I┼č

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazand─▒m

Bir meydan okuma için haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?Benim için kay─▒t olun 1 k Bloglama e-posta mücadelesi yap─▒n. Ana amac─▒, blog kurulumunuzu alman─▒za ve ilk 1.000 $ blogunuzu olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsan─▒z kaydolun. 😉

Birinin ki┼čisel çevrimiçi günlü─čü? Aile köpe─činin resimleri?

Yeterince In-N-Out Burger bulunmad─▒─č─▒ hakk─▒nda konu┼čur? Asl─▒nda, bu son bir iyi blog yaz─▒s─▒ için yapabilir. 😉

Blog yazmay─▒ bir yan hobi olarak dü┼čündü─čümü hat─▒rl─▒yorum - ciddi bir para kazanma makinesi de─čil.

Tüm bloglama olan baz─▒ insanlar için verilir: Bo┼č zamanlar─▒nda çal─▒┼čmaktan ho┼čland─▒klar─▒ bir yan hobi.

Bir blog yürütmekten çok para kazanabilece─čine dair hiçbir fikrim yoktu.

Seni bir yolculu─ča ç─▒karmak isterim. Bir blogu çok az deneyimle nas─▒l ba┼člatt─▒─č─▒m ve onu para kazanma makinesine dönü┼čtürdü─čüm bir yolculuk. Ama en iyi k─▒sm─▒n ne oldu─čunu biliyor musun?

─░nsanlara, tutkulu oldu─čum bir konuda yard─▒m etmeliyim: finans. 1000.000 $ 'dan fazla blog yazmay─▒ (ve her ay blogumdan para kazanmaya devam etti─čimi) merak ediyorsan─▒z, bu makale tam size göre.

─░nan bana, e─čer tüm bunlar─▒ yapabilirsem, sen de yapabilirsin. Birkaç y─▒l önce, bir blog dehas─▒ de─čildim. Sen de olmak zorunda de─čilsin.

─░lk ba┼čta neden bir blog ba┼člatmak istedi─čimi aç─▒klayarak ba┼člayaca─č─▒m (do─črudan bloglamadan para kazanmakla ilgili de─čildi). Sonra, blogumun nas─▒l kuruldu─čunu size gösterece─čim.

Bundan sonra, hedeflerime ula┼čmada nas─▒l bir ba┼čar─▒ buldu─čumu gösterece─čim. Google, WordPress ve sonuç üreten baz─▒ içeriklerden bahsedece─čiz. Sonunda, ┼čimdi nas─▒l para kazand─▒─č─▒m─▒ bulaca─č─▒m. Kemerlerinizi ba─člay─▒n, insanlar. Epik bir blog gönderisinde birkaç y─▒l─▒n─▒ ele alaca─č─▒z.

Blog'u Neden Ba┼člat─▒n?

Mü┼čterileri almak ve ba┼čkalar─▒n─▒ e─čitmek için bir blog ba┼člatmak istedim. Blogun kendi ba┼č─▒na durabilece─či ve para kazanabilece─či ihtimaline odaklanmad─▒m.

Mü┼čteri Edinimi

S─▒f─▒rdan bir firma in┼ča eden bir finansal dan─▒┼čman─▒m: ─░ttifak Varl─▒k Yönetimi. Mü┼čterileri firmam─▒za getirmenin ba┼čka bir yolunu da istedim ve blog yazman─▒n bunu yapman─▒n iyi bir yolu olaca─č─▒n─▒ dü┼čündüm. Neyse ki, bu do─čru oldu─ču ortaya ç─▒kt─▒. Mü┼čterilerimden baz─▒lar─▒, uygulamaumu blogda buldu.

Ba┼čkalar─▒n─▒n E─čitimi

Ba┼čkalar─▒n─▒ e─čitmenin ilginç ve ilgi çekici bir yolu olaca─č─▒n─▒ dü┼čündüm. Blog'umda sahip oldu─čum eri┼čimi asla hayal etmedim. Bu yaz─▒n─▒n yaz─▒ld─▒─č─▒ günlerde, blogum a┼č─▒ld─▒ 9,3 milyon farkl─▒ ziyaretçi. Ç─▒lg─▒n, biliyorum. Bloglaman─▒n sadece i┼činiz için mü┼čterilere ula┼čmak için de─čil, ayn─▒ zamanda ba┼čkalar─▒na ula┼čmak ve e─čitmek için de harika bir yol oldu─ču ortaya ç─▒k─▒yor.

Okurlar─▒m─▒n büyük ço─čunlu─ču ─░ttifak Varl─▒k Yönetimi mü┼čterileri de─čil - ve bu tamamen iyi! Amac─▒m mümkün oldu─čunca çok insana yard─▒m etmektir. Beni i┼če almak istedi─čine karar verirlerse, harika. De─čilse, ben de onunla serinim.

Beklenmedik Potansiyel Ödüller

Pek çok beklenmedik f─▒rsat, bloglamaya olan ba─čl─▒l─▒─č─▒m nedeniyle yolumu açt─▒. Ba┼člad─▒─č─▒mda bunun olaca─č─▒n─▒ bilmiyordum. E─čer ba┼člang─▒çta bilseydim, muhtemelen daha fazla motive olmu┼č olurdum (e─čer bu mümkün olsa bile, zaten kendinden ba┼člang─▒çl─▒y─▒m). Bir blogun kendili─činden ba┼člamas─▒n─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, muhtemelen ┼ču an gelmekte oldu─čunuzu bile göremeyece─činiz ödüller olaca─č─▒n─▒ unutmay─▒n. Bu seni bast─▒rmak için motive edelim.

Blogumu Nas─▒l Ayarlad─▒m

Bir araba in┼ča etmek hakk─▒nda hiçbir ┼čey bilmedi─činizi hayal edin. Parçalar─▒n nereden kaynakland─▒─č─▒n─▒, parçalar─▒n nas─▒l bir araya geldi─čini veya arac─▒ in┼ča etmek için hangi araçlar─▒ kullanman─▒z gerekti─čini bilmiyorsunuz. Ba┼člamak için ne yapmal─▒s─▒n─▒z?

