Yatırım

Nihai Finansal Başarı için İhtiyacınız Olan 27 İyi Finansal Alışkanlık

Tipik milyoner profiline uymadılar.

1,800 metrekarelik bir evde yaşadılar. İkisi de, her ikisi de tamamen ödenmiş olan Buick'in peşine düştüler.

Bir üretim fabrikasından ve bir İngilizce öğretmeni olarak ilkokuldan emekli oldu.

Basit yollarına rağmen, her ikisi de milyonerdi ve bir finansal danışman olarak benim ilk müşterilerimdiler.

Peki gizli sos neydi? Birkaç yıl önce Apple hissesini satın aldı mı? Bazı çılgın emekli maaşı mıydı? Tuzlu bir aile mirası mı?

Ne dersin Yukarıdakilerin hiçbiri.

Kocama ne zaman sırlarını sorduğunda, maaşını her aldığında nasıl bir pay alacağını ve tasarruf bonosu aldığını anlatan hikayeyi paylaştı (Unutmayın: bu 401k planlarından çok önce).

İyi bir flippin 'şaşırtıcı finansal alışkanlık haline gelen bu basit rutin, onlar milyoner olmak için katalizör oldu.

Amacınız borçsuz olmak, tasarruflarınızı artırmak veya milyoner olmak; bunların hepsi iyi bir finansal alışkanlığa sahip olmanızı gerektirir.

Herkes maddi olarak istikrarlı olmak istiyor, ama sizi oraya götürmeyi planlamıyorsanız, bu olmayacak.

Finansal başarı, iyi finansal alışkanlıkların benimsenmesi ile ilgilidir.

Tweet'e Tıkla

Finansal hedeflerinizi belirlemenize (ve ulaşmanıza) imkan tanıyacak 27.

1. Aracınızın İçinde Yaşayın

Bu strateji tüm iyi finansal alışkanlıkların temelidir. Aslında, orada olacağını söylerken abartmıyorum anlamı yok araçlarınızın altında yaşayabileceğiniz noktaya gelene kadar, iyi finansal hedefler belirlemede.

Ciddi anlamda.

Bu alışkanlık konusunda karmaşık veya stratejik bir şey yok. Her ay 5.000 $ 'a giderseniz, 4,500 $' dan yaşarsınız ve geri kalanını bankaya yatırırsınız. Tasarruflarınız ve yatırımlarınız büyüdükçe, finansal durumunuz önemli ölçüde artacaktır.

2. Kendini Öde, Sen Hak Ediyorsun

Araçlarınızın altındaki tüm yaşam kavramıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, önce kendinize ödeme zamanıdır. 401k (veya başka bir işveren emeklilik hesabınız) varsa, bu para tasarrufu sürecini otomatik hale getirmenin basit bir yoludur. Belirli bir yüzdeyi veya hatta belirli bir dolar miktarını, ödemeden önce her ödeme döneminizden çıkacak şekilde tahsis edin.

Fark etmeden bile, para tasarruf ve yatırım hesaplarına aktarılır ve yıllar geçtikçe gerçek paraya dönüşür. İşveren sponsorluğundaki bir planınız 401k gibi değilse, # 17'ye bakın.

3. Kendinize Sürekli Yükseltme Verme

Tasarruflarınız ve yatırım fonlarınızda ilerleme kaydederseniz, iyi finansal hedeflere daha kolay ulaşılır. Bunu her yıl bir kez bordro tasarruflarınızı artırarak kademeli olarak yapabilirsiniz.

Bunu, emeklilik ya da başka bir tasarruf ya da yatırım hesabı için olsun, tasarruf maaş kesintisi miktarını, yıllık yüzde bir puanlık kesinti yaparak artırarak, neredeyse acısız bir şekilde yapabilirsiniz.

Firmanın 401 (k) planına, şirketin% 50 eşleştirme katkısından faydalanmak için ödemenin% 6'sı ile katıldığınızı varsayalım. Önümüzdeki yıl katkınızı% 7'ye çıkartın. Her yıl bunu yapmaya, yapmanıza izin verilen maksimum katkıyı karşılayana kadar plan yapın.

