Maliye

Aileler için 15 {Şaşırtıcı Basit) Para Tasarrufu İpuçları

İlk oğlumuzu almadan önce, aylık harcamalarımızı ne kadar artıracağımızı çok korktum. Zaten aklıma gelen bu yeni masraftan tasarruf etmek için para kazanmak için aklımdaki fikirleri karıştırıyordum!

Maliyetimizi yönetmek konusunda gayet iyiydik ama aniden tüm ceplerimde delikler olduğunu hissettim ve tüm paramız yeni bebek uçuruma düşecekti.

Eminim ki diğer aileler bu tutam hissi veriyor ve sürekli para biriktirmek için yollar arıyorlar.

Tek bir masrafın ortadan kaldırılması nadiren maliyetten tasarruf etmenizi sağlarken, tasarrufları birkaç farklı yönden birleştirerek genellikle çok para kazanabilirsiniz.

Aşağıdaki para tasarrufu ipuçlarından bazılarını deneyin ve bunları bütçenizin sorumluluğunu almak için kullanın.

1. Market alışverişinizi organize edin

Bakkal alışverişine gittiğinizde ne kadar organize olursanız o kadar tasarruf edebilirsiniz. Satın almanız gereken öğelerin bir listesini, ilgili kuponlarla dolu bir zarfı ve yolculuk için harcayacağınız maksimum bütçeyi (bu yalnızca sizi aşırı harcamadan uzak tutabilir) bulundurun.

Ayrıca, mağazaların en az kalabalık olduğu hafta başında alışveriş yapmaya çalışın. Kalabalıklar, ek stres anlamına gelir ve bu, bütçe bilincine sahip bir alışveriş için asla iyi değildir.

Strese engel olmanın bir yolu da, bunu önlemek için 3 çocuğunuzu markete götürmez. Yeni meyve sıkma çılgınlığı için lahana ihtiyacım olduğunda bu hatayı bir kez yaptım. Kutsal moly bu hataydı! Neyse ki canlı hale getirdim ama birkaç gri tüyün ortaya çıktığından eminim. 🙂

2. Her yıl yapabileceğiniz tek bir hizmeti eleyin

Buradaki potansiyel neredeyse sınırsız çünkü çoğumuz neredeyse hiç kullanmadığımız ya da hiç kullanmadığımız hizmetlerimiz var. Bir yıl boyunca zorlukla kullanılan spor salonunun üyeliğini iptal edebilir, bir sonraki telefon hattı telefon hattını ve bundan sonraki yıl kablolu televizyonu iptal edebilir. Ayda sadece 50 ila 100 dolar olabilir, ancak yıllar geçtikçe gerçekten ekliyor. Bunu yapmanın en kolay yolu, sabit bir bütçeye sahip olmaktır.

Karım, buradaki kraliçedir, dolayısıyla her ay sürekli olarak paramızı ne kadar harcadığımızı sürekli gözden geçiriyoruz. Bunu da kullanmıyorum. İşlerim (finansal planlama pratiği ve blog) ile, hiç kimsenin kullanmadığı araçlara veya abonelik hizmetlerine para harcamadığımdan emin olmak için yapıyorum.

3. Asla “raftan” satın almayın

Bir şey almayı planladığınız her an, özellikle de oldukça pahalı olan bir şey, her zaman ödevinizi yapmalısınız. Takip etmeyi dene:

  • En düşük fiyata öğeyi kimin aldığını veya herhangi bir satış gelip gelmediğini görmek için internette gezin.
  • Herhangi bir kuponun mevcut olup olmadığını görmek için üreticinin ve perakendecinin web sitesini kontrol edin.
  • Aynı öğeyi ikinci elden satın alabilir misiniz (daha sonra bu konuda).

Önemli satın alımlara araştırma ekleyerek, her yıl yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Küçük alımlar için bunu yapmak istemezseniz, aksi halde önemsiz tasarruflarda çok fazla zaman kaybedersiniz, ancak 50 $ ve üzeri bir eşik belirtebilirsiniz.

Bunun en iyi örneği, binlerce dolar nasıl kurtardığımızda hayalimizi inşa etti. Bazı durumlarda aynalarda, ışıklarda, makyajlarda ve bir tonda bulduğumuz ilk fiyattan% 60-70 tasarruf ettik.

4. Katılım programlarına katılın ve kullanın - ödül programlarınız

Birçok şirket ödül programları sunar, ancak bunlara pek çok kişi katılmaz. Mümkün olan her yerde kayıt olun ve puanlarınızın sekmelerini saklayın. Bununla ilgili ilk testimiz, Amazon.com'da kullanabileceğimiz gerçek parayı veren Amazon kredi kartıydı. Büyük bir ev için gerçekten bir şeye ihtiyacımız olana kadar toplanmasına izin veriyoruz.

