Maliye

Beş Guys Burgers Vs. N Out'da. En İyi Burger İçin Gerçekten Bir Karşılaştırma Var mı?

Mmmhmm. Bu lezzetli bir burger.

Bu unutulmaz ifade kült klasmanda Samuel Jackson tarafından dile getirildi. Pulp Fiction Bir Büyük Kahuna burgerini devirirken.

“En iyi Burger” unvanına sahip bir restoran için haklı olarak bir damgalama var. Hiçbir şey iyi bir burgeri yenmez. Hiçbir şey değil. Ağzım şimdi sadece düşünerek sulanıyor. Cidden… Aslında sallanıyorum. Tamam, şimdi hamburger tonumun dışındayım.

“En iyi burger” ini düşündüğümde akla gelen sadece bir tane var. Tahminlerin var mı?

Sana bir ipucu vereyim:

Hala emin değil? Tamam, belki bir ipucu daha:

Henüz anlamadıysan, In-N-Out Burger değil. Eğer bloga hiç gitmediysen (utanıyorsun), o zaman West Coast burger zinciri ile tamamen sağlıklı çekim takıntım hakkında bir şey bilmiyorsun.

Ne kadar takıntılı?In-N-Out için ölümsüz aşkımı paylaştığım bu makaleyi okuyun.

İnsanlar bana In-N-Out'ı sevmediklerini söylediğinde, kendimi Filipinli annemin yemeklerine hakaret ediyormuş gibi aldım. momma ile uğraşma!

Nedenini tam olarak bilmiyorum. Ben sadece onu çok seviyorum ve neden başkasının da sevmeyeceğini hayal edemiyorum.

Henüz ne kadar iyi olduğunu söyledim mi?

Hızlı reaksiyon videoumu görmek istiyorum Beş Guys Vs. -N-Out? Sabrınız varsa aşağı kaydırmaya devam edin.

Beş Kim?

Birkaç yıl önce en iyi burger için ciddi bir yarışmacı olan bu yeni burger zincirini duymaya devam ettim. İlk başta düşündüm ki, “Evet, doğru. Hayallerinde“.

Ama konuşma gitmedi. Bu “en iyi burger eklemi” olarak adlandırılan Five Guys denir. 1986'da Virginia'dan çıkan bu burger eklemi havaya uçtu. Şu anda ABD'de 770'den fazla yere sahipler ve sadece Güney Kaliforniya'da 200 tane daha açacaklar. Evet, In-N-Out'ın arka bahçesine giriyorlar.

Savaş başlasın.

Şehre geliyor

Beş Guys Fairview Heights'ta (St. Louis banliyösü) bir yer açmıştı ve sadece ne olduğunu görmek için denemeye hevesli olmalıydım. Ama kendimi karıma aldattığımı hissettiğim gibi yapamadım. Sadece yanlış geldi. Eşim denemek istedim böylece 3 çocuklarımızı alıp yanına gittiğimde emretti ve Qdoba (Meksika fast food eklemi) aldım ve yemek için beş kişi getirdim. Bu senin için N-Out'tı. Onlara göstereceğim 🙂

Beş Guys'a geri dönüp dönmeyeceğimi asla bilemedim. Zihnimde In-N-Out'a tahammül olabileceğini bilen bir şey biliyordum. Daha sonra, 2010 yılında Zagat tarafından yapılan bir ankete katılan Huffington Post'daki makalede, Five Guys'un “en iyi fast-food burger” için In-N-Out'ı aldığını iddia ettim. Söyle diyorum!

Anketi biraz daha derinden kazarsanız, anketin yer sayısı için ağırlıklı olmadığını ve daha fazla toplam erişime dayalı olduğunu görürsünüz. Bu beş insanın neredeyse 3 kat daha fazla yeri olduğu için önemlidir. Yine de, bu benim için bir uyandırma çağrısıydı ve çok uzun süre kaçınılmaz olanı engellediğimi fark ettim. Five Guys'i denemenin vakti geldi.

Beş Guys'a Ziyaretim


St. Louis Hayvanat Bahçesine bir aile gezisinden sonra sahne kuruldu. Sonunda bu In-N-Out wannabe'ye kendilerini kanıtlama şansı verdim. Canon Rebel ve hırsızlık iştahımla birlikte, deneyimime girdim ve fotoğraf çektim.