Bu harika bir başlangıç ​​olsa da, gerçeği erken (ya da hiç) emekli olma ümidiniz varsa gelirinizin en az% 20'sini tasarruf etmeniz gerekir. Eğer süper iddialı olmak ve 30 yaşında emekli olmak istiyorsanız, bu adamın oyun kitabını çıkarıp% 50'den fazla tasarruf edebilirsiniz.

Sadece% 5 tasarruf eden biriyle karşılaştığımda, her çeyrekte% 10'a varan oranlarda% 1 oranında artmaya çalışıyorum. Oradan ayarlamalarım buna göre ayarlıyorum, böylece maaşlarından düşülen ekstra tutarı hissedemiyorlar.

4. Değer Al

“Değer satın al” ile, en ucuz mallardan ne de en pahalı olanlardan değilsiniz. Bunun yerine, para için en iyi değeri satın almaya çalışıyorsunuz. Bazen, sürekli olarak yerine koymak zorunda kalacağınız mallar için alt-dolar ödemek yerine, bittiğini bildiğiniz bir ürün için biraz ekstra hamur ödediğinize değecektir.

Kapak tarafında, tüm ürünlerin daha iyi olmadıklarını unutmayın çünkü daha pahalıdırlar - genellikle algılar nedeniyle daha pahalıdırlar. Yorumları okuyun ve alışveriş yapın.

5. Ödünç almanız gerekiyorsa, karşılayamazsınız.

Kredi, bir ev ya da araba gibi büyük bir şey satın aldığınızda harika bir şey. Çok az insanın bir ev satın almak için nakit olarak oturduğu 150.000 dolar var, bu yüzden, borç almak mantıklı. Ancak iyi finansal alışkanlıkları benimsemek, maaşınızı uzatmak için yapılan planlardan kaçınmak anlamına gelir. Kredi kartları muhtemelen bunu yapmanın en yaygın yoludur.

Benden sonra tekrar et: Ödünç almak zorunda kalırsam, param yetmez.

Tweet'e Tıkla

Bu sizi yeni borçtan kurtaracak - ve şu anda borcunuz çıkmaya başlıyor, eğer şu anda bulunduğunuz yerdeyse.

6. Faturalarınızı Zamanın Ötesine Öde

Faturaları geç ödeme, maaşı germek için başka bir stratejidir. Ama aynı zamanda Peter'ı Paul'e ödemek için soymak gibi bir şey.. Tek yapmanız gereken, ne kadar paranız olduğuna dair yanlış bir fikir vermek ve daha sonra farkı kapatmak için muazzam bir baskı altında kalmanızı sağlar. Faturalarınızı önceden ödeyerek, mallarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz ve bu da iyi finansal alışkanlıkları benimsemeyi kolaylaştıracaktır.

Karım bunun kraliçesi! Kredi kartı faturamızı alana kadar beklemek yerine, hesaplarımıza giriş yapar ve ayın ortasında ödeme yapar. Herhangi bir faiz tahakkuk etmesine izin yok!

7. Her Yıl Bir Finansal Kitap Oku

Finansal olarak istikrarlı olmak istiyorsanız, finansal ustalardan tavsiye almanız gerekir.Yapması kolay, hemen hemen her birinde en az bir kitap var.

Bu bilgiden yararlanın. Tek bir kitabı okumaktan sadece üç veya dört hesap verebilir fikir alırsanız, bir düzine veya daha fazla okumadan kaç tane alacağınızı düşünün.

Yıllar boyunca yaşadığım kişisel finans kitaplarından bazıları: Dave Ramsey'in Toplam Para MakeoverDavid Bach'ın Akıllı Otomatik MilyonerRamit Sethi Zengin olmanı öğreteceğim.Ve… elbette soldaki kitap da var:

Utanmaz fiş: KitabımMaliye askerleri, satın alınabilir İşte.

8. Harcamalarınızı Takip Edin

Bütçeniz yoksa, muhtemelen tüm paranızın nereye gittiği hakkında uzak bir fikriniz bile olmaz. Bu, maliyelerinizi kontrol altına almak istiyorsanız, mutlaka benimsemeniz gereken iyi finansal alışkanlıklardan biridir.

