Emlak

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)

Çoğu yatırım portföyü ve emeklilik planları stoklara ve sabit gelirli yatırımlara yatırılmaktadır.

Ama gayrimenkul mükemmel bir portföy çeşitliliği çünkü “zor varlık”. Ayrıca, gayrimenkulün uzun vadeli yatırım performansının tartışılması zordur.

Portföyünüze bazı gayrimenkuller eklemek, uzun vadede yatırım getirinizi artırabilir.

Gayrimenkul bir çok insan için korkutucu bir yatırımdır. Ve sadece kiralamak ya da düzeltmek için bir eşya mülküne sahip olmayı düşünürseniz olabilir.

Ama emlak yatırımında iki yoldan fazlası var. Ve en önemlisi, şu anda yatırım yapacak bir tonunuz olmasa bile, hiç kimsenin çalışamayacağı bir yere yatırım yapmanın bir yolu var.

11 (ve bonus) ile gelebildim ve işte burada:

1. Fundrise Yatırım Yapın

Bir çok insan gayrimenkul yatırımına atlamak istiyor, ancak kiracılarla uğraşmak, onarımları yapmak ve ödemeleri yönetmek ya da deneme ve yanılma yoluyla taşınmazın nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek için yorucu bir süreç geçirmekten endişelenmek istemiyorum. ) yaptı. Neyse ki, tüm bunları yapmak zorunda kalmadan paranızı gayrimenkul seçeneklerine koyabilirsiniz.

Fundrise, paranızı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na koymanızı sağlayan bir çevrimiçi yatırım hizmetidir. Geriye yaslanıp paranın büyümesini izlerken, Fundrise uzmanları tarafından yönetiliyorlar.

Neden Fundrise? Basit, mükemmel bir geri dönüş öyküsü var! 2017 yılında, yıllık ortalama% 11,44 getiri elde ettiler. Muhtemelen sana söylemem gerekmiyor, ama diğer pek çok yatırımda bulacağınızdan daha iyi.
Elbette, bu tür geri dönüşleri garanti edemezler, ancak son dört yılda, çok sayıda sayı yayınladılar.

İnsanların Fundrise'yi sevmesinin bir nedeni, işe koyulmasının kolay olmasıdır. Hesapları hızlı bir şekilde karşılaştırabilir ve profilinizi oluşturabilirsiniz. Kısa bir anket gerektirerek en iyi yatırımları belirlemenize yardımcı olurlar.

Cevaplarınıza bağlı olarak, üç yatırım stilinden birini önereceklerdir:

 • Uzun vadeli büyüme
 • Dengeli Yatırım
 • Ek gelir

500 $ gibi az bir tutarla, Fundrise Starter Portföyüne ya da Fundrise gelir eREIT'ine ya da Fundrise büyüme eREIT'ine 1.000 dolarlık bir yatırımla yatırım yapabilirsiniz. Platformda yatırım yapmak için çok düşük ücretler alıyorlar, ancak geri dönüşler son zamanlarda çift haneli oldu. Akredite yatırımcılar için ek yatırımlar var.

Ücretler ne olacak? Endişelenme, çok kötü değiller. Fundrise, her yıl sadece% 0.85 yönetim ücreti almaktadır. Diğer aracı kurumlarla karşılaştırıldığında, bu en düşük düzeydedir.

Uzun ve kısa olanı, taşınmazlara yatırım yaparak, paranızla ilgili ortalama getirilerin üstüne çıkabilmenizdir. Ve Fundrise GYO'lar sunduğu için, bu parayı ellerinizi kirletmeden kazanabilirsiniz.

Fundrise hesabı açılış deneyimimi paylaştığım bir video incelemesi:

Peerstreet, emlak kredilerine yatırım yapabilmenizi sağlar - özellikle küçük yatırımcılarla sabit ve anlaşmalı anlaşmalar için. Ayrıca 1000 $ 'a kadar yatırım yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekir.

Kredilerden değil, kredilerin kendileri olan “notlar” kredisine yatırım yapacaksınız. Krediler altı aydan iki yıla kadar uzanır ve tipik olarak% 6 ile% 12 arasındaki faiz oranlarını ödersiniz.

RealtyShares, ticari veya konut amaçlı gayrimenkul projelerine yatırım yapmanızı sağlar. 5.000 $ 'a kadar, ya gayrimenkul kredileri ya da hisse senetlerine yatırım yapabilirsiniz. Platform, ABD genelinde gayrimenkullere ve çok çeşitli farklı projelere yatırım yapmanızı sağlar.

Bunlar yeni inşaat, rehabs, gelir özellikleri veya kredileri içerebilir.

2. Kendi Evinize Sahip Olma: Bekleyin, Ne?

Kendi evinize sahip olmanın çoğunlukla barınak sağlamakla ilgili olduğunu düşünürken, tekrar düşünün. Eğer düzgün bir şekilde yönetilirse, kendi eviniz ilk yatırıma yatırım yapmak için en iyi tek yol olabilir.

“Doğru şekilde yönetilirse” ne demek istiyorum?

Bir ev satın aldığın anlamına gelir adil piyasa değeri veya daha az. Aynı zamanda en pahalı ev yerine bir mahallede en ucuz ev satın almak daha iyidir.

Ayrıca ipoteğinizi 30 yıl veya daha kısa sürede ödersiniz.

Son olarak, mülkün aşırı derecede iyileştirilmeden pazarlanabilir durumda tutulması anlamına gelir (daha yüksek piyasa değerinde kazanç elde edeceğinizden daha fazla harcama yapmak).

Evinizin bir yatırım haline gelmesinin iki yolu vardır:

 • İpoteğinizin itfa edilmesi. Evinizde yaşıyor ve ipotek ödemelerinizi sadakatle yapıyorken, kredi yavaş yavaş tükeniyor. 30 yılın sonunda, ipoteksiz olarak sahip olacaksınız. Bu size evinizde% 100 eşitlik verecek.
 • Fiyat takdiri. Yıllık% 3'lük bir takdir oranı, bir evin ipoteği ödemek için aldığı 30 yıl içinde iki katına çıkacağı anlamına gelir. Bugün satın aldığınız 300.000 dolarlık ev, 30 yılda 600.000 dolar değerinde olacaktır.

Diyelim ki, bugün% 300'lük bir peşinat (15.000 $) ile 300.000 $ için bir ev satın aldığınızı varsayalım. Evdeki öz sermayeniz 30 yılda 15.000 dolardan 600.000 dolara çıkacak.

Bu ciddi bir yatırım. Ve eviniz servetinizi arttırırken, siz ve aileniz için de sığınak sağlıyor.

Başka hiçbir yatırım, bir eve sahip olmanın iki faydasını birleştirmez. Şimdi gayrimenkul yatırım böyle!

Uyarı: Eğer ipoteğinizi birkaç yılda bir yenilerseniz, krediyi 30 yıla geri döndürdüğünüzde ve her seferinde “az” para çekiyorsanız, tüm amacı yenin. İpoteği asla ödemezsiniz ve asla ciddi bir hisse senedi kurmazsınız.

3. Gelir Yaratmak için Kiralama Özellikleri Satın Al

Bu uzun vadeli zenginlik oluşturmak için en çok zamana değer yollardan biridir.Kendi evinizi yaratan aynı güçler böyle büyük bir yatırım - ipotek amortismanı ve gayrimenkul takdiri - aynı zamanda kiralık mülklerle de çalışır.

Ancak emlak kiralamalarına yatırım yapmak, karışıma bir gelir bileşeni de ekliyor.

En azından, bir yatırım amaçlı gayrimenkulde aldığınız kira, sahip olma masraflarını karşılamalıdır. Daha fazla bir şey yapmazsa, kiracınız yatırımınız için etkili bir şekilde para ödeyecek. Kira masraflarınızdan yüksek olduğunda, mülk pozitif nakit akışı yaratacaktır.

Olumlu bir nakit akışı yaratırsa, gelir vergisiz olarak size gelebilir. Bunun nedeni, tesiste amortisman gideri alabilmenizdir. Bir yatırım özelliği olduğu için, yıllar boyunca yapılan iyileştirmeleri “harcamaya” izin veriyorsunuz. Ancak amortisman bir kağıt masrafı olduğundan (gerçek bir nakit çıkışı olmadığı için) net kira gelirinizi dengeleyebilirsiniz.

Kiralar arttıkça - aylık ödeme nispeten düz kalırken - net geliriniz artacaktır. Mülkiyet ödenirse, kira geliri çoğunlukla kar olacaktır.

“Bu yüzden gayrimenkul kiralama yatırım yapmak gayrimenkul yatırım için en iyi yollardan biridir.”

Kiralama özelliklerinden haberdar olmanız gereken bazı şeyler var:

 • Büyük indirimler, genellikle satın alma fiyatının% 20 veya daha fazlasını gerektirirler.
 • Yatırım amaçlı gayrimenkul üzerinde ipotek almaya hak kazanmak, sahibi tarafından işgal edilen bir eve göre daha zordur.
 • Kira geliri bulunmadığı zaman kiracı sayısı arasında boşluklar vardır.
 • Tamir ve bakım - boyama, halının değiştirilmesi vb. - her kiracı hareket ettikten sonra yapılmalıdır.

Bu faktörlerin her biri üstesinden gelinebilir, ancak kiralık mülke sahip olmanın her zaman düzgün bir sürüş olmadığının farkında olmanız gerekir. Eğer daha düşük bir risk profili arıyorsanız, yatırım yaparken yaklaşımı daha az elinize alıyorsanız, kiralık mülkler sizin için gayrimenkul yatırımına en iyi yol olmayabilir. Endişelenme, gelmek için hala daha fazla var!

4. Çevrimiçi P2P Platformları ile Gayrimenkul Yatırım

P2P yatırım platformları, gayrimenkul yatırımlarına dayalı olarak artmaktadır. İşlem genellikle olarak adlandırılır Kitle fonlaması. Yatırımcı grupları belirli gayrimenkul yatırımları için para toplamak için bir araya geliyorlar.

Bu platformlar, farklı gayrimenkul türleri üzerinden ve farklı şekillerde gayrimenkullere çevrimiçi yatırım yapmanın bir yolunu sunar. Yatırımınız, ETF'ler için yatırım fonlarına yatırım yaptığınız zamanki kadar sıvı değil, ancak emlak LP'lerinden daha az karmaşıktır.

Muhtemelen GYO'lara en yakınlar, fakat ne yaptığınız konusunda daha fazla kontrole sahipsiniz. Bir P2P platformu ile, yatırım yaptığınız fırsatları seçebilirsiniz.

Bu aynı zamanda, birçok farklı anlaşmada nispeten küçük bir miktar para çeşitlendirmek için bir fırsat verir.

Emlak merkezli P2P crowdfunding platformları sadece birkaç yıllığına olmuştur. Ancak, size nasıl ve nerede yatırım yapmak istediğinizi seçme şansı veren çok çeşitli platformlar var.

Bu arada, yeni platformlar her zaman çevrimiçi oluyor.

Sizin için gayrimenkul yatırımına en iyi yolun ne olduğundan emin değilseniz, bu sonraki seçenekler kesinlikle hızlı bir Google araması yapmaya değer.

İşte online gayrimenkul yatırım için en iyi 3 yol:

 1. RealtyShares
 2. Ödünç Kulübü
 3. PeerStreet

RealtyShares, ticari veya konut amaçlı gayrimenkul projelerine yatırım yapmanızı sağlar. Aslına bakılırsa, birçok yatırımcı RealtyShares'i “Gayrimenkul Kredisi” olarak ilan etti.

5.000 $ 'a kadar, ya gayrimenkul kredileri ya da hisse senetlerine yatırım yapabilirsiniz (1,000 $' a katılabileceğiniz birkaç yatırım var). Platform, ABD genelinde gayrimenkullere ve çok çeşitli farklı projelere yatırım yapmanızı sağlar.

RealtyShares'in popüler olmasının bir nedeni, sizin için ne kadar iş yaptıklarıdır. Bir yatırım fırsatı ortaya çıktığında, emlak şirketinin yöneticilerine ve başlık raporlarına ve denetimlerine bakacaklar. Gayrimenkulle ilgili olabildiğince fazla bilgi alacaklar.

Şimdi ücretlere. RealtyShares size yıllık% 1 ücret ödeyecek. Bu, diğer birçok P2P şirketiyle eşit durumda.

Bunlar yeni inşaat, rehabs, gelir özellikleri veya kredileri içerebilir.

Kredi Kulübü, P2P kredileri için başka mükemmel bir kaynaktır. Bu noktada, muhtemelen Ödünç Kulübünü duydunuz. Orada en popüler P2P sitelerinden biri, ama bir sürü insan gayrimenkul kredisi için onları düşünmüyor.

Kredi Kulübü'nün yıllık ortalama getirileri% 5.06 ile% 8.74 arasında değişmektedir. Unutulmaması gereken, bu sayılar varsayılanları da hesaba katıyor ki bu da dönüşleri daha da etkileyici hale getiriyor.

Lending Club yatırımcıları için kısıtlamalar, diğer P2P sitelerine kıyasla biraz daha hafiftir. Bir hesap oluşturmayı ve yatırım yapmaya başlamayı kolaylaştırırlar.

Lending Club ile yatırım yapmaya başlamak için onaylandıktan sonra yüzlerce ve yüzlerce yatırım seçeneğine göz atabilirsiniz. Portföyünüzü çeşitlendirmenin hızlı bir yolunu mu arıyorsunuz? Başka yerde arama.

Peerstreet, emlak kredilerine yatırım yapabilmenizi sağlar - özellikle küçük yatırımcılarla sabit ve anlaşmalı anlaşmalar için. Ayrıca 1000 $ 'a kadar yatırım yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekir.

Kredilerden değil, kredilerin kendileri olan “notlar” kredisine yatırım yapacaksınız. Krediler altı aydan iki yıla kadar uzanır ve tipik olarak% 6 ile% 12 arasındaki faiz oranlarını ödersiniz.

5. Ticari Gayrimenkullere Yatırım Yapmak

Bu, ofis, perakende veya depo / depolama mülküne yatırım yaptığınız kiralık bir varyasyondur. Aynı genel düzeni takip eder.Bir mülk satın alıp, ipoteğinizi ödeyip kiraya veren ve kar elde etmek isteyen kiracılara kiralayın.

Ticari mülkiyete yatırım yapmak, genellikle, konutların ikametgahına taşınan gayrimenkullere yatırım yapmaktan daha karmaşık ve pahalıdır.

Öyleyse neden ticari seviyeye yatırım yapıyorsunuz?

Eh, risk ve ödül ilkesi, ticari özelliklerin daha kazançlı olduğunu belirler. Özellikle ticari düzeyde mülke nasıl yatırım yapılacağını bilmemek çok pahalı bir öğrenme eğrisi olabilir.

Tecrübesi ve sermayesi olan biri için, ticari gayrimenkul yatırım yapmak, doğru yapılırsa yapılabilecek olağanüstü kazançlar nedeniyle gayrimenkul yatırımcılığının en iyi yollarından biridir.

Artı tarafta, ticari gayrimenkul genellikle uzun vadeli kiralamalar içerir. Mülk bir işletmeye kiralandığından, çok yıllı bir kira isteyeceklerdir. Bu onların işlerinin sürekliliğini sağlayacaktır.

Kira kontratı 10 yıl veya daha fazla süre için kolaylıkla yapılabilir. Nakit akışı daha istikrarlı olacak çünkü kiracıları her yıl değiştirmeyeceksin.

Tesisteki takdirler, konut için olduğundan daha cömert olabilir. Bu özellik, mülkün büyük yıllık kar üretmesi durumunda özellikle doğrudur. Bu, ticari mülk ile gerçekleşmesi daha olasıdır, çünkü kiracı, aylık kiralamaya ek olarak, genellikle binanın bakımını öder.

Kiraya verenler, ev sahibine işin karının bir yüzdesini vermek için yapılandırılabilir.

Aşağı yönde, ticari mülkiyet genellikle iş döngüsüne tabidir. Resesyonlar sırasında, iş gelirleri azalır ve kiracınız rantı ödemekte zorluk çekebilir.

Kiracı işten bile çıkıp boş bir bina bırakabilir. Ticari kiracılar tüm şekil ve boyutlarda geldiği için, mülkünüz için yeni bir kiracı bulmak aylar veya yıllar sürebilir.

Ticari mülke yatırım yapmak daha yüksek risk toleransı olan daha deneyimli yatırımcılar içindir. Bu gerçek bir yüksek risk / yüksek ödül yatırımı.

6. TV'de görüldüğü gibi: Fix-and-Flip

HGTV bunlarla dolu. Flip veya Flop ve Fixer Upper, en popüler iki tanesidir ve kolay görünmesini sağlar.

Bu mu?

Evet ve hayır. Mülkte nasıl yatırım yapacağınızı ve bunu yapmazsanız olası bir felaket olduğunu biliyorsunuz.

Neden sadece yatırmak için emlakta yatırım yapıyorsunuz?

Temel fikir, bir güncellemeye ciddi ihtiyaç duyan bir mülk satın almaktır. Bu nedenle, mahalledeki güncel evlerin güncel piyasa değerinden çok daha azını satın alabilmeniz gerekir.

Örnek: 200.000 dolarlık bir mahallede 100.000 dolarlık bir ev satın alırsınız. Daha sonra 40.000 $ tadilat yaptıktan sonra mülkünüzü 60.000 $ kar karşılığında satarsınız.

TV'de her zaman çalışır. Gerçek hayatta, mahalledeki mülk değerlerini bilmek zorundasınız ve gayrimenkul yatırımını nerede yapılacağını belirlemek için bir ev satın almanız gerekir. vasat tamamlanmış piyasa değeri.

Ayrıca, yenileme maliyetlerini güvenilir bir şekilde tahmin edebilmeniz gerekir. Eğer işin birçoğunu kendin yapabilirsen çok yardımcı olur.

Ne yanlış gidebilir? Saygısız evler, mülklere yatırım yapmak için en fazla el ve potansiyel olarak riskli yollardır. En büyük iki konu, mülkün önceden ödenmesi için çok fazla para ödüyor ya da küçük bir tamir olduğunu düşündüğünüz şeyin çok daha büyük bir şey olduğunu keşfetmektir.

Örneğin, kapıdaki ahşap çürüğün “küçük” kısmı, evin tüm çerçevesinin termit-baskın olduğu ve yıkılması gerektiği gerçeğini saklıyor.

Bu aşırı ve genellikle kapsamlı bir ev teftişiyle belirlenebilir - bu, bir kıdemli flipper her zaman alacaktır.

Üç kural:

 • Tamamen mülkiyetin piyasa değerini tamamlayın,
 • evin gerçek fiziksel durumu ve
 • Yenileme masraflarını doğru bir şekilde tahmin edebilir.

Eğer üçten herhangi birini kaçırıyorsanız, tüm proje korkunç bir şekilde yanlış gidebilir.

Olağanüstü kullanışlı becerilere sahip olanlar için, gayrimenkul yatırımcılığı hakkında bilgi sahibi olmak ve bir meydan okumayı düşünmemek, düzeltmek ve saygısızlaştırmak, gayrimenkul yatırımını yapmanın en iyi yolu olabilir.

7. Bir Gayrimenkul Girişimcisi Olmak Üzere Benim Başarısız Girişim

Korkunç bir şekilde yanlış gitmekten bahsetmişken, ... ... kendi başarısız gayrimenkul yatırımcılığıgüçleştirdim. Gayrimenkul Yatırımında Başarısız Olduğunu Öğrenen 7 Ders.

Bu sizinkilerden uyarıcı bir masal. Yukarıda “TV'de her zaman çalışır” yazısını hatırlıyorum. Bu benim hatamdı - bunun televizyonda olduğu gibi çalışacağını düşünüyordum.

“Gayrimenkul Yatırım Kuralı # 1 - hiçbir şey televizyonda olduğu gibi çalışır - hiç! ”

Gayrimenkul yatırımcılığını öğrenmenin kolay olacağını söyleyen efsaneye kapıldım. Bu onların görünmesini sağladı. Ama uzmanlık alanımın dışına adım atıyordum. Finansal planlama iyi olduğum şey. O gayrimenkulün olmadığı ortaya çıkıyor.

Gayrimenkullere yatırım yapmak için seni istemiyorum. Bir çok insan buna yatırım yaparak çok para kazanıyor. Bir kaçını biliyorum, ve eminim de yaparsın.

Ancak gayrimenkul yatırımları, hisse senetleri ve yatırım fonları gibi kağıt varlıklara yatırım yapmaktan daha zordur.

Eğer doğrudan mülklere yatırım yapıyorsanız, bu çok sıkı bir ilişkidir. Ellerini kirli saygısız evlere götürmüyorsanız bile, satın alma ve satma konusunda her zaman hoş olmayan işlere girmeniz gerekiyor.

Bunun için herkes kesilmiyor.

Eğer ciddi bir öz değerlendirme üzerinde, mülke nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmeye hazır değilseniz, bunun için çok uygun olanlara yatırım yapmayı bırakmanız daha iyi olur. Öğrenmek için makalemi oku gayrimenkul yatırımına nasıl.

Bu düşünceyle, aramıza meydan okuyan gayrimenkullere daha uygun gayrimenkul yatırımlarına bakalım.

8. Evinizde veya Mülkünüzde Alan Kiralayın

Bu, doğrudan katılım yoluyla gayrimenkulde para kazanmanın en kolay yoludur. Zaten bir eviniz varsa, alan kiralayarak ekstra gelir alabilirsiniz.

Bir sebepten dolayı “boşluk” diyorum. Çoğu insan bir odayı sınır dışı etmek için düşünüyor. Bunu yapmanın bir yolu.

Ayrıca aşağıdakilerden herhangi birini veya tamamını kiralayabilirsiniz:

 • Bodrumun
 • Garaj
 • Çatı katı
 • Mülkünüzde bir bina
 • özel yol
 • Arazinizin bir köşesi

Bu kiralama düzenlemelerinden herhangi biri, bir odayı bir sınıra kiralamakla aynı şekilde ekstra bir gelir kaynağı sağlayabilir. İnsanlar ve işletmeler her türlü alan ihtiyacına sahiptir. Bir çok durumda, eşyalarını veya araçlarını depolamak için fazladan yere ihtiyaç duyarlar.

Bu, bazı yerlerde diğerlerinden daha kolaydır.

Eviniz bir kırsal alanda, daha eski bir şehir bölgesinde ya da mülk kullanım kısıtlamalarına sahip bir toplulukta bulunuyorsa, bu gerçek bir alternatif olabilir.

Ama bir banliyö bölgesinde yaşıyorsanız, sıkı mülk kullanım kısıtlamaları ile yasal engellere girersiniz. Ve ev sahibi birliği (HOA) ile bir mahallede yaşıyorsanız, bunu düşünmeyin bile.

Ancak eviniz doğru bölgede bulunuyorsa ve fazladan alanınız varsa, bu, emlakta ekstra para kazanmanın oldukça kolay bir yoludur. Gayrimenkul yatırımlarınızda gayrimenkul yatırımını bilmek, başarınızın anahtarıdır.

9. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)

GYO'lar gayrimenkul yatırımlarının hisse senetlerine veya yatırım fonlarına yatırım yapmak gibi çok şey yapmaya başladığı yerlerdir.

Aslında, emlak için yatırım fonları gibi bir şey. Daha büyük olanlar halka açık bir şekilde işlem görmektedir ve bir aracılık hesabında veya hatta bir emeklilik hesabında tutulabilir.

Bir GYO genellikle ilgili çeşitli mülklere yatırım yapar.

Bu büyük apartmanlar, ofis binaları, perakende alanı, sınai mülkiyet, oteller veya depolar olabilir.

Bu sayede ya doğrudan ya da dolaylı bir yatırımcı olarak değil, ticari gayrimenkul ya da hissedar olarak büyük konut projelerine yatırım yapma fırsatı verir.

GYO'ları kullanarak neden gayrimenkul yatırımı yapıyorsunuz?

GYO'lar da temettü düzenlemeleriyle avantajlı oldular.

GYO, kazançlar üzerinde federal gelir vergisi ödememektedir. Hissedarlara% 90 veya daha fazla kar payı dağıtabilirler.

Temettüler, pay sahiplerinin kişisel vergi oranından vergiye tabi tutulur. (Ancak, daha uygun vergi muamelesi alan nitelikli temettüler sayılmazlar.)

Elinde kalan gayrimenkule yatırım yapmanın yollarını arayanlar için, vergi avantajları sunun ve iyi getirilerle çok güvenli sayılırlar, GYO'ları kullanarak gayrimenkul yatırımlarına nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmenizi öneririm.

Bir emeklilik hesabında bir GYO tutuyorsanız, bir Roth IRA gibi, yine de vergi sonuçları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca emeklilik portföyünüzü çeşitlendirmek için bazı gayrimenkuller eklemek için mükemmel bir yoldur.

10. Gayrimenkul Sınırlı Ortaklıkları (LP)

Emlak sınırlı ortaklıklara neden yatırım yapmalı?

Bu yatırımlar GYO'lardan daha çok yatırım fonu gibidir. Ortaklıkta tutulan mülklerin doğrudan yönetimini yöneten genel bir ortak tarafından örgütleniyorlar. Diğer tüm yatırımcılar sınırlı ortaklardır.

Bu, karlara katılmanıza rağmen, kayıplarınızın gerçek yatırımınızla sınırlı olduğu anlamına gelir. Buna “sınırlı sorumluluk” denir.

GYO'lar gibi, sınırlı ortaklıklar size sadece birkaç bin dolar ile daha büyük, daha karmaşık gayrimenkul anlaşmalarına yatırım yapma fırsatı sunuyor.

Gayrimenkul sınırlı ortaklıklar, hisse senedi sahiplerine çok benziyor. Eğer ortaklık iyi yönetime sahipse ve başarılı anlaşmalara yatırım yapıyorsa, çok karlı olabilirler. Stoklara alabileceğinizden daha yüksek bir temettü akışı elde edebilirsiniz.

Ancak karşı tarafta, kötü yönetilen bir LP size tüm yatırımınıza mal olabilir. Riski azaltmak ve istikrarlı kazanımlar sağlamak için gayrimenkul yatırımcılığına dair kapsamlı bilgi birikimine sahip LP'ler için bu yatırım çok karlı olabilir. Birçoğu öncelikle vergi sığınma evleri olarak kuruldu.

Gayrimenkulün büyük miktarlarda amortisman yaratması nedeniyle, LP'lerin ürettiği vergi kaybı, herhangi bir gerçek kar elde etmekten daha önemli olabilir.

Emlak LP'leri özellikle sıvı değildir. Yatırımınızdan memnun olmadığına karar verirseniz, bundan kurtulamayabilirsiniz.

Emlak LP'leri bunlardan biri Dikkatle ilerle yatırımlar.

Gayrimenkul yatırımı konusunda deneyim sahibi kişiler için, fonlarınızı vergilerden korumak için uzun vadeli yatırımlar arayanlar için, Sınırlı Ortaklıklar sizin için gayrimenkul yatırımına en iyi yol olabilir.

11. Gayrimenkul ETF ve Yatırım Fonları

Fonlara yatırım yapmak, taşınmazlara yatırım yapmak için dolaylı bir yoldur. Aslında, ETF'nin veya yatırım fonu hisselerinin sahibi sizsiniz, ancak gayrimenkulün kendisinin doğrudan sahipliğine sahip değilsiniz. Fonlar, gayrimenkul işinde bulunan şirketlerin hisselerine yatırım yapıyor.

Neden ETF ve Yatırım Fonları kullanarak gayrimenkul yatırım yapmalı?

Fonlar, inşaatçılar ve geliştiriciler, malzeme tedarikçileri, hatta GYO'larda yatırım yapar. Oldukça likid olma avantajına sahiptirler ve emeklilik planları dahil her türden yatırım portföyü için mükemmeldirler.

“ETF'nin ve yatırım fonlarının neredeyse tamamı, gayrimenkulle ilgili yatırımların neredeyse tamamı - gayrimenkul döngüleri ile çalışıyor olmaları. Emlak piyasası çok iyi olduğunda, inanılmaz derecede karlı olabilirler.Ancak gayrimenkul, büst döngülerinden birinde olduğunda, mümkün olan en kötü yatırımlardan biri olabilir. ”

12. Gayrimenkul ve Vergi Kredili Sertifikalarla Yatırım Yapma (GELİŞMİŞ)

Bu gayrimenkul yatırım kategorilerini en son için kaydettim çünkü daha çok riskten korkmayan daha sofistike yatırımcılar için.

Her ikisi de son derece karlı olabilir, ancak geri ödeme birkaç yıl sürebilir. İhtiyacınız olmayan para ile yatırım yapmak zorundasınız ve ayrıca ücret almak için icra sürecinden geçmeye hazır olun.

Emlak Notları

Bunlar gayrimenkul ipoteği satın almayı içerir. Ancak satın aldığınız ipotekler performans göstermiyor. Anladım?

Kötü krediler alıyorsun. Bankalardan alınan notları derin indirimlerle satın alırsınız.

Örneğin, bir ev sahibi bir ipoteğe 100.000 dolar borçluysa ve altı ay içinde ödeme yapmadıysa, krediyi yüz değerinden daha düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. Banka sadece kredilerini kitaplarından çıkarmak için bir şeyler almaya çalışıyor.

Kâr veya zarar - kredi için ödediğiniz şey ile ne zaman ödediğinizde ne kadar biriktirdiğiniz arasındaki farktır.

Karlar önemli olabilir.

70.000 ABD Doları için 100.000 dolarlık bir not alırsanız, kredinin yatırılmasından sonra 30.000 dolar kazanabilirsiniz. Uzlaşma genellikle icra yoluyla gerçekleşir. Mülkteki yeni borç veren kişi olarak, evi kaldırabilir ve satabilirsiniz. En az 100.000 $ değerinde ise, karınızı toplarsınız.

Ama eğer sadece 50.000 dolarsa, 20.000 dolarlık bir zarar alırsınız.

Gayrimenkul notları üzerindeki kazanç muazzamdır, ancak zarar potansiyeli de aynı derecede dramatiktir. Bu yüzden bu krediler sadece sofistike yatırımcılar içindir.

Vergi Sertifikaları

Bunlar, gayri menkul gayrimenkulün bir oyunu ama farklı bir yönden.

Belediyeler, mortgage borç verenlerinin yaptığı aynı soruna sahiptir - mal sahipleri vergi ödemelerini durdurmaktadır. Mal sahibinin mülk vergilerini ödemeyi durdurması durumunda, belediye tesiste ipotek koymaktadır. Borçlar daha sonra yatırımcılara sertifika olarak satılır. Bu, belediyelerin en azından vergilerin çoğunu toplamasına olanak tanır.

Bir sertifikanın sahibi ödenmemiş vergileri ve geçerli faiz oranlarını toplayabilir. Bu faiz oranları yılda% 30 kadar yüksek olabilir.

Mülk sahibi vergi iadesini ödeyemiyorsa, tesis sahibi bu mülk üzerinde para iadesi yapabilir.

Bir vergi iadesinin ipoteğe göre önceliği vardır, bu nedenle vergi iadesinin sahibi, borçların ödenmesi gereken tutarı ve tahakkuk eden faizi toplamayı garanti eder.

Gayrimenkul Yatırımına Nasıl Yatırım Yapılacağına İlişkin Son Düşünceler

Emlak sektörüne yatırım yapabilmeniz için en az 10 farklı yol gösterdim. Kiralık emlak veya düzeltme-ve-flip aracılığıyla, yatırım yapmayı tercih edebilirsiniz. Eğer gayrimenkul sahibi olmanın baş ağrısını istemiyorsanız, GYO'lar, yatırım fonları ve ETF'ler, LP'ler veya P2P kitle fonlama platformları aracılığıyla yatırım yapabilirsiniz. Ya da yüksek maceranın midesini (ve bankaya) sahipseniz, elinizi emlak notları veya vergi iadesi belgelerinde deneyebilirsiniz.

Bir ya da iki tane seçin - gayrimenkul, uzun vadeli bir yatırım portföyünde ya da emeklilik planında mükemmel bir çeşitlendirmedir. Bunu yapmanın pek çok yolu var, bu sadece en rahat hissettiğiniz bir şeyi seçmek meselesi.

Videoyu izle: Gayrmenkulden Kazanmann 9 Yolu ve Yatırımın Sırları

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?
Emlak

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?

Emeklilik sırasında varlıklarınızı bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsanız, hesap bakiyesini varislerinize hesabın vergi ertelenmiş büyüme potansiyelini uzun süre koruyacak şekilde en verimli şekilde transfer etmek için iyi bir fikirdir. olabildiğince. Birçok Amerikalı için, serveti çok kuşaklı bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir çözüm olabilir.
Devamını Oku
Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir

Birçok insan için Amerikan rüyası ev sahibi olmak olabilir, ancak satın almak her zaman mantıklı değildir. Kiralamak için daha mantıklı olan zamanlar vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra hala bekardım (ama gelecekteki eşimle çıkmıştım) ve bazı arkadaşlarımla bir ev satın alma fırsatım oldu.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku