu başlatmamı sağlayan değerli yaşam dersleri olarak görüyorum. Şimdi yılda 6'dan fazla rakam veren birkaç sitem var. Başlamadan önce web pazarlama deneyimi olmayan bir adam için çok perişan değil.

Daha önce hiç düşünmemiş olsanız bile, bu hedefi biraz ciddi düşünün. Kapıyı bir çok başka hedefe açabilecek bir hedef.

5. Yeterli - Ama Çok Fazla Değil - Durumları Kapsayacak Sigortalar

Sigorta zor bir çağrıdır. Bir çok insanın yeterli kapsama alanı yokken, birçoğu sahip oldukları kapsama için çok fazla para ödüyorlar. İkisi arasında bir denge olması, bu iyi finansal hedeflerin bir diğeridir.

İşte bu dengeyi vurgularken bazı stratejiler:

 • Hayat sigortası söz konusu olduğunda, vadeli hayat sigortasıyla uğraşın - daha ucuzdur, böylece ihtiyacınız kadar satın alabilirsiniz. Hayatta olduğunuzdan daha fazla öleceğiniz bir hayat sigortası almamanızı sağlayın; taşımanıza gerek yok sadece bir masraf
 • Devlet hukuku tarafından zorunlu kılınmadıkça, özellikle güvenli bir sürücü olarak uzun bir geçmişiniz varsa, mümkün olan en düşük oto sigortası taşıyıcısına bakınız.
 • Eğer sağlık sigortası ile ilgili can en yüksek muafiyet alın ve bu muafiyet kapsayacak kadar geniştir acil fon ile farkı makyaj - Sen nadiren sağlık kapsama kullanıyorsanız, alt primlerden çok önde olacak

Amacınızın bir kısmı, yeterli miktarda - ama asla çok fazla - sigortanızın kapsandığından emin olmak için düzenli olarak bilgilendirilmiş bir sigorta acentesiyle çalışmak olmalıdır. Bu arada, ben de bağımsız bir sigorta acentesinin kurucu ortağı olduğumu söylemiş miydim? 🙂

6. Siz Azaltmaktan Daha Az Canlı Olun - Ne Önemlidir Ne

Bu konuyu başka makalelerde ele aldım, ancak burada tüm iyi finansal hedeflerin en önemli olanlarından biri olduğu için tekrar edilmeye değer. Kazandığınızdan daha az yaşamanızı öğrenerek - ne olursa olsun - her zaman bol miktarda geliriniz olacaktır. Bu, tasarruflar, yatırımlar ve borçlarını ödemek için bolca gelir elde edeceğiniz anlamına gelir.

Gelirinizi artırmak için daima avda olmak önemlidir. Ancak bu strateji, yalnızca kazancınızdan daha az yaşamanız için etkili olacaktır, böylece farkı daha iyi kullanabilmek için hayatınızı iyileştirebilirsiniz.

7. Sahip olabileceğiniz şeylere Bağımlılığı Sonlandırın

Bu, kendi başına bir finansal hedef olmayabilir, ama ne olursa olsun, tüm iyi finansal hedeflerin önünde duracak bir engeldir.

Maddi bir bağımlılık parasal bir parazit gibi olabilir. Gelirinizin orantısız bir miktarı ve mali rezervleriniz, sizin ihtiyaçlarınız için ödeyecektir.

Bu birkaç sorun sunacaktır:

 • Eşyaların depolanması gerekiyor ve eşya yığını büyüdükçe, saklamak için daha büyük bir alana ihtiyacınız olacak. Bu, muhtemelen birkaç yıl içinde daha büyük bir ev satın almayı düşünecektir.
 • Şeyler bir sermaye tuzağıdır - paranızı bağlar, ancak genellikle mali fayda sağlamaz
 • İşe giren herhangi bir para, üretken yatırımlara girmeyen paradır.
 • İşler sizi daha rahat kılabilirken, yalnızca gelir üreten ya da büyüme odaklı yatırımlar istasyonunuzu hayata geçirebilir
 • Finansal kargaşa zamanlarında, eşyalarınızı korumak ve korumak konusunda takıntılı olabilirsiniz.
 • Sayfalar, daha verimli aktivitelere harcanmak için daha az harcayacağınız için zamanınızı tüketmenin bir yolunu sunar.