Geçtiğimiz yıl bir Güneybatı ödül kartı için kaydolduk ve bir yolcunun ücretsiz uçmasına izin veren Yoldaş Geçişine hak kazandık. Bu ve biriktirdiğimiz ödül puanları arasında 7 gidiş dönüş bilet rezervasyonu yaptık ve iki kez Jamaika'ya gittik. Boom!

Seyahat için ödül puanlarını kullanmakla ilgileniyorsanız, blog'umdaki bu konuk yayınına, ücretsiz olarak 5 kişilik bir aileyi nasıl alabileceğinizi gösteren bir göz atın. Hawaii ödül puanları kullanarak.

5. Sürüş yapabileceğiniz zaman asla uçmayın

Hava yolculuğu, çoğu insanın seyahat ettikleri zaman onu varsayılan bir seçenek olarak kullanması o kadar yaygın hale gelmiştir. Ama eğer aile ile seyahat ediyorsanız, özellikle yolculuk bir kaç yüz milin içinde ise, uçmak yerine sürmeyi planlayın.

Arabayla, sadece dört kişilik bir aile için dört uçak bileti almanın uçak biletini kurtarmaz, aynı zamanda geldiğinizde de bir arabanız olur. Aile aracınızın göreve sahip olduğunu düşünmüyorsanız, haftada 300-400 $ 'lık bir fiyat, ya da birçok destinasyon için tek bir havayolu biletinin maliyetini kabaca kiralayabilirsiniz.

Bu sırada, büyük seyahat alımlarında daha fazla tasarruf sağlamak için Triple-A gibi programlara kaydolun. Otel konaklamalarına, araba kiralama, restoran ve seyahat mekanlarına para kazandırabilir, diğer avantajlara ek olarak program evinize daha yakındır.

6. Artık ihtiyacınız olmayanı satmak

Artık kullanmadığınız eşyaları atmak yerine, önce ek para kazanmak için bunları satmayı deneyin. Yılda bir veya iki kez bir garaj satışı yapabilir ve ayrıca Craigslist veya eBay'de de satış yapabilirsiniz. Bunu yaparak, genellikle yılda birkaç yüz dolar yükseltebilirsiniz.

Bölgemizde, gerçekten hızlı şeyler satabileceğiniz bir Facebook topluluğumuz var. Biz bu Facebook grubuna gönderdikten sonra bir gün içinde 6 yıl önce Ikea'da 400 dolar karşılığında aldığımız 150 dolarlık bir kanepe sattık. O kanepede 3 çocuk ve 1 köpek vardı ve bunun için hala iyi bir miktar var. Artık hiç kullanmadığınız şeyler için nakit alabileceğinizi kesinlikle kanıtlıyor.

7. Thrift veya indirim mağazalarında kıyafet satın alın

Bir perakende mağazasında 30 $ 'a satılan bir tişört ya da bluz satın alabilir, sadece 5 $' lık bir indirimli mağazada ya da $ 40 için bir çift $ 40 pantolon satın alabilirsiniz.Tasarruf mağazalarında, perakende mağazalarının seçtiği bir seçim yoktur, ancak zaman zaman, bazen zorlukla kullanılan mükemmel ürüne rastlayabilirsiniz.

En azından, normal perakende alışverişinizi tamamlamak ve küçük bir servete sahip olmak için tasarruf mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Bu, çocuk kıyafetlerini satın almak için özellikle iyi bir strateji olabilir. Çocuklar kıyafetleri o kadar çabuk yüceltiyorlarsa, tasarruf mağazaları düşük fiyata kaliteli kıyafetler satın almak için bir fırsat sunuyor. Ve sonra eve geldiğinde kırmızı Kool-Aid ile lekelenmiş yırtık pantolon dizleri veya gömlekler ile geldiğinde aldırmazsınız.

Eğer tasarruf depoları senin işin değilse, o zaman T.J. gibi indirimli mağazalara bir göz atın. Maxx ya da Marshall'ın. Sadece bir hafta sonra Marshall'ın bir buçuk dakikasında aynı kravatı bulmak için sadece 40 $ karşılığında bir düğün için yeni bir kravat satın almayı hatırlayabilirim! O zaman yeni bir kravat, elbise gömlek, polo veya şorta ihtiyacım olduğunda, ilk önce bu yerlerden birini ziyaret edeceğimi biliyordum.

Kısa bir süre önce birkaç gün sonra 60 $ 'a bir mağazada gördüğüm 25 dolarlık kargo şortunu yakaladım.