Beş Guys Rengi

İlk kez bir Five Guys restoranına girdiğinde, bana kırmızı ve beyazın renklerini vuran ilk şey. Hmmm… bunu daha önce nerede gördüğümü merak ediyorum. Kediyi kopyala. Bir rüya gibi hissettiğim ve yanlışlıkla bir In-N-Out'a girdiğimi ve dişlerimi sulu bir Double-Double'e batırmaya hazırlandığımı hissettiğim kısa bir an vardı. Ne yazık ki değil.

Beş Guys Menüsü

Diğer benzerlikler kendi menüsünde bulunur. Ana odağınızı gördüğünüz gibi taze burgerler ve patates kızartması; Her ne kadar burgerlerin pastırmalı çizburger ve “Little” versiyonlarını sunsalar da. Diğer göze çarpan farklılıklar da sosisliydi. Peynir köpeği cazip gelse de, burada bir şey ve tek bir şey vardı: bir burger.

Diğer bir fark, bir Veggie sandviç ve bir ızgara peynir sunmaktır. In-N-Out ana menülerinde buna sahip olmasa da, gizli menüsünde bulunabilir. Bahse girerim bunu bilmiyor muydun? 😉

Menümde dikkatimi çeken en büyük fark, burgerinize ekleyebileceğiniz topping sayısıydı. Five Guys web sitesine göre, bir burger yerine sipariş vermek için 250.000'den fazla yol var. Şimdi bu bir çok seçenek.

Şahsen, ben kabalık düşünüyorum. Bir burger burger. Et, peynir, biraz ketçap yeterli olacaktır. Şimdi biraz In-N-Out gizli sos eklediniz ve birazcık cennet eklediniz.

Beş Çocuk Fiyatları

Beş Guys ile farkedilir bir fark onların fiyatlarıydı. Ben 3 çizburger, kızartmak ve ondan az tokmak için sallamak alışığım. Beş Adamda, bir çift çizburger, büyük kızartmalar ve bir içecek neredeyse 12 dolardı. İyi bir burger için 5 dolar ödüyorum. Biraz aldırma. 4 dolar düşünüyorum ve büyük patates kızartması için biraz fazla değişiyor.

Fıstıklarınızı Alın

Beş Guys hakkında bir serinlik faktörü, siparişinizi beklerken sizi eğlendirmek için ücretsiz fıstık vermeleridir. Şaşırtıcı bir şekilde zemin, görünürde hiçbir fıstık kabuğu olmadan oldukça temizdi.

Beş Adam Propagandası

Bir Five Guys restoranına gitmekle ilgili bir şey varsa, kendileriyle gurur duyarlar. Her yerde, ne kadar muhteşem olduklarını gösteren işaretler var. Şimdi bunun için onları kusuramayacağım… çok kötü. Ama işaretler her yerdedir. Bir göz at… .

Ve biraz daha…

Ve yeniden…

Banyoya giden işaretler bile vardı. Ciddi anlamda.

Birçok işaret “En İyi Burger” ile övünüyor.Ama bu doğru?

Hadi bulalım.

Beş Çocuk Tat Testi

Siparişimi aldıktan sonra, dişlerimi batırmak ve Beş Guys'e gerçek bir tat testi vermek için zaman geldi. İlk önce, patates kızartması.

Beş Guys kızartması hakkında tek bir şey düzenli kızartmalar veya Cajun baharat ile sipariş etme seçeneğiniz olmasıdır. Ben hem denemek için bir şans vardı ve çok daha fazla Cajun baharat keyif aldım. Genel olarak, ancak; Patates kızartmasıyla çok etkilenmemiştim. Hatta biraz da kızartılmış patates kızartması yiyen üç yaşındaki oğluma da (cidden) bir parça teklif ettim, ama o biraz aldı ve onları istemedi. Oğlumun kızartması için patates kızartması da tıpkı Charlie Sheen hızını teklif ettiyse ve hayır dediyse, o kadar da şaşırtıcı değildi.

Fakat o yaptı.

Sıradaki burger.

Beş Guys Burger

İlk folyoyu aldığımda burgeri kahverengi kese çantasından çıkardım, ne düşüneceğime emin değildim. Sunum çok zayıftı ve bana karnavalda ya da bir şeyde alabileceğim bir şey hatırlattı. Ama sunumun tadına bakamazsın değil mi? Yemek zamanı.