Cevap: Do─čru insanlar─▒ i┼če al─▒n. Bloglama hakk─▒nda hiçbir ┼čey bilmedi─čim için bana yard─▒m edecek birini i┼če almak zorunda kald─▒m. Bloglamaya ba┼člaman─▒za yard─▒mc─▒ olabilecek bir grup serbest çal─▒┼čan ve i┼čletme var. ─░lk ba┼čta yard─▒m almadan ba┼člaman─▒z─▒ tavsiye etmiyorum. Muhtemelen birkaç hata yapars─▒n─▒z ya da barikatlara girersiniz.

Yerel bir Web Tasar─▒m Firmas─▒ Kiralama

Ba┼člang─▒çta yerel bir web tasar─▒m firmas─▒ ile çal─▒┼čmaya ba┼člad─▒m. Beni Joomla ad─▒nda bir platformda kurdular ve blogun gitmesi için 500 dolar ödedim. Bu 2008 y─▒l─▒nda oldu ve WordPress gitmek istedi─čim yönündeydi, ancak web tasar─▒m ┼čirketim WordPress'i nas─▒l kullanaca─č─▒m─▒ bilmiyordu ve bunu kendi ba┼č─▒ma yapmay─▒ ö─črenmek için çok korktum. ─░lk birkaç ay boyunca Joomla ile tak─▒ld─▒m ve kesinlikle bundan nefret ettim. Bloglar, bilmedi─činiz durumda, birkaç bile┼čenden olu┼čur.

Ekranda gördü─čünüz ┼čeyin özünde bir çift ikili kod var. Bu ikili kod birçok farkl─▒ bilgisayar dilinin temelidir. Ekranda gördü─čünüz grafik arayüze sahip olana kadar bu dillerin baz─▒lar─▒ birbirinin üzerine y─▒─č─▒l─▒r. Kodda gittikçe daha derin, i┼č ne kadar karma┼č─▒kla┼č─▒r.

Heck, sadece aç─▒klamaya çal─▒┼čmak karma┼č─▒k! Neyse ki, bloglama sürecini basitle┼čtirmek için birçok program bulunmaktad─▒r. Art─▒k blogunuzu ba┼člatmak için HTML veya CSS bilmeniz gerekmiyor. Tasar─▒m çal─▒┼čmalar─▒ için hala yard─▒m al─▒rken, kendi ba┼č─▒ma kullanabilece─čim birkaç blog yap─▒ ta┼č─▒ var. Ö─črenmeye ba┼člad─▒─č─▒m ilk kelime WordPress'ti.

WordPress

Web tasar─▒m ┼čirketimden hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒na u─črad─▒ktan sonra mermiyi ─▒s─▒rd─▒m ve yakla┼č─▒k 67 dolarl─▒k bir tezi olan bir prim temas─▒ ald─▒m ve e─čitimime WordPress ile ba┼člad─▒m. Blogunuz için WordPress'i ana motor olarak dü┼čünün. Blog gönderilerini kategorilere ay─▒rman─▒za, blog gönderilerini etiketlemenize ve hatta blog yaz─▒lar─▒n─▒ yazman─▒za yard─▒mc─▒ olan ┼čey.

HTML yazmak yerine, blog yay─▒nlar─▒m için gerekli olan biçimlendirmeyi olu┼čturmama yard─▒mc─▒ olan dahil edilen görsel düzenleyiciyi kullanabilirim. Bir WordPress temas─▒, blogunuza yap─▒ ekler. Tez çok popüler bir temayd─▒ (ve yine de), web sitemin görünü┼čünü ve hat─▒ralar─▒n─▒ ço─čaltmam─▒ sa─člad─▒.Bugün, WordPress için bir dizi harika tema bulabilirsiniz.

logolar

Daha sonra logosForWebsites.com'dan logomu yapmak için çevrimiçi olarak tan─▒┼čt─▒─č─▒m bir blogcu tuttum ve logo için 40 dolar ödedikten sonra ben belirledim. Paray─▒ kaydetmek istiyorsan─▒z kendi logonuzu tasarlaman─▒n çe┼čitli yollar─▒ vard─▒r. Logonuzu olu┼čturmak için Word veya Pages gibi basit bir kelime i┼člemcisi kullanabilirsiniz. Ayr─▒ca PowerPoint veya Keynote gibi bir yaz─▒l─▒m sunabilirsiniz.

Favori yerlerimden biri, 5 veya daha fazla fiyata ücretsiz olarak çe┼čitli hizmetler alabilece─činiz Fiverr.com. Logo çal─▒┼čmam─▒ i┼če almaya karar verdim çünkü profesyonel görünen bir ┼čey istedim. Blog i┼činizde ekstra avantaj istiyorsan─▒z, logonuzun yapt─▒─č─▒m gibi profesyonelce yap─▒lmas─▒n─▒ sa─člay─▒n.

Seçimimle kendimi rahat hissediyorum. Blogum, yeni logomla WordPress'e geçi┼č yapt─▒ktan sonra ┼čöyle görünüyor:

Erken ba┼čar─▒lar

Hayatta herhangi bir ┼čeyde oldu─ču gibi, motivasyon kalmak için baz─▒ erken ba┼čar─▒lara sahip olmak önemlidir. Neyse ki, medya f─▒rsatlar─▒ndan birkaç─▒ vard─▒.

medya

Blogu 2008 y─▒l─▒n─▒n Temmuz ay─▒nda ba┼člatt─▒m ve ilk birkaç ay boyunca gerçekten çok fazla ba┼čar─▒ elde edemedim. Büyük bir ba┼čar─▒, ABC üyesi olan yerel bir medya istasyonuna kat─▒lmay─▒ içeriyordu: WSIL-TV3.

Yerel bölge gazetesi The Southern Illinoisan'da yer ald─▒m. Hatta CNBC'den, muhtemelen hiç bir yere gitmeyen TV ┼čovlar─▒ndan birinde olma konusunda bir ba─člant─▒ ald─▒m. Bu f─▒rsatlar─▒n bir k─▒sm─▒ gelebilecek kadar büyük olmasa bile, beni motive ve te┼čvik etti.

Misafir Gönderi

Dijital karayollar─▒n─▒ blog'uma olu┼čturmaya ba┼člad─▒─č─▒m yollardan biri de, misafir defterinin kullan─▒m─▒yd─▒. Misafir kayd─▒, ba┼čkas─▒n─▒n web sitesi için bir makale yazmay─▒ içerir. Baz─▒ web siteleri, görmek istedikleri içerik konusunda oldukça kat─▒ kurallara sahiptir ve di─čerleri daha fazlad─▒r.

Yine de, çe┼čitli web sitelerinde yay─▒n yapmaya ba┼člad─▒m ve finansal blog toplulu─čunda kendime bir isim vermeye ba┼člad─▒m.

Misafir deftere nakletmek blog yazman─▒n önemli bir parças─▒d─▒r, çünkü sadece sizin ad─▒n─▒za ula┼čman─▒za yard─▒mc─▒ olmakla kalmaz, bu sizin blogunuza ba─člant─▒ kurman─▒z─▒n yolu olabilir. Birçok blog yazar─▒, blogunuzdaki alakal─▒ içeri─če, sizin için yazd─▒─č─▒n─▒z makaleden birkaç kez ba─člaman─▒za olanak tan─▒r. Bunlar ÔÇťgeri ba─člant─▒larÔÇŁ olarak adland─▒r─▒l─▒r. Daha fazla geri dönü┼čler, daha iyi.

Bu, kullan─▒c─▒lar─▒n web sitenizi bulmas─▒na izin vermekle kalmaz, ayn─▒ zamanda Google gibi arama motorlar─▒ndaki makale s─▒ralaman─▒z─▒ da art─▒rabilir. ─░lk büyük ba┼čar─▒m─▒ ve misafir davetlerinin önemli bir parças─▒ oldu─čunu ke┼čfetmek için okumaya devam edin.

─░lk Büyük Ba┼čar─▒m

Birkaç küçük golü tamamlad─▒ktan sonra, ilk büyük ba┼čar─▒m─▒ elde ettim. Ama bir rüyada bana gelmedi. Kendimi ara┼čt─▒rmak ve e─čitmek zorundayd─▒m.

Kendimi E─čitmek

Finansal bloglama toplulu─čundaki baz─▒ ki┼čilere i┼čim için mü┼čteri almaya ba┼člamak için ne yapmam gerekti─čini sordum. CashMoneyLife.com'dan Ryan bana tam olarak ne yapaca─č─▒m─▒ gösterdi. Unutmay─▒n, ilk kez blog yazmaya ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, deneyim sahibi bir ki┼čiden ö─črenmeniz çok önemlidir. Ba┼člang─▒çta bu ┼čeyleri kendi ba┼č─▒na yapmaya çal─▒┼čmay─▒n. Çevrimiçi dünyay─▒ dola┼čman─▒za yard─▒mc─▒ olacak bir ak─▒l hocas─▒ bulmaya gerçekten yard─▒mc─▒ olabilir. Kendi blogunuzu ba┼člatmak istiyorsan─▒z ve daha önce hiç çevrimiçi çal─▒┼čmad─▒ysan─▒z, bu bir zorunluluktur. Yaln─▒z gitme!

Aç─▒l─▒┼č Sayfalar─▒

Blogumda, URLÔÇÖdeki anahtar kelimeleri hedefleyen ayr─▒ bir aç─▒l─▒┼č sayfas─▒ tasarlamam─▒z gerekti─či söylendi. ─░┼čte seçti─čim ┼čey: //www.goodfinancialcents.com/certified-financial-planner-il-illinois/

Aç─▒l─▒┼č sayfas─▒n─▒ Tez temas─▒yla olu┼čturdum, bu yüzden oldukça kolayd─▒. Kendime ve hizmetlerime bir video ve biraz da dahil ettim. Aç─▒l─▒┼č sayfas─▒n─▒n ba┼člang─▒çta nas─▒l göründü─čü a┼ča─č─▒da aç─▒klanm─▒┼čt─▒r:

Ancak ┼čimdi, aç─▒l─▒┼č sayfama trafik çekmem gerekiyordu. Nas─▒l? Tabii ki misafir kayd─▒yla! SmartPassiveIncome.com adresinde ilgili gönderiyi okuyarak bu aç─▒l─▒┼č sayfas─▒ için yazd─▒─č─▒m tüm misafir yay─▒nlar─▒n─▒n listesini bulabilirsiniz.

Bir süre sonra, aç─▒l─▒┼č sayfas─▒na trafik çekmeye ba┼člad─▒m ve en büyük müvekkilimin, y─▒lda 30.000 $ 'dan fazla para üreten bir ziyaretçimi firmam─▒n ücretine dönü┼čtürdüm. Ikramiyeyi vurdum. Ve onlar blog arac─▒l─▒─č─▒yla edindi─čim tek mü┼čteri de─čildi. Blogumu ke┼čfetti─čim için düzinelerce insan mü┼čteriler oldu.

Ayr─▒ca, di─čer mü┼čteriler, CPA'lar, avukatlar taraf─▒ndan bana yönlendirilen çok say─▒da insan─▒m vard─▒ ve her zaman önce blog'uma gönderdiler. Unutmay─▒n, bu benim blogumdan dolayl─▒ bir i┼č geliri oldu. Ayr─▒ca blog'umdaki reklamlardan do─črudan para kazand─▒m ve bundan sonra nas─▒l yapt─▒─č─▒m─▒ sizlerle payla┼čmak istiyorum.

Google AdSenseÔÇÖe Giri┼č

Bloguma ilk ba┼člad─▒─č─▒mda, çevrimiçi reklamlardan para kazanman─▒n yetenekleri hakk─▒nda hiçbir ┼čey bilmiyordum. Ben clueless. Yapt─▒─č─▒m ilk ┼čey Google AdSenseÔÇÖle ba┼čl─▒yordu.

Google AdSense nedir?

