Maliye

Emeklilik Planlamasında Gelir İhtiyaçlarınızı Nasıl Belirleyebilirsiniz?

Emekli olduğunuz zaman için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini merak ediyor musunuz?

Birçok insanın genç ve yaşlı olduğu ortak bir sorudur. Bu soruya aldığım daha yaygın varyasyonlardan bazıları, Emekliliğe ihtiyaç duyacağım gelir miktarı nedir? veya, Emeklilik gelirimin ihtiyaçlarının neler olacağını nasıl anlarım??

Bu zor bir soru, ama cevaplamanın en zor kısmı, net bir cevap verilmemesi. Evrensel bir formül, bazı genel matematiksel kurallar veya ihtiyacınız olan bir sihirli sayı yoktur.

Emeklilik gelirinizin tamamı sizin özel durumunuza bağlıydı.

Finansal planlamayı sürekli bir süreç haline getiren şey budur. Sadece bir kerelik, hızlı, çıtçıtlı bir çözüm değil, “Tamam bam! Bu ne kadar paraya ihtiyacın olacak ve sen de iyisin.Emeklilik gelirinizin ne olacağına karar verdiğinizde dikkate almanız gereken birkaç farklı öğe.

Faturalarınızı Öde

İlk ve en önemlisi, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu anlamanız gerekiyor, yani faturaları ödemek için her ay ne kadar ihtiyacınız var? Sağlık sigortanıza ne kadar özen göstermeniz gerekiyor ya da hala bir ev ödemeniz varsa, hala borçlarınız varsa, tatil yapmak istiyorsanız? Her şey onu tanımlamaya çalışıyor. Bu pek çok insan için zor, çünkü çoğumuz bütçemiz yok. Birçoğumuz, paramızın her ay nereye gittiğini tam olarak bilmenin iyi bir anlamı yok. Bütçeniz üzerinde iyi bir tutumunuz yoksa, gelir ihtiyacınızı tespit etmeye çalışmak neredeyse imkansızdır.

Bunu nasıl yapıyorsun? Müşterilerimin çoğunun yapmaya çalıştığı kalçadan vurmayı deneyebilirsiniz. Ama ben onların eve gitmesini sağlarım, oturun ve bütün paralarının ayda nereye gittiğine bakmaya başladım. Her ay satın almak zorunda oldukları şeyler neler? Bu envanteri yapmadan, bu araştırmayı kendi hayatları boyunca yapmadan, emeklilik gelirlerinin ne kadar olacağını anlamaya çalışmak onu çok zorlaştırıyor. Bu ilk adım ve sizi temin ederim ki, muhtemelen en zor olanıdır, çünkü pek çok insan bunu yapmaz. Sadece bunu anlamak için zaman ayırmıyorlar.

Ne ile Çalıştığını Göster

İkinci adım, birlikte çalışmak için neye ihtiyacınız olduğunu bulmanız gerektiğidir:

  • Ne kadar biriktirdin?
  • 401K’nızda ne kadar var?
  • Sosyal güvenceye ne kadar yakınsınız?
  • Emekli var mı?

Emeklilik-gelir ihtiyaçlarınızın neler olacağını belirlemeye çalışırken tüm bu faktörler devreye girer. Örneğin, gerçekte geri dönüp gelirlerinin aylık faturaları ödeyebildiğine ve yapması gereken şeyleri yapmaktan başka bir şey yapamayacağına karar veren müşterilere sahibim. Olmamız gerek. Sonra ellerine ne aldıklarına bakalım.

Erken mi emekli oldular?

55, 58, 60'da emekli olan bazı müşterilerim var, bu yüzden emeklilik maaşları, 401K'ları, emekli maaşlarının emeklilik maaşlarını alabilmeleri için biraz daha fazla baskı var. Eğilmek için sosyal güvencemiz yok, bu yüzden biraz daha yaratıcılık gerektirir. Sosyal güvenlik çağından sonra emekli olan başka müşterilerim var. Bazıları 62 yaşında erken emeklilik alırlar, ya da bazıları 65 (ya da 66) olana kadar çalışmaya devam eder. Ayda fazladan bir maaş ödemesi yaptığımızda, bu bize gelirin ne olabileceğini deşifre etmeye çalışmak için biraz daha özgürlük ve esneklik sağlıyor.

Bu yüzden bu kadar zor. Açık bir cevap değil. İşyerinizdeki mevcut gelirinizin% 70-% 80'i emeklilik yıllarında ne kadar ihtiyacınız olacağına dair genel bir kuraldır. Bazen durum böyle, ama bazen değil. Gelir ihtiyaçlarına geri dönmek, sağlık sigortası ne olacak? Bu senin sahip olabileceğin bir şey mi yoksa Medicare’de mi? Oyuna giren gibi birçok faktör var.

Gerçek olalım

Diğer şey ise harcama beklentilerinize göre gerçekçi olmak. Bana gelen bazı müşterilerim var ve tüm bu planlamayı dizilmiş her şeye sahip olduğumuz yere yapıyoruz. Onların ihtiyaçlarını belirledik. Tüm emeklilik bilgilerinin bir araya gelmesiyle, ayda ne kadar çekileceğini belirledik. Daha sonra birkaç ay sonra, biraz harcama yaparlar ve bir şeyler satın almak, “oyuncak” satın almak, bunu yapmak, geziler almak istemeye başlarlar.

Birdenbire, emeklilik portföylerinde bir baskı yaratıyorlar, bu yüzden İsa'ya bir toplantı yapmalıyız ve ben bu konuyu ele alıyorum.

“Hey, ilk başladığımızda plan buydu, şimdi neden sapıyoruz? Neden hepimiz başlangıçta planımızda olmayan ani satın alma şeyleriyiz? ”

Sadece bunun için çok bilinçli olmalısın. Müşterilerimin paralarını harcayamayacaklarını düşünmelerini istemiyorum. Bu onların parası. Bütün hayatlarını buna sahip olmak için kullandılar, ama dikkatli olmalısın. Dikkatli olmalısınız ve ne kadar harcadığınızı ve ne kadar hızlı harcadığınızın farkında olmalısınız.

Emeklilik planı oluşturmanın en önemli bileşenlerinden biri, kendinizin doğru bir değerlendirmesini yapmak ve sadece alışkanlıklarınızı bilmek ve emeklilik gelir gelmez işlerin nasıl olabileceğidir.

Emeklilik: İlk Yıllar

Bu kural kuralına geri dönüş% 70-% 80'e kadar, tipik olarak gördüğüm şudur: Emekliliğin ilk iki yılında, gün boyu derse sıkışmış ve güneşli bir gün gibi. dışında. Oyun alanına bakıyorlardı. Güneşi görebiliyorlar. Orman jimnastiklerini görüyorlar.Serbest bırakılmaya hazırlar ve oyun oynamak ve özgür olmak istiyorlar.

Emekli müşterilerimin çoğu için böyle bir şey var: Bir kez emekli olduklarında, serbest bırakılan çocuk gibiler. Aradalar. Oynatırlar, çok uzun zamandır bekledikleri şeyleri yaparlar. Gitmeye hazırlar. Oynamaya ve eğlenmeye hazırlar, bu yüzden ilk birkaç yıl, yapmak istedikleri gezileri, yıllarca bıraktıkları oyuncakları satın alarak biraz daha fazla harcayacaklar. Şimdi bunu yapma hakkına sahip olduklarını hissediyorlar ve öyle olsunlar, bırakın.

Daha sonra yaşlandıkça, sağlık durumları ilk kez emekli olduklarında yaptıkları gibi seyahat etmelerine izin vermediği için, ilk yıllarında yaptıkları gibi çok daha az harcama eğiliminde olacaklardır. İlk birkaç yıl boyunca belki de çalışma yıllık gelirinizin% 70 -% 80'ini harcadığınız zamanın kuralına düşersiniz, ancak belirli bir noktadan sonra her şeyinizi yapamadığınız için çok fazla seyahat etmiyorsunuz. Yapmak istedim ve sadece eve gelip torunlarla vakit geçirmek ve sadece ailenizle vakit geçireceğiniz birçok yerde kalmak zorunda kalmaya çalışın. Böylece, neredeyse fazla harcama yapmıyorsunuz ve bu bir çeşit dengeler.

En İyi Emekli Gelirinizi Alın

Bunlar başlangıçta yapmanız gereken ilk adımlardan birkaçıdır, aslında ayda ne ihtiyacınızın olduğunu, yaşamak için harcayacağınız, harcamanız gereken şeyleri yapmak için sadece ayda bir ihtiyaç duyacaksınız. tarafından. Daha sonra, 401K'nız, tasarruflarınız ve emekli maaşlarınız ile birlikte çalışmanız gereken şeyleri tanımlamanız gerekecek ve sosyal güvenlik ne zaman devreye girecek? Son olarak, sadece kendinizi tanımak ve harcamalarınızı bilmek zorundasınız. alışkanlıklar ve emeklilik yıllarında gelirinizi nasıl etkileyeceği.

Videoyu izle: Gençler, sizin için emeklilik diye bir şey olmayacak, bunu bilerek kariyer planlaması yapın!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey
Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al. IRA istifi misiniz? Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı. Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru. Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayın - birden çok IRA hesabına sahip olabilirsiniz ve istediğiniz kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz - herhangi bir sınırlama yoktur.
Devamını Oku
İstenmeyen Hediye Kartlarıyla Yapabileceğiniz 7 Şey
Maliye

İstenmeyen Hediye Kartlarıyla Yapabileceğiniz 7 Şey

Noel için veya bu yıl diğer hediyeler için aldığınız hediyeler arasında bir veya daha fazla hediye kartı olması için mükemmel bir şans var. Bazı çok popüler hediye kartları muhtemelen hoşgeldiniz eklemelerdir, çünkü bunları kullanacağınızı biliyorsunuz. Ancak, özel mağazalar tarafından sunulan hediye kartları gibi başkaları da sizin veya ailenizde hiç kimse tarafından kullanılmayabilir.
Devamını Oku
700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır
Maliye

700 $ Hızlı Hızlı Nasıl Yapılır

Bazen hayat, paraya ihtiyacın olan bir yere seni sokar ve ona hızlı bir şekilde ihtiyacın vardır. Neyse ki, neredeyse her şeyi para kazanabileceğin bir günde yaşıyoruz. Belki fazladan faturalarınız vardı ve kiranızı ödeyemezsiniz. Belki beklenmedik bir sağlık faturası veya araba tamir faturası vardı ve bunun için ödemek için ekstra paraya ihtiyacın var.
Devamını Oku
Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları
Maliye

Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları

Onunla yüzleşelim evlilik çok büyük bir adımdır. Bir ilişki çalışması yapmaya giden bir çok şey var ve finans genellikle bir çiftin aşağısına inebilir. Bu yüzden para meselesi hakkında ön planda olmak önemlidir. Birçoğu için, mali yönetim ayrı ayrı süpürme stresinde en mantıklı seçim gibi görünüyor, ama aslında, bu sorunu tahriş edebilir.
Devamını Oku