İlk kez iyi bir şarabı tatmak gibi, önce taze sarılmamış burgerin tadını çıkarmak istedim. Bak, yalan söylemeyeceğim. In-N-Out üzerinden bu burgerden gerçekten hoşlanmak isteyen bir parçam var. Neden soruyorsun? Kolay… bana daha da yakıcı geliyor ve daha sık yiyebiliyorum! Sadece In-N-Out'a sahip olmanın lüksünü yılda bir kez alabilirim; Açıkçası, bu yeterli değil.

Bu yüzden büyük bir beklentimle dişlerimi Beş Adam'ım çift çizburgerime batırıyorum ve ...

… Bu bir burger. Özel birşey yok. Dünyamı sallamadı. Aslında, yakın bile değil. Bütün hype. Tüm hoopla. Günün sonunda, beni çok tatminsiz bırakan folyoya sarılmış 5 dolarlık bir burger aldım. İşte tecrübemden gelen hızlı video reaksiyonum:
Deneyimle ilgili komik olan şey, siparişimi çektiğim galerin benimle bir konuşma yaptığını, çünkü fotoğraf çektiğimi. Fotoğrafçı olup olmadığımı sordu - Sanırım aldığım tüm saplantılı resimler için sanırım Five Ona, Beş Guys'i In-N-Out ile karşılaştıran bir blog yazısı yaptığımı söyledim. Sonra söylediği şey beni döşedi….

Bana Kaliforniya'da yaşayan ve onları ziyaret etmeyi seven bir kuzeni olduğunu söyledi. Onları çok sevdiği için In-N-Out'a sahip olabilir. Onlara, “Onları” olarak, Burger'lerine atıfta bulunan Beş Adam'dan daha iyi sevdiklerini anlatmaya devam etti. Ha! Kendi bile kendi gerçeklerini bile bilir.

Başkaları Ne Diyor?

Tüm deneyim beni şaşkın bıraktı, bu yüzden beş Guys ve In-N-Out tartışması hakkında ne düşündüklerine dair bazı blog arkadaşlarına vurmaya karar verdim. İşte bazılarının söyledikleri:

Oğlum Baker, Man Vs. Borç bunu söylemişti:

WOW - sadece bugün In ve Out burger vardı ... (hile gününde).

Sadece bir Double Double - Ben hiç etkilendim değildi. Domates korkunçtu ve onu çıkarmak zorunda kaldım. Burger o.k. ama özel bir şey değil.

Geçtiğimiz günlerde güneyde 5 adam var - aklımı uçurdu. Muhteşemdi.

In ve Out kızartması KORKUNÇ oldu. Ne Courtney, MILLIGAN, yoksa onları yerim. 3 yaşında bir çocuk onları yemedi. Bunu bir düşün.

Ben her iki yerde sarsıntı yoktu - ama beş Guys bir 9/10 - neredeyse mükemmel bir deneyim ve tadı değerlendirirsiniz.

İçeri ve dışarı 5/10 gibiydi. Belki diğer fast food eklemlerinden biraz daha iyi.

Gen X Finance'dan Jeremy şunları ekledi:

Srsly. Şimdiye kadar yaşadığınız en iyi Burger bazı sadece tuz ve karabiber ile taze kıyma sığır oldu. Onları ateşle öp ve herhangi bir lokantada, zincirde veya başka bir burgerden daha lezzetli.

Günümde birçok burger yedim ve belimin buna uygun olduğunu söyleyebilirim. Ama Beş adam, Fudruckers, Fatburger, In N Out, hatta kuşkusuz iyi burgerlere sahip duvardaki yerel delik, basit bir ev yapımı hamburgerle kıyaslanamaz.

Doughroller şunları sunmaktadır:

İlk Five Guys konumu, Virginia'da yaşadığımız yere yakın. Oturmak için yer yok. Sadece yemeğini sipariş et ve defol. Şimdiye kadar yaşadığınız en iyi burgerlerden biri. Ve patates kızartması inanılmaz. Hepimizin bir favorisi var, ama Five Guys gibi düşük fikirleri duyduğuma şaşırdım. Belki bir mağarada yaşıyorum ama hiçbir şey bir Beş Guys burgerini yenemez. Ve evet, bir In N Out burger yedim. İyi olduğunu düşündüm ama özel bir şey değildi.