Google'a göre tan─▒d─▒k olmayanlar için Google AdSense, ÔÇťçevrimiçi gelir elde etmenin esnek ve sorunsuz bir yoludur.ÔÇŁ Blogunuzda hedefli Google reklamlar─▒n─▒ görüntülemek için ödeme al─▒rs─▒n─▒z. Reklamlar─▒n─▒z─▒ web sitenizin tasar─▒m─▒na uyacak ┼čekilde özelle┼čtirebilir, ba┼čar─▒n─▒z─▒ takip edebilir ve hepsinden önemlisi, ücretsizdir.

Reklamlar─▒ görüntülemek için size ödeme yapan di─čer reklam a─člar─▒ vard─▒r, ancak Google AdSense muhtemelen blog'unuzda uygulaman─▒z en kolay olanlardan biridir. Reklamlar─▒n─▒z─▒ tasarlad─▒─č─▒n─▒zda (renk, boyut, görüntülenen reklam türü), kopyalay─▒p blogunuza yap─▒┼čt─▒rabilece─činiz kodlara eri┼čirsiniz.

Google AdSense Sonuçlar─▒

2009 y─▒l─▒n─▒n Mart ay─▒nda Google AdSense'i kullan─▒ma sundum. Bu süre zarf─▒nda bir çift yüz dolar bile almad─▒m ve daha sonra önemli ölçüde büyüdü. 2009 y─▒l─▒n─▒n Aral─▒k ay─▒nda, 3,118,20 dolar kazanabildim. 2009'da toplamda 14.870.84 dolar kazand─▒m.

Ocak 2010 (Art─▒ Y─▒ll─▒k Kazanç)

Google AdSense ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒yd─▒ - 2010 y─▒l─▒n─▒n Ocak ay─▒nda 4,392,74 ABD dolar─▒ elde edebildim. Unutmay─▒n, blog'umdan para kazanabilece─čimi hiç dü┼čünmedim. 2010 y─▒l─▒nda, Adsense ile ek bir 32.592.88 $ ekleyebildim.

Google Panda Hits

Çevrimiçi dünyaya a┼čina olmayanlar için Google neredeyse her ┼čeyi kontrol ediyor - en az─▒ndan öyle görünüyor. Sadece web aramas─▒ yapmakla kalm─▒yor, ayn─▒ zamanda:

  • Google Chrome (bir web taray─▒c─▒s─▒)
  • Google Haritalar
  • Google Domains
  • Youtube
  • Kitaplar
  • Haber
  • Google Oyun
  • Google Earth
  • Google Finans (yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ takip etmek için oldukça iyi bir yol)
  • ve bir sürü daha!

Liste uzay─▒p gidiyor, bu yüzden Google bir ┼čeyi de─či┼čtirdi─činde çok fazla insan─▒ etkiliyor. Eh, ben onlar─▒n ünlü algoritma güncellemelerinden birini aç─▒─ča ç─▒kt─▒─č─▒nda o insanlardan birisiydim.

Algoritma Güncellemeleri

Her s─▒kl─▒kta Google, arama sonuçlar─▒n─▒ etkileyen "algoritma güncellemeleri" olarak adland─▒r─▒lanlar─▒ yay─▒nlar. Bunun anlam─▒, e─čer birisi kad─▒n elbisesi ayakkab─▒lar─▒n─▒ aramak isterse, bir numaral─▒ liste Nordstrom olabilir. Nordstrom yasad─▒┼č─▒ bir ┼čey yap─▒yordu ve bu da sitelerinin bir numaral─▒ s─▒ralamas─▒n─▒ yap─▒yordu ve Google bunu buldu, ilk sayfas─▒ndan kald─▒r─▒lacakt─▒ - aksi takdirde kara listeye al─▒nm─▒┼čt─▒.

Nordstrom bir numara bulmak yerine onlar─▒ hiç bulamazs─▒n─▒z. Aramaya ba─č─▒ml─▒ olan herhangi bir çevrimiçi i┼čletme için, bir ┼čirketi tamamen i┼čten ç─▒karmazsan─▒z, sakatl─▒k yaratabilir.

Çevrimiçi dünyada "yasad─▒┼č─▒" veya "blackhat" olarak bilinen hiçbir ┼čey yapmama ra─čmen, Google'─▒n Google'─▒n ilk algoritma güncellemelerinden biri olan Google Panda'y─▒ gördüm. Hayvanat bahçesindeki hayvanlar─▒ neden seviyorlar, bilmiyorum.

Ama aynen çocu─čun filmi gibi Kung Fu PandaBen do─čranm─▒┼č karate varm─▒┼č gibi hissettim. Google Panda güncellemesinden önce, siteme ayda yakla┼č─▒k 100.000 ziyaretçi geliyordu. Sitem vuruldu─čunda 11 Nisan 2011'de, trafi─čim, a┼ča─č─▒daki grafikte görebilece─činiz gibi% 70 oran─▒nda dü┼čtü. Yowsers! Bu ac─▒.

Çok fazla ki┼čisel finans blogcusuyla konu┼čtu─čumu hat─▒rl─▒yorum ve vurulmu┼č tek ki┼či ben de─čildim. Google'─▒n pek çok site için bir sald─▒r─▒ya u─črad─▒─č─▒ görülüyordu ve nedenini aç─▒klamak için hiçbir neden yoktu. Y─▒llar ve y─▒llar boyunca içerik yazmay─▒, geri dönü┼čler yap─▒yorum ve hiç bir ┼čey göremedim. Hat─▒rl─▒yorum bile, biraz depresyon geçirdim ve neredeyse blogumu durdurma dü┼čüncesini dü┼čündüm.