Harcamalarınızı takip ederek, fazlalık alanlarını tanımlayabileceksiniz. Yemeklerin% 50'si için dışarı mı çıkıyorsun? Bunu% 25'e kadar geri ve kalanını da kahverengi veya kahverengi torbaya ayırın ve borcunuzu ödemeye ya da birikimlerinizi arttırmaya katkıda bulunmak için güzel bir değişiklik yapabileceksiniz.

Artık harcamalarınızı takip etmeye başlayın - paranızın gerçekten nereye gittiğini bulmak için sürpriz olabilirsiniz.

Tweet'e Tıkla

9. TV seyretmek için daha az zaman harcamak

Televizyon izlemenin finansal açıdan istikrarlı bir şey olduğunu düşünmüyor musunuz? Bil bakalım ne oldu? TV, dev bir reklam mekanı değil, sadece reklamlardan bahsetmiyorum. Hatta TV şovları, ürün yerleştirme adı verilen küçük bir şeyle belirli ürünlerin tanıtımını yapıyor.

“Sponsorların” mallarını satmaya geldiği ve genellikle güvensiz hissettirmek için geldiği bir yer çünkü sattıklarını satın almıyorsunuz.

Harcamalarımızın çoğunun, özellikle de dürtü harcamalarının, TV'nin önünde geçirilen zamana bağlı olarak gerçekleşiyor. İzlemeyi ne kadar az zaman harcarsanız - ve size bombardıran reklamlar - ihtiyacınız olmayan şeylere harcayacağınız daha az para.

Ayrıca, daha az TV izleyerek daha fazla kitap okuyabilirsiniz!

10. Çek Defterinizi Düzenli Olarak Dengeleyin

Çevrimiçi bankacılık ile bu adımı göz ardı etmek kolaydır. Sonuçta, denge her gün kontrol edilebilir. Ancak, bakiye yaklaşan masrafları veya ödenmemiş çekleri yansıtmaz. Bunların tam olarak farkında değilseniz, daha düşük bir dengeye veya hatta çek ücretlerine yol açabilir. Bueno yok.

Çek defterinizi dengelemek, bu tuzaklardan kaçınmanıza yardımcı olur, böylece her zaman ne kadar paranız olduğunu bilirsiniz.

11. Kredi Kartları Olmadan Alışveriş Yapın

Bu sadece kredi kartı bakiyenizi artırmanıza engel olmakla kalmaz, aynı zamanda satın alımlarınızı yapmak için nakit veya banka kartınızı kullanmanız gerekiyorsa, kredi ile alışveriş yaparsanız daha az para harcayacaksınız. Kart, çünkü daha sonra ödeyemezsin.

Şu anda kullanılmakta olan gerçek paradır, bu da ödeme hattında daha akıllı bir karar vermenize yardımcı olur.

12. Kredi Kartlarınızda Minimumdan Daha Fazla Öde

Kredi kartlarından bahsetmek gerekirse, finansal olarak istikrarlı olmak istiyorsanız, o dengelerden kurtulmanız gerekir. Kredi kartlarınızı geçmişte ödemede başarılı olmamışsanız, ödenmesi gereken asgari ödemeden daha fazlasını ödemeyi taahhüt etmelisiniz.

En az bir ödeme yapmanın ötesinde, kredi kartı borcunuzu tek bir% 0 bakiye transfer kartı altında konsolide etmeyi düşünmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, tüm bu yüksek faizli kartlar, paranızdan tasarruf eden sıfır faiz kartının altında olacaktır.

Bu, kredi kartlarınızın karşılığını, yapmak için çok fazla para ödemek zorunda kalmadan hızlandıracaktır. Sadece getiriyi hızlandıracaksınız ve eğer yeterince para öderseniz, düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Kredi kartı ekstrenize dikkat edin. Çoğu zaman, yalnızca minimum ödemenizi ödemeniz durumunda bakiyenizi ne kadar sürede alacağınızı ve minimum ödemeden biraz daha yüksek bir tutarda sabit bir tutar ödemeniz durumunda ne kadar süre alacağını söylerler. Çoğu zaman, birkaç yıllık bir fark var.