Bu alıntıyı yazarı Joshua Becker'dan çok seviyorum.Basitleştirin: 7 Herkesin Evlerini ve Hayatlarını Dekat Etmesine Yardımcı Olmak için Yol Gösterici İlkeler,

“Sahipliklerin ortadan kaldırılması, daha az sahip olmada özgürlük, mutluluk ve bolluk bulduğumuz için daha fazla arzumuza dönmeye başlar. Ve kendimizi daha fazla sahip olma arzusunda olan tüm tüketen arzulardan koparmak, önemli bir yaşam değişikliğinin gerçekleşmesi için bir fırsat yaratır. ”

Bir madde bağımlılığınızın olabileceğinden şüpheleniyorsanız, o bağımlılığı bir kez ve her şeye sonlandırmak için finansal bir hedef haline getirin. Hayatın daha iyi olacak.

8. Sevdiğiniz İş Yapacak Bir Plan

Nihayetinde, maliyenizi iyileştirmenin amacı size yaşamınızda bağımsızlık sağlamak olmalıdır. Bu, istediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapabilmeniz için gereken gücü sağlaması anlamına gelir. Bu iyi finansal hedeflerden biri değilse, o zaman ne olduğunu bilmiyorum.

Borçtan çıkmak, erken emeklilik için hazırlık yapmak, birden fazla gelir akışı geliştirmek ve bağımlılığınızı bir şeylere bırakmak, gerçekten sevdiğiniz iş türlerini yapabilmenizin önünü açmalıdır. Bu iş, şimdi ödenen miktar kadar ödemez olsa bile, bu doğru olmalı.

Ancak bu, yalnızca ödeyeceğiniz borçlarınız yoksa, kazancınızdan daha az yaşayabiliyorsanız ve sizi desteklemek için büyük bir yatırım portföyünüz varsa mümkün olacaktır.

İşe değer bir finansal hedefi sevdiğiniz için neden çalışıyorsunuz? Televizyonda ne gördüğünüz önemli değil, çok az insan, sahile hoş bir şey için emekli olmayacak. Başka bir şey yoksa, muhtemelen kişisel tatmin meselesi olarak ya da can sıkıntısını önleme girişimi olarak çalışmanız olasıdır.

Hayatınızın tümünde çalışacağınız için - bir şekilde veya başka bir şekilde - yaptığınız iş sadece para kazanmakla ilgili olmamalı. Hayatınız hakkında iyi hissetmenizi sağlayan bir şey olmalı ve sahip olduğunuz kişi hakkında iyi bir şey olmalı.

9. İyi Servetinizi Paylaşın Rahat Edin

Şansınızı daha az şanslı olan insanlarla paylaşmaktan rahatsızlık duyamazsanız - belki de sonuç olarak kırılacağınız korkusuyla - o zaman para hayatınız üzerinde tam kontrole sahiptir. Hayatında ne kadar para biriktirdiğin önemli değil, seni asla kontrol etmemeli.

Başkalarına vermenin sizin için iyi olmasının birçok nedeni var:

 • Paranı bırakmak, gücünüzü onaylıyor - çünkü bunun geri geleceğini biliyorsunuz.
 • İhtiyacı olanlara vermek, dünyadaki çözümün bir parçasını oluşturuyor ve sorun değil.
 • Para kazanmak tümüyle güvenlikle ilgilidir - gitmesine izin vermek onun değerini kutluyor
 • Başkalarına vermek sadece iyi hissettirir - özellikle bunu yapabilme yeteneğiniz
 • Karma olarak adlandırın, daha yüksek bir güç, ne-nereye-etrafında-etrafında-etrafında gelir, ya da ne istersen, ne zaman istersen, belki de her zaman para biçiminde değil, çoğunlukla arkadaşlık, kişisel tatmin ya da İhtiyacınız olduğunda başkalarından yardım bile edin

Bu iyi finansal hedeflerden birini veriyor mu? Dünyanın en ünlü varlıklı insanlarına bakarsanız, yol boyunca başkalarına vermenin ayrı bir modelini göreceksiniz.