Crash'e ra─čmen hala insanlara yard─▒m ediyordum

Biraz ara verdikten sonra, ilk olarak blog'u neden ba┼člatt─▒─č─▒m─▒ kendimi yeniden grupland─▒rd─▒m ve hat─▒rlatt─▒m. Evet, finansal planlama prati─čimi büyütmekti, ama daha büyük ve daha anlaml─▒ bir ┼čey ortaya ç─▒kt─▒: ─░nsanlara yard─▒m ediyordum. Bunun gibi e-postalar al─▒yordum:

Merhaba Jeff, bu e-postay─▒ ald─▒ktan sonra size h─▒zl─▒ bir ┼čekilde yazaca─č─▒m─▒ dü┼čündüm. Muhasebede online olarak SIU'ya kat─▒l─▒yorum ve kuzey Chicago'da ya┼č─▒yorum. Ayr─▒ca iki güzel o─član─▒n bekar bir annesi olaca─č─▒m. Geçen yedi y─▒l boyunca hayat─▒m─▒n en zor y─▒llar─▒ndan geçtim, ba┼č─▒m─▒ suyun üstünde tutmaya ve çocuklar─▒mla ilgilenmeye çal─▒┼čt─▒m. Ben yedekte iki çocuk ile 22k $ yapmak için y─▒lda 65.000 $ yapma gitti. Ben de yemek ka┼č─▒klar─▒yla ya┼čad─▒m ve onlarla ilgilenmek için 22 bin dolar borç ald─▒m. Hiçbir ┼čey almad─▒m. Çöp tenekesine dald─▒m, depolama üniteleri ald─▒m ve faturalar─▒m─▒ ödemek için para satmak için bulabilece─čim ücretsiz bir ┼čey ald─▒m.

Birkaç y─▒l i┼č bulmak imkans─▒zd─▒. 15 y─▒l─▒ a┼čk─▒n bir süredir restoran sektöründe çal─▒┼čt─▒m ve saatler geç kald─▒ ve sabah─▒n erken saatlerine gider. Çocuklar─▒m─▒ izlemek için kimseyi bulamad─▒m. Di─čer i┼čler, çocuk bak─▒m─▒ için ne ödemek zorunda kald─▒─č─▒m─▒n maliyetini zar zor kar┼č─▒layan asgari ücret ödedi─činden faturalar─▒ ödemek için ba┼čka kaynaklar bulmay─▒ tercih ettim. ─░┼čler de─či┼čti. Ayaklar─▒m─▒ yere indirebildim - hafifçe.

┼×u anda tam zamanl─▒ çal─▒┼č─▒yorum ve daha sonra geç saatlere kadar kendi program─▒m─▒ yap─▒yorum. Hala borçluyum, hala ç─▒k─▒┼č yolumu bulmaya çal─▒┼č─▒yorum ve blogunuzu bulduktan sonra hayat─▒m─▒ gerçekten yakmak için ate┼č yakt─▒─č─▒m─▒ hissediyorum. Geçti─čimiz yedi y─▒l boyunca ya┼čad─▒─č─▒m yoldan ve di─čer bekar annelerimin sahip oldu─čum ┼čeyi bildi─čimden sonra, hayattaki arzum onlara geri vermektir - onlara mali aç─▒dan yard─▒m etmek. Finansal dan─▒┼čman olarak i┼če al─▒nman─▒n yollar─▒n─▒ ararken, videonuz ekran─▒m─▒n üzerine ç─▒kt─▒.

Ara┼čt─▒rmadan ara┼čt─▒rmaya gitmi┼čtim ve san─▒r─▒m videonuzun kar┼č─▒s─▒na geçti─čim Tanr─▒'n─▒n lütfuydu. ─░zlemeye karar verdim. Bilgilendirici ve dü┼čündüm ki, blogunuza bakmal─▒y─▒m. O zaman hayat─▒m ve akl─▒m de─či┼čti. Blogunuz beni birçok yönden e─čitti. YNAB, ─░yile┼čtirme, Kredi Karma ve sa─člad─▒─č─▒n─▒z say─▒s─▒z di─čer ki┼čiler gibi daha önce hiç yapmad─▒─č─▒m gibi mali hayat─▒ma sald─▒raca─č─▒m araçlar─▒m var. Blogunuzu her gün okumak ve podcast'lerinizi dinlemek için sab─▒rs─▒zlan─▒yorum.

Mali durumum hala korkunç bir ┼čekilde gergin olsa da, iflas etmeyi dü┼čünmüyorum - finansal özgürlü─če bir sonraki ad─▒m─▒ dü┼čünürüm. Faturalar─▒m─▒ tutmak için y─▒llar önce IRA'y─▒ temizledim (bildi─čim kötü hareket ama çaresizdim). ┼×imdi 40 ya┼č─▒nday─▒m, o kadar bunal─▒ml─▒ oldum ki, bir tanesine sahip olmak ve bu topak miktar─▒na sahip olmamak için IRA'ya bir toplu ödeme yapmak zorunda kald─▒m.

Sizi okuduktan ve dinledikten sonra, ayl─▒k olarak küçük bir miktar eklemeye ve zaman içinde büyümeye yard─▒mc─▒ olmaya çekiniyorum! Dürüstçe, bilginiz için size yeterince te┼čekkür edemeyece─čim, onu okumak için dünyaya koydu─čunuz için. Dave Ramsey zarf sistemini yapt─▒m ve ba┼čar─▒s─▒z oldum. Finans konusunda say─▒s─▒z kitap okudum ve ba┼čar─▒s─▒z oldum.

─░lk kez, ba┼čar─▒s─▒z olabilece─čimi hissetmiyorum! Orada bir sürü bekar ebeveyn var, ço─ču zaman dü┼čük gelirlilerde ya┼č─▒yorlar - emeklilik y─▒llar─▒nda s─▒k─▒nt─▒ çekecek olanlar, planlama eksikli─či, yetersiz fonlar ve bir aileyi yönetmeye çal─▒┼čmaktan kaynaklanan stres yüzünden. bir e┼č. Umar─▒m bir gün bana verdi─činiz gibi onlara verebilirim.

Tekrar ve tekrar te┼čekkür ederim! ─░┼činize devam ederken sizleri kutsamak için Tanr─▒'ya dua ediyorum ve bir fark yaratt─▒─č─▒n─▒z─▒ biliyorum! (- Heyecanl─▒ Bir Fan)

Her zaman böyle e-postalar ald─▒m, böylece bir fark yaratt─▒─č─▒m─▒ biliyordum; söz de─čil, ayn─▒ zamanda mü┼čteriler al─▒yordum.