Gerçek Erkekler Burgerleri Biliyor

Konuya biraz daha ilgi çekmek isteyenler, diğer erkeklerin en iyi burger hakkında ne düşündüklerini görmek için Art of Manliness forumlarına da girdim. İşte daha akılda kalıcı cevaplardan bazıları:

Sadece birkaç hafta önce ilk defa Girip Çıktı, fazlasıyla abartılmış hissettim. Tabii ki hype değerinde değil, iyi bir lezzetli burger oldu. Burada Teksas'ta Whataburger, olduğu yer burası. Beş Guys lezzetli bir burger, ama yine de Whataburger'i alacağım.

Katılıyorum, In-and-Out overrated. Üç ay önce ilk kez (Utah'da yeni) vardı.

Carl'ın Jr. Guacamole burgeri en iyi fast food burgeri için oyumu alır.

Peynirli Çift Kişilik Çift Kalbim var.

Harfi harfine.

Beş Guys overrated. Burada, Colorado'da iş olan tek zincir olduğundan ... fast food burger cephesinde mahrum kaldık. Galiba Freddy'ler için oyumu vereceğim.

N Out iyi kandırıyor. Ben her zaman yanına ızgara soğan ve hayvan tarzı kızartmalar 2 çizburger olsun. En iyi Cal

Diğer büyük hamburgerler, carls Jr'dan Guacamole Bacon, adalardan Hawaiian (teriyaki soslu & ananaslı) ve Pink's'ten (Baharatlı cheeseburger, butterfled polish sosisli) Poli Bacon Chessburger'tir.

Endişeleniyorum Gov Brown, Cal'ımı iptal edecek. ikamet, ama ben In-n-Out sevmiyorum. Gerçekten Beş Adam'ı severim ve Cal'a geldikleri için çok mutluyum.

Bana öyle geliyor ki, bu konuşmasında Fuddruckers'dan bahsedilmeli, yine de hala Beş Guys'i tercih ediyorum.

Ooooh in-n-out eller aşağı. Sıcak patty ve eriyen peynirle soğuk domates ve marul karışımları yemek sanatı gibidir. Sonra istediğiniz kadar çok sayıda köftesi ekleme seçeneğiniz var. (10 × 10'luk tek elle yedim) Bir gıda şiirinin tadını çıkarmak istiyorsanız, in-n-out'a gidin.

Facebook'ta N-Out

Son olarak, In-N-Out hayranlarının Beş Guys ve In-N-Out karşılaştırması hakkında ne düşündüklerini görmenin düzgün olacağını düşündüm. Facebook'taki In-N-Out hayran sayfasına gittim ve 1,7 milyon hayranına anket yaptım. Merak ettiysen, Five Guys sadece 486,00. Tam sayı, Beş Çocuktan daha fazla 1,281,936 daha fazla In-N-Out hayranıdır… ama kim sayıyor?

Neyse, işte bazı In-N-Out sadıklarının söylediklerine dair bir ekran görüntüsü:

Aslında bir ton daha fazla yorum vardı, ama sadece çok fazla içerebilir. In-N-Out burger hayranları hakkında söyleyebileceğiniz bir şey varsa, bunlar son derece sadıktır.

In-N-Out. Senin selamın bana ulaştı

In-N-Out “Burger” dır ve her zaman benim için kesinlikle doğru olan bir düşüncem olacaktır. Şimdi sadece Ortabatı'daki bazı yerleri açmaları gerekiyor. In-N-Out dinliyor musun? Aşağıdaki videoda bu kişilerin deneyimini almam gerekiyor. Videodaki kızı kontrol et. Ben de onun gibi ağlamak istiyorum. N-Out sevinci gözyaşları…

En sevdiğin burger nedir? Five Guys veya In-N-Out'u denemek için bir şansın oldu mu? Senden duymak istiyorum!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı
Maliye

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı

İster asgari ücret için yarı zamanlı çalışıyor olun, ister kariyerinizin zirvesinde büyük para kazanıyor olun, sahip olduğunuz paradan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsunuz. Paranızı daha iyi yönetmek için bu 7 adım, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Paranızın nereye gittiğini bilemez Bir tarifi olmayan bir pastayı pişirmez ya da bir rota planlamaksızın araba sürmek istemezsiniz.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton
Maliye

Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton

Bu gönderi 23 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Pek çok kahraman Anma Günü'nde tanınmayı hak ediyor. Bu benim kahramanım. SSG Joshua Melton'u hatırlamak Pazartesi günü başlamak için en kolay yol değildi. Bu yazıyı yazmak daha da zor. Bu sabah “Afganistan'da Öldürülen İki İllinois Ulusal Muhafızları” yazan bir haber bülteni aldım.
Devamını Oku