Evet, yıllar dedim.

13. Kapattığınız İş Fikrini Kapatın

Bir süredir işten attığın bir iş fikrin var mı? Bunu ciddi bir denemek isteyebilirsiniz. İnternet, bir işi daha önce hiç olmadığı kadar kolay ve ucuz hale getirdi. Örnekte yer alan bir örnek, eşinin bir online mağaza açarak karısının 100 bin dolarlık gelirini değiştirebilen arkadaşım Steve Chou.

Eve daha yakın bir başka örnek ise eşimin bloğu. Yaklaşık bir yıl içinde bloguna başladıktan sonra tam zamanlı gelirini kurumsal işinden çıkarmayı başardı.

Hepsinden iyisi, istediğiniz kadarıyla bir yan iş yürütebilir ve bu size ekstra bir gelir kaynağı sağlayabilir. İyi finansal hedefler belirlemek önemlidir, ancak bunları da taşımanız gerekir. Bir işe başlamak, bunu yapmanın tek yoludur - sadece yarı zamanlı olarak yapsanız bile

14. Kendinize “Hayır” Deyin

Bu, alışveriş yaparken veya dışarıda ve dışarıda önemlidir. Bu gerçekten dürtü alımını kontrol altına almakla ilgili. Bir yerdesin, ve beğendiğin bir eşya görüyorsun, ve satın al, çünkü o kadar pahalı değil. Daha da kötüsü, günümüzde çevrimiçi şeyler satın alma ve birkaç gün içinde kapınıza teslim etme yeteneğidir. Bunu haftada birkaç kez yaparsanız, harcama gerçekten ekleyebilir.

Sadece "sadece" 5 $ değerinde ayda sadece 20 dürtü satın alma (veya fantezi kahve) yapmak, gerçekten ihtiyacınız olmayan şeylere harcanan 100 $ 'a kadar ekler. Tasarruf ya da yatırımlara girmeyecek ya da borcunu ödemeyecek 100 dolar.

Bir hile, herhangi bir alışverişte, özellikle de çevrimiçi öğelerde “72 Saatlik Kural” uygulamaktır.Eğer gerçekten satın almanız gerektiğini düşünüyorsanız, sepetinize ekledikten sonra kendinizi satın almadan önce 72 saat bekleyin. 3 gün sonra gerçekten iyi bir fikir edinmelisiniz. gerek öğe ya da sadece istemek o (ve hiç gerek yok).

15. Çocuklarınıza “Hayır” Deyin

Çocuklarınız varsa, onlara “hayır” demeyi öğrenmek iki kat büyük önem taşır. İlk olarak, çocuklar çocuk olmak, her zaman isterler şey. Ve bir şey yaşlandıkça daha pahalı olmaya eğilimlidir. Gördükleri rastgele şeylere “hayır” demeyi öğrenerek ve onlar olmadan yaşayamayacaklarına karar vererek çok para kazanabilirsiniz.

Unutmayın, çocuklarınızın doğum gününü ya da Noel hediyelerini ya da gerçekten ihtiyaç duydukları şeyleri vermemenizi söylemiyorum. Aksine, kendi dürtü alımlarıyla ilgili - bir şey görmek ve onu istemek - bunun yerine paranızı kullanıyorlar. Onlara “hayır” demenin cebinde daha fazla para tutacaktır.

Fakat ikinci konu daha da önemli.

Paranı nasıl harcıyorsunuz, özellikle de bunu çocuklarınıza nasıl harcadığınız, büyüdüklerinde paraya karşı yapacakları tutum için önemli etkilere sahiptir. “Hayır” demenin her zaman kolay olmasa da, önemli bir finansal dersi öğretmenin bir yolu. Çocuklarına, dükkandaki bütün şekerlere sahip olamayacaklarını öğretir ve yetişkin yaşamına hazırlanmak için ihtiyaç duydukları bir şeydir.

16. vadeli satın ve fark yatırım

Herkesin hayat sigortasına ihtiyacı var ama herkes bunu almak için ne kadar pahalı olduğu konusunda şikayet ediyor.