Geritepme

Bir kez yeniden odaklan─▒p tekrar enerjilendi─čimde, ÔÇťGoogle'─▒ s─▒k─▒┼čt─▒r, mojo'yu geri alaca─č─▒m, böylece bloguma ilk ba┼člad─▒─č─▒mda yapt─▒─č─▒m ┼čeyi yapt─▒m.ÔÇŁ Daha fazla misafir yazmaya ba┼člad─▒m ve yazmaya ba┼člad─▒m. di─čer siteler için. Tam olarak hat─▒rlayam─▒yorum ama Equifax.com ve USNews.com için yazd─▒─č─▒m─▒ hat─▒rl─▒yorum. YouTube için daha fazla video yapmaya da ba┼člad─▒m. Dahas─▒, iyi içerik üretmeye odakland─▒m.

Google Panda'dan önce, neredeyse hiç madde içermeyen, tipik, berbat 500 kelimelik yaz─▒n─▒zla haftada bir kez yay─▒nl─▒yordum. De─či┼čmesi gerekti─čine karar verdim - oraya daha kaliteli ┼čeyler koymaya ba┼člamak istedim. Baz─▒ finansal hareketlerle yakla┼čmaya ba┼člad─▒mÔÇŽ

Finansal Hareketler Galore

Çe┼čitli blog hareketlerinde de liderdim. Roth IRA Hareketi, Hayat Sigortas─▒ Hareketi ve Borç Hareketi. Bu hareketlerin her biri, ba┼čkalar─▒n─▒n emeklilikten tasarruf etmek, geliri korumak ve a┼č─▒r─▒ borç yükünü ortadan kald─▒rmak gibi önemli finansal hedeflere ula┼čmalar─▒na yard─▒mc─▒ olmakla ilgiliydi.

Örne─čin, Roth IRA Hareketi, 140'─▒ a┼čk─▒n blogcuya (evet, bu hakk─▒ okudunuz), tasarruflar─▒ te┼čvik etmek için kendi rollerini üstlendiler. Her ┼čey Alma Mater'da konu┼čmam istendi─činde ba┼člad─▒.

K─▒sa süre önce mezun olan ya┼čl─▒lar─▒ (yakla┼č─▒k 50 ila 60'─▒) okudum ve bunlardan biri Roth IRA'y─▒ bilmiyordu. Kesinlikle ┼čok edici! Bir ┼čey yapmam gerekti─čini biliyordum ve hareket do─čdu.

Bu hareketler, ki┼čisel finans bloglama toplulu─čundaki isimler aras─▒na daha da ismimi koydu ve siteme tonlarca ton geri dönü┼č üretebildi.

Tam ┼ču anda, tutkular─▒n─▒z─▒ dü┼čünmeye ba┼člaman─▒z─▒ istiyorum. Sebebinizi te┼čvik etmek için tutkunuzu bir harekata nas─▒l dönü┼čtürebilirsiniz? Gerçekten bir hareket ba┼člatabilirsin. Gerçekten ama gerçekten!

Rebound 2.0

Ba┼čka bir Google Panda ya da ┼ču anda hangi hayvanat bahçesi hayvan─▒ güncellemesinden geçmek istemedi─čimde, oyunumu h─▒zland─▒rmaya karar verdim.

Podcast

─░yi Mali Cents Podcast'lerini ba┼člatt─▒m. Podcast'ler ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ çünkü insanlar─▒n istedikleri zaman istedikleri zaman bilgi edinmelerine izin veriyorlar. Araba sürüyor, çal─▒┼č─▒yor, yürüyü┼če ç─▒km─▒┼č olabilirler - Ad─▒n─▒ koy!

Podcast'imde yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ emeklilikte nas─▒l koruyaca─č─▒n─▒za ve finansal dan─▒┼čman─▒n─▒z─▒ atman─▒z gerekti─čine dair uyar─▒ i┼čaretlerine kadar birçok farkl─▒ finansal konu ele ald─▒m. Yine de baz─▒ podcast'ler e─členmek içindir. Mesela, Rock'a benzedi─čim söylendi (Dwayne Johnson, fark─▒nda olmasan─▒z bile).

Bu yüzden, The Rock'tan ö─črendi─čim hayat dersleri hakk─▒nda bir podcast yapt─▒m. E─člence e─člence! Bir ba┼čka e─členceli olan, senin nefretini nas─▒l susturur. Biliyorum, benim gibi ho┼č bir adam─▒n nas─▒l nefret etti─či olur? Bu oldu. Ama ben orada durdum mu? Tabii ki de─čil! Rebound 2.0'm daha fazla yumruk att─▒ÔÇŽ

Epik Mesajlar

Daha uzun yaz─▒lar yazmaya ba┼člad─▒m - bazen 2,000, 3,000 ve 4,000 kelime aras─▒nda. Bu makalede 4.000'den fazla kelime var. SocialTriggers.com'da Derek Halpern kesinlikle epik içeri─či seviyor. Harika bir içerik olu┼čturman─▒z─▒ önerir, çünkü bir programa ba─čl─▒ kalman─▒z gerekmedi─činden de─čil, asl─▒nda söyleyecek harika bir ┼čeyiniz oldu─ču için.

Mant─▒kl─▒. Evet, bu epik mesajlar─▒ bir araya getirmek epey zaman al─▒yor, ama çocuk buna de─čer. Örne─čin, makalemi 100 $ h─▒zl─▒ yapmak için 100 yolla al. Kim 100 dolar kazanmak istemez ki? Bu, arkada┼člar─▒m, t─▒klamaya lay─▒k bir ba┼čl─▒k. Mesajlar─▒n listesi harika ve ç─▒─čl─▒k at─▒yor: ÔÇťBurada senin için bir ┼čey var çünkü bu konuda çok fazla ipucu var, çünkü bu yaz─▒n─▒n d─▒┼č─▒nda yararl─▒ bir ┼čey elde edemeyeceksin.

Görüntüler

Pinterest panolar─▒nda bulunmaya yetecek kalitede görüntüler kullanmaya odakland─▒m. Resimlerimde detaylara çok dikkat ettim, çünkü bir okuyucu t─▒klarsa, görüntüler büyük bir faktördür. Orada stok foto─čraf için baz─▒ harika web siteleri var.