10. Mali Evinizi Ölümünüz Üzerine Sıraya Bırakmak İçin Bir Plan

Ancak hayatınızı yaşarsınız, sevdiklerinizin hayatınızın bir sonucu olarak en azından biraz daha iyi olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sadece mali kaynaklarınıza bağımlı olanlar için yeterli hükümler almakla kalmaz, aynı zamanda onları temizlemek için mali bir karışıklık bırakmamanızı da sağlar.

Ölümünüzün ardından finansal evinizden ayrılmak için atabileceğiniz bazı adımlar:

 • # 5'de tartışıldığı gibi, yeterli sigortanız, özellikle hayat sigortanız olduğundan emin olun
 • Tüm borçlarınızın ödenmiş olduğundan ve büyük ya da olağandışı bir durum söz konusu olduğunda, bu borçları ölümünüze ödemek için bir hayat sigortası poliçesiyle emin olun.
 • Mülkünüzün bunlara tabi olacak kadar büyük olması durumunda, emlak vergisinin etkisini düşünün (sigorta da bunu kapsayabilir).
 • Herkesin ne yapmak istediğinizi anladığından emin olmak için, ölümünüzün mali etkilerini sevdiklerinizle tartışın, böylece sahip olabileceğiniz endişeleri veya güvensizlikleri göz önünde bulundurun.
 • Sevdikleriniz için iyi bir finansal yönetim örneği oluşturduğunuzdan emin olun - sizden öğrendikleri, hayatlarının geri kalanı boyunca onlara fayda sağlayacak ve muhtemelen onları bırakabilecekleri herhangi bir miktardan daha fazla olacaktır.

Hayatta bir finansal bağımsızlık noktasına ulaşmanın şans ya da sihirle hiçbir ilgisi yoktur. Bu sadece iyi finansal hedefler belirleme ve bunları nasıl başaracağınıza dair somut bir plan oluşturma meselesidir. Bu plan oluşturulduktan ve bu hedeflere doğru ilerlemek, hayatınızı ne hale getiren alışkanlıkların bir parçası haline gelirse, finansal bağımsızlık elde etmek neredeyse otomatik pilotta oluyormuş gibi görünebilir.

Ama sadece bunu yaparsan.

En son ne zaman hedeflerini yazdın? Daha da önemlisi, en son ne zaman onları tekrar ziyaret ettiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Neden PayDay Nakit Kredileri Önlemek gerekir
Borç

Neden PayDay Nakit Kredileri Önlemek gerekir

Kötü PayDay nakdi kredilerin ne kadar olduğunu her zaman duydum. “Dolandırıcılar” ve “ripofflar” olarak adlandırıldılar. Şahsen ben, yakın zamana kadar onlarla hiç karşılaşmadım. Finansal olarak çalışarak zor bir zaman geçiren 60 yaşından büyük bir kadınla tanıştım. Halen çalışmakta ve zor zamanlarında adil payı olan yaşlı oğluna bakmaya çalışmaktadır.
Devamını Oku
Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının
Borç

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının

Maliyeleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri borcunu ödemek. Borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç farklı strateji vardır. Daha popüler stratejiler arasında borç konsolidasyonu vardır. Borç konsolidasyonu ile tüm borçlarınızı tek bir yerde toplarsınız. Tüm küçük kredileri ödeyecek ve sizi daha büyük bir kredi ile bırakan bir borç konsolidasyon kredisi alabilirsiniz ya da borç konsolidasyonunu sizden ödeme toplayan ve bunu alacaklılarınıza dağıtan üçüncü bir taraf aracılığıy
Devamını Oku
İflas için açılan 9 politikacı
Borç

İflas için açılan 9 politikacı

Borç ve iflas olasılığı, bir noktada neredeyse tüm Amerikalıların aklını geçen bir düşüncedir. Fakat nadiren politik liderlerin ortak erkeğin para sıkıntısına sahip olduğunu düşünüyoruz. Tekrar düşün! Ülkenin en ünlü politikacılarından bazıları, mallarını yanlış kullanmış ve farklı türde iflas başvurusunda bulundular.
Devamını Oku