Daha iyi bir yol var.

Vadeli hayat sigortası satın alın. Tüm yaşam maliyetinin sadece bir kısmına mal olduğu için, sadece primlere para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla teminat alabilirsiniz. Ve primlerden tasarruf ettiğiniz para, kendi başına bir sigorta şekli olan geleceğe büyük bir yatırım yapmak için yatırılabilir.

17. Emeklilik Tasarruf Planı Başlatmak

Herhangi bir türden emeklilik tasarruf planınız yoksa iyi finansal alışkanlıklar zor olabilir. Fakat işvereniniz üzerinden bir planınız yoksa, birçok seçenek vardır. Kendi kendini yöneten geleneksel IRA'yı ya da bir Roth IRA'yı tonlarca farklı platformdan açabilirsiniz. Ya da emeklilik için sağlıklı bir yuva yumurtası inşa etmek için gerekli olan gelir vergisi erteleme türünü sağlayacaktır.

Emeklilik tasarruf planınız yoksa, ne bekliyorsunuz? Bugün birini ayarlayın ve mevcut olan herhangi bir parayla finanse etmeye başlayın.

Ciddi anlamda. Artık biraz katkıda bulunmaya başlamak, çok fazla katkıda bulunana kadar beklemekten daha iyidir. İşvereniniz aracılığıyla bordro tasarrufu kesintileri yoluyla da fonlayabilirsiniz. En iyi seçimimiz Ally Invest IRA için en iyi seçeneklerin geri kalanı ile İşte.

18. Acil Yardım Fonunu Düzenli Bir Temelde Yenileyin

Web'de bir acil durum fonu oluşturulması hakkında çok fazla konuşma var, ancak parayı aldıktan sonra tekrar ikmal etme konusunda çok daha az şey var. Ve eğer yaşam masraflarınız yıllar içinde artarsa, acil durum fonu artık yeterli değildir.

Acil durum fonuna bir göz atın en azından Her yıl bir kez ve mevcut gider düzeyinize göre en az 3 ila 6 aylık yaşam giderlerini karşılamanın yeterli olup olmadığını belirleyin. Değilse, gerektiği şekilde yenilemek için bir plan oluşturun. İyi stoklanmış bir acil durum fonu olmadan finansal olarak istikrarlı kalmak zor.

19. Belirli Hedeflere Kaydet

Bir çok insan acil bir fona ve emekliye ayrılmanın önemini anlıyor. Ancak daha az anlaşılan, belirli hedefler için tasarruf demektir. Bu hedefler, çocuk kolej eğitiminiz için para biriktirmek, bir kredi almak zorunda kalmadan aracınızı değiştirmek için para tasarrufu yapmak veya evinizde büyük onarımlar yapmak için paradan tasarruf etmeyi içerebilir.

Bu sadece para biriktirmekle ilgili değil - aynı zamanda olmanın da öz kaynak. Bu, başkalarının para ödünç alabileceği büyük şeyler için para ödemeniz anlamına gelir.

Her 90 günde bir, hedeflerinizi tekrar ziyaret etmek için çok büyük bir inancım. Bunu 4 yıl önce başladım ve sahip olduğumdan daha fazla günler çekerken gelirimi neredeyse üç katına çıktım. Yani evet, hedef belirleme BÜYÜK bir savunucuyum. 2015 için hedeflerimin yanı sıra son çeyrek hedeflerimin hızlı bir zirvesi.

20. Ne ödeyeceğinizi bilin

Birçok kişi, portföyleri değer olarak büyüdüğü sürece yatırım ücretleri ile çok ilgilenmiyor. Ama normalde insanların düşündüğünden daha fazla yatırım harcı var. Yatırım ücretlerinde sadece% 1'lik bir fark, zaman içinde önemli bir fark yaratabilir.

Örneğin, yılda% 10 kazanç sağlayan 20.000 dolarlık bir yatırım hesabınız olduğunu varsayalım. Yatırım ücretlerinde% 2 ödeme yaparsanız, bu size% 8'lik bir net getiri sağlayacaktır. On yıllık bir süre boyunca, yatırım 43.179 $ 'a çıkacak.

Ancak, aynı yatırıma sahip olduğunuzu varsayalım, ancak yatırım ücretlerinde sadece% 1 ödersiniz. Bu size net yıllık% 9 getiri sağlayacaktır. On yıl sonra, yatırım 47.347 $ 'a çıkacak.

Bu on yıl boyunca 4000 dolardan fazla bir fark. Fark 20, 30 veya 40 yıl boyunca daha dramatik.

Sahip olduğunuz yatırım türünü ve bununla ilgili ücretleri anlamak da önemlidir. Son zamanlarda, değişken bir yıllık döneme sahip yeni bir potansiyel müşterim vardı. Nasıl çalıştığını ya da sahip olmak için yılda ne kadar ödediğini anlamadı. Aslında, aslında, sadece 3.500 $ 'dan fazla para öderken, ona sahip olmak için yılda 50 dolar ödüyordu!

Hikayenin Ahlaki: yatırım ücretleri önemlidir!

21. başkalarına ver

Bu, zamanınızı bir hayır kurumuna bağışlayabilir veya ihtiyaç sahibi bir arkadaş için bir yemek yiyebilir, yemek yiyebilir veya yemek pişirebilir. Asıl mesele, diğerlerinin sizinkilerin önüne koyulmasıdır.

Kendi endişelerimizi ve kaygılarımızı ön planda tutmak kolaydır, ancak başkalarına odaklanmaya başladığınızda geri ödeme ölçüsüzdür.

22. İş yerinde Guy / Kıza Git ol

Herkes işyerinde bir zam istemektedir, ancak herkesin, özellikle sıkı bir iş piyasasında, elde etmek için ne yapmak istediğini değil. Aynı promosyonlar için de geçerlidir.

Ancak kariyerinizi hızlı bir şekilde izlemek istiyorsanız, ofisteki erkek arkadaş ya da erkek olmak için çalışın. Bu, eter iş atamalarını almak ve gerektiğinde yönetim ve iş arkadaşlarına yardım etmek için yukarı çıkmak anlamına gelir. Bu kolay değil ve hemen bir düzeltme değil, ancak uzun vadede gerçekten kazanç sağlayabilir.

23. Her Gün Erken 15 Dakika Çalışmaya Başlayın

Her gün 15 dakika erken çalışarak iş performansınızı önemli ölçüde artırabilir ve hatta stres seviyenizi azaltabilirsiniz. Gününüzü organize etmek için ekstra zaman ayırmak, örneğin, en önemli görevleri ilk önce tamamlamanızı sağlayan bir yapılacaklar listesi oluşturmak gibi, size iş arkadaşlarınız - yarışmada bir sıçrama verebilir.

Bu, hem üretkenliğinizi hem de iş yerindeki görünürlüğünüzü iyileştirmenin önemli bir parçası olabilir. Ve bu daha büyük bir maaş çekmesine yol açabilir.

24. Harcama ödeneğinizi azaltın

Bütçeli insanlar bile, kişisel harcama ödeneği söz konusu olduğunda bazen gevşek olabilirler. Eğlence için kullandığınız para, rahat harcamalar ve Starbucks'taki o latte için.

Herkesin bütçesine uygun bir miktar serbest harcamaya ihtiyacı var, ancak kontrolden çıkmadığından emin olmak da eşit derecede önemlidir. Uzun süreler boyunca küçük miktarlarda harcanma eğilimi gösterdiği için, bu cephede harcama ile taşınmak kolaydır.

Her ay serbest harcama için kendinize sabit bir ödenek vererek başlayın. Sonra yavaş yavaş daha yönetilebilir bir sayıya kesmeye başlar.

25. Restoran Yemeklerinde Kesin

Restoranlarda yemek yapmak bu günlerde çok yaygın hale geldi ve zorlukla fark ettik. Ancak, haftada üç, dört veya daha fazla kez yemek yerseniz, restoran alışkanlığınız bunu fark etmeden büyük bir masraf haline geldi.

Her hafta kaç kez yemek yediğinizi takip edin ve azaltmaya başlayın. Bu, acısız para biriktirmek için mükemmel bir yoldur. Ve pişirme becerilerinizi geliştirmenize zorlayabilir. İhtiyacın olursa, Gıda Ağı size yardımcı olmak için var.

26. Arabanızı Birkaç Yıl Daha Uzun Sürün

Arabalarınızda beş yıllık kredi almaya alışkınsanız, kredinin ödenmesi durumunda bunları değiştirirseniz, bunun çok pahalı bir yol olduğunu fark etmeniz gerekir. Kredi ödendikten sonra daha uzun sürdüğünüzde, otomatik masrafınız o kadar ucuz olur. Bu, sizi doğru yönde gösterecek ve finansal istikrara daha çabuk getirecek iyi finansal alışkanlıklardan biri.

ABD'de bir arabanın ortalama yaşı şu an 11,4 yıldır. Bu senin araba sürmene kadar sürmene gerek yok, ama 10 yıl kadar sürdürebilirsin. Ve erkek sevgisi için, benden sonra tekrar et:

Güvenilir taşımacılık, yepyeni bir araba almanız gerektiği anlamına gelmez.

Tweet'e Tıkla

Bir araba ödemesi için ayda 500 dolar ödüyorsanız ve aracı beş yıl sonra daha fazla tutabiliyorsanız, bu tutar banka hesabınızda 30.000 ABD Doları (500 X 60 ay) olacaktır. Faturaları tamir etmek için bazılarını kaybedersiniz, ama hiçbir şey 30.000 dolara yakın değildir.

27. Yaşadığınız Evi Sevmeyi Öğrenin

Bazı insanlar, bir promosyon veya yeni bir iş aldıklarında evlerinde ticaret yapma pratiği yaparlar. Eğer finansal olarak istikrarlı olmak istiyorsanız, araçlarınızın altında yaşamayı öğrenmeniz çok önemlidir - bu, bu listedeki ilk stratejiydi.

Geliriniz artarken evinizin ödemesini sabit tutabiliyorsanız, ek geliri tasarruf, yatırım ve konut dışı borçlara yönlendirebilirsiniz. Bu, finansal durumunuzu birkaç yılda bir daha büyük ve daha pahalı bir ev satın almaktan çok daha hızlı ve verimli bir şekilde geliştirecektir.

Yani işte gidiyorsunuz - 27 iyi mali alışkanlıklara ihtiyaç duymayacaksınız - ve mali açıdan istikrarlı olmak için. Sadece birkaç tanesini seç ve maliyen daha iyi ol.

Videoyu izle: Sri Mooji'nin Kendi Sorgulamalarına Basit ve Derin Bir Giriş

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl
Yatırım

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl

“Jeff, 500.000 dolar sahibiz ve nasıl yatırım yapacağımızı bilmiyoruz”. Yatırım yapmaya hazır bir çek hesabı içinde 500.000 dolar tuttuğumu itiraf ediyorum, ancak hiç ilgisi olmayan çok az kazanç elde etmek “iyi sorunlardan” biri. Fakat kendinizi bu durumda bulursanız ve omuzlarınızda düz bir kafaya sahipseniz, çok ezici olabilir.
Devamını Oku
401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?
Yatırım

401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?

Tipik olarak çoğu insan, eski 401'ini (k) geleneksel bir IRA'ya aktarmaları gerektiğini otomatik olarak varsaymaktadır. Ancak, son zamanlarda bir çok insan başka bir seçenek hakkında soru soruyor - ve 401 (k) 'yı bunun yerine bir Roth IRA' ya dönüştürebilirsiniz. 401K'mı bir Roth IRA'ya devretmeli miyim? Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku
Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)
Yatırım

Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)

Dolar ve sentlerin başka bir baskısının zamanı geldi. Sorularınızdan birini cevapladığım yer burası. Bir sorunuz varsa, blogdaki iletişim formunu kullanın ya da Facebook Fanpage'ımı kullanın. Makalelerinizden birini Google üzerinden inceledim ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için ilk kez yatırımcının ne yapması gerektiği konusundaki düşüncelerinizi sormak istedim.
Devamını Oku