Tüm resimlerimi DepositPhotos.com'dan sat─▒n al─▒yorum. Onlar deli ucuz için AppSumo ile y─▒ll─▒k bir anla┼čma var. 100 yüksek çözünürlüklü görüntü için 29 dolar gibi. Bu bir katil anla┼čma. Ücretsiz foto─čraflar sunan baz─▒ web siteleri vard─▒r, ancak lisanslar─▒ okudu─čunuzdan emin olmal─▒s─▒n─▒z.

Bu ücretsiz sitelerin birço─ču art─▒k benim (veya istedi─čim lisans ko┼čullar─▒) oldu─čum kaliteye sahip de─čil, ben sadece ücretli foto─čraflarla u─čra┼č─▒yorum.

Ama muhtemelen resimlerimizi nas─▒l düzenledi─čimizi soruyorsun. ─░yi soru. Web sitesi için uygun görüntüleri bulmay─▒ bitirdikten sonra, onlar─▒ kar─▒ma gönderdim. Düzenlemek için Canva.com gibi ücretsiz araçlar kulland─▒k. Bugün, iPhone'lar─▒m─▒zda WordSwag ve Phonto gibi ücretsiz uygulamalar─▒ kullan─▒yoruz. iPhone'lar? Evet, iPhone'lar. Asl─▒nda, bu uygulamalar─▒ kullanarak resim olu┼čturmak çok e─členceli oluyor. O anda nerede olursak olal─▒m bo┼č zaman─▒m─▒zda yapabiliriz.

Sendikasyon ─░çeri─či

Sendikal içerik, sesinizi oradan ç─▒karmak için harika bir yoldur - ve tam olarak yapt─▒─č─▒m buydu. Sendikala┼čma, birçok yerde ayn─▒ anda bilgi yay─▒nlamak anlam─▒na gelir. Bu, bir kez yazd─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na gelir, o zaman bu çal─▒┼čmay─▒ farkl─▒ web sitelerinde birden çok kez yay─▒nlars─▒n─▒z. Bu cok büyük.Sendikasyon önerdikleri web sitelerini aramaya ba┼člad─▒m ve yak─▒nda birkaç tane buldum.

Bu web sitelerinin bir k─▒sm─▒na katk─▒da bulunduktan sonra, beni daha fazla getirmeme olas─▒l─▒─č─▒ vard─▒ - ve yapt─▒lar. Pat Flynn bir zamanlar ÔÇťher yerÔÇŁ olmaktan bahsetmi┼čti. Sendikasyon sizi her yerde çevrimiçi bir yere götürmezken, kesinlikle yard─▒mc─▒ oluyor!

Sendikasyon nedeniyle, Time.com, Money.com, USAToday.com, ABC.com ve di─čerleri gibi sitelerdeki blog yay─▒n katk─▒lar─▒ndan baz─▒lar─▒n─▒ alabiliyordum. Ayr─▒ca, USNews.com ve MarketWatch.com'a katk─▒da bulunan DailyFinance.com, Forbes.com ve Investopedia.com gibi daha büyük sitelere de katk─▒da bulundum.

Bloglamadan ┼×imdi Para Kazan─▒yorum

Google AdSense, bir kez çevrimiçi gelirimin ço─čunlu─ču, asl─▒nda en dü┼čük gelir kayna─č─▒m haline geldi. Örne─čin, Media.net ┼ču an Adsense yerine kullan─▒yorum. ─░┼čte bu sene nas─▒l bir performans sergilediler:

Ba─čl─▒ pazarlama

┼×u an kulland─▒─č─▒m di─čer reklam a─člar─▒m var. Ayr─▒ca, Ally.com, Betterment.com veya CapitalOne360.com (ba─čl─▒ kurulu┼č ba─člant─▒lar─▒) gibi yerlerden de ba─čl─▒ kurulu┼č gelirim var.

Ayr─▒ca web sitemin afi┼člerinde reklam almak için para al─▒yorum. ─░┼čte i┼č orta─č─▒ ortaklar─▒mdan biri olan Komisyon Kav┼ča─č─▒'n─▒n ekran görüntüsü: Ve, vadeli hayat sigortas─▒ almak isteyenlerden çok say─▒da potansiyel mü┼čteri üretiyorum.

Ba─čl─▒ kurulu┼č pazarlamas─▒yla ilgili en önemli ┼čey, sizi bir i┼č orta─č─▒ olarak ödeyecek çok farkl─▒ türde ┼čirket olmas─▒d─▒r. Ücretli anket sitelerinden AirBnB'ye kadar her ┼čey için ba─čl─▒ kurulu┼člar var. Yani, ni┼čin ne olursa olsun, sizin için çal─▒┼čabilecek bir çe┼čit ortakl─▒k ili┼čkisi olmal─▒. Yeni ba┼čl─▒yorsan─▒z ve i┼č ortaklar─▒ için onay almakta sorun ya┼č─▒yorsan─▒z, ShopHerMedia.com gibi bir a─č─▒ deneyin. Çok fazla ortakl─▒k teklifi yok, ancak a─čda oldu─čunuzda hepsini sizler için onayl─▒yorlar.

Sponsorlu Mesajlar

Bazen, 1000 $ ile 2,000 $ aras─▒nda herhangi bir ücret ödeyebilece─činiz sponsorlu bir yay─▒na sahip olaca─č─▒m. Ço─ču zaman, içerik reklamverenleri bir teklifle bana ula┼č─▒yor. Bu harika. Web sitenizde sponsorlu bir yay─▒n yapacaksan─▒z, bir feragatname eklemeniz önemlidir.

Sponsorlu yay─▒nlar─▒n baz─▒ ki┼čilerin fikirlerini iletme potansiyeli ta┼č─▒d─▒─č─▒ndan veya ba┼čka bir ┼čekilde yapamayacaklar─▒ aç─▒klamalarda bulunmalar─▒na yol açabilece─činden, her zaman bir yay─▒n─▒n sponsorlu bir yay─▒n oldu─čundan haberdar olmas─▒ gerekir. ┼×imdi burada bir ┼čey var: ─░nanmad─▒─č─▒m içeri─či asla yay─▒nlam─▒yorum.