8. İkinci elden ne alabileceğinizi asla satın almayın

Artık kullanmadığınız her şeyi satmanız gibi, diğerleri de her zaman aynı şeyi yapıyor. Büyük bir satın alma işlemi yapmadan önce, öncelikle bölgenizdeki garaj satışlarına ve emlak satışlarına bakın. İnsanların boşaltmaya çalıştığı şeylere şaşıracaksınız.

Ayrıca, Craigslist'de düzenli bir sörfçü haline gelmek - insanların hayal edebileceğiniz her şeyi satmaya çalıştıkları sürekli bir garaj satışı gibi.

En iyisi, tüm fiyatlar tamamen tartışılabilir! Nerede ve ne zaman olursa olsun avantajdan yararlanın. Yeniden yeni satın almanız gereken bir şey olmadığını anlamaya başlayacaksınız.

9. Muhtemelen yeni bir arabaya ihtiyacınız yoktur - hiç

İnsanlar genellikle hayatın erken saatlerinde yeni araba koşu bandına binerler, sonra sonsuza dek orada park ederler. Ama bu yaşamanın pahalı bir yolu. Yeni arabaların şu primleri vardır ve ne kadar erken yaşarsanız, o kadar çok paranız olur:

  • Amortisman Faktörü - yeni araba değerleri, bayi fiyatından çekildikten hemen sonra bir kaya gibi düşer ve ilk birkaç yıl için düşmeye devam eder.
  • Kalıcı bir araç ödemesi - birkaç kişi yeni bir araba için nakit ödeme yapabilir ve bu da miktara aylık ödeme getirebilir. Arabanızı birkaç yılda bir yenisiyle değiştirirseniz, muhtemelen hiç ödeme yapmadan çok uzun sürmezsiniz.
  • Daha yüksek otomatik sigorta ve ad valorem vergileri.
  • Bağımsız bir tamircinin maliyetinin iki katı olan bayi tamir atölyeleri ile daha fazla etkileşim.
  • Batık sermaye - 30.000 dolarlık yeni bir araba, daha fazla paranızı 5.000 $ 'lık bir arabadan daha fazla tutuyor.
Birkaç bin dolarlık bir kullanılmış araba satın alın ya da banka hesabınızdan daha fazla değil. Onarımlar, yeni bir arabada aylık ödemeler için yapacağınız yıllık harcamadan daha az maliyetli olacaktır. Ayrıca arabanızda gezerek tasarruf ve borçlarınıza karşı koymak için ekstra para kazanabilirsiniz! Çıkış yapmak nasıl olunur ve Uber sürücüsü ve bölgenizdeki bazı insanları taşımak için boş zamanınız olduğunda ekstra para alın!

Arabanıza koyduğunuz daha az para, daha fazla banka hesabınıza girmeniz gerekecek.

Tweet'e Tıkla

10. Aşırı sigortalı olmaktan kaçının

Her potansiyel riske karşı güvence vermek neredeyse imkansızdır ve denemeye devam edebilirsiniz. Örneğin, ihtiyacınız olan tek şey bir ara sıra antibiyotik ise, reçeteli ilaç kapsamına ihtiyacınız yoktur. Reçete gerektiğinde nakit ödeme yapın ve sağlık sigortası primini düşürün.

Ayrıca ihtiyacınız yok 1 milyon dolar hayat sigortası yılda sadece 50.000 dolar kazanırsanız. Kabaca eşleştirdiğiniz herhangi bir sigorta kapsamına sahip olduğunuzdan emin olun. makul olasılık olumsuz bir sonuç.

11. Zamanın armağanını verin

Doğum günlerinde ya da tatillerde zaman geçiremediğimiz kişilere genellikle hediyeler veririz. Eğer zaman bir hediyeden daha ucuzsa, bir şey vermek istediğiniz kişiyle veya insanlarla biraz vakit geçirmeyi planlayın. Bir gezi, bir öğle yemeği, bir akşam yemeği ya da hızlı bir fincan kahve, bir insan için fiziksel bir hediyeden daha değerli olabilir. Ayrıca ilişkiler kurmak için harikalar yaratıyor.

12. Diğer herkes satıyorsa satın alın

Bu kavram hayatınızda evrensel bir uygulamaya sahip olmalıdır. Yatırım yapmak için geçerli olabilir - yani, bir pazar satışından sonra satın alma, böylece yatırım pazarlıklarını alabilirsiniz. Ama aynı zamanda satın alabileceğiniz her şey için de geçerli olabilir.

Örneğin, perakende satışlar genellikle Ocak ayında düştüğü için neredeyse her şey satışa çıkar. Satın alımınızın büyük bölümünü Kasım ve Aralık ayları yerine Ocak ayında yapmayı planlayın.

Bu da güçlü bir mevsimlik uygulamaya sahiptir. Örneğin kışlık giysilerinizi kışın geç geldiği kış aylarında veya ilkbahar başında satın alın.

13. Sağlığınıza daha iyi dikkat edin

Hepimiz sağlığınıza daha iyi bakmanın önemini anlıyoruz, çünkü genel sağlık ve uzun ömürlülük ile ilgilidir, ama aynı zamanda önemli finansal hususlara da sahiptir. Kendinize daha iyi özen göstererek, soğuk algınlığı ve grip gibi sık görülen hastalıklar serpintisine daha az harcayacaksınız. Hareketsizlik, obezite, sigara ve diğer tehlikeli davranışlarla ilgili kontrol edilebilir sağlık durumlarından kaçınarak daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.

Yine de, sağlıkla ilgili başka bir faktör de enerji seviyesidir. Ne kadar iyi hissederseniz, o kadar üretken olursunuz ve bu genellikle işinizde veya işinizde daha fazla üretkenliğe dönüşür. Sağlık ve enerji seviyesi genellikle gelirle yakından ilişkilidir.

Eşim ve her ikisi de iyi çalışıyordu ama diyetlerimiz düzensizdi. Bu yılın başlarında Beach Body # 21DayFix programını başlattı ve her ikisi için de harikalar yarattı. Şimdi daha istikrarlı bir şekilde çalışıyoruz ve sahip olduğumuz en sağlıklı yiyiyoruz.

14.Kredi kartıyla değil nakit veya banka kartları ile alışveriş yapın

Evet, bazı kredi kartları ile lehinize çalışan ödüller programları var, ancak kredi kartları da maaşınızın uzatılması. Dengenin bir aydan diğerine kaymasına izin verdiğiniz her zaman böyle olur.

Bunu yaptığınızda, satın aldığınız her ne pahasına olursa, potansiyel olarak ödülleri temel alan tasarrufları ortadan kaldırırsınız. Nakit ve banka kartları ile “varil üzerinde nakit” ödüyorsunuz ve borca ​​girme şansınız yok. Bu gerçeklik, sahip olduğunuzdan daha fazla para harcama olasılığını da engelleyecektir.

15. Net ödemenizin en az% 20'sini kaydedin

Önceki 14 ipucundan tasarruf edeceğiniz tüm parayla, biraz para biriktirebilmeniz gerekir! Bu sadece kendi iyiliği için para kazanmakla ilgili değil - bu, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla para harcamanıza neden olan panik faktörün ortadan kaldırılmasıyla ilgilidir.

İyi stoklanmış yüksek faizli bir tasarruf hesabı, seçenekler yaratır.

Seçenekleriniz olduğunda, en iyi fırsatlar için alışveriş yapmak için zamanınız olacak ve bunları bulduğunuzda, bunlar için ödeme yapabilirsiniz. Paraya sahip olmak, paranın hiçbir zaman yapamayacağı bir şekilde para biriktirmenizi sağlar. Bu sizi kriz yönetimi durumundan çıkarır ve sizin durumunuz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ve aileniz için uygun bakım yapmak için sahip olmanız gereken budur.

Aileniz para biriktirmek için hangi yolları buldu?

Videoyu izle: Süpermarketlerin Bilmenizi İstemediği 10 ALIŞVERİŞ HİLESİ! (Ucuz Alışveriş İpuçları)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu
Maliye

GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu

66 yaşında bir yatırımcı olan Jim ve emekli paramedik bir şey ödüyordu biliyordu, ama ne olduğundan emin değildi. Böylece başka bir finansal danışmana geçmeye ve bazı cevaplar almaya çalıştı. Neden hiç kimsenin ilk etapta hiç kimseye sormadığını; Açıkçası, onun da ötesindeydi. Ama sonunda, soruyu sormak ona geldi: “Yatırım hesaplarıma ne kadar ödeme yapıyorum?
Devamını Oku
Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları
Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı? Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman.
Devamını Oku
Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku
Evde para tasarrufu için 24 kolay yolu
Maliye

Evde para tasarrufu için 24 kolay yolu

Harcamalarımızı azaltmak, borçtan kurtulmak ve zenginlik oluşturmak için çalışırken, evde para biriktirmek için hiç bitmeyen yollardan sürekli hayran kalıyorum. Market bütçemizi gözden geçirip yenileyerek, evde geçirdiğimiz ve geçirdiğimiz para miktarını azaltmak için çalışmaya başladık.
Devamını Oku