Borç

Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?

Tuvalet koltuğunu terketmek. Suçlu>

Saçlarının 1/4 inçlik bir kısmını kırptığını farketmiyor. Gerçekten mi? Bir erkek bunu fark eder mi? >

Gecenin ortasında yeni doğan ağladığını duymamış gibi davranıyorum. Baskın!>

Sadece dinleme yerine sorunu çözmeye çalışmak. Hala bunu anlayamadın>

Şeylerin büyük şemasında, yukarıdaki maddeler önemsizdir ve her evlilik onlara dayanabilmelidir.

Ama tüm evliliklerin bir problemi olan # 1 şey paradır.

Sayısız evliliğin harap olduğunu gördüm çünkü para yoldan çıktı.

Ya yeterli değildi. Ya da çok fazla vardı. Bir eş, diğerinin bunu nasıl harcadığını beğenmedi. Diğer eş, paralarını gerçekten harcadıklarını açıklamak istemiyordu.

Bunların hepsi feci bir evlilik için bir reçete.

İşte başarılı bir evliliğe nasıl sahip olabileceğinize dair ipuçları ve para problemlerinden kaçının. Söz veriyorum o kadar zor olmak zorunda değil.

Konuş, konuş, konuş

Evlilikte finansal problemlerin birçoğu ortaya çıkıyor çünkü çiftler yeterince iletişim kurmuyor. Evlilikte yaşanan bazı problemler parayla ilgili olarak konuşarak çözülebilir. Evlilikteki para problemlerinin büyük çoğunluğu, para kazanmadığı için değil, çünkü para kazanmıyorlar.

Şimdi, her evli çift farklıdır. Bir evliliğin rolleri ve sorumlulukları çiftden çifte değişecektir. Paranızı nasıl yönetmeniz gerektiğine ve kimin ne yapması gerektiğine dair mükemmel bir formül yoktur. Hangi kişi çalışıyor olursa olsun, daha fazla kazanır, faturaları öder veya parayı yönetir, paranız hakkında açık bir tartışmanız olması çok önemlidir. Bunları "savaş arkadaşın" konuşmaları olarak adlandırmayı seviyorum.

Amacınız ayda en az bir para tartışması olmalı, ancak anladığım kadarıyla, bu büyük bir hedef olabilir. Çeyrek en az bir para konuşmaya çalışın, ancak mümkün olduğunca bunları elde etmeyi hedefleyin. Bu tartışmalar bir bütçe etrafında merkezlenmelidir. Paranızın ne zaman geldiğini ve nereye gittiğini görün. Her ikinizin de tüm faturaları ve masrafları anladığından emin olun. Bu, para yüzünden evliliklerde ortaya çıkan sürtünmenin bir kısmını çözmenin mükemmel bir yoludur.

Bütçe zamanı

Siz ve eşiniz daha önce hiç bütçe oluşturmadıysanız, bu başlangıç ​​için en iyi yerlerden biridir. Bir bütçe yaratma fikri işkence gibi geliyor, ama olması gerekmiyor. Eski okul rotasını ve tüm faturalarınızı ve harcamalarınızı içeren bir Excel tablosu oluşturabilirsiniz. Excel elektronik tablolarında deneyimli değilseniz, yükleyebileceğiniz birçok şablon vardır.

Akıllı telefon uygulamaları sayesinde bütçe yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir bütçe yapmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, Mint'i indirin. Mint ile, tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek, banka hesaplarınızı senkronize etmek ve daha sonra Mint kalanını ele almak. Uygulama tüm son işlemlerinizi ve satın alımlarınızı gösterecek ve bunları uygun kategorilere yerleştirecektir. Bu size veya eşinizin aşırı harcama yaptığı bölgeleri veya bazı paranızı geri alabileceğiniz alanları gösterebilir.

Hedefler belirlemek

Sadece faturalarınıza ve harcamalarınıza bakmakla kalmaz, aynı zamanda hedefler de konuşmalısınız. Aynı zihniyete veya benzer bir finansal bakışa sahip olmak, paranın tamamını daha kolay konuşur hale getirecek. Evlilikte ortaya çıkan bir çok sorun, çiftlerin maddi olarak nereye gittikleri ve oraya nasıl gidileceği ile ilgili aynı sayfada bulunmamasıdır.

Yeni evliyseniz, bu daha da önemlidir. Diğer kişinin bakış açısını veya hedeflerini anlayamamak, iki farklı haritayı kullanarak bir yolculuğa çıkmaya çalışmak gibidir. Belki biriniz bir ev için tasarruf etmeye başlamak isterken, diğer kişi sadece daha fazla para kazanmak istiyor. Bu, evlilikte ortaya çıkan para sorunlarının bazılarını çözmenin en kolay yollarından biridir.

Birbirimizin hedeflerini ve paraya dair zihnini anlamak, savaş arkadaşlık görüşmeleriniz için ve gelecekte büyük finansal kararlar vermeniz için size bir temel sağlayabilir. Sadece bazı kısa vadeli hedefler belirlememeli, aynı zamanda da önceden plan yapmalısınız. Yoldan birkaç yıl bakın ve ikinizin de nerede olmak istediğinize karar verin.

Ayrı Banka Hesapları Var mı?

Ayrı banka hesaplarına sahip olmak, evlilikte giderek daha popüler hale geliyor. Nitekim 2016 yılı bir TD Banka Anketine göre, çiftlerin% 76'sı en az bir banka hesabını paylaşmaktadır. Bu, evli çiftlerin neredeyse% 25'inin bir banka hesabı paylaşmadığı anlamına gelir. Bu çiftlerin iki ayrı hesabı var, ama bu evlilik nasıl etkiliyor ve bu iyi bir fikir mi?

Bazı evli çiftler, evli olduktan sonra finansal bağımsızlıklarını korumak isterler. Mallarını yönetirken izin istememek veya başka birine bağımlı olmak istemiyorlar. Ayrı hesaplara sahip olmanın bazı ciddi sakıncaları vardır.

Ayrı hesaplarınız varsa, birkaç ay boyunca göremeyeceğiniz bazı “para sürprizleri” ne girersiniz. Ortak bir banka hesabıyla daha fazla hesap verebilirlik var. Ek olarak, ortak bir hesapla, hesabı izleyen başka bir göz seti vardır, bu da hataları kontrol etmek için daha fazla göz anlamına gelir.

Size en iyi seçeneğin ne olduğunu anlatamam. Belki ayrı banka hesapları evliliğiniz için iyi çalışır, ama bana göre, evlilikler için başka bir engel gibi görünüyor. Daha fazla finansal iletişim ve sahip olduğunuz açık kanallar, para ile ilgili sorunlara gitme ihtimaliniz o kadar düşük olur.

Evlilikte Para

Muhtemelen paranın boşanmanın başlıca nedenlerinden biri olduğunu biliyorsunuzdur. Aslında SunTrust Bank tarafından yapılan bir ankette, ilişkilerinde stres yaşayanların% 35'i para yüzünden olmuştur. Bir CreditCard.com anketine göre, beş Amerikalıdan biri 500 dolar ya da daha fazlasını harcadıklarını ve ortaklarına söylemediklerini söylüyor.

Birçok insan için parayı tartışmak zor ve garip olabilir. Bu konuda ne hissettiğinize bakılmaksızın para, evliliğinizin en büyük parçalarından biridir. İlişkinizi gelişebilir veya yere götürebilir.

Paranı evliliğini yürütmek yerine, paranın iadelerini al. Kontrol veya paranızı almak sadece evliliğinizi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda hayatınızın diğer alanlarında da büyük bir etki yaratabilir.

Videoyu izle: Dr. Zafer Akıncı - Eşler Arasındaki Sorunlar

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık
Borç

Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık

Bu yazı www.youngmoneymasters.com adresinden Lewie Johnson tarafından sağlanıyor. “Anne ve baba, ilk işimi aldım!” Bu sözleri duyduğunuzda, çeşitli duygular ve duygular yaşayacaksınız. Çocuğunuz için heyecanlı ve gurur duyacaksınız. Heyecanı yıprattıktan sonra, çocuğunuzun paradan sorumlu olmaya hazır olup olmadığını merak edeceksiniz.
Devamını Oku
GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme
Borç

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 Tüm ülke genelinde aileler öne geçmek için mücadele ediyor. Bazıları için, sağlık hizmetlerinin yükselen maliyetleri kendi kazancına zarar verdi. Diğerleri için, durgunluk ücretleri ve üniversite faturaları gerçek bir sorundur. Ardından, çocukları büyütmenin serveti büyütmeyi imkansız kıldığını iddia edenler var.
Devamını Oku
GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?
Borç

GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?

Her ne kadar bazen yüksek borcu kendi kendini yaratan bir yara olarak düşünürsek de, çoğu zaman böyle değildir. Borç, boşanmanın ardından ortak bir sorundur. Ve bazen boşanmanın sebebi bile! Boşanma sonrası borcunu nasıl ele alıyorsun? Bu konu Mike'dan bir Ask GFC sorusundan ilham aldı: “Jeff, Check-in yaptığınız için teşekkürler.
Devamını Oku
Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz
Borç

Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz

Kolej mezuniyeti birçok kişi için bir parti olabilirken, üniversiteden ayrılmak da, öğrenci kredisi borçlarının ezici seviyesine sahip olanlar için yetişkinliğe acı verici bir giriş olarak hizmet eder. 2015 yılı mezunları için ortalama borç seviyeleri 35.000 doların üzerinde seyrederken, birçoğu gelecek on yıla hayatlarını (veya daha uzun) öğrenci kredilerini ödemekle geçirmelidir.
Devamını Oku