Kendi iste─čimi yapmazsam kimseye bir ┼čey önermem. Sponsorlu yay─▒nlar güzel çünkü biraz para getiriyorlar, ancak siteme girmeden önce mesaj─▒ onaylamam gerekiyor. Dönemi.

Konu┼čma ücretleri

En fazla 15.000 dolar olan konu┼čma ücreti olu┼čturabiliyorum. Bu blogu ba┼člatt─▒─č─▒m için kaç f─▒rsat ortaya ç─▒kt─▒.

┼×imdi Firmam ─░çin Mü┼čteriler

Bu, blog'la ilk hedefimdi ve de─či┼čmedi. Her ay sitemi ziyaret eden 300.000'den fazla ki┼či ile her gün yeni potansiyel mü┼čteriler ediniyorum (genellikle e-posta listemize kat─▒lan 20-30). Blogda güzel olan ┼čey, bölgemdeki ki┼čilerle s─▒n─▒rl─▒ olmamam. ABD ve dünyan─▒n her yerinden insanlarla konu┼čabiliyorum. Mü┼čterilerimden biri Japonya'da yerle┼čik!

Kendi Blogunu Ba┼člat

Dinle, blog'la ilgili hiçbir ┼čeyden, on y─▒ldan daha az bir sürede 1.000.000 $ 'dan fazla para kazanmaya gittim. E─čer yapabilirsem, sen de yapabilirsin. Bloguma ba┼člad─▒─č─▒mda, bu kadar paraya neden olabilece─či konusunda hiçbir fikrim yoktu. Bunun ciddi bir para oldu─čuna kat─▒laca─č─▒n─▒ dü┼čünüyorum. Daha önce de söyledi─čim gibi, baz─▒ mü┼čterileri almak için blogu ba┼člatt─▒m.

Bunu yapt─▒m, ancak her ay blogda yapt─▒─č─▒m çal─▒┼čmalardan çok fazla para kazan─▒yorum - büyük bir bonus. Bir ┼čey dü┼čünmeni istiyorum. Kendi blogunu ba┼člatmay─▒ dü┼čünmeni istiyorum. Benim gibi bir finansal dan─▒┼čman olsan─▒z veya ba┼čka bir tutkunuz varsa, blog yazmaya çal─▒┼č─▒n!

Elbette, parayla blog olu┼čturmaya ba┼člaman─▒z biraz zaman alacakt─▒r, ancak gerekli zaman, enerji ve tutkuya kat─▒l─▒rsan─▒z bunu yapabilece─činizi biliyorum.

Bir meydan okuma için haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?Benim için kay─▒t olun 1 k Bloglama e-posta mücadelesi yap─▒n. Ana amac─▒, blog kurulumunuzu alman─▒za ve ilk 1.000 $ blogunuzu olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için ücretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsan─▒z kaydolun. 😉

Videoyu izle: Bloglama Nedir? - Dijital Pazarlama E─čitimi #Kavramlar

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori I┼č, Sonraki Makale

Tavsiye ├ťcreti ├ľdeyecek 107 Web Teklifi
I┼č

Tavsiye ├ťcreti ├ľdeyecek 107 Web Teklifi

Bir ├žo─čumuz bilmeden fazladan para kazanmak i├žin pek ├žok f─▒rsata sahip olabiliriz. Baz─▒ ara┼čt─▒rmalar yapt─▒m ve bir ka├ž web teklifi buldu─čum ortaya ├ž─▒kt─▒ - asl─▒nda, bunlardan en az 107 tanesi - size bir havale ├╝creti ├Âdeyecek! Ve t├╝m bunlara bakmak zorunda de─čildim. Bu, bo┼č para kazanman─▒n en kolay yollar─▒ndan biridir.
Devam─▒n─▒ Oku
2013 Y─▒l─▒nda Ba┼člayacak En K├órl─▒ K├╝├ž├╝k ─░┼čletmeler
I┼č

2013 Y─▒l─▒nda Ba┼člayacak En K├órl─▒ K├╝├ž├╝k ─░┼čletmeler

2013 y─▒l─▒ hala nispeten yeni iken, bununla ba┼ča ├ž─▒kmak i├žin daha iyi bir zaman yoktur ve ┼ču an i├žin uzun zamand─▒r d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝z k├╝├ž├╝k i┼čletmelere ba┼člayabilirsiniz. K├╝├ž├╝k i┼čletmeler Amerika Birle┼čik Devletleri ekonomisinin kalbidir ve ba─č─▒ms─▒zl─▒─ča giden bir yoldur. K├╝├ž├╝k i┼čletme sahiplerinin tahamm├╝l etmesi gereken bir├žok ba┼č a─čr─▒s─▒ ve kalp a─čz─▒ var.
Devam─▒n─▒ Oku
Giri┼čimcilerin Ba┼čar─▒l─▒ Olmas─▒n─▒n 5 Sebebi
I┼č

Giri┼čimcilerin Ba┼čar─▒l─▒ Olmas─▒n─▒n 5 Sebebi

Bir giri┼čimci olarak, zaman─▒n─▒z─▒n yar─▒s─▒n─▒n g├╝nl├╝k ko┼ču┼čturmaya ayr─▒ld─▒─č─▒n─▒, bir ┼čeyleri ger├žekle┼čtirdi─čini, hedeflere ula┼čt─▒─č─▒n─▒ biliyorsunuz. Baz─▒ durumlarda, kendim gibi, zaman─▒n─▒z─▒n yar─▒s─▒ndan biraz daha fazla harcayabilirsiniz. Half Di─čer yar─▒s─▒, nerede olmak istedi─činizi ve hangi zaman diliminde oldu─čunu bilmek i├žin ileriye bak─▒yor. Baz─▒ giri┼čimciler i├žin belirsizli─čin zihinsel kayg─▒s─▒n─▒n ├╝stesinden gelmek ilk b├╝y├╝k ad─▒md─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku